Off topic NBA

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 8:34 pm

Οχι Kansas και hillybilly America.

Στο Seattle να γυρισουν, ή στη Βαλτιμορη (που ειχε ομαδα πολυ παλιοτερα).

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 6:09 pm

Ο Άταμαν είναι υποψήφιος για να πάει assistant coach σε ομάδα του NBA.



2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 17, 2022 4:55 pm

Έπος!!! Απολαύστε ελεύθερα! :D :roofl:



2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 21, 2022 9:21 pm

Ο Λόνζο Μπολ θα κάνει νέα αρθροσκόπηση μιας είχε ενοχλήσεις στο γόνατο του.



0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2377
Δημοσιεύσεις: 7012
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 22, 2022 7:56 am

O Σίλβερ λοιπόν θέλει να επιβάλει ένα χρόνο ποινής στο Ουντοκα επειδή παραβίασε κανονισμο σύναψης ερωτικής σχέσης με υπάλληλο της Βοστώνης.

Ίδια ποινή επέβαλε για τον απαράδεκτο ιδιοκτήτη των Σανς όπου για 18 χρόνια είχε παραβατική ( να το πω κομψά) συμπεριφορά. Ενα χρόνο.

Έτσι λειτουργεί το ΝΒΑ πλέον....

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 25, 2022 12:53 pm

Ο Silver σε συνέντευξη που έδωσε έβγαλε τις εξής ειδήσεις:

1. Υπεραμύνθηκε του νέου συστήματος επιλογής του #1 του draft, αφού πλέον μπορούν περισσότερες ομάδες να διεκδικήσουν την καλύτερη επιλογή. Μάλλον έχει δίκιο.

2. Με αφορμή την έλευση του Wenbanyama "σκέφτηκε" να εφαρμόσει τον υποβιβασμό στις ομάδες που θα αρχίσουν το tanking. Συγκεκριμμένα μίλησε για υποβιβασμό 2 ομάδων στην G-League με αντίστοιχη άνοδο. Είναι μεν πρόβλημα το tanking όμως θα μπορούσε να επιβάλλει οικονομικές κυρώσεις στους ιδιοκτήτες και όχι να προτίνει/σκεφτεί υποβιβασμό.

3. Αναφέρθηκε στην αύξηση των ομάδων ώς πιθανό θέμα συζήτησης μόνο μετά τη λήξη της τρέχουσας σύμβασης των παικτών και τη λήξη του τηλεοπτικού συμβολαίου. Αναμένονται πολλά φράγκα στο επόμενο διάστημα, θα δούμε ρολίστες να πληρώνονται όσά έπαιρνε ο Kobe ή ο Duncan στα prime τους.

4. Αναφέρθηκε επίσης και στην υπόθεση του Sarver. Οι χειρισμοί του νομίζω ότι θα έπρεπε να ήταν πιο αποφασιστικοί.

5. Τέλος για την Brittney Griner πέρα από ευχές δεν μπορεί να πει/κάνει και τίποτε άλλο ειδικά όσο υπάρχει το ψυχρό κλίμα μετάξυ των δύο χωρών.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 30, 2022 9:29 am

Ωραία πινελιά η επιστροφή σε φανέλες των 90's για τους Warriors, Suns, Bucks, Pistons. Κι αν για τους πρώτους οι τωρινές εμφανίσεις είναι πιο όμορφες, για τους άλλους τρεις οι ρετρό εμφανίσεις είναι πολύ καλύτερες από τις τωρινές. Ακόμα και η μωβ των Bucks, που μου φαινόταν αδιάφορη παλιά, δείχνει εξαιρετική μπροστά στις σημερινές (πλην της μαύρης). Καλά για Ντιτρόιτ και Φοίνιξ δεν το συζητώ, είναι δυο-τρεις κλάσεις πάνω απ' τις υπάρχουσες. Μήπως να το σκεφτούν σοβαρά και να τις επαναφέρουν ως μόνιμες;

Υ.Γ. Ανεξήγητο το γεγονός ότι στο league pass δεν υπάρχει ενότητα με τους ρετρό αγώνες του Μαϊάμι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2377
Δημοσιεύσεις: 7012
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 8:17 am

Παραθέτω αναφορά του Μπάρκλεϊ.

Νομίζω ότι το NBA έχει χάσει την μπάλα. Θα έπρεπε να έχει αναβληθεί. Νομίζω ότι ο Άνταμ Σίλβερ θα έπρεπε να τον έχει αποβάλει. Καταρχάς ο Σίλβερ είναι Εβραίος. Δεν μπορείς να παίρνεις τα 40 εκατομμύρια δολάρια μου και να προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Νομίζω ότι το NBA έκανε λάθος. Έχουν αποβληθεί παίκτες για ομοφοβικά σχόλια και αυτό ήταν το σωστό, αν προσβάλλεις την κοινότητα των μαύρων πρέπει επίσης να αποβληθείς ή να σου επιβληθεί μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, ανάλογα με τη βαρύτητα αυτών που είπες.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μιλάμε για αυτόν τον ηλίθιο. Όταν είσαι τόσο σπουδαίος στο μπάσκετ όπως αυτός, τότε ο κόσμος θα ακούει αυτά που έχεις να πεις. Πλέον είναι αργά. Το NBA ενέδωσε στις πιέσεις. Όταν ένας παίκτης κάνει κάτι είτε η ομάδα, είτε το NBA πρέπει να κάνει κάτι αμέσως. Θα έπρπε να το έχουν διευθετήσει ήδη"


Ο Στρουθοκαμηλισμος του Σίλβερ . Επεισόδιο 235.
Καλά τα λέει ο Μπάρκλεϊ για τον Σίλβερ αλλά και πάλι τίποτα δεν θα γίνει. Συνεχή τα ατοπήματα σε μια διοίκηση η οποία θέλει να ευνοεί συγκεκριμένες αγορές. Είμαι σίγουρος ότι παρόμοια αναφορά παίκτη με μικρό συμβόλαιο θα τον ψάχναμε Ευρώπη ή Αυστραλία.

Θυμίζω τι είπε ο καιρι.



2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Νοέμ 03, 2022 8:38 am

SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 8:17 am
Παραθέτω αναφορά του Μπάρκλεϊ.

Νομίζω ότι το NBA έχει χάσει την μπάλα. Θα έπρεπε να έχει αναβληθεί. Νομίζω ότι ο Άνταμ Σίλβερ θα έπρεπε να τον έχει αποβάλει. Καταρχάς ο Σίλβερ είναι Εβραίος. Δεν μπορείς να παίρνεις τα 40 εκατομμύρια δολάρια μου και να προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Νομίζω ότι το NBA έκανε λάθος. Έχουν αποβληθεί παίκτες για ομοφοβικά σχόλια και αυτό ήταν το σωστό, αν προσβάλλεις την κοινότητα των μαύρων πρέπει επίσης να αποβληθείς ή να σου επιβληθεί μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, ανάλογα με τη βαρύτητα αυτών που είπες.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μιλάμε για αυτόν τον ηλίθιο. Όταν είσαι τόσο σπουδαίος στο μπάσκετ όπως αυτός, τότε ο κόσμος θα ακούει αυτά που έχεις να πεις. Πλέον είναι αργά. Το NBA ενέδωσε στις πιέσεις. Όταν ένας παίκτης κάνει κάτι είτε η ομάδα, είτε το NBA πρέπει να κάνει κάτι αμέσως. Θα έπρπε να το έχουν διευθετήσει ήδη"


Ο Στρουθοκαμηλισμος του Σίλβερ . Επεισόδιο 235.
Καλά τα λέει ο Μπάρκλεϊ για τον Σίλβερ αλλά και πάλι τίποτα δεν θα γίνει. Συνεχή τα ατοπήματα σε μια διοίκηση η οποία θέλει να ευνοεί συγκεκριμένες αγορές. Είμαι σίγουρος ότι παρόμοια αναφορά παίκτη με μικρό συμβόλαιο θα τον ψάχναμε Ευρώπη ή Αυστραλία.

Θυμίζω τι είπε ο καιρι.

Στο μεταξύ ο Ίρβινγκ "απολογήθηκε" χωρίς να "απολογηθεί"...


1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 10:39 pm

Δύο ωραίες ειδησούλες :) :

Μερικές από τις επερχόμενες φετεινές εμφανίσεις των ομάδων. Διαλέγω σίγουρα Warriors, Spurs και ίσως Nets (να τις δούμε και live για καλύτερα συμπεράσματα). Η δική μας φαίνεται αδιάφορη.



Τη Δευτέρα όλα τα παιχνίδια (15 σύνολο) θα είναι ελεύθερα προς τηλεθέαση λόγω των εκλογών. Την Τρίτη δε θα υπάρχει παιχνίδι.



* Φέτος στις ΗΠΑ έχει γίνει χαμός με τα εξωαγωνιστικά πάντως. Από τραγικά/απαράδεκτα γεγονότα που αφορούν παίκτες μέχρι την ποντιοπιλάτικη στάση του Silver (αν δε σε στήριζε το συγκεκριμμένο λόμπι, θα μάζευες βατόμουρα καημένε!!! :D :P ).

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:03 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 10:39 pm
Δύο ωραίες ειδησούλες :) :

Μερικές από τις επερχόμενες φετεινές εμφανίσεις των ομάδων. Διαλέγω σίγουρα Warriors, Spurs και ίσως Nets (να τις δούμε και live για καλύτερα συμπεράσματα). Η δική μας φαίνεται αδιάφορη.



Τη Δευτέρα όλα τα παιχνίδια (15 σύνολο) θα είναι ελεύθερα προς τηλεθέαση λόγω των εκλογών. Την Τρίτη δε θα υπάρχει παιχνίδι.



* Φέτος στις ΗΠΑ έχει γίνει χαμός με τα εξωαγωνιστικά πάντως. Από τραγικά/απαράδεκτα γεγονότα που αφορούν παίκτες μέχρι την ποντιοπιλάτικη στάση του Silver (αν δε σε στήριζε το συγκεκριμμένο λόμπι, θα μάζευες βατόμουρα καημένε!!! :D :P ).
Warriors, Atlanda, Orlando (με αυτή τη σειρά)

Αν λες για τους Σπερς και τον Πριμο λογικά θα πέσει καμπάνα όταν με το καλό αποδειχτεί πως το γνώριζαν αλλά έκαναν τα στραβά μάτια.

Για τον Καιρι δεν ξέρω, δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του Σιλβερ και να ασχοληθώ με όλο αυτό. Από την μια έχεις έναν superstar franchise player να δημοσιεύει τέτοια και μετά στην συνέντευξη να μιλάει για τον Γιαχβε και τα ντοκιμαντέρ του Αμαζον κι από την άλλη όσους είναι έξω από τον χορό να τον κράζουν και να σου ζητάνε να τον διώξεις. Γιατί αν δεν κάνω λάθος ούτε οι Νετς ούτε άλλοι μεγάλοι παίκτες έχουν πάρει θέση επ αυτού. Ο Σιλβερ από μέσα του σίγουρα παρακαλάει να βγει να ζητήσει συγνώμη ο Ιρβινγκ και να ξεχαστεί το συντομότερο

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:05 pm

SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 8:17 am
Παραθέτω αναφορά του Μπάρκλεϊ.

Νομίζω ότι το NBA έχει χάσει την μπάλα. Θα έπρεπε να έχει αναβληθεί. Νομίζω ότι ο Άνταμ Σίλβερ θα έπρεπε να τον έχει αποβάλει. Καταρχάς ο Σίλβερ είναι Εβραίος. Δεν μπορείς να παίρνεις τα 40 εκατομμύρια δολάρια μου και να προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Νομίζω ότι το NBA έκανε λάθος. Έχουν αποβληθεί παίκτες για ομοφοβικά σχόλια και αυτό ήταν το σωστό, αν προσβάλλεις την κοινότητα των μαύρων πρέπει επίσης να αποβληθείς ή να σου επιβληθεί μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, ανάλογα με τη βαρύτητα αυτών που είπες.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μιλάμε για αυτόν τον ηλίθιο. Όταν είσαι τόσο σπουδαίος στο μπάσκετ όπως αυτός, τότε ο κόσμος θα ακούει αυτά που έχεις να πεις. Πλέον είναι αργά. Το NBA ενέδωσε στις πιέσεις. Όταν ένας παίκτης κάνει κάτι είτε η ομάδα, είτε το NBA πρέπει να κάνει κάτι αμέσως. Θα έπρπε να το έχουν διευθετήσει ήδη"


Ο Στρουθοκαμηλισμος του Σίλβερ . Επεισόδιο 235.
Καλά τα λέει ο Μπάρκλεϊ για τον Σίλβερ αλλά και πάλι τίποτα δεν θα γίνει. Συνεχή τα ατοπήματα σε μια διοίκηση η οποία θέλει να ευνοεί συγκεκριμένες αγορές. Είμαι σίγουρος ότι παρόμοια αναφορά παίκτη με μικρό συμβόλαιο θα τον ψάχναμε Ευρώπη ή Αυστραλία.

Θυμίζω τι είπε ο καιρι.

To παιδί αυτό είναι αποδεδειγμένα χαζό. Δεν μπορεί, κάποιο ελαφρυντικό θα είναι αυτό.
Δεύτερον, όποιος κάθεται και ακούει έναν χαζό, είναι άξιος της μοίρας του. Δε φταίει μόνο ο χαζός.
Τρίτον, αυτή η λογική ότι "α μα είναι πρότυπο ο τάδε" είναι προβληματική από μόνη της. Να μην είναι πρότυπο, άμα μεγαλώνεις τα παιδιά σου λέγοντάς τους να ακούνε τι λέει ο κάθε χαζός του οποίου το επίτευγμα είναι ότι κάνει μια μπάλα να περνάει μέσα από μία στεφάνη, είσαι πολύ πιο επικίνδυνος από το χαζό. Δηλαδή κάπου υπάρχει και ατομική ευθύνη, δε φταίνε μόνο τα "πρότυπα", ειδικά όταν είναι βλαμμένα (και το ξέρουμε).

Δεν τον αθωώνω, αλλά είναι ένα χαζό παιδί που λέει χαζομάρες, ε ας μην τον παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά. Κι εγώ έχω γείτονα που κηρύσσει πόρτα-πόρτα τα πρωτόκολλα της Σιών που πουλούσε ο Λιακό, γελάει η γειτονιά μαζί του και κάποιοι τον λυπόμαστε κιόλας, δείχνουμε μια κατανόηση στους βαρεμένους. Ο Ίρβινγκ εκτός από την επίπεδη γη έχει δηλώσει κι ότι πιστεύει ότι ίσως υπάρχουν δεινόσαυροι, απλά "κρύβονται καλά". Το παιδί είναι για να παίζει μπάσκετ και μπράβο που στην κοινωνία μας υπάρχουν θέσεις και γι αυτούς τους ανθρώπους, δε θα του έκοβα και το μπάσκετ, προφανώς ό,τι μ#$#%κία διαβάσει την παίρνει στα σοβαρά, ας μην είμαστε κι εμείς ρατσιστές με τους ανθρώπους μειωμένης ευφυίας. Αθώος λόγω βλακείας για μένα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:20 pm

Quincy έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:03 pm
Warriors, Atlanda, Orlando (με αυτή τη σειρά)

Αν λες για τους Σπερς και τον Πριμο λογικά θα πέσει καμπάνα όταν με το καλό αποδειχτεί πως το γνώριζαν αλλά έκαναν τα στραβά μάτια.

Για τον Καιρι δεν ξέρω, δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του Σιλβερ και να ασχοληθώ με όλο αυτό. Από την μια έχεις έναν superstar franchise player να δημοσιεύει τέτοια και μετά στην συνέντευξη να μιλάει για τον Γιαχβε και τα ντοκιμαντέρ του Αμαζον κι από την άλλη όσους είναι έξω από τον χορό να τον κράζουν και να σου ζητάνε να τον διώξεις. Γιατί αν δεν κάνω λάθος ούτε οι Νετς ούτε άλλοι μεγάλοι παίκτες έχουν πάρει θέση επ αυτού. Ο Σιλβερ από μέσα του σίγουρα παρακαλάει να βγει να ζητήσει συγνώμη ο Ιρβινγκ και να ξεχαστεί το συντομότερο
:+1: Σωστός για Hawks, έχει κάτι το όμορφο, το ντελικάτο.

Δεν λέω μόνο για τον Primo, υπάρχει και ο Bridges που μάλλον την ψιλοσκαπούλαρε. Εξάλλου τώρα που η καταγγελία της υπαλλήλου των Spurs μπλέκει και τη διοίκηση θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε που θα κάτσει η μπίλια.

Όσο για τον Silver, θυμάμαι πως τον Tyreke Evans τον "καθάρισε" άμεσα, τώρα σίγουρα είναι μεν σε δύσκολη θέση αλλά για αυτό πληρώνεται, για αυτό είναι εκεί σε αυτή τη θέση, για να παίρνει τις δύσκολες αποφάσεις.

Να σου πω για τους Nets διαβάζοντας τη συνέντευξη του GM τους, καταλαβαίνω πως το ανάθεμα του Marks πάει για τις επιλογές που έκανε με κορυφαία αυτή της υπογραφής του Irving εκείνο το καλοκαίρι. Είναι έμμεσο mea culpa πιστεύω όμως ότι ααναφέρετε και εκεί.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:25 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:05 pm
SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 8:17 am
Παραθέτω αναφορά του Μπάρκλεϊ.

Νομίζω ότι το NBA έχει χάσει την μπάλα. Θα έπρεπε να έχει αναβληθεί. Νομίζω ότι ο Άνταμ Σίλβερ θα έπρεπε να τον έχει αποβάλει. Καταρχάς ο Σίλβερ είναι Εβραίος. Δεν μπορείς να παίρνεις τα 40 εκατομμύρια δολάρια μου και να προσβάλλεις τη θρησκεία μου. Νομίζω ότι το NBA έκανε λάθος. Έχουν αποβληθεί παίκτες για ομοφοβικά σχόλια και αυτό ήταν το σωστό, αν προσβάλλεις την κοινότητα των μαύρων πρέπει επίσης να αποβληθείς ή να σου επιβληθεί μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, ανάλογα με τη βαρύτητα αυτών που είπες.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μιλάμε για αυτόν τον ηλίθιο. Όταν είσαι τόσο σπουδαίος στο μπάσκετ όπως αυτός, τότε ο κόσμος θα ακούει αυτά που έχεις να πεις. Πλέον είναι αργά. Το NBA ενέδωσε στις πιέσεις. Όταν ένας παίκτης κάνει κάτι είτε η ομάδα, είτε το NBA πρέπει να κάνει κάτι αμέσως. Θα έπρπε να το έχουν διευθετήσει ήδη"


Ο Στρουθοκαμηλισμος του Σίλβερ . Επεισόδιο 235.
Καλά τα λέει ο Μπάρκλεϊ για τον Σίλβερ αλλά και πάλι τίποτα δεν θα γίνει. Συνεχή τα ατοπήματα σε μια διοίκηση η οποία θέλει να ευνοεί συγκεκριμένες αγορές. Είμαι σίγουρος ότι παρόμοια αναφορά παίκτη με μικρό συμβόλαιο θα τον ψάχναμε Ευρώπη ή Αυστραλία.

Θυμίζω τι είπε ο καιρι.

To παιδί αυτό είναι αποδεδειγμένα χαζό. Δεν μπορεί, κάποιο ελαφρυντικό θα είναι αυτό.
Δεύτερον, όποιος κάθεται και ακούει έναν χαζό, είναι άξιος της μοίρας του. Δε φταίει μόνο ο χαζός.
Τρίτον, αυτή η λογική ότι "α μα είναι πρότυπο ο τάδε" είναι προβληματική από μόνη της. Να μην είναι πρότυπο, άμα μεγαλώνεις τα παιδιά σου λέγοντάς τους να ακούνε τι λέει ο κάθε χαζός του οποίου το επίτευγμα είναι ότι κάνει μια μπάλα να περνάει μέσα από μία στεφάνη, είσαι πολύ πιο επικίνδυνος από το χαζό. Δηλαδή κάπου υπάρχει και ατομική ευθύνη, δε φταίνε μόνο τα "πρότυπα", ειδικά όταν είναι βλαμμένα (και το ξέρουμε).

Δεν τον αθωώνω, αλλά είναι ένα χαζό παιδί που λέει χαζομάρες, ε ας μην τον παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά. Κι εγώ έχω γείτονα που κηρύσσει πόρτα-πόρτα τα πρωτόκολλα της Σιών που πουλούσε ο Λιακό, γελάει η γειτονιά μαζί του και κάποιοι τον λυπόμαστε κιόλας, δείχνουμε μια κατανόηση στους βαρεμένους. Ο Ίρβινγκ εκτός από την επίπεδη γη έχει δηλώσει κι ότι πιστεύει ότι ίσως υπάρχουν δεινόσαυροι, απλά "κρύβονται καλά". Το παιδί είναι για να παίζει μπάσκετ και μπράβο που στην κοινωνία μας υπάρχουν θέσεις και γι αυτούς τους ανθρώπους, δε θα του έκοβα και το μπάσκετ, προφανώς ό,τι μ#$#%κία διαβάσει την παίρνει στα σοβαρά, ας μην είμαστε κι εμείς ρατσιστές με τους ανθρώπους μειωμένης ευφυίας. Αθώος λόγω βλακείας για μένα.
Δεν είναι βέβαια το ίδιο να πει ότι υπάρχουν δεινόσαυροι λες και είμαστε σε μυθιστόρημα του Βερν με το να προωθείς ρατσιστικά ντοκιμαντερ (? δεν έχω δει τι ακριβώς ανέβασε). Το ένα είναι απλά μια ηλίθια άποψη που οκ, δεν μας πέφτει και λόγος το άλλο προσβάλει κόσμο. Είναι όπως ο δικός μας ο τιτανομέγιστος είχε πει πως στο ΝΒΑ είναι απλά κάτι μαιμούδες που πηδάνε, ε ένας σοβαρός οργανισμός δεν θα έπρεπε να αντιδράσει γι αυτό;

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:29 pm

Quincy έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:25 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Νοέμ 03, 2022 11:05 pm


To παιδί αυτό είναι αποδεδειγμένα χαζό. Δεν μπορεί, κάποιο ελαφρυντικό θα είναι αυτό.
Δεύτερον, όποιος κάθεται και ακούει έναν χαζό, είναι άξιος της μοίρας του. Δε φταίει μόνο ο χαζός.
Τρίτον, αυτή η λογική ότι "α μα είναι πρότυπο ο τάδε" είναι προβληματική από μόνη της. Να μην είναι πρότυπο, άμα μεγαλώνεις τα παιδιά σου λέγοντάς τους να ακούνε τι λέει ο κάθε χαζός του οποίου το επίτευγμα είναι ότι κάνει μια μπάλα να περνάει μέσα από μία στεφάνη, είσαι πολύ πιο επικίνδυνος από το χαζό. Δηλαδή κάπου υπάρχει και ατομική ευθύνη, δε φταίνε μόνο τα "πρότυπα", ειδικά όταν είναι βλαμμένα (και το ξέρουμε).

Δεν τον αθωώνω, αλλά είναι ένα χαζό παιδί που λέει χαζομάρες, ε ας μην τον παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά. Κι εγώ έχω γείτονα που κηρύσσει πόρτα-πόρτα τα πρωτόκολλα της Σιών που πουλούσε ο Λιακό, γελάει η γειτονιά μαζί του και κάποιοι τον λυπόμαστε κιόλας, δείχνουμε μια κατανόηση στους βαρεμένους. Ο Ίρβινγκ εκτός από την επίπεδη γη έχει δηλώσει κι ότι πιστεύει ότι ίσως υπάρχουν δεινόσαυροι, απλά "κρύβονται καλά". Το παιδί είναι για να παίζει μπάσκετ και μπράβο που στην κοινωνία μας υπάρχουν θέσεις και γι αυτούς τους ανθρώπους, δε θα του έκοβα και το μπάσκετ, προφανώς ό,τι μ#$#%κία διαβάσει την παίρνει στα σοβαρά, ας μην είμαστε κι εμείς ρατσιστές με τους ανθρώπους μειωμένης ευφυίας. Αθώος λόγω βλακείας για μένα.
Δεν είναι βέβαια το ίδιο να πει ότι υπάρχουν δεινόσαυροι λες και είμαστε σε μυθιστόρημα του Βερν με το να προωθείς ρατσιστικά ντοκιμαντερ (? δεν έχω δει τι ακριβώς ανέβασε). Το ένα είναι απλά μια ηλίθια άποψη που οκ, δεν μας πέφτει και λόγος το άλλο προσβάλει κόσμο. Είναι όπως ο δικός μας ο τιτανομέγιστος είχε πει πως στο ΝΒΑ είναι απλά κάτι μαιμούδες που πηδάνε, ε ένας σοβαρός οργανισμός δεν θα έπρεπε να αντιδράσει γι αυτό;
Ο τιτανομέγιστος δεν είχε το ακαταλόγιστο. Ο Ίρβινγκ όποτε πιάνει κινητό στα χέρια του γράφει ΜΟΝΟ μπούρδες. Δε νομίζω ότι ο Βασιλακό είχε τέτοιο IQ, ξαναλέω είναι ρατσισμός κατά των χαζών να τους κρίνουμε επειδή είναι χαζοί, δε φταίνε αυτοί. Προφανώς το παιδί έχει κουνουπίδι στον εγκέφαλο, ας τον αφήσουμε να μπιστάει τη μπάλα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”