ΕΟΚ - Διοικητικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

senior
Reactions: 280
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:07 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 6:59 pm
Συγνωμη αλλα αυτα που λες για το 1993 ειναι ασχετα
Με τι είναι άσχετα; Με τον τελικό του 93; Τι από αυτά δε συνέβη;
....Ο Γιαννακοπουλος αν θυμαμαι ενοχλήθηκε γιατι και καλα αλλαξε ενας διαιτητής

Δεν ήταν "και καλά". Είχε διοριστεί διαιτητής ο οποίος "δε βρήκε το γήπεδο και χάθηκε στην κίνηση της Γλυφάδας" ή κάτι τέτοιο, ο κανονισμός τότε έλεγε ότι πρέπει να κάνουν έκκληση από το μικρόφωνο του γηπέδου αν τυχόν :D υπάρχει άλλος διαιτητής στο γήπεδο που τυχαία και αυθόρμητα πήγε να δει το ματς, έκαναν έκκληση και τσουπ! Μάντεψε ποιος είχε πάει να δει το ματς, ο babyface Παπαδημητρίου που ήταν ένας εκ των δύο που είχε δικαίωμα να δηλώσει ο Παναθηναϊκός ότι δεν ήθελε. Χάρη σε αυτή τη σατανική σύμπτωση σφύριξε ο Παπαδημητρίου. Αν και για να είμαστε σωστοί, νομίζω πως το ματς το χάσαμε όταν πάτησε ο Στόγιαν το πόδι του Ελληνιάδη.

Από τα υπόλοιπα που έγραψα τι ήταν λάθος; Οι ζαρτιέρες; Οι καμπαρετζούδες; Τα κοτόπουλα με τα κασκόλ κι ο Τσουκαλάς ντυμένος Τιτ Σοκ;
και μαλιστα καποια χρονια μετα δήλωσε οτι μετάνιωσε γι αυτη την κινηση....
Ναι, ισχύει, είπε ότι αν το ξανασκεφτόταν θα κατέβαινε να παίξουν για να μη στερήσει από την ομάδα τη διεκδίκηση του τίτλου. Αν θυμάμαι καλά ο Ολυμπιακός ήταν 4ος στην κανονική περίοδο εκείνη τη χρονιά μάλιστα.
Απο ολο το ποστ παντως κράτησες μονο αυτο και χωρις να θυμασαι....κατι στριγκάκια και κατάρες σου διέφυγαν δεν πειραζει...
Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο το 1993. Για πιο προσφατα εσώρουχα και ευχές τα έχω μνημονεύσει επανειλημμένως, λάθος άνθρωπο βρήκες να κατηγορήσεις ότι κάνει τα στραβά μάτια στο ΔΓ.
Υ.Γ.Ως Ελληνας και δημοκράτης δε δέχομαι ο εκαστοτε να αποκαλεί πορδηπουργο τον πρωθυπουργό της χωρας μου...Ερντογανικες μέθοδοι εδω που μιλαμε για μπασκετ θεωρω οτι δε χωράνε
Ποιες ερντογανικές μέθοδοι μωρέ, σκετς του Χάρι Κλιν της εποχής ήταν. Φόρουμ είναι , καλοκαιράκι, κάνουμε και το χαβαλέ μας, μην το παίρνεις κι εσύ έτσι, πλάκα κάνουμε.
1)Δεν κατέβασε την ομαδα για το θεμα του διαιτητή αλλα αν θυμαμαι καλα το ελεγε μερες πριν τεσπα αυτο δε το θυμαμαι καλα...Αντικειμενικα ομως νομιζω δεν τη κατέβασε γιατι δεν ειχε ελπίδες οπως ηταν οι ομαδες....και φανηκε αυτο απ τα 5 σερι μετα...απλα διαφώνησα οτι δεν ειχε να κανει με εισητηρια ....για τις καμπαρετζουδες κτλ προφανως εχεις δικιο

2)Νταξει γενικα δε διαφωνουμε σε κατι ουσιαστικο απλα ως μπασκετικός Ολυμπιακός που ειμαι δε γουσταρω τις καφριλες απο παράγοντες κτλ....ας μεινουν στο ποδοσφαιρο αυτα...στο μπασκετ ουτε καν τους ποδοσφαιρικούς καφρους που ερχονται μονο στα ντερμπι γουσταρω και τωρα βλεπω τον DPG να επαναφέρει τοξικότητα και ξενερωνω....
Ρε φιλε αντι να τα βαζεις με διαιτησια φέρε πχ Χεζονια-Καλαθη-Ομπράντοβιτς κτλ και βούλωσε στόματα....οχι τοξικότητα και μπινελικια παλι....
Αυτα :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:11 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 6:15 pm
shtarkws έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 6:05 pm
Μια διευκρίνηση, όταν κάποιος βάζει 100+ χιλιάδες για να ανοίξει ένα οποιοδήποτε franchise δεν είναι υπάλληλος αλλά συνεργάτης της εταιρίας
Κι αυτό θα μπορούσε να το απαντήσει, ότι δεν είναι υπάλληλος αλλά συνεργάτης και τελείωνε το θέμα, δεν ξέρω γιατί δεν το έκανε.
Γιατί δεν ασχολείται με την πρακτική αποδεικνύω ότι είμαι αθώος αν με κατηγορούν πως είμαι ένοχος

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:20 pm

Διόρθωση: ο Παπαδημητρίου είναι που δεν κατέβηκε γιατί είχε επιπεφυκίτιδα και δεν μπορούσε να βρει το γήπεδο καν και τη θέση του την πήρε ο Κουκουλεκίδης.

Και ο ένας εκ των δύο σαπιοκοιλιάδων ήταν ο Ατίλιο :shock: . Ο άλλος ο καραφλοχαιτάς δεν ξέρω.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2333
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:34 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 6:40 pm
ΠΟΡΔΗΠΟΥΡΓΟΣ!!!!

Τρωω και παρατηρηση ανετα απο αντμιν. Χαλαλι!!
Μια χαρά τα λέτε μην το χαλάμε τώρα που τελειώνει η μέρα :peace:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 9:24 pm

https://www.bnsports.gr/buzzer-beater/a ... iko-tsirko

Όπως ακριβώς τα λέει

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 9:27 pm

Δύναμη ο Λίολιος. Δεν περιμέναμε σήμερα για να το διαπιστώσουμε. Πολλοί από εμάς το είχαμε ανθιστεί καιρό τώρα. Είτε Ολυμπιακοί, είτε Παναθηναϊκοί.
Δεν έχω δει πολλά σχόλια, αλλά ελπίζω να είναι προς αυτήν την κατεύθυνση.
Να ξέρετε πάντως ότι αυτό που έκανε σήμερα και με τον τρόπο που το έκανε (δεν κάθησε να απολογηθεί :mutombo: ) αποδεικνύει ότι έχει αυτοεκτίμηση, αξιοπρέπεια, θάρρος, και μεράκι για αυτό που κάνει.
Κανένα απ' αυτά τα στοιχεία δεν είναι δεδομένα σε αυτούς τους χώρους (δεν τους ξέρω από τα μέσα, αλλά 40+ χρόνια χομπίστας με τα ποδοσφαρικο-μπασκετικά, κάτι θα έχω καταλάβει κι εγώ) ούτε κι εκτός απ'΄αυτούς, στην ευρύτερη κοινωνία (που πάει προς το άρθροισμα ατομικοτήτων :roll: ).
Γιατί καλά τα λέμε εμείς εδώ μέσα από την ανωνυμία (κι αυτή βέβαια πέρσι τέτοιο καιρό, τέθηκε εν αμφιβόλω από τύπο που μπήκε στο φόρουμ κι απείλησε εμένα και συμφορουμίτη Ολυμπιακό, για τα γραφόμενα μας για τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό) αλλά έξω είναι αλλιώς.

Μόνο και μόνο για αυτό διπλό μπράβο στον Λιόλιο για τη στάση του.

Η περίπτωση Ιτούδη (που έφερε μαζί της και Ντόρσεϊ όπως λέγαμε) είναι ξεκάθαρο απότοκο, της εποχής Λιόλιου. Επίσης αξιομνημόνευτο. Δεν έχει περάσει πολύς καιρός από την εποχή Σκουρτόπουλου...

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 9:35 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 7:20 pm

Και ο ένας εκ των δύο σαπιοκοιλιάδων ήταν ο Ατίλιο :shock: .
Έλα τώρα, που σε πείραξε ο Αττίλιο. Φανατίκλα ήσουν τότε, και τα έχεις κρατήσει έτσι στο μυαλό σου. :wink:

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 9:43 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 7:34 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 6:40 pm
ΠΟΡΔΗΠΟΥΡΓΟΣ!!!!

Τρωω και παρατηρηση ανετα απο αντμιν. Χαλαλι!!
Μια χαρά τα λέτε μην το χαλάμε τώρα που τελειώνει η μέρα :peace:
Ε καλα δεν ειπα και τιποτις
Για συμφιλιωση θα πω και ενα ποιηματακι χαικου :)

Όταν ο Ρόμπερτ Κέννεντυ

παντρεύτηκε την Τζάκι,

ψιθύρισε από μέσα του:

#yours_colleagues.

Ρισκαρω ε; :)

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 10:16 pm

Κόλαση το basketforum κόλαση

Λεγε @yorgos ποιος είπε την περίφημη ατάκα;

Α. Αρναουτογλου
B. Γερμανού
Γ. Μικρούτσικος

Βοήθεια μόνο να πάρεις videocall τον germany

Φάουλ που δεν απάντησε ο λιολιος αλλά ακόμα έχει ομαδικά Ν δώσει.

Γενικά το μεγαλύτερο πλην για μένα είναι η επενδυτοκεντρικη του αντίληψη. Αλλά όπως είπαμε σε επενδυτοκεντρικη εποχή ζούμε, τέκνο της εποχής του και ο λιολιος (πάνω απτις μισές αλυσίδες βέβαια ζεχνουν από νοοτροπία follie follie. Οι μισές είναι και χορηγοί στην Α1 μας)

Dpg συνεχίζει να ψάχνει την θέση του στον κόσμο.
Επιχειρηματίκα σκατα (το hole παίζει να ταν καλή κίνηση βέβαια). Και εκτός κεντρικής διαχείρισης βιανεξ.
Οικογενειακά η αλλαγή κατοικίας μίλα από μόνη της. Πλήγμα μεγάλο.
Παναθηναϊκα τα χε κάνει και κει ρόιδο φυσικά. Ο πυρήνας βέβαια της θ13 μάλλον από Αλαφούζο προτιμά τσέπη δπγ με τις οποίες τρελές του.

Εξου και τα νεύρα. Αν το δούμε ψυχαναλυτικα βέβαια το να μεγαλώνεις με νταντά τη Θ13 δεν είναι και το καλύτερο περιβάλλον.

Μία απτις βασικές του επιτυχίες ήταν να πατάει στο φιλικό σύστημα της ΕΟΚ για να κυριαρχεί στα εγχώρια. Τώρα Με Λιολιο χάλασε και αυτό

Υγ δε νομίζω ότι υπάρχουν κερδοφόρα μέσα πλέον. Πρακτικά όλο λίγο η πολύ κάποιο αφήγημα και κάποια προπαγάνδα εξυπηρετούν

0
polykos

 euroleague
Reactions: 471
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 10:30 pm

Μονο εδώ αντέχουμε τις μεγάλες αλήθειες. :imnewhere:
Επειδή έγινε μεγάλη συζήτηση για το θέμα διαιτησίας κι αν απάντησε ο Λιόλιος, σημειώνω οτι μετά απο ενδελεχή επισκόπηση το βίντεο της συνέντευξης του προέδρου, παρατήρησα οτι στο σημείο 2 ωρες παρά πέντε λεπτά, ο πρόεδρος κατεβάζει επιδεικτικά τα χέρια του κάτω απο το τραπέζι και κάνει κινηση που προσιδιάζει στο γνωστό ρητό " σας γραφω στα ΑΡΔ "

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 10:58 pm

Άριστος Γιώργος. 9 με τόνο.

Ξεκινησα και γω την ψυχανάλυση του Λιολιος.

Ένα γενικό φιλινγκ είναι ότι μου θυμίζει λίγο τον Ρεχαγκελ σε άλλο πόστο. Δεν ταιριάζει με τη νοοτροπία μας αλλά μάλλον είναι απαραίτητος (δεν υπάρχει καλύτερος διαθέσιμος σίγουρα)

Δεν μ άρεσαν και οι κρεωντισμοι περί νόμου και τηρησης. Οοπαα ρε προτεσταντη. Λίγα με την ορθοδοξία ε!

Επίσης τώρα θυμηθηκα ότι ο Προμηθέας έχει πολλαπλές ομάδες σε κάθε ηλικιακή κατηγορία στα αναπτυξιακά της Αχαΐας.

Dont like it.

Τιμια η ευθεία σύγκρουση με δπγ. Οκ πάλι φαφλατιασε περί θεσμού και προέδρου κλπ αλλά αυτά είναι αισθητικες προτιμήσεις.

Μου θυμίζει τους υστερους αφούς που είχαν πάψει να ασχολούνται με τρελες δπγ και βαλλονταν ευθέως κατά της ΕΟΚ. Ο ΔΠΓ χωρίς τον βασιλακοπουλο μάλλον δεν θα μπορεί να κάνει και πολλά. Δε νομίζω ότι είναι γκάνγκστερ επιπέδου ποδοσφαίρου αν και τον προσποιείται. Το κυνήγι του υποτιθέμενου αμαξιού των αφων στην Αττική οδό μιλάει από μόνο του.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 8:58 am

Καλά, μερικοί πολέμιοι του Λιόλιου κάνουν λες και ανακάλυψαν την Αμερική και το μπάσκετ στην Ελλάδα δεν υπήρχε πριν το περασμένο φθινόπωρο. Εδώ σε άρθρο σε γνωστό κατευθυνόμενο site, τον κατηγορούν που έκοψαν από διεθνείς αγώνες τον Μάνο επειδή δεν είναι αρεστός στον Λιόλιο. Όταν επί Βασιλακόπουλου βέβαια Γκόντας, Κορομηλάς και Φούφης είχαν κοπεί από αγώνες στην Ελλάδα επειδή... σφύριζαν και στην Euroleague (που αν δεν κάνω λάθος μόνο στην Ελλάδα είχαμε αποκλεισμό διαιτητών για αυτό τον λόγο), δεν υπήρχε πρόβλημα. Βλέπουν ξαφνικά μεροληπτική διαχείριση/αξιολόγηση και ύποπτους ορισμούς επειδή πατέρας Πιτσίλκας είναι στην ΚΕΔ και γιός σφυράει, ενώ πριν τις αλλαγές αυτές είχαμε επίσης πατέρα Συμεωνίδη στην ΚΕΔ και γιό διαιτητή. :lol:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 9:02 am

kojito έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 8:58 am
Καλά, μερικοί πολέμιοι του Λιόλιου κάνουν λες και ανακάλυψαν την Αμερική και το μπάσκετ στην Ελλάδα δεν υπήρχε πριν το περασμένο φθινόπωρο. Εδώ σε άρθρο σε γνωστό κατευθυνόμενο site, τον κατηγορούν που έκοψαν από διεθνείς αγώνες τον Μάνο επειδή δεν είναι αρεστός στον Λιόλιο. Όταν επί Βασιλακόπουλου βέβαια Γκόντας, Κορομηλάς και Φούφης είχαν κοπεί από αγώνες στην Ελλάδα επειδή... σφύριζαν και στην Euroleague, δεν υπήρχε πρόβλημα. Βλέπουν ξαφνικά άδικη διαχείριση/αξιολόγηση και ύποπτους ορισμούς επειδή πατέρας Πιτσίλκας είναι στην ΚΕΔ και γιός σφυράει, ενώ πριν τις αλλαγές αυτές είχαμε επίσης πατέρα Συμεωνίδη στην ΚΕΔ και γιό διαιτητή. :lol:
Τα ειπαμε απο χθες για Συμεωνιδη. Οσο για τον Μανο που αποκλειστηκε απο τους τελικους οπως και ο Φουφης για παρομοιο λογο (δεν τους ηθελαν οι δυο) παντα μου εκανε εντυπωση πως εγινε διεθνης. Θα ειχε καλο δοντι μαλλον. Χειροτερος και απο τον πατερα του ειναι :)

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 2:20 pm

Παρακαλώ να σεβαστείτε τους κανόνες τους φόρουμ μην εκμετάλλευστε την χαλαρότερη διάθεση που δείχνουμε ρίχνοντας το επίπεδο με απαράδεκτα σχόλια. Νομίζω μπορούμε να κρατήσουμε ένα επίπεδο χωρίς να κάνουμε τους παιδονόμους.

2
2 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
polykos

 euroleague
Reactions: 471
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 1:00 pm

Στο εγγραφό της η ΕΟΚ με αρ. πρωτοκόλου 3113 https://www.basket.gr/blog/2022/06/22/% ... %b9%cf%83/ που αφορά ερμηνευτικές οδηγίες για τις μεταγραφές για φέτος, αναφέρεται στην πολύ καλή εξέλιξη ψηφιοποίησης του μητρώου. Κατ΄αρχή σήμερα έμαθα οτι στις ενώσεις δεν ξέρουν τίποτα περι αυτού, οπότε απομένει ο δρόμος των ανακοινώσεων κεντρικά. Πότε όμως??? οι ημερομηνίες είναι σχετικά στενές και μάλλον οδεύουμε σε χαοτική κατάσταση. Εξηγώ....όλα καλά, θα γίνονται μεταγραφές με κανόνες, και μέσω web οπότε θα υπάχουν συγκεκριμένα όρια και πάνω απ΄όλα διαφάνεια κλπ κλπ Ολα όμως κρίνονται στην αρχή και η αρχή είναι λίγο παράξενη εως παράλογη.
Στην παράγραφο 1α αναφέρεται στην απαίτηση όλοι οι αθλητές μπάσκετ να εγγραφουν στην εφαρμογή, με χρήση των στοιχείων taxis των προσωπικών αν είναι πάνω απο 18, αλλιώς για τους ανήλικους το κάνουν οι γονείς τους.
Ποιος κοινός νους σε αυτή τη χώρα πιστεύει οτι μέχρι 1 ιουλιου που τα σωματεία θα πρέπει να δουν στην εφαρμογή τα παιδιά τους που έχουν δελτία, αυτό θα είναι εφικτό?????
Δεν σκέφτομαι πονηρά ενδεχόμενα, απλά δεν είναι εφικτό.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”