EL Quarterfinals - Anadolu Efes vs Real Madrid

Συντονιστής: Captains

Ποιο θα είναι το αποτέλεσμα της σειράς;

Efes 3-0
9
43%
Efes 3-1
8
38%
Efes 3-2
2
10%
Real 2-3
2
10%
Real 1-3
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Real 0-3
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 21
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 6:32 pm

Το πάλεψέ πάντως η Ρεάλ και μπράβο της. Τουλάχιστον, ευχαριστηθήκαμε το ματσάκι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 6:33 pm

Απολαυστική ματσάρα ο πέμπτος αγώνας. Η Ρεάλ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και η Εφές στο δεύτερο. Σίνγκλετον και Μίσιτς ήταν οι πιο σημαντικοί παίκτες για τους γηπεδούχους ενώ ο Σιμόν έβαλε το πιο καθοριστικό σουτ της σειράς. Από τη Ρεάλ οι Κάρολ και Τόμκινς ήταν οι καλύτεροι ενώ ο Λαπροβίτολα έκανε το ματς της ζωή του στη διοργάνωση.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 6:38 pm

Κρίμα για την Ρεάλ (αν και αντιπαθέστατοι) το πάλεψε όσο δεν πάει. Η Εφές λίγο έλειψε να χύσει το γάλα αλλά τα κατάφερε και δίκαια βρίσκεται στο Φ4. Τεράστιο παιχνίδι από Κρις, καθοριστικότατα τρίποντα από Σιμόν και Λάρκιν (που δεν τσούλησε συνολικά).

Με καλύτερο παίχτη το Λαπροβίτολα εννοείται πως το Φ4 θα το δεις από τηλεόραση. Όπως όλοι οι λάτρεις του χαζού μπάσκετ. :D

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 6:54 pm

SARAS1989 έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 6:30 pm
Εφες στο φαιναλ φορ με κορυφαίο το σίγκλετον που όταν έπαιζε στον παο οι οπαδοι του σκεπτόμενου μπάσκετ τον έλεγαν αδιάφορο. Φοβερός ο λαπροβίτολα που δε μας κάνει γιατί έχουμε σαντρος
Στον δεύτερο χρόνο του ο Σίνγκλετον ήταν όντως αδιάφορος κι έκανε ότι γούσταρε, ιδίως μετά την ιστορία του πούλμαν. Τα ίδια έκανε και στην Μπαρτσελόνα όπου οι κουλές, τουρίστα τον ανεβάζαν, τουρίστα τον κατεβάζαν. Στην Εφές θυμήθηκε ότι μπορεί να γίνει παίκτης ομάδας όπως έκανε και στο Κρασνοντάρ, υπό τις οδηγίες του κόουτς Μπι που 3αρι τον έφερε από το ΝΒΑ , 5αρι τον εάβαλε στη Λόκο.
Πάντως δεν ήταν ότι μπορούσατε να τον κρατήσετε και παραπάνω. Θα έφευγε ούτως ή άλλως από τον Παναθηναϊκό, ανεξαρτήτως του "ρεύματος" που είχε.

Ο Λάπρο έκανε παιχνιδάρα (από αυτά που βλέπω στα στατς, γιατί είδα μόνα το τελευταίο λεπτό). Να τα λέμε όλα και μπράβο στον συμπαθή Νικολάς. Απόψε ήταν η εξαίρεση (για Ευρωλίγκα, πάντα) που όλοι ξέρουμε ποιον επιβεβαίωνει.


Στα του παιχνιδιού, μπράβο στη Ρεάλ μπράβο στον Λάσο. Εμένα μου είναι συμπαθέστατοι, άσχετα αν για άλλους λόγους που άπτονται του Καουδίγιο, δεν την υποστήριζα (σε κανένα άθλημα).

Εμφατική νίκη περίμενα αλλά το "είδα" λάθος το παιχνίδι. Οι 2 ανατροπές στη Μαδρίτη τους στοιχείωναν κι απόψε.

Σε κάθε περίπτωση, άξια πρόκριση και με μάθημα πως να κουλαντρίσετε την υπεροψία σας. :wink: Για τον Αταμάν και την ομάδα του. Μόνο ως τύχη πρέπει να το εκλάβουν το γύρισμα της σειράς.

+1 στον Ssoulis που το ¨είδε¨σωστά το παιχνίδι, άσχετα αν προκρίθηκε- και δίκαια- η ΈΦες.

* Λογικά, απόψε ήταν και το κύκνειο άσμα της καλύτερης ομάδας (υπό τις οδηγίες του καλύτερου προπονητή) της δεκαετίας (πάνω- κάτω, η 10ετία).

Γκαρούμπα, είναι απίθανο να μην φύγει, Τέηλορ το ίδιο, ο Ράντολφ αναλόγως σε τι κατάσταση θα είναι μιας και κουβαλάει πολλούς τραυματισμούς, ο Κοζέρ επίσης παίζει να χαιρετήσει, ενώ οι Ρούντι, Κάρολ, θα έχουν περιορισμένο ρόλο του χρόνου. Από τον παλιό κορμό να μείνουν 5-6παίκτες.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τρί Μάιος 04, 2021 7:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ForThree

 
Reactions: 30
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2021 6:44 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 6:56 pm

Καλησπέρα στην ομάδα και Χρόνια πολλά σε όλους!
Είναι το πρώτο μου ποστ και χαίρομαι που είμαι μέλος πλέον σε αυτή την όμορφη παρέα!

Ωραίο ματς είδαμε όπως αναμενόταν άλλωστε...
Σαν εικόνα μέσα στο γήπεδο, στο σημερινό παιχνίδι η Ρεάλ μου φάνηκε ανώτερη θα έλεγα. Εντύπωση μου έκανε που η Ρεάλ έπαιζε πόση ώρα με τον Γκαρουμπα στο 4 και ο Αταμαν αντί να το εκμεταλλευτεί αυτό και να τον αφήσει ελεύθερο να σουτάρει άφηνε να παίρνουν τις προσπάθειες ο λαπροβιτολα, ο Φερνάντεθ και ο τομπκινς...
Είχε την τύχη με το μέρος του ο Αταμαν απόψε. Το σουτ του Σιμόν όλο το F4...
MVP ο Σιγκλετον, καψούρα μου μεγάλη από Όταν έπαιζε στην ομάδα μου τον Παο

4
2 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 7:35 pm

ForThree έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 6:56 pm
Καλησπέρα στην ομάδα και Χρόνια πολλά σε όλους!
Είναι το πρώτο μου ποστ και χαίρομαι που είμαι μέλος πλέον σε αυτή την όμορφη παρέα!

Ωραίο ματς είδαμε όπως αναμενόταν άλλωστε...
Σαν εικόνα μέσα στο γήπεδο, στο σημερινό παιχνίδι η Ρεάλ μου φάνηκε ανώτερη θα έλεγα. Εντύπωση μου έκανε που η Ρεάλ έπαιζε πόση ώρα με τον Γκαρουμπα στο 4 και ο Αταμαν αντί να το εκμεταλλευτεί αυτό και να τον αφήσει ελεύθερο να σουτάρει άφηνε να παίρνουν τις προσπάθειες ο λαπροβιτολα, ο Φερνάντεθ και ο τομπκινς...
Είχε την τύχη με το μέρος του ο Αταμαν απόψε. Το σουτ του Σιμόν όλο το F4...
MVP ο Σιγκλετον, καψούρα μου μεγάλη από Όταν έπαιζε στην ομάδα μου τον Παο
Καλωσήρθες φίλτατε και καλά ποσταρίσματα!

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Μάιος 04, 2021 8:32 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 6:54 pm
SARAS1989 έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 6:30 pm
Εφες στο φαιναλ φορ με κορυφαίο το σίγκλετον που όταν έπαιζε στον παο οι οπαδοι του σκεπτόμενου μπάσκετ τον έλεγαν αδιάφορο. Φοβερός ο λαπροβίτολα που δε μας κάνει γιατί έχουμε σαντρος
Στον δεύτερο χρόνο του ο Σίνγκλετον ήταν όντως αδιάφορος κι έκανε ότι γούσταρε, ιδίως μετά την ιστορία του πούλμαν. Τα ίδια έκανε και στην Μπαρτσελόνα όπου οι κουλές, τουρίστα τον ανεβάζαν, τουρίστα τον κατεβάζαν. Στην Εφές θυμήθηκε ότι μπορεί να γίνει παίκτης ομάδας όπως έκανε και στο Κρασνοντάρ, υπό τις οδηγίες του κόουτς Μπι που 3αρι τον έφερε από το ΝΒΑ , 5αρι τον εάβαλε στη Λόκο.
Πάντως δεν ήταν ότι μπορούσατε να τον κρατήσετε και παραπάνω. Θα έφευγε ούτως ή άλλως από τον Παναθηναϊκό, ανεξαρτήτως του "ρεύματος" που είχε.

Ο Λάπρο έκανε παιχνιδάρα (από αυτά που βλέπω στα στατς, γιατί είδα μόνα το τελευταίο λεπτό). Να τα λέμε όλα και μπράβο στον συμπαθή Νικολάς. Απόψε ήταν η εξαίρεση (για Ευρωλίγκα, πάντα) που όλοι ξέρουμε ποιον επιβεβαίωνει.


Στα του παιχνιδιού, μπράβο στη Ρεάλ μπράβο στον Λάσο. Εμένα μου είναι συμπαθέστατοι, άσχετα αν για άλλους λόγους που άπτονται του Καουδίγιο, δεν την υποστήριζα (σε κανένα άθλημα).

Εμφατική νίκη περίμενα αλλά το "είδα" λάθος το παιχνίδι. Οι 2 ανατροπές στη Μαδρίτη τους στοιχείωναν κι απόψε.

Σε κάθε περίπτωση, άξια πρόκριση και με μάθημα πως να κουλαντρίσετε την υπεροψία σας. :wink: Για τον Αταμάν και την ομάδα του. Μόνο ως τύχη πρέπει να το εκλάβουν το γύρισμα της σειράς.

+1 στον Ssoulis που το ¨είδε¨σωστά το παιχνίδι, άσχετα αν προκρίθηκε- και δίκαια- η ΈΦες.

* Λογικά, απόψε ήταν και το κύκνειο άσμα της καλύτερης ομάδας (υπό τις οδηγίες του καλύτερου προπονητή) της δεκαετίας (πάνω- κάτω, η 10ετία).

Γκαρούμπα, είναι απίθανο να μην φύγει, Τέηλορ το ίδιο, ο Ράντολφ αναλόγως σε τι κατάσταση θα είναι μιας και κουβαλάει πολλούς τραυματισμούς, ο Κοζέρ επίσης παίζει να χαιρετήσει, ενώ οι Ρούντι, Κάρολ, θα έχουν περιορισμένο ρόλο του χρόνου. Από τον παλιό κορμό να μείνουν 5-6παίκτες.
O σίγκλετον ήταν τόσο αδιάφορος τη δεύτερη χρονιά που ήταν πρώτος ριμπάουντερ του παο και σούταρε με πάνω από 45% στο τρίποντο. Για να μη σου θυμίσω τί έκανε κόντρα στον οσφπ στους τελικούς που εξαφάνισε τον πρίντεζη σε όλη τη σειρά και μάζεψε 17ρ στο τελευταίο τελικό. Μακάρι όλοι οι αδιάφοροι να έπαιζαν έτσι

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 8:46 pm

Τι σχέση έχουν αυτα με την σειρά;

Το επόμενο off topic ποστ θα τιμωρηθεί σύμφωνα με τους κανονισμούς

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Weekendman

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 5755
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 9:00 pm

Μπράβο και από εμένα στον Λάσο για την προσπάθεια παρόλο την κρίση στην εστίαση λόγω covid-19...

4
1 Εικόνα 3 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 04, 2021 9:08 pm

Weekendman έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 9:00 pm
Μπράβο και από εμένα στον Λάσο για την προσπάθεια παρόλο την κρίση στην εστίαση λόγω covid-19...
Εκ του Ταβερνιάρης; :P

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 10:43 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Μάιος 04, 2021 5:46 pm
Το παλεύει η Ρεάλ, αλλά νομίζω θα ξεφύγει η Εφές σύντομα
Πολύ το ευχαριστήθηκα που έπεσα τελείως έξω. :D
Ωραίο ματς, πρώτη φορά ίσως που βλέπω την Ρεάλ με συμπάθεια. Μεγάλο παιχνίδι, μεγάλα σουτ. Η Εφές είχε το βάθος να νικήσει ακόμα και με κακό τον Λάρκιν.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 1:19 pm

Πολύ μεγάλη ματσάρα ο πέμπτος αγώνας. Έτσι μου αρέσουν οι αγώνες, κλειστοί, με μεγάλες τριποντάρες, με εναλλαγές ψυχολογίας και κυρίως να ξέρεις ότι σου απομένουν 2-3-4 λεπτά και κρέμεται όλη η χρονιά, η ευκαιρία σου να πας στο F4. Ό,τι και να λέμε για τον Λάσο είναι λίγο και εγώ στο παρελθόν τον θεωρούσα ταβερνιάρη, αλλά το ότι φτιάχνει συνεχώς ανταγωνιστικές ομάδες, το ότι ακόμα και φέτος χωρίς να έχει το τρομερό υλικό άλλων χρονιών έφτασε την Efes στα 5 παιχνίδια δείχνει ότι ξέρει πολύ μπάσκετ.

Πέραν του ότι παραδοσιακά δε χωνεύω τη Ρεάλ, ήθελα πολύ να περάσει η Efes του Αταμάν στο F4 και ελπίζω να το κατακτήσει, κρίμα αυτή η ομάδα των Larkin-Micic και λοιπών παικτών να μην έχει μια Ευρωλίγκα, ειδικά πέρυσι με τον ιό χάθηκε μια τεράστια ευκαιρία. Πάντως το τελευταίο δεκάλεπτο και ειδικά το πεντάλεπτο στο τέλος είναι ποίημα, όπως θα έλεγε και ο Χάτζη απίστευτο, συγκλονιστικό, συναρπαστικό, γκρανκινιολικό και χιτσκοτικό φινάλε.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”