Euroleague 2020-2021 off-topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 6:39 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 6:36 pm
ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 6:23 pm


Ιιιιιιιιιρκούτσκ!!!!! :D Τυχερέ θα δεις και τη λίμνη Αράλη! :+1:
Η Αραλη δεν ειναι στη Σιβηρια, ειναι μεταξυ Καζακσταν και Ουζμπεκισταν.
Μηπως εννοεις τη Βαϊκαλη ;
Σωστός ο Reaper :D Βαϊκάλη το ορθόν. Αυτό δεν αλλάζει πόσο τον ζηλεύω τον μπαγάσα το yorgos για το ταξίδι που θα κάνει. :)

Edit: Το ότι ο Williams θα έσωζε τη χρονιά στη Valencia δεν το περίμενε ούτε ο ίδιος ο παίκτης!!!

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 9:26 pm

Παραθετω το πιο πιθανο σεναριο :

Νικη Εφες στο Μιλανο.
Νικη Μπαρτσελονα με Μπαγερν.
Νικη Ρεαλ επι της χωρις Ντε Κολο και Βεσελι Φενερ.
Νικη ΤΣΣΚΑ ειτε με Βιλερμπαν, ειτε με ΠΑΟ, ειτε και με τους 2.
Νικη Ζενιτ με Μακαμπι και νικη Ζενιτ με ΠΑΟ.

Σε αυτη την περιπτωση εχουμε

1. Μπαρτσελονα 25-9
2. ΤΣΣΚΑ 24-10 ή 23-11 (1-1 και εχει την διαφορα με Εφες σε αυτο το σεναριο)
3. Εφες 23-11
4. Μιλανο 20-14 (6-2 με τις ισοβαθμες, 2-0 με τη Ρεαλ)
5. Ρεαλ 20-14 (6-2 με τις ισοβαθμες, 0-2 με τη Μιλανο)
6. Φενερ 20-14 (4-4 με τις ισοβαθμες)
7. Ζενιτ 20-14 (2-6 με τις ισοβαθμες, 1-1 και εχει τη διαφορα με Μπαγερν)
8. Μπαγερν 20-14 (2-6 με τις ισοβαθμες, 1-1 και χανει τη διαφορα απο Ζενιτ)

Σε περιπτωση που η Ζενιτ δεν κανει 2/2 αλλα 1/2 :

1. Μπαρτσελονα 25-9
2. ΤΣΣΚΑ 24-10 ή 23-11 (1-1 και εχει την διαφορα με Εφες σε αυτο το σεναριο)
3. Εφες 23-11
4. Μιλανο 20-14 (5-1 με τις ισοβαθμες)
5. Ρεαλ 20-14 (4-2 με τις ισοβαθμες)
6. Φενερ 20-14 (2-4 με τις ισοβαθμες)
7. Μπαγερν 20-14 (1-5 με τις ισοβαθμες)
8. Ζενιτ/Μπασκονια/Βαλενθια 19-15

Η Ζενιτ εχει την ισοβαθμια με την Μπασκονια, τη χανει απο τη Βαλενθια.

Αυτα τα δυο σεναρια φτιαχνουν το ιδανικο για μενα (που αντιπαθω σφοδρα τη Φενερ) Εφες-Φενερ στην 8αδα, με τη Φενερ χωρις Ντε Κολο και Βεσελι πιθανως, κοντρα στον Αταμαν που τους εχει αχτι !

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 9:45 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 9:26 pm
Παραθετω το πιο πιθανο σεναριο :

Νικη Εφες στο Μιλανο.
Νικη Μπαρτσελονα με Μπαγερν.
Νικη Ρεαλ επι της χωρις Ντε Κολο και Βεσελι Φενερ.
Νικη ΤΣΣΚΑ ειτε με Βιλερμπαν, ειτε με ΠΑΟ, ειτε και με τους 2.
Νικη Ζενιτ με Μακαμπι και νικη Ζενιτ με ΠΑΟ.

Σε αυτη την περιπτωση εχουμε

1. Μπαρτσελονα 25-9
2. ΤΣΣΚΑ 24-10 ή 23-11 (1-1 και εχει την διαφορα με Εφες σε αυτο το σεναριο)
3. Εφες 23-11
4. Μιλανο 20-14 (6-2 με τις ισοβαθμες, 2-0 με τη Ρεαλ)
5. Ρεαλ 20-14 (6-2 με τις ισοβαθμες, 0-2 με τη Μιλανο)
6. Φενερ 20-14 (4-4 με τις ισοβαθμες)
7. Ζενιτ 20-14 (2-6 με τις ισοβαθμες, 1-1 και εχει τη διαφορα με Μπαγερν)
8. Μπαγερν 20-14 (2-6 με τις ισοβαθμες, 1-1 και χανει τη διαφορα απο Ζενιτ)

Σε περιπτωση που η Ζενιτ δεν κανει 2/2 αλλα 1/2 :

1. Μπαρτσελονα 25-9
2. ΤΣΣΚΑ 24-10 ή 23-11 (1-1 και εχει την διαφορα με Εφες σε αυτο το σεναριο)
3. Εφες 23-11
4. Μιλανο 20-14 (5-1 με τις ισοβαθμες)
5. Ρεαλ 20-14 (4-2 με τις ισοβαθμες)
6. Φενερ 20-14 (2-4 με τις ισοβαθμες)
7. Μπαγερν 20-14 (1-5 με τις ισοβαθμες)
8. Ζενιτ/Μπασκονια/Βαλενθια 19-15

Η Ζενιτ εχει την ισοβαθμια με την Μπασκονια, τη χανει απο τη Βαλενθια.

Αυτα τα δυο σεναρια φτιαχνουν το ιδανικο για μενα (που αντιπαθω σφοδρα τη Φενερ) Εφες-Φενερ στην 8αδα, με τη Φενερ χωρις Ντε Κολο και Βεσελι πιθανως, κοντρα στον Αταμαν που τους εχει αχτι !
Μελετάω κάτι ζόρικες γλώσσες οπότε δεν έχω μυαλό για σενάρια. Ενδεχομένως δεν έχω μυαλό- έτσι κι αλλιώς, δηλαδή.
Για κάποιον λόγο δεν τη γουστάρω ούτε εγώ τη Φενέρ. Κι ας είμαι θαυμαστής του Ομπράντοβιτς, του Σλούκα, του Ντε Κολό, του Βέσελι, του Ούντο και του Μπόγκντα.
΄Να φταεί εκείνη η νύχτα του τελικού στο γήπεδό τους. Που από την πρώτη περίοδο και μετά ήταν σα να παίζουν άντρες εναντιόν του εφηβικού;
Ή επειδή ξόδευε αβέρτα λεφτά.
Δεν ξέρω αλλά κι εγώ προτιμώ Εφές. Σε αυτήν έχω ποντάρει από την αρχή, άλλωστε. :wink:

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 10:45 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 9:45 pm

Για κάποιον λόγο δεν τη γουστάρω ούτε εγώ τη Φενέρ. Κι ας είμαι θαυμαστής του Ομπράντοβιτς, του Σλούκα, του Ντε Κολό, του Βέσελι, του Ούντο και του Μπόγκντα.
΄Να φταεί εκείνη η νύχτα του τελικού στο γήπεδό τους. Που από την πρώτη περίοδο και μετά ήταν σα να παίζουν άντρες εναντιόν του εφηβικού;
Ή επειδή ξόδευε αβέρτα λεφτά.
Δεν ξέρω αλλά κι εγώ προτιμώ Εφές. Σε αυτήν έχω ποντάρει από την αρχή, άλλωστε. :wink:
Εγω ξερω γιατι δε μου αρεσει η Φενερ:

1) Γιατι μου ειναι αντιπαθης ο Ομπρατοβιτς που συνδεθηκε με τα καλα χρονια της
2) Γιατι απολαμβανε τρελης ευνοιας, απο σφυριγματα εως διοργανωση final 4, μεχρι να πιασουν τοπο τα λεφτα της Turkish Airlines στη διοργανωση και να το σηκωσει. Πρακτικα ειχε ενα πορτοφολι που θα εβγαζε ολο και περισσοτερα λεφτα μεχρι να το παρουνε.
3) Γιατι ξερεις τι λενε, τα ομωνυμα απωθουνται : οι οπαδοι τους ειναι σχεδον κοπια των Ελληνων οπαδων, και δε μ αρεσει καθολου να εχουν αντιστραφει οι ρολοι που ειχαμε τις εποχες που αυτοι ηταν καρπαζοεισπρακτορες και εμεις καναμε back to back.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:19 pm

Γαργαλιστικές λεπτομέρειες για αυτούς που τους αρέσουν οι αριθμοί και οι συμπτώσεις. :ugeek: :P

1. Η "μισητη" CSKA :mrgreen: έχει να αποκλειστεί σε σειρά play-offs από το 1998-1999 όταν την απέκλεισε με 2-0 νίκες η Cibona του Giricek (παιχτούρα από τις λίγες).

2. Η Real τις τρεις τελευταίες φορές που είχε μειονέκτημα έδρας αποκλείστηκε και τις τρεις (δεν έχω στοιχεία για πιο πίσω μπορεί να είναι και παραπάνω). Το 2009 από τον Ολυμπιακό του Γιαννάκη, το 2010 από τη Barcelona του Pascual και το 2016 με σκούπα από τη Fener του Obradovic.

3. Η Armani το 2014 είχε ξανά το πλεονέκτημα της έδρας, αντιμετώπισε τη Maccabi του Rice. Μαντέψτε ποιος προκρίθηκε και ποιος σήκωσε την κούπα! H Maccabi του Rice με αυτόν MVP. Έρχεται ο Baldwin ο Τέταρτος! :D :P

4. Τέλος η Fener για δεύτερη φορά θα βρεθεί με μειονέκτημα έδρας, η πρώτη ήταν με τη Siena το 2008. Τότε αποκλείστηκε, τώρα; :?:

Με αυτά και με αυτά που λένε στο χωριό μου, η Real, Fener και Armani την έχουν βαμμένη!! :banana:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:35 pm

η ρεαλ ειχε μειονεκτημα εδρας και το 2018, οπου εκανε το μπρεικ μεσα στο οακα και μετα πηγε και το σηκωσε.


τα ζευγαρια ειναι:

Μπαρτσελόνα – Ζενίτ ή Βαλένθια
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Φενέρμπαχτσε
Αναντολού Εφές - Ρεάλ
Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν

- ο τσαβι παιζει πλειοφ απεναντι στην μπαρτσελονα! δεν νομιζω να δυσκολευτουν πολυ οι καταλανοι
- τσσκα με φενερ μεγαλο ντερμπι. θα πω τσσκα
- η εφες θα δυσκολευτει με την ρεαλ και νομιζω στο τελος θα την αποκλεισει. για μενα η εφες ειναι το φαβορι για την κουπα εφοσον ειναι σε καλη κατασταση.
- η μιλανο μπηκε επιτελους 8αδα και θεωρητικα ειναι και τυχερη στη διασταυρωση. εκει πιστευω θα γινει η εκπληξη και θα περασει η μπαγερν

*εχω δεδομενο οτι θα μας κερδισει η ζενιτ τη δευτερα

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:37 pm

Ποιον βλέπετε ως αντικαταστατη του Μισιτς στην Εφες?

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 9:41 pm

Είχα την εντύπωση πως η Real είχε πλεονέκτημα το 2018 :oops: , σωστή η επισήμανση.
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:37 pm
Ποιον βλέπετε ως αντικαταστατη του Μισιτς στην Εφες?
Ψηφίζω τον Walkup.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:34 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:41 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 9:37 pm
Ποιον βλέπετε ως αντικαταστατη του Μισιτς στην Εφες?
Ψηφίζω τον Walkup.
Εγώ γιατί τον κόβω για Μπαρτσελόνα αντι του Βέστερμαν και σούπερ διδυμάκι με Νικ στον άσσο;

Όποιον και να φέρει η Εφές θα δυσκολευτεί να καλύψει το κενό του Μίσιτς. Κανά Χένρι ίσως αν δεν τον προλάβει η Ρεάλ.

Τα ζευγάρια των πλέι οφ λίγο νερόβραστα μου κάνουν εκ πρώτης όψεως. Είχα ψηθεί για Τούρκικο ντέρμπι, για καμιά Μπασκόνια απέναντι στη Μπαρτσελόνα, για κανά Αρμάνι-Ρεάλ αλλά τζίφος. Μακάρι να πέσω έξω και να δούμε δυνατές μάχες αλλά μόνο το Εφές-Ρεάλ κάτι λέει. Βλέπω όσους έχουν το πλεονέκτημα να περνάνε αλλά ψήνομαι φουλ για Μπάγερν στο Φ4.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:51 pm

A.CAB II έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 10:34 pm
Εγώ γιατί τον κόβω για Μπαρτσελόνα αντι του Βέστερμαν και σούπερ διδυμάκι με Νικ στον άσσο;

Όποιον και να φέρει η Εφές θα δυσκολευτεί να καλύψει το κενό του Μίσιτς. Κανά Χένρι ίσως αν δεν τον προλάβει η Ρεάλ.

Τα ζευγάρια των πλέι οφ λίγο νερόβραστα μου κάνουν εκ πρώτης όψεως. Είχα ψηθεί για Τούρκικο ντέρμπι, για καμιά Μπασκόνια απέναντι στη Μπαρτσελόνα, για κανά Αρμάνι-Ρεάλ αλλά τζίφος. Μακάρι να πέσω έξω και να δούμε δυνατές μάχες αλλά μόνο το Εφές-Ρεάλ κάτι λέει. Βλέπω όσους έχουν το πλεονέκτημα να περνάνε αλλά ψήνομαι φουλ για Μπάγερν στο Φ4.
Μαζί σου για Barca! Την επιθυμία μου εξέφρασα καθώς σωματοδομικά και όχι μόνο ο Walkup μου κάνει για να παίξει δίπλα στον Larkin. Θα δούμε πως θα τελειώσει και η σεζόν για αυτές τις ομάδες διότι μπορεί μια επιτυχία ή μια αποτυχία να αλλάξει άρδειν της ισορροπίες και τον προγραμματισμό.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 10:55 pm

Παίδες η Έφες δεν ξέρουμε αν θα βαρέσει κανόνι τον επόμενο χρόνο. Το λέγαμε από πέρσι ότι με τα χίλια ζόρια θέλουν να κρατήσουν τον κορμό μετά το κάζο της πανδημίας πέρσι που τους στέρησε πολύ πιθανή κούπα και 1000% σίγουρο MVP στον Λάρκιν.

Ενδεχομένως να έχουμε πολύ σοβαρές ανακατατάξεις(π.χ και Λάρκιν εκτός;) αν πάρουν την κούπα- εκτός κι αν αυτό τους δώσει χορηγούς κλπ. Δεν το βλέπω πολύ πιθανό όμως.

Κατά τ' 'άλλα μάλλον θα πάνε σε άλλο πρότυπο μιας και ο Μίσιτς είναι φέτος ο καλύτερος γκαρντ στην Ευρώπη.
Ο Γουόκαπ σε όλες τις ομάδες ταιριάζει, ο Σάρας τον ξέρει καλύτερα απ' 'όλους-σίγουρα!

Ο Χένρι έχει ήδη κλείσει στη Ρεάλ.

BillyPao

allstar
Reactions: 1419
Δημοσιεύσεις: 3521
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Απρ 09, 2021 11:26 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 10:55 pm
Παίδες η Έφες δεν ξέρουμε αν θα βαρέσει κανόνι τον επόμενο χρόνο. Το λέγαμε από πέρσι ότι με τα χίλια ζόρια θέλουν να κρατήσουν τον κορμό μετά το κάζο της πανδημίας πέρσι που τους στέρησε πολύ πιθανή κούπα και 1000% σίγουρο MVP στον Λάρκιν.

Ενδεχομένως να έχουμε πολύ σοβαρές ανακατατάξεις(π.χ και Λάρκιν εκτός;) αν πάρουν την κούπα- εκτός κι αν αυτό τους δώσει χορηγούς κλπ. Δεν το βλέπω πολύ πιθανό όμως.

Κατά τ' 'άλλα μάλλον θα πάνε σε άλλο πρότυπο μιας και ο Μίσιτς είναι φέτος ο καλύτερος γκαρντ στην Ευρώπη.
Ο Γουόκαπ σε όλες τις ομάδες ταιριάζει, ο Σάρας τον ξέρει καλύτερα απ' 'όλους-σίγουρα!

Ο Χένρι έχει ήδη κλείσει στη Ρεάλ.
Ο όμιλος που έχει στην ιδιοκτησία του την Εφές (Anadolu Group), είναι ένας από τους πιο ισχυρούς οικονομικά ομίλους στην Τουρκία και έχει επηρεαστεί ελάχιστα από την οικονομική κρίση στην Τουρκία. Οπότε κανένα κανόνι δεν θα βαρέσει η Εφές την επόμενη σεζόν, και αν φύγει ο Μίσιτς θα τον αντικαταστήσει με άλλο πρωτοκλασάτο γκαρντ. Μη συγχέουμε την περίπτωση της με αυτή της Φενέρμπαχτσε.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 11:41 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 09, 2021 11:26 pm
[
Ο όμιλος που έχει στην ιδιοκτησία του την Εφές (Anadolu Group), είναι ένας από τους πιο ισχυρούς οικονομικά ομίλους στην Τουρκία και έχει επηρεαστεί ελάχιστα από την οικονομική κρίση στην Τουρκία. Οπότε κανένα κανόνι δεν θα βαρέσει η Εφές την επόμενη σεζόν, και αν φύγει ο Μίσιτς θα τον αντικαταστήσει με άλλο πρωτοκλασάτο γκαρντ. Μη συγχέουμε την περίπτωση της με αυτή της Φενέρμπαχτσε.
Θα το ψάξω για τον όμιλο και θα επανέλθω. Στο μεταξύ όμως κράτα αυτό, μιας και δεν παίζει πάντα ρόλο πόσο ισχυρός είναι ο -χ επενδυτής πίσω από από κάθε ομάδα, αλλά πόσα χρήματα είναι διατεθειμένος να ξοδέψει στο αθλητικό κομμάτι.

προς το παρόν επισυνάπτω τούτο εδώ το έγκυρο και φρέσκο συνάμα :) :wink: :https://www.eurohoops.net/en/euroleague ... xt-season/

Για όσους βαριούνται να ανοίγουν σύνδεσμο, μιλάει ο GM της Έφες και ανακοινώνει 30-40% μείωση στον φετινό προϋπολογισμό. Κι όχι η Έφες δεν ανήκει στις ομάδες αυτές που γέμιζαν γήπεδα και γενικά ζούσαν από τον κόσμο της σε διάφορα επίπεδα. Μιας και δεν έχει κόσμο, καθότι δεν διαθέτει ποδοσφαιρικό κοινό. :oops:

tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 6:47 am

Αν η ζενιτ κερδίσει τον ΠΑΟ και ο ολυμπιακός δεν ανέβει στην Α1 θα έχουμε 2 ομάδες στην ευρωλίγκα που δεν θα παίζουν πρωτάθλημα. Παρόλο της προβλέψεις και τις κατάρες του dpg μια χαρά τα πήγε η ευρωλίγκα και φέτος πολύ καλό πρωτάθλημα με πολύ μεγάλο ανταγωνισμό και πολύ καλό θέαμα, τουλάχιστον είχαμε και κάτι ευχάριστο να περνάμε το χρόνο μας μέσα στην καραντίνα.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 9:10 am

tarp7 έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 6:47 am
Αν η ζενιτ κερδίσει τον ΠΑΟ και ο ολυμπιακός δεν ανέβει στην Α1 θα έχουμε 2 ομάδες στην ευρωλίγκα που δεν θα παίζουν πρωτάθλημα. Παρόλο της προβλέψεις και τις κατάρες του dpg μια χαρά τα πήγε η ευρωλίγκα και φέτος πολύ καλό πρωτάθλημα με πολύ μεγάλο ανταγωνισμό και πολύ καλό θέαμα, τουλάχιστον είχαμε και κάτι ευχάριστο να περνάμε το χρόνο μας μέσα στην καραντίνα.
Δεν κατάλαβα σε ποια ομάδα αναφέρεσαι.
Υπάρχει κι άλλη ομάδα που δεν παίζει σε λίγκα;

-Παρεμπιπτόντως θεωρώ απίθανο να μην παίξει στην Α1 ο Ολυμπιακός. Του δίνω 1% όσο δίνω και σε παραμονή Σπανούλη. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”