EL Quarterfinals - Armani Milan vs Bayern Munich

Συντονιστής: Captains

Ποιο θα είναι το αποτέλεσμα της σειράς;

Milano 3-0
1
5%
Milano 3-1
8
36%
Milano 3-2
4
18%
Bayern 2-3
5
23%
Bayern 1-3
4
18%
Bayern 0-3
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 22
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 29, 2021 9:07 am

Συνολικά στα 3 ματς είναι μάλλον καλύτερη η Μπάγερν, μένει να το δείξει και στο επόμενο ματς και να πάμε σε επικό game 5, αυτή ήταν η απαίτηση από τη σειρά έτσι κι αλλιώς. Αυτό με τα χαζά φάουλ του Μπόλντγουιν γίνεται όλη τη χρονιά. Υπάρχει ματς που στο ζέσταμα δείχνουν στο "mike on" τον Τρινικιέρι να λέει στο Μπόλντγουιν "I can't have you have reach in fouls today, we need you". Γνέφει με αυτοπεποίθηση ο θεούλης, 2 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο, το ένα στη σέντρα το άλλο σε σκριν :obey:

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 29, 2021 4:41 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Απρ 29, 2021 9:07 am
Συνολικά στα 3 ματς είναι μάλλον καλύτερη η Μπάγερν, μένει να το δείξει και στο επόμενο ματς και να πάμε σε επικό game 5, αυτή ήταν η απαίτηση από τη σειρά έτσι κι αλλιώς. Αυτό με τα χαζά φάουλ του Μπόλντγουιν γίνεται όλη τη χρονιά. Υπάρχει ματς που στο ζέσταμα δείχνουν στο "mike on" τον Τρινικιέρι να λέει στο Μπόλντγουιν "I can't have you have reach in fouls today, we need you". Γνέφει με αυτοπεποίθηση ο θεούλης, 2 φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο, το ένα στη σέντρα το άλλο σε σκριν :obey:
Περιεγραψες νομιζω παρα πολυ καλα στην περιγραφη για τα φαουλ γιατι ο Μπαλντουιν κανει για περιβαλλον ηρεμο και αθλητικο τυπου Γερμανιας και οχι για τον βαλκανικο αθλητικο πολεμο που η σκοπιμοτητα ειναι το παν.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 8:30 pm

Ρε τον παίδαρο τον Zipser!!! :obey:



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 8:52 pm

Αυτοκτόνησε η Ολίμπια Μιλάνο, ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλο το ματς και η Μπάγερν ήταν πολύ άστοχη από τα 6.75. Μοιράιος ο Σίλντς που έκανε φάουλ στον Λούσιτς στον αιφνιδιασμό και έκανε επιθετικό φάουλ στην πιο κρίσιμη επίθεση. Το play για την τελευταία επίθεση που σχεδίασε ο Μεσίνα δεν ήταν καλό. Ο Ντατόμε σούταρε λες και είχε δυο δευτερόλεπτα μέχρι να τελειώσει ο αγώνας. Η Μπάγερν χρωστάει την επιστροφή της στον Ζίπσερ που την κράτησε κοντά στο σκορ. Πολύ καλός ήταν και ο Μπόλντγουιν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 8:54 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 8:30 pm
Ρε τον παίδαρο τον Zipser!!! :obey:

Τα 2 φόργουορντ της Μπάγερν (Λούσιτς κι έπεται ο Τσίπτσερ) είναι για μένα οι καλύτεροι παίκτες της φέτος κι ας φαίνονται οι 2 Αμερικάνοι, Μπόλντγουιν και Ρέινολντς. Είναι ένας για όλους κι όλοι για έναν, η διαχρονικά αντιπαθής σε μένα Μπάγερν, σε ότι άθλημα και αν παίζεται.
Πάντως σήμερα δεν μπορεί κανείς να πει ότι ήταν καλύτερη. Συνέχεια πίσω ήταν. Αλλά η νίκη δικαιότατη.

Τα μοναδικά σχόλια για διαιτησία που έχω κάνει στο φόρουμ ήταν 2 φορές σε ματς που ευνοήθηκε ο Ολυμπιακός(για να πω ότι όντως ευνοήθηκε). Αλλά νομίζω ότι ο Γκιστ στήθηκε εν κινήσει. :D Σόρρυ αλλά μία στα τόσα χρόνια ίσον καμία.

Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:00 pm

Tρομερό comeback απτα παιδιά του Αντρέα.
Και λίαν εντυπωσιακή με κάρφωμα alley-oop +1 για το προσπέρασμα και μετά ενα οριακότατο offensive foul που κέρδισε ο τέως Gistopoulos. Θα έπρεπε να διδάσκεται πως προλαβάινει τόσο οριακά να στηθεί ο Gist. Γενικά ο veteran Gist μέχει εκπλήξει με το πως αποδίδει με ένα σημαντικά διαφοροποιημένο στυλ σε σχεση με αυτό που ειχε τα πρωτα χρονια στον ΠΑΟ οπου βασιζόταν στα αθλητικά προσόντα κυρίως.

Η Αρμανι φαινόταν έτοιμη για Φ4 επιτελούς αλλά απτό 25' και μετά έπαιζε μόνο απομόνωση για Ντιλέινι, Σιλντς Παντερ. Οσο η Μπαγερν δεν έβαζε τίποτα φαινόταν οτι το ανορθόδοξο αυτό μπασκετ θα αρκούσε αλλα μετά μιλήσε ο (μόνος; Γερμανός ) Ζιπσερ. Ακόμα εντυπωσιακότερη ανατροπή καθως οι Ρεινολντς Λουσιτς ηταν γενικα κακοι ενώ και ο Μπαλντγουιν εδειξε οτι θελει ακομα ψησιμο σ'επίπεδο πλέι οφ (αν δεν καταλήξει σε καμια Κίνα ή δεν προτιμήσει ρόλο Λανγκφορντ είναι για μεγάλα πραγματα. Αέρινος)

Μακάρι να γύρισε και η ψυχολογία αναποδα πλέον και να παει ο λατρευτος Αντρέα φ4.
Andiamo Andrea. Mακάρι να παίξει και με Πασκουαλ ημιτελικό (και την Μπαρτσελόνα την κοντράρει πάντως το βαυαρικο πειρατικο :P )

CoY Τρινκιέρι
ΜIP Baldwin
MVP Misic
DOY δεν εχω ιδέα δεν εχω δει και τοσο φετος :P

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:10 pm

Οι Ιταλοί δεν λένε andiamo όπως οι ισπανόφωνοι το vamos. Λένε dai. :wink: Eνίοτε και su αλλά και Forza. :)

AlexD

 nba
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:20 pm

Ο λαχανιασμενος και συγκινημένος Τρινκιερι ήταν υπέροχος και στις δηλώσεις του αμέσως μετά. Είπε κάτι του στυλ To go for an alley oop to win the game you are either crazy or special ο θεούλης 😂😂😂

Αντε μακάρι να πάει φάιναλ φορ. Μόνο και μόνο για την χρονιά που κάνει ο Λουσιτς, πέρα από όλα τα άλλα.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:31 pm

AlexD έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:20 pm
Ο λαχανιασμενος και συγκινημένος Τρινκιερι ήταν υπέροχος και στις δηλώσεις του αμέσως μετά. Είπε κάτι του στυλ To go for an alley oop to win the game you are either crazy or special ο θεούλης 😂😂😂

Αντε μακάρι να πάει φάιναλ φορ. Μόνο και μόνο για την χρονιά που κάνει ο Λουσιτς, πέρα από όλα τα άλλα.
Ο Λούσιτς παίζει για το MPV παρέα με Μίσιτς, Πάνγκος και Μίροτιτς, Βέσελι. Αν ο Μίροτιτς δεν παίξει μια παιχνιδάρα στο Παλαού, τότε νομίζω ότι μένει πίσω στην κούρσα. Αν γίνει το κουλό και περάσουν οι Ζενίτ και Μπάγερν τότε Λούσιτς και Πάνγκος πάνε φουλ για το βραβείο.
Ο Σέρβος είναι και σταθερή πρόταση από τότε που έπαιζε το παλιό φόρουμ, για το 3-4 του Ολυμπιακού. Από την πρώτη ανανέωση που είχε κάνει με τους Βαυαρούς.

Στο μεταξύ και οι Μπαμπ και Σίλεϊ, αλλά και οι Σίσκο και Γκιστ και Τζέι Τζέι Τζόνσον έχουν κάνει χρονιά άνω του αναμενομένου.
Η -αχώνευτη- Μπάγερν κάνει αυτό που έχει κάνει πρόσφατα η Ζαλγκρίς και λί΄γο παλίοτερα ο Ολυμπιακός. Με μπάτζετ μες τα χαμηλότερα (χαμηλότερου και του φετινού ΠαναθηναΙκού) και χτυπάει φαίναλ φορ. ( Μην μπει μόνο γιατί έχω παίξει την Αρμάνι στοίχημα :P ).

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Παρ Απρ 30, 2021 9:32 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:32 pm

Ο πρωτοξάδερφος του Bradley Cooper, ο Zipserαρος :D έχει κάνει μεγάλο δεύτερο ημίχρονο. Έχει "καταθέσει" καρδιά, μυαλό, τρίποντο με κολλημένο το χέρι του Shields στο πρόσωπο, για να γυρίσει το παιχνίδι.

Ο Messina καλά το πήγε, έτσι παίζει όλη τη χρονιά αλλά που να φανταστεί πως οι δύο πιο κομβικοί του παίκτες σε άμυνα (Hines) και επίθεση (Sergio) θα πελαγοδρωμούσαν στο ίδιο παιχνίδι. Μοιραία μόνο με τον Delaney δεν κερδίζεις.

Άξιος αναφοράς ο Sisko. Παντού έβαζε το κορμί του με αποτέλεσμα να βραχυκυκλωσει η επίθεση της Armani και να αρκεστεί σε fade-away (προσευχές) των τρελοαμερικανών της.

Επιπλέον μου την είχε "δώσει" το στυλάκι/υφάκι του LeDay και το βρισίδια μετά από κάθε καλάθι :D :P.

Κλείνοντας η Bayern είναι επιτυχημένη ό,τι και να γίνει, άγχος δεν πρέπει να έχει, ένα παιχνίδι και ότι βγει. Από την Armani επιβάλλεται να παίξει καλά ο Sergio, αλλιώς...

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:37 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:32 pm
Ο πρωτοξάδερφος του Bradley Cooper, ο Zipserαρος :D έχει κάνει μεγάλο δεύτερο ημίχρονο. Έχει "καταθέσει" καρδιά, μυαλό τρίποντο με κολλημένο το χέρι του Shields στο πρόσωπο, για να γυρίσει το παιχνίδι.

Ο Messina καλά το πήγε, έτσι παίζει όλη τη χρονιά αλλά που να φανταστεί πως οι δύο πιο κομβικοί του παίκτες σε άμυνα (Hines) και επίθεση (Sergio) θα πελαγοδρωμούσαν στο ίδιο παιχνίδι. Μοιραία μόνο με τον Delaney δεν κερδίζεις.

Άξιος αναφοράς ο Sisko. Παντού έβαζε το κορμί του με αποτέλεσμα να βραχυκυκλωσει η επίθεση της Armani και να αρκεστεί σε fade-away (προσευχές) των τρελοαμερικανών της.

Επιπλέον μου την είχε "δώσει" το στυλάκι/υφάκι του LeDay και το βρισίδια μετά από κάθε καλάθι :D :P.

Κλείνοντας η Bayern είναι επιτυχημένη ό,τι και να γίνει, άγχος δεν πρέπει να έχει, ένα παιχνίδι και ότι βγει. Από την Armani επιβάλλεται να παίξει καλά ο Sergio, αλλιώς...
ΚΑλά τα λες ο Τσίπσερ όντως του φέρνει αλλά στο -αρκετά- πιο άσχημο. Ο Μπράντλει είναι ομορφόπαιδο.
Πάντως έχει κάνει ασύλληπτο βου ημίχρονο, ενώ ασύλληπτο τέταρτο δεκάλεπτο κάνει κι ο Λούσιτς. Και ασύλληπτη η άμυνα των Γερμανών (τρόπος του λέγειν, Γερμανοί- ο Πύργος της Βαβέλ, είναι).

Ασύλληπτα πράγματα γενικώς :P :P . Κάποιος να τους συλλάβει όμως στο Μιλάνο. Θα χαθούν χρήματα, θα κλείσουν σπίτια, λέμε. :D

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Παρ Απρ 30, 2021 9:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:46 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:37 pm
ΚΑλά τα λες ο Τσίπτσερ όντως του φέρνει αλλά στο -αρκετά- πιο άσχημο. Ο Μπράντλει είναι ομορφόπαιδο.
Πάντως έχει κάνει ασύλληπτο βου ημίχρονο, ενώ ασύλληπτο τέταρτο δεκάλεπτο κάνει κι ο Λούσιτς. Και ασύλληπτη η άμυνα των Γερμανών (τρόπος του λέγειν, Γερμανοί- ο Πύργος της Βαβέλ, είναι).

Ασύλληπτα πράγματα γενικώς :P :P . Κάποιος να τους συλλάβει όμως στο Μιλάνο. Θα χαθούν χρήματα, θα κλείσουν σπίτια, λέμε. :D
Έτσι είναι όπως τα λες για τα πρωτοξάδερφα, είναι πιο όμορφος ο Bradley :D . Τα ίδια είμαστε και εμείς, ο ξάδερφος μου και εγώ (εκείνος είναι όμορφος εγώ όχι :P :D ).

Ρε συ έκαναν alley-oop στο 39:30 του αγώνα, με πίεση του Shields στη φάση που στην άμυνα είναι όνομα και πράγμα. Προς στιγμήν νόμιζα πως ο Zipser είχε αποκάμει και θα έκανε πατατιά, αλλά με διέψευσε πανηγυρικά.

Άμα είναι να κλείσουν σπίτια, να περάσει η Armani τότε. :imnewhere: :wink:

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 9:52 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 9:46 pm
[
Έτσι είναι όπως τα λες για τα πρωτοξάδερφα, είναι πιο όμορφος ο Bradley :D . Τα ίδια είμαστε και εμείς, ο ξάδερφος μου και εγώ (εκείνος είναι όμορφος εγώ όχι :P :D ).

Ρε συ έκαναν alley-oop στο 39:30 του αγώνα, με πίεση του Shields στη φάση που στην άμυνα είναι όνομα και πράγμα. Προς στιγμήν νόμιζα πως ο Zipser είχε αποκάμει και θα έκανε πατατιά, αλλά με διέψευσε πανηγυρικά.

Άμα είναι να κλείσουν σπίτια, να περάσει η Armani τότε. :imnewhere: :wink:
Να σαι πάντα με τέτοια ενσυναίσθηση όπως είσαι φίλε.
Όχι δεν κλείνουν σπίτια. Ένα 100ρικό φτωχότεροι θα είμαστε. Ένα πέμπτο μηνιάτικου (νέας εποχής- η πανδημία ήρθε για να μείνει για πολύ κόσμο :wink: )


Κατά τ' άλλα, τα δικά μας, δεν είναι μόνο το πόσο κρίσιμα και δύσκολα αλλά και πόσο θεαματικά ήταν τα περισσότερα που έκανε ένα από τα 2-3 καλύτερα δίδυμα φόργουορντ που παίζουν στην Ευρώπη. ( ένα άλλο σπουδαίο δίδυμο στο 3-4 φέτος, είναι το Σιλντς- Λεντέι, μόνο που δεν ταίστηκαν όσο πρέπει αυτοί οι 2, απόψε).

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 10:07 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 8:54 pm
ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 8:30 pm
Ρε τον παίδαρο τον Zipser!!! :obey:

Τα 2 φόργουορντ της Μπάγερν (Λούσιτς κι έπεται ο Τσίπτσερ) είναι για μένα οι καλύτεροι παίκτες της φέτος κι ας φαίνονται οι 2 Αμερικάνοι, Μπόλντγουιν και Ρέινολντς. Είναι ένας για όλους κι όλοι για έναν, η διαχρονικά αντιπαθής σε μένα Μπάγερν, σε ότι άθλημα και αν παίζεται.
Πάντως σήμερα δεν μπορεί κανείς να πει ότι ήταν καλύτερη. Συνέχεια πίσω ήταν. Αλλά η νίκη δικαιότατη.

Τα μοναδικά σχόλια για διαιτησία που έχω κάνει στο φόρουμ ήταν 2 φορές σε ματς που ευνοήθηκε ο Ολυμπιακός(για να πω ότι όντως ευνοήθηκε). Αλλά νομίζω ότι ο Γκιστ στήθηκε εν κινήσει. :D Σόρρυ αλλά μία στα τόσα χρόνια ίσον καμία.
Kαρασυμφωνώ για τους 2 F, καταπληκτική παρουσία συνολικά στη σαιζόν ή σεζόν ή σαιζών ή σεζών. :cool:

Εν κινήσει στήθηκε αλλά έφαγε αγκωνιά στο πρόσωπο και ακριβώς με την ίδια λογική (με το αν δέχθηκαν χτύπημα στο κέντρο του σώματος) σφύριξαν σε όλες τις περιπτώσεις των (πολλών) επιθετικών φάουλ του παιχνιδιού.

Μεγάλη χαρά που θα δούμε 5ο ματς, ακόμη μεγαλύτερη αν επιτέλους δούμε μια ανατροπή από 0-2.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 30, 2021 10:12 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Απρ 30, 2021 10:07 pm


Εν κινήσει στήθηκε αλλά έφαγε αγκωνιά στο πρόσωπο και ακριβώς με την ίδια λογική (με το αν δέχθηκαν χτύπημα στο κέντρο του σώματος) σφύριξαν σε όλες τις περιπτώσεις των (πολλών) επιθετικών φάουλ του παιχνιδιού.
Δεν την είδα την αγκωνιά- πάω πάσο. Από την αγωνία πήγα προς νερού μου. :D
Υπάρχει κι η σεζ- λονγκ. Ο Μένιος ήταν ικανός να πετάξει κάνα τέτοιο .Του τύπου "πότε αρχινάει η σεζ΄-λονκγ στην NΤαϊλάνδη" ; " Θέλω να κάνω αυτό που βάζεις τα πόδια σου στα ψάρια και σου κάνουν μασαζάκι" .

Presos Politicos Libertad freemenios#

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”