Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Μάιος 08, 2023 4:37 am

να αφησει η ομαδα τις μεταγραφες εντυπωσιασμου και τους νεοπλουτισμους και να σπασει συμβολαια αμα εχει λεφτα,να παρει παικτες με βαση τις αναγκες και τα χαρακτηριστικα και οχι ονοματα για να κλαιμε για αλλη μια χρονια

να διορθωθει το εγκλημα με αλφα ντιαλο και να ερθει για βασικο τριαρι και να σπασουμε και το συμβολαιο του μπραουν με μακαμπι γιατι μας βλεπω να την βγαζουμε με το κριαρι τον παπαπετρου και ασσο της τυροπιτας η τον καθε τοσο τραυματια βιλντοζα

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gerasimos Moraitis

senior
Reactions: 326
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Κυρ Απρ 16, 2023 10:14 am
Τοποθεσία: Far West‎
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Νικ Γεωργαλής, M. Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Chicago Bulls
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 6:28 am

Phys87 έγραψε:
Κυρ Μάιος 07, 2023 8:05 pm
shtarkws έγραψε:
Κυρ Μάιος 07, 2023 7:05 pm
Στην Αθήνα ο Αταμάν, συναντήθηκε με τον Γιαννακόπουλο https://www.gazzetta.gr/basketball/bask ... ike-me-ton
Νομίζω πως εκτός Βιλντοζα, Μωραΐτη, Κώστα πηγαίνουμε και για Χεζονια, ο οποίος μοιάζει ψιλό κλεισμένος.Και έχει ρήτρα αποδέσμευσης.

https://newspao.gr/basket/498605_panath ... omena.html

https://newspao.gr/basket/498712_vomva- ... a-pic.html

Τον Χεζονια τον θέλαμε στο 4; Ή στο 3;

Στο
Μεταξύ κάτι μου λέει ότι και ο Θανάσης θα ξαναφορέσει τα πράσινα.
https://www.sdna.gr/mpasket/1080844_ant ... goyoki?amp
Το «ευχαριστώ» του Θανάση στο Μιλγουόκι

Η σεζόν για τα «Ελάφια» τελείωσε πρόωρα και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είπε το δικό του ευχαριστώ για τη στήριξη όλων.

Ασχέτως αν δεν πατάει για πολλή ώρα το παρκέ, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έχει τον τρόπο του να «φτιάχνει» τους συμπαίκτες του. Άλλωστε αυτό που μετράει περισσότερο για τον ίδιο είναι πως έκανε το όνειρό του πραγματικότητα. Να παίξει στο ΝΒΑ, στην ίδια ομάδα μαζί με τον αδελφό του. Η σεζόν φέτος δεν πήγε όπως τα περίμεναν όλοι στο Μιλγουόκι, αλλά ο Θανάσης μέσω των social media δεν ξέχασε να ευχαριστήσει όλους όσους στήριξαν τις προσπάθειες των «Ελαφιών».

«Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένειά μου, τους συμπαίκτες μου, όλο τον οργανισμό των Μπακς, την πόλη του Μιλγουόκι για όλη την υποστήριξη τους καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν» ανέφερε χαρακτηριστικά.

Υ.Γ.
ΞΕΚΑΘΑΡΑ... πολυετές συμβόλαιο, με την ομάδα του dpg ο Θανάσης! :roofl:

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Μάιος 08, 2023 8:36 am

Gerasimos Moraitis έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 6:28 am
Phys87 έγραψε:
Κυρ Μάιος 07, 2023 8:05 pm


Νομίζω πως εκτός Βιλντοζα, Μωραΐτη, Κώστα πηγαίνουμε και για Χεζονια, ο οποίος μοιάζει ψιλό κλεισμένος.Και έχει ρήτρα αποδέσμευσης.

https://newspao.gr/basket/498605_panath ... omena.html

https://newspao.gr/basket/498712_vomva- ... a-pic.html

Τον Χεζονια τον θέλαμε στο 4; Ή στο 3;

Στο
Μεταξύ κάτι μου λέει ότι και ο Θανάσης θα ξαναφορέσει τα πράσινα.
https://www.sdna.gr/mpasket/1080844_ant ... goyoki?amp
Το «ευχαριστώ» του Θανάση στο Μιλγουόκι

Η σεζόν για τα «Ελάφια» τελείωσε πρόωρα και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είπε το δικό του ευχαριστώ για τη στήριξη όλων.

Ασχέτως αν δεν πατάει για πολλή ώρα το παρκέ, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έχει τον τρόπο του να «φτιάχνει» τους συμπαίκτες του. Άλλωστε αυτό που μετράει περισσότερο για τον ίδιο είναι πως έκανε το όνειρό του πραγματικότητα. Να παίξει στο ΝΒΑ, στην ίδια ομάδα μαζί με τον αδελφό του. Η σεζόν φέτος δεν πήγε όπως τα περίμεναν όλοι στο Μιλγουόκι, αλλά ο Θανάσης μέσω των social media δεν ξέχασε να ευχαριστήσει όλους όσους στήριξαν τις προσπάθειες των «Ελαφιών».

«Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένειά μου, τους συμπαίκτες μου, όλο τον οργανισμό των Μπακς, την πόλη του Μιλγουόκι για όλη την υποστήριξη τους καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν» ανέφερε χαρακτηριστικά.

Υ.Γ.
ΞΕΚΑΘΑΡΑ... πολυετές συμβόλαιο, με την ομάδα του dpg ο Θανάσης! :roofl:
Αν έρθει άραγε θα γελάς το ίδιο;

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 9:18 am

O Θανάσης είναι πολύτιμο εργαλείο και καλύτερος παίκτης από όταν έπαιζε σε μας. Για το Χεζόνια δεν το συζητώ, two way player απαραίτητος, το τουπέ του είναι το θέμα, ως παίκτης είναι τοπ επίπεδο και χαλαρά τον παίρνεις και για ηγέτη.

Τώρα σπασίματα συμβολαίων σε Μπράουν που μόλις ανανέωσε κλπ δεν ξέρω κατά πόσο είναι στηη σφαίρα της πραγματικότητας και από πλευράς μπάτζετ (που δεν ξέρουμε πόσο είναι) και από πλευράς διάθεσης παίκτη, δε βρίσκω γιατί να φύγει από τη Μακάμπι ο συγκεκριμένος.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 9:40 am

yorgos έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 9:18 am
O Θανάσης είναι πολύτιμο εργαλείο και καλύτερος παίκτης από όταν έπαιζε σε μας. Για το Χεζόνια δεν το συζητώ, two way player απαραίτητος, το τουπέ του είναι το θέμα, ως παίκτης είναι τοπ επίπεδο και χαλαρά τον παίρνεις και για ηγέτη.
Καλύτερος δεν είμαι σίγουρος, είναι 4 χρόνια τώρα που στο NBA παίζει ελάχιστα και κυρίως garbage time και 30άρισε. Όμως είναι μια καλή επιλογή για να συμπληρωθούν οι Έλληνες παίκτες, μπορεί δεδομένα να παίξει καλή (προσωπική) άμυνα, να πάρει ριμπάουντ, να κάνει κοψίματα, δεν τον παίρνεις για να του δώσεις ρόλο βασικό όμως δεν είναι και απλώς για να συμπληρωθεί το ρόστερ.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 9:54 am

Ο Θανάσης αν ερχόταν, αν υποθέσουμε ότι είναι στο ίδιο επίπεδο με όταν έφυγε(μπορεί να βελτιώθηκε αλλά μπορεί να είναι και σαν παλαίμαχος, έχει 4 χρόνια να παίξει μπάσκετ) και αν πράγματι είμαστε ομάδα που θα στοχεύει τουλάχιστον στην 8αδα δε νομίζω ότι δίνει κάτι σημαντικά περισσότερο από τον Μαντζούκα ή τον Αγραβάνη.
Το 2019 έπαιζε 12 λεπτά με 4 πόντους και 2 ριμπάουντ, τα ίδια και το 2018 και υποτίθεται τώρα θα έχουμε καλύτερη ομάδα από τότε δηλαδή ίσως να μην βρίσκει ούτε τα 12 λεπτά που έβρισκε τότε.

Πάντως δεν τον βλέπω να φεύγει από Αμερική.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 9:56 am

Δεν νομιζω οτι ο Θανασης ψινεται να γυρισει ευρωπη. Και αν δεν κανω λαθος, ο Κοτζιας εχει πει στις εκπομπες οτι ο ιδιος του εχει πει οτι δεν θα γυρισει.
Παντως ειναι παικτης με στοιχεια που ειναι χρησιμα σε καθε ομαδα, δεν βρισκεις ευκολα παικτες με την αθλητικοτητα και την ενεργεια του,και ας ειναι αδυναμος επιθετικα. Προσωπικα δεν βλεπω να επιστρεφει.

Για τον Χεζονια, πιστευω πως θα παιξει γερα η περιπτωση του, ειναι αλλος παικτης σε σχεση με το προηγουμενο περασμα του απο την ομαδα,που ηταν ενας αλλος Μπεικον. Θα ειναι μια σουπερ κινηση.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 9:59 am

pan24 έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 9:54 am
Ο Θανάσης αν ερχόταν, αν υποθέσουμε ότι είναι στο ίδιο επίπεδο με όταν έφυγε(μπορεί να βελτιώθηκε αλλά μπορεί να είναι και σαν παλαίμαχος, έχει 4 χρόνια να παίξει μπάσκετ) και αν πράγματι είμαστε ομάδα που θα στοχεύει τουλάχιστον στην 8αδα δε νομίζω ότι δίνει κάτι σημαντικά περισσότερο από τον Μαντζούκα ή τον Αγραβάνη.
Το 2019 έπαιζε 12 λεπτά με 4 πόντους και 2 ριμπάουντ, τα ίδια και το 2018 και υποτίθεται τώρα θα έχουμε καλύτερη ομάδα από τότε δηλαδή ίσως να μην βρίσκει ούτε τα 12 λεπτά που έβρισκε τότε.

Πάντως δεν τον βλέπω να φεύγει από Αμερική.
Αν δεν τον ανανεώσουν οι Backs δεν βλέπω να βρίσκει συμβόλαιο πάντως εύκολα στο ΝΒΑ. 5,5 λεπτά περίπου έπαιζε σε 37 ματς, είναι αθλητικός σίγουρα αλλά υπάρχουν και νεότεροι παίκτες αθλητικοί γι' αυτόν τον ρόλο.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 10:02 am

j-kidd13 έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 9:56 am
Δεν νομιζω οτι ο Θανασης ψινεται να γυρισει ευρωπη. Και αν δεν κανω λαθος, ο Κοτζιας εχει πει στις εκπομπες οτι ο ιδιος του εχει πει οτι δεν θα γυρισει.
Παντως ειναι παικτης με στοιχεια που ειναι χρησιμα σε καθε ομαδα, δεν βρισκεις ευκολα παικτες με την αθλητικοτητα και την ενεργεια του,και ας ειναι αδυναμος επιθετικα. Προσωπικα δεν βλεπω να επιστρεφει.

Για τον Χεζονια, πιστευω πως θα παιξει γερα η περιπτωση του, ειναι αλλος παικτης σε σχεση με το προηγουμενο περασμα του απο την ομαδα,που ηταν ενας αλλος Μπεικον. Θα ειναι μια σουπερ κινηση.
Oύτε εγώ βρίσκω λόγο να γυρίσει ο Θανάσης, αλλά μακάρι.
Ο Χεζόνια Μπέικον δεν ήταν ποτέ, είναι πολύ καλός στην άμυνα 1-1. Σε όλες τις ομάδες που έπαιξε ήταν.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 10:35 am

yorgos έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 10:02 am
j-kidd13 έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 9:56 am
Δεν νομιζω οτι ο Θανασης ψινεται να γυρισει ευρωπη. Και αν δεν κανω λαθος, ο Κοτζιας εχει πει στις εκπομπες οτι ο ιδιος του εχει πει οτι δεν θα γυρισει.
Παντως ειναι παικτης με στοιχεια που ειναι χρησιμα σε καθε ομαδα, δεν βρισκεις ευκολα παικτες με την αθλητικοτητα και την ενεργεια του,και ας ειναι αδυναμος επιθετικα. Προσωπικα δεν βλεπω να επιστρεφει.

Για τον Χεζονια, πιστευω πως θα παιξει γερα η περιπτωση του, ειναι αλλος παικτης σε σχεση με το προηγουμενο περασμα του απο την ομαδα,που ηταν ενας αλλος Μπεικον. Θα ειναι μια σουπερ κινηση.
Oύτε εγώ βρίσκω λόγο να γυρίσει ο Θανάσης, αλλά μακάρι.
Ο Χεζόνια Μπέικον δεν ήταν ποτέ, είναι πολύ καλός στην άμυνα 1-1. Σε όλες τις ομάδες που έπαιξε ήταν.
Για την επιθεση μιλαω,οπου εκανε του κεφαλιου του,με τραβηγμενες προσπαθειες κλπ,οπως εκανε και ο Μπεικον.
Στην αμυνα δεν ηταν και ιδιαιτερα δραστηριος,αλλα Μπεικον δεν ηταν οντως.
Συνολικα ειναι καλυτερος αμυντικος απο τον Μπεικον.

0
Άβαταρ μέλους
Gerasimos Moraitis

senior
Reactions: 326
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Κυρ Απρ 16, 2023 10:14 am
Τοποθεσία: Far West‎
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Νικ Γεωργαλής, M. Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Chicago Bulls
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 10:40 am

Phys87 έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 8:36 am
Gerasimos Moraitis έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 6:28 am

Το «ευχαριστώ» του Θανάση στο Μιλγουόκι

Η σεζόν για τα «Ελάφια» τελείωσε πρόωρα και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είπε το δικό του ευχαριστώ για τη στήριξη όλων.

Ασχέτως αν δεν πατάει για πολλή ώρα το παρκέ, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έχει τον τρόπο του να «φτιάχνει» τους συμπαίκτες του. Άλλωστε αυτό που μετράει περισσότερο για τον ίδιο είναι πως έκανε το όνειρό του πραγματικότητα. Να παίξει στο ΝΒΑ, στην ίδια ομάδα μαζί με τον αδελφό του. Η σεζόν φέτος δεν πήγε όπως τα περίμεναν όλοι στο Μιλγουόκι, αλλά ο Θανάσης μέσω των social media δεν ξέχασε να ευχαριστήσει όλους όσους στήριξαν τις προσπάθειες των «Ελαφιών».

«Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένειά μου, τους συμπαίκτες μου, όλο τον οργανισμό των Μπακς, την πόλη του Μιλγουόκι για όλη την υποστήριξη τους καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν» ανέφερε χαρακτηριστικά.

Υ.Γ.
ΞΕΚΑΘΑΡΑ... πολυετές συμβόλαιο, με την ομάδα του dpg ο Θανάσης! :roofl:
Αν έρθει άραγε θα γελάς το ίδιο;
Γιατί να μου κοπεί το γέλιο ωρέ; Εάν τον έλεγαν Γιάννη, ΤΟΤΕ θα... fever.gif και μετά θα... :roulette:

Υ.Γ.
:lol:

1
1 Εικόνα
avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Μάιος 08, 2023 3:46 pm

μακρια απο τους αδελφους αντετοκουμπο

μηχανες παραγωγης φαουλ

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4639
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 3:56 pm

ο θανασης περιορισμενων δυνατοτητων ηταν και στα καλα του τωρα μετα απο τοσα χρονια που εχει να παιξει παιζει και να μην βλεπεται..Αν δηλαδη του εχει μειωθει η αθλητικοτητα δεν βλεπω πως μπορει να προσφερει σοβαρα.. Αν ειναι οπως ηταν θα ναι χρησιμο εργαλειο ομως αν ερθει σαν ρολιστας και οχι σταρ. Δεν νομιζω να φυγει απο εκει αλλα κουβεντα να γινεται.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Μάιος 08, 2023 5:53 pm

ο θανασης παντα ηταν μετριων ικανοτητων παιχτης
αν λεγοταν παπαδακης θα βολοδερνε σε μικρομεσσαιες ομαδες της α1

απο κατι χουγκαζ καλαιτζακιδες και αβδαλες τον προτιμω παντως

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 08, 2023 7:32 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 10:02 am
j-kidd13 έγραψε:
Δευ Μάιος 08, 2023 9:56 am
Δεν νομιζω οτι ο Θανασης ψινεται να γυρισει ευρωπη. Και αν δεν κανω λαθος, ο Κοτζιας εχει πει στις εκπομπες οτι ο ιδιος του εχει πει οτι δεν θα γυρισει.
Παντως ειναι παικτης με στοιχεια που ειναι χρησιμα σε καθε ομαδα, δεν βρισκεις ευκολα παικτες με την αθλητικοτητα και την ενεργεια του,και ας ειναι αδυναμος επιθετικα. Προσωπικα δεν βλεπω να επιστρεφει.

Για τον Χεζονια, πιστευω πως θα παιξει γερα η περιπτωση του, ειναι αλλος παικτης σε σχεση με το προηγουμενο περασμα του απο την ομαδα,που ηταν ενας αλλος Μπεικον. Θα ειναι μια σουπερ κινηση.
Oύτε εγώ βρίσκω λόγο να γυρίσει ο Θανάσης, αλλά μακάρι.
Ο Χεζόνια Μπέικον δεν ήταν ποτέ, είναι πολύ καλός στην άμυνα 1-1. Σε όλες τις ομάδες που έπαιξε ήταν.
Δύσκολο για Χεζόνια, από τότε η μαλέσκου παντρεύτηκε έκανε και παιδί :roofl: , χλωμό το βλέπω. Πάντως στη ρεαλ θα ανέβουν πολύ τα λεπτά συμμετοχής του μετά τον τραυματισμούς ντεκ και των άλλων απουσιών. Πιστεύω ότι θα παίξει καταλυτικό ρόλο στα υπόλοιπα παιχνίδια και είναι ευκαιρία να τον δούμε τι ψάρια πιάνει φέτος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”