Εθνική Νέων Ανδρών (U20)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3247
Δημοσιεύσεις: 6066
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 13, 2023 8:14 pm

Όπως ήρθαν τα πράγματα το μεγάλο φαβορί είναι η Γαλλία. Ευτυχώς θα πω, που αντιμετωπίζουμε αυτούς στον ημιτελικό και όχι κάποια από τις Ισραήλ/Βέλγιο πρώτον γιατί θα υπήρχε ένα μεγαλύτερο πρέπει και δεύτερον νομίζω ότι δεν μας πολυταιριάζουν σαν αντίπαλοι. Όχι ότι οι Γάλλοι είναι του χεριού μας, αλλά πιστεύω ότι θα είμαστε πιο συγκεντρωμένοι.

* Οι Γάλλοι σουτάρουν με 43% στο τουρνουά σε τρίποντα και κανείς τους δεν αγωνίζεται περισσότερο από 22 λεπτά (σχεδόν όλοι παίζουν κάτω από 20 λεπτά)! Επίσης είναι μακράν του δευτέρου η πρώτη ομάδα σε ασσίστς ενώ αντίθετα κάνουν αρκετά λάθη. Είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι μεθαύριο.

* Αυριο δυναμώστε τη φωνή να ακούσετε προσεκτικά τη γαλλική αξάν του Χατζή στα ονόματα!! :D :P

4
3 Εικόνα 1 Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 13, 2023 8:53 pm

angel9 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 8:13 pm
Gkos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 7:55 pm
Δεν έχεις αδικο!
Μετα την ηττα με Λιθουανια γραφτηκαν πολλα!
Ναι ότι το βαρέλι δεν έχει πάτο, μέχρι και ότι χαραμίζεται ο Ζούγρης γιατί αυτή η εθνική δεν αξίζει να μείνει στην κατηγορία και να που δια μαγείας όχι απλά δεν έπεσαν (!) φτάσανε και στον ημιτελικό συντρίβοντας την Τουρκία
Αμα θέλεις να χειροκροτάς τους ταληροφονιάδες, κάντο.
Αμα θέλεις στην εθνική ομάδα να βλέπεις "επίλεκτους", δικαίωμά σου.
Αναρωτήθηκες γιατί μιλάς μετά απο νίκη???
Πίστευε και μη ερεύνα....μακριά απο μένα.
Μπράβο στην ομάδα που κέρδισε την τορκία.
Τα υπόλοιπα και τα προηγούμενα ισχύουν στο ακέραιο.

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
manhac

 junior
Reactions: 134
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2013 11:21 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 13, 2023 9:55 pm

polykos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 8:53 pm
angel9 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 8:13 pm

Ναι ότι το βαρέλι δεν έχει πάτο, μέχρι και ότι χαραμίζεται ο Ζούγρης γιατί αυτή η εθνική δεν αξίζει να μείνει στην κατηγορία και να που δια μαγείας όχι απλά δεν έπεσαν (!) φτάσανε και στον ημιτελικό συντρίβοντας την Τουρκία
Αμα θέλεις να χειροκροτάς τους ταληροφονιάδες, κάντο.
Αμα θέλεις στην εθνική ομάδα να βλέπεις "επίλεκτους", δικαίωμά σου.
Αναρωτήθηκες γιατί μιλάς μετά απο νίκη???
Πίστευε και μη ερεύνα....μακριά απο μένα.
Μπράβο στην ομάδα που κέρδισε την τορκία.
Τα υπόλοιπα και τα προηγούμενα ισχύουν στο ακέραιο.
Μην εξάπτεσαι. Μια παρατήρηση και μάλιστα πολύ εύστοχη έκανε και ένα μπράβο για τη σημερινή εμφάνιση είπε. Επίσης, φιλικά πάντα, μην κάνεις τη κουβέντα επίπεδου sdna και καφενείου. Αν έχεις να πεις κάτι για κάποιον να το αναφέρεις ονομαστικά και χωρίς προσβολές, γιατί αλλιώς θα είναι σαν τις βάρκες που αφού τις κλέψουν πρώτα μετά τις βυθίζουν.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 13, 2023 10:27 pm

Δεν έχω πατήσει το πόδι μου σε καφενείο, ούτε ξέρω τι είναι το sdna.
Αυτό που ξέρω είναι οτι βλέπω μπάσκετ απο τα πολύ μικράτα μου, βαριέμαι να ασχοληθώ με τη μεταγραφή του Σλούκα και πόσο επηρεάζει την κοινωνικοπολιτική κατλασταση.
Αντίθετα με ενδιαφέρουν τα θεμέλια του ελληνικού μπάσκετ και σαλτάρω κάθε φορά που ανακαλύπτω "πολεοδομικές παραβάσεις" και "εργολαβικές ατασθαλείες"
Αν το λάθος μου είναι οτι δεν επισυνάπτω υπευθυνη δήλωση του μπαμπά που του απαιτήθηκαν χρήματα, οκ λάθος μου.
Αν το λάθος μου είναι που με τακτ λέω οτι 5 παίκτες αυτής της ομάδας δεν έπρεπε να είναι επίλεκτοι, οκ δική μου γνώμη μην την ασπάζεσαι. Αλλά όταν προσπαθείς να με συνετίσεις, σου απαντώ οτι αν ασχολείσαι με το τόπικ αυτό, καλό είναι να μάθεις να διαβάζεις, να συσχετίζεις και να αφήσεις το διδασκαλικό ύφος στο σπίτι σου.
Αυτά και με πολλή αγάπη (που είναι και του συρμού)

ΥΓ κι εγώ είπα μπράβο για τη νίκη

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
manhac

 junior
Reactions: 134
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2013 11:21 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 14, 2023 3:31 am

polykos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 10:27 pm
Δεν έχω πατήσει το πόδι μου σε καφενείο, ούτε ξέρω τι είναι το sdna.
Δεν έχεις πατήσει σε καφενείο, ούτε ξέρεις τι είναι το sdna αλλά τα ταληροφονιάδες εκεί ταιριάζουν και μάλιστα γενικά και αόριστα.
polykos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 10:27 pm
Αυτό που ξέρω είναι οτι βλέπω μπάσκετ απο τα πολύ μικράτα μου, βαριέμαι να ασχοληθώ με τη μεταγραφή του Σλούκα και πόσο επηρεάζει την κοινωνικοπολιτική κατλασταση.
Αντίθετα με ενδιαφέρουν τα θεμέλια του ελληνικού μπάσκετ και σαλτάρω κάθε φορά που ανακαλύπτω "πολεοδομικές παραβάσεις" και "εργολαβικές ατασθαλείες"
Αν το λάθος μου είναι οτι δεν επισυνάπτω υπευθυνη δήλωση του μπαμπά που του απαιτήθηκαν χρήματα, οκ λάθος μου.
Αν το λάθος μου είναι που με τακτ λέω οτι 5 παίκτες αυτής της ομάδας δεν έπρεπε να είναι επίλεκτοι, οκ δική μου γνώμη μην την ασπάζεσαι.
Το λάθος σου είναι ότι γράφεις γενικά και αόριστα και με καταγγελτικό ύφος Στέφανου Χίου κάνοντας αναξιόπιστα αυτά που θέλεις να πεις που εν μέρει μπορεί να έχεις και δίκιο.
polykos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 10:27 pm
Αλλά όταν προσπαθείς να με συνετίσεις, σου απαντώ οτι αν ασχολείσαι με το τόπικ αυτό, καλό είναι να μάθεις να διαβάζεις, να συσχετίζεις και να αφήσεις το διδασκαλικό ύφος στο σπίτι σου.
Αυτά και με πολλή αγάπη (που είναι και του συρμού)

ΥΓ κι εγώ είπα μπράβο για τη νίκη
Θα το αφήσω σπίτι μου το διδασκαλικό ύφος για να έχεις το μονοπώλειο.

ΥΓ εγώ δεν είπα μπράβο για τη νίκη, παίζει να είμαι και οφ τοπικ

0
abovetherim

 junior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιούλ 14, 2023 7:26 am

polykos έγραψε:
Πέμ Ιούλ 13, 2023 10:27 pm

Αν το λάθος μου είναι που με τακτ λέω οτι 5 παίκτες αυτής της ομάδας δεν έπρεπε να είναι επίλεκτοι, οκ δική μου γνώμη μην την ασπάζεσαι.
Να μιλήσουμε λίγο με ονόματα; Μπορούμε; Ποιοί πέντε δεν έπρεπε να είναι και ποιοι είναι οι 5-8-10 για παράδειγμα, από τους οποίους θα μπορούσαν να επιλεγούν οι πέντε που λέμε;

Το λέω γιατί οποιαδήποτε άλλη συζήτηση εφόσον θίγεται τέτοιο θέμα, είναι αερολογία. Εγώ λοιπόν λέω ότι και οι 12 δεν έπρεπει να είναι επίλεκτοι. Αν το λέω, πρέπει να έχω επιχείρημα, ποιοι είναι οι 12 που έπρεπε να είναι. Διαφορετικά, είμαι ΚΚΕ. Πάντα απέναντι στην εξουσία, μόνο για να λέω ότι είμαι απέναντι και όχι επί της ουσίας.
Χωρίς κακή προαίρεση, όλο αυτό και προς χάριν του διαλόγου εδώ.

Ως γενικότερο σχόλιο θα πω, ότι ναι, συμφωνώ κι εγώ ότι έπεσε πολύ θάψιμο για τα παιδιά, χωρίς λόγο. Δεν φταίνε ποτέ τα παιδιά. Σε δεύτερο χρόνο θα πω ότι όλα αυτά τα χρόνια στις εθνικές, ο Παπαδόπουλος συνήθως είναι overachiever. Δεν τον ξέρω ούτε σαν προπονητή, ούτε σαν άνθρωπο οπότε δεν μπορώ να τον κρίνω. Δεν μπορώ καν να κρίνω αν είναι ο κατάλληλος προπονητής/παιδαγωγός κλπ. Βλέπω μια ευγενική φυσιογνωμία και έναν προπονητή ο οποίος αν μη τι άλλο ξέρει να φτιάχνει ομάδες με χημεία που συνήθως πετυχαίνουν κάτι παραπάνω από αυτό που θα μπορούσαν.

0
Gkos

 champion
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 8788
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 14, 2023 9:05 am

Για να χαλαρώσουμε λίγο ,να σας ποστάρω και το σχόλιο του Αργύρη Παγαρτάνη όπως το έκανε στο προφίλ του!

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1151817366

"Αλέξανδρος Νικολαϊδης, Ιωσήφ Κολοβέρος, Τηλέμαχος Βησσαρίου, Σωτήρης Οικονομόπουλος, Γιώργος Φίλλιος, Όμηρος Νετζήπογλου, Θανάσης Μπαζίνας, Παναγιώτης Τσάμης, Λευτέρης Μαντζούκας, Ανδρέας Καλόγηρος, Περικλής Κουρουπάκης, Γιώργος Τανούλης.

Αυτή ήταν η 12άδα της Εθνικής U20 (γεννημένοι το 2002 και το 2003) στο περσινό Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Α' κατηγορία), που έγινε στο Μαυροβούνιο.

Μια 12άδα με παιδιά, αν μη τι άλλο, πολύ πιο "παιγμένα", τα οποία (στη θεωρία, στα χαρτιά, πάντα) θεωρούνται ακόμα και σήμερα μεγαλύτερα prospects για το ελληνικό μπάσκετ από τη 12άδα που διαχειρίζεται ο κόουτς Παπαδόπουλος στο Ηράκλειο.

Θυμίζω, αυτή η ομάδα τερμάτισε στη 12η θέση.

Συμπέρασμα Α: Στο μπάσκετ οι αριθμοί και οι τεχνικές αναλύσεις δεν αποτυπώνουν ακριβώς το προφίλ κάθε παιδιού, ειδικά στις αναπτυξιακές ηλικίες. Χρειάζεται αξιολόγηση και σε άλλα πράγματα, "άυλα", για να το θέσω κομψά.

Συμπέρασμα Β: Από ένα τουρνουά 7 αγώνων σε 9 ημέρες ούτε κανείς έγινε παικταράς, ούτε για τα μπάζα. Η πολλή θεοποίηση βλάπτει, όπως και η πολλή απαξίωση.

Συμπέρασμα Γ: Η διαχείριση μιας τέτοιας ομάδας παιδιών σ' ένα τέτοιο τουρνουά, αν θες να χτυπάς καλές θέσεις, προϋποθέτει να έχεις και εμπειρία από τέτοια πράγματα. Να το' χεις ξανακάνει. Όποιος αναλαμβάνει τέτοια ομάδα κι έχει εμπειρία, κατά κανόνα πάει καλά. Όποιος πάει για πρώτη φορά, παθαίνει (και, υπό κανονικές συνθήκες, μαθαίνει).

Υ.Γ.1: Καταλαβαίνω όσους υποστηρίζουν ότι σ' αυτές τις ηλικίες δεν είναι αυτοσκοπός η επιτυχία. Έχει απόλυτη σχέση και με το Συμπέρασμα Β που ανέφερα. Ένα μετάλλιο, ακόμη και χρυσό, δεν λέει τίποτα μπροστά σε 10-15 χρόνια καριέρας που' χουν μπροστά τους τα παιδιά αυτά.

Από την άλλη, τα μετάλλια και τα καλά πλασαρίσματα κάτι λένε. Τα παιδιά μετρούν τις δυνάμεις τους με τους άλλους. Βάζουν το μπόι τους δίπλα στους μελλοντικούς τους αντιπάλους στην Ανδρών. Ένα μετάλλιο, μια πρωτιά, μια νίκη, δίνει αυτοπεποίθηση. Όχι μόνο στους παίκτες. Σε όλους. Στον προπονητή. Στην ομοσπονδία. Στο πρόγραμμα.

Και, στο κάτω-κάτω, επειδή στο μπάσκετ κρίνονται όλα εκ του αποτελέσματος, αυτό το μοντέλο έχουν μπροστά τους τα παιδιά. Υπάρχει σκορ και ανταγωνισμός. Πρωταθλήματα μηνών με τις ομάδες τους και τουρνουά λίγων ημερών με τις εθνικές. Όπου, και στις δύο περιπτώσεις, το αποτέλεσμα σε κάνει μάγκα ή... μπάμια. Βρίσκονται σε τέτοια ηλικία πια που πρέπει να το' χουν ξεκαθαρίσει μέσα τους.

Y.Γ.2: Με πιάνει νευρικό γέλιο όποτε διαβάζω "τα τρομερά μωρά του Κώστα Παπαδόπουλου". Ειδικά όταν γράφεται από κάποιους που ως χθες αγνοούσαν καν ότι υπάρχει εθνική μπάσκετ U20. Μόνο σ' εμένα συμβαίνει; "

3
3 Εικόνα
Giannis83

 
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 09, 2022 2:48 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Chicago-Bulls
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 14, 2023 10:00 am

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την ως τώρα εκπληκτική τους πορεία και ειδικότερα για την χθεσινή καταιγιστική εμφάνιση απέναντι σε μια ομάδα που πριν λίγες βδομάδες πήρε χάλκινο παγκόσμιο μετάλλιο.
Ακόμη πιο πολλά συγχαρητήρια όμως στον προπονητή και το επιτελείο του που δείξανε για ακόμη μια φορά ποια είναι η μοναδική συνταγή επιτυχίας του ελληνικού μπάσκετ (το αναφέρω με περηφάνια και χωρίς ίχνος υποτίμησης): Άμυνα, άμυνα, άμυνα, αυτοθυσία, πάθος, αλληλοβοήθεια, μυαλό, τακτικό πλάνο και διακριτοί ρόλοι.
Χωρίς αυτά τα στοιχεία, κι αν προσπαθήσουμε να παίξουμε με το στυλ του κάθε αντιπάλου, τότε τον Σεπτέμβριο ακόμη και η πλήρης Εθνική ανδρών θα αρπάξει 100 από τη Νέα Ζηλανδία (όπως συνέβη άλλωστε πέρυσι και με την Τσεχία και με την Γερμανία).

Καλή επιτυχία στα παιδιά με την Γαλλία και φύγαμε για τελικό!

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιούλ 14, 2023 1:35 pm

Gkos έγραψε:
Παρ Ιούλ 14, 2023 9:05 am
........

"Αλέξανδρος Νικολαϊδης, Ιωσήφ Κολοβέρος, Τηλέμαχος Βησσαρίου, Σωτήρης Οικονομόπουλος, Γιώργος Φίλλιος, Όμηρος Νετζήπογλου, Θανάσης Μπαζίνας, Παναγιώτης Τσάμης, Λευτέρης Μαντζούκας, Ανδρέας Καλόγηρος, Περικλής Κουρουπάκης, Γιώργος Τανούλης.

Αυτή ήταν η 12άδα της Εθνικής U20 (γεννημένοι το 2002 και το 2003) στο περσινό Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Α' κατηγορία), που έγινε στο Μαυροβούνιο.

Μια 12άδα με παιδιά, αν μη τι άλλο, πολύ πιο "παιγμένα", τα οποία (στη θεωρία, στα χαρτιά, πάντα) θεωρούνται ακόμα και σήμερα μεγαλύτερα prospects για το ελληνικό μπάσκετ από τη 12άδα που διαχειρίζεται ο κόουτς Παπαδόπουλος στο Ηράκλειο.

Θυμίζω, αυτή η ομάδα τερμάτισε στη 12η θέση.
..........
Συμπέρασμα, ο coach Παπαδόπουλος πήρε μια ομάδα με λιγότερο ταλέντο και την έκανε μια καλή ομάδα!
Παιχνίδι με παιχνίδι η ομάδα παίζει καλύτερα και μαθαίνει να καλύπτει τα μειονεκτήματα της.

Για εμένα είναι 100% δημιούργημα του coach που έχει αποδείξει ότι ξέρει να διαχειρίζεται παιδιά με ταλέντου αυτών των ηλικιών (να βάζουν το εγώ τους κάτω από την ομάδα) και το χέει κάνει και σε επίπεδο συλλόγων και στις μικρές εθνικές που έχει αναλάβει!


ΥΓ – δεν τον ξέρω προσωπικά τον άνθρωπο, αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση όταν ήταν προπονητής του Ικάρου Καλλιθέας Α ΕΣΚΑΝΑ.
Είχε αναλάβει την ομάδα που ήτανε έτοιμη για υποβιβασμό και παίζοντας με 6-7 εφήβους στην 12αδα, την κράτησε στην κατηγορία χωρείς καν να μπει στην περιπέτεια των play – out, νικώντας μάλιστα στις τελευταίες αγωνιστικές τον Μίλωνα , στερώντας του αυτή η ήττα το να ανεβεί αυτή την χρόνια στην Γ΄ Εθνική.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 14, 2023 9:48 pm

καφενείο, sdna, υφος χίου.....αντιπαρέρχομαι τις προσβολές.

Απο τα ραντάρ της εοκ δεν εντοπίστηκαν οι Τόλα, Λάζαρης, Μακαριάδης, Λαγός(2004), καρακώστας(2004)

ΥΓ δεν συγκρίνονται οι χρονιές κε Αργύρη. Ο Γιατράς περσι ήταν μια επιτυχία της ομοσπονδίας που δυστυχώς δεν την εκμεταλεύτηκε η πατρίδα

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
abovetherim

 junior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Ιούλ 15, 2023 4:56 am

polykos έγραψε:
Παρ Ιούλ 14, 2023 9:48 pm
καφενείο, sdna, υφος χίου.....αντιπαρέρχομαι τις προσβολές.

Απο τα ραντάρ της εοκ δεν εντοπίστηκαν οι Τόλα, Λάζαρης, Μακαριάδης, Λαγός(2004), καρακώστας(2004)

ΥΓ δεν συγκρίνονται οι χρονιές κε Αργύρη. Ο Γιατράς περσι ήταν μια επιτυχία της ομοσπονδίας που δυστυχώς δεν την εκμεταλεύτηκε η πατρίδα
Από όσους γράφεις, ο Λάζαρης ναι, θα μπορούσε να είναι ανάμεσα στους 50 (!!!) που κλήθηκαν αρχικά για να τους δουν. Ο Τόλα νομίζω ότι ακόμα δεν έχει καν ελληνικό διαβατήριο, οπότε δεν έχει καν δικαίωμα συμμετοχής, ίσως έχει επιλέξει τελικά την Αλβανία. Ο Μακαριάδης είχε 2,9 πόντους μέσο όρο στη φιναλίστ του πρωταθλήματος της Νορβηγίας, εκεί παίζει από πέρσι (2,5 πόντοι την 1η χρονιά, 2,9 τη δεύτερη) σε ένα πρωτάθλημα στην καλύτερη μέτριο, αν όχι κακό και μάλιστα νομίζω΄ ότι παίζει και σαν 4άρι εκεί. Ο Λαγός ήταν στο β' γκρουπ των κλήσεων, δεν μπορώ να ξέρω πόσο καλά πήγε στις προπονήσεις. Ο Καρακώστας μαζί με το Φύτρο κόπηκαν τελευταίοι, λίγο πριν από την έναρξη του τουρνουά.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 15, 2023 5:50 am

Ο Τόλα παίζει στην Εθνική Αλβανίας.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 15, 2023 6:28 am

benchwarmer έγραψε:
Σάβ Ιούλ 15, 2023 5:50 am
Ο Τόλα παίζει στην Εθνική Αλβανίας.
Χίλια συγγνώμη δεν το ήξερα. :sorry: :sorry:

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
abovetherim

 junior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Ιούλ 15, 2023 6:35 am

benchwarmer έγραψε:
Σάβ Ιούλ 15, 2023 5:50 am
Ο Τόλα παίζει στην Εθνική Αλβανίας.
Έχεις απόλυτο δίκιο, μόλις είδα ότι αυτές τις ημέρες παίζει με την Αλβανία στη Β' κατηγορία του U20, στα Σκόπια. Άρα, το λύσαμε κι αυτό.

0
manhac

 junior
Reactions: 134
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2013 11:21 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 15, 2023 8:50 am

Ο Καρακώστας μπορεί να θεωρηθεί από τους πιο αδικημένους όχι μόνο φέτος αλλά γενικά. Έκανε καλή χρονιά, είχε πολύ καλή παρουσία στη προετοιμασία, στου τουρνουά της Ιταλίας ήταν αρκετά καλός και θα μπορούσε να προσφέρει στη θέση 1.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνικές Ομάδες Κλιμακίων ΕΟΚ”