Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 6:12 am

Κάθε καλοκαίρι τα ίδια...
Στο λιμάνι έρχονται παικταράδες , μόνο για φέτος έχουν ακουστεί Σλούκας , Καλάθης , Ντιλέινι , Μπρόκχοφ , Γκιλ....Φυσικά τα οικονομικά των προέδρων σύμφωνα με τους κόκκινους δημοσιογράφους πάνε απ το καλό στο καλύτερο ...¨Ολοι ειναι χαρούμενοι και ο κυρίως όλοι στηρίζουν κόουτς Μπαρτζώκα...
Στο Μαρούσι κατήφεια κ μιζέρια.... όλοι ψάχνουν εναγωνίως στο insta του προέδρου για ένα follow , ένα hashtag , κλπ..Φυσικά τα οικονομικά της Βιανέξ σε αντίθεση με τους απέναντι πάνε απ το κακό στο χειρότερο..προπονητής δεν υπάρχει , ακούγεται ο Βόβορας και περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση για να αρχίσει και επίσημα η γκρίνια...
η ζωή λοιπόν συνεχίζεται...
Κατ εμέ η επόμενη αγωνιστική χρονιά θα ειναι η πιο περίεργη των τελευταίων 10ετιών...
Ματς που θα γίνονται (σίγουρα) κεκλεισμένων των θυρών , κάποια στιγμή (σίγουρα) θα διακοπεί λόγω 2ου κύματος covid,.,,
Είναι ευκαιρία λοιπόν φέτος , χωρίς άγχος και κυρίως χωρίς να ξοδευτούν πολλά χρήματα , να μπουν οι βάσεις για κάτι καλό...
Εχουμε έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό ,ας δούμε τι ψάρια πιάνει το τμήμα scouting που τόσο πολύ διαφημίστηκε όσον αφορά τους ξένους.......
Για το θέμα Καλάθη , έχω την εντύπωση ότι με αμοιβαία υποχώρηση θα τα βρουν γύρω στο 1.5 -1.6-1.7 κλιμακούμενο και ο Νικ θα κλείσει την καριέρα του στην ομάδα...

2
2 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 6:23 am

john wick έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:12 am
Κάθε καλοκαίρι τα ίδια...
Στο λιμάνι έρχονται παικταράδες , μόνο για φέτος έχουν ακουστεί Σλούκας , Καλάθης , Ντιλέινι , Μπρόκχοφ , Γκιλ....Φυσικά τα οικονομικά των προέδρων σύμφωνα με τους κόκκινους δημοσιογράφους πάνε απ το καλό στο καλύτερο ...¨Ολοι ειναι χαρούμενοι και ο κυρίως όλοι στηρίζουν κόουτς Μπαρτζώκα...
Στο Μαρούσι κατήφεια κ μιζέρια.... όλοι ψάχνουν εναγωνίως στο insta του προέδρου για ένα follow , ένα hashtag , κλπ..Φυσικά τα οικονομικά της Βιανέξ σε αντίθεση με τους απέναντι πάνε απ το κακό στο χειρότερο..προπονητής δεν υπάρχει , ακούγεται ο Βόβορας και περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση για να αρχίσει και επίσημα η γκρίνια...
η ζωή λοιπόν συνεχίζεται...
Κατ εμέ η επόμενη αγωνιστική χρονιά θα ειναι η πιο περίεργη των τελευταίων 10ετιών...
Ματς που θα γίνονται (σίγουρα) κεκλεισμένων των θυρών , κάποια στιγμή (σίγουρα) θα διακοπεί λόγω 2ου κύματος covid,.,,
Είναι ευκαιρία λοιπόν φέτος , χωρίς άγχος και κυρίως χωρίς να ξοδευτούν πολλά χρήματα , να μπουν οι βάσεις για κάτι καλό...
Εχουμε έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό ,ας δούμε τι ψάρια πιάνει το τμήμα scouting που τόσο πολύ διαφημίστηκε όσον αφορά τους ξένους.......
Για το θέμα Καλάθη , έχω την εντύπωση ότι με αμοιβαία υποχώρηση θα τα βρουν γύρω στο 1.5 -1.6-1.7 κλιμακούμενο και ο Νικ θα κλείσει την καριέρα του στην ομάδα...
'
Mε πρόλαβες! Θα έκανα παρόμοιο ποστ!Ισχύει απόλυτα αυτό που γράφεις,και απο τα μμε και απο τον κόσμο...Πχ αν διαβάσεις τα πιθανά ρόστερ των φίλων του Ολυμπιακού εδώ,τηρουμένων των αναλογιών για την εποχη,μόνο ο Λεμπρόν με τον Χάρντεν λείπει... :lol: :lol: , ενώ στα αντίστοιχα που προτείνουν για τον Παναθηναϊκό, βλέπουμε παίκτες απο το Fiba Europe Cup :lol:
Κλασικά εμείς πάμε για καταστροφή,και ο Ολυμπιακός συζηταμε να δούμε αν δίπλα στον Σλούκα θα είναι ο Καλάθης ή ο Ντιλεινι!
Πάντως επειδή εγώ δεν ανοίκω στους ιδιαίτερα αισιόδοξους όσον αφορά το ύψος του μπάτζετ για την επόμενη σεζόν,δεν θεωρώ πως ο Νικ θα ανανεώσει...Και σίγουρα,ακόμα και τα κακά σενάρια να επαληθευθούν(μπάτζετ γύρω στα 5 εκατ),με σωστές κινήσεις μπορείς να δομήσεις μια καλή ομάδα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 8:44 am

Στα σοβαρά τα λέτε; Τόσα χρόνια τα ποστ των Παναθηναϊκών διακατέχονται από μια μεγαλομανία και αμετροέπεια όσο δεν πάει...
Σε αντίθεση με των Ολυμπιακών εδώ μέσα. Και στις εξαιρέσεις κάποιων Ολυμπιακών που αρχίζουν τίποτε κουλά, τους μαζεύδουμε οι υπόλοιποι χωρίς καν να χρειαστεί μόντ.
Ελάτε τώρα περικαλώ.

Κατά τα άλλα η ίδια σας η ομάδα βγάζει προς τα έξω ότι τέρμα τα δίφραγκα.
Επιπλέον έχουμε επικυρωμένη κρούση του Ολυμπιακού, προς τον Ντιλέινι.

Καλοσυνηθίσατε με τους αδελφούς Γιαννακόπουλους, τον Ζοτς τόσα χρόνια και δεν λέτε να γειωθείτε με την πραγματικότητα επί Δ.Γ. .

*Εμείς και φέτος στη χρονιά τσίρκο, εδώ είμαστε και τα λέγαμε. Δεν αποθεώνουμε τους προέδρους ούτε εξαφανιζόμαστε όταν πάει για φούντο. Δεν τρέχει και τίποτε. Δεν μπορούμε να κερδάμε και πάντα. Παίζουν κι οι άλλοι.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 8:51 am

Βασικά η ίδια η ομάδα,δεν βγάζει απολύτως τίποτα προς τα έξω.Εκτός απο τα ρεπορταζ οτι θα υπαρξει σαφής μειωση του μπατζετ,οπως και σε όλες τις ομάδες. Οταν τοποθετηθεί επίσημα η διοίκηση και δώσε συγκεκριμένα ποσά,τότε μπορούμε να τα βάψουμε μαύρα,γκρίζα ή άσπρα.Ως τότε μόνο εικασίες και υποθέσεις κάνουμε.

Δεν νομίζω οτι τα ποστ τοσα χρόνια διακατέχονται απο αυτά που λες.Εκτός απο μεμονωμένες περιπτώσεις ίσως.Τώρα υπάρχουν κάποια ποστ που βάζουν παικτες που δύσκολα θα προσεγγίσουμε ταυτόχρονα,αλλά και άλλα που λες τη βγάζω δεν τη βγάζω τη χρονιά. Ακραία και τα 2.
Και δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που δεν ειναι προσγειωμένος με τα νέα δεδομένα. Κι ας είναι δυσκολο για καποιους οταν επι σειρά ετών ήσουν ο νο 1!

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 8:53 am

συντασσομαι με basket72 ! περα απ αυτα γκωσαμε στην μιζερια !ας γινει προταση σε οποιον Ντιλεινι και με τις πιθανοτητες 90-10 εναντιον ! κουραστηκαμε πλεον να ακουμε για προεδρους που ματωνουν -αιμοραγουν -χρειαζονται μεταγγιση!δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο : σανο η ρεαλισμος !
αν ειναι να φτασουμε να χειροκροτουμε καθε φορα τις περικοπες των περικοπων ζητω που καηκαμε ! η συνεχης συρρικνωση θα ερθει με τις ευλογιες μας ..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 9:21 am

john wick έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:12 am
.................
Ματς που θα γίνονται (σίγουρα) κεκλεισμένων των θυρών , κάποια στιγμή (σίγουρα) θα διακοπεί λόγω 2ου κύματος covid,.,,
.......................

Για πες και για τον τίτλο που θα σηκώσετε για φέτος; Χοντροκομμένο ή όχι; Εμένα μου θυμίζει κάτι κωμωδίες πάντως σε τριτοκοσμικές χώρες.

jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 10:59 am

j-kidd13 έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:23 am

Mε πρόλαβες! Θα έκανα παρόμοιο ποστ!Ισχύει απόλυτα αυτό που γράφεις,και απο τα μμε και απο τον κόσμο...Πχ αν διαβάσεις τα πιθανά ρόστερ των φίλων του Ολυμπιακού εδώ,τηρουμένων των αναλογιών για την εποχη,μόνο ο Λεμπρόν με τον Χάρντεν λείπει... :lol: :lol: , ενώ στα αντίστοιχα που προτείνουν για τον Παναθηναϊκό, βλέπουμε παίκτες απο το Fiba Europe Cup :lol:
Κλασικά εμείς πάμε για καταστροφή,και ο Ολυμπιακός συζηταμε να δούμε αν δίπλα στον Σλούκα θα είναι ο Καλάθης ή ο Ντιλεινι!
Πάντως επειδή εγώ δεν ανοίκω στους ιδιαίτερα αισιόδοξους όσον αφορά το ύψος του μπάτζετ για την επόμενη σεζόν,δεν θεωρώ πως ο Νικ θα ανανεώσει...Και σίγουρα,ακόμα και τα κακά σενάρια να επαληθευθούν(μπάτζετ γύρω στα 5 εκατ),με σωστές κινήσεις μπορείς να δομήσεις μια καλή ομάδα.
Σοβαρά τώρα;;; Μόλις πέρυσι τα αντικειμενικά μπασκετικά μέσα και αρκετοί φίλοι του μπάσκετ πρωτίστως και μετά....κάποιων ομάδων, έκαναν την κηδεία του Ολυμπιακού, ανακοίνωναν την πτώχευση των ιδιοκτητών του, την διάλυση του τμήματος, τις οφειλές στις cheerleaders, τον αγώνα που ετοιμαζόταν να κάνει η ομάδα για την αποφυγή της τελευταίας θέσης της ευρωλίγκας κτλ, κτλ. Και στην απέναντι μεριά, στα θετικά νέα του ελληνικού μπάσκετ προεξοφλούσαμε final4, ομάδες όνειρο, πληρότητα σε κάθε θέση κτλ, κτλ. Και να ήταν μόνο πέρυσι, καλά θα ήταν.

Οπότε όχι, δεν ισχύει αυτό που λες κατά τη γνώμη μου.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 11:08 am

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 10:59 am
j-kidd13 έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:23 am

Mε πρόλαβες! Θα έκανα παρόμοιο ποστ!Ισχύει απόλυτα αυτό που γράφεις,και απο τα μμε και απο τον κόσμο...Πχ αν διαβάσεις τα πιθανά ρόστερ των φίλων του Ολυμπιακού εδώ,τηρουμένων των αναλογιών για την εποχη,μόνο ο Λεμπρόν με τον Χάρντεν λείπει... :lol: :lol: , ενώ στα αντίστοιχα που προτείνουν για τον Παναθηναϊκό, βλέπουμε παίκτες απο το Fiba Europe Cup :lol:
Κλασικά εμείς πάμε για καταστροφή,και ο Ολυμπιακός συζηταμε να δούμε αν δίπλα στον Σλούκα θα είναι ο Καλάθης ή ο Ντιλεινι!
Πάντως επειδή εγώ δεν ανοίκω στους ιδιαίτερα αισιόδοξους όσον αφορά το ύψος του μπάτζετ για την επόμενη σεζόν,δεν θεωρώ πως ο Νικ θα ανανεώσει...Και σίγουρα,ακόμα και τα κακά σενάρια να επαληθευθούν(μπάτζετ γύρω στα 5 εκατ),με σωστές κινήσεις μπορείς να δομήσεις μια καλή ομάδα.
Σοβαρά τώρα;;; Μόλις πέρυσι τα αντικειμενικά μπασκετικά μέσα και αρκετοί φίλοι του μπάσκετ πρωτίστως και μετά....κάποιων ομάδων, έκαναν την κηδεία του Ολυμπιακού, ανακοίνωναν την πτώχευση των ιδιοκτητών του, την διάλυση του τμήματος, τις οφειλές στις cheerleaders, τον αγώνα που ετοιμαζόταν να κάνει η ομάδα για την αποφυγή της τελευταίας θέσης της ευρωλίγκας κτλ, κτλ. Και στην απέναντι μεριά, στα θετικά νέα του ελληνικού μπάσκετ προεξοφλούσαμε final4, ομάδες όνειρο, πληρότητα σε κάθε θέση κτλ, κτλ. Και να ήταν μόνο πέρυσι, καλά θα ήταν.

Οπότε όχι, δεν ισχύει αυτό που λες κατά τη γνώμη μου.
Καλα ναι για πτωχευση ενημερωναν ολοι οι δημοσιογραφοι αλλα θυμισου τι ελεγαν πριν από αυτό , παλι ακουστηκαν τουλάχιστον 10 ονοματαρες , σλουκηδες , ντιλεινιδες και τα λοιπα και εν τελει κατεληξε η ομαδα σας με τσερι και κονιαρη. Κάθε καλοκαιρι τα ρεπορτάζ του ολυμπιακου ελεγε για παιχταράδες που τελικα δεν τα εβρισκαν οικονομικα με τους προεδρους ή ηταν κακα παιδια. Από την άλλη όταν βλέπαμε φριντετ και ουαιλι εμεις το καλοκαιρι δεν θυμαμαι κανεις να πανηγύριζε . Ναι στο ινσταγκραμ και στα τριφυλακια σιγουρα θα τρελενοντουσαν με τον τζιμερμανια αλλα ο οποιος μπασκετικος θα καταλαβαινε ότι πρόκειται για χρονια τραγωδια.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 11:16 am

jazz thrilos έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 10:59 am
j-kidd13 έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:23 am

Mε πρόλαβες! Θα έκανα παρόμοιο ποστ!Ισχύει απόλυτα αυτό που γράφεις,και απο τα μμε και απο τον κόσμο...Πχ αν διαβάσεις τα πιθανά ρόστερ των φίλων του Ολυμπιακού εδώ,τηρουμένων των αναλογιών για την εποχη,μόνο ο Λεμπρόν με τον Χάρντεν λείπει... :lol: :lol: , ενώ στα αντίστοιχα που προτείνουν για τον Παναθηναϊκό, βλέπουμε παίκτες απο το Fiba Europe Cup :lol:
Κλασικά εμείς πάμε για καταστροφή,και ο Ολυμπιακός συζηταμε να δούμε αν δίπλα στον Σλούκα θα είναι ο Καλάθης ή ο Ντιλεινι!
Πάντως επειδή εγώ δεν ανοίκω στους ιδιαίτερα αισιόδοξους όσον αφορά το ύψος του μπάτζετ για την επόμενη σεζόν,δεν θεωρώ πως ο Νικ θα ανανεώσει...Και σίγουρα,ακόμα και τα κακά σενάρια να επαληθευθούν(μπάτζετ γύρω στα 5 εκατ),με σωστές κινήσεις μπορείς να δομήσεις μια καλή ομάδα.
Σοβαρά τώρα;;; Μόλις πέρυσι τα αντικειμενικά μπασκετικά μέσα και αρκετοί φίλοι του μπάσκετ πρωτίστως και μετά....κάποιων ομάδων, έκαναν την κηδεία του Ολυμπιακού, ανακοίνωναν την πτώχευση των ιδιοκτητών του, την διάλυση του τμήματος, τις οφειλές στις cheerleaders, τον αγώνα που ετοιμαζόταν να κάνει η ομάδα για την αποφυγή της τελευταίας θέσης της ευρωλίγκας κτλ, κτλ. Και στην απέναντι μεριά, στα θετικά νέα του ελληνικού μπάσκετ προεξοφλούσαμε final4, ομάδες όνειρο, πληρότητα σε κάθε θέση κτλ, κτλ. Και να ήταν μόνο πέρυσι, καλά θα ήταν.

Οπότε όχι, δεν ισχύει αυτό που λες κατά τη γνώμη μου.
Για να είμαι ειλικρινής,δεν θυμάμαι τα αντικειμενικα μεσα που λες,αν γραφανε και κηδειες και πτωχευσεις.Τωρα τα ειρωνικα απο τον κοσμο,δεν τα γλυτωνεις,οταν υπαρχει υποβιβασμος στην Α2,και βγαινουν αρθρα για μεγαλες οφειλες των αφων,για απολυσεις κλπ.
Στο συγκεκριμενο ποστ μου ασχολουμαι με την διαφορα που υπαρχει στον κοσμο κυριως,αλλα και στα μεσα,που ο Ολυμπιακος κοιταει να παρει Σλουκα,δεν ξερουν αν θα τον πλαισιωσουν με Νικ η με Ντιλεινι,και βαζουμε και τον Γκιλ για να κλεισει η 3αδα,ενω στον Παναθηναικο κυνηγαμε τον Κασελακη και τον Μποχωριδη.
Καλα τα περι πληροτητας σε καθε θεση του Παναθηναικου,απο ατομα με γνωση(οση μπορουν να εχουν) και κριση,δεν θα τα διαβαζες.Ισα ισα καποιοι γραφανε με το ζορι 8αδα...

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 11:25 am

μακαρι να παρει καποιους απο αυτους που γραφονται για τον οσφπ, π.χ σλουκα-γκιλ και να ανεβει και α1. ετσι και ο ΔΓ θα παρει κανα παικτη ή εστω θα μεινει ο νικ και φυσικα θα αυξηθει ο ανταγωνισμος, τα τηλεοπτικα, οι διαφημισεις κλπ κλπ. εμεις πρωτα μπασκετ θελουμε να βλεπουμε και μετα να παιρνουμε τιτλους και να κερδιζουμε, τι θελετε να καταντησουμε σαν το ποδοσφαιρο που εχουν καταστραφει τα παντα?

αλλιως αν μεινει στα ιδια ο οσφπ και μεινει α2, λεει ο ΔΓ, πρωταθλημα θα παρω, ευρωλιγκα ετσι και αλλιως δεν θα παω πουθενα περα απο 8αδα, οποτε ας παω στα 5-5,5 μυρια και απο χρονου βλεπουμε.

ΥΓ μην την ψαχνετε με δημοσιογραφους. αν εξαιρεσουμε καποιους λιγους ολοι οι αλλοι γραμμα παιρνουν να γραφουν οτι τους λενε τα αφεντικα τους. δεν βλεπετε τι γινεται και στην πολιτικη με τα παπαγαλακια, σκαι, πορτοσαλτε κλπ κλπ? ετσι ειναι και στα αθλητικα.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 12:14 pm

καλη η καζουρα,αλλα στην dpg εποχη αυτο που γινεται με τον Ολυμπιακο δεν ειναι καζουρα !
ειναι μια λογικη του να ψοφησει η κατσικα του γειτονα και ας ψοφησουμε μετα και εμεις..!
ο τεραστιος Θανασης Γιαννακοπουλος παντα ελεγε οτι θελει τον Ολυμπιακο ισχυρο ! ο Δημητρης Γιαννακοπουλος του Παυλου (α ρε Παυλο..) θελει εναν Ολυμπιακο διαλυμενο ,γιατι απλα κατι τετοιο βολευει τα σχεδια του ωστε να μικραινει ολο και περισσοτερο τον Παναθηναικο !
εγω δεν θα παρω ! δεν συμμετεχω σε αυτη την πλακα ! μακαρι ο Ολυμπιακος να επαιρνε Ντιλεινι και μακαρι να παρει Σλουκα ! που πιστευω θα τον παρει αυτον !να δω εμεις μετα πως θα συνεχισουμε τον χαβαλε με περσινα ξινα σταφυλια και { πως τους πετσοκοψες ετσι προεδρε με τα στριγκακια στον παγκο} ... :sorry:

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 12:25 pm

Έχω την αίσθηση ότι αυτή τη φορά τα προβλήματα του Παναθηναϊκού είναι υπαρκτά κι ίσως πάνε και ξέχωρα από την πραγματικότητα του νέου ιού. Ίσως λέω, γιατί δεν το ξέρω θετικά.
Σίγουρα, αν ο Ολυμπιακός πάρει Σλούκα, Γκιλ ή κάποιους στο κάσε τους περίπου, τότε θα ταρακουνηθεί ο Δ.Γ. Δεν νομίζω πάντως να είναι προχωρήσει σε σοβαρές κινήσεις ακόμα και αν πάρουμε εμείς καλούς παίκτες. Πώς ήταν πέρσι ας πούμε που ο Παναθηναϊκός έπαιρνε τον Φριντέτ των 1.7 εκ. δολαρίων κι ο Ολυμπιακός έπαιρνε αυτούς που πήρε;
Γιατί να μην γίνει κι από την ανάποδη μια φορά; Εκεί έγκειται ο προβληματισμός μου; Είναι ο Παναθηναϊκός η ομάδα των Γιαννακόπουλων που ήταν κάποτε; Σε καμία περίπτωση. Ο Δ.Γ πάμπολες φορές έχει πει ότι δεν βγαίνει η δουλειά, έχει καλέσει σε Pao alive ? Athens? ή κάτι τέτοιο χωρίς αποτέλεσμα, τα σχέδια του με την μπάλα δεν του έχουν βγει κι υπάρχει χρονιά (επί Ιβάνοβιτς) που έχει ρίξει το μπάτζετ όντως πολύ.

Σε συνδυασμό με τον νέο ιό, γιατί αυτό να μην γίνει και τώρα; ¨Ολη η Ευρώπη το έχει τούμπανο για τον Καλάθη. Νομίζετε ότι είναι από τα ελληνικά δημοσιεύματα όλο αυτό; Ο μάνατζερ του δεν έχει βγει στη γύρα εδώ και καιρό δηλαδή; Ο μάνατζερ του Μιλουτίνοβ δεν είχε βγει σε αντίστοιχη γύρα εδώ και μήνες;

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 2:46 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 9:21 am
john wick έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 6:12 am
.................
Ματς που θα γίνονται (σίγουρα) κεκλεισμένων των θυρών , κάποια στιγμή (σίγουρα) θα διακοπεί λόγω 2ου κύματος covid,.,,
.......................

Για πες και για τον τίτλο που θα σηκώσετε για φέτος; Χοντροκομμένο ή όχι; Εμένα μου θυμίζει κάτι κωμωδίες πάντως σε τριτοκοσμικές χώρες.

Δεν μου κάνει καμμία μα καμμία αίσθηση...
προφανώς γνωρίζεις ότι ήμουν ανέκαθεν κατά του εκεί εκεί στην Α2.....
αυτές οι 2 ομάδες ειναι συγκοινωνούντα δοχεία (καλώς ή κακώς... , μάλλον κακώς..)

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 3:22 pm

Απο οτι κατάλαβα ο dpg είναι ο σατανας και οι Αφοι οι σωτήρες του ελληνικού μπασκετ. Καλό ακούγεται. Εγω θα προσθέσω οτι καλά εκαναν και του έδωσαν το πρωτάθλημα γιατί μπορεί να σηκωνόταν και να έφευγε και να πήγαινε στην τρίτη κατηγορία μιας και η δεύτερη είναι πιασμένη. Να θυμίσω δε οτι την χρονια που κάτι παλιόπαιδα πήραν στο κυνηγι τον Μπαρτζωκα του φώναζαν χάσατε απο τον Μποχωρίδη, ας κρατήσουμε λοιπόν χαμηλά τον αμανέ γιατί ακούγεται οτι θα γυρίσει ο Μποχωρίδης.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 22, 2020 4:24 pm

djibriliant έγραψε:
Παρ Μάιος 22, 2020 3:22 pm
Απο οτι κατάλαβα ο dpg είναι ο σατανας και οι Αφοι οι σωτήρες του ελληνικού μπασκετ. Καλό ακούγεται. Εγω θα προσθέσω οτι καλά εκαναν και του έδωσαν το πρωτάθλημα γιατί μπορεί να σηκωνόταν και να έφευγε και να πήγαινε στην τρίτη κατηγορία μιας και η δεύτερη είναι πιασμένη. Να θυμίσω δε οτι την χρονια που κάτι παλιόπαιδα πήραν στο κυνηγι τον Μπαρτζωκα του φώναζαν χάσατε απο τον Μποχωρίδη, ας κρατήσουμε λοιπόν χαμηλά τον αμανέ γιατί ακούγεται οτι θα γυρίσει ο Μποχωρίδης.
Ούτε σατανάς ούτε σωτήρες. Για τους Αφούς μπορείς να κοιτάξεις στα ποστ του νέου φόρουμ και θα δεις δριμεία κριτική και τεκμηριωμένη.
Στα υπολοιπα δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω. Δεν βγάζουν κανένα νόημα. Καταλαβαίνω ότι θες να πεις κάτι με κωδικούς εξέδρας φανατικών που δεν τους έχω και πολύ ψηλά στη συνείδησή μου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”