Εθνική Ομάδα - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3947
Δημοσιεύσεις: 11033
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 1:42 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 9:35 pm
yorgos έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 9:19 pm


Έχουμε βγάλει κι ένα Βουγιούκα κι ένα Μπουρούση μετά το Λάζο.
Έλα ντε. Είχα ξεχάσει τον Ίαντα. :D
Να μου λέγες τον Σόφο να σου λέγα οκ, τον ξέχασα.

* Για να μην το ξεχειλώνω και για να ξαναγυρίσω στο τόπικ, νομίζω ότι είναι μια καλή συγκυρία για την Εθνική, αυτή η φάση. Τουλάχιστον να δούμε κάτι σοβαρό κι ας μην περάσουμε. Γιατί αυτό που βλέπουμε τόσα χρόνια από την Εθνική (σε όλα τα επίπεδα, με κερασάκι στην τούρτα τα όσα τραγελαφικά επιβάλει ο αιώνιος πρόεδρας) δεν είναι και πολύ σοβαρά. Ούτε η δουλειά με τους μικρούς είναι σε καλό δρόμο, ούτε ο τρόπος που τους αξιοποιούν οι ομάδες στην Α1.

Φέτος ωστόσο, μέχρι κι ο-ινρικγουίτραστ# :D - Πιτίνος, μου κάνει ως ενδιαφέρουσα προοπτική.
Πωωω ναι, τον ξέχασα το Σόφο, αλλά εδώ ξέχασε τον εαυτό του ο ίδιος.

Με τον Πιτίνο ή που θα πάμε πολύ καλά ή Βατερλώ θα έχουμε, δεν υπάρχει μέση λύση. Κι εμένα πάντως για το μη-τακτικό μπάσκετ των τουρνουά με τα πολλά ματς και τη λίγη τακτική προετοιμασία δεν μου κάνει ως κακή επιλογή, δε θα φανούν οι (ανύπαρκτες) τακτικές του γνώσεις για ευρωπαϊκό επίπεδο, αντίθετα με τα αλεφαντίστικα εμψυχωτικοεθνικιστικά μπορεί και να κάνει δουλειά.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 1:54 pm

Ο Γιαννόπουλος για το σουτ του και μόνο πρέπει να είναι και θα χρειαστεί κιόλας πιστεύω. Δεν μπορεί να παίξει τη θέση 3 ο Παπαπέτρου μόνος του.
Από 'κει και έπειτα με την απουσία των 2 Αντετοκούμπο και τη διαφαινόμενη απώλεια του Παπανικολάου τα υπόλοιπα είναι μετρημένα κουκιά. Εγώ ίσως έπαιρνα ΛεΜπο αντί Λαρετζάκη μιας και ο Λάρε παίζει να 'χει πιαστεί από το καθισιό 2,5 μηνών και το τουρνουά δεν είναι για προσαρμογές και ξεπιάσματα. Αυτό ελπίζω να μην επηρεάσει το Σλούκα γιατί τον θεωρώ τον πλέον κομβικό παίχτη της εθνικής δίπλα στο Νικ βέβαια.

Όσον αφορά τους ψηλούς νομίζω θα χρειαστεί ένα 5άρι ακόμα. Παπατζόν, Μήτογλου (κανονικότατο 4-5άρι είναι και έτσι έπαιζε φέτος ο άνθρωπος) και ένας ακόμα. Ο Κουφός θα μου κάνει κουφή επιλογή αλλά είναι πιθανό. Ο Καββαδάς ίσως; Αλλά όταν ακούω για Μπουρούση δεν καταλαβαίνω γιατί όχι και Ίαν; Είναι η συμπάθεια του Πιτίνο έτσι κι αλλιώς.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1519
Δημοσιεύσεις: 6532
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 2:08 pm

Για Μπουρούση γιατί έχω μείνει εγώ στο ότι έχει κλείσει την πόρτα της Εθνικής πλέον; Θα μου πει κανείς και με τον Σπανούλη το ίδιο ίσχυε και νάτος για το Last Dance. Πάντως δεν προέρχεται και από καμία τρομερή χρονιά ο Μπουρούσης. Σε καλύτερη κατάσταση φάνηκε φέτος π.χ. ο Μαυροκεφαλίδης, παρά ο Μπουρούσης.

Ο Πιτίνο πάντως λογικά θα πάει με Παπατζόν-Μήτογλου κυρίως στο 5, και έναν ακόμα σαν τρίτη λύση. Νομίζω τουλάχιστον ένας εκ των Αγραβάνη-Καββαδά πρέπει να είναι έστω στο Προολυμπιακό, ώστε να αποκτήσουμε λίγο δύναμη και να βοηθάνε και στο ριμπάουντ.

Για τον Κουφό είχα αναφέρει και πριν λίγες εβδομάδες ότι πρέπει να τον πάρει έστω στην προεπιλογή (ώστε να βγαίνουν και τα άτομα για τις προπονήσεις) και να κρίνει από εκεί. Άλλωστε πρακτικά ότι έχει κι έχουμε δει από τον Κουφό τους τελευταίους 15 μήνες είναι πρακτικά κάτι δεκάλεπτα που έπαιξε στην Euroleague για 7-8 αγώνες.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3290
Δημοσιεύσεις: 6108
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 21, 2021 3:34 pm

Ο Ιωαννου εχθές στη μετάδοση είπε πως σίγουρα θα είναι στην προεπιλογή ο Αγραβάνης, ο Λούντζης και ο Μουράτος (δεν ανέφερε καθόλου τον Γιαννόπουλο). Επίσης είπε σαν "πληροφορία" πως ο Dorsey δε θα είναι στην εθνική λόγω ΝΒΑ (ατομικής προετοιμασίας) κάτι που άφησε ανοικτό και ο μάνατζερ του σε συνένεντευξη στο ημίχρονο. :banghead:

Αυτό κουμπώνει με κάποια άρθρα που διάβασα εσχάτως, πως ο Ζήσης το σκέφτεται να κατέβει. :roulette:

Back to the Furture η εθνική!

*Το πρόγραμμα του Καλάθη είναι εξαιρετικά βεβαρημένο ειδικά εάν η Barcelona παίξει τελικούς με πέντε παιχνίδια. Ότι είχε συμβεί το 2012 με τους Φώτση, Μπουρούση και Ζήση!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 21, 2021 4:02 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Μάιος 21, 2021 3:34 pm
Ο Ιωαννου εχθές στη μετάδοση είπε πως σίγουρα θα είναι στην προεπιλογή ο Αγραβάνης, ο Λούντζης και ο Μουράτος (δεν ανέφερε καθόλου τον Γιαννόπουλο). Επίσης είπε σαν "πληροφορία" πως ο Dorsey δε θα είναι στην εθνική λόγω ΝΒΑ (ατομικής προετοιμασίας) κάτι που άφησε ανοικτό και ο μάνατζερ του σε συνένεντευξη στο ημίχρονο. :banghead:

Αυτό κουμπώνει με κάποια άρθρα που διάβασα εσχάτως, πως ο Ζήσης το σκέφτεται να κατέβει. :roulette:

Back to the Furture η εθνική!

*Το πρόγραμμα του Καλάθη είναι εξαιρετικά βεβαρημένο ειδικά εάν η Barcelona παίξει τελικούς με πέντε παιχνίδια. Ότι είχε συμβεί το 2012 με τους Φώτση, Μπουρούση και Ζήση!
Αγραβανης ειναι ταμαμ για κολοκοτρονεϊκο μπασκετ με τσαμπουκαδες, ελληνικες ψυχες κλπ.
Ειναι το καλυτερο προσον του, μπορει να εκνευρισει τον αντιπαλο τρομερα.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 23, 2021 12:08 pm

Για να δούμε θα πέσω μέσα;
Γκαρντ:Σλούκας,Καλάθης,Ντόρσεϊ,
Λαρεντζάκης,Μποχωρίδης,
Σπανούλης,Μουράτος
Φοργουορντ:Παπαπέτρου,Μήτογλου,Πρίντεζης,Θ.Αντετοκούνμπο,
Αγραβάνης,Κασελάκης
Σέντερ:Παπαγιάννης,Καββαδάς

Δεδομένου ότι ο Γιάννης είχε πει ότι είναι απίθανο να συμμετέχει τον εχω απ έξω.
Σίγουρα θα χουμε θέμα στο "5" εκτός του Παπαγιάννη δεν υπάρχει άλλος καθαρόαιμος σέντερ αξιόλογος από πίσω!Όπως και στο "3" καθώς εκτός του Παπαπέτρου δεν υπάρχει άλλος παίκτης εκει που να διαθέτει καλό σουτ.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 23, 2021 12:52 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Κυρ Μάιος 23, 2021 12:08 pm
Για να δούμε θα πέσω μέσα;
Γκαρντ:Σλούκας,Καλάθης,Ντόρσεϊ,
Λαρεντζάκης,Λούντζης,
Σπανούλης,Μουράτος
Φοργουορντ:Παπαπέτρου,Μήτογλου,Πρίντεζης,Αγραβάνης,Κασελάκης,
Γιαννόπουλος
Σέντερ:Παπαγιάννης,Καββαδάς

Δεδομένου ότι ο Γιάννης είχε πει ότι είναι απίθανο να συμμετέχει τον εχω απ έξω.
Σίγουρα θα χουμε θέμα στο "5" εκτός του Παπαγιάννη δεν υπάρχει άλλος καθαρόαιμος σέντερ αξιόλογος από πίσω!Επίσης στη θέση "3" δεν υπάρχει βάθος.Οι δυνατή μας θέση είναι του point guard στις υπόλοιπες είτε δεν υπάρχει βάθος, είτε υπάρχει απειρία και έλλειψη προσωπικότητων....


0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 23, 2021 2:57 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:52 pm
basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 18, 2021 8:46 pm
Που τους είδες βρε Τζόνι μου τους σέντερ που παράγουμε; :P
Φέτος έπαιξε καλά ο Παπατζόν, σε μια χρονιά βέβαια που όλη η πεντάδα του Παναθηναικού έγραψε νουμεράρες και μάζευε το ένα κίτρινο φύλλο μετά το άλλο. :roll:
Κι άντε, πες ότι έγινε σεντεράρα ο Παπα-γιάννης. Ποιον άλλον βγάλαμε;
Μιλάμε για μεγάλη γύμνια στο 5. Αν βγάζουμε κάπου παίκτες είναι στο 3 και το 4. Να σουτέρνανε κιόλας θα ήταν καλά. :P
Εχουμε Κουφο που ειναι σε νορμάλ ηλικία ακομα, αλλά αστον αυτον.
Συνεχίζω με Παπαγιαννη, Μητογλου που είναι 4/5αρι και 5/4αρι, Κωστα Αντετοκουμπο(!) , ενω κι ο Γιάννης μπορει να παιζει εκει με την εθνική + τον Τολα που έρχεται στα μουλωχτά. Αμέσως πιο κάτω κατηγορία οι Ογκαστ και Κακλαμανακης που σε σχέση με τους αντίστοιχους γκαρντ που βγάζουμε ειναι παιχταράδες.

Γενικα στη θεση του σεντερ δεν βγάζαμε τιποτα τέρατα, αντιθέτως στα γκαρντ που εχουμε και μια ιστορία είμαστε αισθητά πεσμένοι.
Καλησπέρα!Όχι και Όγκαστ, νομίζω ότι και στον ΠΑΟ απέδωσε κάτω του αναμενόμενου, δεν είναι για τέτοιο επίπεδο εθνικής!Πράγματι έχουν δίκιο οι περισσότεροι που προβληματίζονται διότι βλέπουμε όλοενα και πιο έντονα τα τελευταία χρόνια, παίκτες-ταλέντα με τις εθνικές νέων να κάνουν μεγάλα τουρνουά από πλευράς απόδοσης, αλλά να μη μπορούν να ξεπεταχτούν μεγαλώνοντας.Πιθανόν να μη φταίνε και οι ίδιοι οι παίκτες μόνο γι αυτό (βλέπε Ρογκαβόπουλο).

0
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 27, 2021 6:22 pm

https://www.eurohoops.net/el/national-t ... -o-koufos/

Ξεχνάμε Ντόρσεϋ (δυστυχώς) και Κουφό (ευτυχώς). Την θέση του Κουφού δείχνει να την παίρνει ο Καββαδάς ενώ γι' αυτή του Ντόρσεϋ θα έλεγα ότι προηγείται ο Λούντζης.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 27, 2021 7:34 pm

Σλούκας-Καλάθης-Σπανούλης-Λάρι-Λούντζης ή Μουράτος....Αφου πλέον πάμε σαν outsider για τη πρόκριση ας παίξει και με πιο πιτσιρικάδες σαν μπακ απ.Και χωρίς άγχος.

0
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 30, 2021 4:45 pm

Απ' ότι φαίνεται, με όλα τα τραγελαφικά που συμβαίνουν, η προετοιμασία της Εθνικής θα ξεκινήσει αργότερα (κάπου διάβασα 5/6) και αναγκαστικά θα συνεχίσει τουλάχιστον για τις πρώτες 5-10 μέρες μόνο με παίκτες που οι ομάδες τους θα έχουν ολοκληρώσει τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Τα playoff της Α1 στην καλύτερη τελειώνουν 10/6 και στη χειρότερη 15-16/6. H ACB δε, μπορεί να τραβήξει μέχρι 20-23/6.
Άμεσα διαθέσιμοι δηλαδή είναι οι:
Σλούκας, Σπανούλης, Λαρεντζάκης, Πρίντεζης, οι σίγουροι του Ολυμπιακού δηλαδή, συν οι Αθηναίου, Παπαδάκης, Σαλούστρος, Καββαδάς, Κακλαμανάκης, από αυτούς που έχουν ακουστεί. Δηλαδή ούτε εσωτερικό διπλό δεν θα μπορούν να κάνουν...Θα παίξουμε δηλαδή στο Ακρόπολις (18-20/6) με την πλειοψηφία του ρόστερ να μην έχει κάνει καν προπόνηση με την ομάδα.
Ποια φιλοσοφία να προλάβει να περάσει στην ομάδα ο έρμος ο Ρικ; Πραγματικά θα πρόκειται για μεγάλο άθλο έτσι όπως είναι η κατάσταση με το Ελληνικό μπάσκετ, αν καταφέρουμε και κερδίσουμε την Κίνα στο Προολυμπιακό.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 30, 2021 5:41 pm

tanasen01 έγραψε:
Κυρ Μάιος 30, 2021 4:45 pm
Απ' ότι φαίνεται, με όλα τα τραγελαφικά που συμβαίνουν, η προετοιμασία της Εθνικής θα ξεκινήσει αργότερα (κάπου διάβασα 5/6) και αναγκαστικά θα συνεχίσει τουλάχιστον για τις πρώτες 5-10 μέρες μόνο με παίκτες που οι ομάδες τους θα έχουν ολοκληρώσει τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Τα playoff της Α1 στην καλύτερη τελειώνουν 10/6 και στη χειρότερη 15-16/6. H ACB δε, μπορεί να τραβήξει μέχρι 20-23/6.
Άμεσα διαθέσιμοι δηλαδή είναι οι:
Σλούκας, Σπανούλης, Λαρεντζάκης, Πρίντεζης, οι σίγουροι του Ολυμπιακού δηλαδή, συν οι Αθηναίου, Παπαδάκης, Σαλούστρος, Καββαδάς, Κακλαμανάκης, από αυτούς που έχουν ακουστεί. Δηλαδή ούτε εσωτερικό διπλό δεν θα μπορούν να κάνουν...Θα παίξουμε δηλαδή στο Ακρόπολις (18-20/6) με την πλειοψηφία του ρόστερ να μην έχει κάνει καν προπόνηση με την ομάδα.
Ποια φιλοσοφία να προλάβει να περάσει στην ομάδα ο έρμος ο Ρικ; Πραγματικά θα πρόκειται για μεγάλο άθλο έτσι όπως είναι η κατάσταση με το Ελληνικό μπάσκετ, αν καταφέρουμε και κερδίσουμε την Κίνα στο Προολυμπιακό.
Αργά ή γρήγορα, η εθνική θα φτάσει σε αυτό ακριβώς το σημείο....να θεωρείται μεγάλη είδηση η νίκη με ομάδες όπως η Κίνα.Είχαμε που είχαμε θέματα με την εξέλιξη αρκέτων ταλέντων και νέων παιδιών, για τις επόμενες φουρνιές, τώρα εχουμε και τα διοικητικά με τις κόντρες μεταξύ ομάδων και παραγόντων για να το αποτελειώσουμε το μαγαζί.....Είναι το τελευταίο πράγμα που χει μείνει σε ενα ελληνικό μπάσκετ που ρημάζει, ερχεται κι αυτής η ώρα σιγά σιγά....

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3290
Δημοσιεύσεις: 6108
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 9:42 am

Αύριο ξεκινούν προετοιμασία οι Σπανούλης, Πρίντεζης, Σλούκας, Λαρεντζάκης, Καββαδάς, Αθηναίου, Σαλούστρος, Χαραλαμπόπουλος, Χουγκάζ, Ρογκαβόπουλος, Παπαδάκης και Κώστας Αντετοκούνμπο.

Δεν υπάρχουν παίκτες από ΑΕΚ, Προμηθέα, Παναθηναϊκό, τον Μουράτο αλλά φυσικά τους Γιάννη και Θανάση.

Τέλος οριστικά για οποιαδήποτε συζήτηση/σκέψη ο Κουφός, μεγαλό ερωτηματικό πλανάται για το πως θα χειριστούμε τον Dorsey (είναι 25 χρονών) ενώ εντύπωση μου προξενεί η περίπτωση του Κώστα Αντετοκούνμπο (αλήθεια τον άφησαν εν μέσω υποχρεώσεων οι Lakers ; :-? ).

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 10:11 am

ssoulliss έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 9:42 am
ενώ εντύπωση μου προξενεί η περίπτωση του Κώστα Αντετοκούνμπο (αλήθεια τον άφησαν εν μέσω υποχρεώσεων οι Lakers ; :-? ).
Τον άφησαν γιατί επικαλέστηκε προσωπικό θέμα https://www.espn.com/nba/story/_/id/315 ... ources-say. Μάλλον ο Κώστας έχει ξενερώσει με το ρόλο του και αποφάσισε να τα βροντήξει για χάρη της Εθνικής; Αν έκανε κάτι τέτοιο πολύ πιθανό να μη βρει άλλες ευκαιρίες στο ΝΒΑ, από την άλλη στην Ευρώπη θα βρει πολλές ευκαιρίες. Φυσικά είναι ευπρόσδεκτος για την Εθνική καθώς δεν έχουμε άλλον αθλητικό ψηλό στην παρούσα, πέραν του Παπαγιάννη.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 437
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 01, 2021 10:21 am

Καλή αρχή να έχουμε κι να δούμε εν τέλει ποια 12αδα θα βγάλουμε τελικά.

Ας κάνω μια πρόβλεψη κι απο την πλευρα μου

PG : Σλούκας-Καλαθης
SG: Σπανούλης-Λαρεντζακης-Μουρατος
SF: Παπαπέτρου-Λουντζης-Γιαννοπουλος
PF: Μήτογλου-Πριντεζης-Χρυσικοπουλος
C: Παπαγιάννης

Υπάρχει ενας παράγοντας ρίσκου στην θεση "5", όμως η τριάδα Παπαγιάννη-Μητογλου-Πριντεζη μπορεί να μοιραστεί την θέση. Αλλιώς, βάζεις Κωστα Αντετοκούμπο στη θέση ενος απο Λουντζη/Μουρατου. Κι τα 2 παιδιά όμως έκαναν φοβερές σεζον, δίνουν ενέργεια κι ταχύτητα στα γκαρντ κ θα ήθελα να τους δω στη 12αδα προσωπικά

3
3 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”