Παναθηναικός - Offtopic

Συντονιστής: Captains

N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Απρ 02, 2024 12:52 pm

Lapro13 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:40 pm
βήματα εκτός φάσης έγραψε:
Δευ Απρ 01, 2024 6:41 pm
«Ο Τσάβι Πασκουάλ αναλαμβάνει την Εφές την επόμενη σεζόν» (πηγή: https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... meni-sezon)

Κίνηση που αλλάζει τις ισορροπίες από τους Τούρκους.
Ο Τσάβι έκανε το αγροτικό του στη Ρωσία και γυρνάει ώριμος και πεινασμένος στην ευρωλίγκα για να ξαναμπεί στα φάιναλ φορ και την ελίτ των ευρωπαίων προπονητών (όπου βρισκόταν μέχρι να κάνει το πισωγύρισμα στο γνωστό νεκροταφείο προπονητών του ΟΑΚΑ).
Νεκροταφειο προπονητων το ΟΑΚΑ; Απο που το συμπεραινεις αυτο; Ο Τσαβι οσο εκατσε ηταν επιτυχημενος στον Παναθηναικο.
Κοροϊδευόμαστε, αν από μια ομάδα σε διώξουν και σε αντικαταστήσει ο Πεδουλάκης, έχεις φύγει σαν επιτυχημένος?? :roofl:

Για εμένα ήτανε επιτυχημένος προπονητής στον ΠΑΟ. :obey:

Αλλά με τίποτα δεν έφυγε σαν επιτυχημένος από τον ΠΑΟ. :sorry:

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3799
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Απρ 02, 2024 12:53 pm

Lapro13 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:40 pm
βήματα εκτός φάσης έγραψε:
Δευ Απρ 01, 2024 6:41 pm
«Ο Τσάβι Πασκουάλ αναλαμβάνει την Εφές την επόμενη σεζόν» (πηγή: https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... meni-sezon)

Κίνηση που αλλάζει τις ισορροπίες από τους Τούρκους.
Ο Τσάβι έκανε το αγροτικό του στη Ρωσία και γυρνάει ώριμος και πεινασμένος στην ευρωλίγκα για να ξαναμπεί στα φάιναλ φορ και την ελίτ των ευρωπαίων προπονητών (όπου βρισκόταν μέχρι να κάνει το πισωγύρισμα στο γνωστό νεκροταφείο προπονητών του ΟΑΚΑ).
Νεκροταφειο προπονητων το ΟΑΚΑ; Απο που το συμπεραινεις αυτο; Ο Τσαβι οσο εκατσε ηταν επιτυχημενος στον Παναθηναικο.
Μόνο κάποιος εμπαθής –τη συγκεκριμένη περίπτωση Ολυμπιακός– θα το έγραφε αυτό. Για κάθε λογικό φίλαθλο, η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό θεωρείται επιτυχημένη.

0
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 563
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 1:07 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:53 pm
Lapro13 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:40 pm


Νεκροταφειο προπονητων το ΟΑΚΑ; Απο που το συμπεραινεις αυτο; Ο Τσαβι οσο εκατσε ηταν επιτυχημενος στον Παναθηναικο.
Μόνο κάποιος εμπαθής –τη συγκεκριμένη περίπτωση Ολυμπιακός– θα το έγραφε αυτό. Για κάθε λογικό φίλαθλο, η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό θεωρείται επιτυχημένη.
Για μένα ουτε αποτυχημένη ουτε ακριβώς επιτυχημένη.Η σειρά με Ρεάλ ,που ήρθε με ….μοναδικο Γκαρντ πιτσιρικά Ντοντιτς και σου πήρε παιχνιδι ειναι σίγουρο ενα σχετικά μελανό σημάδι γιατι ,πράγματι,είχε φτιάξει ενα φοβερό ρόστερ για την εποχή …Βάζουμε μεσα βέβαια και την αντιμετώπιση απο την διοίκηση μετά και κυρίως την επόμενη χρονια .ΓΕΝΙΚΑ σαν αξία προπονητή πολύ καλός και κυριως προσωπικότητα που λείπει απο Ευρωλίγκα .

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Απρ 02, 2024 1:12 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:53 pm
Lapro13 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:40 pm


Νεκροταφειο προπονητων το ΟΑΚΑ; Απο που το συμπεραινεις αυτο; Ο Τσαβι οσο εκατσε ηταν επιτυχημενος στον Παναθηναικο.
Μόνο κάποιος εμπαθής –τη συγκεκριμένη περίπτωση Ολυμπιακός– θα το έγραφε αυτό. Για κάθε λογικό φίλαθλο, η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό θεωρείται επιτυχημένη.
Για απάντησε μου, μια και μου έβαλες αρνητικό χεράκι … αν εσένα σε απέλυαν από την δουλεία σου σαν στέλεχος, και στην θέση σου το αφεντικό έβαζε τον κλητήρα της εταιρίας … γιατί θα σε θεωρούσε το αφεντικό σου, για επιτυχημένο ή αποτυχημένο στη δουλειά σου. :wink:

Δεν χριάζεσαι να είσαι Ολυμπιακός και εμπαθής για να βγάλεις ένα τόσο απλό συμπέρασμα. :D

Για εμένα (που είμαι Ολυμπιακός) ο Πασκουαλ ήτανε ο καλύτερος προπονητης του ΠΑΟ έως τώρα, μετά τον Ζελικο … αλλά το αφεντικό του μαγαζιού σας δεν είχε την ιδιά γνώμη (και δεν ήτανε εμπαθής Ολυμπιακός) :wink:

ΥΓ- άλλα με δηλωσίες του τύπου γ@.... Τον ΠΑΟ και την Θύρα 13 ποτέ δεν ξέρεις :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1388
Δημοσιεύσεις: 1984
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 1:28 pm

Ε καλά τώρα, η έκφραση "νεκροταφείο προπονητών" είναι εντελώς άστοχη.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3799
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Απρ 02, 2024 1:29 pm

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 1:12 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 12:53 pm


Μόνο κάποιος εμπαθής –τη συγκεκριμένη περίπτωση Ολυμπιακός– θα το έγραφε αυτό. Για κάθε λογικό φίλαθλο, η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό θεωρείται επιτυχημένη.
Για απάντησε μου, μια και μου έβαλες αρνητικό χεράκι … αν εσένα σε απέλυαν από την δουλεία σου σαν στέλεχος, και στην θέση σου το αφεντικό έβαζε τον κλητήρα της εταιρίας … γιατί θα σε θεωρούσε το αφεντικό σου, για επιτυχημένο ή αποτυχημένο στη δουλειά σου. :wink:

Δεν χριάζεσαι να είσαι Ολυμπιακός και εμπαθής για να βγάλεις ένα τόσο απλό συμπέρασμα. :D

Για εμένα (που είμαι Ολυμπιακός) ο Πασκουαλ ήτανε ο καλύτερος προπονητης του ΠΑΟ έως τώρα, μετά τον Ζελικο … αλλά το αφεντικό του μαγαζιού σας δεν είχε την ιδιά γνώμη (και δεν ήτανε εμπαθής Ολυμπιακός) :wink:

ΥΓ- άλλα με δηλωσίες του τύπου γ@.... Τον ΠΑΟ και την Θύρα 13 ποτέ δεν ξέρεις :roofl:
Προφανώς και ήταν επιτυχημένη η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό. Όταν στα εγχώρια παίρνεις 2 πρωταθλήματα και 1 κύπελλο, και στην Ευρωλίγκα παίρνεις 2 συνεχόμενες φορές πλεονέκτημα έδρας και αποκλείεσαι από τους μετέπειτ α τροπαιούχους, τι είσαι, αποτυχημένος; Και βέβαια στη θέση του Πασκουάλ ήρθε ο Πιτίνο και όχι ο Πεδουλάκης, προφανώς όποιος το έγραψε αυτό δε θυμάται καλά –ή θέλησε σκόπιμα να πει ψέματα. Και τέλος δε νομίζω πως η άποψη του Γιαννακόπουλου για τέτοια θέματα έχει τόση βαρύτητα, και αυτό έχει αποδειχθεί. Είναι σαν να ρωτάς εμένα περί πυρηνικής φυσικής, μπούρδες θα σου πω.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Απρ 02, 2024 2:18 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 1:29 pm
N.I.2022 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 1:12 pm


Για απάντησε μου, μια και μου έβαλες αρνητικό χεράκι … αν εσένα σε απέλυαν από την δουλεία σου σαν στέλεχος, και στην θέση σου το αφεντικό έβαζε τον κλητήρα της εταιρίας … γιατί θα σε θεωρούσε το αφεντικό σου, για επιτυχημένο ή αποτυχημένο στη δουλειά σου. :wink:

Δεν χριάζεσαι να είσαι Ολυμπιακός και εμπαθής για να βγάλεις ένα τόσο απλό συμπέρασμα. :D

Για εμένα (που είμαι Ολυμπιακός) ο Πασκουαλ ήτανε ο καλύτερος προπονητης του ΠΑΟ έως τώρα, μετά τον Ζελικο … αλλά το αφεντικό του μαγαζιού σας δεν είχε την ιδιά γνώμη (και δεν ήτανε εμπαθής Ολυμπιακός) :wink:

ΥΓ- άλλα με δηλωσίες του τύπου γ@.... Τον ΠΑΟ και την Θύρα 13 ποτέ δεν ξέρεις :roofl:
Προφανώς και ήταν επιτυχημένη η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό. Όταν στα εγχώρια παίρνεις 2 πρωταθλήματα και 1 κύπελλο, και στην Ευρωλίγκα παίρνεις 2 συνεχόμενες φορές πλεονέκτημα έδρας και αποκλείεσαι από τους μετέπειτ α τροπαιούχους, τι είσαι, αποτυχημένος; Και βέβαια στη θέση του Πασκουάλ ήρθε ο Πιτίνο και όχι ο Πεδουλάκης, προφανώς όποιος το έγραψε αυτό δε θυμάται καλά –ή θέλησε σκόπιμα να πει ψέματα. Και τέλος δε νομίζω πως η άποψη του Γιαννακόπουλου για τέτοια θέματα έχει τόση βαρύτητα, και αυτό έχει αποδειχθεί. Είναι σαν να ρωτάς εμένα περί πυρηνικής φυσικής, μπούρδες θα σου πω.
Συγνώμη πέρα από οποία άποψη έχω για τον χαρακτήρα του Δημήτρη Γιαννακοπούλου, κάποιος που έχει μεγαλώσει μέσα σε μια ομάδα μπάσκετ και χαλά τα εκατομμύρια του για αυτή την ομάδα και μετά από τόσα χρόνια επαφή με εξπέρ ανθρώπους του χώρου πρέπει να ξέρει περισσότερά από εμένα και εσένα για το μπάσκετ.

Φυσικά όπως ο καθένας έχει και αυτός την δική του άποψη για το τι του αρέσει και τι όχι, το τι θεωρεί επιτυχία και το τι όχι.
Οπότε η άποψη του Γιαννακόπουλου η αντίστοιχα των Αγγελόπουλων για τέτοια θέματα έχει την μεγαλύτερή βαρύτητά από του οποιοδήποτε στην ομάδα τους.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3799
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Απρ 02, 2024 2:37 pm

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 2:18 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 1:29 pm


Προφανώς και ήταν επιτυχημένη η θητεία του Πασκουάλ στον Παναθηναϊκό. Όταν στα εγχώρια παίρνεις 2 πρωταθλήματα και 1 κύπελλο, και στην Ευρωλίγκα παίρνεις 2 συνεχόμενες φορές πλεονέκτημα έδρας και αποκλείεσαι από τους μετέπειτ α τροπαιούχους, τι είσαι, αποτυχημένος; Και βέβαια στη θέση του Πασκουάλ ήρθε ο Πιτίνο και όχι ο Πεδουλάκης, προφανώς όποιος το έγραψε αυτό δε θυμάται καλά –ή θέλησε σκόπιμα να πει ψέματα. Και τέλος δε νομίζω πως η άποψη του Γιαννακόπουλου για τέτοια θέματα έχει τόση βαρύτητα, και αυτό έχει αποδειχθεί. Είναι σαν να ρωτάς εμένα περί πυρηνικής φυσικής, μπούρδες θα σου πω.
Συγνώμη πέρα από οποία άποψη έχω για τον χαρακτήρα του Δημήτρη Γιαννακοπούλου, κάποιος που έχει μεγαλώσει μέσα σε μια ομάδα μπάσκετ και χαλά τα εκατομμύρια του για αυτή την ομάδα και μετά από τόσα χρόνια επαφή με εξπέρ ανθρώπους του χώρου πρέπει να ξέρει περισσότερά από εμένα και εσένα για το μπάσκετ.

Φυσικά όπως ο καθένας έχει και αυτός την δική του άποψη για το τι του αρέσει και τι όχι, το τι θεωρεί επιτυχία και το τι όχι.
Οπότε η άποψη του Γιαννακόπουλου η αντίστοιχα των Αγγελόπουλων για τέτοια θέματα έχει την μεγαλύτερή βαρύτητά από του οποιοδήποτε στην ομάδα τους.
Οι Αγγελόπουλοι και ο Γιαννακόπουλος είναι πρόεδροι στις ομάδες τους και ο βασικός τους ρόλος είναι να τις χρηματοδοτούν, όχι να ξέρουν τα πάντα για προπονητές, παίκτες κλπ. Αυτά είναι δουλειά άλλων στελεχών των ομάδων, αθλητικών διευθυντών κλπ.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1971
Δημοσιεύσεις: 5322
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 3:03 pm

Μετά και την μεταφορά των θεμάτων στο τόπιτ του Παναθηναϊκού θα σε παρακαλούσα BillyPao να μην ξαναεπιτεθείς σε συνομιλητή σου, στο έχω ζητήσει πολλές φορές.
Για το νεκροταφείο προπονητών εγώ αντιλαμβάνομαι την έκφραση ώς μια ομάδα όπου μετά από αυτήν ένας προπονητής δεν βρίσκει ξανά δουλειά στο επίπεδο που ήταν ούτως ή άλλως, να το δούμε;
Φαντάζομαι μιλάμε για την μετά-Ομπράντοβιτς εποχή, εξαιρούμε τον αγαπητό ή μισητό Πεδουλάκη για προφανείς λόγους και έχουμε:
Ντούσκο Ιβάνοβιτς: Μετά από την Μπαρτσελόνα και την Μπασκόνια έρχεται στον Παναθηναϊκό και μετά απέχει για ένα χρόνο για να βρει αργότερα στην Κίμκι (στο Eurocup) και μετά στην Μπεσίκτας (πάλι με κενό), γυρίζει στην Μπασκόνια και στην Ευρωλίγκα μετά από 4 χρόνια.
Σάσα Τζόρτζεβιτς: Αναλαμβάνει για πρώτη φορά προπονητής σε ομάδα Ευρωλίγκας, μετά βρίσκει δουλειά στην Μπάγερν που όμως τα 2 χρόνια που έμεινε ο Σάσα δεν έπαιξε Ευρωλίγκα, μετά πήγε στην Μπολόνια, επίσης δεν έπαιξε Ευρωλίγκα.
Βόβορας, ήρθε ως λύση ανάγκης και μήπως και βγει, θα ήταν άδικο να τον υπολογίσουμε
Τσάβι Πασκουάλ: Μετά τον Παναθηναϊκό μένει άνεργος για να πάει ένα χρόνο μετά στην Ζενίτ έως και τώρα
Οντεντ Κάτας: Μετά τον Παναθηναϊκό βρίσκει αμέσως δουλειά στην Μακάμπι που είναι ως και τώρα.
Ρικ Πιτίνο: Ομοίως δεν μπορεί να κριθεί με τα δικά μας μέτρα.
Δημήτρης Πρίφτης: Μετά τον Παναθηναϊκό βρίσκει δουλειά στην τούρκικη Τόφας και μετά στην Ιταλική Ρέτζιο Αιμίλιο.
Ντέγιαν Ράντοντιτς: Μετά τον Παναθηναϊκό προπονεί την Τούρκικη Μπαχτσεχίρ που Ευρώπη έπαιξε στο Fiba Europe Cup.

Άρα υπερβολικός ο ισχυρισμός; Κακόηχος ίσως, υπερβολικός μάλλον όχι. από τους 6 προπονητές που ανάφερα μόνο ο Κάτας συνέχισε στην Ευρωλίγκα. Και για τον Ρικ Πιτίνο ήταν καλό το πέρασμα φυσικά αλλά Ιβάνοβιτς, Σάσα, Πασκουάλ, Πρίφτης, Ράντοντιτς δεν μπορείς να πεις ότι μετά τον Παναθηναϊκό συνέχισαν ανάλογα.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1734
Δημοσιεύσεις: 4345
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Απρ 02, 2024 3:09 pm

μετα την ζελικο εποχη ο μοναδικος προπονητης αξιωσεων ηταν ο τσαβι
και αμεσως μετα αυτος που φαινοταν οτι κατι μπορουσε να κανει ηταν ο αγελαστος
εφοσον αποφασισε να παρκαρει ο ταραντουλας επρεπε να ειχε μεινει

και τους 2 και τον τσαβι και τον αγελαστο τους εφαγε η γνωστη σεχτα των πιο σκοτεινων εποχως που εζησε η ομαδα

τον πρωτο γιατι ηταν μυρωδιας που με μεγαλο μπατζετ ειχε παρει μονο μια κουπα και εβαφε τα μαλλια του!
και τον αλλον επειδη δεν ειχε το βαρυ βιογραφικο του πριφτη και δεν επειδη δεν χαμογελουσε δεν ειχε ωραια φυσιογνωμια!

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3799
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Απρ 02, 2024 3:17 pm

Το που θα βρει συμβόλαιο ένας προπονητής όταν αποχωρήσει από μια ομάδα, δεν εξαρτάται αποκλειστικά από την πορεία του στην τελευταία ομάδα που προπόνησε. Εξαρτάται και από τη διαθεσιμότητα που υπάρχει σε θέσεις προπονητών, τις επιλογές που θα κάνει ο ίδιος (π.χ. αν περιμένει μέχρι να βρει θέση σε ομάδα Ευρωλίγκας ή αναλαμβάνει αμέσως ομάδα που παίζει σε χαμηλότερο επίπεδο), ενδεχόμενα "ντόμινο" με αποχώρηση ή έλευση προπονητή σε κάποια ομάδα κλπ. Επομένως δε νομίζω ότι δικαιολογείται ο χαρακτηρισμός "νεκροταφείο προπονητών" για τον Παναθηναϊκό.

0
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 563
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 3:19 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 3:09 pm
μετα την ζελικο εποχη ο μοναδικος προπονητης αξιωσεων ηταν ο τσαβι
και αμεσως μετα αυτος που φαινοταν οτι κατι μπορουσε να κανει ηταν ο αγελαστος
εφοσον αποφασισε να παρκαρει ο ταραντουλας επρεπε να ειχε μεινει

και τους 2 και τον τσαβι και τον αγελαστο τους εφαγε η γνωστη σεχτα των πιο σκοτεινων εποχως που εζησε η ομαδα

τον πρωτο γιατι ηταν μυρωδιας που με μεγαλο μπατζετ ειχε παρει μονο μια κουπα και εβαφε τα μαλλια του!
και τον αλλον επειδη δεν ειχε το βαρυ βιογραφικο του πριφτη και δεν επειδη δεν χαμογελουσε δεν ειχε ωραια φυσιογνωμια!
Υπερβολικός αλλα η αλήθεια ειναι οτι βάση έχουν αυτά που λες .ΓΕΝΙΚΑ πάντως πέφτουμε εύκολα απο τη λατρεία ,που δικαιολογούμε τα πάντα,στην απαξίωση ,λίγο σπρωξίματα κι απο….επαιοντες βοηθάει πάντα…

0
Στηβ Κερ

 a1greece
Reactions: 563
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2023 4:54 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 3:21 pm

Κάθεστε και στέκεστε σ ενα χαρακτηρισμό κ οχι στην ουσία.ο οργανισμός ΠΑΟ μετά Ζοτς ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕ να αναδειχθούν προπονητές η εστω να δείξουν κατι παραπάνω.Ο Τσαβι μόνο κ αυτός στο τέλος …ψιλοκαηκε κατα κάποιο τροπο

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
βήματα εκτός φάσης

 junior
Reactions: 136
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 16, 2024 8:39 pm
Αγαπημένη ομάδα: Askatuak
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 02, 2024 3:33 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 3:03 pm
Μετά και την μεταφορά των θεμάτων στο τόπιτ του Παναθηναϊκού θα σε παρακαλούσα BillyPao να μην ξαναεπιτεθείς σε συνομιλητή σου, στο έχω ζητήσει πολλές φορές.
Για το νεκροταφείο προπονητών εγώ αντιλαμβάνομαι την έκφραση ώς μια ομάδα όπου μετά από αυτήν ένας προπονητής δεν βρίσκει ξανά δουλειά στο επίπεδο που ήταν ούτως ή άλλως, να το δούμε;
Φαντάζομαι μιλάμε για την μετά-Ομπράντοβιτς εποχή, εξαιρούμε τον αγαπητό ή μισητό Πεδουλάκη για προφανείς λόγους και έχουμε:
Ντούσκο Ιβάνοβιτς: Μετά από την Μπαρτσελόνα και την Μπασκόνια έρχεται στον Παναθηναϊκό και μετά απέχει για ένα χρόνο για να βρει αργότερα στην Κίμκι (στο Eurocup) και μετά στην Μπεσίκτας (πάλι με κενό), γυρίζει στην Μπασκόνια και στην Ευρωλίγκα μετά από 4 χρόνια.
Σάσα Τζόρτζεβιτς: Αναλαμβάνει για πρώτη φορά προπονητής σε ομάδα Ευρωλίγκας, μετά βρίσκει δουλειά στην Μπάγερν που όμως τα 2 χρόνια που έμεινε ο Σάσα δεν έπαιξε Ευρωλίγκα, μετά πήγε στην Μπολόνια, επίσης δεν έπαιξε Ευρωλίγκα.
Βόβορας, ήρθε ως λύση ανάγκης και μήπως και βγει, θα ήταν άδικο να τον υπολογίσουμε
Τσάβι Πασκουάλ: Μετά τον Παναθηναϊκό μένει άνεργος για να πάει ένα χρόνο μετά στην Ζενίτ έως και τώρα
Οντεντ Κάτας: Μετά τον Παναθηναϊκό βρίσκει αμέσως δουλειά στην Μακάμπι που είναι ως και τώρα.
Ρικ Πιτίνο: Ομοίως δεν μπορεί να κριθεί με τα δικά μας μέτρα.
Δημήτρης Πρίφτης: Μετά τον Παναθηναϊκό βρίσκει δουλειά στην τούρκικη Τόφας και μετά στην Ιταλική Ρέτζιο Αιμίλιο.
Ντέγιαν Ράντοντιτς: Μετά τον Παναθηναϊκό προπονεί την Τούρκικη Μπαχτσεχίρ που Ευρώπη έπαιξε στο Fiba Europe Cup.

Άρα υπερβολικός ο ισχυρισμός; Κακόηχος ίσως, υπερβολικός μάλλον όχι. από τους 6 προπονητές που ανάφερα μόνο ο Κάτας συνέχισε στην Ευρωλίγκα. Και για τον Ρικ Πιτίνο ήταν καλό το πέρασμα φυσικά αλλά Ιβάνοβιτς, Σάσα, Πασκουάλ, Πρίφτης, Ράντοντιτς δεν μπορείς να πεις ότι μετά τον Παναθηναϊκό συνέχισαν ανάλογα.
Ακριβώς αυτά που είχα στα υπόψιν να γράψω, με πρόλαβες από το να απαντήσω με σεντονάκι. goodpost.gif

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3799
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Απρ 02, 2024 3:34 pm

Στηβ Κερ έγραψε:
Τρί Απρ 02, 2024 3:21 pm
Κάθεστε και στέκεστε σ ενα χαρακτηρισμό κ οχι στην ουσία.ο οργανισμός ΠΑΟ μετά Ζοτς ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕ να αναδειχθούν προπονητές η εστω να δείξουν κατι παραπάνω.Ο Τσαβι μόνο κ αυτός στο τέλος …ψιλοκαηκε κατα κάποιο τροπο
Ο Τσάβι ήταν προπονητής υψηλού επιπέδου και πριν έρθει στον Παναθηναϊκό, επομένως πώς να τον "αναδείξει" ο Παναθηναϊκός; Αν εννοείς Πρίφτη, Βόβορα, Κάτας και Ράντονιτς, τα άσχημα αποτελέσματα τους έδιωξαν και όχι ο Παναθηναϊκός.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BillyPao την Τρί Απρ 02, 2024 3:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”