Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:24 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:15 pm

Το μπάτζετ της Μπάγερν ήταν ίδιο με του Παναθηναϊκού γύρω στα 6.5m, ενώ πέρυσι ήταν στα 23m....Τρομέρο ρόλο παίζει η χημεία κι ενας κορμός βέβαια.
Κάποια φάση την άνοιξη είχα δει ότι το αρχικό μπάτζετ των Γερμανών ήταν κάπου ανάμεσα σε 5.5 και 6.
Το θέμα είναι ότι ενώ η Μπάγερν έφερε μόνο τον Γκιστ, ο Παναθηναϊκός άλλαξε προπονητή (με ότι σημαίνει αυτό για ισραηλινούς βοηθούς κλπ) έφερε τον Μακ. τον Μπρέι, τον Χεζόνια (κάτι θα πήρε). Άρα το αρχικό των Γερμανών ανέβηκε λίγο, ενώ του Παναθηνακού πολύ περισσότερο.
Παραθέτω εδώ ένα πολύ πρόχειρο.
https://www.sportbubble.gr/2020/09/euro ... 20-21.html

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:27 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:23 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:15 pm

Το μπάτζετ της Μπάγερν ήταν ίδιο με του Παναθηναϊκού γύρω στα 6.5m, ενώ πέρυσι ήταν στα 23m....Τρομέρο ρόλο παίζει η χημεία κι ενας κορμός βέβαια.
O παναθηναικος φετος ειχε μπατζετ κατω απο 5 εκατ , σιγουρα οχι 6,5μ. Ακομη πιο σιγουρα η Μπαγερν δεν ειχε 23 εκατ μπατζετ περσι :lol:
Κι όμως τα νούμερα από δημοσιογράφους αυτό λένε...σε 3 ιστοσελίδες που ασχολήθηκαν, αυτό αναφέρεται (κι έχει όλα τα μπάτζετ των ομάδων της ευρωλίγκα).Δε γίνεται να χε 5 μύρια μπάτζετ ο Παναθηναϊκός με τίποτα....

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:32 pm

Παραθέτω κι εγω τη πηγή για τα μπάτζετ....μετράει το συνολικό ποσό μαζί με τις μεταγραφες του χειμώνα, γι αυτό ο Παναθηναϊκος πήγε στα 6.5 γιατι έκανε προσθήκες!
https://www.google.com/amp/s/www.libera ... tro/354223

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:32 pm

Διαβάζοντας σε διάφορα αθλητικά σάιτ και στο Hoopfellas τις αντιδράσεις φίλων της ομάδας έπειτα από τη τελευταία συνέντευξη τύπου επιβεβαιώνεται ότι τελικά ''ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος'' και ότι η στήριξη στην ομάδα ήταν λόγια του αέρα. Κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν πως δεν είμαστε πια στο 2009, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την ομάδα. Δεν μπορούν να καταλάβουν πως δεν είναι αποτυχία να μην προκρίνεσαι στο Φάιναλ 4 με μπάτζετ το 1/3 και το 1/4 άλλων ομάδων. Δεν μπορούν να καταλάβουν πως ένας πρόεδρος δεν είναι υποχρεωμένος να βάζει χρήματα εσαεί (έστω και λιγότερα από όσα κάποιοι προσπαθούσαν να μας πείσουν) για να κρατάει την ομάδα ανταγωνιστική και να μπορούμε να κάνουμε καζούρα στους Ολυμπιακούς. Πού θέλω να καταλήξω; Στο ότι κάποιοι αδυνατούν να καταλάβουν και να αποδεχτούν την πραγματικότητα, η οποία λέει πως είμαστε πλέον μια ομάδα της 3ης ταχύτητας στην Ευρωλίγκα με στόχο στην καλύτερη περίπτωση την πρόκριση στην 8άδα και την κατάκτηση των εγχώριων τίτλων. Όσο πιο σύντομα καταλάβουν και αποδεχτούν την πραγματικότητα, τόσο το καλύτερο θα είναι για τους ίδιους και την ομάδα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:37 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:32 pm
Παραθέτω κι εγω τη πηγή για τα μπάτζετ....μετράει το συνολικό ποσό μαζί με τις μεταγραφες του χειμώνα, γι αυτό ο Παναθηναϊκος πήγε στα 6.5 γιατι έκανε προσθήκες!
https://www.google.com/amp/s/www.libera ... tro/354223
Ναι το έχω δει κι αυτό που παραθέτεις σε μια φάση που έλεγα στο αντίστοιχο του Ολυμπιακού ότι δεν είχαμε κάτω από 9εκ.
Σε αυτό που παραθέτεις λέει ότι η Μπάγερν έχει το χαμηλότερο μπάτζετ αλλά δεν είδα να λέει για χειμώνα. Δεν θα επιμείνω άλλο. Σε κάθε περίπτωση είχε χαμηλότερο από του Παναθηναϊκού. Και άλλων πολλών. Μιλάμε για την 5η ομάδα στην Ευρώπη καθώς αυτή δυσκολέψε περισσότερο από τις άλλες 3, την αντίπαλό της.

* Άσε που το δημοσίευμα που παραθέτεις, είναι βρε συ πριν την απόκτηση του Μπρέι και του Χεζόνια. Οπότε δεν παίζει να τις λαμβάνει υπόψη. Εκτός αν έχουμε να κάνουμε κι εδώ με την περίπτωση του άχρονου χρόνου που αναφέρομαι πιο πάνω. :P

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:41 pm

Παντως εγω νομιζω πως καμια πηγες που βαλατε δεν ειναι και πολυ έγκυρη μαγκες. Δεν βγαινουν τα νουμερα που λενε , οχι μονο για εμας αλλα και για αλλες ομαδες. Κριμα παντως που η γιουρολιγκ δεν ανεβαζει κεντρικα τα μπατζετ των ομαδων και τα συμβολαια παιχτων οπως γινεται στο νβα κι αφηνει το καθε αρδ να λεει πως ο Τζονσον πηρε 1 εκατ ενω πηρε 500χιλ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:54 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:37 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:32 pm
Παραθέτω κι εγω τη πηγή για τα μπάτζετ....μετράει το συνολικό ποσό μαζί με τις μεταγραφες του χειμώνα, γι αυτό ο Παναθηναϊκος πήγε στα 6.5 γιατι έκανε προσθήκες!
https://www.google.com/amp/s/www.libera ... tro/354223
Ναι το έχω δει κι αυτό που παραθέτεις σε μια φάση που έλεγα στο αντίστοιχο του Ολυμπιακού ότι δεν είχαμε κάτω από 9εκ.
Σε αυτό που παραθέτεις λέει ότι η Μπάγερν έχει το χαμηλότερο μπάτζετ αλλά δεν είδα να λέει για χειμώνα. Δεν θα επιμείνω άλλο. Σε κάθε περίπτωση είχε χαμηλότερο από του Παναθηναϊκού. Και άλλων πολλών. Μιλάμε για την 5η ομάδα στην Ευρώπη καθώς αυτή δυσκολέψε περισσότερο από τις άλλες 3, την αντίπαλό της.

* Άσε που το δημοσίευμα που παραθέτεις, είναι βρε συ πριν την απόκτηση του Μπρέι και του Χεζόνια. Οπότε δεν παίζει να τις λαμβάνει υπόψη. Εκτός αν έχουμε να κάνουμε κι εδώ με την περίπτωση του άχρονου χρόνου που αναφέρομαι πιο πάνω. :P
Έχεις δίκιο, για Χεζόνια και Μπρεϊ...Επίσης η Μπάγερν με Μπάλντγουϊν, Λούτσιτς και Ρεϊνολντς δε της φαινόταν καθόλου το τόσο χαμηλό μπάτζετ της, έχεις την εντύπωση ότι είχε μεγαλύτερο.Είναι ανοησία πάντως να μη δημοσιεύονται τα ποσά που κοστίζουν οι ομάδες...Ενημερωτικά η Χίμκι είχε κάπου στα 20m και βγήκε τελευταία (αυτοί δε πληρώνοταν κι όλας) ενω ο Ερυθρός Αστέρας είχε μεγαλύτερο μπάτζετ κι απ τον Ολυμπιακό

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 10:57 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:41 pm
Παντως εγω νομιζω πως καμια πηγες που βαλατε δεν ειναι και πολυ έγκυρη μαγκες. Δεν βγαινουν τα νουμερα που λενε , οχι μονο για εμας αλλα και για αλλες ομαδες. Κριμα παντως που η γιουρολιγκ δεν ανεβαζει κεντρικα τα μπατζετ των ομαδων και τα συμβολαια παιχτων οπως γινεται στο νβα κι αφηνει το καθε αρδ να λεει πως ο Τζονσον πηρε 1 εκατ ενω πηρε 500χιλ.
Ερώτηση κρίσης. Αφού δεν είναι έγκυρα τα όσοα βγαίνουν από τους δημοσιογράφους, γιατί να είναι έγκυρο το ότι πήρε ο Τζόνσον 500χιλ. Έχουμε την απόδειξη; Καμιά παπαρατατσο- φωτό, έστω με τον Johnson & Johnson να μετράει ένα- ένα τα 500ρικα (δουλειά κι αυτή, τρε- μπανάλ).

ΚΑι γιατί να μην είναι έγκυρα; Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό;
Το ένα μάλιστα το υπογράφει η γνωστή πράσινη, Ν. Μπάκουλη που τα κονέ της τα έχει τόσα χρόνια με δημοσιογράφους από τα εξωτερικά... :wink:

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:04 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:57 pm
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:41 pm
Παντως εγω νομιζω πως καμια πηγες που βαλατε δεν ειναι και πολυ έγκυρη μαγκες. Δεν βγαινουν τα νουμερα που λενε , οχι μονο για εμας αλλα και για αλλες ομαδες. Κριμα παντως που η γιουρολιγκ δεν ανεβαζει κεντρικα τα μπατζετ των ομαδων και τα συμβολαια παιχτων οπως γινεται στο νβα κι αφηνει το καθε αρδ να λεει πως ο Τζονσον πηρε 1 εκατ ενω πηρε 500χιλ.
Ερώτηση κρίσης. Αφού δεν είναι έγκυρα τα όσοα βγαίνουν από τους δημοσιογράφους, γιατί να είναι έγκυρο το ότι πήρε ο Τζόνσον 500χιλ. Έχουμε την απόδειξη; Καμιά παπαρατατσο- φωτό, έστω με τον Johnson & Johnson να μετράει ένα- ένα τα 500ρικα (δουλειά κι αυτή, τρε- μπανάλ).

ΚΑι γιατί να μην είναι έγκυρα; Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό;
Το ένα μάλιστα το υπογράφει η γνωστή πράσινη, Ν. Μπάκουλη που τα κονέ της τα έχει τόσα χρόνια με δημοσιογράφους από τα εξωτερικά... :wink:
Ο ιδιος ο Πεδουλακης ειπε σε συνεντευξη που θυμαμαι σαν χθες πως ο Τζονσον πηρε 500χιλ. Μαλιστα απαντησε έξαλλος σε δημοσιογραγο που τον ρωτησε "μηπως ηταν πολλα τα 1 εκατ τελικα στον Γουεσλι" , ο Αρτζι απαντησε για τη πραγματικη τιμη κι ο δημοσιογραφος εκανε πως δεν τον ακουσε, ο αρτζι επέμεινε και ρωτησε ποιος σας λεει αυτες τις τιμες κι αλλος απαντησε οτι μπορει να κανανε και λαθος. Συνεπως δεν ειναι για να πιστευεις οτι ακουγεται-υπολογιζεται εκτος αν βγαινει απο επισημα χείλη καποιας καε ή προπονητες των ιδιων των ομαδων. Ο ολυμπιακος πχ μου φαινεται πολυ δυσκολο να κοστισε 9 εκατ , η μακαμπι 14 κι ο ερυθρος πιο πολλα απο εσας. Και για τη ζαλγκιρις πολλα μου φαινονται. Παντως λενε πως το χαμηλοτερο μπατζετ της φετινης χρονιας το χαμε εμεις , πριν τουλαχιστον τον ερχομο του Χεζονια που ομως δεν πληρωθηκε απτην καε αλλα απο καποιον "φιλο".

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:05 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 10:54 pm
[
Έχεις δίκιο, για Χεζόνια και Μπρεϊ...Επίσης η Μπάγερν με Μπάλντγουϊν, Λούτσιτς και Ρεϊνολντς δε της φαινόταν καθόλου το τόσο χαμηλό μπάτζετ της, έχεις την εντύπωση ότι είχε μεγαλύτερο.Είναι ανοησία πάντως να μη δημοσιεύονται τα ποσά που κοστίζουν οι ομάδες...Ενημερωτικά η Χίμκι είχε κάπου στα 20m και βγήκε τελευταία (αυτοί δε πληρώνοταν κι όλας) ενω ο Ερυθρός Αστέρας είχε μεγαλύτερο μπάτζετ κι απ τον Ολυμπιακό
Του Ερυθρού όντως με εξέπληξε και μένα φίλε μου Jimmyrogue84 αλλά είχε 7-8 ξένους, ακριβό προπονητή και 2-3 ακριβούς Σέρβους. με ακριβότερο τον Κούζμιτς. Ενδεχομένως να έχουν κι άλλα έξοδα στο μπάτζετ τους που δεν σχετίζονται μονάχα με συμβόλαια.
Η Μπάγερν τον Λόυτσιτς τον έχει ανανεώσει από πέρσι με καλό συμβόλαιο αναλογικά με την αξία του.
Τον Ρέινολντς τον τσίμπησε μετά τη Μακάμπι όπου δεν έβγαλε και μάτια και πέρσι τέτοια εποχή δεν πολύ-ακουγόταν.
Τον Μπάλντγουιν τον πήρε περίπου ως αποτυχημένο με κάπου τα μισά λεφτά από αυτά που που τού έδωσε ο Ολυμπιακός.
Ελπίζω να μην βγαίνουμε εκτός τόπικ μιας και αναφερόμαστε σε πολύ επίκαιρο θέμα για τον Παναθηναϊκό.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:09 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:04 pm

Ο ιδιος ο Πεδουλακης ειπε σε συνεντευξη που θυμαμαι σαν χθες πως ο Τζονσον πηρε 500χιλ. Μαλιστα απαντησε έξαλλος σε δημοσιογραγο που τον ρωτησε "μηπως ηταν πολλα τα 1 εκατ τελικα στον Γουεσλι" , ο Αρτζι απαντησε για τη πραγματικη τιμη κι ο δημοσιογραφος εκανε πως δεν τον ακουσε, ο αρτζι επέμεινε και ρωτησε ποιος σας λεει αυτες τις τιμες κι αλλος απαντησε οτι μπορει να κανανε και λαθος. Συνεπως δεν ειναι για να πιστευεις οτι ακουγεται-υπολογιζεται εκτος αν βγαινει απο επισημα χείλη καποιας καε ή προπονητες των ιδιων των ομαδων. Ο ολυμπιακος πχ μου φαινεται πολυ δυσκολο να κοστισε 9 εκατ , η μακαμπι 14 κι ο ερυθρος πιο πολλα απο εσας. Και για τη ζαλγκιρις πολλα μου φαινονται. Παντως λενε πως το χαμηλοτερο μπατζετ της φετινης χρονιας το χαμε εμεις , πριν τουλαχιστον τον ερχομο του Χεζονια που ομως δεν πληρωθηκε απτην καε αλλα απο καποιον "φιλο".
Οκ, πάσο για τον Πεδουλάκη, δεν το ήξερα. Αυτοί που λένε ότι είχατε το χαμηλότερο μπάτζετ, το είπαν κι αυτοί επώνυμα στον αέρα όπως ο Πέδουλας ή είναι τουιτεράδες; Γιατί εδώ έχουμε να κάνουμε με επώνυμο άθρρο μπασκετικής δημοσιογράφου.

Για τα υπόλοιπα καλά το σκέφθηκα. Το θέμα είναι ότι φαίνονται πολλά τα 9εκ του Ολυμπιακού. :roll: Πάσο κι εδώ. Μάλλον ντούκου και προχωράμε. :wink:

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:28 pm

Μέχρι πέρυσι είχα μια λοξά να υπολογίζω τα αγωνιστικά μπάτζετ(καθαρά) ΟΣΦΠ και ΠΑΟ γενικά πάντα υπάρχουν αποκλίσεις από αυτά που βγάζουν οι ρεπόρτερ. Συνήθως δεν είναι τραγικά μεγάλες και βγαίνει άκρη. Για τον ουεσλι που λέτε πχ είχε ακουστεί και 800κ και 1εκ. Ε εκεί βάζεις το λιγότερο και το μετατρέπεις και σε ευρώ από $×γιατι κάνουν και τέτοια οι ρεπόρτερ για να φανούν ανοιχτοχερηδες οι πρόεδροι. Δεν μας λένε και σχεδόν ποτέ την αμοιβή του κόουτς και έπρεπε να τα βάζω απτό κεφάλι μου :p

Εκεί που δεν βγαίνει άκρη είναι στα μπάτζετ που βγάζουν σαιτ σαν το λιμπεραλ.
Και ποσα είναι τα μη αγωνιστικά έξοδα; και στο αγωνιστικό μπάτζετ είναι μέσα η εφορία η όχι; και πόσο είναι η εφορία σε κάθε χώρα... Γενκα άκρη δεν βγαίνει. Πχ οι μεταβολές στα μπάτζετ από πέρυσι φέτος στο άρθρο του λιμπεραλ δεν βγάζουν λογική. Πως μείωσε τόσο το μπάτζετ η εψές ενώ είχε το ίδιο ροστερ;
Μπλέκουν γενικά πορτοκάλια με ντομάτες.

Λογικά Μπαγερν τελικά θα χε το μικρότερο μπάτζετ ΠΑΟ το δεύτερο λόγω μεταγραφών και μετά ερυθρός. Δεν βγαίνει να χε μεγαλύτερο από μας. Έχουν Σέρβους αγγελοπουλους εκεί;

* νταξει η κίνηση αφων για Μητογλου δείχνει πόσο μπέμπηδες είναι. Τουλάχιστον ο ΔΠΓ το φωνάζει ότι είναι τέρας ωριμότητας. Οι άλλοι κουστουμμακια και ιστορίες και κάθονται και δίνουν 1 εκ στον Μαντζαρη και τινάζουν την μπάνκα στον αέρα για τον Μητογλου. Να μου πεις εκατομμυριουχοι γόνοι είναι να μην παίξουν; εξάλλου μέσα μπαίνουν. Ε ας παίξουν αλλα μην μας το παίζετε και αρχοντοι.
(ο λιγότερο καραφλος αγγελο μου είναι πιο συμπαθής πάντως και νομίζω είναι και πιο σοβαρός γενικά )

** Οποίος έχει αντίστοιχη λίστα ή αρθράκι με αγωνιστικό μπάτζετ ας το στείλει! :dribble:

2
2 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:33 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:09 pm
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:04 pm

Ο ιδιος ο Πεδουλακης ειπε σε συνεντευξη που θυμαμαι σαν χθες πως ο Τζονσον πηρε 500χιλ. Μαλιστα απαντησε έξαλλος σε δημοσιογραγο που τον ρωτησε "μηπως ηταν πολλα τα 1 εκατ τελικα στον Γουεσλι" , ο Αρτζι απαντησε για τη πραγματικη τιμη κι ο δημοσιογραφος εκανε πως δεν τον ακουσε, ο αρτζι επέμεινε και ρωτησε ποιος σας λεει αυτες τις τιμες κι αλλος απαντησε οτι μπορει να κανανε και λαθος. Συνεπως δεν ειναι για να πιστευεις οτι ακουγεται-υπολογιζεται εκτος αν βγαινει απο επισημα χείλη καποιας καε ή προπονητες των ιδιων των ομαδων. Ο ολυμπιακος πχ μου φαινεται πολυ δυσκολο να κοστισε 9 εκατ , η μακαμπι 14 κι ο ερυθρος πιο πολλα απο εσας. Και για τη ζαλγκιρις πολλα μου φαινονται. Παντως λενε πως το χαμηλοτερο μπατζετ της φετινης χρονιας το χαμε εμεις , πριν τουλαχιστον τον ερχομο του Χεζονια που ομως δεν πληρωθηκε απτην καε αλλα απο καποιον "φιλο".
Οκ, πάσο για τον Πεδουλάκη, δεν το ήξερα. Αυτοί που λένε ότι είχατε το χαμηλότερο μπάτζετ, το είπαν κι αυτοί επώνυμα στον αέρα όπως ο Πέδουλας ή είναι τουιτεράδες; Γιατί εδώ έχουμε να κάνουμε με επώνυμο άθρρο μπασκετικής δημοσιογράφου.

Για τα υπόλοιπα καλά το σκέφθηκα. Το θέμα είναι ότι φαίνονται πολλά τα 9εκ του Ολυμπιακού. :roll: Πάσο κι εδώ. Μάλλον ντούκου και προχωράμε. :wink:
Στο sdna το χω δει οχι στο τουιτερ, βασικα δεν εχω τουιτερ.. για το τελευταιο μπατζετ στη γιουρολιγκ λεω, πασο θα πω κι εγω, μαζι με την μπαγερν ας πουμε στα ισα. Τρομερος ο Τρινκερι! Παρολα αυτα μπορω να πω πως τη σεζον τη τελειωσαμε οντως με 6-6,5 εκατ μπατζετ , δεν την αρχισαμε ομως με πανω απο 5 και το αρθρο που ανεβαζεις βγηκε τον σεπτεμβρη ειδα. Γενικα πολλοι ρεπορτερ , αυτοι οι επώνυμοι που λες , εχουν πεσει πολλες φορες εξω με συμβολαια παιχτων, αστο γενικα. Παντως τωρα που το ξανακοιταω ανεβασμενα μου φαινονται το δικο μας , της ζαλγκιρις και της μακαμπι αλλα αυτα τα συζηταω, τα 9 εκατ τα δικα σας και τα 10 του ερυθρου οπως και να τα μετρησεις δεν βγαινουν..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:40 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:33 pm


Στο sdna το χω δει οχι στο τουιτερ, βασικα δεν εχω τουιτερ.. για το τελευταιο μπατζετ στη γιουρολιγκ λεω, πασο θα πω κι εγω, μαζι με την μπαγερν ας πουμε στα ισα. Τρομερος ο Τρινκερι! Παρολα αυτα μπορω να πω πως τη σεζον τη τελειωσαμε οντως με 6-6,5 εκατ μπατζετ , δεν την αρχισαμε ομως με πανω απο 5 και το αρθρο που ανεβαζεις βγηκε τον σεπτεμβρη ειδα. Γενικα πολλοι ρεπορτερ , αυτοι οι επώνυμοι που λες , εχουν πεσει πολλες φορες εξω με συμβολαια παιχτων, αστο γενικα. Παντως τωρα που το ξανακοιταω ανεβασμενα μου φαινονται το δικο μας , της ζαλγκιρις και της μακαμπι αλλα αυτα τα συζηταω, τα 9 εκατ τα δικα σας και τα 10 του ερυθρου οπως και να τα μετρησεις δεν βγαινουν..
Φίλε μου καλέ, το μπάτζετ δεν είναι μόνο συμβόλαια παικτών. Σίγουρα οι ρεπόρτερ έχουν πέσει έξω πολλές φορές. Δεν θα τους απαξιώσουμε κι εντελώς και δεν θα τους βγάλουμε όλους ¨"μυρωδιάδες¨ή ¨εξυπνάκιδες" ή " σαςταλεγάκιες¨ή ¨μιζαδόρους¨.Απ΄όλα έχει ο μπαξές. Πάντως σήμερα ο Καβαλιεράτος που χθες δήλωνε ότι φεύγει ο ΔΙαμαντίδης (όχι σαν εμένα που έλεγα ¨παίζει να φύγει¨) σήμερα έκανε το παγώνι. Γενικά δεν μου είναι καθόλου συμπαθής και ο μόνος λόγος που τον ακούω είναι ο Διαμαντόπουλος που τουλάχιστον του την είπε, αλλά τη "λέει" και στον εαυτό του.
Δεν επιμένω άλλο, καλή μας συνέχεια και καλές μεταγραφές. Ήδη εδώ μέσα έχουμε πει καμιά 20ρια ονόματα. Έχουν επιλογές και με 7 εκατομμύρια.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 11:40 pm

Redoctor_33 έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 11:28 pm
Μέχρι πέρυσι είχα μια λοξά να υπολογίζω τα αγωνιστικά μπάτζετ(καθαρά) ΟΣΦΠ και ΠΑΟ γενικά πάντα υπάρχουν αποκλίσεις από αυτά που βγάζουν οι ρεπόρτερ. Συνήθως δεν είναι τραγικά μεγάλες και βγαίνει άκρη. Για τον ουεσλι που λέτε πχ είχε ακουστεί και 800κ και 1εκ. Ε εκεί βάζεις το λιγότερο και το μετατρέπεις και σε ευρώ από $×γιατι κάνουν και τέτοια οι ρεπόρτερ για να φανούν ανοιχτοχερηδες οι πρόεδροι. Δεν μας λένε και σχεδόν ποτέ την αμοιβή του κόουτς και έπρεπε να τα βάζω απτό κεφάλι μου :p

Εκεί που δεν βγαίνει άκρη είναι στα μπάτζετ που βγάζουν σαιτ σαν το λιμπεραλ.
Και ποσα είναι τα μη αγωνιστικά έξοδα; και στο αγωνιστικό μπάτζετ είναι μέσα η εφορία η όχι; και πόσο είναι η εφορία σε κάθε χώρα... Γενκα άκρη δεν βγαίνει. Πχ οι μεταβολές στα μπάτζετ από πέρυσι φέτος στο άρθρο του λιμπεραλ δεν βγάζουν λογική. Πως μείωσε τόσο το μπάτζετ η εψές ενώ είχε το ίδιο ροστερ;
Μπλέκουν γενικά πορτοκάλια με ντομάτες.

Λογικά Μπαγερν τελικά θα χε το μικρότερο μπάτζετ ΠΑΟ το δεύτερο λόγω μεταγραφών και μετά ερυθρός. Δεν βγαίνει να χε μεγαλύτερο από μας. Έχουν Σέρβους αγγελοπουλους εκεί;

* νταξει η κίνηση αφων για Μητογλου δείχνει πόσο μπέμπηδες είναι. Τουλάχιστον ο ΔΠΓ το φωνάζει ότι είναι τέρας ωριμότητας. Οι άλλοι κουστουμμακια και ιστορίες και κάθονται και δίνουν 1 εκ στον Μαντζαρη και τινάζουν την μπάνκα στον αέρα για τον Μητογλου. Να μου πεις εκατομμυριουχοι γόνοι είναι να μην παίξουν; εξάλλου μέσα μπαίνουν. Ε ας παίξουν αλλα μην μας το παίζετε και αρχοντοι.
(ο λιγότερο καραφλος αγγελο μου είναι πιο συμπαθής πάντως και νομίζω είναι και πιο σοβαρός γενικά )

** Οποίος έχει αντίστοιχη λίστα ή αρθράκι με αγωνιστικό μπάτζετ ας το στείλει! :dribble:
Σωστος, συμφωνουμε. Αν αμφισβητώ μια φορα το αρθρο των μπατζετ που εστειλε ο μπασκετ , αμφισβητώ 10 αυτο που εστειλε ο φιλος Τζιμης84, οχι οτι φταιει εκεινος, τον ρεπορτερ αμφισβητώ. Μου φαινεται κουλο Ζενιτ, Μπαρτσα, Τσσκα να εκοψαν το μπατζετ τους στο μισο και να χαν καλυτερες ομαδες φετος, οπως κι η εφες να κοψει 15 εκατ και να κρατησει ιδια ομαδα. Οπως κουλα μου ακουγονται τα 14 εκατ του παο και τα 16 εκατ του οσφπ , δεν παιζουν τετοια νουμερα αν δεν βαζουμε κι εφορια μεσα. Επισης υπαρχει περιπτωση περσι να χε ο ολυμπιακος μεγαλυτερο μπατζετ απο τον παο και να κανε τετοιες επιλογες? Να μου πεις μεχρι το μεσο της σεζον τους μισους τους εδιωξε πληρωμενους οποτε μπορει. Τα 23 εκατ της μπαγερν βεβαια ειναι οτι πιο αστειο εχω διαβασει τελευταια.. και εγιναν 6 εκατ φετος? Δεν παιζει.

ΥΓ. Εγω οταν μιλαω για μπατζετ μιλαω για συμβολαια προπονητη και παιχτων οχι τα γυρω γυρω κι ιδανικα πρεπει να τα συγκρινουμε χωρις εφορια μεσα για να εχουμε σωστη εικονα.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”