ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 10:36 am

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 9:25 am


Μπορεί να μας έχει μείνει και από παλιά όταν οι παίκτες είχαν πιο ξεκάθαρους ρόλους. Ο Τζέιμς ξεκάθαρα μπορεί και να οργανώνει αλλά νομίζω θα ειναι πιο αποτελεσματικός με έναν πιο κλασικό δημιουργό δίπλα του, όπως ο Λάρκιν έχει αντίστοιχα τον Μίσιτς.


Και πέρυσι πάντως ο σχεδιασμός φαντάζομαι θα ήταν να παίζει αρκετή ώρα ο Κουφός. Στην θέση του Χάινς θα πάρουν κάποιον αθλητικό ψηλό σίγουρα. Ούτως οι άλλως οι χρόνοι είναι αρκετά μοιρασμένοι δύσκολα ο Μιλού θα ξεπερνά τα 25 λεπτά, δύσκολα ο Φόιτμαν τα 20, θα μπορούν να βρίσκονται σε διαφορετικές πεντάδες
Το να οργανώνει ένας παίκτης δεν φαίνεται από τις τελικές του αλλά κατά πόσο ¨εμπλέκει¨όλους τους συμπαίκτες μέσα, πόσο γυρνάεi την μπάλα κι όχι απλώς να την κρατάει για όλη την επίθεση και να κάνει μπούκα κι αν βρει χέρια μπροστά του να τη σπάσει (προφανώς κι αυτό απαιτεί δεξιότητα και αίσθηση χώρου) και να γράφει ασίστ. Κι αυτό μέσα στα καθήκοντα του άσσου είναι όπως και το κατέβασμα της μπάλας. Όμως ο οργανωτικός άσσος συνδυάζει και τα 3.
Εκτός θέματος οριακά. :sorry:
Συμπληρωματικά, ο Λάρκιν είχε περπατήσει ήδη στο ΝΒΑ και θεωρούταν παίκτης απ΄άυτούς που μένουν συνήθως στο ΝΒΑ όταν τον εντόπισε ως ελεύθερο/ευκαιρία ο Σαλαθάρ.
Στην Μπασκόνια έπαιζε ως άσσος και μόνο έχοντας δίπλα του τον καθαρό/πεντάκαθαρο :smile: sg,Μπομπουά.
Ξαναβρεθήκαν στην Εφές μετά από 2 χρόνια πλάκα- πλάκα.

Γυρνώντας στα της μοσχοβίτικης ομάδας, ο Φόιτμαν είναι γρήγορος για το σκαρί του όπως κι ο Μίλου θα έλεγα. Αλλά σίγουρα μαζί δεν πολυβγαίνει. Για μένα ο Φόιτμαν πρέπει να παίζει και 5, νομίζω ότι αυτή είνα η θέση που μπορεί να εκμεταλευτεί καλύτερα τα στοιχεία του.
Ένας Σίνγλετον που αναφέρθηκε πριν θα ήταν πολύ καλή λύση ως πολυδιάστατος, διπλοθεσίτης, παίκτης ομάδας.
Κι ο Γκιλ θα κόλλαγε αλλά κι ο Ούντο αν έχει μείνει στα ίδια επίπεδα ταχύτητας που τον θυμάμαι ως παίκτη του Ζοτς. Δυσκολο όμως μετά τόση σκουριά στο Σωλτ Λέικ Σίτι και τόσο χαβαλό-μπάσκετ στο CBA.

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 11:53 am

Καλα η ΤΣΣΚΑ αμα περιμενει να το παρει με ηγετη τον Τζειμς, θα περιμενει πολυ. Θα βαλει πολλες 20αρες-30αρες (ριχνοντας απειρα σουτ) και θα της χασει ματς επειδη θελει να βαραει παρανοϊκα σουτ στο τελος καθε ματς, και να παιρνει αυτος ολες τις μεγαλες επιθεσεις για να γινει ηρωας. Ο νεος Λανγκφορντ ειναι, απλα σε λιγο καλυτερο επιπεδο.

Δεν ξερω πως θα της βγει το Μιλουτινοφ αντι Χαινς, ο Χαινς ηταν απ τους λιγους παικτες που εδινε αυτο που λειπει πολυ απ την ΤΣΣΚΑ, σκληραδα, χαρακτηρα και παθος. Ταλεντο ποτε δεν ελειπε σε αυτη την ομαδα.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Ιουν 02, 2020 1:23 pm

Η τσσκα είναι η μεγαλύτερη ομάδα της Ευρώπης από το 2003 πλην του 2011 συμμετέχει ανελλιπώς στα φάιναλ φορ. Πάντα οι παίκτες που παίζουν εκεί ανήκουν στο τοπ επίπεδο ιδιαίτερα οι πρωταγωνιστές. Οι επιλογές του ιττουδη για τον leading γκαρντ ήταν συγκεκριμένες είτε θα ανανέωνε τον Τζέιμς είτε θα έπαιρνε έναν εκ των σλουκα καλαθη είτε θα έπρεπε να ρισκάρει περιμένωντας κάποια ευκαιρία από νβα. Η επιλογή ήταν προφανής για όποιον καταλαβαίνει πως παίζεται το άθλημα πλέον. Κανείς από τους δύο Έλληνες δε μπορεί να ηγηθεί σε αυτό το επιπέδο. Ο σλουκας φέτος και πέρσι ηττήθηκε κατά κράτος από λαρκιν και ο καλαθης έχει κάνει 2 καλά παιχνίδια σε επίπεδο τοπ 8 τα τελευταία 5 χρόνια. Ο Τζέιμς σκόραρε πέρσι περισσότερους πόντους από ότι έβαλαν σλουκας και καλαθης μαζί.
Η τακτική του ιττουδη είναι ξεκάθαρα επιθετική στόχος του είναι να έχει την πιο αποτελεσματική επίθεση και να κάνει outscore τον αντίπαλο η άμυνα είναι δευτερευουσης σημασίας. Γιαυτό και το δίδυμο βοιντμαν μιλου δεν είναι πρόβλημα για τον ιττουδη. Αντιθέτως εγώ δε μπορώ να φανταστώ πως μπορεί μια άμυνα να τους σταματήσει. Παίζουν και οι δύο πλάτη πρόσωπο και είναι εξαιρετικοί πασερ συν την ικανότητα στο ριμπάουντ. Δε νομίζω ότι χρειάζονται το σιγκλετον εκεί περισσότερο κάποιον σα το μπουκερ θα έλεγα εγώ και κάνα δυο σουτερ στη περίμετρο. Πάντως μια χαρά τεράστιο μπάτζετ θα έχουν μάλλον η κρίση θα χτύπησε μόνο το δγ.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 5:17 pm

Γενικα παντως ο Ιτουδης είναι πολυ της άμυνας σαν κόουτς, το οτι ο βατουτιν του δινει φραγκα για να παιρνει παίχτες που ειναι τρομεροί ΚΑΙ μπροστα ειναι άλλο θεμα . Παντως επιλογες οπως ο Χιγκινς , ο Κλαιμπερν , ο Χαινς , ο Χαντερ , ο Χακετ , κάποιοι Ρώσοι, ο Σαντρος και άλλοι όλοι επιλεχθηκαν από τον ιτουδη τον καιρο που εβγαζαν το ψωμί τους σχεδον αποκλειστικά απο την αμυνα . Εννοείται πως εξελιχθηκαν στη πορεια και επιθετικα . Ουτε μόνο αμυνα αρκει , ούτε μόνο επιθεση , ειδικα η περσινη τσσκα τα συνδυαζε άριστα και τα δυο . Η ισορροπια είναι το μυστικο της επιτυχίας.


Στα του μεταγραφικου πλάνου της αρκούδας Χακετ και Τζειμς αλληλοσυμπληρώνονται τέλεια στη θεση 1 . Εγω θα τον κράταγα και τον στρελνιεκς για 4ο γκαρντ γιατί όχι? Στους ψηλούς μην ξεχνάτε και τον Μπολομποι. Νομιζω χρειάζονται ενα 4αρι(γκιλ ή μπολντεν πχ) κι ενα 2αρι ακομα (Κουρικ αν φυγει απο μπαρτσα) κι ειναι κομπλε . Ίσως χρειαστούν κι εναν ακόμη πλάγιο αν φυγει ο σαντρος που νομιζω θα τον κρατήσει ο ιτουδης.

0
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Ιουν 02, 2020 5:35 pm

ο ιττουδης ειναι της αμερικανικης σχολης εχει επηρεαστει πολυ η φιλοσοφια του απο τα ταξιδια που εκανε στο ντιτροιτ δεν ακολουθει τη λογικη ζοτς . χιγκινς και κλαιμπερν ειναι επιθετικοι παικτες πρωτίστως. προφανως και παιζει και αμυνα αλλα αυτο που τον ενδιαφερει ειναι η επιθεση . θυμισου χρονιες με τεοντοσιτς ντε κολο ντουετο στη περιφερεια ειχε φτασει κοντα 95π μ.ο στη ρεγκιουλαρ σιζον. ο στρελνιεκς δε μενει πολυτραυματιας και δεν εχει ποδια πλεον πιο αργος και απο το ριπλει. εκει κανα κουρικ πιστευω θα χτυπησει.

0
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 12, 2020 1:55 am

Ρώτησαν τον κόουτς Πρίφτη στ' ανοιχτά του ΑΟΠΦ στο Τροκαντερό, πού θα πάει ο Σλουκας, κι απάντησε ότι πλησιάζει CSKA

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 12, 2020 8:05 am

SARAS1989 έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:23 pm
Η τσσκα είναι η μεγαλύτερη ομάδα της Ευρώπης από το 2003 πλην του 2011 συμμετέχει ανελλιπώς στα φάιναλ φορ. Πάντα οι παίκτες που παίζουν εκεί ανήκουν στο τοπ επίπεδο ιδιαίτερα οι πρωταγωνιστές. Οι επιλογές του ιττουδη για τον leading γκαρντ ήταν συγκεκριμένες είτε θα ανανέωνε τον Τζέιμς είτε θα έπαιρνε έναν εκ των σλουκα καλαθη είτε θα έπρεπε να ρισκάρει περιμένωντας κάποια ευκαιρία από νβα. Η επιλογή ήταν προφανής για όποιον καταλαβαίνει πως παίζεται το άθλημα πλέον. Κανείς από τους δύο Έλληνες δε μπορεί να ηγηθεί σε αυτό το επιπέδο. Ο σλουκας φέτος και πέρσι ηττήθηκε κατά κράτος από λαρκιν και ο καλαθης έχει κάνει 2 καλά παιχνίδια σε επίπεδο τοπ 8 τα τελευταία 5 χρόνια. Ο Τζέιμς σκόραρε πέρσι περισσότερους πόντους από ότι έβαλαν σλουκας και καλαθης μαζί.
Η τακτική του ιττουδη είναι ξεκάθαρα επιθετική στόχος του είναι να έχει την πιο αποτελεσματική επίθεση και να κάνει outscore τον αντίπαλο η άμυνα είναι δευτερευουσης σημασίας. Γιαυτό και το δίδυμο βοιντμαν μιλου δεν είναι πρόβλημα για τον ιττουδη. Αντιθέτως εγώ δε μπορώ να φανταστώ πως μπορεί μια άμυνα να τους σταματήσει. Παίζουν και οι δύο πλάτη πρόσωπο και είναι εξαιρετικοί πασερ συν την ικανότητα στο ριμπάουντ. Δε νομίζω ότι χρειάζονται το σιγκλετον εκεί περισσότερο κάποιον σα το μπουκερ θα έλεγα εγώ και κάνα δυο σουτερ στη περίμετρο. Πάντως μια χαρά τεράστιο μπάτζετ θα έχουν μάλλον η κρίση θα χτύπησε μόνο το δγ.
Και γι αυτο θα χανει απο την ομαδα του τσερυ και του μπαντγουιν. Ουτε για φ4 δε θα παει φετος οπως δε θα πηγαινε και περυσι. Αναλογα βεβαια πως το βλεπει κανεις το αθλημα φτιαχνει και διαφορετικα την ομαδα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 12, 2020 8:22 am

Neondreamer έγραψε:
Παρ Ιουν 12, 2020 1:55 am
Ρώτησαν τον κόουτς Πρίφτη στ' ανοιχτά του ΑΟΠΦ στο Τροκαντερό, πού θα πάει ο Σλουκας, κι απάντησε ότι πλησιάζει CSKA
Ήταν στα πολύ ανοιχτά;;; :smile: .

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 9:46 am

Η ΤΣΣΚΑ πάει σε μια πεντάδα James/Hilliard/Clyburn/Shengelia/Milutinov, με τον Hilliard μάλιστα (τον καλύτερο σουτέρ) να μην είναι ακόμη σίγουρος νομίζω.

Εκ πρώτης όψεως μιλάμε για τρομερό ατομικό ταλέντο, αλλά θα είναι σχετικά αργή ομάδα με κακό spacing. O Shengelia νομίζω είναι υπερβολή και πως απλά ένας ψηλός τύπου Singleton στο 4 αφοσιεωμένος απλά στο να σποτάρει για 3ποντα θα ήταν προτιμότερος.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 9:59 am

RipCity έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 9:46 am
Η ΤΣΣΚΑ πάει σε μια πεντάδα James/Hilliard/Clyburn/Shengelia/Milutinov, με τον Hilliard μάλιστα (τον καλύτερο σουτέρ) να μην είναι ακόμη σίγουρος νομίζω.

Εκ πρώτης όψεως μιλάμε για τρομερό ατομικό ταλέντο, αλλά θα είναι σχετικά αργή ομάδα με κακό spacing. O Shengelia νομίζω είναι υπερβολή και πως απλά ένας ψηλός τύπου Singleton στο 4 αφοσιεωμένος απλά στο να σποτάρει για 3ποντα θα ήταν προτιμότερος.
Τον θέλουν 2 χρόνια τώρα τον Γεωργιανό. Πρόπερσι είχαν προσφέρει ένα μύριο στον Κερεχέτα και θα έφταναν -η έφτασαν κιόλας- στο 1.5Μ, αλλά ο Κερεχέτα είχε την επόμενη χρονιά φάιναλ φορ στην πόλη του.
Το ίδιο που συνέβη και πέρσι με τον Μιλουτίνοβ, δηλαδή. Πήραν αυτούς που θέλαν τόσο καιρό.
Οκ, οι 4 πρώτες ομάδες της Ευρώπης (ΤΣΣΚΑ, Μπαρτσλόνα, Ρεάλ και λογικά Εφές- για φέτος, ίσα που..) τηρούν τις αποστάσεις ασφαλείας που επιτάσσει ο covid 19. :)

Εδώ παραθέτω ένα ποστ από τον Φεβρουάριο, όταν μιλάγαμε για δεδομένη αποχώρηση του Σενγκέλια. :wink:

basket72 έγραψε:
Παρ Φεβ 14, 2020 11:01 pm
Σε συνέχεια των ποστ από το thread της ACB όπου με τον Yorgos πιάσαμε (ανάμεσα σε άλλα...) τα θέματα της Μπασκόνια (κι ο Yorgos έκανε μια πολύ καλή ανάλυση/παρουσιάση της κατάσταση στα διοικητικά τς Βασκικής ομάδας, λέγοντας πράγματα που δεν νομίζω να έχουν γραφεί ξανά σε ελληνικά ΜΜΕ/φόρουμ) να πούμε ότι εκεί στη Βιτόρια έχουν σηκώσει ήδη τα μανίκια και καταστρώνουν την ομάδα της επόμενης χρονιάς/ επόμενων χρόνων με βασικό άξονα τη ρηξιακή απόφαση να δώσουν τον Σεγκέλια.
Αν τελικά τον πάρει η Αρμάνι όπως έχει ήδη κυκλοφορήσει, δεν το ξέρουμε θετικά, γιατί μπορεί ΄τελικά να μπει στη μέση και η ΤΣΣΚΑ που τα τελευταία 2 χρόνια τον γυροφέρνει τον Γεωργιανό. Πολύ θα το ήθελε ο Κερεχέτα αυτό, ώστε να πάρει περισσότερα χρήματα.

Από και πέρα, είναι σε συζητήσεις με Μπέντερ και Μπρόκχοφ, όχι τόσο για τη φετινή χρονιά, όσο για τις επόμενες, σκεπτόμενοι ότι αν τους αφήσουν για το καλοκαίρι, θα ανέβει κατά πολύ η τιμή τους. Το έγραψα κι εγώ αυτό για τον Μπρόκχοφ στα θέματα του Ολυμπιακού.


Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 10:18 am

Εγω συμφωνω σχετικα με αυτο που λεει ο ripcity..ο τζειμς εμενα δεν μου κανει για σοβαρος παικτης(ταλενταρα ναι αλλα αν αρχισει τις ατομιστιες του θα βαριουνται οι αλλοι να τρεχουν τσαμπα πανω κατω) και γενικα στα γκαρντ λειπει το κατι εξτρα.. Και αμα ο κλαιμπερν δεν ειναι οσο τουρμπο ηταν πριν χτυπησει και χασει σε αθλητικοτητα μετα και το σενγκελια μιλου θα φαινεται βαρυ.. Πιο πολυ μου κολλαγε ο σιγκλετον διπλα στον μιλου ασχετως οτι ο γεωργιανος ειναι το καλυτερο 4ρι της διοργανωσης εδω και χρονια. Αμα κιολας απο πισω φερει τον μονρο και οχι τον ουντο,ισως τα κανει μανταρα ο ιττουδης και δεν τον σωζει κανεις.

Θα ριχνει τετοιο ξυλο στην αμυνα παντως που του σφαιρο θα τρεχουν τα σαλια του..

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 10:33 am



:banana:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 10:50 am

RipCity έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 9:46 am
Η ΤΣΣΚΑ πάει σε μια πεντάδα James/Hilliard/Clyburn/Shengelia/Milutinov, με τον Hilliard μάλιστα (τον καλύτερο σουτέρ) να μην είναι ακόμη σίγουρος νομίζω.

Εκ πρώτης όψεως μιλάμε για τρομερό ατομικό ταλέντο, αλλά θα είναι σχετικά αργή ομάδα με κακό spacing. O Shengelia νομίζω είναι υπερβολή και πως απλά ένας ψηλός τύπου Singleton στο 4 αφοσιεωμένος απλά στο να σποτάρει για 3ποντα θα ήταν προτιμότερος.
Τρομερό ταλέντο αλλά πόσες μπάλες θέλει αυτή η 5αδα;
Το spacing δεν είναι τόσο θέμα γιατί Σενγκέλια σουτάρει με 39% τις δυο τελευταίες σεζόν, Χίλιαρντ σουτέρ,Τζέιμς αν και δε νομίζω να σουτάρει πάλι τόσο καλά δε νομίζω να πέσει κάτω από το 35% ενω κι ο Κλάιμπερν κάπου εκεί κινείται

Η ΤΣΣΚΑ μένει να κάνει μια κίνηση στο 2(μπορεί και 2 αν φύγει ο Χίλιαρντ, μπορεί και καμία αν μείνει τελικά ο Στρέλνιεκς) και μια στο 5 εκτός αν θεωρηθεί και για λόγους μπάτζετ ότι με Σενγκέλια, Μιλουτίνοφ, Φόιτμαν, Μπολομπόι, Βορόντσεβιτς, Αντόνοφ είναι οκ για το 4-5 αφού Μπολομπόι, Φόιτμαν και Σενγκέλια παίζουν και 4 και 5 ενω αν χρειαστεί παίζει 4 κι ο Κλάιμπερν

Το ρόστερ θα μπορούσε να μείνει έτσι αν προτίμησαν αντί να μοιράσουν το μπάτζετ για 4 και 5 να τα δώσουν όλα για Σενγκέλια.
Πάντως αν πάρουν κι άλλον κι είναι επιπέδου Ούντο ή έστω Μονρό όχι μείωση μπάτζετ δε θα έχουν, θα έχουν κι αύξηση τεράστια

Η 5αδα τους θα είχε πολύ περισσότερο νόημα με Ούντο αντί Μιλουτίνοφ

Κι ο Σενγκέλια δε μου κολλάει τόσο με αυτή τη 5αδα

Γενικά μου φαίνεται περίεργο, το στήσιμο του ρόστερ Αρμανίζει επικίνδυνα

Αν έμεναν όπως είναι τώρα:
1)Τζέιμς, Χάκετ, Ούκχοφ
2)Χίλιαρντ, Στρέλνιεκς, Σαντ Ρος
3)Κλάιμπερν, Κουρμπάνοφ
4)Σενγκέλια, Φόιτμαν,Βορόντσεβιτς, Αντόνοφ
5)Μιλουτίνοφ,Μπολομπόι

14 παίκτες με Ούκχοφ και Αντόνοφ να μένουν εκτός 12αδας.
Νομίζω αριθμητικά τουλάχιστον αρκετό είναι να κλείσει κι έτσι...

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 10:53 am

Zoys έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 10:33 am


:banana:
Μάλλον εννοούσε ότι ενώ θα έκανε αύξηση στο μπάτζετ 150%, με το 30% μείωση η αύξηση πέφτει στο 100%.

Με το Σενγκέλια you can't go wrong. Αν χρειαστεί θα κάνει το χαμάλη, θα δέρνει, θα σπρώχνει και για το Μιλού, Ευρωλίγκα θέλει ο άνθρωπος και τη δικαιούται την ευκαιρία.
Εμένα ο Χίλιαρντ ντεν με τρελαίνει πάντως.

ΠΑρεμπιπτόντως, το FFP έχει ανασταλεί για του χρόνου, οπότε όσοι ήταν να ρίξουν φράγκα ευκαιρία βρίσκουν να το κάνουν τώρα αντί για το επόμενο καλοκαίρι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 10:55 am

Με τον ερχομό Σεγκελια νομιζω πως ο πρώην συμπαίκτης του ο Βοιγκτμαν θα πρεπει να επιστρέψει τη φυσική του θέση , δηλαδη το 5 και να ανοίγει το γηπεδο από εκεί. Η Τσσκα στη θέση 1 και 3,4,5 ειναι πλήρης πλέον, δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Ειναι κενή προς το παρόν όμως στο 2. Ο Χιλιαρντ αποτελεί παρελθόν (ο Ναναλι θα ήταν καλος αντικαταστάτης του) , ενώ ερώτημα αποτελεί το τι θα γινει και με τον Στρελνιεκς. Σε μορφή ροστερ :


Τζέιμς , Χακετ
(2 παικτες)
Κλαιμπερν , Σαντρος , Κουρμπανοφ
Σεγκελια , Βορονσεβιτς
Μιλουτινοφ , Βοιγκτμαν , Μπολομποι

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”