Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 28, 2022 8:35 am

To δίδυμο John Brown - Donta Hall θα δείρει πολύ κόσμο . Τρομοκρατία στην ρακέτα. Πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα διαμορφωθεί το ρόστερ της Μονακό με το χρήμα που θα πέσει φέτος.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11177
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 28, 2022 11:17 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 28, 2022 8:17 am
Αν χάσει τον τίτλο από τη Ρεάλ (που δείχνει στην τελική ευθεία να κρατάει και του χρόνου τον Γκος- κάτι που μέχρι πριν έναν, δυο μήνες φάνταζε εξαιρετικά χλωμό) τα πράγματα μπορεί και να ζορίσουν πολύ για τον Σάρας. Λογικά, πάντως θα το μαζέψει κάπως.
Για Ρεαλ τι εχουν εντοπισει οι κεραιες σου??Για την ωρα εχω διαβασει για Baron,Brizuela.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 28, 2022 2:13 pm

gspara έγραψε:
Σάβ Μάιος 28, 2022 11:17 am
e]

Για Ρεαλ τι εχουν εντοπισει οι κεραιες σου??Για την ωρα εχω διαβασει για Baron,Brizuela.
Για τη Ρεάλ το θέμ;α είναι ο βασικός κοντός. Θέλανε κάτι επιπέδου Λάρκιν αλλά δεν τους κάθεται ούτε ο ίδιος, ούτε φαίνεται να περισσεύουν και τόσα χρ΄ήματα.
Θα έχει πολύ ξεσκαρτάρισμα με Τέιλορ και Κοζέρ να είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσουν (για τον Κοζέρ είπαμε ότι υπάρχει ενδιαφέρον από τις 2 Γαλλικές) και μένουν οι 2 σημαίες ΓΙουλ και Ρούντι που θα ανταμώσουν με τον Τσάτσο.
Στον πρώτο κοντό, πάνε για Χένρι (στο τσακ δεν έκατσε και πέρσι) ή Λ. Μπράουν κυρίως λόγω ισπανικού διαβατηρίου. Ο Πιερ- ικός έχει όμως τον πρώτο λόγο. Έτσι κι αλλιώς κι αυτός ως |κοτονού" λογίζεται.

Στ0 4 θα έχει πολύ πήγαιν- έλα. Ο Γιαμπουσέλε παίζει για ΝΒΑ, ο Τόμπκινς χαιρετάει και είναι πιθανό να έχουμε αποδέσμευση του Ράντολφ που έχει δυσανάλογα καλό συμβόλαιο αναλογικά με τον χρόνο που παίρνει (όταν είναι υγιής). Εκεί περιμένουν τον Χεζόνια που παρέα με τν Ντεκ θα καλύπτουν μία το 3 και μία το 4. Κυρίως ο Αργεντίνος όμως στο PF. Αν κρατήοουν και τον Γιαμπουσέλε είναι κομπλέ.
Ο Αλοθέν πάει για δανεικός (εμένα μου αρέσει πολύ ως άσσος) και κοιτάνε και καλό 2ρι ή πλάγιο με πρώτο στόχο τον Μούσα που τον έχει κοντά καιρό κι η Βαλένσια (κι ίσως την προτιμήσει λόγω περισσότερου χρόνου/χώρου).
Από πέρσι υπήρχε κουβέντα και για τον Ντόρσεϊ ενώ έχει γραφεί κι ο Οκόμπο για το 2 πάντα.
Λογικά θα είναι σημαντικά πιο ενισχυμένοι συγκριτικά με φέτος και δη στη θέση 1, όπου Χένρι. Τσάτσο κι ο βελτιωμένος Γκος (συνήθως έτσι συμβαίνει με τους άσσους στο αυτοματοποιημένο παιχνίδι του μαέστρου Λάσο) θα είναι σοβαρή αναβάθμιση σε σχέση με αυτό που είδαμε φέτος; κι από σπόντα τους έφερε στον τελικό.
Εγώ αυτό πιστεύω. Η φετινή Ρεάλ δεν ήταν για τελικό. Θες η αποβολή των Ρωσσικών (η ΤΣΣΚΑ με Πάνγκος μέσα θα είχε τον πρώτο λόγο για μένα) θες το 0-5 που μέτραγε κόντρρα στην Μπαρτσελόνα που φούσκωσε τα μυαλά του Σάρας που δεν θέλει και πολύ για να τη δεί ο "δε τσόζεν ουάν". :wink:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 8:50 am

tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 8:36 am
αραμένει πάντως η ίδια. ΜΕ κάτω από 1.2 - 1.5 ο Λεντέι αποκλείεται.

Ο ΛΕΝΤΈΙ είναι καλός στην επίθεση, στην άμυνα όμως έιναι τρύπα, δεν είναι τυχαίο που καμιά από τις καλές ομάδες τις ευρωλίγκας δεν ενδιαφέρθηκε. Για μένα πάντως πάνω από 800 το πολύ δεν αξίζει
Το βάζω εδώ, γιατί θα τους κουράσουμε τους Παναθηναϊκούς που θα μπαίνουν να δουν καμιά πρόταση και θα βλέπουν εμάς να λέμε για την Παρτίζαν και τον Λεντέι. :)

Ο Λεντέι σε Ζαλγκίρις και Αρμάνι έβαλε νέα στοιχεία στο παιχνίδι του κι ήταν άλλος παίκτης από αυτόν που βλέπαμε εμείς.
Τρύπα δεν θα τον έλεγα, μιας και η Ζαλγκίρις του Σάρας κ η περσινή Αρμάνι, ήταν ομάδες που ρίχναν βάρος στην άμυνα κι ο Λεντέι βελτιώθηκε πολύ,.

Κι όσο έπαιζε σε μας, ήμασταν πολλοί αυτοί που λέγαμε ότι πρέπει να μείνει και την επόμενη χρονιά και να πάει στο PF.

Όσο για το αν δεν κινήθηκε κάποια άλλη Ευρωλιγκάτη ομάδα γι΄αυτόν, είναι αυτό που λες κι εσύ. Είχε συμβόλαιο με την Αρμάνι κι όλα έγιναν εντελώς ξαφνικά. Λογικά θα τον πλησιάσε ο Ζοτς.
Πάντως τόσο ο Πάντερ, όσο κι ο Λεντέι ήταν παίκτες που άνετα έμπαιναν στην β΄καλύτερη πεντάδα της περσινής Ευρωλίγκας και ήταν μεταγραφές που θα ζήλευε κι Μπαρτσελόνα ή η ΤΣΣΚΑ.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:01 pm

Ο Έξουμ που για μένα είναι η καλύτερη χειμωνιάτικη μεταγραφή στην ψιλό πρόσφατη, Ευρωλίγκα μετά εκείνη του Έισι Λο (από δίπλα κι ο Μπέικον της Μονακό, ενώ λίγο πιο πίσω ο Γκούντουριτς πέρσι στη Φενέρ) θα άξιζε τον κόπο για μια υπέρβαση, τύπου 1εκ- 1.2;
Γιατί η Μπαρτσελόνα τον θέλει πολύ και θα του ακουμπάει για πλάκα 900χιλ- 1εκ στο τραπέζι. Αυτός θέλει ΝΒΑ και το ΝΒΑ, εκείνον (το πιθανότερο) αλλά αν δεν βρει ομάδα που να τον ψήσει κλπ..θα τα άξιζε τα 1εκ- 1.2εκ (προκειμένου να τον δελεάσεις να αφήσει το οικείο πια, περιβάλλον στο Παλάου;)

Κατά τη γνώμη μου, ναι κι ας είναι ρολίστας.

Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 549
Δημοσιεύσεις: 1492
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:08 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 28, 2022 2:13 pm
gspara έγραψε:
Σάβ Μάιος 28, 2022 11:17 am
e]

Για Ρεαλ τι εχουν εντοπισει οι κεραιες σου??Για την ωρα εχω διαβασει για Baron,Brizuela.
Για τη Ρεάλ το θέμ;α είναι ο βασικός κοντός. Θέλανε κάτι επιπέδου Λάρκιν αλλά δεν τους κάθεται ούτε ο ίδιος, ούτε φαίνεται να περισσεύουν και τόσα χρ΄ήματα.
Θα έχει πολύ ξεσκαρτάρισμα με Τέιλορ και Κοζέρ να είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσουν (για τον Κοζέρ είπαμε ότι υπάρχει ενδιαφέρον από τις 2 Γαλλικές) και μένουν οι 2 σημαίες ΓΙουλ και Ρούντι που θα ανταμώσουν με τον Τσάτσο.
Στον πρώτο κοντό, πάνε για Χένρι (στο τσακ δεν έκατσε και πέρσι) ή Λ. Μπράουν κυρίως λόγω ισπανικού διαβατηρίου. Ο Πιερ- ικός έχει όμως τον πρώτο λόγο. Έτσι κι αλλιώς κι αυτός ως |κοτονού" λογίζεται.

Στ0 4 θα έχει πολύ πήγαιν- έλα. Ο Γιαμπουσέλε παίζει για ΝΒΑ, ο Τόμπκινς χαιρετάει και είναι πιθανό να έχουμε αποδέσμευση του Ράντολφ που έχει δυσανάλογα καλό συμβόλαιο αναλογικά με τον χρόνο που παίρνει (όταν είναι υγιής). Εκεί περιμένουν τον Χεζόνια που παρέα με τν Ντεκ θα καλύπτουν μία το 3 και μία το 4. Κυρίως ο Αργεντίνος όμως στο PF. Αν κρατήοουν και τον Γιαμπουσέλε είναι κομπλέ.
Ο Αλοθέν πάει για δανεικός (εμένα μου αρέσει πολύ ως άσσος) και κοιτάνε και καλό 2ρι ή πλάγιο με πρώτο στόχο τον Μούσα που τον έχει κοντά καιρό κι η Βαλένσια (κι ίσως την προτιμήσει λόγω περισσότερου χρόνου/χώρου).
Από πέρσι υπήρχε κουβέντα και για τον Ντόρσεϊ ενώ έχει γραφεί κι ο Οκόμπο για το 2 πάντα.
Λογικά θα είναι σημαντικά πιο ενισχυμένοι συγκριτικά με φέτος και δη στη θέση 1, όπου Χένρι. Τσάτσο κι ο βελτιωμένος Γκος (συνήθως έτσι συμβαίνει με τους άσσους στο αυτοματοποιημένο παιχνίδι του μαέστρου Λάσο) θα είναι σοβαρή αναβάθμιση σε σχέση με αυτό που είδαμε φέτος; κι από σπόντα τους έφερε στον τελικό.
Εγώ αυτό πιστεύω. Η φετινή Ρεάλ δεν ήταν για τελικό. Θες η αποβολή των Ρωσσικών (η ΤΣΣΚΑ με Πάνγκος μέσα θα είχε τον πρώτο λόγο για μένα) θες το 0-5 που μέτραγε κόντρρα στην Μπαρτσελόνα που φούσκωσε τα μυαλά του Σάρας που δεν θέλει και πολύ για να τη δεί ο "δε τσόζεν ουάν". :wink:
αυτον τον Μουσα λες?

https://www.acb.com/jugador/temporada-a ... d/30001170

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:20 pm

Giwrgos_AEK έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 12:08 pm


αυτον τον Μουσα λες?

https://www.acb.com/jugador/temporada-a ... d/30001170
Ναι, αυτόν. Έσκισε φέτος.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:20 pm

Η Φενέρ είναι σε συζητήσεις με τον Οκόμπο.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11177
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:24 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 9:19 pm
gspara έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 7:01 pm
:cry: :cry: :cry:

Τον πήρε στη θέση που είχε πάρει πέρσι τον Μπεντίλ. Από δω το πάει από κει το πάει η νεόπλουτη, και θα μας αφήσει χωρίς 4-5ρια. :wink:
Kαι Blazic και Boutsiele και κραταει Langston Hall-Jamar Smith..........Πως τους βλεπεις?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:25 pm

Σούπερ ο Οκόμπο, πόσο μάλλον με άσσο σαν τον Νικ (αν...) δίπλα του.
Με Ιτούδη στον πάγκο να περιμένουμε σοβαρές κινήσεις. Έχει ενδιαφέρον και ποιοι θα φύγουν βέβαια, μιας κι έχει καλό υλικό η Φενέρ.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:29 pm

gspara έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 12:24 pm


Kαι Blazic και Boutsiele και κραταει Langston Hall-Jamar Smith..........Πως τους βλεπεις?
Και οι 4 που ονομάτισες φίλε μου, έχουν αποτελέσει προτάσεις μου κατά καιρούς. Μου αρέσουν όλοι. Αρκεί να γίνουν και σύνολο, κάτι που είδαμε στις περιπτώσεις τη Μπούρσα και Γαλατά, φέτος. Πρώτα ο προπονητής στο μπάσκετ.
Αλλά ως παίκτες είναι Ευρωλιγκάτοι. Σε ομάδες κάτω από την 8αδα, προφανώς, αλλά όλοι τους έχουν παραστάσεις Ευρωλίγκας. Oκ, ο Μπουτσιελέ, λίγες φέτος, με τη φανέλα της Μονακό, αλλά είναι καλός ψηλός.

tarp7

allstar
Reactions: 1355
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 1:22 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 12:25 pm
Σούπερ ο Οκόμπο, πόσο μάλλον με άσσο σαν τον Νικ (αν...) δίπλα του.
Με Ιτούδη στον πάγκο να περιμένουμε σοβαρές κινήσεις. Έχει ενδιαφέρον και ποιοι θα φύγουν βέβαια, μιας κι έχει καλό υλικό η Φενέρ.
Εγώ θα ήθελα τον οκόμπο στη θέση του ντορσέυ . Και ο εξουμ σούπερ, μεγάλη αδυναμία από την εθνική αυστραλίας. Δύσκολα όμως θα μπορούσαμε να πάρουμε έναν από τους 2 λόγω χρημάτων.

0
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 1:32 pm

tarp7 έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 1:22 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 12:25 pm
Σούπερ ο Οκόμπο, πόσο μάλλον με άσσο σαν τον Νικ (αν...) δίπλα του.
Με Ιτούδη στον πάγκο να περιμένουμε σοβαρές κινήσεις. Έχει ενδιαφέρον και ποιοι θα φύγουν βέβαια, μιας κι έχει καλό υλικό η Φενέρ.
Εγώ θα ήθελα τον οκόμπο στη θέση του ντορσέυ . Και ο εξουμ σούπερ, μεγάλη αδυναμία από την εθνική αυστραλίας. Δύσκολα όμως θα μπορούσαμε να πάρουμε έναν από τους 2 λόγω χρημάτων.
Εγώ θέλω να μείνει ο Ντόρσεϊ. Έδεσε με την ομάδα, δεύτερη σεζόν θα είναι ακόμα καλύτερος και λόγω διαβατηρίου δεν θα έχουμε θέμα στον σχεδιασμό για την ενίσχυση σε άλλες θέσεις. Επίσης παίζει χωρίς την μπάλα κάτι που δεν κάνει ο Οκομπο που θέλει πολύ ώρα την μπάλα στα χέρια του και να παίρνει μεγάλο κομμάτι των επιθέσεων.
Δεν υπάρχουν πολλοί Έλληνες επιπέδου Ευρωλίγκας οπότε είναι μεγάλη πληγή αν χάνεις κάποιον. Ένας Μητογλου και ένας Ντόρσεϊ είναι οι μόνοι διαθέσιμοι με τον Μητογλου να μην ξέρουμε πόσο καιρό θα είναι εκτός.

0
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Ιουν 01, 2022 3:03 pm

Ο χεζονια έκλεισε στην Ρεάλ;

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 02, 2022 4:41 pm

Ο Άντε Ζίζιτς αναμένεται να υπογράψει στην Εφές.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”