Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11171
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 13, 2021 10:06 am

Tracy Mac έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 9:20 am
j-kidd13 έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 8:11 am


Εγω ξέρω οτι πηρε 550 χιλιαδες δολλαρια, το basketblog εγραψε 500 χιλιαδες ευρω οταν εγινε η μεταγραφη(ακομα παραπανω δηλαδη σε δολλαρια). Eννοειται οτι δεν αξιζει 500 χιλιαρικα ο Μπεντιλ,και σωστα καναμε και δεν τα δωσαμε,ουτε και 450,για μενα ουτε και 400.Προσωπικα δεν ηθελα καν να μεινει,καθως προκειται για εναν τιμιο μεν, μετριοτατο δε, παικτη που δεν θα ειχε καμια παραπανω εξελιξη απο αυτο που ειδαμε.Αν καναμε σωστα που τα δωσαμε στον Εβανς θα φανει.
Ο Ογκαστ παλι,για αλλη μια σεζον δεν εδειξε απολυτως τιποτα, επίσης καλά κάναμε που τον αποδεσμευσαμε,απο το να δινω 400+ στον Ογκαστ,καλύτερα να δωσω 100 στον Καββαδα.
Το ιδανικο βεβαια θα ηταν να εχει ερθει ενας καλυτερος του Φλοιντ ή του Εβανς. Τωρα θα περιμενουμε να δουμε αν θα πιασουν οι 2 συγκεκριμενοι. Παντως,αυτη τη στιγμη προσωπικα,προτιμω 100 φορες Εβανς και Φλοιντ, απο το να ειχα παλι Μπεντιλ και Ογκαστ.Ξεκαθαρα. Τους ειδα ξερω τι μπορουν να κανουν,και δεν αρκει, προτιμω να δοκιμασω κατι αλλο,το αν θα αρκει αυτο το κατι αλλο,θα το δουμε στην πορεια. Οχι τωρα,πριν καν αρχισει η σεζον.
1 μυριο ευρω για 2 χρονια, τωρα το ειδα, οποτε 500 χιλ ευρω, οποτε ναι εχεις δικιο. Ο μπεντιλ σε ανοδικη πορεια ηταν και εχει στοιχεια πολυ σημαντικα για μια ομαδα με χαμηλο μπατζετ. βελτιωνε και σουτακι και βελτιωνε και αντιληψη. και ηταν και καλος στα ριμπαουντ, οχι μονο να τα παιρνει αλλα στα box out!

Ο Ογκαστ δεν θα επαιρνε 400+, θα επαιρνε οσα πηρε απο τσεντεβιτα, εκτος αν νομιζεις οτι εδωσε 400 για ζακ η τσεντεβιτα. με 200 χιλ δολαρια μαξ εμενε.

Οπως και να εχει, η ομαδα στους ψηλους δειχνει πολυ πιο αδυναμη απο περσυ ενω ταυτοχρονα δεν ενισχυθηκαμε στους κοντους (δεν λεω σε σχεση με περσυ λεω γενικα, γιατι σε σχεση με περσυ και ενα κωνο να εβαζες για ασσο καλυτερος θα ηταν).

Το χθεσινο φιλικο παντως οπου βαλαμε τα παντα δεν νομιζω να ειναι ο κανονας, παρα μονο η εξαιρεση. τουλαχιστον ειδαμε περυ οτι ειναι παικταρα (αν και δεν το χει τοσο με δημιουργια-οργανωση), ενω βελτιωθηκε και ο φλοιντ.
Τιμιος αλλα λιγος για ευρωλιγκα ο Μπεντιλ,ή κανει μόνο για 5η λύση,να εχεις σε καθε θεση βασικο και αναπληρωματικο,και μπαλαντερ τον Μπεντιλ.Γι αυτο και δεν ειχε και ενδιαφερον απο ομαδα euroleague,ουτε καν eurocup. Τωρα για τον Ογκαστ, προτιμω τον Καββαδα, που σαν ικανοτητα υστερει απο τον Ογκαστ,θα βγαλει ομως λιγο νευρο και πεισμα,και ειναι φθηνοτερος.

Για το χθεσινό φιλικό,εγω δεν τα λαμβάνω υπόψιν,θέλω να δω τον Παπαπέτρου,τον Πέρυ,κλπ στα επίσημα,όπως και δεν θα χαντακώσω τον Οκάρο πχ,ή τον Εβανς αν δεν πάνε καλά.

Στα επίσημα και μετα απο λίγα ματς,θα φανεί τι μπορούν και τι οχι.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 9:24 pm

Μεγάλη συνέντευξη Χεζόνια διάβασα μόλις. Η πλάκα είναι ο τίτλος της: ¨΄..ήμουν μπερδεμένος". Ενώ τώρα ας πούμε ότι... ξεμπερδεύτηκε και τα έκανε λιανά; :P
Κάποιος να τον ξεμπερδέψει.
Καλύτερο ήταν το κομμάτι... που πήρε τηλέφωνο κάπου 100 άτομα να τους ρωτήσει τη γνώμη τους για το που θα παίξει.

AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 9:54 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 9:24 pm
Μεγάλη συνέντευξη Χεζόνια διάβασα μόλις. Η πλάκα είναι ο τίτλος της: ¨΄..ήμουν μπερδεμένος". Ενώ τώρα ας πούμε ότι... ξεμπερδεύτηκε και τα έκανε λιανά; :P
Κάποιος να τον ξεμπερδέψει.
Καλύτερο ήταν το κομμάτι... που πήρε τηλέφωνο κάπου 100 άτομα να τους ρωτήσει τη γνώμη τους για το που θα παίξει.

Συνέντευξη προέδρου Εδεσσαικού. Δεν έβγαλε νόημα. Δηλαδή ο Πέρυ είναι επιλογή Χεζόνια;;

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 2:18 am

Τι τρελες ηταν αυτές που είπε ο Μαριο χθες ρε παιδια? Ίσως και καλύτερα που έφυγε, δεν ξερω πως την εχει δει, καμια ουσία στα λεγόμενα του παντως, δεν κατάλαβα που ήθελε να καταλήξει..

0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 6:37 am

Ο Χεζόνια δεν είχε μανατζερ είχε ομως τον οικονομικό σύμβουλο που το είχε αναλάβει, επίσης ο Παναθηναικος ήταν πολύ μπερδεμενος και έδωσε προτεραιότητα σε Παπαπέτρου Μήτογλου, αλλα δεν θέλει να πει κάτι ασχημο μην κατηγορείτε τον Παναθηναϊκο κλπ κλπ και επίσης αν δεν κάνω λάθος άφησε και ενα υπονοούμενο για τον Παπαπετρου αν το επιασα καλα οτι ενδεχομένως να έχει παραπονο οτι δεν εχει ενημέρωση ή δεν ρωτάνε την γνώμη του για τις μεταγραφές. Ο Μάριο αυτή την στιγμή κάνει σαν απατημένη/ος γκόμενα/γκόμενος. Σε αυτό που συνέβη στην περίπτωση του υπάρχουν 2 τίμιες συμπεριφορές και δεν θα είχα πρόβλημα με καμία, ή δεν λες τίποτα άσχημο χωρίς υπονοούμενα, μικρές σπόντες κλπ ή λες τα πράγματα με το όνομα τους οτι δηλαδή κατάλαβες απο την συμπεριφορά τους οτι δεν καιγόντουσαν να μείνεις .

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:01 am

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 9:24 pm
Μεγάλη συνέντευξη Χεζόνια διάβασα μόλις. Η πλάκα είναι ο τίτλος της: ¨΄..ήμουν μπερδεμένος". Ενώ τώρα ας πούμε ότι... ξεμπερδεύτηκε και τα έκανε λιανά; :P
Κάποιος να τον ξεμπερδέψει.
Καλύτερο ήταν το κομμάτι... που πήρε τηλέφωνο κάπου 100 άτομα να τους ρωτήσει τη γνώμη τους για το που θα παίξει.
Που είναι αυτή η συνεντευξη;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:10 am

yorgos έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:01 am


Που είναι αυτή η συνεντευξη;
Εγώ την πέτυχα στο sport24 αλλά αποσπασματικά και κατάλαβα ότι θα την έβρισκα ολόκληρη στο SDNA. Και καλά το μάντεψα.
Σε αφήνω να την απολαύσεις φίλε μου.

*Για να μην ψάχνεις:
https://www.sdna.gr/mpasket/878323_hezo ... perdemenos

Είναι που είναι.....μπερδεμένος :roll: ο Χεζόνια-ς, είναι κι ο μεταφραστής τύπος που δεν.. στρίβει και το αποτέλεσμα όντως φέρνει σε ....πρόεδρο Εδεσσαϊκού που είπε και πιο πάνω ο AODAFNIS. :)

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 4:48 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:10 am
yorgos έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:01 am


Που είναι αυτή η συνεντευξη;
Εγώ την πέτυχα στο sport24 αλλά αποσπασματικά και κατάλαβα ότι θα την έβρισκα ολόκληρη στο SDNA. Και καλά το μάντεψα.
Σε αφήνω να την απολαύσεις φίλε μου.

*Για να μην ψάχνεις:
https://www.sdna.gr/mpasket/878323_hezo ... perdemenos

Είναι που είναι.....μπερδεμένος :roll: ο Χεζόνια-ς, είναι κι ο μεταφραστής τύπος που δεν.. στρίβει και το αποτέλεσμα όντως φέρνει σε ....πρόεδρο Εδεσσαϊκού που είπε και πιο πάνω ο AODAFNIS. :)
Πολλά ευχαριστώ και σε σενα και στο mixalis7 που μου έστειλε όλη τη συνέντευξη σε πμ.

ΠΕρίεργα πράγματα από το Χεζόνια, αν και για να πω την αλήθεια έχω ξαναγράψει ότι είναι λίγο προβληματικό το παιδί:
- έπρεπε να τον ρωτήσουν για τον νέο κόουτς
- δεν έπρεπε να υπογράψουν τον Πέρι πριν συμφωνήσουν με το Μάριο.
- αυτός μας πρότεινε τον Πέρι, δεν τον ήξεραν
- "είμαι η γέφυρα, ανάμεσα στη Θ13 και την ομάδα, αν πω μια κουβέντα με ακούν 50.000 οπαδοί, αν τους πω μάγκες μην έρθετε για μανούρα στην προπόνηση δε θα έρθουν, μιλάω με τους αρχηγούς τους" (εσύ και ο σουβλατζής, ε ρε τι τραβάμε)
- "ο Σάρας είπε στον οικονομικό μου σύμβουλο ότι δεν είμαι το κατάλληλο φιτ για την ομάδα, το καταλαβαίνω. Είναι ήδη ομάδα κορυφής, τι να πάω να κάνω, να κυριαρχήσουμε τη λίγκα τελείως; Θέλω να πάω κάπου να χτίσω από την αρχή" (ναι, γι αυτό δε σε πήραν)
- ήμουν killer στη Μπαρτσελόνα (σιγά ρε μεγάλε, 17 ήσουν :drunk: δες λίγο το ρόστερ)
- "τους είχα πει ότι θα αποφασίσω τον Αύγουστο αλλά αυτοί άρχισαν και υπέγραφαν παίκτες πριν από αυτό". Δεν το ξέραμε να πιάσουμε Σεπτέμβρη για να ξεκινήσει ο προγραμματισμός :obey: :hammer:

Προσγειώστε τον.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4154
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Σεπ 15, 2021 5:12 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 9:24 pm

Καλύτερο ήταν το κομμάτι... που πήρε τηλέφωνο κάπου 100 άτομα να τους ρωτήσει τη γνώμη τους για το που θα παίξει.
οι μισοι θα ηταν ατομα του εδω φορουμ που δεν τον ηθελαν :mrgreen:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:25 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 5:12 pm


οι μισοι θα ηταν ατομα του εδω φορουμ που δεν τον ηθελαν :mrgreen:
Η πλάκα είναι ότι πιο πολύ σέβομαι εγώ τον Παναθηναϊκό (που όπως έχω ξαναπεί, σε κάθε του ευρωπαϊκό παιχνίδι είμαι με τον αντίπαλό του- έτσι για να μην ξεχνάμε και το αλατοπίπερο των παιδικόεφηβικών μας χρόνων και δεν τρέχει και μία) παρά ο Χεζόνια.
Στο επίκεντρο της προσοχής θέλει να είναι και τίποτε άλλο.

Η συνέντευξή του (πριν λίγο την είδα και σε βίντεο) είναι μνημείο έπαρσης, κουτοπονηριάς, αδυναμίας παραδοχής των πλέον προφανών, και ασέβειας προς τον Παναθηναϊκό.
Χωρίς καθόλου πλάκα το τελευταίο. Το σωστό είναι από δω και πέρα να βρει κλειστή την πόρτα του ΟΑΚΑ όπως βρήκε- εκκωφαντικά κλειστή την πόρτα του Παλάου.

GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Σεπ 16, 2021 12:20 pm

Ας χαλαρώσουμε λίγο με το Χεζονια όπως παλιότερα με το Τζέιμς. Η αλήθεια είναι μια, η ομάδα δεν εχει φράγκο να τους πληρώσει και για αυτό δε μένουν. Αν υπήρχαν λεφτά, θα τον είχαμε υπογράψει την πρώτη στιγμή τον Χεζονια που είναι παιχταράς και vfm για αυτά που ζητούσε και παλαιότερα και τον Τζέιμς.

Σήμερα που κλείνει ο Τζέιμς ( και είχα μια μικρή ελπιδα, χωρίς βέβαια καμία ένδειξη) στη Μονακό, θέλω να κοιτάω το δάσος, που για μένα είναι το πόσο έχει μικρύνει ο σύλλογος. Ήταν διαθέσιμος ο μόνος παίχτης που θα μπορούσε να μας εγγυηθεί 8αδα, να φέρει ενθουσιασμό, να ανεβάσει το ενδιαφέρον και τα διαρκείας και ουτε καν προσπαθήσαμε. Όχι γιατί δε ταιριάζει. Αυτό είναι μια αστεία δικαιολογία. Δλδ ο τυχαίος περυ ταιριάζει ( μπορεί να αποδειχθεί λιρα 100 αλλα για τη ευρωλιγκα αυτή τη στιγμή, είναι αμελητέα ποσότητα) και δε ταιριάζει ο Τζέιμς?!

Το δάσος είναι ότι ο παναθηναϊκός είναι εγκλωβισμένος στο dpg. Έχει μια 10ετια να πάει f4. Έχει το μικρότερο μπάτζετ στη διοργάνωση. Δεν είναι προορισμός για κανέναν παίχτη πέρα στοιχημάτων. Ο Ολυμπιακός δυναμώνει και δε φαίνεται φως στο τούνελ. Δεν είμαι απαισιόδοξος και ούτε μοιρολογω, παραθέτω τα facts. Τι είπε ο Χεζονια στην συνέντευξη και λοιπά, απλά μας αποπροσανατολιζει απο τη πραγματικότητα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 1:16 pm

GreenLantern έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 12:20 pm
Ας χαλαρώσουμε λίγο με το Χεζονια όπως παλιότερα με το Τζέιμς. Η αλήθεια είναι μια, η ομάδα δεν εχει φράγκο να τους πληρώσει και για αυτό δε μένουν. Αν υπήρχαν λεφτά, θα τον είχαμε υπογράψει την πρώτη στιγμή τον Χεζονια που είναι παιχταράς και vfm για αυτά που ζητούσε και παλαιότερα και τον Τζέιμς.

Σήμερα που κλείνει ο Τζέιμς ( και είχα μια μικρή ελπιδα, χωρίς βέβαια καμία ένδειξη) στη Μονακό, θέλω να κοιτάω το δάσος, που για μένα είναι το πόσο έχει μικρύνει ο σύλλογος. Ήταν διαθέσιμος ο μόνος παίχτης που θα μπορούσε να μας εγγυηθεί 8αδα, να φέρει ενθουσιασμό, να ανεβάσει το ενδιαφέρον και τα διαρκείας και ουτε καν προσπαθήσαμε. Όχι γιατί δε ταιριάζει. Αυτό είναι μια αστεία δικαιολογία. Δλδ ο τυχαίος περυ ταιριάζει ( μπορεί να αποδειχθεί λιρα 100 αλλα για τη ευρωλιγκα αυτή τη στιγμή, είναι αμελητέα ποσότητα) και δε ταιριάζει ο Τζέιμς?!

Το δάσος είναι ότι ο παναθηναϊκός είναι εγκλωβισμένος στο dpg. Έχει μια 10ετια να πάει f4. Έχει το μικρότερο μπάτζετ στη διοργάνωση. Δεν είναι προορισμός για κανέναν παίχτη πέρα στοιχημάτων. Ο Ολυμπιακός δυναμώνει και δε φαίνεται φως στο τούνελ. Δεν είμαι απαισιόδοξος και ούτε μοιρολογω, παραθέτω τα facts. Τι είπε ο Χεζονια στην συνέντευξη και λοιπά, απλά μας αποπροσανατολιζει απο τη πραγματικότητα.
Γράφεις για τον Τζέιμς: "ήταν διαθέσιμος ο μόνος παίχτης που θα μπορούσε να μας εγγυηθεί 8αδα". Έχω την αίσθηση ότι το θέμα για σας δεν είναι αν θα πάτε 8αδα ή όχι, αλλά το να φτιάξετε ομάδα κατ' αρχήν.
Από κει και πέρα ο Τζέιμς ήταν και στην Αρμάνι, με πολύ καλύτερο ρόστερ απ΄ αυτό που έχετε εσείς φέτος κι όμως 8αδα δεν είδαν. 12η ήρθε.

Για τον Χεζόνια είναι απαραίτητο να γραφούν μερικά πράγματα. Όχι όμως για το αν έμεινε ή δεν έμεινε. Αυτό είναι ήσσονος. ΄
Αλλά για τα φύκια για μεταξωτές που πουλάει συστηματικά.

Καλό είναι κάποια στιγμή να μην ταυτίζεστε με παίκτες που για κάποιον εντελώς μεταφυσικό λόγο περιμένετε ότι άλλο δεν έχουν από το να σκέφτονται πως θα παίξουν για τον.... Παναθηναϊκό της καρδιάς τους.
Τα πράγματα έχουν από καιρό πάψει να περιστρέφονται γύρω από τον μπασκετικό Παναθηναϊκό με τα 6 ευρωπαϊκά. Το έχω ξαναγράψει.
Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν όλοι και σταματήσουν να ονειρεύονται επιστροφή Ζοτς, Τζέιμς και Χεζόνια (δηλαδή τους κορυφαίους ή έστω πιασάρικους όπως ο ..μπερδεμένος Χεζόνια) τόσο το καλύτερο.
Μπροστά σας έχετε μια αρκετά ενδιαφέρουσα πρόκληση. Να φτιάξετε ανταγωνιστική ομάδα, με κορμό, με αρχές και με σοβαρότητα. Το πρώτο βήμα έγινε με τον Πρίφτη, αλλά δεν έγινε το δεύτερο με κάποιους ξένους(κι ΈΛληνες) που θα μπορούσατε να είχατε υπογράψει με τα ίδια λεφτά.

Αυτά τα αντιτουριστικά αλλά αληθή. Καμιά φορά τα λόγια του ¨εχθρού¨σου μπορούν να σε επανα-φέρουν στον σωστό δρόμο.
Παραφράζοντας ένα ασιατικό ρητό.

* Τα ίδια (στο ίδιο πνεύμα)έχω γράψει τον τελευταίο χρόνο του Σφαιρόπουλου. ΄Όταν πρότεινα τον Μπλατ (τότε θεωρούταν άπιαστος για τον Ολυμπιακό) κι υπομονή για να ξαναγίνουμε ομάδα.

GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:20 pm

Φίλε μου εσυ μπερδεύεσαι. Το 2021 δε μπορείς να φτιάξεις ομάδα χωρίς λεφτά. Όσο καλός και αν είναι ο Πριφτης και βγάλει και 3 παιχταράδες φέτος, του χρόνου αν δεν τους πληρώσεις θα φύγουν. Αποκλείεται να φτιαχτεί ομάδα χωρίς διοίκηση και λεφτά. Αμφιβάλλω αν θα βγάλει τη χρονιά ο πριφτης με το ροστερ που έχει. Η πίεση στον Παναθηναϊκό είναι μεγάλη και με τις πρώτες ήττες, δε θα είναι όπως πέρυσι, που δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός στο καδρο.

Η εφες έφτιαξε ομάδα μετά απο τόσα χρόνια και κράτησε τον κορμό της φέτος γιατί τα έσκασε χοντρά. Όπως έκανε και ο παναθηναϊκός των επιτυχιών. Είχε το μεγαλύτερο μπάτζετ και είχε τεχνογνωσία, κορμό και τον καλύτερο προπονητή.

Όχι τα λεφτά δεν είναι εγγύηση αλλά είναι προϋπόθεση.

Ο Τζέιμς σε εμάς έκανε φοβερές χρονιές και μας πήρε απο το χεράκι και στους 8 και σε πρωταθλήματα. Όπως και με τσσκα και με μπασκονια. Εσυ θυμάσαι τη μια χρονιά με αρμανι που νομίζω και πάλι στις τελευταίες αγωνιστικές δε μπήκε 8αδα, που συνήθως είχε αποκλειστεί απο το Γενάρη. ( Η Αρμάνι που δε έχει στεριώσει κάνεις μέχρι πέρυσι) Όπως όλοι οι αντιτζειμικοι και λάτρεις του κουτσου κουτσου ball, σαε βολεύει να θυμάστε εκείνη τη χρονιά τοθ Τζέιμς.

Ναι φίλε μου ο Τζέιμς ήταν εγγύηση για 8αδα. Και αν υπήρχαν λεφτά και έμενε για πολλά χρόνια και έφερνες και άλλους παιχταράδες δίπλα σε τζειμς παπαπετρου και όσους βγουν απο φέτος, μια χαρά κορμό θα έφτιαχνες. Και σαν παναθηναϊκός προτιμώ να βλέπω τον Τζέιμς απο τον Μπορχωριδη. Ανάθεμα τι κορμό θα φτιάξεις με Λευτέρη και Καβαδα.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:34 pm

GreenLantern έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 2:20 pm
Φίλε μου εσυ μπερδεύεσαι. Το 2021 δε μπορείς να φτιάξεις ομάδα χωρίς λεφτά. Όσο καλός και αν είναι ο Πριφτης και βγάλει και 3 παιχταράδες φέτος, του χρόνου αν δεν τους πληρώσεις θα φύγουν. Αποκλείεται να φτιαχτεί ομάδα χωρίς διοίκηση και λεφτά. Αμφιβάλλω αν θα βγάλει τη χρονιά ο πριφτης με το ροστερ που έχει. Η πίεση στον Παναθηναϊκό είναι μεγάλη και με τις πρώτες ήττες, δε θα είναι όπως πέρυσι, που δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός στο καδρο.

Η εφες έφτιαξε ομάδα μετά απο τόσα χρόνια και κράτησε τον κορμό της φέτος γιατί τα έσκασε χοντρά. Όπως έκανε και ο παναθηναϊκός των επιτυχιών. Είχε το μεγαλύτερο μπάτζετ και είχε τεχνογνωσία, κορμό και τον καλύτερο προπονητή.

Όχι τα λεφτά δεν είναι εγγύηση αλλά είναι προϋπόθεση.

Ο Τζέιμς σε εμάς έκανε φοβερές χρονιές και μας πήρε απο το χεράκι και στους 8 και σε πρωταθλήματα. Όπως και με τσσκα και με μπασκονια. Εσυ θυμάσαι τη μια χρονιά με αρμανι που νομίζω και πάλι στις τελευταίες αγωνιστικές δε μπήκε 8αδα, που συνήθως είχε αποκλειστεί απο το Γενάρη. ( Η Αρμάνι που δε έχει στεριώσει κάνεις μέχρι πέρυσι) Όπως όλοι οι αντιτζειμικοι και λάτρεις του κουτσου κουτσου ball, σαε βολεύει να θυμάστε εκείνη τη χρονιά τοθ Τζέιμς.

Ναι φίλε μου ο Τζέιμς ήταν εγγύηση για 8αδα. Και αν υπήρχαν λεφτά και έμενε για πολλά χρόνια και έφερνες και άλλους παιχταράδες δίπλα σε τζειμς παπαπετρου και όσους βγουν απο φέτος, μια χαρά κορμό θα έφτιαχνες. Και σαν παναθηναϊκός προτιμώ να βλέπω τον Τζέιμς απο τον Μπορχωριδη. Ανάθεμα τι κορμό θα φτιάξεις με Λευτέρη και Καβαδα.
Συμφωνώ χωρίς λεφτά ομάδα δεν φτιάχνεις στην σημερινή ευρωλίγκα. Οι ελληνικές ομάδες όμως δεν μπορούν να δίνουν πάρα πολλά λεφτά για παίκτες, μόνο έναν παίκτη μπορούν να πληρώσουν πάνω από 1 εκ, ο ολυμπιακός το σλούκα και ο παο τον παπαπέτρου οι υπόλοιποι θα είναι κάτω από 800 χιλ . Αν κάνουν ορθολογικές επιλογές και να έχουν έναν σταθερό κορμό με 7κ μπάτζετ αγωνιστικό μπορούν να χτυπήσουν 8αδα .

0
GreenLantern

senior
Reactions: 65
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2016 9:10 am
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:43 pm

Φίλε δε νομίζω να έχετε 7 μύρια μπάτζετ φέτος. Δε βγαίνουν τα κουκιά.

Εμείς επίσης δεν έχουμε ούτε 5 μύρια. Με το 1+ να το παίρνει ο παπαπετρου και δε γινόταν χωρίς αυτόν. Έπρεπε να του τα δώσεις. Οπότε για ποιο κορμό να συζητάμε? Και ποια 8αδα?

Ο παναθηναϊκός νομίζω ο μόνος αντικειμενικος στόχος είναι να κλέψει το πρωτάθλημα. Εσείς να βγείτε 8αδα σε μια μακριά σεζόν ακόμα καλύτερα και f4. Εμείς πιο φρέσκοι, προετοιμασμενοι απο καιρό και με προσθήκες μεσουσης της σεζόν για να πληρώσουμε μισά συμβόλαια βρίσκουμε το ολυμπιακό κουρασμένο, με απουσίες και απογοητευμένο απο τον αποκλεισμό και χάνεται άλλο ενα πρωτάθλημα με λαϊκά δικαστήρια εξω απο το σεφ. :wave:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”