Εθνική Ομάδα - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
GK_23

allstar
Reactions: 1683
Δημοσιεύσεις: 3878
Εγγραφή: Δευ Απρ 06, 2009 10:20 pm
Τοποθεσία: Patras, Greece
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Andrew Bogut
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:13 pm

Συμφωνώ πως θα έπρεπε να παραμείνει ο Αθηναίου στη θέση ενός εκ των Κατσίβελη/Λούντζη, από τη στιγμή που το πρόβλημα του Σπανούλη ήταν γνωστό.

Σε ένα άλλο thread ο φίλος basket72 έγραψε πως η εθνική θυμίζει ομάδα παραθύρων παρά ομάδα καλοκαιρινής διοργάνωσης. Φυσικά και είναι σωστό αυτό και όπως πάνε τα πράγματα σε 2-3 χρόνια η εθνική των παραθύρων θα ταυτίζεται με την εθνική των καλοκαιρινών τουρνουά, αν και πολύ φοβάμαι πως σύντομα δεν θα υπάρχουν καλοκαιρινά τουρνουά για την εθνική ομάδα. Με τον Πρίντεζη αλλά και τον Καλάθη (ο Νικ έχει δηλώσει από πέρυσι πως σταματάει από την εθνική φέτος το καλοκαίρι) πιθανότατα να αποσύρονται, θα μείνουμε με 4-5 καλούς αλλά όχι πρώτης γραμμής παίκτες Ευρωλίγκας συν τους Θανάση-Γιάννη.

Τα προβλήματα είναι σημαντικά, τα έχουν αναφέρει πολλά παιδιά παραπάνω, και σχετίζονται κυρίως με την παραγωγική διαδικασία και την αξιολόγηση του ταλέντου. Δεν εμφανίστηκαν τώρα, υπάρχουν εδώ και τουλάχιστον 10-12 χρόνια.

Δεν υπάρχουν παίκτες με potential Διαμαντίδη-Σπανούλη-Παπαλουκά αυτή τη στιγμή στο ελληνικό μπάσκετ. Για επίπεδο Γιάννη, ούτε λόγος φυσικά. Το να φτάσει κάποτε ο Ρογκαβόπουλος στο επίπεδο του Παπαπέτρου και ο Χουγκάζ στο επίπεδο του Βεζένκοφ (κάπου εκεί είναι το υψηλότερο ταβάνι και των δύο κατά την άποψη μου), δεν θα κάνει τη διαφορά σε επίπεδο εθνικών ομάδων.

5
5 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:25 pm

εγώ πάντως φοβάμαι και δεν βγάζω χολή στο παιδί ούτε υπονοώ κάτι , ότι με τέτοια χάλια και το μέλλον ζοφερό , Γιάννη με γαλανόλευκα δεν θα δούμε εύκολα

Προσωπικά ούτε που θυμάμαι πότε το είδα τελευταία φορά με φανέλα Εθνικής Ελλάδος . Τότε με Κατσικάρη όντας παιδάκι ;;

Δυστυχώς δεν μου έχει δείξει κανένα δείγμα ότι είναι ο Νοβιτσκι για να έρθει να παλεύει μόνος του με θηρία και να τα κερδίσει κιόλας , όπως έκανε το 2005 πχ

Αυτή την αίσθηση έχω . Ότι δεν θα ασχοληθεί με τέτοια γύμνια , αφήστε που δεν πρόκειται να φτάσει ξανά η Ελλάδα σε τουρνουά για τον δούμε ακόμα και να θέλει

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:32 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 2:25 pm
εγώ πάντως φοβάμαι και δεν βγάζω χολή στο παιδί ούτε υπονοώ κάτι , ότι με τέτοια χάλια και το μέλλον ζοφερό , Γιάννη με γαλανόλευκα δεν θα δούμε εύκολα

Προσωπικά ούτε που θυμάμαι πότε το είδα τελευταία φορά με φανέλα Εθνικής Ελλάδος . Τότε με Κατσικάρη όντας παιδάκι ;;

Δυστυχώς δεν μου έχει δείξει κανένα δείγμα ότι είναι ο Νοβιτσκι για να έρθει να παλεύει μόνος του με θηρία και να τα κερδίσει κιόλας , όπως έκανε το 2005 πχ

Αυτή την αίσθηση έχω . Ότι δεν θα ασχοληθεί με τέτοια γύμνια , αφήστε που δεν πρόκειται να φτάσει ξανά η Ελλάδα σε τουρνουά για τον δούμε ακόμα και να θέλει
2014, 2015, 2016 και 2019 ήταν σε 2 Παγκόσμια, 1 Eurobasket και το προηγούμενο προολυμπιακό. Στο Eurobasket του 2017 ξεκίνησε την προετοιμασία επαιξε ένα φιλικό και μετά αποσύρθηκε λόγω τραυματισμού.

Το πρόβλημα είναι αυτό που λέει ο GK_23. Και ίσως το δούμε από τα προσεχή παράθυρα του Νοεμβρίου για το Παγκόσμιο.
GK_23 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 2:13 pm
Σε ένα άλλο thread ο φίλος basket72 έγραψε πως η εθνική θυμίζει ομάδα παραθύρων παρά ομάδα καλοκαιρινής διοργάνωσης. Φυσικά και είναι σωστό αυτό και όπως πάνε τα πράγματα σε 2-3 χρόνια η εθνική των παραθύρων θα ταυτίζεται με την εθνική των καλοκαιρινών τουρνουά, αν και πολύ φοβάμαι πως σύντομα δεν θα υπάρχουν καλοκαιρινά τουρνουά για την εθνική ομάδα.


2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:37 pm

Ούτε που τον θυμάμαι, μάλλον από τότε με τον Κατσικάρη έχω να τον δω εγώ. Γράψτε λάθος

Αν και δεν ήταν αυτό το νόημα του ποστ αλλά το κατά πόσο θα έχει διάθεση να ασχοληθεί μαζί μας εφόσον δεν θα υπάρχει κανένας αξιόλογος παίκτης σε 3-4 χρόνια να τον πλαισιώνει . Θα κάτσει να παλεύει μόνος του σαν τον μεγάλο Ντιρκ ;; Μακάρι

0
“The best teams play for each other, not with each other”
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:44 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 2:37 pm
Ούτε που τον θυμάμαι, μάλλον από τότε με τον Κατσικάρη έχω να τον δω εγώ
Μάλλον από τότε έχεις να δεις εθνική ομάδα;καλά χάλια ήμασταν και τα επόμενα χρόνια χωρίς προπονητή ουσιαστικά, αλλά όπως έλεγε και ο πρόεδρας παίκτες έχουμε . Πάντως έχετε δίκιο όλοι από εδώ και πέρα δύσκολα τα πράγματα για την εθνική ομάδα πολύ χαμηλό επίπεδο αν δεν αλλάξει η παραγωγική διαδικασία

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 2:53 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 2:44 pm
Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 2:37 pm
Ούτε που τον θυμάμαι, μάλλον από τότε με τον Κατσικάρη έχω να τον δω εγώ
Μάλλον από τότε έχεις να δεις εθνική ομάδα;καλά χάλια ήμασταν και τα επόμενα χρόνια χωρίς προπονητή ουσιαστικά, αλλά όπως έλεγε και ο πρόεδρας παίκτες έχουμε . Πάντως έχετε δίκιο όλοι από εδώ και πέρα δύσκολα τα πράγματα για την εθνική ομάδα πολύ χαμηλό επίπεδο αν δεν αλλάξει η παραγωγική διαδικασία
Όχι έχω ξαναδεί και άλλη μία φορά σίγουρα. Τότε που κάτι χώρες 3 εκατομμυρίων μας σφαλιαριζαν με 30 πόντους του Ντραγκιτς και ο Κοπονεν της Φινλανδίας έμοιαζε Κόμπε . Τον Γιάννη δεν τον θυμάμαι αλλά είπαμε , γράψτε λάθος

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Petran911

senior
Reactions: 32
Δημοσιεύσεις: 496
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2008 10:09 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 3:00 pm

Vas έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 1:05 pm
https://www.eurohoops.net/el/bet-el/122 ... olimpiako/

Τρομερή γκαντεμιά….

Μιλάμε έχουμε μια 10αδα απουσιών για διαφόρους λόγους…. (Σπανούλης, Ντορσει, Παπανικολάου, Παπαπέτρου, Θανάσης, Γιάννης, Πριντεζης, Αγραβάνης, Κουφός). Δεν ξέρω πόσες χώρες θα μπορούσαν να κατεβάσουν «σοβαρή» 12άδα με τόσες απουσίες.

Ακόμα και οι Μπορούσης/Βασιλοπουλος/Ζησης θα μπορούσαν να έρθουν για το δικό τους last dance….

Τέλος πάντων…. Ας πάνε χωρίς άγχος και ότι βγει. 4 παιχνίδια είναι. Μπορεί να κοιμηθεί ο Θεός!! :D
Βασικά ο Πιτινο θα έπρεπε να ήταν ήδη στο σπίτι του ΝΖ και να κάνει καντάδα όπως είμαστε.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 3:14 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 1:55 pm
εγώ λέω έτσι όπως εξελίχθηκε είτε να μην κατεβούμε καν στο τουρνουά είτε να μπουν μόνο κάτω των 25 ετών παιδιά να μυρίσουν λίγο κλίμα διοργάνωσης εθνικών ομάδων και να γυρίσουν να ξεκουραστούν για την επόμενη σεζόν

Αλλά ποιους κάτω των 25 να βάλεις θα μου πείτε ;;
Το ζήτημα δεν είναι να βάλεις παιδιά να παίξουν, που δεν είναι και παιδί ένας 25 χρονών. Το ζήτημα είναι να υπάρχει μια ομάδα με έμπειρους παίκτες και μέσα σε αυτήν να δώσεις χρόνο και ρόλο σε 2-3 παιδιά για να βελτιωθούν.
Ο Πιτίνο προφανώς δεν ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο, ο άνθρωπος είχε έρθει για να δοκιμάσει να πάει στους Ολυμπιακούς Αγώνες, που να φανταστεί τόσες απουσίες, και θα εξαντλήσει τις πιθανότητες στο τουρνουά. Για μένα η 11ή-12η θέση έπρεπε να δωθούν στον Ρογκαβόπουλο-Χουγκάζ, ψηλό, χαμηλό το ταβάνι τους αυτούς έχουμε με κάποιο μέλλον μπροστά τους.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 3:58 pm

Αυτή η παρακμή και κατάντια επιβάλλουν την αλλαγή στην Ομοσπονδία το συντομότερο δυνατό

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 4:08 pm

Ο Conan ως συνηθως φωνη λογικης. :obey:
Απλως να ψιλοδιαφωνησω στο αν ο θειος from USA ενδιαφερεται να βγαλει παικτες: πιστευω οτι ενδιαφερεται γιατι αλλιως θα πηγαινε εναντια στην ιδια του τη φυση , με βαση αυτα που εχει δειξει ολες τις προηγουμενες δεκαετιες .

Τουλαχιστον ετσι πιστευει ο ενας απο τους δυο που ανεφερες με βαση αυτα που ειπε στον βραδυνο εκφραστη των μπασκετικων απωθημενων μας : '"κ. Χρήστο, είναι τόσο θετικός που και από τα λάθη που κάνουμε και τις επιπολαιότητες μας, μάς φωνάζει μεν, αλλά με την πρώτη αφορμή μας αποθεώνει. Δεν ξέρω τι θα γίνει στον Καναδά αλλά μας έχει βάλει φτερά στα πόδια"

Εγω παντως για καποιο λογο ειμαι αισιοδοξος ( το οποιο δεν εχει καμια σχεση με προκριση στους Ολυμπιακους, το θεωρω δευτερευον) . Γιατι ? Πεστο προαισθηση οπως και τοτε με αυτα που εγραφα για το θεμα προπονητη και τις προεπιλογες ( μαρτυρες μου ο ssouliss & basket72 :mrgreen: )
Ετσι για να ευλογω τα ξυρισμενα μου γενια :hoho:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 4:09 pm

Ολα αρχίζουν στα φυτώρεια μιας χώρας και τελειώνουν στη προσωπική δούλεψη του αθλητή!Για να δουλέψει και ενας αθλητής μόνος του όμως, πρέπει να απολαμβάνει και κάποιο χρόνο απ την ομάδα του.Και να χει και σωστή καθοδήγηση...είναι γνωστό ότι στην Ελλάδα το 80% των προπονητών δίνουν πάρα πολύ βάρος στη φιλοσοφία του παίκτη και οχι στην εκτέλεση.Γι αυτό και δεν έχουμε σουτέρ πουθενά.Έχουμε να δούμε καλούς εκτελεστές απ την εποχή του Μπράμου και του Βασιλειάδη δηλαδή της τελευταίας καλής φουρνιάς των ελληνών παικτών!Σίγουρα κάποια παιδιά δε δουλέψανε κι όσο θα πρεπε, αλλά ρε διαόλε που γινόταν δηλαδή μέχρι πριν 15 και 20 χρόνια να υπήρχαν παίκτες και τώρα να μη μπορείς να βρεις ούτε εναν να μπορεί να σταθεί σε υψηλό επίπεδο;Ενας Μήτογλου έχει μείνει άντε κι ενας Παπαγιάννης και μετά το χάος....

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2334
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 6:11 pm



Εντάξει . Κλαίω ακόμα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

9
8 Εικόνα 1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 2:51 pm

https://www.gazzetta.gr/basketball/proo ... 2ada-doste

Πιτίνο: «Θα μιλήσω και με τον Σπανούλη για τη 12άδα, δώστε μου 6-7 Λαρεντζάκηδες. Θα είχα πάει τέσσερις ομάδες στο Final Four»

Ντάξει τον άκουσα και στην Cosmote, διαβάζω και αυτό, ειλικρινά Ρικ θα ήθελα να σε έχω ελληνοαμερικάνο θείο να πούμε. Βασικά θα ήθελα να σε πάω στο αφεντικό μου να με βγάλεις καλύτερο υπάλληλο σε διαγαλαξιακό επίπεδο να τσιμπήσουμε καμία αύξηση. Αυτή η ατάκα με τους Λαρεντζάκηδες με πέθανε, να ζητήσει και 3 Τολιόπουλους, 8 Μουράτους και μισό κιλό Λούντζηδες και θα τους κάνει (στα λόγια) να φαίνονται σαν αυτούς:

Εικόνα

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 3:43 pm

Κάπου πρέπει να τα μαζέψουμε όλα αυτά πάντως. Έχουμε και λέμε:
  • ο Σλούκας είναι ο καλύτερος άνθρωπος που έχει γνωρίσει (ή με την καλύτερη νοοτροπία γιατί τα είπε και τα δύο)
  • ο Καλάθης καλύτερος πασέρ κι από το Μάτζικ
  • ο Σπανούλης ο πιο αφοσιωμένος παίκτης που έχει κοουτσάρει ποτέ
  • με 6-7 Λαρετζάκηδες θα πήγαινε το Αϊόνα στο Φ4
  • οι γονείς του Σλούκα, του Πρίντεζη και του Σπανούλη έχουν κάνει φανταστική δουλειά κι είναι υπέροχοι άνθρωποι, θέλει να τους γνωρίσει (για τους πατεράδες θα πρέπει να κάνει ένα τηλέφωνο στον Αχέροντα, για τις ελληνίδες μάνες κάτι γίνεται)
  • ο Παπαπέτρου θα έπαιζε σε οποιαδήποτε ομάδα του ΝΒΑ
  • ο Αντετοκούμπο κι ο Καββαδάς έγιναν καλύτεροι παίκτες (πολύ καλύτεροι μάλιστα) μέσα σε 11 μέρες
Νομίζω λείπει μόνο να μας πει ότι ο Μουράτος έχει τη μεγαλύτερη που έχει δει ποτέ σε ντουσιέρα , ο Μήτογλου είναι πιο δυνατός κι από το Χουλκ κι ο Χρυσικόπουλος σουτάρει καλύτερα κι από το Μπερντ με τα μάτια δεμένα. Επίσης με 3-4 Κατσιβέληδες θα κέρδιζε τους Γουόριορς του Ντουράντ και τους Χιτ του ΛεΜπρόν (εύκολα, in 5 games max).

Μέχρι στιγμής έχουμε μάθει ότι θα παίζουμε σε υψηλό τέμπο (με 2 χειριστές :shock: ), θα περνάμε τη σέντρα στα 4'', θα σουτάρουμε πολύ παρότι δεν έχουμε σουτέρ (αρκεί να το πιστεύουμε :shock: ) και θα δώσουμε βάρος στην άμυνα (από το πολύ βάροw πάθαμε κήλη στα φιλικά) και αν παίξουμε με το κλασικό ελληνικό στιλ θα τρώμε 20-30π σε κάθε ματς (ενώ αν παίξουμε run n gun χωρίς στόχευση; ). Έχουμε ακόμη πολλές μέρες μπροστά μας για μπασκετικά αλλά κυρίως μη μπασκετικά σχόλια: αναμένω σχόλια για τους Έλληνες τους Καναδά και πώς αγαπούν την πατρίδα τους πιο πολύ από όλους τους εμιγκρέδες της οικουμένης, για τα εστιατόρια και τα κρασιά της Little Portugal του Τορόντο και κάποια ατάκα για την εποχή που προπονούσε κι έπαιζε ο Μάτζικ, ο Μπερντ κι ο Πιτ Μάραβιτς άμα λάχει, οι οποίοι και έμαθαν μπάσκετ αυτό αυτόν τον τιτάνα της καλαθόσφαιρας που δεν έχει μάθει ακόμη να προφέρει το επώνυμο του Σπανούλη, που έλεγε τους παίκτες της Ρεάλ με τους αρθμούς τους ("αυτό το 7 είναι πολύ καλός παίκτης, κάνει και για το ΝΒΑ!") και που κατά δήλωση του προπονητικού σταφ δε μελετούσε τους αντιπάλους ούτε σχεδίαζε πώς να χτυπήσει τις αδυναμίες τους αλλά πίστευε "στη βελτίωση της δικής μας ομάδας" που ερχόταν όχι μέσω της τακτικής αλλά από παραμυθάκια για το κολεγιακό μπάσκετ που κατά το Λεκαβίτσιους "άρεσαν στους Αμερικανούς" και κατά το Νίκο Παππά "μας έλεγε την ίδια ιστορία τη Δευτέρα, ξανά την Τετάρτη και την Παρασκευή μας ρωτούσε αν μας την είχε πει".

Να βαρεθούμε αποκλείεται πάντως, η παπάτζα θα πάει σύννεφο με ύφος γεροδιδάσκαλου που μιλάει σε ιθαγενείς.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 24, 2021 5:24 pm

Δεν με νοιάζει τι λετε για τον Ρικ, εγώ τον πάω! :obey:

Έχω βαρεθεί τους κράζοντες, ήρθε επιτέλους και ένας που λέει καλά λόγια

Τώρα αν μας φέρεται σαν ιθαγενείς, αφού εμείς του φερόμαστε σαν τον Κολόμβο, τι να κάνει ο άνθρωπος μας ικανοποιεί

2
2 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”