H Ευρωλίγκα ως η νέα D-League για το NBA

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 22, 2021 8:06 am

Αυτό διαβάζω κι εγώ στον ισπανικό τύπο, ότι έχει ψωμί. Κι η "Μarca" μάλλον έχει βιαστεί λίγο.
Εγώ δεν πάω πουθενά χωρίς την Ευρωλίγκα.
'Η Καλύτερα να τους πείτε:

Εγώ δεν πάω μέγαρο θα μείνω με τον παίδαρο.
Πράσινο για τη Ρίτα καθότι ήταν η ραψωδός του ΠΑΣΟΚ.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 22, 2021 8:18 am

basket72 έγραψε:
Παρ Οκτ 22, 2021 8:06 am
Αυτό διαβάζω κι εγώ στον ισπανικό τύπο, ότι έχει ψωμί. Κι η "Μarca" μάλλον έχει βιαστεί λίγο.
Εγώ δεν πάω πουθενά χωρίς την Ευρωλίγκα.
'Η Καλύτερα να τους πείτε:

Εγώ δεν πάω μέγαρο θα μείνω με τον παίδαρο.
Πράσινο για τη Ρίτα καθότι ήταν η ραψωδός του ΠΑΣΟΚ.
To καλό σενάριο είναι: τα βρίσκουν όντως (σχεδόν τα έχουν βρει, ξαναλέω) Ευρωλίγκα και ΦΙΜΠΑ και ουσιαστικά το ΝΒΑ παίρνει τη θέση της IMG, δηλαδή αναλαμβάνει την προώθηση, το μάρκετινγκ, να βρει σπόνσορες, έχουν κανάλια κι εμπειρία για κάτι τέτοιο. Αν αρχίσουν να μπλέκονται με συστήματα διεξαγωγής και κανονισμούς, θα μας βρουν μπροστά τους. :fire:

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 22, 2021 8:27 am

yorgos έγραψε:
Παρ Οκτ 22, 2021 8:18 am
[
To καλό σενάριο είναι: τα βρίσκουν όντως (σχεδόν τα έχουν βρει, ξαναλέω) Ευρωλίγκα και ΦΙΜΠΑ και ουσιαστικά το ΝΒΑ παίρνει τη θέση της IMG, δηλαδή αναλαμβάνει την προώθηση, το μάρκετινγκ, να βρει σπόνσορες, έχουν κανάλια κι εμπειρία για κάτι τέτοιο. Αν αρχίσουν να μπλέκονται με συστήματα διεξαγωγής και κανονισμούς, θα μας βρουν μπροστά τους. :fire:
Μακάρι νέε μου, γιατί τρόμαξα χθες- πάνω που είχα χαρεί με το ευρωλιγκάτο υπερθέαμα. Μάλιστα η χαρά είνια διπλή γιατί έκανα τράμπα και θα δουλέψω μεσημέρι ώστε να δω όλα τα ματς σήμερα.
Έχω χαζέψει φέτος με Ευρωλίγκα- Ευρωκάπ.
Περιμένω κάτι χρωστούμενα για να παίζω και κανά δελτίο (κλασσικά οπάπ να τρώω την κάπνα και τη ματσίλα των υπόλοιπων πελατών :) ).*
Ο πιο μορφωμένος εκεί έχει βγάλει γυμνάσιο. :P
Μπροστά τους φαίνομαι καθηγητής πανεπιστημίου.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 23, 2021 7:39 am

Μόνο εμένα όλα αυτά δεν μ' αρέσουν; Δηλαδή η Ευρώπη είναι τόσο πίσω στο μπάσκετ όπου το ΝΒΑ θα μας κάνει στην ουσία ένα παράρτημα του και θα μας αναπτύσσει όπως το NBA Africa π.χ.;
Σίγουρα τα έχουν βρει και σίγουρα θέλουν την ένωση του Μπάσκετ ή η FiBA θέλει στην ουσία να πάρει με το μέρος της κάποιες ομάδες της Euroleague φέρνοντας νέο χειρότερο διχασμό;
Δεν ξέρω αν οι Ισπανικές Ομάδες είναι δυσαρεστήμενες και υπάρχει ρήγμα μεταξύ των μετόχων αλλά με αυτά που ακούγονται πιο πολύ προς αναταραχή μας βλέπω παρά προς ειρήνη και ενοποίηση, μακάρι να τα βλέπω όλα τελείως λάθος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”