Πιο συμπαθητική Ευρωπαϊκή ομάδα

Συντονιστής: Captains

Εκτός από την ομάδα που υποστηρίζετε ποια άλλη ομάδα συμπαθείτε και γιατί ;

Ρεάλ
1
2%
Μπασκονια
11
17%
Μπαρστσελόνα
3
5%
Βαλενθια
2
3%
Μάλαγα
1
2%
Βιλερμπάν
1
2%
Λιμόζ
1
2%
Μπαμπεργκ
2
3%
Μπάγερν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αλμπα
2
3%
Προκομ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αρμανι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σιένα
3
5%
Βιρτους
3
5%
Μακάμπι
7
11%
ΑΕΚ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πανιωνιος
2
3%
Ερυθρος Αστέρας
5
8%
Παρτιζαν
3
5%
Εφες
2
3%
Φενερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νταρουσαφακα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαλγκίρις
10
15%
ΤΣΣΚΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ουινιξ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κιμκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λοκομοτιβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζενίτ
1
2%
Άλλη
5
8%
 
Σύνολο ψήφων: 65
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:32 am

shtarkws έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:25 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:20 am
Ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος γιατι λείπουν απο το poll?? :D
Η ο ΔΓ :hoho:
Eιναι Ευρωπαϊκή ομάδα ο ΔΓ??

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:39 am

Quincy έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:29 am
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:20 am
Ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος γιατι λείπουν απο το poll?? :D
Είπαμε, δεν χωράνε όλοι. Μπορείς να ψηφίσεις "Άλλη" για την ομάδα της καρδιάς σου :D
Mα δεν το λεω για να ψηφισω τον Παναθηναικο...Μπορει να ηθελα να ψηφισω Ολυμπιακο... :D

0
Άβαταρ μέλους
AKRG

 euroleague
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2011 10:03 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:41 am

Zalgiris, χωρίς καμία αμφιβολία ! Εκεί στο Κάουνας ζουν για το μπάσκετ ! :bblove: :bball: :bball:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:42 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:32 am
shtarkws έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:25 am


Η ο ΔΓ :hoho:
Eιναι Ευρωπαϊκή ομάδα ο ΔΓ??
Ιδέα είναι ο ΔΓ, πανευρωπαϊκή κιόλας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:44 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:39 am
Quincy έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:29 am


Είπαμε, δεν χωράνε όλοι. Μπορείς να ψηφίσεις "Άλλη" για την ομάδα της καρδιάς σου :D
Mα δεν το λεω για να ψηφισω τον Παναθηναικο...Μπορει να ηθελα να ψηφισω Ολυμπιακο... :D
Τον Ολυμπιακό εννοούσα :twisted:

1
1 Εικόνα
Volunteer

 junior
Reactions: 120
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 14, 2018 8:26 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:01 am

Πάντα έτρεφα και συνεχίζω να τρέφω ιδιαίτερο σεβασμό για αυτά τα κλαμπ που διακόνησαν το άθλημα και αναδείχτηκαν σε εργαστήρια παραγωγής αθλητών και γαλούχησης φιλάθλων.
Αυτά τα κλαμπ που έχουν γράψει ιστορία βασισμένη όχι τόσο στα μεγάλα και φανταχτερά παλμαρέ με την πάση θυσία κατάκτηση τίτλων και τα παραφερνάλια του χουλιγκανισμού και της παραγοντικής αλητείας που αυτά συνοδεύουν, όσο στη δημιουργία μιας αυθεντικής μπασκετικής κουλτούρας με αγάπη για το άθλημα, το θέαμα και την ευγενή άμιλλα.
Κλαμπ που άφησαν το καθένα περισσότερο ή λιγότερο ή ακόμα και εντελώς στιγμιαία, το στίγμα τους στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ όταν αναπάντεχα το επέτρεψαν οι συνθήκες και ξεπέρασαν για λίγο -σχεδόν με τα ψέμματα- τα όρια της οικονομικής στενότητας, καταφέρνοντας να συνδυάσουν τη δεδομένη σκληρή δουλειά στα τμήματα υποδομής, με την ανάδειξη ατόφιου ταλέντου και τη σχετική οικονομική ευχέρεια ώστε να μη χρειαστεί να ξεπουλήσουν -αμέσως- στο πρώτο πλυντήριο που θα βρεθεί μπροστά τους.
Κλαμπ με άποψη...

ΚΚ Σπλιτ, Γιουβεντούδ Μπανταλόνα, Πανιώνιος, Εστουδιάντες, Ζάνταρ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:05 am

Συμφορουμίτης αναζητεί συμφορουμίτες με σκοπό να βρεθούν οι 9 ψηφίσαντες-Ζαλγκιρόφιλοι του basketforum ώστε να τιμωρηθούν παραδειγματικώς!! :D :P :boxing: :banana:

Η Bologna λέγεται ότι έχει τις ωραιότερες Ιταλίδες γυναίκες, μου το έχει μεταφέρει άνθρωπος εμπιστοσύνης που πέρασε μια πενταετία στην πόλη για...σπουδές. :D

Στα λιγότερο σοβαρά, η Scavolini ήταν όντως συμπαθής ομάδα αλλά η Varese δε νομίζω διότι είχαν αναστενάξει στην Ιταλία μέχρι να την ξεφορτωθούν. Συμπαθής μου είναι και η Estudiantes, όμαδα που απέχει από τους τίτλους αλλά κόβει πάρα πολλά ειστήρια χωρίς να έχει ποδοσφαιρικό κόσμο.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:10 am

Γενικά για μένα συμπαθείς είναι αυτές που κόβουν εισιτήρια. Γι αυτό δε συμπαθώ τις ρώσικες.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:12 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:10 am
Γενικά για μένα συμπαθείς είναι αυτές που κόβουν εισιτήρια. Γι αυτό δε συμπαθώ τις ρώσικες.
Οι πιο άγευστες ομάδες τις Ευρώπης. Πολύ πιθανό να μην έχουν ούτε μια ψήφο :lol:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:14 am

Quincy έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:12 am
yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:10 am
Γενικά για μένα συμπαθείς είναι αυτές που κόβουν εισιτήρια. Γι αυτό δε συμπαθώ τις ρώσικες.
Οι πιο άγευστες ομάδες τις Ευρώπης. Πολύ πιθανό να μην έχουν ούτε μια ψήφο :lol:
Νομίζω ήδη κάποιος ψήφισε Χίμκι (Κίμκι; Πώς προφέρεται τέλος πάντων; Πού είναι ο basket72 να μας διαφωτίσει; )

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:21 am

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:05 am
Συμφορουμίτης αναζητεί συμφορουμίτες με σκοπό να βρεθούν οι 9 ψηφίσαντες-Ζαλγκιρόφιλοι του basketforum ώστε να τιμωρηθούν παραδειγματικώς!! :D :P :boxing: :banana:

Η Bologna λέγεται ότι έχει τις ωραιότερες Ιταλίδες γυναίκες, μου το έχει μεταφέρει άνθρωπος εμπιστοσύνης που πέρασε μια πενταετία στην πόλη για...σπουδές. :D

Στα λιγότερο σοβαρά, η Scavolini ήταν όντως συμπαθής ομάδα αλλά η Varese δε νομίζω διότι είχαν αναστενάξει στην Ιταλία μέχρι να την ξεφορτωθούν. Συμπαθής μου είναι και η Estudiantes, όμαδα που απέχει από τους τίτλους αλλά κόβει πάρα πολλά ειστήρια χωρίς να έχει ποδοσφαιρικό κόσμο.
Έτσι είναι για τις μπολωνιέζες, έχω ζήσει κι εγώ σε γειτονική πόλη.

Η Σκαβολίνι εμένα δεν μου ήταν συμπαθής ίσως λόγω του Κόστα του σέντερ της. ΄(ΈΤσι δεν λεγόταν;;)

Αλλά έχουν περάσει τρομεροί αμερικάνοι από το Πέζαρο.
Μέσα για τους φοιτητές της Έστου!!! Και γενικά συμφωνώ για τις ομάδες που κόβουν εισιτήρια.
Από ρώσικες μου άρεσε η Λόκο του Μπαρτζώ. Ήταν μιας χρήσης ομάδα, αλλά τι έκανε εκείνη τη χρονιά ο κόουτς;;; Για μένα από τις πιο πετυχημένες χρονιές προπονητή/recruiter και τον έχουν και πολύ ψηλά οι παίκτες του- ιδίως εκείνης της χρονιάς. Κι έκοβε και κάποια εισιτήρια η Κουμπάν αν θυμάμαι καλά. Επιπλέον μου άρεσε πάντα ο συνδυασμός κόκκινου- πράσινου στη φανέλα. Αφενός γιατί θυμίζει την Ικουρίνια (τη βασκική σημαία) κι αφετέρου γιατί σπάει αυτό το ρημάδι το ελληνικό δίπολο φανατισμού. :)

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:29 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:21 am
ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:05 am
Συμφορουμίτης αναζητεί συμφορουμίτες με σκοπό να βρεθούν οι 9 ψηφίσαντες-Ζαλγκιρόφιλοι του basketforum ώστε να τιμωρηθούν παραδειγματικώς!! :D :P :boxing: :banana:

Η Bologna λέγεται ότι έχει τις ωραιότερες Ιταλίδες γυναίκες, μου το έχει μεταφέρει άνθρωπος εμπιστοσύνης που πέρασε μια πενταετία στην πόλη για...σπουδές. :D

Στα λιγότερο σοβαρά, η Scavolini ήταν όντως συμπαθής ομάδα αλλά η Varese δε νομίζω διότι είχαν αναστενάξει στην Ιταλία μέχρι να την ξεφορτωθούν. Συμπαθής μου είναι και η Estudiantes, όμαδα που απέχει από τους τίτλους αλλά κόβει πάρα πολλά ειστήρια χωρίς να έχει ποδοσφαιρικό κόσμο.
Έτσι είναι για τις μπολωνιέζες, έχω ζήσει κι εγώ σε γειτονική πόλη.

Η Σκαβολίνι εμένα δεν μου ήταν συμπαθής ίσως λόγω του Κόστα του σέντερ της. ΄(ΈΤσι δεν λεγόταν;;)

Αλλά έχουν περάσει τρομεροί αμερικάνοι από το Πέζαρο.
Μέσα για τους φοιτητές της Έστου!!! Και γενικά συμφωνώ για τις ομάδες που κόβουν εισιτήρια.
Από ρώσικες μου άρεσε η Λόκο του Μπαρτζώ. Ήταν μιας χρήσης ομάδα, αλλά τι έκανε εκείνη τη χρονιά ο κόουτς;;; Για μένα από τις πιο πετυχημένες χρονιές προπονητή/recruiter και τον έχουν και πολύ ψηλά οι παίκτες του- ιδίως εκείνης της χρονιάς. Κι έκοβε και κάποια εισιτήρια η Κουμπάν αν θυμάμαι καλά. Επιπλέον μου άρεσε πάντα ο συνδυασμός κόκκινου- πράσινου στη φανέλα. Αφενός γιατί θυμίζει την Ικουρίνια (τη βασκική σημαία) κι αφετέρου γιατί σπάει αυτό το ρημάδι το ελληνικό δίπολο φανατισμού. :)
Δεν το θυμόμουν, αλλά τώρα που το τσέκαρα όντως έκοβε εισιτήρια, στα εμπορικά ματς πάνω από 7.000, καθόλου άσχημα για Κρασνοντάρ.

Tώρα για το κοκκινοπράσινο τι να πούμε, εμένα Ταμτάκο μου θυμίζει, φάση κίτρινη κάλτσα σε κόκκινο παντελόνι ασορτί με πράσινη γραβάτα.

O Άριο Κόστα δεν είναι απλά ο εμβληματικός πρώην σέντερ/σύμβολο της ομάδας, αλλά είναι και ο νυν πρόεδρος στο Πέζαρο.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:36 am

Την τσσκα γιατι ξερω οτι θα την κερδισουμε :D Περα απο την πλακα ψηφισα σιενα γιατι μαρεσε πολυ το ροστερακι που ειχε πιο παλια,την μπασκονια που εξηγησατε ολοι παραπανω τους λογους,μακαμπι γιατι συνηθως εχει φουλ αμερικανικη επιθετικη ομαδα με ωραια εδρα και τον ερυθρο αστερα κατα κυριο λογο γιατι ζηλευω την ατμοσφαιρα αλλα και το οτι οσο χαμηλο μπατζετ και να εχει ειναι παντα αξιολογη και ολο και καποιο σερβακι εχει μεσα που θα ηθελες στην ομαδα σου..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 9:53 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:36 am
Την τσσκα γιατι ξερω οτι θα την κερδισουμε :D Περα απο την πλακα ψηφισα σιενα γιατι μαρεσε πολυ το ροστερακι που ειχε πιο παλια,την μπασκονια που εξηγησατε ολοι παραπανω τους λογους,μακαμπι γιατι συνηθως εχει φουλ αμερικανικη επιθετικη ομαδα με ωραια εδρα και τον ερυθρο αστερα κατα κυριο λογο γιατι ζηλευω την ατμοσφαιρα αλλα και το οτι οσο χαμηλο μπατζετ και να εχει ειναι παντα αξιολογη και ολο και καποιο σερβακι εχει μεσα που θα ηθελες στην ομαδα σου..
Εμένα ο Ερυθρός Αστέρας δεν μου είναι καθόλου αρεστός στο μπάσκετ, σε αντίθεση με τον ποδόσφαιρο, α όπου έχουν περάσει παικταράδες. Στο μπάσκετ ήταν πάντα ομάδα έδρας κι αυτό με κουράζει. πέρα από τη χαζο-φανατίλα/ματσίλα των σέρβων..... : :mutombo:

Προτιμώ την ισπανική ατμόσφαιρα στα γήπεδα. Ούτε και τη νεοπλουτίστικη ρώσικη ούτε και να κάφρικη ελληνο-βαλκάνια.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:11 am

Εντύπωση μου κάνει πως ένα στο ποδόσφαιρο υπάρχει μια φρενίτιδα με τη Barca, στο μπασκετ (και στο forum) δεν τυγχάνει ανάλογης προτίμησης. Εμένα με χαλάει το γήπεδο, θεωρώ πως χρειάζεται κάτι πιο καινούριο, πιο μεγαλοπρεπές. Το Palau Blaugrana είναι cult έδρα αλλά χρειάζεται κάτι άλλο πλέον.

Ωραία, συμπαθής ομάδα ήταν και η Antibes του Rivers (ωραία εκδρομή πρέπει να είναι). Συμφωνώ για Ερυθρό Αστέρα με τον Basket72, κάπου έχει κουράσει το σκηνικό με τη φανατίλα, όπως συμφωνώ για την Olimpija Ljubljana που ανέφερε πιο πάνω ένας φίλος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”