Τελικός FINAL 4 2022- Real Madrid vs Anadolu Efes

Συντονιστής: Captains

Νικητής Euroleague

Το δημοψήφισμα λήγει την Δευ Μάιος 23, 2022 11:32 am

Real Madrid
5
45%
Anadolu Efes
6
55%
 
Σύνολο ψήφων: 11
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 9:50 pm

Εμένα στο χωριό μου κάνουνε φάουλ γρήγορα στη κατεβασιά και στα καπάκια νέο φάουλ με πίεση στη μπάλα μήπως και τη κλέψουν κι όλας για να χουν χρόνο μετά να εκδηλώσουν και καμιά επίθεση της προκοπής....Το να νομίζεις ότι σε 3 δεύτερα θα κάνεις επίθεση απο coast to coast και ότι θα βγάλεις και σουτ με νορμάλ προυποθέσεις είναι ηλίθιο και αδύνατον!Χίλιες φορές να κάνεις 3 σερί απανωτά φάουλ να τους στείλεις στις βολές παρά αυτό.Εντύπωση μου κανε πως βραχυκυκλώνουν τόσο έμπειροι προπονητές υπό πίεση.....

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 77
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 11:00 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 9:50 pm
Εμένα στο χωριό μου κάνουνε φάουλ γρήγορα στη κατεβασιά και στα καπάκια νέο φάουλ με πίεση στη μπάλα μήπως και τη κλέψουν κι όλας για να χουν χρόνο μετά να εκδηλώσουν και καμιά επίθεση της προκοπής....Το να νομίζεις ότι σε 3 δεύτερα θα κάνεις επίθεση απο coast to coast και ότι θα βγάλεις και σουτ με νορμάλ προυποθέσεις είναι ηλίθιο και αδύνατον!Χίλιες φορές να κάνεις 3 σερί απανωτά φάουλ να τους στείλεις στις βολές παρά αυτό.Εντύπωση μου κανε πως βραχυκυκλώνουν τόσο έμπειροι προπονητές υπό πίεση.....
Τόσοι ασίσταντ, ολόκληρος πάγκος κάποιος να τον ξεθολώσει δεν υπήρχε?
Εγώ αν ήμουν παίκτης της Ρεάλ έκανα νταηλίκι φάουλ στα 10 δευτερόλεπτα και ας μου κρέμαγαν το δελτίο μετά... :roulette:

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 6:47 am

Mετα το b2b της Εφές λέτε να μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ των ομάδων Φενέρ και Εφές για την πορεία τους στην Γιουρολιγκ τα τελευταία χρόνια;

Ο Αταμαν εχει 3 τελικούς (πιθανόν και 4ο που δεν εγινε λογω κοβιντ) από το 2019 και πήρε τους δύο ενώ η Φενέρ είχε τρεις τελικούς και πήρε μόνο τον έναν στην έδρα της !


Εικόνα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 8:57 am

ακατανόητη η απόφαση του Λάσο για μη φαουλ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 9:00 am

Η γνώμη μου είναι ότι η Μπαρτσελόνα πλήρωσε το 5-0 που μέτραγε επί της "αιώνιας" αντιπάλου. Συν τη ροπή του Σάρας προς ακκισμό/ εγωκεντρικότητα.
Αν είχε διασταυρωθεί με άλλον αντίπαλο θα ήταν τελικό και θα είχε τον πρώτο λόγο.
Η ομάδα που θα είχε το πάνω χέρι στο φετινό φάιναλ φορ θα ήταν η ΤΣΣΚΑ με Πάνγκος μέσα. Αλλά έπεσε στην "ντεμόκρασι". Ακόμα κι η Ζενίτ θα μπορούσε να είχε προκριθεί στο φάιναλ φορ. Με τις 2 ρώσικες μέσα, μπορεί οι 2 ομάδες που είδαμε στον τελικό, να μην είχαν καν περάσει. Ιδίως η Ρεάλ.
Ακόμα, ακόμα κι ο Ολυμπιακός θα είχε θέμα με τις 2 ρώσικες μέσα ως το τέλος, αν και νομίζω ότι με βάση όσα είδαμε, λογικά θα ήταν στο Βελιγράδι.

Σε κάθε περίπτωση ο Ολυμπιακός δεν ήταν έτοιμος για τελικό. Σε αυτό ακριβώς οφείλεται, η αστοχία, η νευρικότητα κλπ. Μετράνε πολλά σε τέτοια ραντεβού. ΤΟ σημαντικό όμως είναι ότι έγινε το μεγάλο πρώτο βήμα και ο Ολυμπιακός μόνο καλύτερος μπορεί να γίνει.

Σχετικά με Σάρας, ας έχουμε κατά νου, ότι ως τεχνικός ακόμα είναι νιάτο, μετράει 4 ή 5 σεζ λονγκ. Αν τα βρει με τον εαυτό του και δει τα λάθη του, μπορεί να καθιερωθεί στην προπονητική ελίτ.
Αυτά και καλό μπασκετάκι να βλέπετε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”