Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 30, 2021 9:16 pm

Είπα να φτιάξω το thread μιας και τελείωσε το F4 και ήδη έχουν γίνει και κάποιες κινήσεις.

Η Ζαλγκίρις ενδιαφέρεται για τον Niels Giffey και ίσως είναι και σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις.



3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 11:37 am

Η Μπαρτσελόνα θέλει τον Μαρκ Γκασόλ.



0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2317
Δημοσιεύσεις: 6919
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 12:26 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Δευ Μάιος 31, 2021 11:37 am
Η Μπαρτσελόνα θέλει τον Μαρκ Γκασόλ.

Μπορει να τον παρει απο τώρα γιατί ειναι ο μόνος που παίζει καλά στη σειρά; :D

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 4:13 pm

Η Μπαρτσελόνα είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Ταρζέφσκι.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 380
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 6:12 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Δευ Μάιος 31, 2021 4:13 pm
Η Μπαρτσελόνα είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Ταρζέφσκι.

Αυτόν τον κοίταζε κι ο Μπαρτζώκας δηλαδή η Μπάρτσα θα χει Ντεϊβις,Ταρτσέβσκι και πάει και για Μαρκ Γκασόλ;Να δω πόσο θα πέζει ο Αμερικανοπολωνός, θα μου πεις το συμβόλαιο του είναι σα στραγάλια γι αυτούς

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3921
Δημοσιεύσεις: 11014
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 8:00 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Δευ Μάιος 31, 2021 4:13 pm
Η Μπαρτσελόνα είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Ταρζέφσκι.

Γιατί;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 8:26 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Μάιος 31, 2021 8:00 pm

Γιατί;
¨Ελα ντε;
Σκέψου να είσαι φίλος της Μπαρτσελόνα, να έχεις χάσει χθες τον τελικό στην Ευρωλίγκα, η μεγάλη σου αντίπαλος να έχει για δεύτερο σέντερ τον Πουαριέ και να βγαίνει ένας (Καταλανός, μάλιστα, λογικά θα είναι Εσπανιόλ :P ) και να σου λέει για Ταρζέφσκι ή Ταρζούφκσι.

Του Μαρκ Γκασόλ πάντως ισχύει. Όχι ότι βάζω το χέρι μου στη φωτιά για τον Ταρζέφσκι αλλά ακούγεται κουλό. Ούτε στον Σίτο Αλονσο δεν κάναν τέτοια χαζά από τη διοίκηση.
Εδώ για τον Ολυμπιακό που τον κουβεντιάζαμε σήμερα και είμασταν κάπως. "Λες να κουμπώσει" κλπ.

* Σε άλλα νέα μπήκε σφήνα η ΤΣΣΚΑ για τον Γιοκουμπάιτις που τον είχε καπαρώσει ο Σάρας εδώ και 1-2 μήνες. Ο νόμος του Μέρφι που λένε. Το ένα διαδέχεται το άλλο. :roll:
Εγώ ξέρω ποιος φταίει για όλα (και για τις μεταγραφές που πάνε να χαλάσουν). Το όνοματεπώνυμό του αρχίζει από Νι- και τελειώνει σε -θης. Αποκλείεται να το βρείτε όσο έξυπνοι και να είσαστε. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 9:23 pm

Τώρα με τη διάλυση της Χίκμι σε ποια ομάδα βλέπετε να καταλήγει ο Σβεντ; :roll:
Η πρώτη σκέψη είναι κάποια από τις 2 ρώσικες που και λεφτά έχουν και ανάγκη για καλούς γηγενείς.
ΈΛα όμως που έχουν και σοβαρούς προπονητές κι εν γένει πρόγραμμα και το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο εώς απίθανο. Ακόμα και για την ΤΣΣΚΑ που και πρώην του ομάδα είναι και στην αγορά για βασικό κοντό είναι.
Πιι πιθανό μου κάνει καμιά Κίνα.
Αν ή Εφες ήταν το τρελοκομείο που ξέραμε θα την σκεφτόμουν. Το ίδιο και την Αρμάνι. Αλλά σοβαρέψαν αυτές.

Ένας μουρλός και ζαμπλουτίδης είναι ο ιδιοκτήτης της Βαλένσια. Να πάει να πάρει το Γιούροκαπ να γυρίσει Ευρωλίγκα. Σκεφτείτε Γιούροκαπ του χρόνου με Τεόντοσιτς και Σβεντ. :P

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 380
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 31, 2021 10:15 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 31, 2021 9:23 pm
Τώρα με τη διάλυση της Χίκμι σε ποια ομάδα βλέπετε να καταλήγει ο Σβεντ; :roll:
Η πρώτη σκέψη είναι κάποια από τις 2 ρώσικες που και λεφτά έχουν και ανάγκη για καλούς γηγενείς.
ΈΛα όμως που έχουν και σοβαρούς προπονητές κι εν γένει πρόγραμμα και το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο εώς απίθανο. Ακόμα και για την ΤΣΣΚΑ που και πρώην του ομάδα είναι και στην αγορά για βασικό κοντό είναι.
Πιι πιθανό μου κάνει καμιά Κίνα.
Αν ή Εφες ήταν το τρελοκομείο που ξέραμε θα την σκεφτόμουν. Το ίδιο και την Αρμάνι. Αλλά σοβαρέψαν αυτές.

Ένας μουρλός και ζαμπλουτίδης είναι ο ιδιοκτήτης της Βαλένσια. Να πάει να πάρει το Γιούροκαπ να γυρίσει Ευρωλίγκα. Σκεφτείτε Γιούροκαπ του χρόνου με Τεόντοσιτς και Σβεντ. :P
Δε χωράει σε ομάδες που χουν στόχο το f4 γιατι όπως το πες θα ναι σοβαρές ομάδες...Στη ΤΣΣΚΑ θα χώραγε μόνο επειδή της λείπει ενας κοντός πρωταγωνιστής, αλλά θα τον ξέσκιζε απ το πρώτο ματς ο Ιτούδης, εδω έφαγε τον Τζέϊμς.Ο Σβεντ είναι για ομάδες του στυλ Άλμπα, Βαλένθια run and gun καταστάσεις κι έτσι.Η Ζενίτ εννοείται οχι γιατι έχει Πάνγκος και φυσικά άλλο στυλ παιχνιδιού.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 1:31 pm

Ο Λόιντ είναι σε προχωρημένο στάδιο συζητήσεων με την Ζενίτ.



0
tarp7

allstar
Reactions: 1314
Δημοσιεύσεις: 3449
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 3:27 pm

https://www.cbssports.com/nba/news/nba- ... offseason/
Υπάρχουν καλές περιπτώσεις που θα μπορούσαμε να τους δούμε στην ευρωλίγκα του χρόνου

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 5:04 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 3:27 pm
https://www.cbssports.com/nba/news/nba- ... offseason/
Υπάρχουν καλές περιπτώσεις που θα μπορούσαμε να τους δούμε στην ευρωλίγκα του χρόνου
Ναι φίλε μου για 2ριαμ 3ρι,4αρι και 5ρια. Μαζί σου. Στον άσσο, δεν..... ¨Ολοι ψάχνουνε ευρωπαϊκή εμπειρία αλλιώς είναι στου κασίδι του κεφάλι κι αν. Ένα παράδειγμα είναι ο Μπόλντγουιν. Τελευταίος άσσος που πήγε σε καλή ομάδα κατευθείαν από Αμερική ήταν ο Φ.Πρέσι στην Μπαρτσελόνα.
Θα μου πεις κι ο Λάρκιν; Ε, μάλλον είναι η καρα-εξαίρεση, κι ας ήρθε στην Μπασκόνια με κάποιο ονοματάκι ήδη στο ΝΒΑ.

* Κι όμως ισχύει του Ταρζέφσκι για την Μπαρτσελόνα!! Έχει όλα τα δίκια ο δημιουργός του topic mixalisgate7, :dribble: που το ανέβασε και γρήγορα μάλιστα.
Η αλήθεια είναι ότι αν τελικά ευοδωθεί θα είναι μια κίνηση για τρίτο σέντερ, με το μυαλό στον Μαρκ Γκασόλ ως πρωτοδεύτερο παρέα με τον Ντέιβις. Αν μείνει ο Ντέιβις και δεν τον αρπάξει κι αυτόν κάνα ΝΒΑ. Σε κάθε περίπτωση μόνο αν συνδυαστεί με τον Μαρκ, βγαίνει νόημα. Μην ξεχνάμε ότι οι θέσεις αμερικάνων στην Ισπανία, είναι 2 και ο Ταρζέσφκι έχει μονάχα αμερικάνικο διαβατήριο.
Συνήθως οι θέσεις αμερικάνων πάνε σε πενταδάτους ή έκτο-έβδομους παίκτες.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1769
Δημοσιεύσεις: 11989
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 5:12 pm

Δεν ξέρω, ίσως φταίει που τον έχω σε εκτίμηση σαν παίκτη αλλά μια χαρά μου φαίνεται ο Ταρζέφσκι για δεύτερος.
Έχεις τον Ντέιβις να παίζει τα 20-25 λεπτά του, παίζεις για 5-10' το κοντό σχήμα που χρησιμοποιεί που και που ο Σάρας και έχεις και τον Ταρζέφσκι για να παλεύει με δεινόσαυρους, δυνατούς και ψηλούς που ο Ντέιβις δυσκολεύεται.
Δηλαδή ένας Ταρζέφσκι να παίζει από 5 ως 20 λεπτά ανάλογα τον αντίπαλο.

Φέτος ο χρόνος του μειώθηκε αλλά είναι καλός παίκτης.

Τώρα και Ντέιβις και Μαρκ και Ταρζέφσκι...αν έχεις λεφτά να χαλάσεις ναι γιατί όχι αλλά αν είσαι ο Ταρζέφσκι γιατί να το κάνεις. Σε ανταγωνιστικά παιχνίδια θα παίζεις πεντάλεπτα και αν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 5:29 pm

pan24 έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 5:12 pm
Δεν ξέρω, ίσως φταίει που τον έχω σε εκτίμηση σαν παίκτη αλλά μια χαρά μου φαίνεται ο Ταρζέφσκι για δεύτερος.
Έχεις τον Ντέιβις να παίζει τα 20-25 λεπτά του, παίζεις για 5-10' το κοντό σχήμα που χρησιμοποιεί που και που ο Σάρας και έχεις και τον Ταρζέφσκι για να παλεύει με δεινόσαυρους, δυνατούς και ψηλούς που ο Ντέιβις δυσκολεύεται.
Δηλαδή ένας Ταρζέφσκι να παίζει από 5 ως 20 λεπτά ανάλογα τον αντίπαλο.

Φέτος ο χρόνος του μειώθηκε αλλά είναι καλός παίκτης.

Τώρα και Ντέιβις και Μαρκ και Ταρζέφσκι...αν έχεις λεφτά να χαλάσεις ναι γιατί όχι αλλά αν είσαι ο Ταρζέφσκι γιατί να το κάνεις. Σε ανταγωνιστικά παιχνίδια θα παίζεις πεντάλεπτα και αν.
Κι εγώ τον έχω σε εκτίμηση αλλά φέτος έπεσε πολύ βρε συ. Κι όλα αυτά τη στιγμή που η Ρεάλ έχει για δεύτερο τον Πουαριέ που είναι καλύτερος από τον πρώτο της τον Ντέιβις. ( αν δεν φύγει κι ο Ντέιβις- γιατί ένας από τα 4 αστέρια της θα φύγει- είναι αποφασισμένο.)
ΠΙο πολύ μου κάνει για "αντι- Πουστοβόι" χωρίς να σημαίνει αυτό ότι θα είναι dnp όπως ο Ουκρανός ψηλός. Με 3 διοργανώσεις φουλ ανταγωνιστικές (του χρόνου θα είναι μονόδρομος η κατάκτηση Ευρωλίγκας σε αντίθεση με φέτος) θα χρειαστούν τα 3 σέντερ. ΄¨Ασε που ο Μαρκ είναι κι αυτός κάποιας ηλικίας.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 6:04 pm

Ψήνεται ανατροπή τελευταίας στιγμής στη Μαδρίτη και η ακριβότερη μεταγραφή στην πρόσφατη ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Τον Μίσιτς πήρανε από κοντά στο F4 οι Gm των μερένγκες.
Ο Ραζνάντοβιτς ελάλησε ότι ο Μίσιτς δεν είναι σίγουρο ότι θα πάει τελικά φέτος στην Οκλαχόμα κι αυτό γιατί θέλει να έχει ρόλο/χρόνο (Στην οκλαχόμα έχει μαζευτεί πολύ πιτσιρικαρία που έχουν σκοπό να την στηρίξουν, καλή ώρα τον Γάλλο Μαλεντόν στα γκαρντ κλπ πίσω εννοείται από τον βασικό Σ.ΓΑλεξάντερ.
Δύσκολή ιστορία. Από τη μία ο Σέρβος θέλει πολύ να πάει στο ΝΒΑ από την άλλη θέλει και με το δίκιο του να μην πάει ως κομπάρσος. Ενώ μπορεί να κλείσει "φωτογραφικό" συμβόλαιο ενός έτους με τη Ρεάλ, να πάρει τη δεύτερη συνεχόμενη Ευρωλίγκα του ( έχουν κλείσει Ερτέλ, τον Χένρι παίζει να τον αφήσουν στην ησυχία του αν πάρουν τον Μίτσιτς, πάνε για Κάλινιτς στο 3, και ΓΙαμπουσελέ στο 4 ενώ έχουν το καλύτερο δίδυμο στην Ευρώπη στο 5 τα τελευταία πολλά χρόνια). Δύσκολα τα πράγματα για τους υπόλοιπους. Το λέγαμε το φθινόπωρο ότι η Ρεάλ θα αφήσει αυτόν τον χρόνο να ¨καεί" και θα πάει γεμάτα την επόμενη χρονιά. Ας της κάτσει η- δύσκολη- κέντα με τον Μίτσιτς θα το έχει πάει σε άλλα επίπεδα και θα έχει ξεπεράσει και τα πιο "υγρά" όνειρα των φίλων της.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”