Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 5:39 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 2:17 pm
ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 12:23 pm
Ο Rashawn Thomas έχει πάει στην Κορέα :) . Επιφυλάσσομαι να αναφερθώ κάποια στιγμή για παίκτες που έχουν φύγει προς την Νοτιοανατολική Ασία ή την Αυστραλία (είναι αρκετοί πλέον).
Κι εμείς επιφυλασσόμ-εθα (μεγάλωσα με ΥΕΝΕΔ και " Άγνωστο Πόλεμο¨ :P ) να μας τα αναφέρεις.
ΜΑς το είχες πει και τότε με την Νιπόν (με τους ξένους της).
Από τη Νιπόν (Ιαπωνία) περάσαμε στη Χανγκούκ ( Κορέα- Ν.Κορέα).

Κι ερωτώ εγώ;

Προς τι τόση επιφύλαξη, κύριε πρόεδρε; :P
"Τσοσόν Μίντζουτζουι Ίνμιν Γκόγχουαγκουκ" ή πιο απλά ΚΥΜ πάτα το! :mrgreen: :P

Κάτι θα γίνει με τις νοτιοανατολικές χώρες, αρκεί να βρω χρόνο. :)

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση (και δεν το γνώριζα) είναι πως στην Ιαπωνία για αρκετά χρόνια έτρεχαν δύο πρωταθλήματα ταυτόχρονα :drunk: (κάτι σαν FIBA-Euroleague).

Τελικά έκατσαν σε ένα οβάλ τραπέζι και τα βρήκαν (2016). Από τότε έχουν συνεχή άνοδο, όχι που δεν θα είχαν βεβαίως-βεβαίως. Εμείς να τα βλέπουμε αυτά που έχουμε κακό πρωτάθλημα οργανωτικά (και όχι μόνο) με το μόνο που πλέον έχουμε να παράξουμε είναι η τακτική (άντε και η άμυνα).

Το βάζω σαν προβληματισμό. Η Ιαπωνία είναι πιο κοντά στις ΗΠΑ και αρκετά φιλική σαν αγορά, δε θα μου κάνει εντύπωση λοιπόν αν σε λίγα χρόνια γίνει πρώτη επιλογή για "φυγη" αμερικανών από το ΝΒΑ και η Ευρώπη τρίτη ή τέταρτη (πίσω από τα φράγκα τον Κινέζων).

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 5:58 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 5:39 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 2:17 pm


Κι εμείς επιφυλασσόμ-εθα (μεγάλωσα με ΥΕΝΕΔ και " Άγνωστο Πόλεμο¨ :P ) να μας τα αναφέρεις.
ΜΑς το είχες πει και τότε με την Νιπόν (με τους ξένους της).
Από τη Νιπόν (Ιαπωνία) περάσαμε στη Χανγκούκ ( Κορέα- Ν.Κορέα).

Κι ερωτώ εγώ;

Προς τι τόση επιφύλαξη, κύριε πρόεδρε; :P
"Τσοσόν Μίντζουτζουι Ίνμιν Γκόγχουαγκουκ" ή πιο απλά ΚΥΜ πάτα το! :mrgreen: :P

Κάτι θα γίνει με τις νοτιοανατολικές χώρες, αρκεί να βρω χρόνο. :)

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση (και δεν το γνώριζα) είναι πως στην Ιαπωνία για αρκετά χρόνια έτρεχαν δύο πρωταθλήματα ταυτόχρονα :drunk: (κάτι σαν FIBA-Euroleague).

Τελικά έκατσαν σε ένα οβάλ τραπέζι και τα βρήκαν (2016). Από τότε έχουν συνεχή άνοδο, όχι που δεν θα είχαν βεβαίως-βεβαίως. Εμείς να τα βλέπουμε αυτά που έχουμε κακό πρωτάθλημα οργανωτικά (και όχι μόνο) με το μόνο που πλέον έχουμε να παράξουμε είναι η τακτική (άντε και η άμυνα).

Το βάζω σαν προβληματισμό. Η Ιαπωνία είναι πιο κοντά στις ΗΠΑ και αρκετά φιλική σαν αγορά, δε θα μου κάνει εντύπωση λοιπόν αν σε λίγα χρόνια γίνει πρώτη επιλογή για "φυγη" αμερικανών από το ΝΒΑ και η Ευρώπη τρίτη ή τέταρτη (πίσω από τα φράγκα τον Κινέζων).
Tι συμβόλαια πληρώνουν οι νιπονέζοι;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 6:02 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 5:58 pm
Tι συμβόλαια πληρώνουν οι νιπονέζοι;
Δεν το γνωρίζω, όμως μου έχει κάνει εντύπωση η μαζική φυγή φέτος από Ισπανία μεριά. Να μην είναι 500000$ ο μέσος όρος;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:07 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 5:39 pm

Τελικά έκατσαν σε ένα οβάλ τραπέζι και τα βρήκαν (2016).
Οβάλ τραπέζι και ...Νιπονέζοι (που λέει κι ο Yorgos :) ).
Χμμ.
Αμέσως μου ήρθε στο νου η Λούσι Λιού με την.... απαράμιλλη πειθώ της:



Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 7:08 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 6:02 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 5:58 pm
Tι συμβόλαια πληρώνουν οι νιπονέζοι;
Δεν το γνωρίζω, όμως μου έχει κάνει εντύπωση η μαζική φυγή φέτος από Ισπανία μεριά. Να μην είναι 500000$ ο μέσος όρος;
Διαβάζω ότι το υψηλότερο συμβόλαιο είναι ένα μύριο.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 8:32 am

Ο Τζέιμς ήρθε σε συμφωνία με τη Μονακό.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 9:12 am

Η 3αδα Τζέιμς, Βέστερμαν, Λι είναι πολύ δυνατή στην περιφέρεια.
Στους ψηλούς Μοτιεγιούνας,Τόμας, Χολ, Μότουμ είναι και αυτοί δυνατοί.

Θα έχουν ενδιαφέρον σαν ομάδα.

Βρήκαν την ευκαιρία με τον Τζέιμς και τον πήραν, δεν πρέπει να πήρε και πολλά.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 9:13 am

Στη Μονακό λοιπόν ο Τζέιμς.
Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.
Από κει που ήθελα να δω μια ομάδα ρολόι (που το μόνο που είχε να κάνει ήταν υπομονή προκειμένου να μονταριστεί και να βάλει κάπως μυαλό ο Ρ. Γκρέι) τώρα θα έχουμε "μόνος μου κι όλοι τους".
Μπορεί να μπει σε κοστούμι Μπάλντγουιν (είναι και σαφώς καλύτερος του, ο Τζέιμς) και να έχουμε ρεπετισιόν της περσινής Μπάγερν. Μπορεί να έχουμε και φευγιό στη μέση του χρόνου. Είτε για τον Τζέιμς είτε για τον Μίτροβιτς.
Νομίζω ότι πια περισσεύει σαφώς ο Ρ. Γκρέι.

* Έχει ένα ενδιαφέρον ότι 2 από τους πλέον ταλαντούχους (και φουλ προβληματικούς, :roll: παράλληλα) παίκτες που παίζουν στην Ευρώπη, οι οποίοι έχουν συνδεθεί μάλιστα με τον Παναθηναϊκό (και σε αυτή τη μεταγραφική περίοδο) πήγαν στο ζευγάρι του περσινού τελικού του Eurocup. Στις οποίες βέβαια, πήγαν κι άλλοι φτασμένοι παίκτες όπως οι Λ. Μπράουν, Μοτεγιούνας, Γ. Τόμας, Τζεκίρι.
Παρόλα αυτά ακούγεται ¨κάπως¨-κι ιδίως για τον Τζέιμς που μέχρι πέρσι τον Μάη ήταν μεταξύ πρώτου σκόρερ μιας από τις 3- 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και μετά έπάιρνε καλά λεπτά στην πιο λουσάτη ομάδα του ΝΒΑ, να φτάσει να παίζει στην πρωτάρα Μονακό.
Σημεία των καιρών κι αναπάντεχα, το δίχως άλλο.

Ποιος θα περίμενε στην αρχή της τρέχουσας μεταγραφικής περιόδου τον Τζέιμς στη Μονακό και τον Χεζόνα στην Ούνικς;

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 10:33 am

Τζορνταν Μπελ προς παρτιζαν, απίστευτος παιχτης, τον "προτείνω" για τον παο εδω και 3 χρόνια. Αρα να δούμε και που θα καταλήξει ο Λεσσορ, ο Μοσλει για τον οποίο μιλούσαμε αποτι βλέπω αντιμετωπίζει σοβαρό τραυματισμο εδω και αρκετούς μήνες.

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 1:28 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 9:13 am
Στη Μονακό λοιπόν ο Τζέιμς.
Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.
Από κει που ήθελα να δω μια ομάδα ρολόι (που το μόνο που είχε να κάνει ήταν υπομονή προκειμένου να μονταριστεί και να βάλει κάπως μυαλό ο Ρ. Γκρέι) τώρα θα έχουμε "μόνος μου κι όλοι τους".
Μπορεί να μπει σε κοστούμι Μπάλντγουιν (είναι και σαφώς καλύτερος του, ο Τζέιμς) και να έχουμε ρεπετισιόν της περσινής Μπάγερν. Μπορεί να έχουμε και φευγιό στη μέση του χρόνου. Είτε για τον Τζέιμς είτε για τον Μίτροβιτς.
Νομίζω ότι πια περισσεύει σαφώς ο Ρ. Γκρέι.

* Έχει ένα ενδιαφέρον ότι 2 από τους πλέον ταλαντούχους (και φουλ προβληματικούς, :roll: παράλληλα) παίκτες που παίζουν στην Ευρώπη, οι οποίοι έχουν συνδεθεί μάλιστα με τον Παναθηναϊκό (και σε αυτή τη μεταγραφική περίοδο) πήγαν στο ζευγάρι του περσινού τελικού του Eurocup. Στις οποίες βέβαια, πήγαν κι άλλοι φτασμένοι παίκτες όπως οι Λ. Μπράουν, Μοτεγιούνας, Γ. Τόμας, Τζεκίρι.
Παρόλα αυτά ακούγεται ¨κάπως¨-κι ιδίως για τον Τζέιμς που μέχρι πέρσι τον Μάη ήταν μεταξύ πρώτου σκόρερ μιας από τις 3- 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και μετά έπάιρνε καλά λεπτά στην πιο λουσάτη ομάδα του ΝΒΑ, να φτάσει να παίζει στην πρωτάρα Μονακό.
Σημεία των καιρών κι αναπάντεχα, το δίχως άλλο.

Ποιος θα περίμενε στην αρχή της τρέχουσας μεταγραφικής περιόδου τον Τζέιμς στη Μονακό και τον Χεζόνα στην Ούνικς;
money talks. εδώ ο πάντερ πήγε στην παρτιζάν στο eurocup. Πάντως είχε δηλώσει ότι του αρέσει η ζωή στο πριγκιπάτο. Είχε δηλωσει το 2020:: Στο μέλλον θα ήθελα να παίξω στην Monaco. Δεν παίζουν στην Euroleague, όμως άκουσα πως είναι όμορφα εκεί. Θα ήθελα να αγωνιστώ στο φινάλε της καριέρας μου εκεί, όταν δεν θα είμαι πια τόσο καλός».. Η Μονακό μπορεί να διεκδικήσει οκτάδα μπορεί και να μη μείνει τζαμαρία στο πριγκιπάτο, όλα είναι πιθανά.. Πια για να είσαι ανταγωνιστικός στην ευρωλίγκα πρέπει να ρίξεις πολλά λεφτά έχει αλλάξει επίπεδο παρά τον κορονοιο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 1:56 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 1:28 pm

money talks. εδώ ο πάντερ πήγε στην παρτιζάν στο eurocup. Πάντως είχε δηλώσει ότι του αρέσει η ζωή στο πριγκιπάτο. Είχε δηλωσει το 2020:: Στο μέλλον θα ήθελα να παίξω στην Monaco. Δεν παίζουν στην Euroleague, όμως άκουσα πως είναι όμορφα εκεί. Θα ήθελα να αγωνιστώ στο φινάλε της καριέρας μου εκεί, όταν δεν θα είμαι πια τόσο καλός».. Η Μονακό μπορεί να διεκδικήσει οκτάδα μπορεί και να μη μείνει τζαμαρία στο πριγκιπάτο, όλα είναι πιθανά.. Πια για να είσαι ανταγωνιστικός στην ευρωλίγκα πρέπει να ρίξεις πολλά λεφτά έχει αλλάξει επίπεδο παρά τον κορονοιο
Σαφώς και μιλάνε τα ντόλαρς, αλλά υπάρχει μια σοβαρή διαφορά με τις περιπτώσεις Πάντερ, Λεντέι αλλά και των όσων θα ακολουθήσουν. Ο Ζέλικο και η προοπτική να γίνει μια ομάδα Ευρωλίγκας που θα χτυπάει από 8αδα ως και φάιναλ φορ ακόμα, σε 2 χρόνια.

Οι Μονακό κι Ούνικς είναι πισωγύρισμα για Τζέιμς και Χεζόνια. Κι ας είναι πολύ μα πολύ πιθανό η Ούνικς να τερματίσει σε καλύτερη θέση από αυτήν που τερμάτισε ο Παναθηναϊκός με τον Χεζόνια μέσα. Ακόμα κι ο Παναθηναϊκός της τελευταίας δεκαετίας έχει σημαντικά μεγαλύτερη λάμψη από την Ούνικς.
Η Μονακό και πριν να υπογράψει ο Τζέιμς ήταν ομάδα με τεράστιο ενδιαφέρον και πληρότητα σε όλες τις θέσεις. Να δούμε τώρα τι θα γίνει.... :!:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 1:59 pm

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 10:33 am
Τζορνταν Μπελ προς παρτιζαν, απίστευτος παιχτης, τον "προτείνω" για τον παο εδω και 3 χρόνια. Αρα να δούμε και που θα καταλήξει ο Λεσσορ, ο Μοσλει για τον οποίο μιλούσαμε αποτι βλέπω αντιμετωπίζει σοβαρό τραυματισμο εδω και αρκετούς μήνες.
Έχεις δίκιο Τζόνι, για τον Λεσόρτ. Τελικά δείχνει να χαλάει η μεταγραφή του. Δεν το έχει η μοίρα του να επιστρέψει στο Βελιγράδι. Αν και μιλώντας για Βελιγράδι, λογικά θα παγώσουν τα πάντα αυτές τις 2-3 μέρες λόγω του θανάτου του ασύγκριτου Ντούντα.
Ο Ζοτς λογικά θα είναι στο σπίτι του "σοφού΄και θα συμπαρίσταται στην οικογένεια του κουμπάρου του και δεν θα θέλει να ακούσει κουβέντα για πράγματα που αφορούν την επικαιρότητα.

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:23 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 1:56 pm
tarp7 έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 1:28 pm

money talks. εδώ ο πάντερ πήγε στην παρτιζάν στο eurocup. Πάντως είχε δηλώσει ότι του αρέσει η ζωή στο πριγκιπάτο. Είχε δηλωσει το 2020:: Στο μέλλον θα ήθελα να παίξω στην Monaco. Δεν παίζουν στην Euroleague, όμως άκουσα πως είναι όμορφα εκεί. Θα ήθελα να αγωνιστώ στο φινάλε της καριέρας μου εκεί, όταν δεν θα είμαι πια τόσο καλός».. Η Μονακό μπορεί να διεκδικήσει οκτάδα μπορεί και να μη μείνει τζαμαρία στο πριγκιπάτο, όλα είναι πιθανά.. Πια για να είσαι ανταγωνιστικός στην ευρωλίγκα πρέπει να ρίξεις πολλά λεφτά έχει αλλάξει επίπεδο παρά τον κορονοιο
Σαφώς και μιλάνε τα ντόλαρς, αλλά υπάρχει μια σοβαρή διαφορά με τις περιπτώσεις Πάντερ, Λεντέι αλλά και των όσων θα ακολουθήσουν. Ο Ζέλικο και η προοπτική να γίνει μια ομάδα Ευρωλίγκας που θα χτυπάει από 8αδα ως και φάιναλ φορ ακόμα, σε 2 χρόνια.

Οι Μονακό κι Ούνικς είναι πισωγύρισμα για Τζέιμς και Χεζόνια. Κι ας είναι πολύ μα πολύ πιθανό η Ούνικς να τερματίσει σε καλύτερη θέση από αυτήν που τερμάτισε ο Παναθηναϊκός με τον Χεζόνια μέσα. Ακόμα κι ο Παναθηναϊκός της τελευταίας δεκαετίας έχει σημαντικά μεγαλύτερη λάμψη από την Ούνικς.
Η Μονακό και πριν να υπογράψει ο Τζέιμς ήταν ομάδα με τεράστιο ενδιαφέρον και πληρότητα σε όλες τις θέσεις. Να δούμε τώρα τι θα γίνει.... :!:
Δεν είχε και καμιά πρόταση από μεγάλη ομάδα ευρωλίγκας για να πάει. ο πάντερ είναι και 28 χρ ο τζέιμς είναι 31. Και η ζενιτ πριν 4 χρόνια δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο σαν όνομα οι εποχές αλλάζουν ιδίως όσο αυξάνετε το ενδιαφέρον από μεγάλες χώρες. Τον χεζόνια τον θεωρώ αρκετά υπερτιμημένο. Μέχρι στιγμής δεν έχει παίξει πουθενά σπουδαίο μπάσκετ ακόμη και στη μπάρτσα δεν είχε σοβαρό ρόλο, δεν λέω ότι δεν έχει ταλέντο. Και αυτός δεν είχε καμιά πρόταση από τις καλές ομάδες τις ευρωλίγκας αν είχε μυαλό ίσως τον προβλημάτιζε αυτό.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:34 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Σεπ 16, 2021 2:23 pm

Δεν είχε και καμιά πρόταση από μεγάλη ομάδα ευρωλίγκας για να πάει. ο πάντερ είναι και 28 χρ ο τζέιμς είναι 31. Και η ζενιτ πριν 4 χρόνια δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο σαν όνομα οι εποχές αλλάζουν ιδίως όσο αυξάνετε το ενδιαφέρον από μεγάλες χώρες. Τον χεζόνια τον θεωρώ αρκετά υπερτιμημένο. Μέχρι στιγμής δεν έχει παίξει πουθενά σπουδαίο μπάσκετ ακόμη και στη μπάρτσα δεν είχε σοβαρό ρόλο, δεν λέω ότι δεν έχει ταλέντο. Και αυτός δεν είχε καμιά πρόταση από τις καλές ομάδες τις ευρωλίγκας αν είχε μυαλό ίσως τον προβλημάτιζε αυτό.
Τα 31 στον Τζέιμς δεν είναι θέμα. Ο άνθρωπος είναι όντως "νάτουραλ¨. Το ζήτημα είναι αν θέλει να παίξει στο ψηλό επίπεδο.
Η Ζενίτ παίζει σε άλλο πρωτάθλημα, πολύ πιο δύσκολο, ήταν και την προπερασμένη σεζόν στην Ευρωλίγκα (πάλι με καλό μπάτζετ, το οποίο την επομένη ανέβηκε κι άλλο) και έχει από πίσω της κολοσσό πανευρωπαϊκού επιπέδου αν όχι παγκοσμίου.
Σε κάθε περίπτωση ο Τζέιμς κατέβηκε αρκετά σκαλιά. Μόνο και μόνο που όπως λες δεν είχε πρόταση από τοπ ομάδα. Αυτό ήταν και το νόημα του ποστ μου. Σε έναν άλλο- χαμηλότερο- βαθμό και για τον Χεζόνια.

Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 16, 2021 2:44 pm

Έκανε ντεμαραζ πάντως η Μονακό, τώρα που οι περισσότερες ομάδες έχουν -σχεδόν- κλείσει τα ρόστερ τους.
Βρήκε τις ευκαιρίες με Τζέιμς και Τόμας και ανέβηκε επίπεδο.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”