LeBron James - NBA all-time leading scorer

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1248
Δημοσιεύσεις: 1807
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 12:33 pm

SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Μαρ 03, 2024 8:06 am
Ιστορική μέρα για το ΝΒΑ καθώς ο Λεμπρον φτάνει τους 40.000 πόντους, ως ο πρώτος και μόνος που το καταφέρνει.
Ένα μεγάλο respect για αυτά που έχει κάνει.

Νομίζω αν δεν αλλάξει κάποιος κανονισμός (τύπου να μπει τετραποντο και μετράνε οι βολές για 2 πόντους) ή δεν αλλάξει τρομερά το pave του παιχνιδιού, δεν πρόκειται να δούμε αυτό το ρεκόρ να σπάει για παρα παρα παρα πολλά χρόνια.

2
2 Εικόνα
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 929
Δημοσιεύσεις: 4740
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 1:54 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Κυρ Μαρ 03, 2024 12:33 pm
SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Μαρ 03, 2024 8:06 am
Ιστορική μέρα για το ΝΒΑ καθώς ο Λεμπρον φτάνει τους 40.000 πόντους, ως ο πρώτος και μόνος που το καταφέρνει.
Ένα μεγάλο respect για αυτά που έχει κάνει.

Νομίζω αν δεν αλλάξει κάποιος κανονισμός (τύπου να μπει τετραποντο και μετράνε οι βολές για 2 πόντους) ή δεν αλλάξει τρομερά το pave του παιχνιδιού, δεν πρόκειται να δούμε αυτό το ρεκόρ να σπάει για παρα παρα παρα πολλά χρόνια.
Φαίνεται απίθανο να σπασει γιατί χρειάζεται τρια πολύ σπάνια πράγματα: goat level ταλέντο, διάρκεια/υγεία, και ένα σώμα να αντέχει σ' αυτό το επίπεδο μέχρι τα 40. Δεν είναι τυχαίο που κανείς άλλος δεν "έβλεπε" τον Καρίμ, που αν δεν είχε μείνει τρία χρόνια στο κολέγιο ίσως να μην τον έβλεπε ούτε κάν ο Λεμπρον.

Είναι παρόμοιο ρεκόρ με τις ασίστ του Στοκτον που ο τύπος έπαιξε 17-18 σεζόν κι έχασε συνολικά 10 παιχνίδια ξέρω γω

4
4 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”