Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2020-21

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 08, 2021 10:55 am

basket72 έγραψε:
Παρ Μάιος 07, 2021 8:51 pm
yorgos έγραψε:
Παρ Μάιος 07, 2021 8:11 am

Δεν είναι το σωματικό το πρόβλημα, ίσα-ίσα το πρώτο του βήμα κι ο διασκελισμός είναι τα μόνα στοιχεία που στέκονται στο ΝΒΑ. Είναι τριάρι που δεν έχει καθόλου τρίπλα και άθλιο μηχανισμό σουτ, δε γίνεται μόνο με το τρανζίσιον, τώρα να μάθει να τριπλάρει στα 26 του; :-| . Τι να πω, κάτι παραπάνω θα έχουν δει αυτοί, εγώ αν έπρεπε να στοιχηματίσω θα έλεγα ότι θα πάει άπατος. Αντίθετα για τον Καμπάτσο έγραφα ότι στο κατάλληλο περιβάλλον δε βλέπω γιατί να τα πάει χειρότερα από το Μπαρέα πχ. ή από τον Καλντερόν, μόνο μπόι του λείπει, σε ταχύτητα, σουτ, handling, άμυνα, δύναμη, αίσθηση, τσαγανό είναι εξαιρετικός.
Εσύ κι η ΥΕΝΕΔ είστε στο κόψε- ράψε. :)
Βάζεις τα στατιστικά ενός μήνα σε εντελώς καινούργιο μπάσκετ (ΝΒΑ) και ξεχνάς να βάλεις τα στατιστικά του για 7 μήνες.
Φέτος σουτάρει πάντως με 40% από τρίπ. στην Ευρωλίκα και με 43.5 στην Ισπανική λίγκα. Έκανε δουλίτσα πέρυσι το καλοκαίρι.ενόψει ΝΒΑ.

* Δεν θα το σχολιάζα καν, για τον Ντεκ. Άλλωστε κι εγώ κι εσύ έχουμε πέσει πανηγυρικά έξω στις προβλέψεις μας παίκτες τα τελευταία χρόνια που έχουμε συμπέσει στο φόρουμ.
Αλλά βρε συ, να σου λέω ότι τον θέλει το ΝΒΑ και να μου λες για Ούφο και Νάσα; Εκεί το θες το πείραγμά σου.
Δεν το θυμάμαι αλλά δεκτά τα τρολαρισματα και δικαιολογημένα. Το σχόλιό μου πάντως δεν ήταν για το ποσοστό του αλλά για το μηχανισμό ο οποίος σε αυτή την ηλικία πολύ δύσκολα επιδέχεται βελτίωσης. Κι επειδή εκεί θα έχει να κάνει με μαν του μαν και δεν έχει ζώνες για να βρίσκει 2,5 δευτερόλεπτα για να σουτάρει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 08, 2021 4:27 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 08, 2021 10:55 am
[
Δεν το θυμάμαι αλλά δεκτά τα τρολαρισματα και δικαιολογημένα. Το σχόλιό μου πάντως δεν ήταν για το ποσοστό του αλλά για το μηχανισμό ο οποίος σε αυτή την ηλικία πολύ δύσκολα επιδέχεται βελτίωσης. Κι επειδή εκεί θα έχει να κάνει με μαν του μαν και δεν έχει ζώνες για να βρίσκει 2,5 δευτερόλεπτα για να σουτάρει.
Έτσι συμφωνούμε, (άσε που όντως ξέρεις καλύτερα το ΝΒΑ, καλύτερα από μένα- και σε ακούω σε αυτά). Και να μην συμφωνούμε, δεν τρέχει και τίποτε, μιας και δεν είναι αυτό το ζητούμενο για μας. :bball:

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 11, 2021 9:43 am

Η Μπασκόνια απέκτησε τον Φραντς Μάσενατ.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 25, 2021 3:58 pm

Ο Yabusele είναι σε προχωρημένο στάδιο συζητήσεων με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Σε περίπτωση που δεν βρει ομάδα στο NBA κατά πάσα πιθανότητα θα υπογράψει στη Ρεάλ.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 27, 2021 9:58 am

Για τον Γιαμπουσελέ τα λέγαμε από νωρίς ότι για τέτοιες ομάδες πάει και δη για τη συγκεκριμένη.
Σε άλλα νέα, ο Ντ. Χόμες ενδιαφέρει σοβαρά τη Ζαλγκίρις.
Ο Μοτεγιούνας που μετά τον Σαλαθάρ και μαζί με τον Μπαϊέζι, είναι με διαφορά οι καλύτεροι GM στην Ευρώπη, έχει βάλει στόχο να πάρει 2 παίκτες που έχουμε κουβεντιάσει αρκετά για τον Ολυμπιακό της επόμενης χρονιάς. Πρώτος ήταν ο Τζ. Σμιθ και τώρα μας προέκυψε κι ο ΝΤ. Χόμες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”