Νικ Καλάθης

Συντονιστής: Captains

Που κατατάσσεται ο Νικ Καλάθης;

1. Κορυφαίος γκαρντ στην ιστορία της Euroleague
18
32%
2. Αbove average οργανωτής ομάδων της ευρωπαικής ελίτ
36
64%
3. Μέτριος γκαρντ σε μια περίοδο λειψανδρίας καλών ευρωπαίων χειριστών
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
4. Υπερεκτιμημένος κομπάρσος, αναίτια χρυσοπληρωμένος
2
4%
 
Σύνολο ψήφων: 56
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 11:22 pm

manj13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 7:31 pm
A.CAB II έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 6:03 pm


α) Δεν ήξερα ότι πονάς τόσο πολύ τα λεφτά του ινστγκράμερ. Δουλεύει και σαν το σκύλο μέρα νύχτα ακούω. Ρε το μεροκαματιάρη. Να μαζευτούμε να του δώσουμε κανά ψιλό άμα είναι.
Κατά τα υπόλοιπα τα λεφτά του καλύτερου άσσου στην Ευρώπη τον χάλαγαν όχι τα 800 στο Νικολάκι τον Παππά και στο Τζιμμερ... Ελπί9ζω να μη σου δώσει πόστο λογιστή πουθενά. :)
Ώστε ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους... Τ' ακους Σπανούλη; Τ' ακούς Σάρας; :D Έχεις κι άλλα τέτοια ωραία;

β) Ε καλά και στο Μήτσο που είχε Σπανούλη, Νίκολας, Μπατιστ, Πέκοβιτς και σία του φέρανε και Σάρας μπας και τα καταφέρει. Δεν βλέπω να σε χάλασε.
Άλλωστε στα 41 μετά από 2 χρτόνια απουσίας ο Πάου ήταν η λύση που χρειαζόταν η Μπαρτσελόνα. Είμαι σίγουρος ότι μαζεύτηκαν εκεί στη Βαρκελώνη και είπαν: Μάγκες ο Καλάθης δεν τραβάει, μας χαλάει και το Μίροτις ( :mrgreen: ) ας φέρουμε το Γκασολ. Να μας τον χαλάσει κι αυτόν.

γ) Ο Μίσιτς μπορεί να έχει περισσότερους και απ' το Μήτσο όμως... Εκεί να σε δω. Επίσης έχει έναν παραπάνω από το Μάικ το Τζέιμς και έναν παραπάνω από το Γκάλη που ξέμεινε στο μηδέν. Ουπς.
Οταν αποσυρθεί θα δούμε. Τώρα μπορείς να δεις τι λέει ο Μάικ ο Τζέιμς για τον Καλάθη και ο... Πάου Γκασόλ. Είναι αρκετή η άποψη του; Τι λες;

δ) ΟΚ ότι πεις αλλά δεν φαίνεται απ' τις απαντήσεις σου. Εξακολουθείς να γράφεις ανακρίβειες, υπερβολές και ψέματα για να στηρίξεις τα άλματα λογικής που κάνεις. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου δείχνω τα λάθη σου.
Μη μου πεις ότι θα χρησιμοποιήσεις και το επιχείρημα της ηλικίας σου μετά το φοβερό "Εγώ γράφω 10 χρόνια στο φόρουμ" :D
α) Δεν ποναω για κανενος τα λεφτα που ξοδευονται πλην των δικων μου.... Απ την αλλη μερια ο Δημητρης Γιαννακοπουλος ειναι ο ανθρωπος που εφερε ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ηδη ΔΥΟ τιτλους στο συλλογο και παει για ΤΡΙΤΟ......Οποτε καρφακι δεν μου και γεται ως φιλαθλος του Παναθηναικου αν ειναι ισνταγκραμερ....τικτοκερ ...ή οτιδηποτε αλλο απο τη στιγμη που διατηρει αξιομαχα τμηματα του Παναθηναικου και ΦΕΡΝΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ενω αλλοι ευηποληπτοι ταχα επιχειρηματιες κανουν την παπια και ειναι Κυριακη......ΕΜΕΙΣ δουλευουμε σαν τον σκυλο μερα νυχτα ισως παρανοησες....Στον Γιαννακοπουλο θα συνεβαινε αν δεν ηξερε να κουμανταρει τα λεφτα του...Κι απ οτι φαινεται εδω και χρονια ξερει....Οσο για την προσφορα εργασιας..Ας με επαιρνε οχι για λογιστη αλλα εστω για υπαλληλο στη Βιανεξ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΥΣ τους καιρους....Για μαθε πως εχει τους ανθρωπους στη δουλεψη του.....

β) Αν και δεν αναφερομουν στην υπερομαδα του Βερολινου αλλα κυριως στο 2011....Ακομη κι εκει στο Βερολινο με ολους αυτους τους παικταραδες αλλα και παντοτε μηπως ειδες το Μητσο ποτε ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ και να τρεμουν τα χερακια του??....Παντα μπροστα εβγαινε οταν εκαιγε η μπαλα και συνηθως το χλατσωνε..Να μου βρεις κανα αντιστοιχο του Καλαθη.....Οσο για το οτι του φεραν τον Μιροτιτς ...τον Γκασολ και οποιον αλλον επιθυμεις εσυ.....Σου λεω..την πρωταθλητρια ομαδα ΝΒΑ να φερουν στον Καλαθη ΑΛΛΟΣ θα πρεπει να βγαζει τα καστανα απ τη φωτια.... Τα 800 χιλιαρικα του Παππα και του Τζιμερ ποσο απεχουν απο τα ΔΥΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ για πεσμου αν δεν σου κανει κοπο.......

γ) Εχεις ακουσει ποτε μπασκετμπολιστα να πει κακο λογο για εν ενεργεια συναδελφο του ΠΑΙΚΤΙΚΑ???...Ειδικα στην Ευρωπη....Δεν βγαζει κορακας κορακου ματι....Ο Μισιτς και ο καθε Μισιτς δε νγινεται ''Διαμαντιδης'' μονο μεσα απο τις κουπες...αλλιως θα ταν μυθος ο ...Βουρτζουμης που χει σηκωσει τα παντα!!....Ως συμμετοχη!!.....Ο Γκαλης.....ο Ρετζι Μιλλερ....ο Μαλλοουν...ο Στοκτον ...και...και...ΔΕΝ σηκωσαν τους τιτλους ''που επρεπε'' ή ''τους αναλογουσαν'' ...τα πεπραγμενα τους στο παρκε ομως κανουν ολους να τους βγαζουν το καπελο οτι αφησαν και την ψυχη τους στο παρκε και ουδεποτε κρυφτηκαν...Τωρα τι κανει ο Καλαθης στα κρισιμα....ειναι ευκολη κουβεντα.....
α) .... Δεν ξέρω από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω. Καμία μπασκετική κουβέντα εδώ.

β) Όχι δεν είδα το Μήτσο να τρέμει. Τι σχέση έχει αυτό; Είπες ότι ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους. Άρα αυτό που είπες το αναιρείς λέγοντας κάτι εντελώς άσχετο.
Κανά αντίστοιχο του Νικ. Κάτσε να θυμηθώ. Α ναι τον πρόσφατο ημιτελικο του Φ4. Και τον τελικό θα έλεγα γιατί δεν νομίζω πως ήταν θέμα τρεμάμενων χεριών το διάστρεμμα.
Τα 2 εκατομύρια του Νικ απέχουν 1,2εκ από το μισθό του Παππά και 400 χιλιάρικα από του Τζίμμερ. Μαθηματικά. Μπασκετικά απέχουν γύρω στα 10 με 12 εκατομύρια.

γ) Έχω ακούσει αρκετούς.
Μίλησες για τίτλους και ότι θα μείνει στον ένα και ότι ο Μίσιτς θα τον ξεπεράσει. Δεν αποκλείεται βέβαια. Σου ανέφερα κάμποσους άλλους με λιγότερους τίτλους. Τώρα γιατί ξαφνικά δεν έχουν σημασία οι τίτλοι; Γιατί τα ξαναλλάζουμε;
Είναι πολύ εύκολη κουβέντα για τα κρίσιμα. ούτε μια εβδομάδα δεν έχει περάσει.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Ιουν 04, 2021 7:03 pm

A.CAB II έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 11:22 pm
manj13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 7:31 pm


α) Δεν ποναω για κανενος τα λεφτα που ξοδευονται πλην των δικων μου.... Απ την αλλη μερια ο Δημητρης Γιαννακοπουλος ειναι ο ανθρωπος που εφερε ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ηδη ΔΥΟ τιτλους στο συλλογο και παει για ΤΡΙΤΟ......Οποτε καρφακι δεν μου και γεται ως φιλαθλος του Παναθηναικου αν ειναι ισνταγκραμερ....τικτοκερ ...ή οτιδηποτε αλλο απο τη στιγμη που διατηρει αξιομαχα τμηματα του Παναθηναικου και ΦΕΡΝΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ενω αλλοι ευηποληπτοι ταχα επιχειρηματιες κανουν την παπια και ειναι Κυριακη......ΕΜΕΙΣ δουλευουμε σαν τον σκυλο μερα νυχτα ισως παρανοησες....Στον Γιαννακοπουλο θα συνεβαινε αν δεν ηξερε να κουμανταρει τα λεφτα του...Κι απ οτι φαινεται εδω και χρονια ξερει....Οσο για την προσφορα εργασιας..Ας με επαιρνε οχι για λογιστη αλλα εστω για υπαλληλο στη Βιανεξ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΥΣ τους καιρους....Για μαθε πως εχει τους ανθρωπους στη δουλεψη του.....

β) Αν και δεν αναφερομουν στην υπερομαδα του Βερολινου αλλα κυριως στο 2011....Ακομη κι εκει στο Βερολινο με ολους αυτους τους παικταραδες αλλα και παντοτε μηπως ειδες το Μητσο ποτε ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ και να τρεμουν τα χερακια του??....Παντα μπροστα εβγαινε οταν εκαιγε η μπαλα και συνηθως το χλατσωνε..Να μου βρεις κανα αντιστοιχο του Καλαθη.....Οσο για το οτι του φεραν τον Μιροτιτς ...τον Γκασολ και οποιον αλλον επιθυμεις εσυ.....Σου λεω..την πρωταθλητρια ομαδα ΝΒΑ να φερουν στον Καλαθη ΑΛΛΟΣ θα πρεπει να βγαζει τα καστανα απ τη φωτια.... Τα 800 χιλιαρικα του Παππα και του Τζιμερ ποσο απεχουν απο τα ΔΥΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ για πεσμου αν δεν σου κανει κοπο.......

γ) Εχεις ακουσει ποτε μπασκετμπολιστα να πει κακο λογο για εν ενεργεια συναδελφο του ΠΑΙΚΤΙΚΑ???...Ειδικα στην Ευρωπη....Δεν βγαζει κορακας κορακου ματι....Ο Μισιτς και ο καθε Μισιτς δε νγινεται ''Διαμαντιδης'' μονο μεσα απο τις κουπες...αλλιως θα ταν μυθος ο ...Βουρτζουμης που χει σηκωσει τα παντα!!....Ως συμμετοχη!!.....Ο Γκαλης.....ο Ρετζι Μιλλερ....ο Μαλλοουν...ο Στοκτον ...και...και...ΔΕΝ σηκωσαν τους τιτλους ''που επρεπε'' ή ''τους αναλογουσαν'' ...τα πεπραγμενα τους στο παρκε ομως κανουν ολους να τους βγαζουν το καπελο οτι αφησαν και την ψυχη τους στο παρκε και ουδεποτε κρυφτηκαν...Τωρα τι κανει ο Καλαθης στα κρισιμα....ειναι ευκολη κουβεντα.....
α) .... Δεν ξέρω από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω. Καμία μπασκετική κουβέντα εδώ.

β) Όχι δεν είδα το Μήτσο να τρέμει. Τι σχέση έχει αυτό; Είπες ότι ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους. Άρα αυτό που είπες το αναιρείς λέγοντας κάτι εντελώς άσχετο.
Κανά αντίστοιχο του Νικ. Κάτσε να θυμηθώ. Α ναι τον πρόσφατο ημιτελικο του Φ4. Και τον τελικό θα έλεγα γιατί δεν νομίζω πως ήταν θέμα τρεμάμενων χεριών το διάστρεμμα.
Τα 2 εκατομύρια του Νικ απέχουν 1,2εκ από το μισθό του Παππά και 400 χιλιάρικα από του Τζίμμερ. Μαθηματικά. Μπασκετικά απέχουν γύρω στα 10 με 12 εκατομύρια.

γ) Έχω ακούσει αρκετούς.
Μίλησες για τίτλους και ότι θα μείνει στον ένα και ότι ο Μίσιτς θα τον ξεπεράσει. Δεν αποκλείεται βέβαια. Σου ανέφερα κάμποσους άλλους με λιγότερους τίτλους. Τώρα γιατί ξαφνικά δεν έχουν σημασία οι τίτλοι; Γιατί τα ξαναλλάζουμε;
Είναι πολύ εύκολη κουβέντα για τα κρίσιμα. ούτε μια εβδομάδα δεν έχει περάσει.
α) Ι rest my case που λενε και στην Αμερικη....

β) Δεν αναιρω τιποτε......ΟΛΟΙ τα φ16...φ8...φ4....ημιτελικοι .....τελικοι.. ειχαν ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ συμβολη Μητσου.....Ακομη και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που πατησε ποτε παρκε στην Ευρωπη σ επιπεδο συλλογων.....Τα ΛΕΦΤΑ και τα ΜΠΑΤΖΕΤ ειναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ αριθμοι..Tα ΔΥΟ εκατομμυρια δεν ειναι ΕΝΑ.....oυτε 400 χιλιαδες....Και ας πουμε οτι του Τζιμερ ηταν 1,7 στραφι....ΑΠΑΞ.....Για πολλαπλασιασε το 2x 9 και πες μου.....

γ)Στον ημιτελικο και στον τελικο καθαρισε ο Χιγγινς....Εσυ πιστευε οτι ανεδειχθη ο Καλαθης....Οσο για το διαστρεμμα τον ειχα δει και υγιη οπως για τους τραυματισμους σε παραπεμπω στη δηλωση Ντονσιτς....
Δωσε μου ενα ευρωπαικο παραδειγμα μειωσης παικτη απο συναδελφο του.......Ειπα οτι δεν εχουν σημασια οι τιτλοι??? :cry: ....Το ΤΙ εκανες γι αυτους εχει ακομη κι αν ΧΑΘΟΥΝ!....Κουναγες πετσετες στον παγκο???.....Ησουν απλα στο ροστερ???..Συνεβαλλες με 5 ποντους και 5 φαουλ???...Ειχες 20 ποντους και 10 ασσιστ....Ηταν το ματς 3 δευτερα πριν τη ληξη ισοπαλο κι εβαλες 3/3 βολες???...Δεν θα πω μεγαλειωδη την εμφανιση Παπαλουκα το 2007 οταν καποιες στιγμες μας επαιζε μονος του???...Δεν θα αναγνωρισω την ΑΞΙΑ του ηττημενου???......

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manj13 την Παρ Ιουν 04, 2021 7:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 7:04 pm

Ρε μάγκες μια εβδομάδα πέρασε, ακόμα;

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Ιουν 04, 2021 7:06 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 7:04 pm
Ρε μάγκες μια εβδομάδα πέρασε, ακόμα;
Δικιο εχεις φιλε.....Καταντησαμε σαν την νευρικη ανορεξια....τελος απο μενα.....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 12:09 pm

manj13 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 7:03 pm
A.CAB II έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 11:22 pm


α) .... Δεν ξέρω από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω. Καμία μπασκετική κουβέντα εδώ.

β) Όχι δεν είδα το Μήτσο να τρέμει. Τι σχέση έχει αυτό; Είπες ότι ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους. Άρα αυτό που είπες το αναιρείς λέγοντας κάτι εντελώς άσχετο.
Κανά αντίστοιχο του Νικ. Κάτσε να θυμηθώ. Α ναι τον πρόσφατο ημιτελικο του Φ4. Και τον τελικό θα έλεγα γιατί δεν νομίζω πως ήταν θέμα τρεμάμενων χεριών το διάστρεμμα.
Τα 2 εκατομύρια του Νικ απέχουν 1,2εκ από το μισθό του Παππά και 400 χιλιάρικα από του Τζίμμερ. Μαθηματικά. Μπασκετικά απέχουν γύρω στα 10 με 12 εκατομύρια.

γ) Έχω ακούσει αρκετούς.
Μίλησες για τίτλους και ότι θα μείνει στον ένα και ότι ο Μίσιτς θα τον ξεπεράσει. Δεν αποκλείεται βέβαια. Σου ανέφερα κάμποσους άλλους με λιγότερους τίτλους. Τώρα γιατί ξαφνικά δεν έχουν σημασία οι τίτλοι; Γιατί τα ξαναλλάζουμε;
Είναι πολύ εύκολη κουβέντα για τα κρίσιμα. ούτε μια εβδομάδα δεν έχει περάσει.
α) Ι rest my case που λενε και στην Αμερικη....

β) Δεν αναιρω τιποτε......ΟΛΟΙ τα φ16...φ8...φ4....ημιτελικοι .....τελικοι.. ειχαν ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ συμβολη Μητσου.....Ακομη και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που πατησε ποτε παρκε στην Ευρωπη σ επιπεδο συλλογων.....Τα ΛΕΦΤΑ και τα ΜΠΑΤΖΕΤ ειναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ αριθμοι..Tα ΔΥΟ εκατομμυρια δεν ειναι ΕΝΑ.....oυτε 400 χιλιαδες....Και ας πουμε οτι του Τζιμερ ηταν 1,7 στραφι....ΑΠΑΞ.....Για πολλαπλασιασε το 2x 9 και πες μου.....

γ)Στον ημιτελικο και στον τελικο καθαρισε ο Χιγγινς....Εσυ πιστευε οτι ανεδειχθη ο Καλαθης....Οσο για το διαστρεμμα τον ειχα δει και υγιη οπως για τους τραυματισμους σε παραπεμπω στη δηλωση Ντονσιτς....
Δωσε μου ενα ευρωπαικο παραδειγμα μειωσης παικτη απο συναδελφο του.......Ειπα οτι δεν εχουν σημασια οι τιτλοι??? :cry: ....Το ΤΙ εκανες γι αυτους εχει ακομη κι αν ΧΑΘΟΥΝ!....Κουναγες πετσετες στον παγκο???.....Ησουν απλα στο ροστερ???..Συνεβαλλες με 5 ποντους και 5 φαουλ???...Ειχες 20 ποντους και 10 ασσιστ....Ηταν το ματς 3 δευτερα πριν τη ληξη ισοπαλο κι εβαλες 3/3 βολες???...Δεν θα πω μεγαλειωδη την εμφανιση Παπαλουκα το 2007 οταν καποιες στιγμες μας επαιζε μονος του???...Δεν θα αναγνωρισω την ΑΞΙΑ του ηττημενου???......
α) Ε ναι αφού αφήσαμε το μπάσκετ και μιλάμε για άσχετα θέματα. Αυτή η case έχει rest καιρό τώρα. :)

β) Συνεχίζεις να το αναιρείς. Άλλο είπες πριν άλλο λες πάλι τώρα. "Ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους" Δικό σου ποστάρισμα. Τώρα πάλι λες άλλα.
Τα λεφτά και τα μπάτζετ είναι συγκεκριμένοι αριθμοί γι' αυτό σου είπα συγκεκριμένα ποσά... Άρα;
Το 2 επί 9 τι σχέση έχει ακριβώς; Δεν λες καν τα σωστά χρόνια που έπαιξε ο Νικ στον Παναθηναικό. Δεν λες καν τα σωστά ποσά εκτός αν νομίζεις ότι έπαιρνε 2 μύρια το 2010. Τι άλλο να πούμε δηλαδή;

γ) Ο Χίγγινς έβαλε το καθοριστικό. Καλύτερος παίχτης δεν ήταν. Εσύ πίστευε ότι θες οι αριθμοί και η εικόνα του ματς ήταν διαφορετική. Άλλωστε αν δεν έπαιζε έτσι ο Νικ ο Χίγγινς (που ο ίδιος είπε πως δεν έπαιξε καλά στον ημιτελικό αλλά εσύ τον αμφισβητείς!) δεν θα είχε καθοριστικό καλάθι να βάλει.
Ναι να την πεις μεγαλειώδη την εμφάνιση του Παπαλουκά (και καλά θα κ΄νεις) αλλά τελικά έμεινε με άδεια χέρια. Εγώ δεν έχω θέμα με αυτό. Εσύ έχεις. Γιατί όταν ο καράφλας σου έκανε σούπερ χρονιές παίρνοντας όλη την ομάδα από το χεράκι στο τέλος έμενες να γκινιάζεις γιατί δεν πήραμε κούπα. Για καμιά μεγαλειώδη εμφάνιση δεν σε είδα να γράφεις. Μονά ζυγά δικά σου. Αλλά δεν πάει έτσι σόρρυ. :)

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 12:23 pm

δηλαδη φιλε Manj13, επειδη ο Χιγκινς ηταν καλος στον ημιτελικο παει να πει οτι ο νικ δεν ηταν καλος? το να ηταν και οι 2 πολυ καλοι δεν παιζει ε?

γενικα αυτο το επιχειρημα το χρησιμοποιεις συνεχεια και πραγματικα ειναι χαζο. μας λες οτι 2011 ο νικ παλι δεν αξιζε γιατι ηταν ο ΔΔ. Και επειδη ο ΔΔ ηταν ο MVP, παει να πει οτι ο νικ δεν ηταν καλος? ισα ισα που χωρις νικ δεν θα περναγαμε ουτε καν μπαρτσα, οχι θα παιρναμε και ευρωλιγκα.

το 2009 που ηταν ο Σπανουλης MVP, ισως μαζι και με σαρας, τι θα λεμε, οτι εκαναν χαλια φαιναλ 4 οι Πεκοβιτς-Μπατιστ-ΔΔ? επειδη απλως δεν ηταν καλυτεροι απο σπαν-σαρας?

τι λογικη ειναι αυτη?

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιουν 05, 2021 7:52 pm

Tracy Mac έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 12:23 pm
δηλαδη φιλε Manj13, επειδη ο Χιγκινς ηταν καλος στον ημιτελικο παει να πει οτι ο νικ δεν ηταν καλος? το να ηταν και οι 2 πολυ καλοι δεν παιζει ε?

γενικα αυτο το επιχειρημα το χρησιμοποιεις συνεχεια και πραγματικα ειναι χαζο. μας λες οτι 2011 ο νικ παλι δεν αξιζε γιατι ηταν ο ΔΔ. Και επειδη ο ΔΔ ηταν ο MVP, παει να πει οτι ο νικ δεν ηταν καλος? ισα ισα που χωρις νικ δεν θα περναγαμε ουτε καν μπαρτσα, οχι θα παιρναμε και ευρωλιγκα.

το 2009 που ηταν ο Σπανουλης MVP, ισως μαζι και με σαρας, τι θα λεμε, οτι εκαναν χαλια φαιναλ 4 οι Πεκοβιτς-Μπατιστ-ΔΔ? επειδη απλως δεν ηταν καλυτεροι απο σπαν-σαρας?

τι λογικη ειναι αυτη?
Δεν ειπα κατι τετοιο ρε αδερφε.....Ο Νικ στον τελικο του 2011 εβαζε μεχρι και τα ...τριποντα που ξεχασε να βαζει μετα!..Θεωρω μαλιστα οτι αυτη ηταν η ....''Gastone '' στιγμη του Ομπραντοβιτς κι οχι η.Μπανταλονα!!... :) Δεν ειπα ουτε οτι δεν ειναι καλος παικτης ουτε οτι το 2011 δεν ηταν καλη η εμφανιση του.....Ειπα οτι ειναι ΕΞΑΙΣΙΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΠΑΣΕΡ.....ΑΛΛΑ ....Λεω και ξαναλεω -την γνωμη μου -οτι ειναι ''ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΣ'' ...ΔΕΝ μπορει να κουβαλησει μια ομαδα μονος του ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ κι ας χασει....ειναι το ακριβως ΑΝΤΙΘΕΤΟ του CLUTCH στο μπασκετικο λεξικο ....και ολα αυτα σε συνδυασμο με την προβληματικη εκτελεστικη του ικανοτητα ΠΛΗΝ drive και floater....Η συλλογιστικη σου αναγωγη του 2009 ως αντεπιχειρημα σ αυτο που λεω θα ειχε πολυ στερεη βαση ΑΝ ολοι οι παικτες που θα 'χαρακτηριζονταν ''χαλια'' -χωρις να ειναι βεβαια- δεν ειχαν υπαρξει GAME FACTORS και CHANGERS σε απειρα αλλα ματς....Δεν κατηγορω ακομη και τον Μιροτιτς για την εμφανιση του στον τελικο γιατι στην καριερα του εχει κανει τεραστιες εμφανισεις σε αντιστοιχους αγωνες....Ο Καλαθης -αντε αν σου βαλω για χαρη τον τελικο του 11 μεσα - ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ.....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιουν 05, 2021 8:06 pm

A.CAB II έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 12:09 pm
manj13 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 7:03 pm


α) Ι rest my case που λενε και στην Αμερικη....

β) Δεν αναιρω τιποτε......ΟΛΟΙ τα φ16...φ8...φ4....ημιτελικοι .....τελικοι.. ειχαν ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ συμβολη Μητσου.....Ακομη και στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που πατησε ποτε παρκε στην Ευρωπη σ επιπεδο συλλογων.....Τα ΛΕΦΤΑ και τα ΜΠΑΤΖΕΤ ειναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ αριθμοι..Tα ΔΥΟ εκατομμυρια δεν ειναι ΕΝΑ.....oυτε 400 χιλιαδες....Και ας πουμε οτι του Τζιμερ ηταν 1,7 στραφι....ΑΠΑΞ.....Για πολλαπλασιασε το 2x 9 και πες μου.....

γ)Στον ημιτελικο και στον τελικο καθαρισε ο Χιγγινς....Εσυ πιστευε οτι ανεδειχθη ο Καλαθης....Οσο για το διαστρεμμα τον ειχα δει και υγιη οπως για τους τραυματισμους σε παραπεμπω στη δηλωση Ντονσιτς....
Δωσε μου ενα ευρωπαικο παραδειγμα μειωσης παικτη απο συναδελφο του.......Ειπα οτι δεν εχουν σημασια οι τιτλοι??? :cry: ....Το ΤΙ εκανες γι αυτους εχει ακομη κι αν ΧΑΘΟΥΝ!....Κουναγες πετσετες στον παγκο???.....Ησουν απλα στο ροστερ???..Συνεβαλλες με 5 ποντους και 5 φαουλ???...Ειχες 20 ποντους και 10 ασσιστ....Ηταν το ματς 3 δευτερα πριν τη ληξη ισοπαλο κι εβαλες 3/3 βολες???...Δεν θα πω μεγαλειωδη την εμφανιση Παπαλουκα το 2007 οταν καποιες στιγμες μας επαιζε μονος του???...Δεν θα αναγνωρισω την ΑΞΙΑ του ηττημενου???......
α) Ε ναι αφού αφήσαμε το μπάσκετ και μιλάμε για άσχετα θέματα. Αυτή η case έχει rest καιρό τώρα. :)

β) Συνεχίζεις να το αναιρείς. Άλλο είπες πριν άλλο λες πάλι τώρα. "Ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους" Δικό σου ποστάρισμα. Τώρα πάλι λες άλλα.
Τα λεφτά και τα μπάτζετ είναι συγκεκριμένοι αριθμοί γι' αυτό σου είπα συγκεκριμένα ποσά... Άρα;
Το 2 επί 9 τι σχέση έχει ακριβώς; Δεν λες καν τα σωστά χρόνια που έπαιξε ο Νικ στον Παναθηναικό. Δεν λες καν τα σωστά ποσά εκτός αν νομίζεις ότι έπαιρνε 2 μύρια το 2010. Τι άλλο να πούμε δηλαδή;

γ) Ο Χίγγινς έβαλε το καθοριστικό. Καλύτερος παίχτης δεν ήταν. Εσύ πίστευε ότι θες οι αριθμοί και η εικόνα του ματς ήταν διαφορετική. Άλλωστε αν δεν έπαιζε έτσι ο Νικ ο Χίγγινς (που ο ίδιος είπε πως δεν έπαιξε καλά στον ημιτελικό αλλά εσύ τον αμφισβητείς!) δεν θα είχε καθοριστικό καλάθι να βάλει.
Ναι να την πεις μεγαλειώδη την εμφάνιση του Παπαλουκά (και καλά θα κ΄νεις) αλλά τελικά έμεινε με άδεια χέρια. Εγώ δεν έχω θέμα με αυτό. Εσύ έχεις. Γιατί όταν ο καράφλας σου έκανε σούπερ χρονιές παίρνοντας όλη την ομάδα από το χεράκι στο τέλος έμενες να γκινιάζεις γιατί δεν πήραμε κούπα. Για καμιά μεγαλειώδη εμφάνιση δεν σε είδα να γράφεις. Μονά ζυγά δικά σου. Αλλά δεν πάει έτσι σόρρυ. :)

α)Ξεχναμε το α ... λυθηκε.... :)

β) Ο ημιτελικος ΚΑΙ ο τελικος καθε διοργανωσης -ΠΛΗΝ του 2009 που ειχε ΚΑΙ ΣΑΡΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗ- ειχε βασικο ΠΟΙΝΤ ΓΚΑΡΝΤ τον Μητσο και τους αλλους ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ....Ερμηνευσε το τωρα εσυ αυτο οπως θελεις.....

γ)Ο Xιγγινς χρεωνεται σ αυτη την Μπαρτσελονα του f4 το ''εγω δεν παραδιδομαι'' ...Το ιδιο και ο Παπαλουκας....Το ιδιο κι ο Μητσος οταν αποκλειστηκε απο κεινη την Μπαρτσελονα λεγοντας στο παρκε : ''ΕΤΣΙ γινεται...ΕΓΩ εχω παει και το χω σηκωσεδι τρεις φορες ..Θα με βοηθησετε ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ???....Μπαα...το πνευμα προθυμο....τα λογια επισης.....οπως κατι λεωνταρισμοι για το ποπολο ''not in our house'' και μετα σπιτια μας....ΔΕΝ με ενδιαφερει καθολου που...ο Παπαλουκας... ο Μητσος εχασαν ΤΙΤΛΟΥΣ .....Μ ενδιαφερει οτι στη συνειδηση οσων τους ειδαν να παλευουν για αυτους ,ηταν οτι στο παρκε, ηταν ΠΑΝΤΑ με ''Eye of the tiger'' και αφηναν και την ψυχη τους και ''δαγκωναν καρωτιδες'' με την μπασκετικη εννοια....Ενα ΟΑΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ειχε γραψει -να μην πω- ενα Πρωταθλημα Α1 που χασε απο τον Ολυμπιακο .....με τριποντο του Σπανουλη ....απλα επειδη ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ τον αγωνα ο Μητσος εδωσε τα ΠΑΝΤΑ....Και ολο το γηπεδο ασχοληθηκε ΜΟΝΟ μ αυτον.....Οταν ο Καλαθης -και ο ΚΑΘΕ νεος ''Καλαθης''- θα κανει αυτη την αγωνιστικη υπερβαση' μακαρι να ειμαι εδω για να αναιρεσω ποστ τοσων ετων...Δεν του μενουν και πολλα χρονια ..Αλλα ΕΣΤΩ.... ΜΙΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.....που και παλι χλωμο το βλεπω.... :peace:

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:10 pm

manj13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 8:06 pm
A.CAB II έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 12:09 pm


α) Ε ναι αφού αφήσαμε το μπάσκετ και μιλάμε για άσχετα θέματα. Αυτή η case έχει rest καιρό τώρα. :)

β) Συνεχίζεις να το αναιρείς. Άλλο είπες πριν άλλο λες πάλι τώρα. "Ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους" Δικό σου ποστάρισμα. Τώρα πάλι λες άλλα.
Τα λεφτά και τα μπάτζετ είναι συγκεκριμένοι αριθμοί γι' αυτό σου είπα συγκεκριμένα ποσά... Άρα;
Το 2 επί 9 τι σχέση έχει ακριβώς; Δεν λες καν τα σωστά χρόνια που έπαιξε ο Νικ στον Παναθηναικό. Δεν λες καν τα σωστά ποσά εκτός αν νομίζεις ότι έπαιρνε 2 μύρια το 2010. Τι άλλο να πούμε δηλαδή;

γ) Ο Χίγγινς έβαλε το καθοριστικό. Καλύτερος παίχτης δεν ήταν. Εσύ πίστευε ότι θες οι αριθμοί και η εικόνα του ματς ήταν διαφορετική. Άλλωστε αν δεν έπαιζε έτσι ο Νικ ο Χίγγινς (που ο ίδιος είπε πως δεν έπαιξε καλά στον ημιτελικό αλλά εσύ τον αμφισβητείς!) δεν θα είχε καθοριστικό καλάθι να βάλει.
Ναι να την πεις μεγαλειώδη την εμφάνιση του Παπαλουκά (και καλά θα κ΄νεις) αλλά τελικά έμεινε με άδεια χέρια. Εγώ δεν έχω θέμα με αυτό. Εσύ έχεις. Γιατί όταν ο καράφλας σου έκανε σούπερ χρονιές παίρνοντας όλη την ομάδα από το χεράκι στο τέλος έμενες να γκινιάζεις γιατί δεν πήραμε κούπα. Για καμιά μεγαλειώδη εμφάνιση δεν σε είδα να γράφεις. Μονά ζυγά δικά σου. Αλλά δεν πάει έτσι σόρρυ. :)

α)Ξεχναμε το α ... λυθηκε.... :)

β) Ο ημιτελικος ΚΑΙ ο τελικος καθε διοργανωσης -ΠΛΗΝ του 2009 που ειχε ΚΑΙ ΣΑΡΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗ- ειχε βασικο ΠΟΙΝΤ ΓΚΑΡΝΤ τον Μητσο και τους αλλους ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ....Ερμηνευσε το τωρα εσυ αυτο οπως θελεις.....

γ)Ο Xιγγινς χρεωνεται σ αυτη την Μπαρτσελονα του f4 το ''εγω δεν παραδιδομαι'' ...Το ιδιο και ο Παπαλουκας....Το ιδιο κι ο Μητσος οταν αποκλειστηκε απο κεινη την Μπαρτσελονα λεγοντας στο παρκε : ''ΕΤΣΙ γινεται...ΕΓΩ εχω παει και το χω σηκωσεδι τρεις φορες ..Θα με βοηθησετε ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ???....Μπαα...το πνευμα προθυμο....τα λογια επισης.....οπως κατι λεωνταρισμοι για το ποπολο ''not in our house'' και μετα σπιτια μας....ΔΕΝ με ενδιαφερει καθολου που...ο Παπαλουκας... ο Μητσος εχασαν ΤΙΤΛΟΥΣ .....Μ ενδιαφερει οτι στη συνειδηση οσων τους ειδαν να παλευουν για αυτους ,ηταν οτι στο παρκε, ηταν ΠΑΝΤΑ με ''Eye of the tiger'' και αφηναν και την ψυχη τους και ''δαγκωναν καρωτιδες'' με την μπασκετικη εννοια....Ενα ΟΑΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ειχε γραψει -να μην πω- ενα Πρωταθλημα Α1 που χασε απο τον Ολυμπιακο .....με τριποντο του Σπανουλη ....απλα επειδη ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ τον αγωνα ο Μητσος εδωσε τα ΠΑΝΤΑ....Και ολο το γηπεδο ασχοληθηκε ΜΟΝΟ μ αυτον.....Οταν ο Καλαθης -και ο ΚΑΘΕ νεος ''Καλαθης''- θα κανει αυτη την αγωνιστικη υπερβαση' μακαρι να ειμαι εδω για να αναιρεσω ποστ τοσων ετων...Δεν του μενουν και πολλα χρονια ..Αλλα ΕΣΤΩ.... ΜΙΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.....που και παλι χλωμο το βλεπω.... :peace:
β) Ανάλογα πως το τροποποιείς κάθε φορά το ερμηνεύω. Καταλαβαίνεις ελπίζω ότι αυτό που λες τώρα διαφοροποιείται αισθητά από το προηγούμενο ποστάρισμά σου. "Ο ημιτελικός κάθε τελικού με το Μήτσο συμμετέχοντα κάνει τους άλλους γκαρντ κομπάρσους"
Για αρχή μίλαγες για γκαρντ. Τώρα λες για πόιντ γκαρντ. Αλλά έστω κι έτσι. Πλην του 2009 που λες, και το 2012 είχες το Σάρας οργανωτή. Κομπάρσος; Ο Βούγιανιτς ήταν κομπάρσος στο Φ4 του 07; Δεν λέω ποιόν ακόμα είχες το 11 γιατί θ' αρχίσει νέος κύκλος.
Δεν χωράει αμφισβήτηση η αξία του Μήτσου. Χωράει αμφισβήτηση η υποτίμηση όλων όσων δεν είναι Διαμαντίδης. Δηλαδή των πάντων.

γ) Δεν νομίζω να είπα πως ο Χίγγινς δεν είναι κλατς και δεν παραδίνεται κτλ. Δεν αλλάζω ότι γράφω ανάλογα με το τι με συμφέρει. Το ίδιο και ο Παπαλουκάς το ίδιο και ο Μήτσος. Τη διαφορά ανάμεσα στις υπερπροσπάθειες αυτών των παιχτών σε παιχνίδια που τελικά χάθηκαν με την υπερπροσπάθεια του Νικ και φέτος και ένα κάρο φορές με τον Παναθηναικό δεν βλέπω. Και απ' όσα γράφεις δεν δείχνεις να έχεις κάποια σαφή απάντηση. Το 18 πχ Mvp της χρονιάς θα ήταν αν μπαίναμε Φ4. Δεν μπήκαμε. Δεν είδα να λες¨Το πάλεψε ο παλίκαρος όσο δεν πάει και δεν πήγαμε για τους χ λόγους". Μόνο κράξιμο είδα που δε μας πήγε (μόνο αυτός έφταιγε) στο Φ4. Όταν πήγαμε όμως το 11 και το 12 (καθοριστικότατος και τις 2 χρονιές) το μεταφράσαμε "πήγε με τις πλάτες του Μήτσου". Γι' αυτό σου λέω, μονά ζυγά δικά σου. Αλλά δεν πάει έτσι.

Και εν κατακλείδι επειδή βλέπω πως φέρνεις διαρκώς το Μήτσο ως μέτρο σύγκρισης να σου πω πως δεν χωράει καμία αμφιβολία για το ποιός είναι καλύτερος. Δεν καταλαβαίνεις όμως ότι η σύγκριση είναι πλήρως άσχετη με το αν είναι καλος ή όχι ο Νικ ("καλός παίχτης ο Πίπεν; Σιγά μωρέ δεν είναι Τζόρνταν..." )και ότι του δίνεις τεράστια αξία όταν τον συγκρίνεις με ένα legend σαν τον ΔΔ. Που κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις αλλά δεν νομίζω ότι αυτό θες να πετύχεις.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 11:42 am

Για να παω τη συζητηση σε κάποιο άλλο σημείο. Επηρρεάζει το πόσο καλός διαχρονικά είναι ένας παίκτης από τη διάρκεια της καριέρας του στο υψηλότερο σημείο;

Δηλαδή , ο Μήτσος ήταν παντού στο παρκέ όσο έπαιζε αλλά σταμάτησε στα 31 ενώ ο Καλάθης δεν εχει το ίδιο αντίκτυπο στο παρκέ αλλά στα 32 επιλέγεται ακόμα στην ελίτ από τις ομάδες της Euroleague και εχει και μια διετή παρουσία στο ΝΒΑ.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 11:50 am

SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 11:42 am
Για να παω τη συζητηση σε κάποιο άλλο σημείο. Επηρρεάζει το πόσο καλός διαχρονικά είναι ένας παίκτης από τη διάρκεια της καριέρας του στο υψηλότερο σημείο;

Δηλαδή , ο Μήτσος ήταν παντού στο παρκέ όσο έπαιζε αλλά σταμάτησε στα 31 ενώ ο Καλάθης δεν εχει το ίδιο αντίκτυπο στο παρκέ αλλά στα 32 επιλέγεται ακόμα στην ελίτ από τις ομάδες της Euroleague και εχει και μια διετή παρουσία στο ΝΒΑ.
τι εννοεις οτι ο ΔΔ σταματησε στα 31? απο την εθνικη?

γιατι αν εννοεις οτι στα 31 σταματησε να ειναι καλος αυτο δεν ισχυει καθολου, καθως στα 32 (2012) μας πηγε final 4 και ουσιαστικα και τελικο (εγινε η σφαγη του αιωνα) στα 33(2013) του παλι μας πηγε σχεδον final 4 (αλλη σφαγη εκει) και στα 34 (2014) του παλι σε 5ο ματς με τσκκα πηγαμε με το 1ο ματς να το χανουμε στο παρα τσακ με 5ο ματς βεβαια να διασυρομαστε.

ακομα και την τελευταια του χρονια 2016 με μπασκονια στη σκουπα που μας εριξαν ισως ο μοναδικος διακριθεν ηταν στο ναυαγιο μας, ενω και στους τελικους με οσφπ παλι στους κορυφαιους μαζι με καλαθη ηταν και ισως να ηταν και mvp αν δεν εβαζε τα μπαζερ ο σπανουλης.

1
1 Εικόνα
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 11:50 am

Από την άλλη οι (πολύ) καλοί γκαρντ είναι είδος προς εξαφάνιση στην Ευρώπη, ενώ επί Μήτσου συνέβαινε το αντίθετο.
Είναι λογικό να αποκτούν υπεραξίας οι σημερινοί γκαρντ.

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 11:53 am

vforvendetta85 έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 11:50 am
Από την άλλη οι (πολύ) καλοί γκαρντ είναι είδος προς εξαφάνιση στην Ευρώπη, ενώ επί Μήτσου συνέβαινε το αντίθετο.
Είναι λογικό να αποκτούν υπεραξίας οι σημερινοί γκαρντ.
ισχυει και αυτο. βεβαια φταιει και το nba για αυτο που παιρνει οτι παικτη κινειται στην ευρωπη. εδω εως και μελλι-ντατομε πηραν ελεος.

βεβαια η συγκριση δεν ειναι ΔΔ-νικ. ο νικ δεν θα φτασει ποτε ΔΔ και τους αλλους legends οπως σαρας-σπαν-ναβαρο.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 12:00 pm

Στο ερώτημα του stevenashidis απαντούσα, αλλά με πρόλαβες και δεν έδωσα βάση στην ειδοποίηση του φόρουμ :dribble:

Και ναι, δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους.

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 06, 2021 12:18 pm

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 11:50 am
SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Ιουν 06, 2021 11:42 am
Για να παω τη συζητηση σε κάποιο άλλο σημείο. Επηρρεάζει το πόσο καλός διαχρονικά είναι ένας παίκτης από τη διάρκεια της καριέρας του στο υψηλότερο σημείο;

Δηλαδή , ο Μήτσος ήταν παντού στο παρκέ όσο έπαιζε αλλά σταμάτησε στα 31 ενώ ο Καλάθης δεν εχει το ίδιο αντίκτυπο στο παρκέ αλλά στα 32 επιλέγεται ακόμα στην ελίτ από τις ομάδες της Euroleague και εχει και μια διετή παρουσία στο ΝΒΑ.
τι εννοεις οτι ο ΔΔ σταματησε στα 31? απο την εθνικη?

γιατι αν εννοεις οτι στα 31 σταματησε να ειναι καλος αυτο δεν ισχυει καθολου, καθως στα 32 (2012) μας πηγε final 4 και ουσιαστικα και τελικο (εγινε η σφαγη του αιωνα) στα 33(2013) του παλι μας πηγε σχεδον final 4 (αλλη σφαγη εκει) και στα 34 (2014) του παλι σε 5ο ματς με τσκκα πηγαμε με το 1ο ματς να το χανουμε στο παρα τσακ με 5ο ματς βεβαια να διασυρομαστε.

ακομα και την τελευταια του χρονια 2016 με μπασκονια στη σκουπα που μας εριξαν ισως ο μοναδικος διακριθεν ηταν στο ναυαγιο μας, ενω και στους τελικους με οσφπ παλι στους κορυφαιους μαζι με καλαθη ηταν και ισως να ηταν και mvp αν δεν εβαζε τα μπαζερ ο σπανουλης.
Εθνικη εννοουσα ναι. Εχω συνδιασει οτι μετα τα 31 και την Εθνική επεσε και η ανταγωνιστικότητα του ως τον καλο Μήτσο που ξέραμε. Βεβαια ηταν καλος μεχρι το 2016 αλλά ειχε αρχίσει να πέφτει Δε θυμαμαι αν ειχε προτασεις απο αλλες ομαδες ισάξιες σε χρήματα ή καλύτερες όπως ο Καλάθης αλλα με καλυψε κυρίως η ατακα του vendetta που λεει οτι υπηρχαν πολλοί καλύτεροι γκαρντ εκείνη τη περιοδο που το ερμηνεύει σωστά . Δε συγκρινω τους 2 απλα θετω ενα ερωτημα σε αλλη βαση.

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”