ΕΟΚ - Διοικητικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 22, 2020 12:39 pm

Και τρίτος υποψηφιος
Υποψήφιος για το ΔΣ της ΕΟΚ ο Δημήτρης Παπαδόπουλος

Ο παλαίμαχος διεθνής φόργουορντ - και άλλοτε αρχηγός του Ηρακλή - Δημήτρης Παπαδόπουλος, γνωστοποίησε ότι θα θέσει υποψηφιότητα στις εκλογές της ΕΟΚ.

O Δημήτρης Παπαδόπουλος θα είναι και αυτός υποψήφιος για το Δ.Σ της ΕΟΚ στις προσεχείς εκλογές. Έγινε έτσι ο τρίτος άνθρωπος του μπάσκετ που κάνει γνωστές τις προθέσεις του μετά τον Παναγιώτη Φασούλα - που γνωστοποίησε τις προθέσεις του με συνέντευξη στο Sport24.gr - και τον ισχυρό άνδρα του Προμηθέα, Βαγγέλη Λιόλιο.

Ο άλλοτε διεθνής φόργουορντ ανακοίνωσε τις προθέσεις του στην εκπομπή "Atlas Sports" του Atlas TV Κεντρικής Μακεδονίας.

"Το τελευταίο διάστημα αποφάσισα να είμαι πιο ενεργός και έπειτα από επαφές που είχα με ανθρώπους του χώρου. Βλέποντας ότι υπάρχει ανάγκη για ανανέωση, αποφάσισα να κατέβω στις εκλογές της ΕΟΚ, ώστε να μπορέσω κι εγώ να συνεισφέρω με κάποιες ιδέες, κάποιο πρόγραμμα που έχω στο μυαλό μου για να αναβαθμιστεί το ελληνικό μπάσκετ" δήλωσε αρχικά ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, γνωστοποιώντας τις προθέσεις του.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος - που το παρατσούκλι του όταν αγωνιζόταν ήταν "γιατρός" λόγω των σπουδών του - γεννήθηκε το 1966 και υπήρξε διεθνής με την Εθνική Ανδρών, όντας μέλος της ομάδας που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Eurobasket 1989, ενώ αγωνίστηκε ακόμα με την γαλανόλευκη στο Μουντομπάσκετ του 1990 και στο Eurobasket 1991. Αγωνίστηκε στον Ηρακλή από το 1985 έως και το 1995, διατελώντας και αρχηγός του "Γηραιού", ενώ έκλεισε την καριέρα του με την φανέλα της ΑΕΚ, με την οποία αγωνίστηκε από το 1995 έως το 1999


0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 27, 2020 1:44 pm

Το ενδεχόμενο να κατέβει στις εκλογές της ΕΟΚ εξετάζει ο Γιάννης Σγουρός, σύμφωνα με ρεπορτάζ της LiveSport.

Ο πρώην γενικός γραμματέας αθλητισμού και περιφερειάρχης Αττικής, που έχει περάσει από τον προεδρικό θώκο της ομοσπονδίας Άρσης Βαρών, θέλει να προσφέρει στο άθλημα που τον ανέδειξε, αφού έχει υπήρξε παίκτης και προπονητής μπάσκετ.

Μάλιστα, όπως αναφέρει το σχετικό δημοσίευμα, αρκετοί παράγοντες του μπάσκετ τον έχουν προσεγγίσει, ώστε να αναμειχθεί στα κοινά του αθλήματος.

Η συμμετοχή του στις εκλογές δεν είναι ακόμα βέβαιη, ωστόσο οι πιθανότητες που συγκεντρώνει το ενδεχόμενο αυτό είναι πολλές

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 27, 2020 3:48 pm

Εν τω μεταξύ διάβασα στην αρχή για τον Παπαδόπουλο και νόμιζα ότι ήταν ο...Λάζος.
Να έχουμε στο νου μας ότι όλοι αυτοί θέτουν υποψηφιότητα για το Δ.Σ. οπότε πρέπει να δούμε πως θα διαμορφωθούν και οι ισορροπίες και συμμαχίες μεταξύ τους.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 05, 2020 10:20 am

Νέα συνέντευξη από τον Λιόλιο στην Έρα Σπορ:
https://www.ethnos.gr/athlitismos/10358 ... ena-hronia

Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο κομμάτι της που να διαφωνώ.
Σωματεία-Σφραγίδες, άντε να μπει ένα τέλος.

Συμμετοχή στα πρωταθλήματα με οικονομικές προϋποθέσεις.
Έχω βαρεθεί να βλέπω ομάδες, που μου είναι και πολύ συμπαθείς όπως ο Άρης ας πούμε, κάθε χρόνο να κάνουν αγώνα να μαζέψουν λεφτά, να κάνουν συνεχώς διακανονισμούς και να κινούνται μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Αν υπάρχουν μόνο 10-8-7 ομάδες που μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς να φεσώσουν κόσμο ας έχουμε πρωτάθλημα με τόσες ομάδες και ας παίζουν και 4 φορές μεταξύ τους στην τελική.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 8:02 am

Μετά τις βολές του Λιόλιου για τον Φασούλα βλέπω γίνεται ένα χαμός με άρθρα που υπερασπίζονται τον Φασούλα και κατηγορούν τον Λιόλιο ότι είναι τεχνοκράτης, αυταρχικός, δεν σέβεται τους παλιούς θρύλους, με εμπειρία στην πολιτική κλπ.
Επίσης τον κατηγορούν ότι προεκλογικά τάζει χρήματα, ίσως να έχουν και ένα δίκιο εκεί.
Εμένα ο Φασούλας να πω την αλήθεια δεν με συγκινεί, το γεγονός της εμπειρίας στην πολιτική μάλλον ως μειονέκτημα μου ακούγεται εμένα. Και βλέπω από πίσω βγήκε ένα ολόκληρο σύστημα να τον υπερασπιστεί και να τον προωθήσει, για μένα άλλο ένα μειονέκτημα.
Απ' την άλλη βλέπω επιτέλους να θέλουν να ασχοληθούν πρώην παίκτες, Ρεντζιάς, Χριστοδούλου, Παπαδόπουλος
Όποιος και να βγει πρόεδρος, τελικά, γιατί να μην ξεχνάμε ότι το Δ.Σ. θα ψηφίσει για τις θέσεις εντός αυτού καλό είναι να υπάρχει επιτέλους πολυφωνία. Ακόμα και οι διαφορές μπορεί να ξεπεραστούν.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 10:01 am

Με τον τρόπο που γίνονται οι εκλογές, δεν νομίζω ότι ο Λιόλιος θα είναι καν στο ΔΣ :P

Να θυμίσω κάπου εδώ αυτό το κατατοπιστικότατο άρθρο:
https://basketballguru.gr/articles/item/883-ekloges-eok

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 10:11 am

Για το 50% συν 1 λες;
Δεν νομίζω να φτάσουμε στο σημείο να μην εκλεγεί.
Όπως το βλέπω το θέμα θα είναι ποιος θα έχει τους περισσότερους υποστηρικτές στο Δ.Σ. όχι μόνο για να εκλεγεί Πρόεδρος αλλά και για να μπορεί να περνάει τις απόψεις του αν θεωρήσουμε ότι θα μπούμε σε μια δημοκρατική διαδικασία.
Γι' αυτό στην τελική αν και τα 18 μέλη του Δ.Σ είναι ενεργά και όχι μαριονέτες δεν έχει και τόση σημασία αν βγει ο Φασούλας, ο Λιόλιος ή δεν ξέρω ποιος άλλος Πρόεδρος.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 11:48 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μάιος 06, 2020 10:11 am
Για το 50% συν 1 λες;
Δεν νομίζω να φτάσουμε στο σημείο να μην εκλεγεί.
Όπως το βλέπω το θέμα θα είναι ποιος θα έχει τους περισσότερους υποστηρικτές στο Δ.Σ. όχι μόνο για να εκλεγεί Πρόεδρος αλλά και για να μπορεί να περνάει τις απόψεις του αν θεωρήσουμε ότι θα μπούμε σε μια δημοκρατική διαδικασία.
Γι' αυτό στην τελική αν και τα 18 μέλη του Δ.Σ είναι ενεργά και όχι μαριονέτες δεν έχει και τόση σημασία αν βγει ο Φασούλας, ο Λιόλιος ή δεν ξέρω ποιος άλλος Πρόεδρος.
Αυτό που πιστεύω ότι θα γίνει είναι μερική σύμπραξη του μπλοκ Φασούλα με το μπλοκ Βασιλακόπουλου/Τσαγκρώνη, και θα βγει η 18άδα εξολοκλήρου από αυτούς. Θα μπει ο Φασούλας πρόεδρος, αλλά στην ουσία η πλειοψηφία του ΔΣ θα είναι οι παλιοί.

Μπόνους φακτ με επιφύλαξη πάντα, έχει δημιουργηθεί λέει πλέον και σχίσμα Βασιλακόπουλου-Τσαγκρώνη. Ο πρώτος θέλει να πάνε οι εκλογές για του χρόνου (με το πρόσχημα ότι τελικά φέτος δεν είναι ολυμπιακή χρονιά), ο δεύτερος όμως τις θέλει πάση θυσία φέτος, γιατί του χρόνου δεν θα μπορεί να μετέχει κι αυτός, λόγω ηλικίας...

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 12:13 pm

benchwarmer έγραψε:
Τετ Μάιος 06, 2020 11:48 am
Conan1982 έγραψε:
Τετ Μάιος 06, 2020 10:11 am
Για το 50% συν 1 λες;
Δεν νομίζω να φτάσουμε στο σημείο να μην εκλεγεί.
Όπως το βλέπω το θέμα θα είναι ποιος θα έχει τους περισσότερους υποστηρικτές στο Δ.Σ. όχι μόνο για να εκλεγεί Πρόεδρος αλλά και για να μπορεί να περνάει τις απόψεις του αν θεωρήσουμε ότι θα μπούμε σε μια δημοκρατική διαδικασία.
Γι' αυτό στην τελική αν και τα 18 μέλη του Δ.Σ είναι ενεργά και όχι μαριονέτες δεν έχει και τόση σημασία αν βγει ο Φασούλας, ο Λιόλιος ή δεν ξέρω ποιος άλλος Πρόεδρος.
Αυτό που πιστεύω ότι θα γίνει είναι μερική σύμπραξη του μπλοκ Φασούλα με το μπλοκ Βασιλακόπουλου/Τσαγκρώνη, και θα βγει η 18άδα εξολοκλήρου από αυτούς. Θα μπει ο Φασούλας πρόεδρος, αλλά στην ουσία η πλειοψηφία του ΔΣ θα είναι οι παλιοί.

Μπόνους φακτ με επιφύλαξη πάντα, έχει δημιουργηθεί λέει πλέον και σχίσμα Βασιλακόπουλου-Τσαγκρώνη. Ο πρώτος θέλει να πάνε οι εκλογές για του χρόνου (με το πρόσχημα ότι τελικά φέτος δεν είναι ολυμπιακή χρονιά), ο δεύτερος όμως τις θέλει πάση θυσία φέτος, γιατί του χρόνου δεν θα μπορεί να μετέχει κι αυτός, λόγω ηλικίας...
Και εγω αυτο που λες βλεπω..Δεν θα φυγει ετσι ευκολα ο βασιλακο,καποιον τροπο να βρει να ειναι απο πισω..Τον φασουλα δεν τον θελω επειδη δεν τον νοιαζει το καλο του αθληματος αλλα να εξυπηρετησει κομματα .
Γενικα δεν βλεπω φως ,αποκλειεται να βγαλουν καποιον αμεροληπτο που το μονο που θα θελει ειναι να παει το μπασκετ μπροστα.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 3:26 pm

Πρόεδρος πρέπει να γίνει όποιος νοιάζεται αποκλειστικά και μόνο για το καλο του αθλήματος χωρίς να υπολογίζει τον Παναθηναϊκό, τον Ολυμπιακό, την οποιαδήποτε κυβέρνηση ή να κάνει πολιτική.

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 4:52 pm

Στο Ελλάντα ζούμε, μην έχουμε τρελές ελπίδες.΄Προχθές ήμουν σε νοσοκομείο. Στα καθίσματα αναμονής που είναι χωρισμένα ανά τριάδες υπήρχε σχετικό χαρτί που είχαν κολλήσει σε κάθε πρώτη και τρίτη καρέκλα με τα" τηρούμε αποστάσεις κλπ" Ε, πολλοί ήταν αυτοί που καθόταν στη μεσαία. ΈΤσι να μην μπορεί να κάτσει κανείς άλλος στην 3δα θέσεων.
:P Και με ύφος έξυπνου κιόλας. Τους χάρισα τη ζωή γιατί είχα άλλα να κάνω. :D

Λοιπόν, ας φύγει πρώτα ο Βασιλακόπουλος γιατί η ιστορία αυτή παραπέμπει σε Ιζνογκούντ και λοιπό κόμικς. Δεν υπάρχει αυτό που παίζει με τον Χαιλάντερ.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 6:34 pm

Φασούλα δεν θέλω σε καμιά περίπτωση σαν διοίκηση. Δεν με πειράζει που έχει ασχοληθεί με την πολιτική, υπό προϋποθέσεις για μια τέτοια θέση μπορεί να είναι πλεονέκτημα. Με πειράζει η σχέση του με την τωρινή διοίκηση, είναι σαν να μπαίνει απλά κάποιος άλλος μπροστά.

Λιόλιο επίσης δεν είμαι σίγουρος αν θα ήθελα για πρόεδρο.
Σίγουρα τον θέλω στο ΔΣ για τις ιδέες του και τον νέο αέρα που φέρνει αλλά πέραν της περίπτωσης να χωριστεί η διαιτησία σε ερασιτεχνική υπό από την ΕΟΚ και επαγγελματική υπό τον ΕΣΑΚΕ δεν θα τον ήθελα για πρόεδρο.
Νομικό ασυμβίβαστο δεν υπάρχει αλλά πως θα φαινόταν αν ο ΔΓ ή κάποιος από τους Αγγελόπουλους ήταν πρόεδρος της ΕΟΚ;

Μόνο στην περίπτωση του πλήρους διαχωρισμού ερασιτεχνικού από επαγγελματικό μπάσκετ θα το θεωρούσα και ηθικά οκ

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 9:12 pm

Για εμένα το θέμα με τον Φασούλα δεν είναι αν υπήρξε καλός ή κακός βουλευτής. Ούτε αν ήταν καλός ή κακός δήμαρχος. Υπήρξε πολύ κοντά στην τωρινή διοίκηση και τελούσε σαν άτυπος σύμβουλος. Αυτό δεν είναι κακό. Ψάχνω όμως, να βρω μια του συνένετευξη σε αυτά τα χρόνια της οικονομικής και μπασκετικης μας δυσπραγίας(σε εθνικό επίπεδο) και δε βρίσκω. Μια συνέντευξη που να δείχνει προβληματισμό για την κατάσταση που υπήρχε. Ο Φασούλας νομίζω πως επέλεξε μετά τη δημαρχεία/πολιτική να "αυτοξεπλυθεί" αν μου επίτρέπεται αυτός ο αδόκιμος όρος. Και τώρα βγαίνει μπροστα στα 57 του για να αλλάξει αυτή η κατάσταση. Sorry αλλά δεν με πείθει. Μπροστινός της τωρινής διοίκησης μου κάνει. Στάχτη στα μάτια.

Υ.Γ. Ο Φασούλας ήταν τρομερή προσωπικότητα και ίσως ο κορυφαίος ψηλός που βγάλαμε, αλλά εγώ θυμάμαι πως για ένα καπρίτσιο του το 1994 "κρέμασε" την εθνική στον Καναδά για να μετέβει για ένα ταξιδάκι στις ΗΠΑ. Τιμωρία από την ΕΟΚ δεν υπήρξε, ο Κιουμουρτζόγλου παραιτήθηκε στη συνέχεια ο Φασούλας έκανε τρομερό τουρνουά, η εθνική τερμάτησε τέταρτη, το θέμα κουκουλώθηκε.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 9:24 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Μάιος 06, 2020 9:12 pm
Για εμένα το θέμα με τον Φασούλα δεν είναι αν υπήρξε καλός ή κακός βουλευτής. Ούτε αν ήταν καλός ή κακός δήμαρχος. Υπήρξε πολύ κοντά στην τωρινή διοίκηση και τελούσε σαν άτυπος σύμβουλος. Αυτό δεν είναι κακό. Ψάχνω όμως, να βρω μια του συνένετευξη σε αυτά τα χρόνια της οικονομικής και μπασκετικης μας δυσπραγίας(σε εθνικό επίπεδο) και δε βρίσκω. Μια συνέντευξη που να δείχνει προβληματισμό για την κατάσταση που υπήρχε. Ο Φασούλας νομίζω πως επέλεξε μετά τη δημαρχεία/πολιτική να "αυτοξεπλυθεί" αν μου επίτρέπεται αυτός ο αδόκιμος όρος. Και τώρα βγαίνει μπροστα στα 57 του για να αλλάξει αυτή η κατάσταση. Sorry αλλά δεν με πείθει. Μπροστινός της τωρινής διοίκησης μου κάνει. Στάχτη στα μάτια.

Υ.Γ. Ο Φασούλας ήταν τρομερή προσωπικότητα και ίσως ο κορυφαίος ψηλός που βγάλαμε, αλλά εγώ θυμάμαι πως για ένα καπρίτσιο του το 1994 "κρέμασε" την εθνική στον Καναδά για να μετέβει για ένα ταξιδάκι στις ΗΠΑ. Τιμωρία από την ΕΟΚ δεν υπήρξε, ο Κιουμουρτζόγλου παραιτήθηκε στη συνέχεια ο Φασούλας έκανε τρομερό τουρνουά, η εθνική τερμάτησε τέταρτη, το θέμα κουκουλώθηκε.
Προσωπικότητα ακόμα έχει ο Φασούλας. Και συγκρότηση.
Και ξέρει και το μπάσκετ πολύ καλύτερα και είναι διαρκώς μέσα σε αυτό, είτε άμεσα είτε έμμεσα μέσω της κόρης του.

Ακούει περισσότερα από αυτά που του πρέπουν κι αυτό για την επιλογή του να πάει στον Ολυμπιακό.
Λάθος του που κατέβηκε στην πολιτική. Σε κάθε περίπτωση καλύτερος από το ανέκδοτο Βασιλακόπουλο, με τις γελοίες αποφάσεις στο θέμα προπονητή της Εθνικής εδώ και χρόνια (με κερασάκι την επικοινωνιακή πρόσληψη Πιτίνο) με τα 2 μέτρα και 2 σταθμά πάλι στο θέμα προπονητή της Εθνικής ομάδας (υπόθεση Γιαννάκη κι υπόθεση Πιτίνο) με τις ξεφτίλα δηλώσεις/μεθοδεύσεις περί Πάου Γκασόλ και Γιάννη και δεν ξέρω κατά πόσων ακόμη.

Με τους αυλοκόλακες και το διαρκές κλείσιμο μάτι στον φίλιο Παναθηναϊκό (υπήρξε παίκτης του).

Πρόεδρος σατράπης και με λουδοβίκειο σύμπλεγμα σαν τον Βασιλακόπουλο δεν θα ξαναυπάρξει.
Εννοείται και χίλιες φορές καλύτερος ο Φασούλας.
Παρόλα αυτά, δεν μου κάνει για πρόεδρος ούτε αυτός.
Κάποιος άλλος που να μην έχει περάσει από τις μεγάλες ομάδες και να μην έχει "καεί" όπως ο Πάνι ως δήμαρχος Πειραιά.


Α, και μιας και μιλάμε για το τέλος του Βασιλακόπουλου να ξαναπώ κι από εδώ ότι μυρίζει επιστροφή Ολυμπιακού στην Α1 με τους Αφούς "καβάλα στο άλογο " να επαίρονται ότι τον "ρίξαμε τον δυνάστη κι αποφασίσαμε να γυρίσουμε εκεί που ανήκουμε, μπλα, μπλα, μπλα.....Απέδωσε τελικά το μέχρι τέλους μπλα, μπλα". Ή φέτος ή του χρόνου. Παίζω το σπίτι κάποιου που έχει, γιατί εγώ δεν έχω. :P

Edit: Φίλε μου Sooulis, δεν την θυμάμαι καλά την ιστορία με τον Κιουμορτζόγλου. Τον έφαγε μπαμπέσικα ο Φασούλας; Ειλικρινά δεν το θυμάμαι και καθόλου δεν το αποκλείω γιατί ήταν η μοίρα του Ευθύμη, τέτοια. Και στον Παναθηναϊκό "κάπως" είχε φαγωθεί.
Δεν τρελαίνομαι για Πάνι, γενικά, αλλά έχει πράγματα να δώσει πιστεύω. Αν δεν είχε περάσει από Ολυμπιακό θα τον ήθελα. Δεν θέλω να βρούμε τον δικό μας "Βασιλακόπουλο".

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 06, 2020 9:39 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 06, 2020 9:24 pm
Προσωπικότητα ακόμα έχει ο Φασούλας. Και συγκρότηση.
Και ξέρει και το μπάσκετ πολύ καλύτερα και είναι διαρκώς μέσα σε αυτό, είτε άμεσα είτε έμμεσα μέσω της κόρης του.

Ακούει περισσότερα από αυτά που του πρέπουν κι αυτό για την επιλογή του να πάει στον Ολυμπιακό.
Λάθος του που κατέβηκε στην πολιτική. Σε κάθε περίπτωση καλύτερος από το ανέκδοτο Βασιλακόπουλο, με τις γελοίες αποφάσεις στο θέμα προπονητή της Εθνικής εδώ και χρόνια (με κερασάκι την επικοινωνιακή πρόσληψη Πιτίνο) με τα 2 μέτρα και 2 σταθμά πάλι στο θέμα προπονητή της Εθνικής ομάδας (υπόθεση Γιαννάκη κι υπόθεση Πιτίνο) με τις ξεφτίλα δηλώσεις/μεθοδεύσεις περί Πάου Γκασόλ και Γιάννη και δεν ξέρω κατά πόσων ακόμη.

Με τους αυλοκόλακες και το διαρκές κλείσιμο μάτι στον φίλιο Παναθηναϊκό (υπήρξε παίκτης του).

Πρόεδρος σατράπης και με λουδοβίκειο σύμπλεγμα σαν τον Βασιλακόπουλο δεν θα ξαναυπάρξει.
Εννοείται και χίλιες φορές καλύτερος ο Φασούλας.
Παρόλα αυτά, δεν μου κάνει για πρόεδρος ούτε αυτός.
Κάποιος άλλος που να μην έχει περάσει από τις μεγάλες ομάδες και να μην έχει "καεί" όπως ο Πάνι ως δήμαρχος Πειραιά.


Α, και μιας και μιλάμε για το τέλος του Βασιλακόπουλου να ξαναπώ κι από εδώ ότι μυρίζει επιστροφή Ολυμπιακού στην Α1 με τους Αφούς "καβάλα στο άλογο " να επαίρονται ότι τον "ρίξαμε τον δυνάστη κι αποφασίσαμε να γυρίσουμε εκεί που ανήκουμε, μπλα, μπλα, μπλα.....Απέδωσε τελικά το μέχρι τέλους μπλα, μπλα". Ή φέτος ή του χρόνου. Παίζω το σπίτι κάποιου που έχει, γιατί εγώ δεν έχω. :P
Λάθος διατύπωση μου, έχεις δίκιο. Το "ήταν προσωπικότητα" που γράφω πάει μόνο για το αγωνιστικό, δηλαδή μέχρι το 1998. Φυσικά έχει συγκρότηση, όπως είχε και έχει ο Βασιλακόπουλος. Και ο Ρεντζιάς πολιτικός είναι και μάλιστα εν ενεργεία, δεν είναι λάθος το να εμπλακείς με την πολιτική. Απλά κατά τη γνώμη μου θα είναι μπροστινός/συνεχιστής της τωρινής διοίκησης.

Για εμένα το χειρότερο και πιο ντροπιαστικό της τωρινής διοίκησης είναι η απαξίωση της θέσης του προπονητή στο Ευρωμπασκετ του 2017 σε συνεντέυξη τύπου με παρόντα τον Μπουσούση.

Υ.Γ. Εκλογές του χρόνου με προέδρο Φασούλα και αντιπρόεδρο το Μπουρούση(που θα έχει σταματήσει)!!! :P :P :P :D :mrgreen:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”