Εθνική Νέων Ανδρών (U20)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 23, 2021 5:20 pm

Spectator έγραψε:
Παρ Ιούλ 23, 2021 4:58 pm
Μάλλον το κατάλαβε ότι θα πρέπει να ζήσει η να πεθάνει με τον Τανουλη :drunk:
Εγώ περιμένω ακόμα τον Κλωναρα να ξεμπουκώσει ( αυτός με τον Κουρτίδη που άρεσαν από 2001 μη μου λέτε για Σωτηρίου please :hoho: )

Κατά τα αλλά πάλι τουρλουμπούκι και μπάχαλο αλλά αυτή τη φορά τα βάλανε οι Νικολαιδης Καραμπελας :peace:
Δεν θα συμφωνησω. :peace:
Εβαλαν την μπαλλα στο ζωγραφιστο οσο επρεπε. Γι αυτο και πρωτος σκορερ Τανουλης.
Ειχαν 46 εναντι 24 ριμπαουντ αφησαν μονο 6 επιθετικα στα 38 διαθεσιμα.
Καραμπελας και Νικολαιδης ειχαν μαζι 2/7+2/6= 4/13 Δεν εβαλαν και τοσο πολλα τριποντα. Στα ποσοστα τους σουταραν, κοντα στα 30% δλδ.
Χαρακτηριστικα για τους παιχτες που αρεσουν στον Μανουσελη που ελεγα χθες, να πω πως ο Σιδηροηλιας επαιξε 31-32 λεπτα χωρις να ειναι φανταχτερος. Καλος τακτικα και σοβαρος στην αμυνα και στην επιθεση.
Με τουρλουμπουκι η Ελλαδα το Ισραηλ δεν το κερδιζει, ειναι καλυτεροι σ αυτο.
Επαιξαν οσο πιο μαζεμενα μπορουσαν συμφωνα με τους παιχτες που εχει το ροστερ.
Και βλογωντας λιγο τα γενια μου, ο Νικολαιδης πανω απο τον μισο χρονο της συμμετοχης του επαιξε μαζι με Καραμπελα. Δεν μπορεις να αφηνεις την ομαδα με μοναδικο ΠΜ τον Νικολαιδη.

0
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 23, 2021 5:39 pm

Ε, αυτο λεμε μπηκε ρακετα η μπαλα γιατι τωρα αφησε μεσα τον Τανουλη και σταματησε τα πειραματα ( και ναι βοηθησε στα σκουπιδια ο ακατανομαστος :mrgreen: ). Κατα τα αλλα το διδυμο των κοντων συνεχιζει να μην μου εμπνεει εμπιστοσυνη, και ο δυο εχουν πρωτα στο μυαλο τους πως θα σκοραρουν - Καμπατσο ειναι ενας
Ο Σιδηροηλιας ελειψε απο τον Βολο :sad:
(συγχωρα τα ελληνικα μου για εμενα τουρλουμπουκι ειναι μια αλλη λεξη για το μπαχαλο/basket περα βρεχει) :bblove:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 24, 2021 10:47 am



0
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 24, 2021 8:09 pm

Αρε και χαλασανε τη φιεστα του Τσαγκρωνη , σαν να τους λεει καντε γρηγορα Σλοβενοι και να μας αδειαζετε το γηπεδο σαν δεν ντρεπεστε αφησατε τα παλουκαρια μας εξω απο τα μεταλλια (τα οποια δεν θα τα διναμε καν βεβαια σε δευτερους και τριτους εχουμε αλλες δουλειες τωρα). :roofl: :roofl:
Τιτλοι τελους στους 2001

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 24, 2021 8:31 pm

Spectator έγραψε:
Σάβ Ιούλ 24, 2021 8:09 pm
Αρε και χαλασανε τη φιεστα του Τσαγκρωνη , σαν να τους λεει καντε γρηγορα Σλοβενοι και να μας αδειαζετε το γηπεδο σαν δεν ντρεπεστε αφησατε τα παλουκαρια μας εξω απο τα μεταλλια (τα οποια δεν θα τα διναμε καν βεβαια σε δευτερους και τριτους εχουμε αλλες δουλειες τωρα). :roofl: :roofl:
Τιτλοι τελους στους 2001
Καλα, αυτο και αν ηταν παιχνιδι χριστιανοι εναντιων λιονταριων.
Η μια ομαδα ειχε πλει μεικερ που εδωσε 14 ασιστ( 0 Λαθη!!!) και η αλλη που σουταρε 11 τριποντα. (4 για 3 Α-Λ αντιστοιχα)
Η μια επαιζε μπασκετ και η αλλη ετοιμαζε χαιλαιτς για το γιουτιουμπ.
Μπορει να ειμαι αυστηρος, αλλα αυτα τα παιδια μ αυτη την νοοτροπια μπασκετ δεν μπορουν να παιξουν. Παιζουν απο τα 19 τους για τα μελλοντικα συμβολαια.
Ειδικα ο τροπος που οι Σλοβενοι περνουσαν πισω απο την πλατη της αμυνας σε ολο το παιχνιδι, ειναι ενδεικτικη οτι ή δεν δινει κανενας δεκαρα να καλυψει τον αλλον ή ειναι μπασκετικα αναλφαβητοι.
Ενταξει, φταινε οι ομοσπονδιες, οι προπονητες, οι ακαδημιες, τα σουτ που δεν εχουμε, τα αργα ποδια, το οτι δεν πηδανε κυριακατικη εφημεριδα,τα στεφανια που ειναι σκληρα, το παρκε που γλυστραει, ο Ερμης που ειναι αναδρομος, για μενα η μεγαλυτερη ευθυνη ειναι στα μυαλα των παιδιων. Τους τα εχουν χαλασει και οχι τωρα, εδω και 4-5 χρονια.
Σορυ για την πιθανη ενταση, αλλα βαρεθηκα να βλεπω εθνικες, συνολα ατομων και οχι ομαδες.
Ζωη σε μας που λενε.
Οι Σλοβενοι τιποτα τρομερο. Απλα επαιξαν μπασκετακι.

ΥΓ και μην μου πει κανεις για τα τριποντα. Εδω ειχανε 60% στις βολες. Τριποντα θα βαλουν; :banana:

1
1 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 25, 2021 6:41 am

Πλυθησμος οι Σλοβενοι..... 2 εκατομυρια

Μέσος όρος ύψους αντρών 1,80

Απο τους πιο φιλικούς με το περιβάλλον παγκοσμιος

Λάτρεις του κρασιού αλλά και του..... καπνισματος

Πολύ υψηλή μακροζωία παγκοσμιος

Πολύ υψηλό δείκτη ηρεμίας στις διαπροσωπικες σχέσεις παγκοσμιος

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 25, 2021 7:36 am

Συγνώμη διορθωνω: πληθυσμός
Ο δαίμων του τυπογραφείου.

0
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 11:24 am

Τι εγινε ρε παιδια :mrgreen: ?
Δηλαδη ο γιος του επικεφαλης του αναπτυξιακου εδω περα θα παιξει για την Ελλαδα :banana: ? Ιντριγκες και μυστηρια, ειμαι περιεργος για τις απαντησεις που θα μου δωσουν οι υπευθυνοι :drunk:

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 545
Δημοσιεύσεις: 1486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:27 pm

Η Εθνική Νέων Ανδρών θα έχει ένα προπονητικό διήμερο στο ΟΑΚΑ την Παρασκευή (3/6) και το Σάββατο (4/6). Οι αθλητές που καλούνται να βρίσκονται στα βοηθητικά γήπεδα στις 3 Ιουνίου στις 10.00 είναι οι:

Ιωσήφ Κολοβέρος (Ιωνικός Ν./Ολυμπιακός),
Σωτήρης Οικονομόπουλος (Ολυμπιακός),
Χρήστος Καφέζας (Αχαγιά 82),
Ηλίας Μανιάς (Παγκράτι), Τ
ηλέμαχος Βησσαρίου (Λάρισα),
Γιώργος Φίλλιος (Ηρακλής),
Στέργιος Πράπας (Κολοσσός Ρ.),
Αλεξάνδρος Καλαϊτζάκης (ΕΦΑΟΖ),
Σωτήρης Κατσαμούρης (Λεύκιππος),
Μάριος Γιώτης (Goettingen/Γερμανία),
Κώστας Σαξιώνης (ΑΕΚ),
Γιάννης Χριστοφίλης (Creighton/ΗΠΑ), Α
πόστολος Ρούμογλου (ΠΑΟΚ),
Αναγνώστης Παπασάβογλου (Δόξα Λευκάδας),
Βασίλης Τόλιας (Saint Thomas Aquinas/ΗΠΑ),
Αναστάσης Κωστόπουλος (Πανερυθραϊκός),
Ιωάννης Μερμίγκης (Οίακας Ναυπλίου),
Μανώλης Βαφειάδης (Πολύγυρος),
Γιώργος Πετανίδης (Ηρακλής),
Παναγιώτης Τσάμης (Πανερυθραϊκός/Ολυμπιακός),
Άγγελος Ραπτίδης (ΚΟ Χολαργός),
Μηνάς Παπαγιάννης (Μαρούσι),
Περικλής Κουρουπάκης (Αγρίνιο),
Αντώνης Καραγιαννίδης (Δόξα Λευκάδας),
Δημήτρης Χατζής (ΕΦΑΟΖ),
Σταύρος Πολάτογλου (Northwestern State/ΗΠΑ),
Ηλίας Καλημέρης (Ερμής Σχηματαρίου),
Μανώλης Κοντούδης (Πανερυθραϊκός),
Σωτήρης Ναυπλιώτης (Putnam Science/ΗΠΑ),
Μαρκ Μπάκναλ (Badajoz/Ισπανία),
Αντώνης Φιλίππου (Frank Phillips College/ΗΠΑ),
Χάρης Κιούσης (Solent Kestrels/Αγγλία),
Aναστάσης Σπυρόγλου (Oberlin College Ohio/ΗΠΑ).

Η προετοιμασία της Εθνικής Νέων Ανδρών θα αρχίσει στις 13 Ιουνίου. H Εθνική U20 και θα πάρει μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, το οποίο θα φιλοξενηθεί στην Ποντγκόριτσα, στο Μαυροβούνιο 16-24 Ιουλίου.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1693
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 12:44 pm

Μάλλον χάλασε το ομοσπονδιακό ραντάρ ή έστω έχουν πειραχτεί οι παράμετροί του.
Κυριοι όποιοι κι αν είστε πρέπει να κάνετε παραμετροποίηση εκ νέου.
Μπορεί να φταίει βέβαια κι ο ίδιος ο Αλέξανδρος Λάζαρης, που όλη τη χρονιά έτρεχε
με τα χίλια όντας σημαντικός παίκτης του Πανιωνίου. Ούτε 34ος......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No so new guys, old tricks...........

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 3:49 pm

Spectator έγραψε:
Τετ Ιουν 01, 2022 11:24 am
Τι εγινε ρε παιδια :mrgreen: ?
Δηλαδη ο γιος του επικεφαλης του αναπτυξιακου εδω περα θα παιξει για την Ελλαδα :banana: ? Ιντριγκες και μυστηρια, ειμαι περιεργος για τις απαντησεις που θα μου δωσουν οι υπευθυνοι :drunk:
Τον έκανε στη Θεσσαλονίκη τον μικρό; Άρα έχει την ιθαγένεια, λογικά. :roll: Ο μπαμπάς πάντως ήταν καλός παίκτης (φόραγε τις κάλτσες μέχρι το γόνατο :D ).

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 01, 2022 4:27 pm

Τι προπόνηση θα κάνουν με 35 άτομα περίπου, ένας Θεός ξέρει.

Πάντως εξυπακούεται ότι από όλους αυτούς, άντε να μείνουν 10-12 άτομα μετά για την προετοιμασία εν'οψει Ευρωπαϊκού. Φαντάζομαι όταν τελειώσουν τα play-offs θα ενσωματωθούν και οι Μαντζούκας, Μπαζίνας, Τανούλης, Λάγιος, Βησσαρίου ώστε να γίνει η προετοιμασία με 16-17 άτομα περίπου. Δεν βλέπω επίσης Καλόγηρο, Νετζήπογλου και Αλέξανδρο Νικολαίδη (εκτός αν ενσωματωθούν μετά), και άλλους που θα μπορούσαν θεωρητικά να κληθούν έστω και για το προπονητικό διήμερο (Φιλοξενίδης, Φύτρος).

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 09, 2022 12:16 pm

Η Εθνική Νέων Ανδρών είναι έτοιμη να αρχίσει την προετοιμασία της ενόψει της συμμετοχής της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U20 που θα διεξαχθεί 16-24 Ιουλίου στην Ποντκγόριτσα του Μαυροβουνίου.

Οι αθλητές που καλούνται είναι οι: Ιωσήφ Κολοβέρος, Αλέξανδρος Νικολαϊδης, Σωτήρης Οικονομόπουλος, Παναγιώτης Τσάμης (Ολυμπιακός), Νάσος Μπαζίνας, Γιώργος Τανούλης (Προμηθέας Π.) Γιώργος Φίλλιος (Ηρακλής), Μάριος Γιώτης (Goettingen/Γερμανία), Όμηρος Νετζήπογλου (Άρης), Τηλέμαχος Βησσαρίου (Λάρισα), Aναστάσης Κωστόπουλος (Πανερυθραϊκός), Βασίλης Τόλιας (Saint Thomas Aquinas/ΗΠΑ), Λευτέρης Μαντζούκας (Παναθηναϊκός), Ανδρέας Καλόγηρος (Πέρλας Βίλνιους/Ρίτας Βίλνιους, Λιθουανία), Δημήτρης Χατζής (ΕΦΑΟΖ), Ηλίας Καλημέρης (Ερμής Σχηματαρίου), Περικλής Κουρουπάκης (Αγρίνιο), Σταύρος Πολάτογλου (Nowrthwestern/HΠΑ).


Οι σίγουροι νομίζω είναι οι Κολοβέρος, Νικολαϊδης, Τσάμης, Μπαζίνας, Τανούλης, Νετζήπογλου, Μαντζούκας, Κουρουπάκης οπότε μετά μένουν 4 θέσεις ανοιχτές.

0
Giannis83

 
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 09, 2022 2:48 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Chicago-Bulls
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 09, 2022 2:56 pm

kojito έγραψε:
Πέμ Ιουν 09, 2022 12:16 pm
Οι σίγουροι νομίζω είναι οι Κολοβέρος, Νικολαϊδης, Τσάμης, Μπαζίνας, Τανούλης, Νετζήπογλου, Μαντζούκας, Κουρουπάκης οπότε μετά μένουν 4 θέσεις ανοιχτές.
Θα πρόσθετα και τον Φίλιο στους σίγουρους, μετά από τόσα λεπτά συμμετοχής που πήρε φέτος στον Ηρακλή.
Η απορία μου είναι γιατί έμεινε έξω ο Τζουλιάνο Τόλα (γεννημένος το 2003) του Περιστερίου; Έχει κάποιο θέμα τραυματισμού; Το σίγουρο είναι ότι καλύτερο 5άρι δεν υπάρχει στην Ελλάδα στην ηλικία του.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 09, 2022 3:29 pm

Giannis83 έγραψε:
Πέμ Ιουν 09, 2022 2:56 pm
kojito έγραψε:
Πέμ Ιουν 09, 2022 12:16 pm
Οι σίγουροι νομίζω είναι οι Κολοβέρος, Νικολαϊδης, Τσάμης, Μπαζίνας, Τανούλης, Νετζήπογλου, Μαντζούκας, Κουρουπάκης οπότε μετά μένουν 4 θέσεις ανοιχτές.
Θα πρόσθετα και τον Φίλιο στους σίγουρους, μετά από τόσα λεπτά συμμετοχής που πήρε φέτος στον Ηρακλή.
Η απορία μου είναι γιατί έμεινε έξω ο Τζουλιάνο Τόλα (γεννημένος το 2003) του Περιστερίου; Έχει κάποιο θέμα τραυματισμού; Το σίγουρο είναι ότι καλύτερο 5άρι δεν υπάρχει στην Ελλάδα στην ηλικία του.
Δεν ειμαι σιγουρος πως εχει δικαιωμα να παιξει . Αλλωστε μεχρι τωρα δεν εχει παιξει σε καμια μικρη εθνικη. Δεν ξερω αν ειναι δικη του επιλογη ή υπαρχει γραφειοκρατικο θεμα υπηκοοτητας. Παντως στον Πανερυθραικο που πηγε δανεικος απ οτι ακουσα απο φιλους, δεν εβγαλε και ματια τουλαχιστον μεχρι τον Φλεβαρη που επαιξε .Μετα δεν επαιξε , δεν ξερω γιατι.
Ειναι βεβαια πραγματικα ψηλο παιδι (2.12 ισως) , αλλα οχι και καμια μπασκετικη ταλενταρα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνικές Ομάδες Κλιμακίων ΕΟΚ”