2019-2020-Παναθηναικός - Αγωνιστικά θέματα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 10:12 am

Στον Παναθηναϊκό θα παίξει ,δεν γνωρίζω αν έρθει, ο Πρίφτης. Ο οποίος είναι και πολύ καλός προπονητής και ξέρει την ομάδα.

Ο Τρινκέρι ανταποκρίνεται σε άλλου στυλ ομάδες/κλαμπ. Του αρέσει να δημιουργεί και να εξελίσσει παίκτες. Δε νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός ήταν ποτε τέτοια ομάδα, ακόμη και επί Ζοτς. Τώρα ειδικά με τον Δημήτρη η υπομονή είναι ανέκδοτο.

Για φέτος πιστεύω ότι η χρονιά είναι τελειωμένη. Και αναφέρομαι στο θέμα του ιού. Δεν νομίζω στην Ευρώπη να συνεχιστεί καμμία διοργάνωση άρα δεν πιστέυω πως ο Πιτίνο θα επιστρέψει.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Κυρ Μαρ 15, 2020 10:24 am

Βασικα εγω θελω να παθει κοκομπλοκο η Efes ..να ξεχασει το μπασκετ ο Λαρκιν..και να παρουμε τον Αταμαν!..... :D

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 11:05 am

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 12:02 am
δεν περιμενα κατι καλυτερο απο τον απατεωνα ρικ. ειναι σαν κατι τυπους που προσπαθουν να σου πουλησουν κατι μουφα και σε πιανουν στην παρλα και μολις δεις τι αγορασες τοτε διαπιστωνεις οτι εχει βρει αλλους εκατο σαν εσενα και σου χει πουλησει φουμαρα για μεταξωτες κορδελες.

ειχε παρατησει την ομαδα και φαινοταν και ευτυχως εγινε ετσι ωστε να μην καψουμε και την επομενη χρονια.

ειχα γραψει οτι δεν μας αξιζει ο αρτζι στην ομαδα. ειχαμε προπονηταρα και τον βριζαμε. ετσι γινεται οταν δεν εχεις ιδεα απο μπασκετ και σου φταινε πραγματα τα οποια ειναι σωστα.

οσον αφορα το φετος βοβορας και μονο βοβορας.

για του χρονου ζοτς ή σαρας. αλλα το θεμα ειναι οτι δυσκολα θα γινει κατι τετοιο και ετσι πρεπει να προτεινουμε καποιον και περα απο αυτους.

εγω θεωρω οτι ο τρινκιερι ειναι η τελεια επιλογη. ειναι προπονηταρα και οπου εχει παει εχει παραξει εργο. τρομερο ματι, τρομερος recruiter, πολυ δυνατος και σε τακτικη και σε κοουτσαρισμα. δεν εχει το ονομα και την προσωπικοτητα αλλα επισης δεν εχει παει και σε μεγαλη ομαδα ουτε εχει παρει καποια ευκαιρια που αν καποιος πρεπει να παρει ειναι αυτος.

την παρτιζαν την πηρε διαλυμενη και την εχει πολυ κοντα στην 4αδα του eurocup, δεν θα ειναι και απιθανο να την παει και ευρωλιγκα. και παιζει και ωραιο μπασκετ και σωστο, ενω και καλους παικτες εχει βρει.

τον θεωρω ιδανικη περιπτωση για εμας και δεν θα ειναι και ακριβος. θα φερει καλα παικτακια και θα μας δομησει ωραια.
Ο Άρτζι δεν είναι για ομάδα Ευρωλίγκας, δεν είναι για ομάδα τοπ επιπέδου γενικά. Ακόμα και σε τοπ eurocup ομάδα να πήγαινε δε βλέπω να την έβγαζε ως τα Χριστούγεννα(πχ Ούνιξ όταν πήγε, Ευρωλίγκα έπαιζε μεν αλλά ομάδα eurocup είναι).
Είναι πολύ καλός στην τακτική και στο στήσιμο ομάδων αλλά δεν αρκεί αυτό, αυτό θα αρκούσε αν ήταν βοηθός.

Πέραν του ότι το μπάσκετ που παίζει δεν είναι ωραίο στο μάτι(εν μέρει υποκειμενικό αυτό) δείχνει να έχει θέμα επικοινωνίας με τους παίκτες τους. Ίσως φταίνε τα αγγλικά του αφού τώρα οι μισοί ή περισσότεροι παίκτες είναι ξένοι, ίσως φταίει κάτι άλλο πάντως χάνει πανεύκολα τα αποδυτήρια. Καλώς ή κακώς σε μια ομάδα ένας προπονητής αν χάσει τα αποδυτήρια έχει τελειώσει.

Επίσης πρέπει να πάρει την ευθύνη για το φετινό στήσιμο-έκτρωμα της ομάδας. Μπορεί να έχει ελαφρυντικά ότι του φόρτωσαν Ουάιλι και Φριντέτ πιθανώς και Τζόνσον όμως πρώτον το δέχτηκε, δεύτερον και ο Πασκουάλ στη τελευταία θητεία του φορτώθηκε Λάσμε, Παππά πιθανώς και τον προς σύνταξη Λάνγκφορντ αλλά αυτός κατηγορήθηκε για το ρόστερ.
Όπως κι ο Πιτίνο πιθανώς του φορτώθηκε ο Πέιν πέρσι το χειμώνα αλλά αυτός κατηγορήθηκε για την επιλογή.

Ο Τρινκιέρι μου αρέσει πολύ σαν προπονητής. Μια ένσταση για τους παίκτες που ανακάλυψε, η Μπάμπεργκ της εποχής του με GM δούλευε που έκανε αυτός το σκάουτινγκ με τον GM μετά να μεταπηδά στην Μπάγερν οπότε δε ξέρω κατά πόσο αυτός ανακάλυψε τους παίκτες. Σίγουρα πάντως παίρνει τα credits για την εξέλιξη τους.
Όμως εδώ δε θα έπιανε δυστυχώς, είναι τέτοια η κατάσταση που στη πρώτη στραβή εθνικό σταρ θα τον ανέβαζαν ταβερνιάρη θα τον κατέβαζαν.

Μακάρι Ζοτς ή Σάρας αν φύγουν από τις ομάδες τους αλλά δυστυχώς δε το βλέπω.
Θέλω να δω τι θα πάει να κάνει ο ΔΓ.
Υπάρχει το σενάριο να δοκιμάσει με προπονητή από Αμερική πάλι.
Κοκόσκοφ δε θέλω. Πέρα από το ότι έχει θέση στο επιτελείο τον Kings οπότε θα ζήταγε πολλά για να την αφήσει(και αν...) τα πήγε καλά με την Εθνική αλλά στη μόνη φορά που δούλεψε σαν πρώτος σε ομάδα έφυγε νύχτα.

Από Έλληνες ο Πρίφτης δε με ενθουσιάζει αλλά θα του έδινα την ευκαιρία. Για εμένα το τεστ για τους Έλληνες προπονητές είναι αν μπορούν να σταθούν στο εξωτερικό κι αυτός τώρα είναι στη τρίτη του χρονιά στην Ούνιξ.
Δε θα ήθελα με τίποτα Παπαθεοδώρου

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 11:25 am

pan24 έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 11:05 am
Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 12:02 am
δεν περιμενα κατι καλυτερο απο τον απατεωνα ρικ. ειναι σαν κατι τυπους που προσπαθουν να σου πουλησουν κατι μουφα και σε πιανουν στην παρλα και μολις δεις τι αγορασες τοτε διαπιστωνεις οτι εχει βρει αλλους εκατο σαν εσενα και σου χει πουλησει φουμαρα για μεταξωτες κορδελες.

ειχε παρατησει την ομαδα και φαινοταν και ευτυχως εγινε ετσι ωστε να μην καψουμε και την επομενη χρονια.

ειχα γραψει οτι δεν μας αξιζει ο αρτζι στην ομαδα. ειχαμε προπονηταρα και τον βριζαμε. ετσι γινεται οταν δεν εχεις ιδεα απο μπασκετ και σου φταινε πραγματα τα οποια ειναι σωστα.

οσον αφορα το φετος βοβορας και μονο βοβορας.

για του χρονου ζοτς ή σαρας. αλλα το θεμα ειναι οτι δυσκολα θα γινει κατι τετοιο και ετσι πρεπει να προτεινουμε καποιον και περα απο αυτους.

εγω θεωρω οτι ο τρινκιερι ειναι η τελεια επιλογη. ειναι προπονηταρα και οπου εχει παει εχει παραξει εργο. τρομερο ματι, τρομερος recruiter, πολυ δυνατος και σε τακτικη και σε κοουτσαρισμα. δεν εχει το ονομα και την προσωπικοτητα αλλα επισης δεν εχει παει και σε μεγαλη ομαδα ουτε εχει παρει καποια ευκαιρια που αν καποιος πρεπει να παρει ειναι αυτος.

την παρτιζαν την πηρε διαλυμενη και την εχει πολυ κοντα στην 4αδα του eurocup, δεν θα ειναι και απιθανο να την παει και ευρωλιγκα. και παιζει και ωραιο μπασκετ και σωστο, ενω και καλους παικτες εχει βρει.

τον θεωρω ιδανικη περιπτωση για εμας και δεν θα ειναι και ακριβος. θα φερει καλα παικτακια και θα μας δομησει ωραια.
Ο Άρτζι δεν είναι για ομάδα Ευρωλίγκας, δεν είναι για ομάδα τοπ επιπέδου γενικά. Ακόμα και σε τοπ eurocup ομάδα να πήγαινε δε βλέπω να την έβγαζε ως τα Χριστούγεννα(πχ Ούνιξ όταν πήγε, Ευρωλίγκα έπαιζε μεν αλλά ομάδα eurocup είναι).
Είναι πολύ καλός στην τακτική και στο στήσιμο ομάδων αλλά δεν αρκεί αυτό, αυτό θα αρκούσε αν ήταν βοηθός.

Πέραν του ότι το μπάσκετ που παίζει δεν είναι ωραίο στο μάτι(εν μέρει υποκειμενικό αυτό) δείχνει να έχει θέμα επικοινωνίας με τους παίκτες τους. Ίσως φταίνε τα αγγλικά του αφού τώρα οι μισοί ή περισσότεροι παίκτες είναι ξένοι, ίσως φταίει κάτι άλλο πάντως χάνει πανεύκολα τα αποδυτήρια. Καλώς ή κακώς σε μια ομάδα ένας προπονητής αν χάσει τα αποδυτήρια έχει τελειώσει.

Επίσης πρέπει να πάρει την ευθύνη για το φετινό στήσιμο-έκτρωμα της ομάδας. Μπορεί να έχει ελαφρυντικά ότι του φόρτωσαν Ουάιλι και Φριντέτ πιθανώς και Τζόνσον όμως πρώτον το δέχτηκε, δεύτερον και ο Πασκουάλ στη τελευταία θητεία του φορτώθηκε Λάσμε, Παππά πιθανώς και τον προς σύνταξη Λάνγκφορντ αλλά αυτός κατηγορήθηκε για το ρόστερ.
Όπως κι ο Πιτίνο πιθανώς του φορτώθηκε ο Πέιν πέρσι το χειμώνα αλλά αυτός κατηγορήθηκε για την επιλογή.

Ο Τρινκιέρι μου αρέσει πολύ σαν προπονητής. Μια ένσταση για τους παίκτες που ανακάλυψε, η Μπάμπεργκ της εποχής του με GM δούλευε που έκανε αυτός το σκάουτινγκ με τον GM μετά να μεταπηδά στην Μπάγερν οπότε δε ξέρω κατά πόσο αυτός ανακάλυψε τους παίκτες. Σίγουρα πάντως παίρνει τα credits για την εξέλιξη τους.
Όμως εδώ δε θα έπιανε δυστυχώς, είναι τέτοια η κατάσταση που στη πρώτη στραβή εθνικό σταρ θα τον ανέβαζαν ταβερνιάρη θα τον κατέβαζαν.

Μακάρι Ζοτς ή Σάρας αν φύγουν από τις ομάδες τους αλλά δυστυχώς δε το βλέπω.
Θέλω να δω τι θα πάει να κάνει ο ΔΓ.
Υπάρχει το σενάριο να δοκιμάσει με προπονητή από Αμερική πάλι.
Κοκόσκοφ δε θέλω. Πέρα από το ότι έχει θέση στο επιτελείο τον Kings οπότε θα ζήταγε πολλά για να την αφήσει(και αν...) τα πήγε καλά με την Εθνική αλλά στη μόνη φορά που δούλεψε σαν πρώτος σε ομάδα έφυγε νύχτα.

Από Έλληνες ο Πρίφτης δε με ενθουσιάζει αλλά θα του έδινα την ευκαιρία. Για εμένα το τεστ για τους Έλληνες προπονητές είναι αν μπορούν να σταθούν στο εξωτερικό κι αυτός τώρα είναι στη τρίτη του χρονιά στην Ούνιξ.
Δε θα ήθελα με τίποτα Παπαθεοδώρου
το ξερουμε για αρτζι. αλλωστε για αυτο δεν ειναι απο τους κορυφαιους, για αυτα που ακριβως αναφερεις και φυσικα ειναι και οι λογοι που δεν τον ηθελα ξανα απο το 2016 που τον διωξαμε.

βεβαια αλλη ιστορια σε μας και αλλη στο εξωτερικο. σε μας επιασε και μολις δεν πηγαινε καλα τον διωξαμε. δεν βλεπαμε βεβαια οτι ειχαμε ψηλους μονο λασμε-γκιστ-φωτση και στους κοντους ΔΔ-μπραμο-μασιουλις. με 6 παικτες συν κουτσο-ουκιτς και παππα-βλαντο αγουρους και πηγαμε στους 8. δεν ειμασταν για παραπανω.

φετος το μπασκετ που επαιζε ο αρτζι ηταν πολυ καλο. σε καθε ματς μπαιναμε απιστευτα διαβασμενοι και παντα κερδιζαμε στην αρχη αλλα και στο 3ο δεκαλεπτο. φαινοταν οτι τακτικα ειμασταν καλυτερα απο τον αντιπαλο σε καθε ματς. αλλα στο 4ο δεκαλεπτο τα φτυναμε λογο κακης δομησης και τραγικης αμυνας-ριμπαουντ.

οσον αφορα την δομηση, ναι ο τσαβι δεχτηκε το ροστερ και τα ακουγε. ναι ο αρτζι δεχτηκε το ροστερ και τα ακουγε. και τον κατηγορω για αυτο αλλα και τον κατηγορω γιατι ξαναηρθε στην ομαδα. ασυγχωρητος για αυτο. αλλα και παλι καλυτερη δομηση ειχαμε απο τον τσαβι :D

πριφτης τελευταια επιλογη μακραν για μενα. παπαθεωδορου ουτε καν στη συζητηση, 100 φορες μακης γιατρας παρα αυτος ο κλικαδορος!!! αλλωστε εχουμε βοβορα με αυτους θα ασχολουμαστε?

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 11:53 am

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 11:25 am
πριφτης τελευταια επιλογη μακραν για μενα. παπαθεωδορου ουτε καν στη συζητηση, 100 φορες μακης γιατρας παρα αυτος ο κλικαδορος!!! αλλωστε εχουμε βοβορα με αυτους θα ασχολουμαστε?
Φοβάμαι ότι αν πάμε σε Βόβορα θα απογοητευθούμε και θα απογοητευθούμε πολύ. Όποτε προπόνησε σαν πρώτος είδαμε καλή εικόνα αλλά τι είδαμε;
Να παίρνει την στημένη ομάδα άλλου,με τα plays άλλου και την ομάδα στο ηλεκτροσόκ που βρίσκεται πάντα μετά την αλλαγή προπονητή. Του πιστώνω ότι έκανε σωστά rotations και παρουσίαζε στο παρκέ δόκιμα σχήματα αλλά μέχρι εκεί.
Θα είχε ενδιαφέρον μια δοκιμή του αλλά μόνο σαν τελευταία των τελευταίων λύση, με αυτόν έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να κάψεις και την επόμενη χρονιά.

Η τελευταία του θητεία σαν πρώτος ήταν το 2015-2016 στον ΑΠΟΕΛ όπου στους τελικούς του πρωταθλήματος ηττήθηκε με 3-0.
Η μόνη άλλη του θητεία σαν πρώτος είναι τη μακρινή σεζόν 2008-2009 στον ΟΦΗ της Β Έθνικης όπου στην ισοβαθμία έχασε την άνοδο και την επόμενη χρονιά πήγε βοηθός στα Τρίκαλα για να πάει λίγο μετά βοηθός του Πεδουλάκη στο Περιστέρι όπου τον ακολούθησε όπου πήγε μέχρι και στην Ούνιξ.
Μετά την Ούνιξ πήγε πρώτος στον ΑΠΟΕΛ και μετά επέστρεψε ως βοηθός σε εμάς.

0
Άβαταρ μέλους
qspock

 nba
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 2799
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 1:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 12:00 pm

To να μη δοθει ευκαιρια στον Βοβορα, με τις πολυ καλες του εμφανισεις που ειχε και δεδομενων των προβληματων που υπαρχουν, πχ οτι δε ξερουμε αν ξεκινησουν ξανα οι αγωνες ειναι κατι που με ξεπερναει.
Απλα και μονο λογω της καταστασης δικαιολογω την φλυαρια, αλλωστε ειναι το μονο που μας εμεινε...
Αν περιοριστει ο ιος, τοτε το ξανασυζηταμε. Αν περιοριστει σχετικα γρηγορα, ισως εχουμε προολυμπιακο τουρνουα, αλλα ειναι αγνωστο ποιοι θα πανε αν η Ευρωλιγκα και το NBA παραταθoυν...

Η φετινη σεζον φανταζει χαμενη για τις ομαδες, κατι που οι Ελληνικοι συλλογοι μπορουν παντως να εκμεταλευτουν στο επακρο και στην τελικη να βγουν κερδισμενοι αφου φαινοταν χαμενη ουτως η αλλως!

Βοβορας για ΠΑΟ λοιπον απο μενα!

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 12:06 pm

qspock έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 12:00 pm
To να μη δοθει ευκαιρια στον Βοβορα, με τις πολυ καλες του εμφανισεις που ειχε και δεδομενων των προβληματων που υπαρχουν, πχ οτι δε ξερουμε αν ξεκινησουν ξανα οι αγωνες ειναι κατι που με ξεπερναει.
Απλα και μονο λογω της καταστασης δικαιολογω την φλυαρια, αλλωστε ειναι το μονο που μας εμεινε...
Αν περιοριστει ο ιος, τοτε το ξανασυζηταμε. Αν περιοριστει σχετικα γρηγορα, ισως εχουμε προολυμπιακο τουρνουα, αλλα ειναι αγνωστο ποιοι θα πανε αν η Ευρωλιγκα και το NBA παραταθoυν...

Η φετινη σεζον φανταζει χαμενη για τις ομαδες, κατι που οι Ελληνικοι συλλογοι μπορουν παντως να εκμεταλευτουν στο επακρο και στην τελικη να βγουν κερδισμενοι αφου φαινοταν χαμενη ουτως η αλλως!

Βοβορας για ΠΑΟ λοιπον απο μενα!
Νομίζω για την επόμενη σεζόν λέμε, φέτος με τα τωρινά δεδομένα τουλάχιστον αν ξαναρχίσουν οι διοργανώσεις συνεχίζει ο Πιτίνο

0
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Μαρ 15, 2020 12:25 pm

Πρωτον, βολικα μας εκατσε οτι εφυγε ετσι ο Πιτινο.
Αποδειχθηκαν αυτα που ελεγε ο yorgos οτι προτεραιοτητα του ηταν οι ΗΠΑ, και ο ΠΑΟ απλα ενα σκαλοπατι για να φτασει εκει.
Γλυτωσαμε το διλημμα τον κραταμε η οχι, και με περισσιο χρονο μπορουμε να κοιταξουμε ποιον θελουμε για μετα.

Ολα δειχνουν Βοβορα ως το τελος της σαιζον, (ποιας σαιζον?) κατι απολυτα λογικο.

Το θεμα ειναι αν θα κοιταξουμε για κατι καλυτερο (Σαρας / Ζοτς) η αν θα περιμενουμε να δουμε το Βοβορα και να κρινουμε αν τον θελουμε για 1ο μακροπροθεσμα.
Λογικο να θες να του δωσεις μια καλη ευκαιρια, αλλα θα ειναι κριμα να μην εξαντλησουμε καθε πιθανοτητα για Ζοτς / Σαρας. Ο Ιτουδης δεν μπαινει στην εξισωση γιατι ειναι φιλοδοξος και θα εβλεπε τον ΠΑΟ σαν βημα πισω στην καριερα του κατα τη γνωμη μου.

Ο Ζοτς και ο Σαρας ειναι οι δυο καλυτερες επιλογες γιατι εχουν βιωσει την ομαδα στα καλυτερα της και μπορουν να φερουν την αυρα εκεινη πισω.

Ο χρηστης του hoopfellas Ανωνυμιδης εκανε ενα σχολιο που αφηνει να εννοηθει οτι ξερει κατι παραπανω (ελεγε καιρο πριν οτι Πιτινο και Ζοτς δεν θα ειναι του χρονου στους ιδιους παγκους) και οτι ο Σαρας ειναι πιο εφικτο να ερθει απ'οτι νομιζουμε.
Το trifyllara.gr (δεν εχω καμμια ιδεα για την αξιοπιστια του site, απλα διαβασα αρθρο που εσκασε στο κινητο μου) εγραψε οτι ο Ομπραντοβιτς βαζει γεφυρες επικοινωνιας με ΠΑΟ, αν και λεει οτι μπορει να κανει διαλειμμα παλι μετα απο Φενερ.

Εγω σαν φιλαθλος του ΠΑΟ θα ηθελα να εξαντλησει ο ΔΓ καθε πιθανοτητα για Σαρας η Ζοτς (εχει ολη τη χρονικη ανεση να το κανει) και αν αποδειχθουν απροσιτοι τοτε ας συνεχισει με Βοβορα. Για Τρινκιερι ειμαι θετικος αλλα αν ειναι να τον αντιμετωπισει ο ΔΓ σαν τον Πασκουαλ τοτε εχει ελαχιστες πιθανοτητες να πετυχει.

Τελος ο Πεδουλακης πηρε τις ευκαιριες του και απετυχε. Φτανει, πιστευω, αν και δε θεωρω τοσο τραγικη τη φετινη στελεχωση που εκανε. Το μεγαλο προβλημα ηταν οτι μας ειχε λειψει τοσο πολυ το τριποντο περσι που ο Φριντετ, οταν επιλεχθηκε φανταζε καλη λυση. Ποσο διαφορετικα θα ηταν αραγε τα πραγματα αν ο Παππας δεν ανανεωνε ποτε και στη θεση του ειχαμε Κοππονεν?

0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 1:40 pm

Τίθεται ένα μεγάλο ερώτημα ο Γιαννακοπουλος ήξερε οτι ο Πιτίνο συμφώνησε? Ο Πιτίνο που μέχρι πριν δεκα μέρες μιλαγε για Σπαρτιατες λιονταρια και γουαιτ γουοκερς δεν σκέφτηκε οτι έτσι καταστρέφει και την οποιαδηποτε ελπίδα να κρατήσει μια μικρη αγωνιστική αξιοπρέπεια η ομάδα? Δεν μπορούσαν να καθυστερησουν οι επίσημες ανακοινώσεις?Έγω παντως σαν κλασσικός κομπλέξικός ιντριγκαδόρος αν ημουν πρόεδρος και ξαναρχιζαν τα πρωταθλήματα φέτος θα έβαζα τον Ρικ βοηθό του Βόβορα μέχρι τέλος χρονιάς που έχει συμβόλαιο.

2
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AKRG

 euroleague
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2011 10:03 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 4:29 pm

Αστεία-αστεία η εξέλιξη στο θέμα "Πιτίνο" είναι κάτι που βολεύει, εντέλει , όλους ! ίσως είναι καιρός να πάρει την ευκαιρία του ο Βόβορας, αν και πιστεύω πως δεν θα έχουμε αγωνιστική συνέχεια για φέτος, ούτε στην Ευρωλίγκα, ούτε στην Ελλάδα.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 5:48 pm

Ο Βοβορας Μπορεί και να αποδειχθεί ο νεος Ομπραντοβιτς, μια ομαδα σαν τον Παναθηναϊκό ομως που όχι μονο δεν μπορει να πετύχει τους στόχους που θέτει, αλλα αποτυγχάνει και να κάνει σωστές μπασκετικες επιλογές οφείλει να είναι πολυ προσεχτική στην επιλογή προπονητή. Δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους.

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 6:41 pm

Ο Βοβορας μου φαίνεται πολύ χαμηλών τόνων άνθρωπος. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό. Πάντως μια ευκαιρία θα την άξιζε αν δε βρίσκαμε κάτι αξιόλογο στην αγορά και σίγουρα θα έχει και βοήθεια από τον Αργύρη στην επιλογή τη παικτών, που το έχει.

Καλά αν υπάρχει περίπτωση να έρθει ο Σάρας δεν το συζητώ, παίρνω διάρκειας να στηρίξω την κίνηση κι ας μένω στο εξωτερικό.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 12, 2020 1:38 pm

Λενε για Κατας οτι μας ενδιαφερει για τον παγκο. και οτι ακομα και μπατιστ σκεφτονται και μπαιρον σκοτ.

Δεν ξερω αν ειναι καλες επιλογες. Ισως τελικα απο αυτους ειναι καλυτερη ο Βοβορας, αν και λενε οτι δεν υπαρχουν και τοσες σκεψεις να μεινει.

Για Σκοτ δεν ξερω. ειναι απο αμερικη και δεν ξερω αν θα προσαρμοστει εδω. μπατιστ ουτε να ακουω, ενω κατας καλα πηγε με χαποελ αλλα δεν ξερω αν μπορει για το βημα παραπανω.

εγω επιμενω για τρινκιερι παντως.

Επισης, γραφουν οτι θα παμε για μαντζαρη αντι του παππα και γραφουν και επισης για μητρου λονγκ αντι παππα. το πρωτο σεναριο δεν ξερω πως θα γινει γιατι ειναι αλλη θεση και ελπιζω να μην γινει γιατι ουτε στον προμηθεα δεν σταθηκε ο βαγγελης. το 2ο σεναριο ναι καλο ειναι.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 12, 2020 9:07 pm

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Απρ 12, 2020 1:38 pm
Λενε για Κατας οτι μας ενδιαφερει για τον παγκο. και οτι ακομα και μπατιστ σκεφτονται και μπαιρον σκοτ.

Δεν ξερω αν ειναι καλες επιλογες. Ισως τελικα απο αυτους ειναι καλυτερη ο Βοβορας, αν και λενε οτι δεν υπαρχουν και τοσες σκεψεις να μεινει.

Για Σκοτ δεν ξερω. ειναι απο αμερικη και δεν ξερω αν θα προσαρμοστει εδω. μπατιστ ουτε να ακουω, ενω κατας καλα πηγε με χαποελ αλλα δεν ξερω αν μπορει για το βημα παραπανω.

εγω επιμενω για τρινκιερι παντως.

Επισης, γραφουν οτι θα παμε για μαντζαρη αντι του παππα και γραφουν και επισης για μητρου λονγκ αντι παππα. το πρωτο σεναριο δεν ξερω πως θα γινει γιατι ειναι αλλη θεση και ελπιζω να μην γινει γιατι ουτε στον προμηθεα δεν σταθηκε ο βαγγελης. το 2ο σεναριο ναι καλο ειναι.
Στον Παναθηναϊκό όποιος έχει παίξει μπάσκετ θα ακούγεται και για προπονητής;

Ο Katash έχει να επιδείξει έργο και στην Hapoel που σωστά αναφέρεις αλλά και στην εθνική. Δεν θα ήταν κακή επιλογή, το αντίθετο, έχει μια προσωπικότητα που χρήζει σεβασμού, ξέρει τα ελληνικά κατατόπια και εν τέλει θα κάνει γκελ και στον κόσμο. Το ερώτημα είναι αν ο συγκεκριμμένος προπονητής θέλει να αφήσει το Ισραήλ. Ο Scott είναι ακριβός. Θα θέλει και κάποιους δικούς του, επομένως χλωμό. Για Batiste δεν ξέρω. Νομίζω προπονεί ψηλούς στους Brooklyn Nets.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 12, 2020 11:55 pm

Πάντως είχαμε συνέντευξη Βόβορα στο sdna, το θεωρώ δεδομένο πως αυτός θα είναι ο εκλεκτός, και στα μέσα του ΔΓ αυτό λένε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”