Ζelimir Obradovic Cepac..Αυτός που σκίζει το διχτακι..

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:11 pm



Εσκασε μεγαλη βομβα οντως. :shock: :shock:

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:16 pm

SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:11 pm


Εσκασε μεγαλη βομβα οντως. :shock: :shock:
Εγω να ρωτήσω τωρα ποια είναι η διαφορα παναθηναϊκου με παρτιζαν ή θα φανώ περίεργος? Μεγαλύτερο μπατζετ δεν νομιζω πως έχουν, στο γιουροκαπ παίζουν, το πρωτάθλημα στην σερβια δεν το λες και πολυ καλυτερο απτην Α1 και συναισθηματικά δεμένος ο Ζοτς ειναι και με τους 2 συλλόγους. Εκτός αν βρήκε κανα χορηγό η Παρτιζαν και ανοίγει τη κανουλα..

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:34 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:16 pm


Εγω να ρωτήσω τωρα ποια είναι η διαφορα παναθηναϊκου με παρτιζαν ή θα φανώ περίεργος? Μεγαλύτερο μπατζετ δεν νομιζω πως έχουν, στο γιουροκαπ παίζουν, το πρωτάθλημα στην σερβια δεν το λες και πολυ καλυτερο απτην Α1 και συναισθηματικά δεμένος ο Ζοτς ειναι και με τους 2 συλλόγους. Εκτός αν βρήκε κανα χορηγό η Παρτιζαν και ανοίγει τη κανουλα..
δεν ασχολούμαι με ΠΑΟ , εδώ καλά καλά δεν ασχολούμαι και τόσο με ΟΣΦΠ

Λίγες εκτιμήσεις θα κάνω απλώς

1) Η Παρτίζαν δεν έχει ΔΠΓ
2) Είναι στην πατρίδα του
3) Ουδέποτε τον προσέγγισε ο ΠΑΟ
4) Του άρεσε το προτζεκτ που του παρουσίασαν

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:40 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:16 pm
SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:11 pm


Εσκασε μεγαλη βομβα οντως. :shock: :shock:
Εγω να ρωτήσω τωρα ποια είναι η διαφορα παναθηναϊκου με παρτιζαν ή θα φανώ περίεργος? Μεγαλύτερο μπατζετ δεν νομιζω πως έχουν, στο γιουροκαπ παίζουν, το πρωτάθλημα στην σερβια δεν το λες και πολυ καλυτερο απτην Α1 και συναισθηματικά δεμένος ο Ζοτς ειναι και με τους 2 συλλόγους. Εκτός αν βρήκε κανα χορηγό η Παρτιζαν και ανοίγει τη κανουλα..
υπαρχει περιπτωση ομαδα χωρις διοικηση να παρει ζοτς? με τι πλανο? τι εγγυησεις? και σκεψου οτι αυτη η ομαδα εχει dpg απο πισω, οπου (λεει οτι) δεν ασχολειται αλλα οποτε του τη βαρεσει μπορει να ασχοληθει.
οποτε ο παναθηναικος εχει τις τελειες προυποθεσεις ωστε να μην ερθει ο ζοτς.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:44 pm

Τελικά κύριε Τριαντόπουλε μήπως έπρεπε να κάνουμε και μια κουβάντα με τον άνθρωπο; Γιατί η παραμύθα για το μεγάλο μπάτζετ μόλις πέθανε.

Εννοείται ότι ο Τριαντό ότι του λένε λέει αλλά ας παίξουμε λίγο ακόμα το θέατρο του παραλόγου. Τα τελευταία 10 χρόνια αυτό κάνουμε άλλωστε.

Καλή επιτυχία στο Ζοτς. Καληνύχτα και καλή τύχη σε μας.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:45 pm

Μετα την Μπολόνια επιστρέφει και η Παρτιζαν στο προσκήνιο. Χαμός στο γιουροκαπ θα γινει φετος , μαζί με τους Ιταλούς και Σέρβους σίγουρα θα τα παλέψουν μέχρι τέλους κι απτην Βαλένθια. Ξεχνάω καποιον που θα μπορουσε να αποτελέσει σοβαρο διεκδικητή?

Περιμένω σοβαρή ενίσχυση και στον ερυθρο αστέρα που δεν θα αφήσει το πρωτάθλημα της Αδριατικής τοσο ευκολα. Νομίζω η ευρωλιγκα του χρονου οφείλει να αυξήσει τις ομάδες. Θα βελτιωθεί πολυ το προϊόν , είναι ωραίο τέτοιοι σύλλογοι με τέτοια ιστορία να βγαίνουν μπροστα και σίγουρα οι εξελίξεις στη Κίνα θα συνδράμουν ώστε να δούμε πολύ ωραίο μπασκετ του χρονου στας ευρωπας.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:51 pm

Βρε παιδια αν και δεν τα ξερω τοσο καλα τα του παο αλλα ο δπγ δεν ειχε πει οτι οσο ζει αυτος ο ζοτς δεν ξαναγυριζει??Και εχει κανει και τρελα ρεζιλικια στον ζοτς με ηχογραφησεις!Οποτε και να αλλαζε γνωμη ο δπγ δεν υπηρχε περιπτωση να γυρισει ο αλλος με αυτον προεδρο.

Λογικα εχει βαλει οτι θα μπορει να φυγει αν τον ζητησει μεγαλη ομαδα,δεν πιστευω να μεινει εκει 3 χρονια.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 3:54 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:16 pm
SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:11 pm


Εσκασε μεγαλη βομβα οντως. :shock: :shock:
Εγω να ρωτήσω τωρα ποια είναι η διαφορα παναθηναϊκου με παρτιζαν ή θα φανώ περίεργος? Μεγαλύτερο μπατζετ δεν νομιζω πως έχουν, στο γιουροκαπ παίζουν, το πρωτάθλημα στην σερβια δεν το λες και πολυ καλυτερο απτην Α1 και συναισθηματικά δεμένος ο Ζοτς ειναι και με τους 2 συλλόγους. Εκτός αν βρήκε κανα χορηγό η Παρτιζαν και ανοίγει τη κανουλα..
Γράφεται ότι η Παρτιζάν πάει με στόχο κατάκτησης πρωταθλήματος στην Σερβία και επάνοδο στην Ευρωλίγκα που σημαίνει ότι βρήκαν λεφτά, και λογικά μετά με πλάνο να είναι ανταγωνιστικοί αφού δεν θεωρώ ότι θα πήγαινε για να κάνει τον τουρίστα.
Εκτός αν πάει με σκοπό να την κάνει για μεγαλύτερη ομάδα σε 1-2 χρόνια ή έχει σκοπό να σταματήσει την προπονητική μετά τα 3 χρόνια. Έχει περάσει τα 60 και έχει κερδίσει τα πάντα, δεν είναι απίθανο και αυτό.

Αυτή τη στιγμή μεγαλύτερο μπάτζετ από τον Παναθηναικό δεν νομίζω ούτε εγώ ότι θα έχουν.
Θεωρώ πάνε να κάνουν κάτι όπως η Μπολόνια, βρήκαν λεφτά και πάνε να επιστρέψουν εκεί που ανήκουν.

Η διαφορά προφανώς είναι στην διοίκηση, έχει διοίκηση με την οποία μπορεί να συνεννοηθεί.

1
1 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 4:43 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:54 pm
JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:16 pm


Εγω να ρωτήσω τωρα ποια είναι η διαφορα παναθηναϊκου με παρτιζαν ή θα φανώ περίεργος? Μεγαλύτερο μπατζετ δεν νομιζω πως έχουν, στο γιουροκαπ παίζουν, το πρωτάθλημα στην σερβια δεν το λες και πολυ καλυτερο απτην Α1 και συναισθηματικά δεμένος ο Ζοτς ειναι και με τους 2 συλλόγους. Εκτός αν βρήκε κανα χορηγό η Παρτιζαν και ανοίγει τη κανουλα..
Γράφεται ότι η Παρτιζάν πάει με στόχο κατάκτησης πρωταθλήματος στην Σερβία και επάνοδο στην Ευρωλίγκα που σημαίνει ότι βρήκαν λεφτά, και λογικά μετά με πλάνο να είναι ανταγωνιστικοί αφού δεν θεωρώ ότι θα πήγαινε για να κάνει τον τουρίστα.
Εκτός αν πάει με σκοπό να την κάνει για μεγαλύτερη ομάδα σε 1-2 χρόνια ή έχει σκοπό να σταματήσει την προπονητική μετά τα 3 χρόνια. Έχει περάσει τα 60 και έχει κερδίσει τα πάντα, δεν είναι απίθανο και αυτό.

Αυτή τη στιγμή μεγαλύτερο μπάτζετ από τον Παναθηναικό δεν νομίζω ούτε εγώ ότι θα έχουν.
Θεωρώ πάνε να κάνουν κάτι όπως η Μπολόνια, βρήκαν λεφτά και πάνε να επιστρέψουν εκεί που ανήκουν.

Η διαφορά προφανώς είναι στην διοίκηση, έχει διοίκηση με την οποία μπορεί να συνεννοηθεί.
Απανταω και σε σένα και στον shaq απο πανω , ο Ζοτς δεν ειναι τύπος που θα παει σε μια ομαδα και θα τη παρατήσει στη μεση του συμβολαίου του, εκτός αν ειναι ήδη εκεί 5-6 χρονια αλλα τωρα το 3ετες πολυ δυσκολα να το σπάσει δεν ειναι τέτοιος τύπος, άλλωστε αν ήθελε θα υπέγραφε και 2ετες.

Προφανώς ο στόχος είναι πρωτάθλημα και επάνοδος όπως και στη Μπολόνια αλλα στην Ιταλία παίζουν πολλά λεφτά, παρά πολλά , θα ταν πιο νορμάλ επιλογή να παει εκει πχ. Στην παρτιζαν μου κάνει εντύπωση με τοσο μικρο μπατζετ αλλα προφανώς δρα συναισθηματικά και θέλει ένα νέο challenge και τελευταίο μαλλον για να αποσυρθεί αμέσως μετά.

Καταλαβαίνω πάντως αυτό με τη διοίκηση που λες , ακόμα κι αν ήταν ανάμεσα στους 2 μεγάλους του έρωτας, ο ντιπιτζης αποτέλεσε κριτήριο ώστε να ΜΗΝ έρθει σε εμας. Μάλιστα...

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 4:56 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 4:43 pm
pan24 έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:54 pm


Γράφεται ότι η Παρτιζάν πάει με στόχο κατάκτησης πρωταθλήματος στην Σερβία και επάνοδο στην Ευρωλίγκα που σημαίνει ότι βρήκαν λεφτά, και λογικά μετά με πλάνο να είναι ανταγωνιστικοί αφού δεν θεωρώ ότι θα πήγαινε για να κάνει τον τουρίστα.
Εκτός αν πάει με σκοπό να την κάνει για μεγαλύτερη ομάδα σε 1-2 χρόνια ή έχει σκοπό να σταματήσει την προπονητική μετά τα 3 χρόνια. Έχει περάσει τα 60 και έχει κερδίσει τα πάντα, δεν είναι απίθανο και αυτό.

Αυτή τη στιγμή μεγαλύτερο μπάτζετ από τον Παναθηναικό δεν νομίζω ούτε εγώ ότι θα έχουν.
Θεωρώ πάνε να κάνουν κάτι όπως η Μπολόνια, βρήκαν λεφτά και πάνε να επιστρέψουν εκεί που ανήκουν.

Η διαφορά προφανώς είναι στην διοίκηση, έχει διοίκηση με την οποία μπορεί να συνεννοηθεί.
Απανταω και σε σένα και στον shaq απο πανω , ο Ζοτς δεν ειναι τύπος που θα παει σε μια ομαδα και θα τη παρατήσει στη μεση του συμβολαίου του, εκτός αν ειναι ήδη εκεί 5-6 χρονια αλλα τωρα το 3ετες πολυ δυσκολα να το σπάσει δεν ειναι τέτοιος τύπος, άλλωστε αν ήθελε θα υπέγραφε και 2ετες.

Προφανώς ο στόχος είναι πρωτάθλημα και επάνοδος όπως και στη Μπολόνια αλλα στην Ιταλία παίζουν πολλά λεφτά, παρά πολλά , θα ταν πιο νορμάλ επιλογή να παει εκει πχ. Στην παρτιζαν μου κάνει εντύπωση με τοσο μικρο μπατζετ αλλα προφανώς δρα συναισθηματικά και θέλει ένα νέο challenge και τελευταίο μαλλον για να αποσυρθεί αμέσως μετά.

Καταλαβαίνω πάντως αυτό με τη διοίκηση που λες , ακόμα κι αν ήταν ανάμεσα στους 2 μεγάλους του έρωτας, ο ντιπιτζης αποτέλεσε κριτήριο ώστε να ΜΗΝ έρθει σε εμας. Μάλιστα...
Δεν πιστεύω να συνεχίσει να έχει τόσο μικρό μπάτζετ.
Σίγουρα μπάτζετ που θα τον κάνει φαβορί Ευρωλίγκας δεν θα έχει αλλά δεν νομίζω να πήγαινε για να κάνει το αουτσάιντερ με τον Ερυθρό Αστέρα.
Αλλιώς η πόρτα της Μπολόνια είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήταν ανοιχτή για τέτοιου τύπου πρόκληση, έμεινε χωρίς προπονητή και ποιος θα πει όχι στον Ζοτς.

Πάντως ο Σάβιτς που είναι ο GM εκεί βγήκε και είπε ότι μιλάνε αλλά δεν έχουν συμφωνήσει σε όλα ακόμα.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 5:08 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 3:45 pm
Μετα την Μπολόνια επιστρέφει και η Παρτιζαν στο προσκήνιο. Χαμός στο γιουροκαπ θα γινει φετος , μαζί με τους Ιταλούς και Σέρβους σίγουρα θα τα παλέψουν μέχρι τέλους κι απτην Βαλένθια. Ξεχνάω καποιον που θα μπορουσε να αποτελέσει σοβαρο διεκδικητή?

Περιμένω σοβαρή ενίσχυση και στον ερυθρο αστέρα που δεν θα αφήσει το πρωτάθλημα της Αδριατικής τοσο ευκολα. Νομίζω η ευρωλιγκα του χρονου οφείλει να αυξήσει τις ομάδες. Θα βελτιωθεί πολυ το προϊόν , είναι ωραίο τέτοιοι σύλλογοι με τέτοια ιστορία να βγαίνουν μπροστα και σίγουρα οι εξελίξεις στη Κίνα θα συνδράμουν ώστε να δούμε πολύ ωραίο μπασκετ του χρονου στας ευρωπας.
Και εγώ αυτής της άποψης είμαι η ευρωλίγκα πρέπει να πάει στις 20 ομάδες, αλλά μάλλον και του χρόνου 18 θα είναι. ίσως από 2022/23 δούμε 20 ομάδες. Πολύ ευχάριστο σύλλογοι όπως μπολονια και παρτιζαν ξανά ανεβαίνουν

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 5:17 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 11:43 am
Δειλά- δειλά ακούγεται το όνομά του Ομπράντοβιτς για τον πάγκο της Παρτίζαν. Έχει λογική, έκανε και το κλασσικό του διάλειμα, είναι η ομάδα της καρδιάς του. Για να δούμε αν υπάρχει δόση αλήθειας.
Άλλο ένα αποκλειστικό για το φόρουμ. Έχουμε και τις αποτυχίες μας, :) αλλά νομίζω ότι τα τελευταία 8 χρόνια έχουμε βγάλει καμιά δεκαριά από δαύτα στο ελληνικό ίντερνετ.
Από Μπολόνια μεριά, η πληροφόρηση.

Αν και ειπώθηκαν, μια - ορθή- επανάληψη στα πολύ πεταχτά: Στον Παναθηναϊκό και μπάτζετ να έπαιζε σαν της Μπαρτσελόνα π.χ δεν θα πήγαινε ο Ζοτς. Έίναι ο πιο πετυχημένος προπονητής στην Ευρώπη και σέβεται τον εαυτό του. Ο λόγος είναι ο Δ.Γ κι όχι ο ίδιος ο σύλλογος που εννοείται ότι τον αγαπάει.
Αλλά αγάπη σαν αυτή που έχει στην ΠΑρτίζαν δεν έχει άλλη (για το συλλογικό επίπεδο, γιατί υπάρχει κι η Εθνική της χώρας του). Για όσους τον έμαθαν στον Παναθηναϊκό (λόγω ηλικίας φαντάζομαι) ο Ζοτς ξεκίνησε την απίστευτη καριέρα του στους πάγκους της Παρτίζαν. Κυρίως όμως έπαιξε εκεί τα καλύρερα μπασκετικά του χρόνια (τουλάχιστον μια 5ετία) ενώ πέτυχε και τη χρυσή εποχή της με συμπαίκτες θρύλους του παγκόσμιου μπάσκετ.

BillyPao

allstar
Reactions: 1329
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιουν 19, 2021 5:57 pm

Στην Παρτιζάν λοιπόν ο Ομπράντοβιτς, όπως φαίνεται. Καλά έκανε κατά τη γνώμη μου, επέστρεψε σε ομάδα της χώρας του, θα αναδείξει νέους παίκτες κ.ά. Σιγά μην ερχόταν σε μας με χαμηλό μπάτζετ, να αποτύχει και να του χρεώσουν οι οπαδοί την αποτυχία. Ο Ομπράντοβιτς θα πήγαινε κάπου όπου θα μπορούσε να διαφυλάξει την υστεροφημία του. Τέλος, για όσους λένε ότι φταίει η παρουσία του Γιαννακόπουλου που δεν ήρθε σε μας, και να μην υπήρχε ο Γιαννακόπουλος από τη στιγμή που ήθελε να πάει στην Παρτιζάν πάλι δε θα ερχόταν σε μας.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 6:54 pm

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 7:40 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 6:54 pm
Εδώ συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς..
Όλα έχουν σχέση με το Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς! Να συγχωνευτούν όλα τα threads. :)

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”