Κανονισμοί Φόρουμ-Προτάσεις-Απορίες

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 05, 2021 10:15 am

Ακολουθούν μέρος των όρων συμμετοχής στην Δημόσια Συζήτηση, για να είναι πιο σαφές έχουν αφαιρεθεί οι ποινές και μερικά μέρη της εισαγωγής το πλήρες κείμενο μπορεί να βρεθεί εδώ: app.php/rules

• Σε περίπτωση που οποιαδήποτε παραβίαση κάποιου από τους παραπάνω κανονισμούς υποπέσει στην αντίληψή σας, παρακαλείσθε να μη λάβετε δράση οι ίδιοι αλλά να επικοινωνήσετε με κάποιον από τους συντονιστές ή να πατήσετε το κουμπί ! ΑΝΑΦΟΡΑ

•• Ελαστικότητα στην εφαρμογή των κανονισμών παρουσιάζεται σε περιπτώσεις πρότερου έντιμου βίου - σε αντίθεση με περιπτώσεις πρόκλησης από τα πρώτα κιόλας ποστ, ενός μέλους, στο φόρουμ.

• Η εγγραφή και παραμονή σας στο φόρουμ προϋποθέτει την πλήρη αποδοχή και συμφωνία με τους παραπάνω κανονισμούς λειτουργίας.


Ακολουθούν οι κανονισμοί λειτουργίας:

Λογαριασμός

1.Ο κάθε χρήστης που γράφεται στο φόρουμ πρέπει να έχει συμπληρώσει το 13ο έτος της ηλικίας του.

2. Απαγορεύεται να έχετε διπλούς (ή πολλαπλούς) λογαριασμούς στο φόρουμ.

3. Η υπογραφή του κάθε μέλους δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 300px σε ύψος ή το μέγεθος 4 γραμματοσειράς.


Posts

1. Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.

2. Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.

3. Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).

4. Όποτε δημοσιεύονται άρθρα, πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρεται πάντα η πηγή.

5. Αποδοκιμάζονται οι δημοσιεύσεις που αφορούν με έμμεσο ή άμεσο τρόπο ή καθίστανται με έμμεσο ή άμεσο τρόπο "μεταφορείς" δημοσιεύσεων χρηστών που βρίσκονται σε κατάσταση απαγόρευσης δημοσιεύσεων, δεν αντιτίθενται στους κανονισμούς, μπορεί να γίνεται μόνο στα σχετικά Θέματα που έχουν ανοίξει σχετικά.

6. Κατά των κρίση των συντονιστών, απαγορεύεται η εριστική χρήση "πρωτοσέλιδων" εκφράσεων οπαδικών εφημερίδων, πχ. γατάκι, φάπα, γλεντάω, πελάτης κτλ. Οι εκφράσεις αυτές δε θα διαγράφονται στις περιπτώσεις που κρίνεται πως δεν προκαλούν κανένα συνομιλητή.

Προσωπικά Δεδομένα
Απαγορεύεται η δημοσίευση προσωπικών στοιχείων και των προσωπικών μηνυμάτων τρίτων, χωρίς την άδεια τους, στο φόρουμ.


Διαχειριστές - Συντονιστές

Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.

Διαφήμιση
Απαγορεύεται το άνοιγμα νέων θεμάτων και η χρήση της υπηρεσίας προσωπικών μηνυμάτων του φόρουμ με σκοπό την προβολή/προώθηση/διαφήμιση, χωρίς την άδεια των συντονιστών του φόρουμ.

Ελληνική Νομοθεσία
Απαγορεύεται οποιαδήποτε δημοσίευση αλλά και αποστολή προσωπικών μηνυμάτων περιεχομένου το οποίο αντιτίθεται στο Σύνταγμα και την Ελληνική νομοθεσία.

Οι κανονισμοί είναι απλοί και αφορούν κυρίως τον σεβασμό προς τον συνομιλητή μας, ωστόσο αν υπάρχουν απορίες ή και προτάσεις επί των κανονισμών μπορούν να αναρτηθούν εδώ με την προϋπόθεση της τήρησης των παραπάνω όρων.

1
1 Εικόνα
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 10:34 pm

Πώς μπορεί να διαγραφεί ο λογαριασμός μου;

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 5:54 am

vforvendetta85 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 10:34 pm
Πώς μπορεί να διαγραφεί ο λογαριασμός μου;
Τι ακριβώς θέλεις να διαγράψεις; Γιατί αν εννοείς τα ποστ σου δεν γίνεται. Φαντάζεσαι να διαβάζει κανείς τις παραθέσεις που έχουν γίνει σε αναρτήσεις σου και να εξαφανιστούν και να είναι σαν κάποιος να απαντάει μόνος του;

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 6:44 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 5:54 am
vforvendetta85 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 10:34 pm
Πώς μπορεί να διαγραφεί ο λογαριασμός μου;
Τι ακριβώς θέλεις να διαγράψεις; Γιατί αν εννοείς τα ποστ σου δεν γίνεται. Φαντάζεσαι να διαβάζει κανείς τις παραθέσεις που έχουν γίνει σε αναρτήσεις σου και να εξαφανιστούν και να είναι σαν κάποιος να απαντάει μόνος του;
Το λογαριασμό του θέλει να διαγράψει όχι τα πόστ του νομίζω.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:04 am

Το λογαριασμό μου θέλω @conan1982

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:12 am

vforvendetta85 έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 7:04 am
Το λογαριασμό μου θέλω @conan1982
Μπορεί να γίνει.
Αν γίνει, τα ποστ παραμένουν, όπως σωστά γράφτηκε πιο πάνω, αλλά δεν υπάρχει πλέον καμία πρόσβαση από μέρους σου. Ούτε μπορεί να ανακληθεί η διαγραφή στο μέλλον. Αν συμφωνείς, μου λες.
Εναλλακτικά, μπορείς απλώς να μην ξαναμπείς.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 28, 2022 8:27 pm

Σε συνέχεια των παραπάνω, να ενημερώσω τους αγαπητούς φίλους ότι το ίδιο (διαγραφή λογαριασμού) ζήτησε και ο basket72. Ανέφερε ως λόγους την ποιότητα των συζητήσεων, το κλίμα και κάποια παρεμφερή, του ζήτησα να μου ξαναστείλει σε 2-3 ημέρες με πιο καθαρό μυαλό, το οποίο και έκανε σήμερα επιμένοντας στην απόφασή του. Έτσι λοιπόν, δεν είναι πλέον μαζί μας, τα ποστ του βέβαια παραμένουν (δεν γίνεται και αλλιώς όπως εξηγήσαμε).

Συζήτηση για το όλο θέμα με τον ίδιο απόντα καλό θα είναι να μην γίνει, υποθέτω πως αν ήθελε κάποιος να κρατήσει επαφή μαζί του, θα τον είχε ενημερώσει κάπως.
Απλώς το γράφω συγκεντρωτικά εδώ και μόνο, γιατί αναμενόμενα ίσως τον αναζητήσουν κάποια μέλη :)

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 30, 2022 4:09 pm

Υπαρχει τροπος να κανω "block" καποιο μελος του forum ωστε να μη βλεπει τα μηνυματα μου και να μη μπορει να απαντα με quote σε αυτα;

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 09, 2022 8:30 am

Reaper έγραψε:
Πέμ Ιουν 30, 2022 4:09 pm
Υπαρχει τροπος να κανω "block" καποιο μελος του forum ωστε να μη βλεπει τα μηνυματα μου και να μη μπορει να απαντα με quote σε αυτα;
Πηγαινε στο προφιλ του-> Προσθέστε εχθρό.

Αν δεν κανω λαθος, αυτό είναι δεν βρήκα κάτι αλλο..

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο Χώρος των Μελών”