Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 10:17 pm

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 9:55 pm
Ηλιας Παπαθεοδωρου κυριοι ! την εριξε την βομβα το sportime (αυτη η αντιπαθητικη φυλλαδα κατ εμε :geek: ) !θα τον προτιμουσατε απο Βοβορα ; εγω θα ελεγα οτι καλυτερα θα ηταν να τους δουμε διδιμο απο το να διαλεξουμε αναμεσα τους..
Προτιμώ το Βόβορα προσωπικά. Και νομίζω ότι θα έχει και μεγαλύτερη πίστωση χρόνου από τον κόσμο, είναι πιο συμπαθής φυσιογνωμία, ο Παπαθεωδόρου θα καεί πολύ πιο σύντομα για πολλούς λόγους, ενώ οι σχέσεις του με το Βασιλακό δεν είναι καλός οιωνός. Για το Βόβορα θεωρώ ό,τι και για πολλούς ασίσταντ: αν έχεις θητεύσει κοντά σε τόσους και μάλιστα επιτυχημένα, σίγουρα πράγματα έμαθες και είναι λογικό να σου δοθεί ευκαιρία, έχει παραστάσεις και πολλές μάλιστα. Παντού στον κόσμο οι βοηθοί κάποιοι στιγμή παίρνουν τα ηνία, πολλές φορές και σε μεγάλες ομάδες ως πρώτη δουλειά. Ως χαρακτήρας δεν ξέρω αν μπορεί να το διαχειριστεί όλο αυτό, παραφαίνεται καλός άνθρωπος, αλλά τα ίδια νόμιζα και για το Σφαιρό και μου έλεγαν παίκτες του πως σε σχέση με τον Ίβκοβιτς είναι δερβέναγας (και μου το είπαν με θετικό πρόσιμο), οπότε φυσιογνωμικά και μόνο δεν μπορείς να κρίνεις. Θα μου άρεσε να τον δω ως πρώτο προπονητή το Βόβορα και δε θεωρώ ότι προπονητής χωρίς εμπειρία Ευρωλίγκας έχει απαραίτητα καλύτερο βιογραφικό από βοηθό με πολλά χρόνια εμπειρία Ευρωλίγκας και μάλιστα δίπλα σε κόουτς με εντελώς διαφορετικά στιλ (Πεδουλάκης, Μπαρτζώκας, Πασούτιν, Πασκουάλ, Πιτίνο, μπορεί και να ξεχνάω κάποιον). Δεν είμαι πάντως κι από αυτούς που θεωρούν ότι ο Παπαθεοδώρου είναι φελός.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:02 pm

ειναι αυτο που λες για Βασιλακοπουλο ενα θεμα yorgo.αλλα επειδη απ οτι φαινεται μας χαιρεταει ο θειος..
θα ξεχαστει με τον καιρο η κουμπαρια αυτη..

πιο πολυ θα γινεται σουσουρο οπως το κοβω για τον αδερφο του,ο οποιος δουλευει μεσω του sdna ,για τον μετοχο dpg ;) πολλες κακες γλωσσες βλεπω να υποστηριζουν οτι καιρο γινεται προεργασια απο τον bro..!!

κοιτα συμπτωση ομως ,σημερα γραφτηκε για εναν πρωην της Αεκ : τον Σακοτα και τον νυν ,τον Παπαθεοδωρου !
μονο μην γραφτει αυριο μεθαυριο και για Μπανκι η επιστροφη Μανωλοπουλου.. !δεν θα το αντεξω :P

υγ :Μανωλοπουλος θα εφερνε μαζι του απο Λημνο και τον αγαπημενο σου Διαμαντακο :mrgreen:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 5:50 am

Εντωμεταξύ η άτιμη η ζωή πως κάνει κύκλους, πέρισυ ο ΔΠΓ ειρωνεύοταν για λευκές πετσέτες και φέτος παζαρευει Παπαθεοδωρου και Κασελακη ενώ οι "άλλοι" Μπαρτζωκα και Σλουκα

Τελικά ποιος πετάει λευκή πετσέτα;

Και για να το ξεκαθαρίσω, όσο το μοντέλο είναι να εξαρτάσαι απο το πορτοφόλι κάποιου δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις. Κουμάντο στα λεφτά αλλου δεν μπορεί να γίνει

Η κοροϊδία είναι που ενοχλεί

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 6:18 am

shtarkws έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 5:50 am
Εντωμεταξύ η άτιμη η ζωή πως κάνει κύκλους, πέρισυ ο ΔΠΓ ειρωνεύοταν για λευκές πετσέτες και φέτος παζαρευει Παπαθεοδωρου και Κασελακη ενώ οι "άλλοι" Μπαρτζωκα και Σλουκα

Τελικά ποιος πετάει λευκή πετσέτα;

Και για να το ξεκαθαρίσω, όσο το μοντέλο είναι να εξαρτάσαι απο το πορτοφόλι κάποιου δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις. Κουμάντο στα λεφτά αλλου δεν μπορεί να γίνει

Η κοροϊδία είναι που ενοχλεί


Προσωπικά το θεωρώ τίμιο να βγει και να πει κύριοι με τέτοια έξοδα φέτος και του χρόνου μην περιμένετε πολλά , το μπάτζετ θα ειναι μειωμένο ανάλογα....Εγώ δεν θέλω απειλές για αποχωρήσεις κλπ κλπ
Τώρα για τους απέναντι που λες , ντάξει τον Μπαρτζώκα έφεραν , ο οποίος ήταν άνεργος τόσο καιρό , δεν έφεραν τον Popovic...
Επίσης το ότι βγαίνει προς τα έξω ότι διαπραγματεύονται με τον Σλούκα δεν λέει και τπτ..
Ετσι έλεγαν και για Delayne και για Καλάθη και και και...
Για να μην μιλήσω για τα άρθρα που λένε ότι φέτος τα οικονομικά τους είναι σούπερ :shock:
Κοροιδία λοιπόν υπάρχει απο όλες τις πλευρές...
Απλά τόσα χρόνια οι πράσινοι εφαρμόζουν το σύστημα '' έχε τον κόσμο στην αγωνία , τουλάχιστον να πουν δοξα το Θεό πάλι καλά...'' οι δε κόκκινοι εφαρμόζουν το σύστημα '' πες πες , στο τέλος θα το πιστέψουν..'' υποστηριζόμενοι από μεγάλη μερίδα δημοσιογράφων......

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 7:45 am

john wick έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 6:18 am
shtarkws έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 5:50 am
Εντωμεταξύ η άτιμη η ζωή πως κάνει κύκλους, πέρισυ ο ΔΠΓ ειρωνεύοταν για λευκές πετσέτες και φέτος παζαρευει Παπαθεοδωρου και Κασελακη ενώ οι "άλλοι" Μπαρτζωκα και Σλουκα

Τελικά ποιος πετάει λευκή πετσέτα;

Και για να το ξεκαθαρίσω, όσο το μοντέλο είναι να εξαρτάσαι απο το πορτοφόλι κάποιου δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις. Κουμάντο στα λεφτά αλλου δεν μπορεί να γίνει

Η κοροϊδία είναι που ενοχλεί


Προσωπικά το θεωρώ τίμιο να βγει και να πει κύριοι με τέτοια έξοδα φέτος και του χρόνου μην περιμένετε πολλά , το μπάτζετ θα ειναι μειωμένο ανάλογα....Εγώ δεν θέλω απειλές για αποχωρήσεις κλπ κλπ
Τώρα για τους απέναντι που λες , ντάξει τον Μπαρτζώκα έφεραν , ο οποίος ήταν άνεργος τόσο καιρό , δεν έφεραν τον Popovic...
Επίσης το ότι βγαίνει προς τα έξω ότι διαπραγματεύονται με τον Σλούκα δεν λέει και τπτ..
Ετσι έλεγαν και για Delayne και για Καλάθη και και και...
Για να μην μιλήσω για τα άρθρα που λένε ότι φέτος τα οικονομικά τους είναι σούπερ :shock:
Κοροιδία λοιπόν υπάρχει απο όλες τις πλευρές...
Απλά τόσα χρόνια οι πράσινοι εφαρμόζουν το σύστημα '' έχε τον κόσμο στην αγωνία , τουλάχιστον να πουν δοξα το Θεό πάλι καλά...'' οι δε κόκκινοι εφαρμόζουν το σύστημα '' πες πες , στο τέλος θα το πιστέψουν..'' υποστηριζόμενοι από μεγάλη μερίδα δημοσιογράφων......
Συμφωνω αγαπητε

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:49 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 9:55 pm
Ηλιας Παπαθεοδωρου κυριοι ! την εριξε την βομβα το sportime (αυτη η αντιπαθητικη φυλλαδα κατ εμε :geek: ) !θα τον προτιμουσατε απο Βοβορα ; εγω θα ελεγα οτι καλυτερα θα ηταν να τους δουμε διδιμο απο το να διαλεξουμε αναμεσα τους..
καταρχας ειναι μετριος προπονητης και κατα δευτερον ειναι ολο μεσα στις κλικες. και ειναι και κακος χαρακτηρας. ξεχνατε το χαστουκι στον κονιαρη ή το τι εκανε στον ημιτελικο κυπελλου κηφισια-απολλων πατρας?

για βοηθος του βοβορα δεν θα ηταν κακη ιδεα. αλλα και παλι λογο χαρακτηρα τον κοβω.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shtarkws την Τρί Μάιος 19, 2020 10:12 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: προσοχη στις εκφρασεις
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:52 am

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 9:49 am
portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 9:55 pm
Ηλιας Παπαθεοδωρου κυριοι ! την εριξε την βομβα το sportime (αυτη η αντιπαθητικη φυλλαδα κατ εμε :geek: ) !θα τον προτιμουσατε απο Βοβορα ; εγω θα ελεγα οτι καλυτερα θα ηταν να τους δουμε διδιμο απο το να διαλεξουμε αναμεσα τους..
μακρια απο αυτο το λαμογιο! καταρχας ειναι μετριος προπονητης και κατα δευτερον ειναι ολο μεσα στις κλικες. και ειναι και κακος χαρακτηρας. ξεχνατε το χαστουκι στον κονιαρη ή το τι εκανε στον ημιτελικο κυπελλου κηφισια-απολλων πατρας?

για βοηθος του βοβορα δεν θα ηταν κακη ιδεα. αλλα και παλι λογο χαρακτηρα τον κοβω.
αν με ρωτουσες περσι τετοια εποχη,τα ιδια ακριβως μπορει να ελεγα κ εγω ! ποτε δεν τον πηγαινα και ποτε δεν τον εβλεπα ταλαντουχο προπονητη νεας γενιας ! ομως κοιτα να δεις που και στην ΑΕΚ καλα τα πηγε ! και στον Παοκ πλ καλα τα ειχε παει !και στην Αστανα πιο πριν !μηπως τελικα κανουμε λαθος και ειναι ικανος.. ( :?: :?: :?: )

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 9:59 am

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 9:52 am
Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 9:49 am
portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 9:55 pm
Ηλιας Παπαθεοδωρου κυριοι ! την εριξε την βομβα το sportime (αυτη η αντιπαθητικη φυλλαδα κατ εμε :geek: ) !θα τον προτιμουσατε απο Βοβορα ; εγω θα ελεγα οτι καλυτερα θα ηταν να τους δουμε διδιμο απο το να διαλεξουμε αναμεσα τους..
μακρια απο αυτο το λαμογιο! καταρχας ειναι μετριος προπονητης και κατα δευτερον ειναι ολο μεσα στις κλικες. και ειναι και κακος χαρακτηρας. ξεχνατε το χαστουκι στον κονιαρη ή το τι εκανε στον ημιτελικο κυπελλου κηφισια-απολλων πατρας?

για βοηθος του βοβορα δεν θα ηταν κακη ιδεα. αλλα και παλι λογο χαρακτηρα τον κοβω.
αν με ρωτουσες περσι τετοια εποχη,τα ιδια ακριβως μπορει να ελεγα κ εγω ! ποτε δεν τον πηγαινα και ποτε δεν τον εβλεπα ταλαντουχο προπονητη νεας γενιας ! ομως κοιτα να δεις που και στην ΑΕΚ καλα τα πηγε ! και στον Παοκ πλ καλα τα ειχε παει !και στην Αστανα πιο πριν !μηπως τελικα κανουμε λαθος και ειναι ικανος.. ( :?: :?: :?: )
φετος στην αεκ τι εκανε? αν εξαιρεσεις την νικη με μας κ οτι κερδισε τον προμηθεα με πολυ τυχη και λιγα σφυριγματα και εχοντας πολυ καλο ροστερ και μεγαλο μπατζετ, δεν εκανε και τιποτα τρελο. δεν τελειωσε κιολας την χρονια για να εχουμε και πολυ καλη αποψη αλλα για εμενα δεν εκανε ουτε ευρωπη μεχρι ωρας κατι ιδιαιτερο ουτε α1 ουτε και ωραιο μπασκετ επαιξε.

στον παοκ δεν τα πηγε ασχημα την πρωτη χρονια αλλα και παλι με βαση το ροστερ που ειχε θα μπορουσε πολυ καλυτερα. γενικα δεν κανει την υπερβαση ποτε. λιγο πιο κατω απο τις δυνατοτητες του ροστερ του επαιζε σε ολες τις ομαδες(για αστανα δεν ξερω δεν εχω παρακολουθησει)

το μονο σιγουρο σε ολες του τις ομαδες ειναι το κακο ξεκινημα. και παοκ και αεκ και με εθνικες εφηβων κλπ παντα ξεκινουσε με ηττες συνεχεια! εδω α1 στην αρχη εχανε απο ολους ενω ευρωπη θα γινοταν το ιδιο αλλα επαιζε με πολυ αδυναμες ομαδες και κερδιζε.

γενικα μονο για βοηθο τον θελω. δεν τον λεω αχρηστο. θα τον χαρακτηριζα μετριο-καλο προπονητη, αλλα οσον αφορα χαρακτηρα και τα γυρω γυρω εξωαγωνιστικα οτι χειροτετρο υπαρχει.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 10:12 am

Ανεξαρτητα της αποψης του καθενος ας ειμαστε προσεκτικοι στις εκφρασεις μας

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 19, 2020 11:41 pm

Ακούγεται εντονα ότι ο δπγ απομακρύνεται (κι όχι αποχωρει) από το μάνατζμεντ της ομαδας και δινει τα κλειδιά στον μανο με αρκετα χαμηλοτερο μπατζετ (ακούγεται από 5 εως 7 εκατομμύρια) απτα 9,5 που είχαμε φετος.

Κατι τετοιο ειπωθηκε πρωτα από ολους απτον πιτινο , ενώ διαφορα ελληνικα σαιτ ισχυρίζονται πως ο ρικ τα μαθε αυτά απτους παιχτες (στους οποιους μαλλον εχει ηδη γινει κουβεντα περι απομάκρυνσης του προεδρου). Λετε όλα αυτό περι απομάκρυνσης να ναι τυρακι για καναν Σαρας?

Παντως αν τοσο καιρο ο δπγ δεν επενέβαινε και διατηρουσε το μπατζετ εκει στα 8-10 εκατ , θα βλέπαμε μια πολύ πιο τιμια ομαδα.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 7:23 am

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 11:41 pm
Ακούγεται εντονα ότι ο δπγ απομακρύνεται (κι όχι αποχωρει) από το μάνατζμεντ της ομαδας και δινει τα κλειδιά στον μανο με αρκετα χαμηλοτερο μπατζετ (ακούγεται από 5 εως 7 εκατομμύρια) απτα 9,5 που είχαμε φετος.

Κατι τετοιο ειπωθηκε πρωτα από ολους απτον πιτινο , ενώ διαφορα ελληνικα σαιτ ισχυρίζονται πως ο ρικ τα μαθε αυτά απτους παιχτες (στους οποιους μαλλον εχει ηδη γινει κουβεντα περι απομάκρυνσης του προεδρου). Λετε όλα αυτό περι απομάκρυνσης να ναι τυρακι για καναν Σαρας?

Παντως αν τοσο καιρο ο δπγ δεν επενέβαινε και διατηρουσε το μπατζετ εκει στα 8-10 εκατ , θα βλέπαμε μια πολύ πιο τιμια ομαδα.
Ο Σάρας αν είναι για ένα μπάζετ 5-7 εκατομμύρια δε νομίζω ότι έχει λόγο να αφήσει τη Ζαλγκίρις,δεν νομίζω να έχουν κάτι σημαντικά μικρότερο από αυτό ακόμα και μετά από πιθανή μείωση

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 8:57 am

Κοντός: «Δεδομένο ότι με αυτό το συμβόλαιο ο Καλάθης δεν θα είναι του χρόνου στον Παναθηναϊκό»

φινιτο λα μουζικα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 9:52 am

pan24 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 7:23 am

Ο Σάρας αν είναι για ένα μπάζετ 5-7 εκατομμύρια δε νομίζω ότι έχει λόγο να αφήσει τη Ζαλγκίρις,δεν νομίζω να έχουν κάτι σημαντικά μικρότερο από αυτό ακόμα και μετά από πιθανή μείωση
Τον Σάρας με τον Δ.Γ τον θεωρώ στα όρια του X-Files.
Δεν....
Από και πέρα, και στη Ζαλγκίρις θα ρίξουν το μπάτζετ κι έχουν αυτους τους 2 ξανθομπάμπουρες, τον Γουόκαπ (που έχει πέραση και σε ευρωλιγκάτες ισπανικές ομάδες ;) και τον Λαντέιλ, που έχουν πολύυυυ ενδιαφέρον οι μπαγάσες.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 10:51 am

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 8:57 am
Κοντός: «Δεδομένο ότι με αυτό το συμβόλαιο ο Καλάθης δεν θα είναι του χρόνου στον Παναθηναϊκό»

φινιτο λα μουζικα
Καλα αυτό το ξεραμε , ή μειωση ή φευγει , δεν είναι κανενα νέο. Σαν το ΄λαιβ που εκανε το σδνα χθες που ειχε τιτλο "μεταγραφικα νεα για καλαθη και σλουκα" και για αυτους τους 2 αφιερώσαν 5 λεπτα λέγοντας πως δεν τους κοβουν να βρίσκονται στην ελλαδα του χρονου και την υπολοιπη μια ωρα ελεγαν αλλα.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 11:04 am

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”