20ή αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 3:03 pm

Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-Ρεάλ 19:00
Φενερμπαχτσέ-Μπαρτσελόνα 19:45
Μακάμπι-Μιλάνο 21:05

Παρασκευή
ΤΣΣΚΑ-Μπασκόνια 19:00
Ζενίτ-Βαλένθια 19:00
Εφές-Βιλερμπάν 19:30
Ερυθρός Αστέρας-Άλμπα 20:00
Ολυμπακός-Μπάγερν 20:30
Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις 21:30

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 7:55 pm

Η Φενερ καμια απ τις τοπ7 δεν εχει κερδισει , αλλα νταξει, καθε φορα που κανει 2 σερι νικες με μικρες ξεσηκωνεται στα Ελληνικα ΜΜΕ και social ενα ανεξηγητο hype οτι ξυπνησε το θηριο, τωρα θα τα σαρωσει ολα, σιγουρα κατι εχει στο μυαλο του ο Ζοτς κλπ.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 8:01 pm

Reaper έγραψε:
Πέμ Ιαν 16, 2020 7:55 pm
Η Φενερ καμια απ τις τοπ7 δεν εχει κερδισει , αλλα νταξει, καθε φορα που κανει 2 σερι νικες με μικρες ξεσηκωνεται στα Ελληνικα ΜΜΕ και social ενα ανεξηγητο hype οτι ξυπνησε το θηριο, τωρα θα τα σαρωσει ολα, σιγουρα κατι εχει στο μυαλο του ο Ζοτς κλπ.


παρακολούθησα προσεκτικά το παιχνίδι...
ο Πέσιτς υπήρχαν στιγμές που στραγγάλισε αμυντικά την Φενέρ...
η οποία Φενέρ όσο και να λέμε τελικά για τον Ζοτς δεν έχει σχέση με άλλες χρονιές..


υ.γ
brandon Davies έρωτας...... :smile:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 8:44 pm

Η Μακαμπι ειναι τοσο ωραία ομαδα. Παίζει και άμυνα και επίθεση . Παίζει με σουτ αλλα και μέσα στη ρακετα. Πιο τρελά κάποιες φορες με το ένστικτο το παικτών, αλλά και με ωραια συστήματα του προπονητή . Μπράβο Σφαιρο πραγματικά φοβερή δουλειά, ακόμα και σημερα με Αρμανι που δεν σε συντρίβει με την επίθεση το κάνει με την άμυνα.. Μακαρι να παει φαιναλ 4 ετσι και για την αλλαγή μην έχουμε ολο ρεαλ τσσκα φενερ καθε χρόνο. Φέτος θα'ναι λιγο αλλιώς

1
1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 8:47 pm

Crash95 έγραψε:
Πέμ Ιαν 16, 2020 8:44 pm
Η Μακαμπι ειναι τοσο ωραία ομαδα. Παίζει και άμυνα και επίθεση . Παίζει με σουτ αλλα και μέσα στη ρακετα. Πιο τρελά κάποιες φορες με το ένστικτο το παικτών, αλλά και με ωραια συστήματα του προπονητή . Μπράβο Σφαιρο πραγματικά φοβερή δουλειά, ακόμα και σημερα με Αρμανι που δεν σε συντρίβει με την επίθεση το κάνει με την άμυνα.. Μακαρι να παει φαιναλ 4 ετσι και για την αλλαγή μην έχουμε ολο ρεαλ τσσκα φενερ καθε χρόνο. Φέτος θα'ναι λιγο αλλιώς
:goodpost:

δεν σου κρύβω , ότι λιμπίζομαι έναν τελικό (εφ όσον φυσικά δεν πάει ο Παναθηναικός εεεε.... :P ) μεταξύ Μακαμπαίων και Μαδριλένων...
Νομίζω θα είναι ο πιο ενδιαφέρον τελικός..
θέλω πολύ να δω τον Φακούντο να τρώει ταπίδι από τον Acy και να μπλέκουν σε καυγά.... :boxing:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 9:30 pm

john wick έγραψε:
Πέμ Ιαν 16, 2020 8:01 pm

υ.γ
brandon Davies έρωτας...... :smile:
Το ξέρει ο Μπράντον; :P

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 9:36 pm

:lol: :lol: :lol:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 9:40 pm

Να πούμε και καμιά χαζομάρα, Johnny μου. :smile:
Κι εγώ τον έχω στο top5 των σέντερ στην Ευρωλίγκα μαζί με Μίλου, Βέσελι, Ταβάρες, Γκουντάιτις.
* Τα λέγαμε χθες - προχθές για τη Χίμκι, αν βάλει λίγο μυαλό ο Αλεξέι-ς (μοίρασε 13 ασίστ απόψε. δέκα παρά μία, είχε μόνο στο πρώτο μέρος)μπορούν να νικήσουν τον οποιοδήποτε. Θα μου πεις είναι αυτό δυνατό επί μονίμου; ΄΄Οχι δεν είναι. :smile:
Δεν τους βγήκε φέτος κι η ιστορία με τον Τιμόθεο τον γίγαντα. Θα μπορούσε να τους είχε βοηθήσει για ένα τεταρτάκι το παιχνίδι.

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 9:50 pm

νομίζω απ όλους αυτούς που (σωστά) έβαλες είναι ο καλύτερος...σίγουρα ο πιο all around...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 16, 2020 10:09 pm

Ναι, κοντά είναι όλοι τους, αλλά ο Μίλου φέτος είναι καλύτερος (σε νούμερα τουλάχιστον...) και παίζει σε ομάδα -γιαπί. :smile:
Ο Σέρβος έχει ψηλότερο ταβάνι απ' όλους. Αν πάει στον Πόποβιτς από το καλοκαίρι θα βελτιωθεί κι άλλο.
Πέρσι ήταν ο Βέσελι. Αν αυτός κι ο Γκουντάιτις δεν είχαν τους τραυματισμούς τους πιθανά να είχαμε άλλα δεδομένα. Ο Ντέιβις μου αρέσει γιατί ξέρει πολύ μπάσκετ. Ο Ταβάρες από την άλλη είναι φόβος και τρόμος σε μια Ρεάλ που έχει και τον Μίκι που κι αυτός κοντά στην πεντάδα είναι σε αξία.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 1:55 am

Tα δοκίμασε όλα ο Λάσο, και Ταβαρες-Μίκι μαζί και τίποτις. Ειδικά για τέτοιο ματς πάντως, ο Ράντολφ έλειπε, από τους λίγους που μπορούν να τρέξουν στην περιφέρεια με άνεση για μαρκάρισμα.

Όταν ο Σβεντ έχει καλό shot selection πετάνε εντός έδρας. Το θέμα είναι ότι 6 στις 10 κάνει ό,τι όνειρο είδε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 11:24 am

Η Μπαρτσελόνα είναι η πιο ποιοτική ομάδα της Ευρωλίγκας δεν νομίζω ότι υπάρχει αμφιβολία σε αυτό.
Όμως με Πέσιτς πάγκο δεν μου εμπνέει σιγουριά ότι δεν θα έρθει κατάρρευση στους 8(αν πέσει με αντίπαλο Ζοτς η Μεσίνα) σε σειρά 5 αγώνων ή στο φάιναλ 4.
Όσο για την Φενέρ είναι περίπου σίγουρο ότι θα είναι στους 8(νομίζω όλοι πιστεύουμε ότι θα κάνει 1-2 νίκες παραπάνω από Βαλένθια,Χίμκι,Ερυθρό) και παίζεται αν θα είναι 7-8η η ακόμα και 6η(χλωμό λογικά).

Πλέον έχει και βάθος με τις 2 προσθήκες και για πρώτη φορά έχει όλους τους παίκτες μαζί με την επιστροφή και του Βέσελυ
Έχουν όλο τον χρόνο να δέσουν μέχρι τον Απρίλη και τότε όποιος κι αν πέσει μαζί τους δεν θα περάσει εύκολα,ο Ζοτς είτε με πλεονέκτημα είτε με μειονέκτημα σε όποια φάση κι αν ήταν η ομάδα του έχει να αποκλειστεί στους 8 από το 2006 απέναντι στην Ταού και η ποιότητα της Φενέρ δεν αμφισβητείται.

Υ.Γ.Μόνο εμένα το Χίμκι-Ρεάλ στο λίγο που είδα μου φάνηκε σαν να μην φάνηκε να καίγεται κιόλας να το κερδίσει η Ρεάλ με τον Λάσο να νοιάζεται περισσότερο να ξεκουράσει όσους έπαιξαν πολύ με ΤΣΣΚΑ;

0
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 7:29 pm

Δε ξέρω αν το καταλάβατε. Αλλα η Βαλένθια ήσυχα και αθόρυβα ειναι πλεον στο 10-10 και στην 7η θέση, παροτι εχασε απτον Οσφπ πριν μια βδομάδα τωρα με δυο διπλά στη Ρωσία ανέβηκε πολύ!!!

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 8:59 pm

pan24 έγραψε:
Παρ Ιαν 17, 2020 11:24 am
Η Μπαρτσελόνα είναι η πιο ποιοτική ομάδα της Ευρωλίγκας δεν νομίζω ότι υπάρχει αμφιβολία σε αυτό.
Όμως με Πέσιτς πάγκο δεν μου εμπνέει σιγουριά ότι δεν θα έρθει κατάρρευση στους 8(αν πέσει με αντίπαλο Ζοτς η Μεσίνα) σε σειρά 5 αγώνων ή στο φάιναλ 4.
Όσο για την Φενέρ είναι περίπου σίγουρο ότι θα είναι στους 8(νομίζω όλοι πιστεύουμε ότι θα κάνει 1-2 νίκες παραπάνω από Βαλένθια,Χίμκι,Ερυθρό) και παίζεται αν θα είναι 7-8η η ακόμα και 6η(χλωμό λογικά).

Πλέον έχει και βάθος με τις 2 προσθήκες και για πρώτη φορά έχει όλους τους παίκτες μαζί με την επιστροφή και του Βέσελυ
Έχουν όλο τον χρόνο να δέσουν μέχρι τον Απρίλη και τότε όποιος κι αν πέσει μαζί τους δεν θα περάσει εύκολα,ο Ζοτς είτε με πλεονέκτημα είτε με μειονέκτημα σε όποια φάση κι αν ήταν η ομάδα του έχει να αποκλειστεί στους 8 από το 2006 απέναντι στην Ταού και η ποιότητα της Φενέρ δεν αμφισβητείται.

Υ.Γ.Μόνο εμένα το Χίμκι-Ρεάλ στο λίγο που είδα μου φάνηκε σαν να μην φάνηκε να καίγεται κιόλας να το κερδίσει η Ρεάλ με τον Λάσο να νοιάζεται περισσότερο να ξεκουράσει όσους έπαιξαν πολύ με ΤΣΣΚΑ;


H Ρεάλ σαν να πλήρωσε την επάνοδο του Γιουι-Γιουλ και Ρέγες. :smile:
Φαίνεται να υπάρχει ένα θέμα στο pg για την υπερπλήρη στις άλλες θέσεις Ρεάλ. Ο Γιουι δεν δείχνει να γυρνάει στα προ τραυματισμού του επίπεδα (τουναντίον) κι ο Λαπροβίτολα δεν φαίνεται να μπορεί να σταθεί επάξια στο κορυφαίο επίπεδο σε μια ομάδα με τους αυτοματισμούς της Ρεάλ.

Το pg είναι η θέση από την οποία κρίνονται πάρα πολλά στα κρίσιμα παιχνίδια και μονάχα για αυτόν τον λόγο θα έδινα ένα αβαντάζ σε Εφές με το δίδυμο Λάρκιν 9καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη)- Μίσιτς και της Μπάρτσα εφόσον γυρίσουν σε νορμάλ κατάσταση οι Πάγκος και Ερτέλ.
Αλλιώς ψηφίζω Ρεάλ. Έχει τη μεγαλύτερη ομοιογένεια και την καλύτερη γραμμή ψηλών (4 και 5 )στην Ευρωλίγκα.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 10:54 pm

Στο μεταξύ ο Λάρκιν για τρίτη συνεχή αγωνιστική mvp. Τι κάνει ο τύπος εδώ και έναν χρόνο περίπου; Δεν τους βλέπει τους υπόλοιπους μιλάμε. Αν έχει την υγειά του τον βλέπω να τα παίρνει όλα φέτος όπως ο Ντόνσιτς πριν φύγει για ΝΒΑ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”