2019-2020-Παναθηναικός - Αγωνιστικά θέματα

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 06, 2020 8:39 pm

Jimmer έγραψε:
Δευ Ιαν 06, 2020 7:35 pm

-Στα πλευ οφφ,επι ΔΓ,φτάσαμε με τη μπαρτσα μια ανάσα απτο Φ4,μια χάσαμε απτη μπασκόνια,και τις υπόλοιπες απλά παίξαμε με την καλύτερη ομάδα της διοργάνωσης.Τη μια φορά μάλιστα θα έπρεπε να περάσουμε και Φ4 ,αλλά η κατάσταση ήταν περίεργη.

-Τι άλλο θα έπρεπε να κάνει ο Νικ πια για να θεωρηθεί ηγέτης ;Μέχρι και clutch τρίποντα βάζει πλέον :rofl: .Πάντα στα δύσκολα βγαίνει μπροστά,έχει σώσει την ομάδα ουκ ολίγες φορές ,είναι το βαρόμετρο της και καθορίζει το ρυθμό όλου του παιχνιδιού.Αν συνεχίσει έτσι για 2-3 χρόνια και πάρει και κάτι με την εθνική ,δικαίως θα συγκρίνεται και με Διαμαντίδη,Σπανούλη,Παπαλουκά
,
Κοίτα Τζιμ, το σκορ είναι 6-21. Κάτι λιγότερο από 1-3 κάθε χρονιά.
Θα συμφωνήσω με τον pan24 και θα δηλώσω κι εγώ φαν του Καλάθη. (αν και Ολυμπιακός, περίεργο, ε΄;).

Αλλά ηγέτης (πόσο μάλλον με την έννοια την αμερικάνικη- ήτοι του cluthc) δεν είναι γιατί το λένε τα γεγονότα κάθε άνοιξη. Εκεί που καίει η μπάλα και γράφεται η ιστορία.
Με την Μπασκόνια 5π μ.ο και 0/9 3π, 6.7 ασίστ με 6.7 αξιολόγηση.
Με τη Φενέρ: 6π μ.ο και 1/9 3π, 4 ασίστμε 3.7 αξιολόγηση.
Με τη Ρεάλ: 16.8 π 8/22 3π , 7.3 ασίστμε 19.8 αξιολόγηση.
Με Ρεάλ: 11.7 π. 6/19 3π , 6 ασίστ με 7.7 αξιολόγηση

Παικτούρα σπάνια όμως και διαπρεπής αθλητής. Για να φτάσει Σπανούλη, Διαμαντίδη ακόμα και Παπαλουκά που δεν τον βάζω μαζί με τους άλλους 2, δύσκολο.
Κλείνει τα 31 πια.
Αν το κάνει όμως με θαυμασμό να του βγάλω το καπέλο γιατί είναι αθλητής- κόσμημα.

Το κλείνω εδώ. Απλώς να θυμίσω ότι σε αντίστοιχες περιπτώσεις που διάβαζα τέτοια σχόλια σε τόπικ του Ολυμπιακού, πάλι το κεφάλι κάτω συμβούλευα και χαμηλούς τόνους. Οι ελληνικές ομάδες χρόνια τώρα υπολείπονται κατά πολύ σε ρόστερ, εκείνων των 4-5 ευρωπαϊκών ομάδων.
Καλό μπασκετάκι για τη χρονιά που μπήκε.

Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιαν 06, 2020 8:48 pm

Ηγέτης δε σημαίνει κάποιος που δεν κάνει ποτέ κακο παιχνίδι.Τεσπα διαφωνούμε στον ορισμό.Για μένα ο Καλάθης είναι γεννημένος ηγέτης.Τα στατιστικά που έγραψες δε μου λένε κάτι :P Ως παναθηναικός ,ξέρω σε ποιανου τα χέρια θέλω τη μπάλα όταν παίζει η ομάδα μου .Κάποτε ήταν ο ΔΔ,τώρα η καραφλή μαγεία :P

Επίσης,ναι,δεν είναι κακο να είσαι εγκρατής,απλά όταν κοιτάω τα ενδεχόμενα,προτιμώ να εστιάζω σε αυτά που μας δίνουν τις περισσότερες ελπίδες.Είμαι glass half full,τι να κάνουμε :D

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 09, 2020 11:30 pm

@jimmer

Δε νομιζω οτι ειμαι εμπαθης. Επισης οπως εχασες 3 ματς στο καλαθι αντιστοιχα θα μπορουσες να χες χασει αλλα 3 απο οσφπ-φενερ-τσσκα. Οποτε γενικα ισορροπημενος εισαι στα οριακα ματς.

Παρα την κακη ηττα σημερα απο αρμανι θεωρητικα μπορεις να την ξεπερασεις γιατι φανταζεις πιο σταθερη ομαδα. Βεβαια αν ο γκουνταιτις θυμισει τον παλιο του εαυτο μπορει να ανεβει σημαντικα η αρμανι και να δυσκολεψει το πραγμα.
Και φετος μπορεις να κυνηγησεις και την αποδυναμωμενη τσσκα.

Τωρα για τα πλει οφ εγω δεν βλεπω οτι μπορεις να περασεις καποια απο την 1η τετραδα. Μονο την Μακαμπι αν παραμεινουν οι ελλειψεις και στα πλέι οφ, και φυσικα την τσσκα.

Το βασικο προβλημα τωρα για τον Παο ειναι οτι ο Καλαθης εδω και 2-3 βδομαδες εχει αρχισει να φαινεται κουρασμενος.
Ο οποιος κατ'εμε ειναι παιχταρας για τα πρωτα 38', αλλα στα τελευταια 2' συνηθως λυγιζει απτην πιεση και εκει του κοστιζει το κακο σουτ. Ευτυχως φετος υπαρχει φρεντετ βεβαια.

Α και κατι τελευταιο, προσωπικα δεν βλεπω μεγαλη βελτιωση με Πιτινο φετος. Ενω τα καλυτερα ματς ως τωρα ηταν τα 2 με Βοβορα!

ΥΓ προβλεπω 19-15 ρεκορ για τον Παο.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 7:21 am

Το πρόβλημα της ομάδας είναι στην κεφαλή και το ξέρουμε όλοι. Η επιλογή να στηριχθεί Το "next big thing" Παπαγιάννης με ςγγυημενα 20λεπτα είναι του ΔΓ. Από κει και πέρα επιλογές του Πιτινο ήταν οι Ουαιλι και Τζόνσον (Αν και για τον τελευταίο τον θεωρώ λογικό και θεμιτό λάθος. Δηλαδή δεν έχεις τρόπο να ξέρεις αν θα πιάσει, αλλά με τέτοιο βιογραφικό και χαρακτηριστικά σε αυτή την τιμή, ορθώς τον πήρες). Αφού ψωνισαμε μόνο από την octagon κι απέμειναν μόνο 200 ψωροχιλιαρικα, πήραμε κι από τα λιμα της Μπράουν και Μπεντιλ. Κανείς από τους δύο δεν είναι κακος παίκτης, αλλά για ρολο ξενου σε Ευρωλίγκα δεν κανουν.

Φυσικά ο ελέφαντας στο δωμάτιο είναι ο Φριντετ. 1,75 εκατομμύρια για παίκτη που χρειάζεται συγκεκριμένο καστ γύρω του για να μην είναι τρουπα το δίνεις μόνο αν... πάρεις το συγκεκριμένο καστ. Με βασικό σέντερ Παπαγιάννης και δεύτερο το Βουγιουκα έχεις εξασφαλισμένο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να καλύψεις τον αεροδιαδρομο που αφήνει ανοιχτό η πρώτη γραμμή άμυνας. Με τοσα λεφτα σχεδον παίρνεις το Λαρκιν η ενάμιση Κοζερ.

Ή μόνη αναβάθμιση που έγινε ήταν ο Ραις στη θέση του Λεκαβιτσιους και μάλιστα σε καλύτερη τιμή, κατά σύμπτωση επιλογή Αρτζι.

Μετά από τα θαύματα της διοίκησης το καλοκαίρι (Παπατζον = έχω φιατ αλλά ήθελα φεραρι, Φριντετ είσαι η καψούρα μου γιατί σε είδα στο youtube και φαντασιωθηκα ότι θα τα χώνεις στο ΣΕΦ και πάντρεμα με ένα και μόνο γραφείο) είχαμε κι εξαιρετική διοικητική διαχείριση στις ηττες στον ποντο: οι παίκτες υποχρεώθηκαν να υπογράψουν μετάνοια (!!! Μάλλον επειδή από Πάτρα έτσι κι αλλιώς με λεωφορείο θα έρχονταν) επειδή έχασαν από τον Προμηθέα στην Πάτρα (αλλά όχι όταν έχασαν από ΑΕΚ και Περιστέρι στην Αθηνα) και η καταπληκτική επίσκεψη πριν το ματς με την Άλμπα στη προπόνηση μετά συνοδείας ευσωμων κυρίων συνοδεύτηκε από απαγόρευση χρησιμοποίησης 6 παικτών, με αποτέλεσμα να κατεβούμε με 5,5 παίκτες σε ματς 2 παρατασεων.

Δε μου φταιει ο Πιτινο σε τίποτε. Ίσα ίσα που τα αποτελέσματα είναι συμπαθητικά κι ας είναι ο τακτικά λιγότερο επαρκής προπονητής στην Ευρωλίγκα, τουλάχιστον για το μπάσκετ που έχουμε συνηθίσει να παίζουμε εδώ: δηλαδή να κάνουμε σκαουτινγκ, να εστιάζουμε στις αδυναμίες του αντιπάλου, να παίζουμε στοχευμένα στην επίθεση βαση τις συνθήκες κι οχι ελεύθερα με πρπετοιμασια ιστορίες του σχολικου πρωταθληματος αλλης χωρας στα αποδυτήρια. Εν τέλει λόγω ονόματος συσπείρωσε τον κοσμο κι εφερε και ψυχολογια στους παικτες, ξαναλεω εστω με ενα στιλ κοουτσαρισματος αμερικανικο, που βασιζεται στο ενστικτο, τη χαλαροτητα και την ελλειψη πλάνου και τις οδηγιες "παρτε τα ριμπάουντ " , "εμπρος παιδια" κλπ. Με αυτο το υλικό το ταβανι της ομαδας οσο ειναι υγιής ειναο η 6η θέση, που δεν είναι και άσχημα βάσει επένδυσης και πλάνου κουκουρουκου. Κι ο Οποβιτς να ερθει, δρν παει παραπάνω, οποτε μια χαρα ειναι κι ο σοουμαν.

Τουλάχιστον η χρόνια θα μας αφήσει ένα Μήτογλου πολύ βελτιωμένο και μακάρι και τη συνειδητοποίηση ότι ο Παπαγιάννης θα πρέπει να έχει ρόλο συμπληρωματικο. Τις γελοιότητες με τις βρισιές στο Ραις μέσω τουιτ και τα χαιδεματα στο Φριντετ και την εταιρεία του όταν έκανε λευκή απεργία με ψεύτικο τραυματισμό στη γάμπα επειδή σε προηγούμενο ματς του είπαν να μπει στα 34'' δεν τις αποφύγαμε. Δε θα μπορούσαμε κιόλας, απαιτούν μια έστω στοιχειωδώς λογική διοίκηση.

Όντως με το Βοβορα (δηλαδη με τακτική Πεδουλακη) ήταν πολύ καλά ματς, αλλά το καλύτερο από πλευράς τακτικής ήταν εκείνο με την Εφες, όπου κρατήσαμε μια ασταμάτητη φέτος επίθεση στους 60 πόντους με άμυνες που δεν ξέρω γιατί δε δοκίμασε και κανείς άλλος εναντίον της, μπλοκάροντας τα σκριν των γκαρντ και παίζοντας πάση θυσία με στοπ στις διαγωνιες πάσες κόβοντας τα corner threes . Τακτικά ήταν η καλύτερη βραδιά του φετινού Παναθηναϊκού , κι ας μην είχαμε υψηλά επίπεδα απόδοσης, εμένα με φτιάχνει το προπονητικό μπάσκετ κι όχι οι νίκες στην παράταση με το " πάρε Ραις το όπλο σου και βαρα στο ψαχνό ".

Unpopular opinion, αλλά opinion, παταξον τώρα, αφού έγινε το ακουσον (διαβασον έστω..

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 8:13 am

Τον Παπαγιάννη καλα κάνουν και τον πιστεύουν, παίκτη με αυτα τα χαρακτηριστικά δεν βρίσκεις εύκολα, ειδικά Έλληνα με οτι αυτο μπορεί να σημαίνει σε μια ελληνική ομάδα. Το θεμα είναι αυτο να γίνεται με εποικοδομητικό τροπο βοηθώντας τον χωρίς να τον εκθέτεις. Φυσικά αυτο προϋποθέτει και πολλή δουλειά και σταδιακη βελτίωση. Δεν μπορει να βελτιωθεί ενας παίκτης αν δεν παίζει. Έτσι βελτιώνεται και ο Μητογλου, ο οποίος πρέπει να παίζει ακόμα περισσότερο. Πάντως ενας τροπος για να δείξεις ότι πιστεύεις εναν παικτη είναι να τον στείλεις δανεικο σε ενα περιβάλλον που του ταιριάζει, καλύπτοντας του το συμβόλαιο.


Για Φριντετ συμφωνώ, δεν είναι παίκτης για EL. Αποδεικνύεται κακη επιλογή, θα μπορούσες να πάρεις κατι καλύτερο σε αυτα τα λεφτά.

Για ποιον λογο να απαιτήσει καποιος να μην παίξουν 6 συγκεκριμένοι παίκτες;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11153
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 10:55 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 7:21 am
Μετά από τα θαύματα της διοίκησης το καλοκαίρι (Παπατζον = έχω φιατ αλλά ήθελα φεραρι, Φριντετ είσαι η καψούρα μου γιατί σε είδα στο youtube και φαντασιωθηκα ότι θα τα χώνεις στο ΣΕΦ και πάντρεμα με ένα και μόνο γραφείο) είχαμε κι εξαιρετική διοικητική διαχείριση στις ηττες στον ποντο: οι παίκτες υποχρεώθηκαν να υπογράψουν μετάνοια (!!! Μάλλον επειδή από Πάτρα έτσι κι αλλιώς με λεωφορείο θα έρχονταν) επειδή έχασαν από τον Προμηθέα στην Πάτρα (αλλά όχι όταν έχασαν από ΑΕΚ και Περιστέρι στην Αθηνα) και η καταπληκτική επίσκεψη πριν το ματς με την Άλμπα στη προπόνηση μετά συνοδείας ευσωμων κυρίων συνοδεύτηκε από απαγόρευση χρησιμοποίησης 6 παικτών, με αποτέλεσμα να κατεβούμε με 5,5 παίκτες σε ματς 2 παρατασεων.
Aρα κατά τη γνώμη σου, για την αθλιότητα εντός παρκε που ειδαμε με την Άλμπα, δε φταίει η μπασκετικη/προπονητική ιδιοφυΐα Πεδουλακης, αλλα ο ΔΓ που πηγε με μπράβους και απαγόρευσε στον Πεδουλακη να χρησιμοποιήσει 6 παίκτες?

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 1:20 pm

Ακριβώς την ίδια πληροφόρηση είχα κι εγώ την ημέρα του αγώνα με την Άλμπα, λίγο μετά το ημίχρονο, μιλώντας με συνάδελφο δημοσιογράφο που ήταν στο ΟΑΚΑ και κάλυπτε το παιχνίδι. Μάλιστα μου το είπε σε ένα χρονικό σημείο που δεν πείραζε καθόλου ότι το rotation ήταν κλειστό αλλά τελικά το παιχνίδι πήγε σε δύο παρατάσεις και η πληροφορία, φαινομενικά τουλάχιστον, δικαιώθηκε πανηγυρικά.

Δεν έχω αποδείξεις, δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ούτε θα το έλεγα μάλλον ακόμα κι αν είχαμε τότε φόρουμ αλλά αφού αναφέρει το ίδιο και ο yorgos...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 1:45 pm

Baader έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 1:20 pm
Ακριβώς την ίδια πληροφόρηση είχα κι εγώ την ημέρα του αγώνα με την Άλμπα, λίγο μετά το ημίχρονο, μιλώντας με συνάδελφο δημοσιογράφο που ήταν στο ΟΑΚΑ και κάλυπτε το παιχνίδι. Μάλιστα μου το είπε σε ένα χρονικό σημείο που δεν πείραζε καθόλου ότι το rotation ήταν κλειστό αλλά τελικά το παιχνίδι πήγε σε δύο παρατάσεις και η πληροφορία, φαινομενικά τουλάχιστον, δικαιώθηκε πανηγυρικά.

Δεν έχω αποδείξεις, δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ούτε θα το έλεγα μάλλον ακόμα κι αν είχαμε τότε φόρουμ αλλά αφού αναφέρει το ίδιο και ο yorgos...
Το έγραψε ο Καρύδας ξεκάθαρα. Ήταν φάση πούλμαν. Έπεσε γραμμή από πάνω, με παρουσία στην προπόνηση κιόλας. Το άλλο ενδεχόμενο βέβαια είναι να είναι χαζός ο Πεδουλακης και να ήθελε να χάσει και να απολυθεί και να τραυματιστεί και κάποιος από αυτούς που έπαιξαν 40'.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 1:48 pm

Στην ανασκόπηση της χρονιάς ξέχασα να αναφέρω και τα καταπληκτικά περιστατικά με τα τσιγάρα, τα μπινελίκια και τον προπηλακισμο της υπεύθυνης ασφάλειας της Ευρωλίγκας που μας στοίχισε πρόστιμα και αποκλεισμό έδρας αλλά και εμφύλιο πόλεμο με τους οργανωμένους που κατηγορήθηκαν για τις τιμωρίες. Πάμε πολύ καλά, αέρας στα πανιά μας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11153
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 6:12 pm

E,αμα το εγραψε ο Καρυδας,τοτε τι συζηταμε! :lol:

Παντως ο Καρυδας σιγουρα εχει γραψει οτι ο Πεδουλακης χρησιμοποιησε λιγους παικτες με Αλμπα ,ως κατα καποιο τροπο μηνυμα οτι αυτους εμπιστευεται μονο,δεν διαβασα για ανωθεν εντολη να μην παιξουν καποιοι.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 7:41 pm

j-kidd13 έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 6:12 pm
E,αμα το εγραψε ο Καρυδας,τοτε τι συζηταμε! :lol:

Παντως ο Καρυδας σιγουρα εχει γραψει οτι ο Πεδουλακης χρησιμοποιησε λιγους παικτες με Αλμπα ,ως κατα καποιο τροπο μηνυμα οτι αυτους εμπιστευεται μονο,δεν διαβασα για ανωθεν εντολη να μην παιξουν καποιοι.
Ξεκάθαρα το έγραψε ο άνθρωπος. Όσοι αντέδρασαν στη δήλωση μετάνοιας έφαγαν μπαν. Σα να λέμε αφοριστηκαν. Έτσι επιτεύχθηκαν δύο πραγματάκια: και ο αφεντικος έδειξε ποιος κάνει κουμάντο και ήρθε και ο προπονητής που σήμερα θάβεται ξεδιάντροπα από τα φίλα προσκειμενα όργανα λόγω των προχθεσινων του δηλώσεων. Απ την οργή του Θεού δε γλιτώνει κανείς.

Ναι, τον Καρύδα τον θεωρώ πολύ αξιόπιστο. Αλλά έτσι κι αλλιώς το τι έγινε στην προπόνηση της επίσκεψης έχει διαρρεύσει από παρόντες σε διάφορα μέσα, φαντάζομαι και από παρόντες παίκτες. Είναι αυτό που παθαίνεις όταν βάζεις τους ίδιους σου τους παίκτες στα μέσα σου. Αρρωστημένη κατάσταση.

Στο ίδιο δημοσίευμα σήμερα μαθαίνουμε πως τον Φριντετ τον πρότεινε ο Πιτινο. Μααααααααλιστα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 10:07 am

Εδώ και χρόνια ζούμε με την παρορμητικότητα του ΔΓ. Δεν θα αλλάξει ποτέ αυτό και από τι καταλαβαίνω δεν μπορεί ποτέ μια ομάδα να πάει μπροστά με παρορμητικές κινήσεις και χωρίς πρόγραμμα. Μόνο με τις αλλαγές προπονητών που έχουμε κανει τα τελευταία χρόνια μας δείχνει την έλλειψη σοβαρότητας και οργάνωσης του ιδιοκτήτη. Δυστυχώς να αλλάξει μυαλά δεν γίνετε. Από την αλλη είναι ο μοναδικός που βάζει τόσα λεφτά στο μπάσκετ. Άρα τελικό συμπέρασμα και πολύ απαισιόδοξη εκτίμηση μου είναι ότι ο Παναθηναικός άν λέω άν κάνει ποτε καλή χρονιά στην ευρώπη θα είναι απλά μια τυχαία συγκυρία και τπτ παραπάνω.

:sorry:

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villiskabas την Κυρ Ιαν 12, 2020 11:06 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
kerkyraios22

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2016 9:29 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Γκαλης,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 10:47 am

Στον φιλο μου απο πανω θα συνδραμω και εγω με τις σκεψεις μου....
Πιστευω οτι και ο Παυλος και ειδικα ο Θανασης ηταν παρορμητικοι....
Απλα αυτοι ηταν γυρω στα 65 .....ενω ο δικος μας γυρω στα 45 που ειναι τωρα....
Που θελω να καταληξω...
Υπομονη ,που θα παει θα ωριμασει και θα γινει ποιο σωφρον για τα δικα του μετρα και σταθμα σε 20 χρονια περιπου.....
Ειτε δυστυχως ειτε ευτυχως ,με αυτο το παλληκαρι ως προεδρο μας ετυχε να πορευτουμε....
Καλη χρονια να εχουμε και καλη δυναμη φιλε μου....

1
1 Εικόνα
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 11:07 am

Ναι αδερφέ μου έτσι είναι. Καλά να είμαστε να βλέπουμε μπασκετάκι!

0
Άβαταρ μέλους
nikosvip

 euroleague
Reactions: 130
Δημοσιεύσεις: 1324
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 8:33 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 12, 2020 3:46 pm

Ξέρουμε αν ο Παππας εχει κάποιο πρόβλημα η ενοχλήσεις στα γόνατα αυτο το διάστημα;

Τον βλεπω με το Λαύριο δεν ειναι κακος, αλλα αρκετά βαρυς και αργός μου φαίνεται.

Εκτος αν του επεσε βαριά η γαλοπούλα... :D

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”