Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 9:13 am

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 5:38 am

Ήταν με τον άνθρωπο που πλήρωσε το Χεζόνια και με τον οποίο έκανε την επένδυση για τη golden visa που πήρε πριν 3 εβδομάδες (παρεμπιπτόντως ακούγεται ενδιαφέρον πρότζεκτ).


Δεν είπε κανείς ότι ήρθε για επενδυτής. Για κόουτς ήρθε και τον έφερε πακέτο η ομάδα επενδυτών που ο ίδιος ο ΔΓ έγραψε ότι του έκαναν πρόταση και την απέρριψε.
Οκ δεν έχω πληροφόρηση, αργά ή γρήγορα θα βγει άλλωστε. Μακάρι ο Ζοτς να ενδιαφέρθηκε τόσο ζεστά για το καλό της ομάδας που έκατσε κάπου στη δεκαετία και σάρωσε.

Εγώ αυτό που ξέρω από Μπολόνια μεριά (και φίλο μου για δεκαετίες) και το έχω γράψει έγκαιρα σε άλλο τόπικ, είναι ότι το όνομά του "έπαιξε" για Ιταλία τη στιγμή όμως που είχε ήδη αρχίσει τις επαφές του με τον Σάβιτς (για επιστροφή στα πάτρια).
* Έχω επίσης την αίσθηση ότι ο Χεζόνια ήρθε στον Παναθηναϊκό με λίγα χρήματα. Και γιατί έχει τρέλα με την ομάδα σας κλπ. αλλά κυρίως και για να το χρησιμοποιήσει ως σκαλοπάτι στην καριέρα του που ήταν σε σταθερά καθοδική πορεία. Και καλά έκανε δηλαδή. Το λέω για να μην πάει ο νους μας σε τίποτα τρελά ποσά που τού έδωσαν οι χ επενδυτές.

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 9:28 am

Το ταβάνι του ροστερ θα εξαρτηθεί από τι εξέλιξη θα χουν τα διάφορα ταλεντακια. Το πάτωμα απτους Χ1-Χ3.

Πάντως και ο ΟΣΦΠ το 2012 δεν είχε καμία προοπτική. Κάτι πουθεναδες είχε πάρει και έτυχε να παραμείνει ο Σπανουλης και να χει γυρίσει ο μέτριος ως τότε Πριντεζης.
Ναι δεν θαχει ούτε Σπανουλη ούτε Πριντεζη ο ΠΑΟ, αλλα δεδομένου της οικονομικής πενιας του ΠΑΟ το να προσπαθήσει να βγάλει 2-3 ντόπια ταλεντακια και να βρει και 1-2 ξένους λαυρακια είναι η καλύτερη προοπτική και ας μείνει μακριά από τίτλους για 1-2 χρόνια.
Εξάλλου στην Α1 και στο κύπελλο το πιθανότερο είναι να φτάνει τελικό και να τα διεκδικεί με μικρές πιθανότητες έστω.
Αυτή την στιγμή το ριμπιλντ είναι η καλύτερη προοπτική για τον ΠΑΟ.

Τι κερδισε φέτος; ένα νταμπλ που κανείς δεν το χάρηκε αφού έλειπε ο ΟΣΦΠ.
Από παίχτες; ουσιαστικά μια βελτίωση των Μητογλου-Παπατζον. Αλλά τελικά θα χάσει απότι φαίνεται και τον Μητογλου και τον Παπι. Αφού λοιπόν δεν έχει το στάτους να κρατήσει παίχτες ούτε επιπέδου Μητογλου νομίζω το ριμπιλντ είναι ο μόνος δρόμος για να δημιουργηθεί μια προοπτική στην ομάδα. Και αν μέστα επόμενα χρόνια βελτιωθούν τα οικονομικά καλώς. (με την επιστροφή φιλάθλων θα βελτιωθούν έτσι κι αλλιώς και θα φανεί το όφελος απτήν μείωση της φορολογίας= λιγότερα χρήματα στη μαύρη τρύπα των ΚΑΕ)

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 9:35 am

Άλλο ο επιφανής φίλαθλος που βάζει λεφτά για να βοηθήσει την ομάδα και άλλο ο ιδιοκτήτης ή ο συνιδιοκτήτης

Στην πρώτη περίπτωση βάζεις οπότε θες όσα λεφτά θες, στην δεύτερη δεσμεύεσαι να εξασφαλίζεις ένα συγκεκριμένο ποσό κάθε χρόνο, βρέξει χιονίσει, είτε βρίσκοντας έσοδα είτε με δικά σου χρήματα.

Κάτι αρκετά δεσμευτικό και μια ευθύνη που δεν αναλαμβάνει καθένας εύκολα.

Και το πρόβλημα με τον ΔΓ δεν είναι τα χρήματα. Δικαιώμα του ποσα χρήματα θα βάλει από την τσέπη και να μην βάλει. Κανένας δεν γκρίνιαξε ποτέ για αυτό. Προσωπικά θα ήμουν ευχαριστημένος με κάποιον που ψάχνει και βρίσκει τρόπους να μεγιστοποιήσει τα έσοδα της ομάδας και ας πάει με έσοδα έξοδα.

Για να γίνει όμως αυτό χρειάζεται σοβαρότητα και συνέπεια, πλάνο και σχέδιο. Κάτι το οποίο είναι ξένο με τις τοξικές πρακτικές του ιδιοκτήτη.

Οποιαδήποτε σοβαρός επενδυτής θα ήθελε πρώτος την επιστροφή του Ολυμπιακού στην Α1

3
3 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 9:38 am

τα λεφτα που μπηκαν για χεζονια δεν τα χαρισαν στην ομαδα, αλλα τα πηραν πισω (η ενα μερος αυτων) απο τη διαφημιση και τις φανελες.

ο ΔΓ δεν επιβεβαιωσε την προταση, ισα ισα τη διεψευσε. δεν τον πιστευω αλλα αυτο δεν επιβεβαιωνει τη προταση των επενδυτων.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 22, 2021 10:22 am

Η κατασταση των αλλων τμηματων του συλλογου θα επρεπε να εχει διδαξει και παραδειγματισει πολλους απο τους Παναθηναικους για το τι πρεπει να χουν ως ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ για το συλλογο που πλεον εχει δυναμικη μικρομεσαιου συλλογου σε ΟΛΑ τα ΤΜΗΜΑΤΑ ....ΠΛΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ....Και κυνικα και ρεαλιστικα αυτο λεγεται ΧΡΗΜΑΤΑ......Xωρις αυτα πας πρωτος απο ΤΟ ΤΕΛΟΣ....Πολυ θα ηθελα να υπηρχαν λεφταδες προεδροι του savoir vivre....Aλλα μαλλον ειναι δυσευρετο το ειδος ΕΙΔΙΚΑ στην ΕΛΛΑΔΑ.....Απο το να χω λοιπον εναν αφραγκο savoir vivre προεδρο προτιμω να εχω ενα ''τοξικο'' ,''τρελλο'' ,αρρωστο'' ,ψυχακια'' που να ΓΕΜΙΖΕΙ την ΤΡΟΠΑΙΟΘΗΚΗ της ομαδας μου αντι να παιρνει απανταχου βραβεια Fair Play....Οσο αφορα το αν ο προεδρος της ομαδας του Παναθηναικου θα ηθελε τον Ολυμπιακο στην Α1 νομιζω οτι αυτο ειναι αυτονοητο....ΑΚΟΜΗ και για τον ΔΓ.....ΑΛΛΑ λεωνταρισμοι και αποννενοημενα διαβηματα ''φευγω στο ημιχρονο του ματς γιατι χανω με 20 ποντους και φταιει η ατιμη κοινωνια και ΚΑΘΟΛΟΥ η ομαδα μου'' πολυ ορθως αντιμετωπιστηκαν ψυχρα και βασει κανονισμων....Για να μην εχουμε και κανα δεδικασμενο κι οποιος χανει να ντυνεται και να φευγει.....Aποψη ΜΟΥ και τυχον διαφωνιες απολυτα σεβαστες.....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:33 am

manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:22 am
Η κατασταση των αλλων τμηματων του συλλογου θα επρεπε να εχει διδαξει και παραδειγματισει πολλους απο τους Παναθηναικους για το τι πρεπει να χουν ως ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ για το συλλογο που πλεον εχει δυναμικη μικρομεσαιου συλλογου σε ΟΛΑ τα ΤΜΗΜΑΤΑ ....ΠΛΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ....Και κυνικα και ρεαλιστικα αυτο λεγεται ΧΡΗΜΑΤΑ......Xωρις αυτα πας πρωτος απο ΤΟ ΤΕΛΟΣ....Πολυ θα ηθελα να υπηρχαν λεφταδες προεδροι του savoir vivre....Aλλα μαλλον ειναι δυσευρετο το ειδος ΕΙΔΙΚΑ στην ΕΛΛΑΔΑ.....Απο το να χω λοιπον εναν αφραγκο savoir vivre προεδρο προτιμω να εχω ενα ''τοξικο'' ,''τρελλο'' ,αρρωστο'' ,ψυχακια'' που να ΓΕΜΙΖΕΙ την ΤΡΟΠΑΙΟΘΗΚΗ της ομαδας μου αντι να παιρνει απανταχου βραβεια Fair Play....Οσο αφορα το αν ο προεδρος της ομαδας του Παναθηναικου θα ηθελε τον Ολυμπιακο στην Α1 νομιζω οτι αυτο ειναι αυτονοητο....ΑΚΟΜΗ και για τον ΔΓ.....ΑΛΛΑ λεωνταρισμοι και αποννενοημενα διαβηματα ''φευγω στο ημιχρονο του ματς γιατι χανω με 20 ποντους και φταιει η ατιμη κοινωνια και ΚΑΘΟΛΟΥ η ομαδα μου'' πολυ ορθως αντιμετωπιστηκαν ψυχρα και βασει κανονισμων....Για να μην εχουμε και κανα δεδικασμενο κι οποιος χανει να ντυνεται και να φευγει.....Aποψη ΜΟΥ και τυχον διαφωνιες απολυτα σεβαστες.....
Καθένας με τις προτιμήσεις του. Άλλοι προτιμούν savoir vivre πρόεδρο, άλλοι τοξικό, τρελλό, άρρωστο, ψυχάκια, άλλοι προτιμούν φακές.

Όλα σχετικά είναι

3
1 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 11:13 am

Οκ δεν έχω πληροφόρηση, αργά ή γρήγορα θα βγει άλλωστε. Μακάρι ο Ζοτς να ενδιαφέρθηκε τόσο ζεστά για το καλό της ομάδας που έκατσε κάπου στη δεκαετία και σάρωσε.
Δε νομίζω ότι ενδιαφέρθηκε για κανένα καλό. ΝΑ δουλέψει θέλει ο άνθρωπος, του έγινε πρόταση για ένα μεγάλο μαγαζί (έστω σε κακή κατάσταση, αλλά είναι ακόμη από τα μεγάλα μαγαζιά) και τη συζήτησε. Πιο πολύ για επαγγελματική προσέγγιση μου κάνει παρά για "το καλό της ομάδας". Το αν έλπιζε ότι αυτό θα γίνει χωρίς την παρουσία του ΔΓ δεν το ξέρω, αλλά στη θέση του αυτό θα έκανα, ειδικά μετά τις ηχογραφήσεις.
Εγώ αυτό που ξέρω από Μπολόνια μεριά (και φίλο μου για δεκαετίες) και το έχω γράψει έγκαιρα σε άλλο τόπικ, είναι ότι το όνομά του "έπαιξε" για Ιταλία τη στιγμή όμως που είχε ήδη αρχίσει τις επαφές του με τον Σάβιτς (για επιστροφή στα πάτρια).
Λογικό είναι ο Ζοτς να παίξει για όλους τους μεγάλους πάγκους. Η ΤΣΣΚΑ ανανέωσε τον Ιτούδη, η Μπαρτσελόνα έχει το Σάρας, ο Λάσο δεν κουνιέται, από τη Φενέρ έφυγε, ο Αταμάν είναι καβάλα στ' άλογο και ο Μεσίνα κρίθηκε επιτυχημένος. Δεν έμεναν και πολλές επιλογές, ή θα πήγαινε σε ομάδα δεύτερης (αγωνιστικά, οκονομικά) ταχύτητας αλλά με κόσμο (όπως ο Παναθηναϊκός αυτή τη στιγμή) ή θα καθόταν σπίτι του ή θα δοκίμαζε μια επιστροφή στα πάτρια, όπως και φαίνεται ότι πάει να γίνει.
* Έχω επίσης την αίσθηση ότι ο Χεζόνια ήρθε στον Παναθηναϊκό με λίγα χρήματα. Και γιατί έχει τρέλα με την ομάδα σας κλπ. αλλά κυρίως και για να το χρησιμοποιήσει ως σκαλοπάτι στην καριέρα του που ήταν σε σταθερά καθοδική πορεία. Και καλά έκανε δηλαδή. Το λέω για να μην πάει ο νους μας σε τίποτα τρελά ποσά που τού έδωσαν οι χ επενδυτές
.
Γνωστό είναι το ποσό και για το λίγο που ήρθε να παίξει λογικό ήταν. Προφανώς και για το Χεζόνια ήταν win-win περίπτωση, έχει πει επανειλημμένα ότι έχει βγάλει αρκετά εκατομμύρια ώστε να μπορεί να επιλέξει κάπου που να παίζει πρωτίστως (το ότι είχε και μια τρέλα με την ομάδα φαντάζομαι θετικό είναι). αλλά για να ξαναβγείς στην αγορά χρειάζεσαι μια καλή χρονιά κι αυτή τη βρήκε σε μια ομάδα που του εγγυόταν και μεγάλη συμμετοχή και πρωταγωνιστικό ρόλο και καμία πίεση (και τελευταίος να έβγαινε ο Παναθηναϊκός η χρονιά έτσι κι αλλιώς χαμένη ήταν), γιατί έχει και περίεργο χαρακτήρα.

Για μένα ο Μήτογλου είναι μεγάλη απώλεια. Γενικά όταν μια ομάδα δεν μπορεί να κρατήσει τους γηγενείς της είναι σήμα αδυναμίας και πτώσης. Καλά έκανε το παιδί κι έφυγε αλλά δεν ξέρω και πόσο χρόνο θα βρει στο Μιλάνο, έτσι όπως είναι το ρόστερ τώρα τουλάχιστον. Στον Παναθηναϊκό έδειξε μεγάλη βελτίωση, επειδή δουλέυει εγώ θα περίμενα του χρόνου να σταθεροποιήσει και το ελεύθερο σουτ του σε ικανοποθητικά ποσοστά,κάτι που θα ανέβαζε πολύ τις μετοχές του στην αγορά. Τώρα αν έχει 10-12' συμμετοχή στην Αρμάνι (και με μικρότερο ενεργό ρόλο από αυτόν που θα είχε ακόμη και σε αντίστοιχα λεπτά στον Παναθηναϊκό) θα το δούμε, αλλά δεν το βλέπω, οπότε η βελτίωσή του θα πάει πίσω λογικά. Τέλος πάντων, καλή του επιτυχία, μακάρι μια μέρα να επιστρέψει, για μένα τιμιότατος και πολύ σωστός απέναντι στην ομάδα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 11:15 am

irving έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 9:38 am


ο ΔΓ δεν επιβεβαιωσε την προταση, ισα ισα τη διεψευσε. δεν τον πιστευω αλλα αυτο δεν επιβεβαιωνει τη προταση των επενδυτων.
Εσύ όπως διάβασες το στόρι (πού καταντήσαμε, να κάνουμε τις Πυθίες στα στόρι του ίνστα του scarface, η σοβαρότητα στη διοίκηση της ομάδας έχει φύγει προ πολλού) κατάλαβες ότι τη διέψευσε; Εγώ καταλαβαίνω το ακριβώς αντίθετο: μου έγινε πρόταση (για συμμετοχή, για εξαγορά, για ΑΜΚ, ποιος ξέρει; ), την απέρριψα, η ομάδα κάνει 25 κι αν θέλω τη βάζω κι 75 γιατί τόσο θεωρώ πως αξίζει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 11:31 am

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 11:15 am
irving έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 9:38 am


ο ΔΓ δεν επιβεβαιωσε την προταση, ισα ισα τη διεψευσε. δεν τον πιστευω αλλα αυτο δεν επιβεβαιωνει τη προταση των επενδυτων.
Εσύ όπως διάβασες το στόρι (πού καταντήσαμε, να κάνουμε τις Πυθίες στα στόρι του ίνστα του scarface, η σοβαρότητα στη διοίκηση της ομάδας έχει φύγει προ πολλού) κατάλαβες ότι τη διέψευσε; Εγώ καταλαβαίνω το ακριβώς αντίθετο: μου έγινε πρόταση (για συμμετοχή, για εξαγορά, για ΑΜΚ, ποιος ξέρει; ), την απέρριψα, η ομάδα κάνει 25 κι αν θέλω τη βάζω κι 75 γιατί τόσο θεωρώ πως αξίζει.
ναι καταλαβαινω τι λες. πολυ πιθανο σεναριο αλλα δεν επιβεβαιωνεται. οποτε δε μπορω να το λεω με σιγουρια. τις επομενες εβδομαδες/ μηνες ισως μαθουμε περισσοτερα αμα υπηρξε κατι.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 22, 2021 12:26 pm

shtarkws έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:33 am
manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:22 am
Η κατασταση των αλλων τμηματων του συλλογου θα επρεπε να εχει διδαξει και παραδειγματισει πολλους απο τους Παναθηναικους για το τι πρεπει να χουν ως ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ για το συλλογο που πλεον εχει δυναμικη μικρομεσαιου συλλογου σε ΟΛΑ τα ΤΜΗΜΑΤΑ ....ΠΛΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ....Και κυνικα και ρεαλιστικα αυτο λεγεται ΧΡΗΜΑΤΑ......Xωρις αυτα πας πρωτος απο ΤΟ ΤΕΛΟΣ....Πολυ θα ηθελα να υπηρχαν λεφταδες προεδροι του savoir vivre....Aλλα μαλλον ειναι δυσευρετο το ειδος ΕΙΔΙΚΑ στην ΕΛΛΑΔΑ.....Απο το να χω λοιπον εναν αφραγκο savoir vivre προεδρο προτιμω να εχω ενα ''τοξικο'' ,''τρελλο'' ,αρρωστο'' ,ψυχακια'' που να ΓΕΜΙΖΕΙ την ΤΡΟΠΑΙΟΘΗΚΗ της ομαδας μου αντι να παιρνει απανταχου βραβεια Fair Play....Οσο αφορα το αν ο προεδρος της ομαδας του Παναθηναικου θα ηθελε τον Ολυμπιακο στην Α1 νομιζω οτι αυτο ειναι αυτονοητο....ΑΚΟΜΗ και για τον ΔΓ.....ΑΛΛΑ λεωνταρισμοι και αποννενοημενα διαβηματα ''φευγω στο ημιχρονο του ματς γιατι χανω με 20 ποντους και φταιει η ατιμη κοινωνια και ΚΑΘΟΛΟΥ η ομαδα μου'' πολυ ορθως αντιμετωπιστηκαν ψυχρα και βασει κανονισμων....Για να μην εχουμε και κανα δεδικασμενο κι οποιος χανει να ντυνεται και να φευγει.....Aποψη ΜΟΥ και τυχον διαφωνιες απολυτα σεβαστες.....
Καθένας με τις προτιμήσεις του. Άλλοι προτιμούν savoir vivre πρόεδρο, άλλοι τοξικό, τρελλό, άρρωστο, ψυχάκια, άλλοι προτιμούν φακές.

Όλα σχετικά είναι
Ακριβως...ΑΛΛΑ τυχαινει η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ που κανει τη διαφορα κι οχι η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ να ειναι με τον ΔΓ ως τα μπουνια...Δεν μιλαω γι αυτο το φορουμ...Μιλαω για το ΓΗΠΕΔΟ που καθοριζει και ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ στους εκαστοτε ''αντιπαλους'' και μνηστηρες του ''θρονου'' πολιτικες και ρευμα υποστηριξης και δυναμικη πιεσεων και εξουσιας...Κι εκει ακουγεται σε 500 dB το γνωστο συνθημα που τελειωνει σε ''......Γιαν-να-κο-που-λε!!!''.....Οποτε η ζωη στο Παναθηναικο μπασκετ καθοριζεται και ΘΑ καθοριζεται σε ρυθμους ΔΓ εως οτου και ΑΝ βρεθει αντιπαλος να τον κοιταξει στα ματια.....Που αν πει σαν αστειο καν οτι επιστρεφει το Σεπτεμβρη ΕΠΙΣΗΜΑ στη Διοικηση ...καποια διαρκειας θα κρεμονται κι απ τα..μπανερ της οροφης του ΟΑΚΑ!!..

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 12:39 pm

manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 12:26 pm
shtarkws έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:33 am


Καθένας με τις προτιμήσεις του. Άλλοι προτιμούν savoir vivre πρόεδρο, άλλοι τοξικό, τρελλό, άρρωστο, ψυχάκια, άλλοι προτιμούν φακές.

Όλα σχετικά είναι
Ακριβως...ΑΛΛΑ τυχαινει η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ που κανει τη διαφορα κι οχι η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ να ειναι με τον ΔΓ ως τα μπουνια...Δεν μιλαω γι αυτο το φορουμ...Μιλαω για το ΓΗΠΕΔΟ που καθοριζει και ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ στους εκαστοτε ''αντιπαλους'' και μνηστηρες του ''θρονου'' πολιτικες και ρευμα υποστηριξης και δυναμικη πιεσεων και εξουσιας...Κι εκει ακουγεται σε 500 dB το γνωστο συνθημα που τελειωνει σε ''......Γιαν-να-κο-που-λε!!!''.....Οποτε η ζωη στο Παναθηναικο μπασκετ καθοριζεται και ΘΑ καθοριζεται σε ρυθμους ΔΓ εως οτου και ΑΝ βρεθει αντιπαλος να τον κοιταξει στα ματια.....Που αν πει σαν αστειο καν οτι επιστρεφει το Σεπτεμβρη ΕΠΙΣΗΜΑ στη Διοικηση ...καποια διαρκειας θα κρεμονται κι απ τα..μπανερ της οροφης του ΟΑΚΑ!!..
Η πλειοψηφία του κόσμου μιας ομάδας δεν είναι τα 1-2-3-5 χιλιάδες άτομα που φωνάζουν στο γήπεδο όμως,πέρα από το ότι από όσο θυμάμαι ο ΔΓ τα έχει σπάσει με αυτούς ή έστω ένα μέρος τους.

Που και αυτό από την νέα σεζόν θα το δούμε αν είμαστε όπως φαίνεται ότι θα είμαστε, φέτος που δεν είχε κόσμο βόλεψε.

Αν πηγαίνουμε από φάπα σε φάπα όπως φέτος δεν θα τα ακούνε μόνο οι παίκτες με τον προπονητή και σίγουρα το βρίσιμο δεν θα πηγαίνει...στον ΔΔ με τον Φράγκι.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 22, 2021 1:13 pm

pan24 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 12:39 pm
manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 12:26 pm


Ακριβως...ΑΛΛΑ τυχαινει η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ που κανει τη διαφορα κι οχι η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ να ειναι με τον ΔΓ ως τα μπουνια...Δεν μιλαω γι αυτο το φορουμ...Μιλαω για το ΓΗΠΕΔΟ που καθοριζει και ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ στους εκαστοτε ''αντιπαλους'' και μνηστηρες του ''θρονου'' πολιτικες και ρευμα υποστηριξης και δυναμικη πιεσεων και εξουσιας...Κι εκει ακουγεται σε 500 dB το γνωστο συνθημα που τελειωνει σε ''......Γιαν-να-κο-που-λε!!!''.....Οποτε η ζωη στο Παναθηναικο μπασκετ καθοριζεται και ΘΑ καθοριζεται σε ρυθμους ΔΓ εως οτου και ΑΝ βρεθει αντιπαλος να τον κοιταξει στα ματια.....Που αν πει σαν αστειο καν οτι επιστρεφει το Σεπτεμβρη ΕΠΙΣΗΜΑ στη Διοικηση ...καποια διαρκειας θα κρεμονται κι απ τα..μπανερ της οροφης του ΟΑΚΑ!!..
Η πλειοψηφία του κόσμου μιας ομάδας δεν είναι τα 1-2-3-5 χιλιάδες άτομα που φωνάζουν στο γήπεδο όμως,πέρα από το ότι από όσο θυμάμαι ο ΔΓ τα έχει σπάσει με αυτούς ή έστω ένα μέρος τους.

Που και αυτό από την νέα σεζόν θα το δούμε αν είμαστε όπως φαίνεται ότι θα είμαστε, φέτος που δεν είχε κόσμο βόλεψε.

Αν πηγαίνουμε από φάπα σε φάπα όπως φέτος δεν θα τα ακούνε μόνο οι παίκτες με τον προπονητή και σίγουρα το βρίσιμο δεν θα πηγαίνει...στον ΔΔ με τον Φράγκι.
Η πλειοψηφια του κοσμου απο τα ΜΠΛΕ καθισματα και δωθε εβριζε το απεναντι πεταλο εδω και 2-3 χρονια....Και τα ατομα που φωναζουν και ειναι ΠΕΝΤΕ χιλιαδες σε ενα γηπεδο που εχει ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ μεσα ΟΚΤΩ χιλιαδες.... ανηγαγε το στα εκατομμυρια των Παναθηναικων να βγαλεις ποσοστο....Οταν οι εγχωριες κουπες που θα σηκωθουν ,θα ειναι ΔΥΟ καθε τελος σεζον ...κανεις δεν θα βρισει κανεναν και θα λενε για μια ακομη φορα να ναι καλα το μπασκετ που δεν εχουμε πεσει στα φαρμακα...Πολυ απλα γιατι ολος ο υπολοιπος συλλογος σηκωνει εδω και καιρο μονο κοσμο στο ποδι απο τα .....γελια της καταντιας του....

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 3:39 pm

Ο επί 27 χρόνια φυσιοθεραπευτής του Παναθηναϊκού Ζυγουρης αποχωρεί για την Ζενιτ και την θέση παίρνει ο (δεν θυμάμαι το όνομα του) που είναι στο σταφ του Πριφτη.

Προάγγελος συμφωνίας με τον κόουτς μου μοιάζει

2
2 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Πέμ Ιουν 24, 2021 3:46 pm

κατας τελος και επισημα
αναμενουμε συμφωνια με πριφτη,θεμα ωρων οπως λενε

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 6:05 pm

Δηλαδή :
Πήγε επενδυτής..
Του είπε "θέλω να αγοράσω,
βάζω τα 25 εκ. αλλα θέλω κι εσένα".
Του απάντησε
"Δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά".
Και ο επενδυτής απαντησε "αα νταξει
οκ τοτε δεν θα μπω".

Και τέλος κουβέντας.

4
1 Εικόνα 3 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”