Παναθηναικός - Offtopic

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 23, 2019 7:17 pm

Οfftopic σχόλια και συζητήσεις.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 30, 2019 4:03 pm

https://www.eurocupbasketball.com/euroc ... code=U2019

:fever: :banghead: :boxing:


Ματ Λοτζέσκι , ο γυάλινος Ματ , όπως τον λέγαμε...
σε 9 παιχνίδια στο EUROCUP έχει 31΄ μ.ο. συμμετοχής , 3 assists , και 47% 3ποντο...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 30, 2019 4:07 pm

john wick έγραψε:
Δευ Δεκ 30, 2019 4:03 pm
https://www.eurocupbasketball.com/euroc ... code=U2019

:fever: :banghead: :boxing:


Ματ Λοτζέσκι , ο γυάλινος Ματ , όπως τον λέγαμε...
σε 9 παιχνίδια στο EUROCUP έχει 31΄ μ.ο. συμμετοχής , 3 assists , και 47% 3ποντο...
Εντάξει άλλο Γιούροκαπ άλλο Ευρωλίγκα. Νομίζω οτι δεν ήταν καθόλου θέμα ατυχίας η περίπτωση των πολλών τραυματισμών του Ματ. 4 χρόνια στον Οσφπ και 2 στο Παο αγαπήθηκε απο όλους δικαίως αλλά ήταν όντως γυάλινος , πολλα θέματα.

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 03, 2020 11:05 pm

Σκεφτόμουν τα λόγια που ειπε ο Σπανούλης εχθες για τεράστιες θυσιες και δουλειά και εβλεπα τη σημερινή εικονα του Μητογλου. Αυτο το παιδι δουλεύει απίστευτα και καθε χρόνο εξελίσσεται παρα πολύ. Και παροτι εχει ταλέντο βλέπουμε πως με τη δουλειά του τη σκληρή φαίνεται σταδιακά το ταλέντο του.


Απ'την αλλη εχουμε το Παπαγιάννη. Ειμαι τεράστιος φαν του Παπαγιάννη από οταν τον ειδα. . Δεν ηταν τυχαια νο13 στο ντραφτ, και θεωρω οτι δεν εχει να ζηλεψει κάτι απο Μιλουτινοφ σε χαρακτηριστικά. Και το 15-16 ηταν καλυτερος του Σέρβου για μένα. Αλλα εκεί ειναι το θεμα της δουλειάς. Δυστυχώς ο παπατζον δε ξερω γιατι δεν εξελίσσεται οπως θα πρεπε. Αντίθετα ο Μητογλου που εχει μικρότερο θεωρητικά ποτενσιαλ γίνεται καλύτερος καθε βραδιά. Οπότε οπως λεει ο Σπανούλης θέλει δουλειά...

Βέβαια θα ερθει κάποιος αλα Αλεν Αιβερσον να πει τωρα Practice Practice? Χαχα. Το ταλέντο ειναι το πιο σημαντικό αλλα είναι η πρώτη υλη, μετα έρχεται η δουλειά που τελικά αυτη γίνεται πιο σημαντική μετα...

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 03, 2020 11:32 pm

Είναι ξεκάθαρα θέμα του κάθε παίκτη το πόσο θα προσπαθήσει και πόσο θα βελτιωθεί. Τα παραδείγματα πολλά και για τις 2 περιπτώσεις. Νομίζω κρατάει ακόμα ο μύθος πως η ομάδα/ο προπονητής πρέπει να "φτιάξουν" τους παίκτες, αν ο παίκτης πρέπει να μάθει να σουτάρει πχ πρέπει να το κάνει μόνος του. Ο Παπαγιάννης μου θυμίζει περίπτωση Μάντζαρη.

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 04, 2020 12:05 am

Εγώ πάντως τον Ντιναρα κάθε μέρα τον συμπαθώ κι τον χαίρομαι περισσότερο. Φαίνεται πόσο πολύ δουλεύει κι πόσο πολυ το θελει. Δειχνει απιστευτο πάθος, κι το κορμί του με κάνει να ενθουσιάζομαι για το μέλλον. Απίστευτα δυνατός και στιβαρός, το κεφάλι μέσα, και ήτανε θέμα χρόνου να του δωθεί η ευκαιρία κι να την πιάσει απο τα μαλλιά. Χάρηκα πάρα πολύ που ο Πιτινο τον εμπιστευτηκε στην τελευταια επίθεση, ασχετως αν αυτη χαθηκε.
Μακάρι η βελτίωση του να είναι ανάλογη του τελευταιου μηνα, κι να συνεχίσει να παιρνει τις ευκαιριες που του δίνονται, μπας κι παραδειγματιστει κι ο Παπα ρε παιδι μου. Δεν μπορεί, εναν αλφα εγωισμο θα τον εχει...

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 04, 2020 6:45 am

Παιδιά, με τον Παππά τι πιστεύετε ότι θα γίνει; Θα επανενταχθεί ποτέ ή είναι τελειωμένος;

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 04, 2020 7:41 am

Baader έγραψε:
Σάβ Ιαν 04, 2020 6:45 am
Παιδιά, με τον Παππά τι πιστεύετε ότι θα γίνει; Θα επανενταχθεί ποτέ ή είναι τελειωμένος;
Το καλοκαίρι, έτσι όπως πάνε τα πράγματα, τον βλέπω να μας χαιρετάει.

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 04, 2020 8:30 am

Πολύ κρίμα ρε γαμώτο. Πάντα πίστευα ότι θα αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που του δίνονται, αλλά πλέον φαίνεται πως δεν υπάρχει επιστροφή. Και η αλήθεια είναι πως έχει χάσει αμέτρητες ευκαιρίες.
Θυμάμαι, πρόπερσι αν δεν κάνω λάθος, το poll που είχαμε ανοίξει στο παλιό φόρουμ για την προοπτική του Νίκου Παππά κι εγώ είχα ψηφίσει πως "Θα γίνει ο επόμενος Σπανούλης" :rofl:

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 10, 2020 12:01 pm

Πιτίνο:
Αν μπεις στην πρώτη τετράδα, έχεις το πλεονέκτημα έδρας και αυτό είναι ένα σημαντικό βήμα. Δεν ξέρω αν μπορούμε να το καταφέρουμε αυτό, είμαστε μια ομάδα με χαμηλό μπάτζετ, ίσως το τρίτο μικρότερο σε όλη τη διοργάνωση! Εγώ, πάντως, είμαι χαρούμενος γιατί αν οι επιθυμίες μου είχαν πραγματοποιηθεί, θα ήθελα να είμαι στην πρώτη τετράδα. Δεν ξέρω αν με το μπάτζετ μας μπορούμε να καταφέρουμε κάτι τέτοιο. Κάποιες ομάδες έχουν τριπλάσιο μπάτζετ από εμάς, εσείς εδώ στο Μιλάνο είστε πλούσιοι άνθρωποι ενώ εμείς όχι.
Τελικώς τι ισχύει;
Οι άλλοι ρίχνουν τόσα πολλά λεφτά,ο Πιτίνο λέει παραμύθια ή τα ποσά συμβολαίων που διαρρέουν από την ΚΑΕ είναι φουσκωμένα ή/και περιλαμβάνουν και εφορία(όταν ακούμε ότι ο χ παίρνει 1 μύριο θεωρούμε ότι είναι καθαρό ποσό αλλά θα μπορούσε στο 1 μύριο πουβγάζουν προς τα έξω να περιλαμβάνεται η εφορία).

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 7:31 am

Επειδή το μπάτζετ είναι βασικός παράγοντας αξιολόγησης της πορείας μιας ομάδας, είναι χρησιμοννανγινριναθτη η συζήτηση. Ο φετινός Παναθηναϊκός πάνω κάτω είναι κάπως ετσι:
Καλάθης 2,1
Φριντετ 1,6
Παππάς 0,8
Ραις 0,4
Αθηναίου 0,2
Τζόνσον 0,9
Παπαπέτρου 0,9
Μήτογλου 0,3
Γουαιλι 0,6
Μπεντιλ 0,1
Μπραουν 0,2
Βουγιουκας 0,4
Παπαγιάννης 0,6

Το σύνολο 9,1 μύρια καθαρά. Αντε να ναι μισο πανω η μισο κατω, αλλα εκει είμαστε, κατω απο τα 10. Δεν ξερω αν ειναι το τριτο φτηνότερο, υπερβολικο μου φαινεται, αλλα σε σχεση με την Αρμανι σιγουρα ειναινποκυ χαμηλότερο. Τι να λέμε, αυτοι για συμπληρωμα πηραν τον Σκολα κι εμεις τον Μπεντιλ. Έχουν την πολυτέλεια να πετάνε τον αξιόλογο Μακ των 2 μυρίων που δεν έπιασε κι εμείς τρεμουμε να αλλάξουμε τον Μπράουν...

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 8:02 am

Το πρόβλημα κατ' εμέ δεν ειναι οτι το μπάτζετ είναι μικρο. Απο εμένα αυτο είναι, οκ δεκτο. Το πρόβλημα είναι οτι κάθε χρονο αυτα τα λεφτά δεν διανέμονται σωστα. Με το συμβόλαιο των Παππα και Φρεντετ θα μπορούσες να φέρεις ενα παρα πολυ καλο σουτιγκ γκαρντ και με καλο σκαουτιγκ αντι για wiley (ο οποίος έχει κάνει καποιες εξαιρετικες εμφανίσεις) θα μπορούσες να έχεις τον Τζεκιρι

Σκέψου λοιπόν αυτη την ομάδα με Μισιτς η Ντιλεινι κοκ στο 2 και Τζεκιρι στο 5

Μπεντιλ και Μπραουν τις θεωρώ καλες κινήσεις, παίκτες που έκαναν την διαφορά περισυ στην Α1, αξίζει το ρισκο αφου παίρνουν ψίχουλα. Πάντως τον Μπεντιλ για τα λεφτά που παίρνει ειδικά θα τον κρατουσα και μάλιστα τον πιστεύω. Θα βελτιωθεί, στο Μιλάνο ήταν καλος

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
jhantzop

Moderator
Reactions: 36
Δημοσιεύσεις: 3552
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 6:35 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: ο έκτος!
Αγαπημένη ομάδα: Charlotte-Hornets
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 8:09 am

shtarkws έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 8:02 am
Τζεκιρι στο 5
Ποιος τον ήξερε πριν την euroleague όμως; Ας βρούμε άλλο 5αρι που θα μπορούσαμε να πάρουμε τότε!

8-)

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 8:21 am

Ο Τζεκιρι στην Οστανδη αναδείχθηκε πρωτος ριμπαουντερ του πρωταθλήματος, στην Γκαζαντιεπ είχε double double ριμπάουντ πόντους. Θέλω να πω οτι κάποια πράγματα φαίνονται, ειδικά στο ματι κάποιου εξειδικευμένου που ξερεις τι ψάχνει. Βεβαιότητα δεν μπορει να υπάρχει για κανέναν, όταν όμως δεν μπορεις να πάρεις πλέον καταξιωμένους παίκτες οφείλεις να ρισκάρεις. Απλα στις σοβαρές ομάδες με οργάνωση μειώνεται το ρισκο


Και με αφορμή αυτου ρωταω, ποιος κάνει τις μεταγραφές στον Παναθηναικο; Ο εκάστοτε προπονητής; Ο Μανος; Ο πρόεδρος; Γιατί μέχρι τώρα η εικονα που βγαίνει προς τα εξω οτι κάνει οποιος προλαβει

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 9:48 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 7:31 am

Καλάθης 2,1
Φριντετ 1,6
Παππάς 0,8
Ραις 0,4
Αθηναίου 0,2
Τζόνσον 0,9
Παπαπέτρου 0,9
Μήτογλου 0,3
Γουαιλι 0,6
Μπεντιλ 0,1
Μπραουν 0,2
Βουγιουκας 0,4
Παπαγιάννης 0,6

Το σύνολο 9,1 μύρια καθαρά. Αντε να ναι μισο πανω η μισο κατω, αλλα εκει είμαστε, κατω απο τα 10. Δεν ξερω αν ειναι το τριτο φτηνότερο, υπερβολικο μου φαινεται, αλλα σε σχεση με την Αρμανι σιγουρα ειναινποκυ χαμηλότερο. Τι να λέμε, αυτοι για συμπληρωμα πηραν τον Σκολα κι εμεις τον Μπεντιλ. Έχουν την πολυτέλεια να πετάνε τον αξιόλογο Μακ των 2 μυρίων που δεν έπιασε κι εμείς τρεμουμε να αλλάξουμε τον Μπράουν...
Και γω καπου κει τα βγαζω. (τζονσον εχει ακουστει οτι τελικα παιρνει 600)

Τριτο χαμηλοτερο αγωνιστικο μπατζετ δεν εχει σε καμια περιπτωση

Μπαρτσελονα,Τσσκα, Ρεαλ, Αρμανι, Χιμκι, Εφες, Φενερ
εχουν μεγαλυτερο. Και αντε λιγο μεγαλυτερο να χει η Μακαμπι και εκει γυρω η Μπαγερν.
Κατα ταλλα Μπασκονια, Ολυμπιακος, Ζαλγκιρις, Αλμπα, Ερυθρος, Βαλενθια, Βιλερμπαν και λογικα ζενιτ πρεπει να χουν κατι λιγοτερο γενικα.

Οποτε χοντρικα πρεπει να χει το 10ο μεγαλυτερο μπατζετ. Πτραγματι συγκριτικα τα πλέι οφ ειναι επιτυχια. Αλλα το 3ο μικροτερο το λες και λαικισμο :-p

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”