ΕΟΚ - Διοικητικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 1:04 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιούλ 27, 2021 12:33 pm
pan24 έγραψε:
Τρί Ιούλ 27, 2021 12:19 pm

Με βάση την ΚΥΑ που ισχύει τώρα απαγορεύονται οι δια ζώσης εκλογές σήμερα.
Αν δεν αλλάξει κάτι πάλι δεν μπορούν από κοντά.
Έχει βγει καινούρια; Η ΚΥΑ του Σαββάτου των εκλογών είχε συγκεκριμένη διάρκεια και έχει λήξει.
Σίγουρα είχε ανανεωθεί μετά από τότε αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
Είχα την εντύπωση ότι είχε ενσωματωθεί στην κυα με τα γενικότερα μέτρα αλλά μπορεί και να ήταν ιδέα μου δεν το έχω ψάξει.

Επίσης ο Αυγενάκης είχε περάσει τροπολογία ότι σε όλες τις ομοσπονδίες πρέπει να γίνουν εκλογές ως τις 30 Ιουλίου διαδικτυακά αλλά προφανώς τον έγραψαν.
https://www.sdna.gr/mpasket/849743_eok- ... lektronika

Έχω μια απορία τι θέλουν να πετύχουν.

Με βάση όσα ξέρουμε το πιθανότερο είναι τον Σεπτέμβρη να είμαστε χειρότερα από τώρα στο θέμα πανδημίας.
Αλλά όπως και να έχει, αν η κυβέρνηση μπορεί να μην τους αφήσει να τις κάνουν από κοντά.

Τι θα κάνουν;Αναβολή για πάντα; Πλέον και ενώπιον δικαστηρίου δεν θα υπάρχει άλλη δικαιολογία εκ μέρους της προσωρινής διοίκησης.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 3:12 pm

Πάντως είναι σουρεαλιστικό που για τις εκλογές σε μια ομοσπονδία κοιτάμε τα κρούσματα, τις ΚΥΑ και τον ανάδρομο Ερμή ή αν είμαστε στη χρονιά του Τράγου. Απίστευτα πράγματα , ανάλογα ενός Τουρκμενιστάν ή Τόνγκα, έχουμε πέσει πολύ πολύ χαμηλά.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1990
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 3:20 pm

Θα λεγα οτι απορω πως γινεται ενας μπαρμπας 85χρονος κανει πλακα σε δικαστηρια και υπουργους και τους ξεφτιλιζει αλλα μετα θυμηθηκα οτι στην ελλαδα βρισκομαστε...

Ο σκοπος τους ειναι να αναβαλλονται επ αοριστον και να συνεχισουν να ειναι στις καρεκλες τους η να την κανουν δια ζωσης ωστε να μπορει να βγει ο παπανικολαου γιατι αλλιως δεν προκειται..

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1462
Δημοσιεύσεις: 6443
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 9:11 pm

Εντάξει, ο Βασιλακόπουλος και οι ακόλουθοι του πατάνε στην λογική του "εμείς θέλουμε να κάνουμε εκλογές, τις έχουμε προκηρύξει κιόλας, εσείς είστε αυτοί που βάζετε εμπόδια με ΚΥΑ για ηλεκτρονικές ψηφοφορίες κτλ". Με στόχο φυσικά να παρατείνουν την (προσωρινή) θητεία τους, είτε μέχρις ότου να δουν ότι ο Παπανικολάου μπορεί να έχει πολύ καλές πιθανότητες να βγει, είτε μέχρι να μπει κάποιος άλλος στην θέση του Αυγενάκη που θα είναι πιο ελαστικός και θα τους αφήσει να κάνουν του κεφαλιού τους στο θέμα των εκλογών.

Αντίστοιχα με αυτό που είχε δηλώσει κι ο Μπαρτζώκας μετά το τελευταίο ματς του Σπανούλη ( :lol: ), αν δηλαδή η πανδημία τραβήξει 2-3 χρόνια ακόμα θα πηγαίνουμε από αναβολή σε αναβολή των εκλογών; Δεν ξέρω κιόλας νομικά μια διοίκηση πρωτοδικείου για πόσο διάστημα μπορεί να σταθεί και αν μπορεί κάποιο δικαστήριο ή το ΣΤΕ να επιβάλει εκλογές με δικούς του όρους στο τέλος.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 9:19 pm

Εκλογες με τις συνθηκες που θελει ο Βασιλακοπουλος δε θα γινουν.

Απλα πραγματα.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 9:47 pm

Το Σεπτέμβρη έχουν εκλογές στην ΕΟΕ (Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή) και θα πρέπει να έχει τελειώσει το θέμα, είτε έτσι είτε αλλιώς. Ακόμη και αν προκυρηχθούν βουλευτικές εκλογές εώς τότε δε φαντάζομαι πως η ΕΟΕ θα αναβάλλει τις δικές της.

Υπάρχουν πολλά ζητήματα που καλό είναι να τα λαμβάνουμε υπόψιν μας (π.χ. το αυτοδιοίκητο, οι πολιτικές παρεμβάσεις, το ηλικιακό όριο κλπ). Νομίζω πως τελικά θα γίνουν οι εκλογές με κάποιο τρόπο, τώρα ποιος θα μείνει με τον μουτζούρη δεν το γνωρίζω (πριν λίγο καιρό πιστευα πως ο Αυγενάκης θα φύγει όμως ο οικονομικός παράγοντας που τον αβαντάρει πιέζει πολύ για να τον έχει όσο πάει στην κυβέρνηση).

Αυτό όμως που φοβάμαι είναι μη βαρέσουμε διάλυση και πάμε με τον Κυρ Κώστα το Μίσσα προπονητή στα παράθυρα του Νοεμβρίου.

Edit: Οι εκλογές της ΕΟΕ έχουν οριστεί ανάμεσα στο διάστημα 15-30 Σεπτεμβρίου.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 27, 2021 10:08 pm

ssoulliss έγραψε:
Τρί Ιούλ 27, 2021 9:47 pm
Το Σεπτέμβρη έχουν εκλογές στην ΕΟΕ (Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή) και θα πρέπει να έχει τελειώσει το θέμα, είτε έτσι είτε αλλιώς. Ακόμη και αν προκυρηχθούν βουλευτικές εκλογές εώς τότε δε φαντάζομαι πως η ΕΟΕ θα αναβάλλει τις δικές της.

Υπάρχουν πολλά ζητήματα που καλό είναι να τα λαμβάνουμε υπόψιν μας (π.χ. το αυτοδιοίκητο, οι πολιτικές παρεμβάσεις, το ηλικιακό όριο κλπ). Νομίζω πως τελικά θα γίνουν οι εκλογές με κάποιο τρόπο, τώρα ποιος θα μείνει με τον μουτζούρη δεν το γνωρίζω (πριν λίγο καιρό πιστευα πως ο Αυγενάκης θα φύγει όμως ο οικονομικός παράγοντας που τον αβαντάρει πιέζει πολύ για να τον έχει όσο πάει στην κυβέρνηση).

Αυτό όμως που φοβάμαι είναι μη βαρέσουμε διάλυση και πάμε με τον Κυρ Κώστα το Μίσσα προπονητή στα παράθυρα του Νοεμβρίου.

Edit: Οι εκλογές της ΕΟΕ έχουν οριστεί ανάμεσα στο διάστημα 15-30 Σεπτεμβρίου.
Αυτά που κάνει η πλευρά Βασιλακόπουλου χρόνια τώρα και δη από τότε που έχουν προκυρηχθεί εκλογές δεν μπαίνουν σε σύγκριση ακόμα και με τις μεθοδεύσεις της συγκεκριμένης κυβέρνησης.

Επιπλέον, δεν πρέπει να γίνουν εκλογές με οποιοδήποτε τρόπο όπως γράφεις βρε συ.
Οι εκλογές που θέλει να κάνει ο Βασιλακόπουλος και αυτοί΄που τον στηρίζουν (Δ.Γ σίγουρα) είναι εκλογές τρομοκρατίας (φουσκωτοί, τηλεφωνήματα/μηνύματα όχι και πολύ χαριτωμένα), αποκλεισμού για τα επαρχιακά σωματεία κλπ.
Λίγο ακόμα και θα κατέβαζε ψηφοδέλτιο με την παράταξή του και μόνο. Στα χνάρια του Πάπα Ντοκ (ο πατέρας Ντυβαλιέ) στην Αϊτή. Τους Τοντόν Μακούτ και τη μαύρη μαγεία του Αϊτινού αχαρακτήριστου δικτάτορα δεν μπορεί ακόμα να τους φτάσει. Έχουμε δρόμο μέχρι να γίνουμε Αϊτή και Ζιμπάμπουε ( Μουγκάμπε).
Έχουν μπει οι βάσεις ωστόσο και δουλίτσα γίνεται σε πολλά επίπεδα.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 10:45 am

basket72 έγραψε:
Τρί Ιούλ 27, 2021 10:08 pm
Αυτά που κάνει η πλευρά Βασιλακόπουλου χρόνια τώρα και δη από τότε που έχουν προκυρηχθεί εκλογές δεν μπαίνουν σε σύγκριση ακόμα και με τις μεθοδεύσεις της συγκεκριμένης κυβέρνησης.

Επιπλέον, δεν πρέπει να γίνουν εκλογές με οποιοδήποτε τρόπο όπως γράφεις βρε συ.
Οι εκλογές που θέλει να κάνει ο Βασιλακόπουλος και αυτοί΄που τον στηρίζουν (Δ.Γ σίγουρα) είναι εκλογές τρομοκρατίας (φουσκωτοί, τηλεφωνήματα/μηνύματα όχι και πολύ χαριτωμένα), αποκλεισμού για τα επαρχιακά σωματεία κλπ.
Λίγο ακόμα και θα κατέβαζε ψηφοδέλτιο με την παράταξή του και μόνο. Στα χνάρια του Πάπα Ντοκ (ο πατέρας Ντυβαλιέ) στην Αϊτή. Τους Τοντόν Μακούτ και τη μαύρη μαγεία του Αϊτινού αχαρακτήριστου δικτάτορα δεν μπορεί ακόμα να τους φτάσει. Έχουμε δρόμο μέχρι να γίνουμε Αϊτή και Ζιμπάμπουε ( Μουγκάμπε).
Έχουν μπει οι βάσεις ωστόσο και δουλίτσα γίνεται σε πολλά επίπεδα.
Είμαι κατά του Βασιλακόπουλου, όμως μου έχει κάνει εντύπωση η στάση της δικαιοσύνης που δεν ξεκαθαρίζει νομικά τι ισχύει και φοβάμαι πως είμαστε κοντά σε Ban από τη FIBA αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή.

Δεν γράφω κάπου ότι να γίνουν εκλογές με οποιοδήποτε τρόπο, αλλά ότι χρονικά φτάνουμε στο τέλος λόγω εκλογών στην ΕΟΕ. Να πάρουν και αυτές αναβολή; Το βλέπω χλωμό. Να βγει ΚΥΑ που θα απαγορεύει τις συναθροίσεις; Πιθανόν. Θα δουμε σε λίγες ημέρες. :) :peace:

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 11:32 am

Από προσωπική γνώση, όλες οι ομοσπονδίες, πρωτοβάθμια και μη, συνδικαλιστικά ή μη, έχουν προβλήματα με τις εκλογές γιατί η κυβέρνηση κάθε τρεις και λίγο αλλαζει τις ΚΥΑ σαν τα πουκάμισα.

Επίσης, για κάποιο λόγο κανένας δεν κάνει ηλεκτρονική ψηφοφορία, όχι μόνο η ΕΟΚ.

Φταίει το καταστατικό; η έλλειψη υποδομών; πολλά έξοδα που δεν είναι σε θέση να ανταπεξελθουν;

Σημασία έχει πως η κυβέρνηση πρέπει να βρει μια λύση, δίνοντας και φυσικά τα νομικά όπλα. Μια ΚΥΑ που γράφει, δύναται να γίνονται ηλεκτρονικά δε λέει κάτι. Νομικά πως κατοχυρωνονται οι εκλογές; με το νόμο Πιερρακακη; Δε νομίζω. Ίσως για αυτό κάνεις δεν κάνει ηλεκτρονικά τις εκλογές

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 12:08 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 11:32 am
Από προσωπική γνώση, όλες οι ομοσπονδίες, πρωτοβάθμια και μη, συνδικαλιστικά ή μη, έχουν προβλήματα με τις εκλογές γιατί η κυβέρνηση κάθε τρεις και λίγο αλλαζει τις ΚΥΑ σαν τα πουκάμισα.

Επίσης, για κάποιο λόγο κανένας δεν κάνει ηλεκτρονική ψηφοφορία, όχι μόνο η ΕΟΚ.

Φταίει το καταστατικό; η έλλειψη υποδομών; πολλά έξοδα που δεν είναι σε θέση να ανταπεξελθουν;

Σημασία έχει πως η κυβέρνηση πρέπει να βρει μια λύση, δίνοντας και φυσικά τα νομικά όπλα. Μια ΚΥΑ που γράφει, δύναται να γίνονται ηλεκτρονικά δε λέει κάτι. Νομικά πως κατοχυρωνονται οι εκλογές; με το νόμο Πιερρακακη; Δε νομίζω. Ίσως για αυτό κάνεις δεν κάνει ηλεκτρονικά τις εκλογές
Στις άλλες αθλητικές ομοσπονδίες πάντως ηλεκτρονικά τις έκαναν, με το σύστημα ΖΕΥΣ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 1:16 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 10:45 am

Είμαι κατά του Βασιλακόπουλου, όμως μου έχει κάνει εντύπωση η στάση της δικαιοσύνης που δεν ξεκαθαρίζει νομικά τι ισχύει και φοβάμαι πως είμαστε κοντά σε Ban από τη FIBA αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή.
Από το ποστ σου το παραπάνω φάνηκε ότι βάλλεις κατά της μίας πλευράς, μόνο.
Κι επειδή τα μέσα που μετέρχεται η μία πλευρά (Βασιλακόπουλου) παραπέμπουν (σε πιο ....ευρωπαϊκή έκδοση) σε όσα περιέγραψα λίγο πιο πάνω, πρέπει όλοι μας εδώ ανεξαρτήτου ομάδας να στεκόμαστε πρώτα εκεί.
Τα υπόλοιπα, πραγματικά ωχριούν.

Ίσως να μην το είχες στο μυαλό σου εκείνη τη στιγμή.
Ολ γκουντ. :)

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 28, 2021 1:36 pm

pan24 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 12:08 pm
vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 11:32 am
Από προσωπική γνώση, όλες οι ομοσπονδίες, πρωτοβάθμια και μη, συνδικαλιστικά ή μη, έχουν προβλήματα με τις εκλογές γιατί η κυβέρνηση κάθε τρεις και λίγο αλλαζει τις ΚΥΑ σαν τα πουκάμισα.

Επίσης, για κάποιο λόγο κανένας δεν κάνει ηλεκτρονική ψηφοφορία, όχι μόνο η ΕΟΚ.

Φταίει το καταστατικό; η έλλειψη υποδομών; πολλά έξοδα που δεν είναι σε θέση να ανταπεξελθουν;

Σημασία έχει πως η κυβέρνηση πρέπει να βρει μια λύση, δίνοντας και φυσικά τα νομικά όπλα. Μια ΚΥΑ που γράφει, δύναται να γίνονται ηλεκτρονικά δε λέει κάτι. Νομικά πως κατοχυρωνονται οι εκλογές; με το νόμο Πιερρακακη; Δε νομίζω. Ίσως για αυτό κάνεις δεν κάνει ηλεκτρονικά τις εκλογές
Στις άλλες αθλητικές ομοσπονδίες πάντως ηλεκτρονικά τις έκαναν, με το σύστημα ΖΕΥΣ.
Offtopic:

Νομικός δεν είμαι, αλλά έχω διαβάσει πολλά: Το σύστημα ΖΕΥΣ πρωτοχρησιμοποιήθηκε στις εκλογές πανεπιστημιακών ιδρυμάτων και απαιτείται η χρήση email. τα ΑΕΙ/ΑΤΕΙ έχουν πιστοποιημένες διευθύνσεις email (νομίζω πως πλέον χρησιμοποιούν το office 365), που ελάχιστος κόσμος έχει.

Άρα η εφορευτική επιτροπή σε πρώτη φάση δεν μπορεί να πιστοποιήσει ότι το email zouzoynaki@eok.gr ανήκει στον χ,ψ,ω, εκτός εάν πληρώσεις και δώσεις στο κάθε μέλος προσωπικό email.

Ας πούμε πως δεν έχεις τα χρήματα, οπότε αποφασίζεις να βάλεις 2 step authentication, πχ το taxisnet. Κι έρχομαι εγώ ως μέλος και σου λέω, από που προβλέπεται να δώσω τα στοιχεία μου; Με ποιο δικαίωμα με αποκλείεις, χωρίς αλλαγές στο καταστατικό να δώσω σε τρίτους τα προσωπικά μου δεδομένα; Τι γίνεται εκεί αν καταλήξουμε στα δικαστήρια;

Επιμένω πως το Α και το Ω είναι το καταστατικό.

Το τι έκαναν οι άλλες ομοσπονδίες δεν ξέρω, αλλά η Ελλάδα ως προς αυτό το σκέλος είναι απροετοίμαστη.

ΥΓ: Έχει spoiler tag code το forum;

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 29, 2021 5:34 am

vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Ιούλ 28, 2021 1:36 pm

Offtopic:

Νομικός δεν είμαι, αλλά έχω διαβάσει πολλά: Το σύστημα ΖΕΥΣ πρωτοχρησιμοποιήθηκε στις εκλογές πανεπιστημιακών ιδρυμάτων και απαιτείται η χρήση email. τα ΑΕΙ/ΑΤΕΙ έχουν πιστοποιημένες διευθύνσεις email (νομίζω πως πλέον χρησιμοποιούν το office 365), που ελάχιστος κόσμος έχει.

Άρα η εφορευτική επιτροπή σε πρώτη φάση δεν μπορεί να πιστοποιήσει ότι το email zouzoynaki@eok.gr ανήκει στον χ,ψ,ω, εκτός εάν πληρώσεις και δώσεις στο κάθε μέλος προσωπικό email.

Ας πούμε πως δεν έχεις τα χρήματα, οπότε αποφασίζεις να βάλεις 2 step authentication, πχ το taxisnet. Κι έρχομαι εγώ ως μέλος και σου λέω, από που προβλέπεται να δώσω τα στοιχεία μου; Με ποιο δικαίωμα με αποκλείεις, χωρίς αλλαγές στο καταστατικό να δώσω σε τρίτους τα προσωπικά μου δεδομένα; Τι γίνεται εκεί αν καταλήξουμε στα δικαστήρια;
Τα πράγματα έχω την εντύπωση ότι είναι ακόμα χειρότερα. Δεν είναι το θέμα το πιστοποιημένο ή όχι μέιλ, φαντάζομαι ότι τα σωματεία δηλώνουν ένα μέιλ που τους ανήκει. Το ζήτημα είναι απ' ότι διαβάζω στην ιστοσελίδα του Ζευς ότι στέλνεται ένας σύνδεσμος στο μέιλ που έχει δηλωθεί και σ' αυτόν μπαίνει ο άλλος για να ψηφίσει, ακόμα χειρότερα μπορεί να το ξανακάνει όσες φορές θέλει. Που σημαίνει ότι αν εγώ "κλέψω" με κάποιον τρόπο το σύνδεσμο του άλλου μπορώ να πάω και να αλλάξω την ψήφο. Ας μας διαφωτίσει κάποιος που ξέρει αν ισχύει.
Ούτε οι κωδικοί taxis προσωπικά μου εμπνέουν εμπιστοσύνη. Πολλοί τους δίνουν παντού, στον φαρμακοποιό για να τους βγάλει βεβαίωση εμβολιασμού, στον ΟΠΕΚΕΠΕ να τους κάνουν την ΟΣΔΕ, στο σχολείο για να κάνουν εγγραφή τα παιδιά τους, εδώ, εκεί.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 19, 2021 10:28 am

Φαίνεται ότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα έχουμε τελικά εκλογές στις 12 του μήνα:
https://www.gazzetta.gr/basketball/2035 ... sifoforias

Απ' ότι λέει το άρθρο η ομοσπονδία δεν κατάφερε να βρει χώρο να διεξαχθούν οι εκλογές, αφού η διοίκηση του ΟΑΚΑ και όλων των ανοικτών γηπέδων που ρώτησε απάντησαν αρνητικά στην παραχώρηση των γηπέδων για εκλογές! (έχει ενδιαφέρον βέβαια για ποιο λόγο αρνήθηκαν και τι πιέσεις μπορεί να έχουν ασκηθεί)
Για να είναι εξασφαλισμένη, λοιπόν, ζήτησε από τον ΔΣΑ εκλογικούς αντιπρόσωπους να προετοιμάσουν τις εκλογές (επειδή θέλει κάποιο διάστημα για να προετοιμαστεί μάλλον μια ηλεκτρονική ψηφοφορία έληγε η προθεσμία).
Φαντάζομαι ότι θα προσπαθήσει να τις κάνει φυσική παρουσία αλλά φαίνεται ότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στις 12 του Σεπτέμβρη θα έχουμε εκλογές. Είναι απορία βέβαια αν άλλαξε κάτι στον συσχετισμό των δυνάμεων ως τότε.
Για μένα βέβαια είναι απλά τα πράγματα και το έχω ξαναπεί, πρέπει να συμφωνήσουν ο Λιόλιος και ο Φασούλας όποιος από τους 2 πάρει τις περισσότερες ψήφους να στηριχτεί και από τον άλλο ώστε στο Δ.Σ να μην βγει ο Παπανικολάου ακόμα και περισσότερους ψήφους να πάρει από τους άλλους 2.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 19, 2021 10:50 am

https://www.sport24.gr/basket/kypello-a ... 28022.html
Μπάχαλο και αλαλούμ στην κλήρωση του κυπέλλου ανδρών. Η διαδικασία επαναλήφθηκε λόγω λάθους (!) στην κατάταξη των ομάδων, με αποτέλεσμα να γίνουν όλα από την αρχή. Η απίστευτη προχειρότητα που υπήρξε, έφερε τον διασυρμό της διαδικασίας.
Δε μπορούν να οργανώσουν μια κλήρωση και θέλουμε ηλεκτρονική ψηφοφορία...

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”