Απόλυση Πρίφτη-Διαμαντίδη!! Επιστροφή Πεδουλάκη

Συντονιστής: Captains

djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 5:44 am

basket72 έγραψε:
Τρί Απρ 12, 2022 8:42 pm


Σχετικά με τους παίκτες που έρχονται, φεύγουν, παραμένουν, ο Πρίφτης είχε τον "πρώτο και τελευταίο λόγο" όπως και όλοι οι προπονητές, επί Δ.Γ. Ελπίζω να έγινε κατανοητό αυτό, έστω απόψε. Γιατί ο άνθρωπος τα άκουσε όσο κανείς. Ψέματα, ο Πασκούαλ τα είχε ακούσει εξίσου. :roll:
Εγώ όταν στην δουλειά μου μου έφεραν κατεψυγμένα γλυκά και μου είπαν να τα παρουσιάσω σαν πρώτης ποιότητας που τα φτιάχνω εγώ παραιτήθηκα γιατί εγω θα ξεφτιλιζόμουν.... και δεν είχα 30-50-200 χιλ. στην άκρη. Δεν αναιρώ ευθύνες του ιδιοκτήτη η οτι άλλο είναι αυτή την στιγμή(αυτός έτσι και αλλιώς μου παραμένει αδιάφορος) αλλά έχει τεράστιες ευθύνες και ο Πρίφτης αν δέχτηκε παρεμβάσεις, όπως και οι Αλβέρτης Διαμαντίδης που μπήκαν μπροστά για να συσπειρώσουν τον κόσμο λες και δεν ήξεραν που πάνε να μπλέξουν. Να υποθέσουμε δηλαδή οτι ο Διαμαντίδης και ο Αλβέρτης είπαν δεν θα πάρουμε κοντό γιατί δεν υπάρχουν και θα καλύψουμε την θέση με άλλους παίκτες, ο Αλβέρτης και ο Διαμαντίδης ξαναλέω γιατί τα παλικάρια που να μάθουν μπασκετ, στα τοπικα που έπαιζαν. Ας κάνουμε ακόμη μια υπόθεση ο Πριφτης ήθελε απο το καλοκαίρι τον Φερελ αλλα δεν υπήρχαν χρήματα και τον πήραμε όταν έπεσε η τιμή του, αλλά απο την ώρα που ήρθε ο Πρίφτης δεν τον έβαζε καθόλου.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 6:29 am

Βόβορας η επιστροφή.
Δεν είναι καν αστείο πλέον.

Ο Βόβορας που απέτυχε παταγωδώς στην προηγούμενη θητεία του σαν πρώτος προπονητής σε εμάς, πριν έρθει βοηθός σε εμάς είχε αποτύχει στον ΑΠΟΕΛ και πριν 2 μήνες απολύθηκε από την ομάδα που είχε πάει να προπονήσει στην μπασκετομάνα Ουγγαρία.

Κάπου είδα ότι ο ΔΓ είχε προτείνει στον Πεδουλάκη θέση προπονητή, την αρνήθηκε και του πρότεινε θέση τεχνικού διευθυντή.
Αν ισχύει και αυτό εντάξει...

Το Άρτζι η επιστροφή ως προπονητής για να απολυθεί μερικούς μήνες μετά θα ήταν η ιστορία που επαναλαμβάνεται ως κωμωδία.
Το Βόβορας η επιστροφή θα είναι η επανάληψη της ιστορίας ως τραγωδία.

Πιστεύω πραγματικά ότι περισσότερο πείραξε τον ΔΓ ότι τον έβριζε το γήπεδο χωρίς να λέει λέξη για την διοικητική ομάδα παρά η ήττα. Ο εγωισμός του δεν ανέχεται οι οπαδοί να θέλουν κάποιον περισσότερο από αυτόν.
Αν ήταν η ήττα θα τους ξήλωνε πριν κάνα μήνα στην 30αρα στο ΣΕΦ, όχι μετά από αυτό που πάλεψαν μέχρι τέλους και η εικόνα δεν ήταν κακή.

Τώρα το Πεδουλάκης τεχνικός διευθυντής ούτε κρύο ούτε ζέστη, μάλλον προς το αρνητικό πάει. Ναι μπάσκετ ξέρει, περισσότερο και από τον Μάνο Παπαδόπουλο. Ας πούμε ότι μπορεί να κάνει και τον σκάουτερ αφού έχει μάτι(όχι όσο τον έχουν θεοποιήσει αλλά έχει).
Από τα υπόλοιπα; Έχει και αυτός όπως και οι ΔΔ-Αλβέρτης μηδενική εμπειρία από διοικητικά πόστα.

Συν ότι ναι, για τέτοια θέση τα αγγλικά είναι εμπόδιο. Στις διαπραγματεύσεις με έναν ξένο μάνατζερ/παίκτη θα πηγαίνει με τον μεταφραστή του;

Υ.Γ. Αν η τρύπα είναι πραγματικά 3 εκατομμύρια τότε για να μην μπαίνουμε μέσα πρέπει να κατεβαίνουμε με μπάτζετ περίπου σαν του Προμηθέα. Τα υπόλοιπα έξοδα της ΚΑΕ είναι ανελαστικά(πχ ταξίδια, ενοίκιο ΟΑΚΑ κλπ) και δεν νομίζω η ΚΑΕ να έχει τόσους περιττούς υπαλλήλους που να μπορείς να διώξεις...Εκτός αν φέτος εκτός από το μπάτζετ της φετινής ομάδας πληρώναμε και διακανονισμένες οφειλές προηγούμενων ετών. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Απρ 13, 2022 6:43 am

pan24 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 6:29 am
Βόβορας η επιστροφή.
Δεν είναι καν αστείο πλέον.

Ο Βόβορας που απέτυχε παταγωδώς στην προηγούμενη θητεία του σαν πρώτος προπονητής σε εμάς, πριν έρθει βοηθός σε εμάς είχε αποτύχει στον ΑΠΟΕΛ και πριν 2 μήνες απολύθηκε από την ομάδα που είχε πάει να προπονήσει στην μπασκετομάνα Ουγγαρία.

Κάπου είδα ότι ο ΔΓ είχε προτείνει στον Πεδουλάκη θέση προπονητή, την αρνήθηκε και του πρότεινε θέση τεχνικού διευθυντή.
Αν ισχύει και αυτό εντάξει...

Το Άρτζι η επιστροφή ως προπονητής για να απολυθεί μερικούς μήνες μετά θα ήταν η ιστορία που επαναλαμβάνεται ως κωμωδία.
Το Βόβορας η επιστροφή θα είναι η επανάληψη της ιστορίας ως τραγωδία.

Πιστεύω πραγματικά ότι περισσότερο πείραξε τον ΔΓ ότι τον έβριζε το γήπεδο χωρίς να λέει λέξη για την διοικητική ομάδα παρά η ήττα. Ο εγωισμός του δεν ανέχεται οι οπαδοί να θέλουν κάποιον περισσότερο από αυτόν.
Αν ήταν η ήττα θα τους ξήλωνε πριν κάνα μήνα στην 30αρα στο ΣΕΦ, όχι μετά από αυτό που πάλεψαν μέχρι τέλους και η εικόνα δεν ήταν κακή.

Τώρα το Πεδουλάκης τεχνικός διευθυντής ούτε κρύο ούτε ζέστη, μάλλον προς το αρνητικό πάει. Ναι μπάσκετ ξέρει, περισσότερο και από τον Μάνο Παπαδόπουλο. Ας πούμε ότι μπορεί να κάνει και τον σκάουτερ αφού έχει μάτι(όχι όσο τον έχουν θεοποιήσει αλλά έχει).
Από τα υπόλοιπα; Έχει και αυτός όπως και οι ΔΔ-Αλβέρτης μηδενική εμπειρία από διοικητικά πόστα.

Συν ότι ναι, για τέτοια θέση τα αγγλικά είναι εμπόδιο. Στις διαπραγματεύσεις με έναν ξένο μάνατζερ/παίκτη θα πηγαίνει με τον μεταφραστή του;

Υ.Γ. Αν η τρύπα είναι πραγματικά 3 εκατομμύρια τότε για να μην μπαίνουμε μέσα πρέπει να κατεβαίνουμε με μπάτζετ περίπου σαν του Προμηθέα. Τα υπόλοιπα έξοδα της ΚΑΕ είναι ανελαστικά(πχ ταξίδια, ενοίκιο ΟΑΚΑ κλπ) και δεν νομίζω η ΚΑΕ να έχει τόσους περιττούς υπαλλήλους που να μπορείς να διώξεις...Εκτός αν φέτος εκτός από το μπάτζετ της φετινής ομάδας πληρώναμε και διακανονισμένες οφειλές προηγούμενων ετών. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.
Ο πεδουλακης θα ειναι προπονητης απλα θα φαινεται ο βοβορας μπροστα για να μην πεφτει κραξιμο στον πιστο στρατιωτη,ισως τον προοριζει για πρωτο προπονητη ο ταραντουλας και δεν θελει να τον καψει σε μια χαμενη χρονια
μαθητης του ειναι τα ιδια συστηματα και νοοτροπια εχει
γιαυτο και απετυχε οπου πηγε
ας ελπισουμε το καλοκαιρι να χαιρετησουν και οι 2 και να μην συνεχισουν και του χρονου

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Απρ 13, 2022 7:34 am

Μηπως δεν θα επρεπε να εκπλησσει κανεναν η τελευταια εξελιξη?

Μηπως ειναι συνηθισμενη τεχνικη Γιαννακοπουλου? Το timing της επιστροφης του αλλωστε, συνδυαζεται και με τη ληξη περιορισμων στα γηπεδα, ωστε οποια αυξηση στο budget να την αποδωσουμε στην επιστροφη του και γενναιοδωρια του αντι στην αυξηση εσοδων.

Δεν ξερω ποσο επηρρεασε τη φετινη πορεια της ομαδας ο ΔΠΓ, αλλα ολο αυτο με τα 3 εκατ. και ποσο αποτυχημενη πρεπει να θεωρειται η διοικηση λογω αυτου του ποσου δεν δειχνει και ιδιαιτερη ελευθερια κινησεων. Παιζει να δουλευαν και με χειροπεδες δηλαδη.

Τεσπα, κλασσικη κινηση Γιαννακοπουλου παντως, να ριχνει τις ευθυνες αλλου και να προσπαθει να εισπραξει και χειροκροτημα για τα 3 εκατ. που τον αναγκασαν οι "αποτυχημενοι" να στερηθει.

Μπραβο στον Διαμαντιδη, που εξεθεσε τον εαυτο του σε αγχη και ευθυνες σε μια προσπαθεια να βοηθησει την ομαδα. Καλη ελευθερια του ευχομαι, και αν ποτε απαλαγουμε απο το Γιαννακοπουλο καλως να μας ξαναρθει.

Μακαρι και ο Αλβερτης να βρει τη δυνατοτητα να βγαλει τα λεφτα του αλλιως. Πολυεργαλειο του ΔΠΓ δε φαινετε ευχαριστη καριερα.

Οσο για τον Πεδουλακη, το μονο που μπορω να κανω ειναι να του πω καλη τυχη. Εγω προσωπικα τον θεωρω αποτυχημενο και λιγο για τον Παναθηναικο. Μακαρι να με διαψευσει.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6465
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 7:40 am

Ο Βόβορας την πρώτη φορά δεν έφυγε σαν επιτυχημένος μάλλον, αλλά ούτε και οι Κάτας-Πρίφτης. Ο Πρίφτης έφυγε σίγουρα σαν αποτυχημένος, ο δε Κάτας ήρθε σε ένα περίεργο κομμάτι της σεζόν, πήρε το πρωτάθλημα που ήταν ο στόχος και στην Euroleague απλά συμμάζεψε λίγο την περσινή ομάδα. Οπότε πρακτικά ο Βόβορας επιστρέφει ενάμιση χρόνο μετά βρίσκοντας τον ΠΑΟ σε χειρότερη κατάσταση απ'οταν έφυγε και σε σχέση με τους δύο προκατόχους/διαδόχους του, δεν είχε χειρότερη παρουσία μάλλον. Αυτό μπορεί να είναι καλό για τον ίδιο, μπορεί και κακό.

Επίσης δεν ξέρω ακριβώς η πρόσληψη Πεδουλάκη τι μπορεί να προσφέρει. Να υπάρχει ένα άτομο σχετικά αγαπητό στον κόσμο στην ομάδα; Να υπάρχει ένας μπασκετάνθρωπος σε θέση με αρκετές αγωνιστικές ευθύνες και όχι ένας "διοικητικός"; Γιατί με μια πρώτη ανάγνωση φαίνεται ότι εν μέρει δείχνει ότι ίσως ο ΠΑΟ μπει σε μια λογική να ψάχνει πλέον δευτεροκλασσάτους ξένους από Eurocup, BCL και συμπληρωματικούς NBAers που θα περνάνε από το κόσκινο του Πεδουλάκη.

Ο ΠΑΟ για να βρει τον δρόμο του πρέπει να απαλλαγεί από το αόρατο χέρι του Γιαννακόπουλου που κινεί τα νήματα στην ομάδα ακόμα, πιο παρασκηνιακά όμως. Όσο συνεχίζεται η κατάσταση με το να κάνει κουμάντο αυτός έχοντας άλλα άτομα μπροστά ωστόσο και ψάχνοντας συνεχώς εξιλαστήρια θύματα, ο ΠΑΟ θα βρίσκεται στάσιμος ή θα κάνει μικρά βήματα πίσω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 8:10 am

djibriliant έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 5:44 am


Εγώ όταν στην δουλειά μου μου έφεραν κατεψυγμένα γλυκά και μου είπαν να τα παρουσιάσω σαν πρώτης ποιότητας που τα φτιάχνω εγώ παραιτήθηκα γιατί εγω θα ξεφτιλιζόμουν.... και δεν είχα 30-50-200 χιλ. στην άκρη. Δεν αναιρώ ευθύνες του ιδιοκτήτη η οτι άλλο είναι αυτή την στιγμή(αυτός έτσι και αλλιώς μου παραμένει αδιάφορος) αλλά έχει τεράστιες ευθύνες και ο Πρίφτης αν δέχτηκε παρεμβάσεις, όπως και οι Αλβέρτης Διαμαντίδης που μπήκαν μπροστά για να συσπειρώσουν τον κόσμο λες και δεν ήξεραν που πάνε να μπλέξουν. Να υποθέσουμε δηλαδή οτι ο Διαμαντίδης και ο Αλβέρτης είπαν δεν θα πάρουμε κοντό γιατί δεν υπάρχουν και θα καλύψουμε την θέση με άλλους παίκτες, ο Αλβέρτης και ο Διαμαντίδης ξαναλέω γιατί τα παλικάρια που να μάθουν μπασκετ, στα τοπικα που έπαιζαν. Ας κάνουμε ακόμη μια υπόθεση ο Πριφτης ήθελε απο το καλοκαίρι τον Φερελ αλλα δεν υπήρχαν χρήματα και τον πήραμε όταν έπεσε η τιμή του, αλλά απο την ώρα που ήρθε ο Πρίφτης δεν τον έβαζε καθόλου.
Κατ΄αρχάς, τα συγχαρητήρια μου που παραιτήθηκες, πόσο μάλλον από τη στιγμή που δεν είχες και "καβάτζα" πίσω σου. Ξέρω καλά τι εστί, γιατί έχω προσωπική εμπειρία.

Σχετικά με την ομάδα σου (που είναι και το δευτερεύον, από το σχόλιο σου) δεν θέλω να πω πολλά γιατί αφουγκράζομαι τη στεναχώρια σας.
Εμείς οι Ολυμπιακοί του μπάσκετ ξέρουμε από αυτά, άλλωστε.

Προφανώς κι έχουν ευθύνες οι Πρίφτης, Διαμαντίδης κι Αλβέρτης. Άπειροι είναι στο πόστο τους, ας τους δινόταν μια ευκαιρία. ΄¨Οχι μόνο γι' αξιακούς λόγους, αλλά και πρακτικούς. Ήδη ο Παναθηναϊκός δείχνει σημάδια βελτιώσης κι αυτό είναι έργο προπονητή.
ΤΟ καλοκαίρι κάτι περίεργο παίχτηκε με τον Νέντοβιτς- είμαι ΄σιγουρος, όπως είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ο Νέντο δεν θα συνεχίσει στον Παναθηναϊκό. Κι όπου Νέντο βάζεις 800χιλ περίπου (άρα έναν Γκος ή Λορέντζο) και κυρίως βάζεις κανονικό άσσο κι όχι μπάσκετ αλάνας- στατιστικών. Και με έναν κανονικό άσσο τύπου Λορέντζο (κι ας είναι ο κλασσικός οργανωτής που σκέφτεται πρώτα πως θα πασάρει) δεν θα είχατε μπει στην 8δα λογικά, αλλά θα βλέπατε κανονικό μπάσκετ που θα χρειζόταν προσθαφαιρέσεις.

Ο Νέντο, όπως κι ο Φριντέτ, κι ο Τζεντίλε και τόσοι άλλοι, μου δείχνουν Δ.Γ που τρελαίνεται με το να φέρνει σκόρερς.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 8:18 am

pan24 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 6:29 am
Βόβορας η επιστροφή.
Δεν είναι καν αστείο πλέον.

Ο Βόβορας που απέτυχε παταγωδώς στην προηγούμενη θητεία του σαν πρώτος προπονητής σε εμάς, πριν έρθει βοηθός σε εμάς είχε αποτύχει στον ΑΠΟΕΛ και πριν 2 μήνες απολύθηκε από την ομάδα που είχε πάει να προπονήσει στην μπασκετομάνα Ουγγαρία.

Κάπου είδα ότι ο ΔΓ είχε προτείνει στον Πεδουλάκη θέση προπονητή, την αρνήθηκε και του πρότεινε θέση τεχνικού διευθυντή.
Αν ισχύει και αυτό εντάξει...

Το Άρτζι η επιστροφή ως προπονητής για να απολυθεί μερικούς μήνες μετά θα ήταν η ιστορία που επαναλαμβάνεται ως κωμωδία.
Το Βόβορας η επιστροφή θα είναι η επανάληψη της ιστορίας ως τραγωδία.

Πιστεύω πραγματικά ότι περισσότερο πείραξε τον ΔΓ ότι τον έβριζε το γήπεδο χωρίς να λέει λέξη για την διοικητική ομάδα παρά η ήττα. Ο εγωισμός του δεν ανέχεται οι οπαδοί να θέλουν κάποιον περισσότερο από αυτόν.
Αν ήταν η ήττα θα τους ξήλωνε πριν κάνα μήνα στην 30αρα στο ΣΕΦ, όχι μετά από αυτό που πάλεψαν μέχρι τέλους και η εικόνα δεν ήταν κακή.

Τώρα το Πεδουλάκης τεχνικός διευθυντής ούτε κρύο ούτε ζέστη, μάλλον προς το αρνητικό πάει. Ναι μπάσκετ ξέρει, περισσότερο και από τον Μάνο Παπαδόπουλο. Ας πούμε ότι μπορεί να κάνει και τον σκάουτερ αφού έχει μάτι(όχι όσο τον έχουν θεοποιήσει αλλά έχει).
Από τα υπόλοιπα; Έχει και αυτός όπως και οι ΔΔ-Αλβέρτης μηδενική εμπειρία από διοικητικά πόστα.

Συν ότι ναι, για τέτοια θέση τα αγγλικά είναι εμπόδιο. Στις διαπραγματεύσεις με έναν ξένο μάνατζερ/παίκτη θα πηγαίνει με τον μεταφραστή του;

Υ.Γ. Αν η τρύπα είναι πραγματικά 3 εκατομμύρια τότε για να μην μπαίνουμε μέσα πρέπει να κατεβαίνουμε με μπάτζετ περίπου σαν του Προμηθέα. Τα υπόλοιπα έξοδα της ΚΑΕ είναι ανελαστικά(πχ ταξίδια, ενοίκιο ΟΑΚΑ κλπ) και δεν νομίζω η ΚΑΕ να έχει τόσους περιττούς υπαλλήλους που να μπορείς να διώξεις...Εκτός αν φέτος εκτός από το μπάτζετ της φετινής ομάδας πληρώναμε και διακανονισμένες οφειλές προηγούμενων ετών. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.
Πολύ σωστή η όλη τοποθέτησή σου, απλώς να προσθέσω ότι η ήττα αυτή μετράει περισσότερο για τον φετινό Παναθηναϊκό γιατί είχαν εναποθέσει όλες τις ελπίδες για σώσιμο της χρονιάς στην κατάκτηση του πρωταθλήματος( πλεονέκτημα έδρας, ενώ και το όλο χθεσινό "σοκ" από πλευράς του Δ.Γ έχει κι αυτή τη λογική της έσχατης προσπάθειας για τίτλο). Λες και δεν είστε τίγκα στα πρωταθλήματα και κάτι τρέχει να χάσετε κι ένα. Κάτι που το βλέπω και σε μεγάλο κομμάτι των φίλων σας, εδώ.
Για μένα το σώσιμο της χρονιάς θα συνίστατο στη δημιουργία βάσεων για κάτι ορθολογικό-μπασκετικό με πλάνο 3τίας/5τίας. Κι ενώ μπήκαν οι πρώτες βάσεις το καλοκαίρι με την υπογραφή Πρίφτη, Μαντζούκα,. Χουγκάζ, τελικά κυριάρχησε πάλι το κοντόθωρο "να έχουμε από κάτω τον Ολυμπιακό".
Αν ο Πρίφτης είχε μείνει κι είχε διδαχτεί από τα λάθη του (αρκετά πιθανό το κόβω, έχει και το παράδειγμα του περσινού Μπαρτζώκα από "απέναντι" και συγκροτημένο/μπασκετικό τον βλέπω) θα μπορούσατε του χρόνου να φτιάξετε μια ομάδα με αρχή μέση και τέλος, να έχετε ηρεμία, να τελειώσει η προπονητολογία κλπ.

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:28 am

Μάλλον είχαν δίκιο όσοι έλεγαν ότι η μεγαλύτερη απώλεια μετά τους αφους Γιαννακοπουλους ήταν ο Μάνος Παπαδόπουλος κι όχι ο Ομπραντοβιτς. Δεν ξέρω πως θα τα πάει ο Αρτζυ αλλά αν δεν κατάφερε να στεριώσει στην θέση ο ζωντανός θρύλος της ομάδας, δεν βλέπω πως θα δυσκολευτεί να διώξει νύχτα τον Πεδουλα ο ΔΓ. Όταν τελικά το πάρει απόφαση να φύγει ο ΔΓ θα χει αφήσει καμμένη γη πίσω του. Κρίμα. Ευτυχώς που δεν τα βλέπουν αυτά ο Παύλος κι ο Θανάσης.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:00 am

basket72 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 8:18 am
pan24 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 6:29 am
Βόβορας η επιστροφή.
Δεν είναι καν αστείο πλέον.

Ο Βόβορας που απέτυχε παταγωδώς στην προηγούμενη θητεία του σαν πρώτος προπονητής σε εμάς, πριν έρθει βοηθός σε εμάς είχε αποτύχει στον ΑΠΟΕΛ και πριν 2 μήνες απολύθηκε από την ομάδα που είχε πάει να προπονήσει στην μπασκετομάνα Ουγγαρία.

Κάπου είδα ότι ο ΔΓ είχε προτείνει στον Πεδουλάκη θέση προπονητή, την αρνήθηκε και του πρότεινε θέση τεχνικού διευθυντή.
Αν ισχύει και αυτό εντάξει...

Το Άρτζι η επιστροφή ως προπονητής για να απολυθεί μερικούς μήνες μετά θα ήταν η ιστορία που επαναλαμβάνεται ως κωμωδία.
Το Βόβορας η επιστροφή θα είναι η επανάληψη της ιστορίας ως τραγωδία.

Πιστεύω πραγματικά ότι περισσότερο πείραξε τον ΔΓ ότι τον έβριζε το γήπεδο χωρίς να λέει λέξη για την διοικητική ομάδα παρά η ήττα. Ο εγωισμός του δεν ανέχεται οι οπαδοί να θέλουν κάποιον περισσότερο από αυτόν.
Αν ήταν η ήττα θα τους ξήλωνε πριν κάνα μήνα στην 30αρα στο ΣΕΦ, όχι μετά από αυτό που πάλεψαν μέχρι τέλους και η εικόνα δεν ήταν κακή.

Τώρα το Πεδουλάκης τεχνικός διευθυντής ούτε κρύο ούτε ζέστη, μάλλον προς το αρνητικό πάει. Ναι μπάσκετ ξέρει, περισσότερο και από τον Μάνο Παπαδόπουλο. Ας πούμε ότι μπορεί να κάνει και τον σκάουτερ αφού έχει μάτι(όχι όσο τον έχουν θεοποιήσει αλλά έχει).
Από τα υπόλοιπα; Έχει και αυτός όπως και οι ΔΔ-Αλβέρτης μηδενική εμπειρία από διοικητικά πόστα.

Συν ότι ναι, για τέτοια θέση τα αγγλικά είναι εμπόδιο. Στις διαπραγματεύσεις με έναν ξένο μάνατζερ/παίκτη θα πηγαίνει με τον μεταφραστή του;

Υ.Γ. Αν η τρύπα είναι πραγματικά 3 εκατομμύρια τότε για να μην μπαίνουμε μέσα πρέπει να κατεβαίνουμε με μπάτζετ περίπου σαν του Προμηθέα. Τα υπόλοιπα έξοδα της ΚΑΕ είναι ανελαστικά(πχ ταξίδια, ενοίκιο ΟΑΚΑ κλπ) και δεν νομίζω η ΚΑΕ να έχει τόσους περιττούς υπαλλήλους που να μπορείς να διώξεις...Εκτός αν φέτος εκτός από το μπάτζετ της φετινής ομάδας πληρώναμε και διακανονισμένες οφειλές προηγούμενων ετών. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.
Πολύ σωστή η όλη τοποθέτησή σου, απλώς να προσθέσω ότι η ήττα αυτή μετράει περισσότερο για τον φετινό Παναθηναϊκό γιατί είχαν εναποθέσει όλες τις ελπίδες για σώσιμο της χρονιάς στην κατάκτηση του πρωταθλήματος( πλεονέκτημα έδρας, ενώ και το όλο χθεσινό "σοκ" από πλευράς του Δ.Γ έχει κι αυτή τη λογική της έσχατης προσπάθειας για τίτλο). Λες και δεν είστε τίγκα στα πρωταθλήματα και κάτι τρέχει να χάσετε κι ένα. Κάτι που το βλέπω και σε μεγάλο κομμάτι των φίλων σας, εδώ.
Για μένα το σώσιμο της χρονιάς θα συνίστατο στη δημιουργία βάσεων για κάτι ορθολογικό-μπασκετικό με πλάνο 3τίας/5τίας. Κι ενώ μπήκαν οι πρώτες βάσεις το καλοκαίρι με την υπογραφή Πρίφτη, Μαντζούκα,. Χουγκάζ, τελικά κυριάρχησε πάλι το κοντόθωρο "να έχουμε από κάτω τον Ολυμπιακό".
Αν ο Πρίφτης είχε μείνει κι είχε διδαχτεί από τα λάθη του (αρκετά πιθανό το κόβω, έχει και το παράδειγμα του περσινού Μπαρτζώκα από "απέναντι" και συγκροτημένο/μπασκετικό τον βλέπω) θα μπορούσατε του χρόνου να φτιάξετε μια ομάδα με αρχή μέση και τέλος, να έχετε ηρεμία, να τελειώσει η προπονητολογία κλπ.
Καλημέρα

Συγνώμη τα θέλεις και τα λες; ποιες βάσεις μπήκαν με υπογραφή Πρίφτη/Μαντζούκα/Χουγκαζ; Ο Πριφτης ήθελε να έρθει Ελλάδα, ο Μαντζουκας τρώει πάγκο και DNP από Οκαρο και Έβανς και ο Χουγκαζ αναγκαστικά γύρισε πίσω αλλά δεν πήρε καμιά ευκαιρία πάρα μόνο τρώνε στη μάπα ρολίστες επαγγελματίες Αμερικανούς.

Πιπιλατε πως έχετε δει βελτίωση κατά την διάρκεια της χρονιάς. Ποια είναι αυτή; που ξεκίνησε με 3αριντον Ροος και αλλάζει τα πλάνα ΤΟΝ Μάρτη και τον κάνει άσσο; που φτάσαμε Μάρτη για να κατεβάζει μια μόνιμη 5αδα; που στηρίζεται σε 7-8 παίκτες; που θα βάλει πχ τον vforvendetta85 να παίξει 10-15 λεπτά Ευρωλιγκα και DNP για τους επόμενους 3; που η ιερή αγελάδα Παπαπέτρου δεν καταδεχεταιυνα παίξει 4 και δεν μπορεί να επιβληθεί σε αυτό; που οι δηλώσεις του έχουν τέτοια ηττοπάθεια που σκέφτεσαι πως θα το γυρίσουν οι παίκτες αν ο προπονητής ο ίδιος δεν πιστεύει; που ο Νεντοβιτς προχθές βαραγε πουλιά και έσπαγε τα ταμπλό και αυτός του έλεγε έτσι σε θέλω, συνέχισε έτσι; Θα ξεχάσουμε και τι βλέπουμε με αυτά που διαβάζω. Το είπα και τις προάλλες, μάλλον άλλο άθλημα βλέπω και άλλους αγώνες παρακολουθώ και έχετε γίνει όλοι "Λευτερακης" (από την γνωστή ταινία, μην παρεξηγηθώ)

Εγώ πάντως επί Παναθηναϊκού είδα έναν Μητογλου και έναν Παπαγιαννη να γίνονται κανονικοί παίκτες. Τους δόθηκε χρόνος, ευκαιρίες και προχωρούν (ασ, ετα αν ο Μητογλου εχυσε την καρδαρα με το γάλα).

Ο Πριφτης δεν έχει δώσει σε κανέναν και εδώ φέρουν ευθύνη και οι, μέχρι πρότινος, διοικητικοί άρχοντες.

tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:01 am

Προσωπικά αμφιβάλλω ότι έβαλε λεφτά φέτος . Κοντά στα 3εκ από ευρωλίγκα φέτος + 2εκ από εισιτήρια(συνολικά όλη τη χρονιά) +χορηγούς 3εκ+ερτ(ένα μέρος να πούμε τα μισά 400χιλ)+ 300χιλ από καλαιτζάκη κοντά στα 9 εκ και αγωνιστικό 5,5.
Επίσης πως έβαλε 3 εκ χωρίς αύξηση κεφαλαίου ή δάνειο σε Α.Ε. δεν είδα κάποια ανακοίνωση.
Για τα αγωνιστικά έχει ένα δίκιο αλλά ήταν κακό το τάιμινγκ και έλλειψη σοβαρότητας τα οποία κοστίζουν στο brand name του ΠΑΟ, επίσης δείχνει ότι δεν θέλει να πουλήσει.

2
2 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tarp7 την Τετ Απρ 13, 2022 10:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:03 am

Μου προκάλεσε έκπληξη η χθεσινή εξέλιξη. Εχουμε συνηθίσει βεβαια απο τετοιες ξαφνικές κινήσεις τα τελευταία χρόνια. Τώρα αν είναι για καλό ή οχι,ο χρόνος θα δείξει. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως, τουλάχιστον οι του αγωνιστικού κομματιού,δεν πέτυχαν κάτι. Μάλλον μαντάρα τα έκαναν.
Ο Διαμαντίδης,προς τιμήν του ασχολήθηκε με την ομάδα, δεν περίμενα ποτέ οτι σαν χαρακτήρας θα δεχόταν να μπει σε τέτοια διαδιακασία,παρόλα αυτα δέχτηκε να βοηθήσει και ήταν σημαντική η παρουσία του,αλλα επι της ουσιας δεν προσέφερε τιποτα. Το να είσαι πισω απο τον παγκο και να εμψυχωνεις,η να μιλας στα αποδυτήρια σίγουρα βοηθαει στην ψυχολογία των παικτων,αλλα δεν κερδίζει ματς ουτε βελτιώνει την απόδοση κλπ. Ισα ισα που σαν τεραστιος pg που ξερει την σημασια της θεσης σε μια ομαδα, επρεπε να θεσει βετο οτι δεν γινεται να μην αποκτηθει βασικος ξενος για αυτη τη θεση. Παντως σίγουρα δεν ειναι όμορφο να "αδιάζεις",αν μπορούμε να το πούμε, έναν μυθο της ομαδας. Απο την άλλη, άλλο το αγωνιστικό,άλλο το διοικητικό. Το οτι σαν αθλητές διέπρεψαν, δεν σημαίνει οτι αν τους βαλεις σε ποστο διοικητικο,θα είναι στο απυρόβλητο,ειδικά αν τα πράγματα πάνε άσχημα.Όπως και να εχει,προσωπικα θα ηθελα και τους 2 κοντα στην ομαδα,ες αει.
Για τον Πριφτη,ειμαι 50-50. Δενειναι κακος κοουτς, αλλα τα έκανε μανταρα γενικως,αγωνιστικο,εξελιξη ομαδας, επιλογες παικτων,αποτελεσματα. Δεδομενο το ελαφρυντικο της πρωτης συμμετοχης στην ευρωλιγκα,όπως και των τραυματισμων. Δεδομενη και η πολυ κακη εικονα,με διασυρμους τυπου Ολυμπιακος,Ερυθρος Αστερας.
Τον Πεδουλάκη δεν τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση προπονητικά για το επιπεδος της ευρωλιγκας, ωστοσο το ματι του κοβει,αποδεδειγμενα,και σαν τεχνικος διευθυντης,θα ηθελα να δω το εργο του.Εξαλλου τεχνικος διευθυντης ,δεν σημαινει διοικηση,που βλεπω καποιους να γραφουν για την απειρια του. Με το αγωνιστικο θα ασχοληθει. Δεν θα ειναι πρόεδρος.
Βλεπω Βοβορα μεχρι το καλοκαίρι,και βλεπουμε για προπονητη,ενω μην αποκλεισουμε το καλοκαιρι να επιστρεψει ο Μανος Παπαδοπουλος,μετα τα γεγονοτα που συμβαινουν με Ρωσία-Ουκρανία.
Ας ελπίσουμε αυτο το ηλεκτροσοκ,να βγει σε καλό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:13 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 10:03 am
Μου προκάλεσε έκπληξη η χθεσινή εξέλιξη. Εχουμε συνηθίσει βεβαια απο τετοιες ξαφνικές κινήσεις τα τελευταία χρόνια. Τώρα αν είναι για καλό ή οχι,ο χρόνος θα δείξει. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως, τουλάχιστον οι του αγωνιστικού κομματιού,δεν πέτυχαν κάτι. Μάλλον μαντάρα τα έκαναν.
Ο Διαμαντίδης,προς τιμήν του ασχολήθηκε με την ομάδα, δεν περίμενα ποτέ οτι σαν χαρακτήρας θα δεχόταν να μπει σε τέτοια διαδιακασία,παρόλα αυτα δέχτηκε να βοηθήσει και ήταν σημαντική η παρουσία του,αλλα επι της ουσιας δεν προσέφερε τιποτα. Το να είσαι πισω απο τον παγκο και να εμψυχωνεις,η να μιλας στα αποδυτήρια σίγουρα βοηθαει στην ψυχολογία των παικτων,αλλα δεν κερδίζει ματς ουτε βελτιώνει την απόδοση κλπ. Ισα ισα που σαν τεραστιος pg που ξερει την σημασια της θεσης σε μια ομαδα, επρεπε να θεσει βετο οτι δεν γινεται να μην αποκτηθει βασικος ξενος για αυτη τη θεση. Παντως σίγουρα δεν ειναι όμορφο να "αδιάζεις",αν μπορούμε να το πούμε, έναν μυθο της ομαδας. Απο την άλλη, άλλο το αγωνιστικό,άλλο το διοικητικό. Το οτι σαν αθλητές διέπρεψαν, δεν σημαίνει οτι αν τους βαλεις σε ποστο διοικητικο,θα είναι στο απυρόβλητο,ειδικά αν τα πράγματα πάνε άσχημα.Όπως και να εχει,προσωπικα θα ηθελα και τους 2 κοντα στην ομαδα,ες αει.
Για τον Πριφτη,ειμαι 50-50. Δενειναι κακος κοουτς, αλλα τα έκανε μανταρα γενικως,αγωνιστικο,εξελιξη ομαδας, επιλογες παικτων,αποτελεσματα. Δεδομενο το ελαφρυντικο της πρωτης συμμετοχης στην ευρωλιγκα,όπως και των τραυματισμων. Δεδομενη και η πολυ κακη εικονα,με διασυρμους τυπου Ολυμπιακος,Ερυθρος Αστερας.
Τον Πεδουλάκη δεν τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση προπονητικά για το επιπεδος της ευρωλιγκας, ωστοσο το ματι του κοβει,αποδεδειγμενα,και σαν τεχνικος διευθυντης,θα ηθελα να δω το εργο του.Εξαλλου τεχνικος διευθυντης ,δεν σημαινει διοικηση,που βλεπω καποιους να γραφουν για την απειρια του. Με το αγωνιστικο θα ασχοληθει. Δεν θα ειναι πρόεδρος.
Βλεπω Βοβορα μεχρι το καλοκαίρι,και βλεπουμε για προπονητη,ενω μην αποκλεισουμε το καλοκαιρι να επιστρεψει ο Μανος Παπαδοπουλος,μετα τα γεγονοτα που συμβαινουν με Ρωσία-Ουκρανία.
Ας ελπίσουμε αυτο το ηλεκτροσοκ,να βγει σε καλό.
Δύσκολο να επιστρέψει ο Παπαδόπουλος, "προδότη" τον αποκάλεσε κι αυτόν ο ινσταγκράμερ της καρδιάς μας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:14 am

vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 10:00 am
basket72 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 8:18 am


Πολύ σωστή η όλη τοποθέτησή σου, απλώς να προσθέσω ότι η ήττα αυτή μετράει περισσότερο για τον φετινό Παναθηναϊκό γιατί είχαν εναποθέσει όλες τις ελπίδες για σώσιμο της χρονιάς στην κατάκτηση του πρωταθλήματος( πλεονέκτημα έδρας, ενώ και το όλο χθεσινό "σοκ" από πλευράς του Δ.Γ έχει κι αυτή τη λογική της έσχατης προσπάθειας για τίτλο). Λες και δεν είστε τίγκα στα πρωταθλήματα και κάτι τρέχει να χάσετε κι ένα. Κάτι που το βλέπω και σε μεγάλο κομμάτι των φίλων σας, εδώ.
Για μένα το σώσιμο της χρονιάς θα συνίστατο στη δημιουργία βάσεων για κάτι ορθολογικό-μπασκετικό με πλάνο 3τίας/5τίας. Κι ενώ μπήκαν οι πρώτες βάσεις το καλοκαίρι με την υπογραφή Πρίφτη, Μαντζούκα,. Χουγκάζ, τελικά κυριάρχησε πάλι το κοντόθωρο "να έχουμε από κάτω τον Ολυμπιακό".
Αν ο Πρίφτης είχε μείνει κι είχε διδαχτεί από τα λάθη του (αρκετά πιθανό το κόβω, έχει και το παράδειγμα του περσινού Μπαρτζώκα από "απέναντι" και συγκροτημένο/μπασκετικό τον βλέπω) θα μπορούσατε του χρόνου να φτιάξετε μια ομάδα με αρχή μέση και τέλος, να έχετε ηρεμία, να τελειώσει η προπονητολογία κλπ.
Καλημέρα

Συγνώμη τα θέλεις και τα λες; ποιες βάσεις μπήκαν με υπογραφή Πρίφτη/Μαντζούκα/Χουγκαζ; Ο Πριφτης ήθελε να έρθει Ελλάδα, ο Μαντζουκας τρώει πάγκο και DNP από Οκαρο και Έβανς και ο Χουγκαζ αναγκαστικά γύρισε πίσω αλλά δεν πήρε καμιά ευκαιρία πάρα μόνο τρώνε στη μάπα ρολίστες επαγγελματίες Αμερικανούς.

Πιπιλατε πως έχετε δει βελτίωση κατά την διάρκεια της χρονιάς. Ποια είναι αυτή; που ξεκίνησε με 3αριντον Ροος και αλλάζει τα πλάνα ΤΟΝ Μάρτη και τον κάνει άσσο; που φτάσαμε Μάρτη για να κατεβάζει μια μόνιμη 5αδα; που στηρίζεται σε 7-8 παίκτες; που θα βάλει πχ τον vforvendetta85 να παίξει 10-15 λεπτά Ευρωλιγκα και DNP για τους επόμενους 3; που η ιερή αγελάδα Παπαπέτρου δεν καταδεχεταιυνα παίξει 4 και δεν μπορεί να επιβληθεί σε αυτό; που οι δηλώσεις του έχουν τέτοια ηττοπάθεια που σκέφτεσαι πως θα το γυρίσουν οι παίκτες αν ο προπονητής ο ίδιος δεν πιστεύει; που ο Νεντοβιτς προχθές βαραγε πουλιά και έσπαγε τα ταμπλό και αυτός του έλεγε έτσι σε θέλω, συνέχισε έτσι; Θα ξεχάσουμε και τι βλέπουμε με αυτά που διαβάζω. Το είπα και τις προάλλες, μάλλον άλλο άθλημα βλέπω και άλλους αγώνες παρακολουθώ και έχετε γίνει όλοι "Λευτερακης" (από την γνωστή ταινία, μην παρεξηγηθώ)

Εγώ πάντως επί Παναθηναϊκού είδα έναν Μητογλου και έναν Παπαγιαννη να γίνονται κανονικοί παίκτες. Τους δόθηκε χρόνος, ευκαιρίες και προχωρούν (ασ, ετα αν ο Μητογλου εχυσε την καρδαρα με το γάλα).

Ο Πριφτης δεν έχει δώσει σε κανέναν και εδώ φέρουν ευθύνη και οι, μέχρι πρότινος, διοικητικοί άρχοντες.
Ο Παπαπέτρου έφυγε από τον ολυμπιακό για να μη παίζει 4άρι, αν του το πρότειναν δεν θα ανανέωνε.

Επειδή όλη μιλάτε για παρεμβάσεις, το Μπαρτζώκα θα τον προσλάμβαναν οι αγγελόπουλοι αν έλεγε ότι δεν θέλει το σπανούλη ή το πρίντεζη; όχι λέω εγώ, που έχει και μεγαλύτερο όνομα από τον Πρίφτη .

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Απρ 13, 2022 10:29 am

ο πριφτης δεν εχει προσφερει τιποτα σε κανενα τομεα στην ομαδα
ειναι η απολυτη αποτυχια
το μονο που θα θυμαμαστε απο αυτον ειναι το αρνητικο ρεκορ στην ιστορια μας με κανενα καλαθι σε ενα ολοκληρο δεκαλεπτο

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:30 am

tarp7 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 10:14 am
vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 10:00 am


Καλημέρα

Συγνώμη τα θέλεις και τα λες; ποιες βάσεις μπήκαν με υπογραφή Πρίφτη/Μαντζούκα/Χουγκαζ; Ο Πριφτης ήθελε να έρθει Ελλάδα, ο Μαντζουκας τρώει πάγκο και DNP από Οκαρο και Έβανς και ο Χουγκαζ αναγκαστικά γύρισε πίσω αλλά δεν πήρε καμιά ευκαιρία πάρα μόνο τρώνε στη μάπα ρολίστες επαγγελματίες Αμερικανούς.

Πιπιλατε πως έχετε δει βελτίωση κατά την διάρκεια της χρονιάς. Ποια είναι αυτή; που ξεκίνησε με 3αριντον Ροος και αλλάζει τα πλάνα ΤΟΝ Μάρτη και τον κάνει άσσο; που φτάσαμε Μάρτη για να κατεβάζει μια μόνιμη 5αδα; που στηρίζεται σε 7-8 παίκτες; που θα βάλει πχ τον vforvendetta85 να παίξει 10-15 λεπτά Ευρωλιγκα και DNP για τους επόμενους 3; που η ιερή αγελάδα Παπαπέτρου δεν καταδεχεταιυνα παίξει 4 και δεν μπορεί να επιβληθεί σε αυτό; που οι δηλώσεις του έχουν τέτοια ηττοπάθεια που σκέφτεσαι πως θα το γυρίσουν οι παίκτες αν ο προπονητής ο ίδιος δεν πιστεύει; που ο Νεντοβιτς προχθές βαραγε πουλιά και έσπαγε τα ταμπλό και αυτός του έλεγε έτσι σε θέλω, συνέχισε έτσι; Θα ξεχάσουμε και τι βλέπουμε με αυτά που διαβάζω. Το είπα και τις προάλλες, μάλλον άλλο άθλημα βλέπω και άλλους αγώνες παρακολουθώ και έχετε γίνει όλοι "Λευτερακης" (από την γνωστή ταινία, μην παρεξηγηθώ)

Εγώ πάντως επί Παναθηναϊκού είδα έναν Μητογλου και έναν Παπαγιαννη να γίνονται κανονικοί παίκτες. Τους δόθηκε χρόνος, ευκαιρίες και προχωρούν (ασ, ετα αν ο Μητογλου εχυσε την καρδαρα με το γάλα).

Ο Πριφτης δεν έχει δώσει σε κανέναν και εδώ φέρουν ευθύνη και οι, μέχρι πρότινος, διοικητικοί άρχοντες.
Ο Παπαπέτρου έφυγε από τον ολυμπιακό για να μη παίζει 4άρι, αν του το πρότειναν δεν θα ανανέωνε.

Επειδή όλη μιλάτε για παρεμβάσεις, το Μπαρτζώκα θα τον προσλάμβαναν οι αγγελόπουλοι αν έλεγε ότι δεν θέλει το σπανούλη ή το πρίντεζη; όχι λέω εγώ, που έχει και μεγαλύτερο όνομα από τον Πρίφτη .
Φυσικά και δεν θα αναλάμβανε. Η διοίκηση ο Τδ ο GM θέτουν τους στόχους (αποτελέσματα, πορείες, τίτλους, το μπάσκετ που θέλουν να παίξουν, και μερικούς παίκτες που θα είναι πρωταγωνιστές με σκοπό να γεμίσουν τα γήπεδα τους), και ο προπονητής αναλαμβάνει να το υλοποιήσει και με βάση αυτό κρινεται. Γι αυτό έχω ξαναγράψει πως το "καταλληλοτερος" προπονητής καμία φορά είναι σημαντικότερο από το "καλύτερος" προπονητής. Οι λευκες επιταγές κλπ είναι ένα τεράστιο ρίσκο γιατί η ομάδα δεν βαδίζει με ένα μακροπρόθεσμα πλάνο αλλά ανάλογα με τις εμπνεύσεις και τα κέφια του εκάστοτε προπονητή και καταλήγει σαν το γεφύρι της Άρτας

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”