Καλό ταξίδι Flash

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 27, 2020 11:51 am

Δεν τον γνωρίζω, ούτε θυμάμαι ποστ του αλλά το κείμενο του με συγκίνησε, η άνιση μάχη, η ταλαιπωρία, οι επεμβάσεις και όμως η θέληση να το παλέψει ως το τέλος. Από τις φορές που η ιστορία κάπου άγνωστου ουσιαστικά σε αγγίζει, δεν την προσπερνάς και αισθάνεσαι ότι έχασες κάποιον που γνώριζες.
Τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια, στους φίλους του και σε όποιον θα του λείψει ο Flash.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 27, 2020 12:32 pm

aegeansheed έγραψε:
Τρί Οκτ 27, 2020 9:54 am
Και μόνο που μπήκα σε διαδικασία να ζητήσω πας για να κάνω λογκίν μετά από κι εγώ δεν ξέρω πότε...

Ε, τι να πω. Όταν το μυαλό είναι 1.000 μονάδες δυναμικότητας και το σώμα 10, ε... είναι γαμημένη αδικία.

Χαιρετίσματα σε όλους, όσους συνεχίζουν κι όσους έχουν αποχωρήσει, όπου και να βρίσκεται η ψυχή τους. Χάρηκα που είδα ξανά γνώριμα ονόματα και φίλους από παλιά στο topic του φίλου μας.
Α. βρε Aegeansheed.
Όμορφη προσπάθεια στήσατε οι παλιότεροι και λείπετε. Σημασία έχει να είστε/είμαστε καλά- είτε παθολογικά είτε ψυχολογικά ( μέγα διακύβευμα το δεύτερο πια στη σύγχρονη κοινωνία) και να μαθαίνουμε όλοι μας να εκτιμούμε την υγεία μας και να αγαπάμε όπως μας ορμήνευσε σοφά κι ο Γιάννης.
Να αγαπάμε, πρόσωπα, ζώα, ιδέες, συμπεριφορές/στάσεις ζωής, γνωστικά αντικείμενα, τέχνες, αθλήματα και τόσα άλλα.

Η αγάπη οφείλει να είναι η κινητήριος δύναμη της ζωής μας.

Ελπίζω να μην καταχρώμαι τον χώρο του σημαντικότερου τόπικ στο φόρουμ αυτό, με τα λόγια μου προς εσένα.
Με αφορμή το εξαιρετικά τραγικό γεγονός και τη σοφία και την εν γένει ποιότητα που μεταλαμπάδευσε ο Flash, άδραξα την ευκαιρία να σας πω να μην χάνεστε κι εντελώς. Αρκετά ναι- εντελώς, όχι. :)

fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 28, 2020 8:14 pm

δεν ξερω ειλικρινα τι να γραψω μπηκα να διαβασω κανενα σχολιο περι ολυμπιακου και ειδα το τοπικ ...οταν ενας νεος ανθρωπος φευγει ειναι παντα ασχημο. καλο συχωριο που λεν και στο χωριο μου και κουραγιο στην οικογενεια του ...

0
spysta

 champion
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 5558
Εγγραφή: Τρί Απρ 24, 2007 6:37 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 22, 2020 12:01 am

Γιαννάρα .. είχα τόσο καιρό να γράψω εδω μέσα

Από τα πρώτα φορουμ-meetings για μπασκετακι στα ανοιχτά πριν πολλά χρόνια με τον Στάμ, τον Στέλ, τον Αγγελο και όλα τα παιδιά..τοτε που γνωριστήκαμε, που έπαιρνες φόρα για να κάνεις ντραιβ .. τις μάχες μας στο φάντασι, τα ντραφτς, τα trades, τις πλάκες, την καζούρα .. μέχρι τις πρόσφατες συζητήσεις για σπουδές, δουλειές, ζωή στο UK .. την φωτό που σου έστειλα πριν λίγο καιρό με τον Άρη και βρήκες την δύναμη να μας απαντήσεις και να κάνεις και πλάκα ρε μαχητή!!
που είχες πετύχει τόσα πολλά μόνος σου και ήσουν πυξίδα για πολλούς!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και το ενδιαφέρον σου, στο είχα πει και τότε

ΔΕΝ θα σε ξεχάσουμε ποτέ, καλό ταξίδι φίλε μας!

5
4 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MaJesty23

 euroleague
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 1823
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 1:12 pm
Τοποθεσία: Downtown
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: M.J23, D.Rose, Klaw,
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 22, 2020 12:18 am

Eίναι 02.00 και μπήκα να χαζέψω...και έχω μείνει άφωνος.

Είμαι 13 χρόνια μέλος εδώ...χάνομαι εξαφανίζομαι-επιστρέφω.Ημουν 26-27 και 40αρίσα.Δεν ξέρω κανέναν προσωπικά εδώ,δεν έχω έρθει σε κανένα BF meeting(πολλούς θα σας ξέρω απο τις αλάνες και τα τοπικά της Αθήνας είμαι σίγουρος).Απλά όρισμένους εδώ μέσα σας διαβάζω 13 χρόνια,και έχω αναπτύξει εικονες πως μπορεί να είστε -τι κάνετε στην ζωή σας κτλ,και αυτό είναι η μαγεία όλων των forums!Απόψεις στεγνές απο στερεότυπα εμφάνισης,κοινωνικής προέλευσης, και πολλά άλλα...Υπάρχουν ορισμένα nick εδω που μου είναι οικεία τα Posts-απόψεις τους, που μονολογώ και λέω "κλασσικός πχ Benchwarmer" ... Φαίνεται αστεία σε τρίτους αυτή η οικειότητα με αγνώστους αλλά man είναι πολλά χρόνια.

Τον Flash δεν τον ήξερα(όπως προείπα ,δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά) αλλά ήταν μια κλασσική φιγούρα εδώ,με τρομερά ποστ , με αυθεντική αγάπη για την μεγάλη αγάπη όλων μας, το μπάσκετ...Επίσης πρωτεργάτης του Basketforum ,που μας έχει κρατήσει τόση παρέα.

Καλό ταξίδι άγνωστε φίλε! Οι καιροί είναι δύσκολοι και εύχομαι το καλύτερο για όλους μας.

3
3 Εικόνα
I stich up myself and I do it again...
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Νοέμ 23, 2020 12:17 pm

Καταραμενη και απαξιωτικη για την υποσταση και την αξιπρεπεια του ανθρωπου νοσος ο καρκινος...Ca σε ιατρικο ορο για να ωραιοποιουμε το ονομα..Οντας στον χωρο των νοσοκομειων για κοντα 25 χρονια τωρα ,μπορω να το πω με πασα βεβαιοτητα, ζωντας τον σε ολες τις μορφες απο την αρχη ως το τελος ..........Οταν βλεπουμε τετοια ,να αναλογιζομαστε οτι τις φορες που μας πνιγουν αλλα προβληματα,οτι εχουμε να μας δινει ελπιδα το μοναδικο πραγμα που δεν πρεπει να διακυβευεται: Η ΥΓΕΙΑ.....Ελαφρυ το χωμα που θα σκεπασει το παλικαρι που σαν συμφορουμιτης ηταν παντα ηρεμος και στα ποστ και στις αντιπαραθεσεις του και απο τους πρωτεργατες ωστε να μπορουμε να μιλαμε εδω οι υπολοιποι πιο καινουργιοι... :sad:

2
2 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Igor

 nba
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 2239
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 06, 2006 11:10 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 23, 2020 2:53 pm

Καλο ταξιδι Flash.
Κουράγιο στην οικογένεια και τους οικείους του.

0
Άβαταρ μέλους
Pierce

Honorary
Reactions: 25
Δημοσιεύσεις: 8444
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:47 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Danilovic
Αγαπημένη ομάδα: Boston-Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 24, 2020 2:49 pm

Ο Γιάννης πάνω από όλα ήταν ένας εξαιρετικός και καλός άνθρωπος. H ηθική πυξίδα που προσπάθησα να ακουλουθώ.

Όπως θα διαβάσατε, πάλεψε πολύ με την ασθένεια, αλλά γενικά σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής του ήταν ένας τρομερός μαχητής. Δούλεψε από εξαιρετικά μειονεκτικές συνθήκες για να φτάσει πολύ ψηλά από νεαρή ηλικία.
Πράγματα που ο ίδιος ήταν τόσο μετριόφρων που είτε δεν τα άφηνε να βγαίνουν προς τα έξω, είτε τα υποβάθμιζε. Στα 27 του ήταν λέκτορας!
Δεν ήταν μόνο ένας εξαιρετικά καταξιωμένος ακαδημαϊκός επί των χρηματοοικονομικών, με δημοσιεύσεις και σεμινάρια στις μεγαλύτερες τράπεζες του πλανήτη. Ήταν βραβευμένος λογοτέχνης , αθλητής και γενικά πανεπιστήμων.
Ατελείωτες συζητήσεις, τόσο για τα επαγγελματικά μιας και εγώ είμαι του κλάδου, φιλοσοφικές, υπαρξιακές, προσωπικές αλλά και μπασκετικές σαφώς. Η αγάπη μας για τους Celtics και η κριτική προς τον Ντάνι παροιμιώδης.
Όπως είπε και ο Σταμάτης, μόνο και μόνο για το ότι έγινα φίλος με αυτόν τον άνθρωπο, καθιστά το χρόνο που έχω δαπανήσει εδώ, well spent.

Τη μάχη του την έδωσε όρθιος και με χιούμορ ακόμα και όταν μου έστελνε αντίο από το κρεβάτι μιας και ο Covid του ψαλίδησε ακόμα περισσότερο τη σύντομη ζωή του. Αν είχαμε περισσότερους Γιάννηδες στην κοινωνία μας, σίγουρα θα ήμασταν ένας καλύτερος κόσμος. Σας το λέω αυτό με πάσα ειλικρίνεια, όσο και αν ακούγεται αστείο ή ακόμα και τετριμμένο για έναν άνθρωπο που πέθανε πρόσφατα.
Περιττό να πώ ότι η φιλία μας με έχει επηρεάσει σε σημαντικό βαθμό μιας και στο ίδιο μοτίβο που χάραξε, επέλεξα να κινηθώ και εγώ.

https://www.icmacentre.ac.uk/news/2020/ ... -oikonomou
Ένα in memoriam από τους συναδέλφους του αλλά και τους φοιτητές του.

Αφήσαμε unfinished business Γιάννη, αλλά θα τις παλέψω. Έχεις το λόγο μου.

6
2 Εικόνα 4 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο Χώρος των Μελών”