Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 10:21 am

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 11:55 pm
pan24 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 5:56 pm


Αν τυχόν το καταφέρει να γίνει πάμε για νέο σούπερ διεκδικητή.
Αν στον Βέσελυ, τον Γκούντουριτς και τον Ντε Κολό που φαίνεται να παραμένει προσθέσεις και Μίσιτς με ένα καλό 4αρι έχεις ένα ακόμα φαβορί για κούπα.

Αλλά και ο Μίσιτς να μην είναι, με κάτι καλύτερο του Μπράουν και βασικό 4 αντί του Έντι είναι πολύ δυνατοί
Το βλέπω πολύ χλωμό να πάει στη Φενέρ. Αν πάει κάπου στην Ευρώπη θα είναι στη Ρεάλ που και μεγαλύτερες βλέψεις έχει και περισσότερο χρήμα έχει ( τα περισσότερα λεφτά στην Ευρώπη θέλει να ρίξει φέτος, έχει τρελές κάβες από Καμπάσο, ΝΤεκ, Γκαρούμπα) αλλά το πιο πιθανό όπως λέγαμε κι όταν ενέκυψε το ενδιαφέρον της Ρεάλ, είναι να πάει ΝΒΑ.
Από κει και πέρα, Τουρκία, όπως Ελλάδα και Σερβία. Η κόντρα ¨αιωνίων¨είναι ικανή σε 10 μέρες να αλλάξει τα πάντα στον σχεδιασμό. Από μια αρκετά πετυχημένη χρονιά με το δίδυμο Κοκόσκωφ- Γκεραρντίνι κι από την απόφαση του Σέρβου προπονητή, να αλλάξει μόλις 2 παίκτες την επόμενη χρονιά ( η αλήθεια είναι ότι γέμισε 3ρια) πάμε σε αλλαγή προπονητή και ριζικές αλλαγές στο ρόστερ.
Προχθές διάβαζα στον ιταλικό τύπο, δήλωση διοικητικού στελέχους της Φενέρ, ότι πάνε για απόσυρση από την Τούρκικη λίγκα αλά "μέχρι τέλους". Λογικά θα τσαντίστηκε (τούρκικη λέξη) και έτσι πάνω στο γινάτι του (τουρ. λέξη) είπε να πάει ενάντια στο αλισβερίσι(τουρκ. λέξη) της Έφες με την εκεί λίγκα. Εγώ που το έχω δει το έργο, θα του έλεγα να κάνει τουμπεκί (τουρκ. λέξη) γιατί θα πάει κι αυτός χαράμι (τουρκ. λέξη).

Αυτάαααα.
Δε χαμπαριαζει ο Αταμαν, αφεντης πάνω στο άλογο είναι ο τσογλανος, αστούς να σιχτηριζουν για τη διαιτησία.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 12:51 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 09, 2021 10:21 am

Δε χαμπαριαζει ο Αταμαν, αφεντης πάνω στο άλογο είναι ο τσογλανος, αστούς να σιχτηριζουν για τη διαιτησία.
:D Έτσι γιαβρί μ΄.
Σηκώνει μπαϊράκι μπας και με τον σαματά τούς βρει μπόσικους για του χρόνου.
Τ

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 5:07 pm

Ο Χένρι είναι σε συζητήσεις με την ΤΣΣΚΑ.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 3:48 pm

Η Μπαρτσελόνα είναι σε συζητήσεις με τον Sertac Sanli.



Ο Matt Costello αναμένεται να υπογράψει στην Μπασκόνια.



0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 3:59 pm

Aν μας το έλεγαν για το Σανλί πριν 2 χρόνια θα γελάγαμε μέχρι να αποκτήσουμε 30π μακρύτερο έντερο.

Καλή κίνηση ο Κοστέλος. Αντίθετα ο Κάβανο που είπαν χτες στη μετάδοση ότι επίσης έχει κλείσει για Μπασκόνια δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι. Κανείς εκ των δύο δε νομίζω ότι θα βγει Πολονάρας, αλλά κακή κίνηση δύσκολα να κάνει ο Κερεχέτας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 9:46 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 3:59 pm
Aν μας το έλεγαν για το Σανλί πριν 2 χρόνια θα γελάγαμε μέχρι να αποκτήσουμε 30π μακρύτερο έντερο.

Καλή κίνηση ο Κοστέλος. Αντίθετα ο Κάβανο που είπαν χτες στη μετάδοση ότι επίσης έχει κλείσει για Μπασκόνια δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι. Κανείς εκ των δύο δε νομίζω ότι θα βγει Πολονάρας, αλλά κακή κίνηση δύσκολα να κάνει ο Κερεχέτας.
O Koστέλο είναι πιο πολύ 5 από 4. 2 μήνες έχει που παίζει στο 4 λόγω τρελής ανόδου των 2 μικρών σέντερ των Καναρίων. Είναι ο τέταρτος ψηλός που μαζεύεται εκεί, αφού έχουμε και τους 3 αφρικάνους.
Ο Α-πολονάρας ταίριαζε και παικτικά, και με τα σέντερ και με τα 2 φόργουορντ, Γκεντράιτις και Πίτερς.

Ποιος Κερεχέτα; Σαλαθάρ λέμε- αφού τα ξέρεις κι ιδίοις όμμασι μάλιστα στο προπέρσινο F4. Ο Κερεχέτα κάνει όλα τ' άλλα (που και πάλι πολλά είναι- ο τύπος είναι εργασιοαλκοολικός που λένε και στο Μανχάταν)

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 10:09 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 9:46 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 3:59 pm
Aν μας το έλεγαν για το Σανλί πριν 2 χρόνια θα γελάγαμε μέχρι να αποκτήσουμε 30π μακρύτερο έντερο.

Καλή κίνηση ο Κοστέλος. Αντίθετα ο Κάβανο που είπαν χτες στη μετάδοση ότι επίσης έχει κλείσει για Μπασκόνια δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι. Κανείς εκ των δύο δε νομίζω ότι θα βγει Πολονάρας, αλλά κακή κίνηση δύσκολα να κάνει ο Κερεχέτας.
O Koστέλο είναι πιο πολύ 5 από 4. 2 μήνες έχει που παίζει στο 4 λόγω τρελής ανόδου των 2 μικρών σέντερ των Καναρίων. Είναι ο τέταρτος ψηλός που μαζεύεται εκεί, αφού έχουμε και τους 3 αφρικάνους.
Ο Α-πολονάρας ταίριαζε και παικτικά, και με τα σέντερ και με τα 2 φόργουορντ, Γκεντράιτις και Πίτερς.

Ποιος Κερεχέτα; Σαλαθάρ λέμε- αφού τα ξέρεις κι ιδίοις όμμασι μάλιστα στο προπέρσινο F4. Ο Κερεχέτα κάνει όλα τ' άλλα (που και πάλι πολλά είναι- ο τύπος είναι εργασιοαλκοολικός που λένε και στο Μανχάταν)
Kατά τον ίδιο το Σαλαθαρ, αυτός ψάχνει την αγορά, προτείνει περίπου 25 πιτσιρικάδες και 15 έτοιμους στον Κερεχέτα και την επιλογή την κάνει αυτός. Ο εκάστοτε κόουτς δεν ξέρουμε τι κάνει :hoho: , αλλά από τότε που ο Σκαριόλο είπε το φοβερό "αυτός δε θα παίξει μπάσκετ ποτέ" για το Τζινόμπιλι όταν του τον έφεραν, τους παίκτες τους διαλέγει ο Κερεχέτας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 10:25 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 10:09 pm
Kατά τον ίδιο το Σαλαθαρ, αυτός ψάχνει την αγορά, προτείνει περίπου 25 πιτσιρικάδες και 15 έτοιμους στον Κερεχέτα και την επιλογή την κάνει αυτός. Ο εκάστοτε κόουτς δεν ξέρουμε τι κάνει :hoho: , αλλά από τότε που ο Σκαριόλο είπε το φοβερό "αυτός δε θα παίξει μπάσκετ ποτέ" για το Τζινόμπιλι όταν του τον έφεραν, τους παίκτες τους διαλέγει ο Κερεχέτας.
Ε, κάπου στη μέση ειναι μωρέ. Αυτό μου λένε εμένα φίλοι της Μπασκόνια. Τον Σαλαθάρ μου τον λένε σεμνό κλπ. Ας πούμε η συνεργασία τους για να είμαστε μέσα. Το λέω γιατί ξέρω και συγκεκριμένους παίκτες που ήταν "πάρε- βάλε". Δαιμόνιο δίδυμο σε κάθε περίπτωση. Δεν ¨¨βλέπει¨" το δεύτερο πίσω από αυτούς.

Ο Ιβάνοβιτς ναι, έχει σίγουρα λόγο. Μαζι με τον Περάσοβιτς οι 2 τους παίζουν. Άντε με κάτι διαλείματα τύπου ξεκάρφωμα. :P Π.χ Ήθελε την παραμονή των Χένρι- Πολονάρα (τους έκαναν πρόταση καλή εδώ και μήνες, αλλά έφαγαν πόρτα). Μιλώντας για Χένρι, την πάτησε ο τζογαδόρος Κερεχέτα. Ενώ είχαν συμφωνήσει γι 400χιλ. ρήτρα με τους μερένγκες, είδε σήμα και ζήτησε (ούτε μήνα μετά) ένα εκ. Και πήρε το τρίτο και μακρύτερο κι έχασε και τα 400χιλ, βλέποντας τον Χένρι να πηγαίνει ξανά Ρωσία.
θα την πληρώσουν οι παίκτες πάλι. Τους βλέπω απλήρωτους για κάν 2μηνο. Τα κάνει κάτι τέτοια ο ψηλέας.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 10:55 am

Ο Σανλί θα υπογράψει στην Μπαρτσελόνα.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 11:20 am

Πόσο άκυρη κίνηση μου κάνει αυτή;

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:32 pm

Η Φενέρ έχει έρθει σε συμφωνία με τον Marial Shayok.

ΠΗΓΗ

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:19 pm

δεν ξερω για τι προοριζει η μπαρτσα τον σανλι, αλλα δεν βγαζει και πολυ νοημα. για βασικο σεντερ σιγουρα δεν τον θελει, για αναπληρωματικο ισως θα χρειαζεται αλλου στυλ, αλλα δεν ξερω και αν θα μεινει και ο ντειβις.

παντως επειδη σουταρει κιολας ο σανλι, ισως θελει 5αρια που σουταρουν, για αυτο ηθελε και λαντειλ. για να δουμε και τι αλλες κινησεις αλλα για μενα δεν εχει και πολυ λογικη αυτη η κινηση.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:35 pm

Και πριν σηκώσει την κούπα ο Τεόντοσιτς κουβεντιάζαμε ότι με την πιθανότατη απομάκρυνση του Σάλε, θα φύγουν κι οι Τεόντοσιτς και Μάρκοβιτς.
Μετά τον σχεδόν... άθλο που ολοκληρώθηκε απόψε, δεν θα με ξάφνιαζε να τον δω δεύτερο άσσο σε πολύ μεγάλη ομάδα, που πιθανώς ψάχνει μια πινελιά έξτρα κλάσης και πολλής εμπειρίας. ΘΑ πήγαινε το μυαλό μου ως συμπληρωματικός/αλλαγή του Χένρι στην παλιά του γνώριμη, ή ως συμπληρωματικός του Καλάθη που κάτι χρειάζεται πίσω του (πόσο μάλλον αν φύγει κι ο Χάνγκα που για μένα θα είναι λάθος του Σάρας).

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 9:59 pm

Tracy Mac έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 1:19 pm
δεν ξερω για τι προοριζει η μπαρτσα τον σανλι, αλλα δεν βγαζει και πολυ νοημα. για βασικο σεντερ σιγουρα δεν τον θελει, για αναπληρωματικο ισως θα χρειαζεται αλλου στυλ, αλλα δεν ξερω και αν θα μεινει και ο ντειβις.

παντως επειδη σουταρει κιολας ο σανλι, ισως θελει 5αρια που σουταρουν, για αυτο ηθελε και λαντειλ. για να δουμε και τι αλλες κινησεις αλλα για μενα δεν εχει και πολυ λογικη αυτη η κινηση.
Eύλογες οι απορίες σας εσένα και του A.CAB II κι ας έκανε σπουδαία χρονιά στην πρωταθλήτρια Ευρώπης.Η απορία μάλιστα μπορεί να είναι ακόμα πιο μεγάλη αν αναλογιστεί κανείς ότι η μεγάλη ανταγωνίστρια θα έχει του χρόνου το καλύτερο δίδυμο στο 5 που έχει δει η Ευρώπη τα τελευταία χρόνια. Ταβάρες - Πουαριέ.
Μια σκέψη είναι αυτή που κάνεις tracymac, θέλει 5ρι να σουτάρει ώστε να τραβάει μακριά τους σέντερ, αλλά να έχει και τη δυνατότητα να σουτάρει σχετικά ανενόχλητο.
Μια ακόμα σκέψη που μπορεί κανείς να κάνει, είναι ότι πάιζει να φύγει κάποιο μεγάλο αστέρι με πιθανότερους τους Ντέιβις, Χίγκινς. Αν φύγει το 5-4ρι Ντέιβις, να που κολλάει ο Σανλί ας πούμε. Και μετά πρέπει να πάει για σέντερ δυναμίτη ως πρώτο. Παίζει ο Ρέινολντς, παίζει να γυρίσει ο Ούντο Ευρώπη(αλλά σε τι κατάσταση πια;) παίζει κι ο Α. Χαρτεστάιν που είχε απασχολήσει και πέρσι. Ο Ταρζέφσκι που ακούστηκε εσχάτως μου κάνει πιο κουλό κι από τον Σανλί.
Εκτός κι αν πάει για έξτρα ελαφρύ σχήμα και "κλέψει" τον Μίκι από τη Μακάμπι. Αν προλάβει και με όλο το ρίσκο να παίζουν βόλεϊ οι ψηλοί της ΡΕάλ αλλά κι άλλων ομάδων.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 12, 2021 8:50 am

Ανακοινώθηκε ο Γκριγκόνις από την ΤΣΣΚΑ.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”