Euroleague 2021-2022 off-topic

Συντονιστής: Captains

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 12:17 pm

jazz thrilos έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 11:33 am
Ρε παιδιά, συγγνώμη για το εντελώς off topic.

Επειδή σήμερα είναι η τελευταία μέρα της περσινής συνδρομής μου στην euroleague tv και απο αύριο θα κάνω νέα συνδρομή, μήπως γνωρίζει κανείς για κάνα κουπόνι/κωδικό έκπτωσης απο κανένα σαιτ του εξωτερικού ή κάτι τέτοιο τέλοσπαντων;

Άντε και καλή αρχή να έχουμε απόψε και να ευχηθούμε τύχη στις δύο ελληνικές ομάδες. Κυρίως να απολαύσουμε μπάσκετ.
Κάνε νέο λογαριασμό με VPN Τουρκίας να το πάρεις στα 27 ευρώ, βάζεις και κωδικό EARLY20 και σου πάει 21 ευρώ τελικά. Μετά για να βλέπεις αγώνες δε χρειάζεσαι VPN. Μόνο για την αρχική συνδρομή.

Σιγά μη ξαναδώσω 80 ευρώ στους αγιογδύτες, που βλέπεις match και σου πετάει μέσα με το ζόρι τα σκορ των άλλων αγώνων, που ηθελα να δω αργότερα χωρίς να ξέρω αποτέλεσμα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 1:42 pm

προσεχτε μονο γιατι νομίζω φετος ανανεώνεται αυτοματα η συνδρομη αν δεν την κοψεις εγκαιρως

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 5:39 pm

RipCity έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 12:17 pm
jazz thrilos έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 11:33 am
Ρε παιδιά, συγγνώμη για το εντελώς off topic.

Επειδή σήμερα είναι η τελευταία μέρα της περσινής συνδρομής μου στην euroleague tv και απο αύριο θα κάνω νέα συνδρομή, μήπως γνωρίζει κανείς για κάνα κουπόνι/κωδικό έκπτωσης απο κανένα σαιτ του εξωτερικού ή κάτι τέτοιο τέλοσπαντων;

Άντε και καλή αρχή να έχουμε απόψε και να ευχηθούμε τύχη στις δύο ελληνικές ομάδες. Κυρίως να απολαύσουμε μπάσκετ.
Κάνε νέο λογαριασμό με VPN Τουρκίας να το πάρεις στα 27 ευρώ, βάζεις και κωδικό EARLY20 και σου πάει 21 ευρώ τελικά. Μετά για να βλέπεις αγώνες δε χρειάζεσαι VPN. Μόνο για την αρχική συνδρομή.

Σιγά μη ξαναδώσω 80 ευρώ στους αγιογδύτες, που βλέπεις match και σου πετάει μέσα με το ζόρι τα σκορ των άλλων αγώνων, που ηθελα να δω αργότερα χωρίς να ξέρω αποτέλεσμα.
Ευχαριστώ!!

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 6:49 pm

Ρε παιδια πως παμε στην αρχικη της διεθνους σελιδας της Ευρωλιγκας ;

Δε μπορει να με αναγκαζει να πηγαινω στου γκαζετα...

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 6:54 pm

Reaper έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 6:49 pm
Ρε παιδια πως παμε στην αρχικη της διεθνους σελιδας της Ευρωλιγκας ;

Δε μπορει να με αναγκαζει να πηγαινω στου γκαζετα...
Μπες εδώ https://www.euroleague.net/main/statistics και μετά περιηγησου απ' το μενού.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 7:08 am

Το Οverbasket τι έγινε, ξέρει κάποιος, σταμάτησε οριστικά; Δεν έχει καθόλου δεδομένα από την νέα χρονιά.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 7:47 am

Conan1982 έγραψε:
Σάβ Οκτ 16, 2021 7:08 am
Το Οverbasket τι έγινε, ξέρει κάποιος, σταμάτησε οριστικά; Δεν έχει καθόλου δεδομένα από την νέα χρονιά.
Κι εγώ το έψαχνα τις προάλλες, δεν ξέρω τι έγινε. Πάντως, πέτυχα σε τούτο εδώ:https://hackastat.eu/en/euroleague-stats-2021-2022/
Σε περίπτωση που δεν το έχει πάρει το μάτι σου, το λέω.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 16, 2021 8:07 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Οκτ 16, 2021 7:47 am
Κι εγώ το έψαχνα τις προάλλες, δεν ξέρω τι έγινε. Πάντως, πέτυχα σε τούτο εδώ:https://hackastat.eu/en/euroleague-stats-2021-2022/
Σε περίπτωση που δεν το έχει πάρει το μάτι σου, το λέω.
Σ' ευχαριστώ, το έχω δει αλλά δυστυχώς δεν έχει τις δυνατότητες του άλλου και τα advanced του είναι κενά και αυτού.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 6:51 pm

Ο Μπερτομέου θα αποχωρήσει μετά το τέλος της σεζόν.



0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 7:00 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 6:51 pm
Ο Μπερτομέου θα αποχωρήσει μετά το τέλος της σεζόν.

Ελπίζω να βάλει υποψηφιότητα ο ινσταγκράμερ της καρδιάς μας για τη διάδοχη κατάσταση. :roulette:

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1462
Δημοσιεύσεις: 6443
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 10:51 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 7:00 pm
mixalisgate7 έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 6:51 pm
Ο Μπερτομέου θα αποχωρήσει μετά το τέλος της σεζόν.

Ελπίζω να βάλει υποψηφιότητα ο ινσταγκράμερ της καρδιάς μας για τη διάδοχη κατάσταση. :roulette:
Ηδη πάντως ξεκίνησαν οι παρεμβάσεις από τον προσωπικό του λογαριασμό (και στα Αγγλικά για το διεθνές κοινό) επί του γεγονότος.

Να δούμε. Ενδιαφέρον θα έχει ποιος και πώς θα τοποθετηθεί στη θέση του Ζόρντι.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 7:22 am

Η ιστορία θα κρίνει αν ήταν πετυχημένος ή όχι. Αν αφήσουμε στην άκρη το τι είναι καλύτερο για το ευρωπαϊκό μπάσκετ που η συζήτηση είναι μεγάλη πρέπει να δούμε αν πέτυχε τους σκοπούς που είχαν θέσει οι μέτοχοι της Ευρωλίγκα.
Η διοργάνωση άλλαξε φορμάτ, έγινε σίγουρα πιο ελκυστική και ανταγωνιστική, είναι σίγουρα αυτήν την στιγμή το δεύτερο καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο.
Από 'κει και πέρα τα εμπορικά κριτήρια υπερσκέλισαν κάθε άλλο κριτήριο, οι συμμετοχές, οι wild card, η κόντρα με τις ομοσπονδίες και συγχρόνως παρ' όλα αυτά τα έσοδα δεν αυξήθηκαν ιδιαίτερα, κάτι που ήταν και το βασικό κριτήριο μάλλον της αποχώρησης του. Το δε Eurocup παρ' όλο που φιλοξενούσε τις πιο ισχυρές ομάδες που ήθελαν να παίξουν Euroleague σαν διοργάνωση δεν κατάφερε συνολικά να γίνει ξεκάθαρα πιο ισχυρή από το ChL και ακόμα και οικονομικά δεν κατάφερε να το υποσκελίσει.

Οπότε φαντάζομαι πρώτο μέλημα του αντικαταστάτη του θα είναι η αύξηση των εσόδων ειδικά σε μια εποχή που παίκτες προτιμούν τα πρωταθλήματα της Κίνας, της Ιαπωνίας, (βλέπε εξαιρετικό αφιέρωμα του ssoulliss ssouliss, της Αυστραλίας και την G-League.
Μετά θα πρέπει να δει πως θα λήξει την κόντρα με την FIBA που ιδανικά θα καταλήξει σε μια συγχώνευση του Eurocup με το Ch.L και θα διευθετήσει το θέμα με τα περίφημα παράθυρα.

1
1 Εικόνα
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 12:44 pm

Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα:

Ο αδερφός μου άνοιξε internet Cafe/διαμόρφωση χώρου για αθλητικούς αγώνες πριν λίγο καιρό σε μικρή επαρχιακή κωμόπολη. Όσοι έχουμε μεγαλώσει επαρχία, ξέρουμε πως ο κόσμος δεν πληρώνει για συνδρομητικες πλατφόρμες κλπ, θα πάει καφενείο, καφετέρια κτλ. Είναι απίστευτο πως όταν έχει euroleague οι κλασικοί 5-6 που βρίσκουν αφορμή να βγουν από το σπίτι :D είναι και μόνο. Σε βραδιές, δε, που έχει europa league, απλά βάζει τον αγώνα σε μια τηλεόραση καθαρά για λόγους prestige.

Του έλεγα, θα έχεις κόσμο, θα δεις και μου απαντούσε, δεν βλέπει κανένας, ξέρω τι σου λέω. Τον έλεγα υπερβολικό και ξερόλα, αλλά είχε δίκιο. Κοινώς, δεν υπάρχει αποδοχή από το "αγοραστικό κοινό".

Ήμουν πριν 2 χρόνια στο Βίλνιους, σε ΠΠ που είχε euroleague. Πέρασα τόσες καφετέριες, μόνο σε μια είδα που είχε euroleague. Και μιλάμε για μια χώρα με μπασκετική παράδοση. Σε ερώτησή μου προς έναν εργαζόμενο, μου είπε πως δεν υπάρχει ενδιαφέρον, αλλά στο Καουνας είναι διαφορετικά, έχεις περισσότερες πιθανότητες να δεις αγώνες.

Συγνώμη αν σας κούρασα, μα η προσωπική μου εμπειρία δείχνει πως πέραν Παναθηναϊκού Ολυμπιακού, δε νομίζω πως ενδιαφέρεται κάποιος άλλος στην Ελλάδα. Γενικά μιλώντας τώρα δεν γνωρίζω τι φταίει, μα ο Μπερτομπεου κρίνεται ως CEO και κατά την άποψή μου κρίνεται ως αποτυχημένος. Τα έσοδα ναι μεν αυξήθηκαν, αλλά δεν καλύπτουν ούτε τα βασικά πλέον, νέες αγορές δεν μπήκαν στη διοργάνωση (μην μου πείτε για την Γερμανία, η ύπαρξη της Μπαγερν δε λέει κάτι, ούτε για την Γαλλία, μια παραδοσιακά μπασκετική χώρα), ενώ οι 5 Ισπανικές ομάδες που βλέπαμε σε μια σεζόν ήταν και πρόκληση....

Πιστεύω πως η σεζόν 2019-2020 και το, αρχικό, πρωτόκολλο υγείας COVID19 της σεζόν 2020-2021 ήταν το κύκνειο άσμα του.

Και θα κλείσω με μια αναφορά για τον DPG: Κρίνοντας από το αποτέλεσμα, είχε δίκιο για την διοίκηση Μπερτομπεου, κρίνοντας από τον τρόπο ανάδειξης του προβλήματος, ήταν εντελώς, μα εντελώς, λάθος.

tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 3:00 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Τετ Οκτ 20, 2021 12:44 pm
Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα:

Ο αδερφός μου άνοιξε internet Cafe/διαμόρφωση χώρου για αθλητικούς αγώνες πριν λίγο καιρό σε μικρή επαρχιακή κωμόπολη. Όσοι έχουμε μεγαλώσει επαρχία, ξέρουμε πως ο κόσμος δεν πληρώνει για συνδρομητικες πλατφόρμες κλπ, θα πάει καφενείο, καφετέρια κτλ. Είναι απίστευτο πως όταν έχει euroleague οι κλασικοί 5-6 που βρίσκουν αφορμή να βγουν από το σπίτι :D είναι και μόνο. Σε βραδιές, δε, που έχει europa league, απλά βάζει τον αγώνα σε μια τηλεόραση καθαρά για λόγους prestige.

Του έλεγα, θα έχεις κόσμο, θα δεις και μου απαντούσε, δεν βλέπει κανένας, ξέρω τι σου λέω. Τον έλεγα υπερβολικό και ξερόλα, αλλά είχε δίκιο. Κοινώς, δεν υπάρχει αποδοχή από το "αγοραστικό κοινό".

Ήμουν πριν 2 χρόνια στο Βίλνιους, σε ΠΠ που είχε euroleague. Πέρασα τόσες καφετέριες, μόνο σε μια είδα που είχε euroleague. Και μιλάμε για μια χώρα με μπασκετική παράδοση. Σε ερώτησή μου προς έναν εργαζόμενο, μου είπε πως δεν υπάρχει ενδιαφέρον, αλλά στο Καουνας είναι διαφορετικά, έχεις περισσότερες πιθανότητες να δεις αγώνες.

Συγνώμη αν σας κούρασα, μα η προσωπική μου εμπειρία δείχνει πως πέραν Παναθηναϊκού Ολυμπιακού, δε νομίζω πως ενδιαφέρεται κάποιος άλλος στην Ελλάδα. Γενικά μιλώντας τώρα δεν γνωρίζω τι φταίει, μα ο Μπερτομπεου κρίνεται ως CEO και κατά την άποψή μου κρίνεται ως αποτυχημένος. Τα έσοδα ναι μεν αυξήθηκαν, αλλά δεν καλύπτουν ούτε τα βασικά πλέον, νέες αγορές δεν μπήκαν στη διοργάνωση (μην μου πείτε για την Γερμανία, η ύπαρξη της Μπαγερν δε λέει κάτι, ούτε για την Γαλλία, μια παραδοσιακά μπασκετική χώρα), ενώ οι 5 Ισπανικές ομάδες που βλέπαμε σε μια σεζόν ήταν και πρόκληση....

Πιστεύω πως η σεζόν 2019-2020 και το, αρχικό, πρωτόκολλο υγείας COVID19 της σεζόν 2020-2021 ήταν το κύκνειο άσμα του.

Και θα κλείσω με μια αναφορά για τον DPG: Κρίνοντας από το αποτέλεσμα, είχε δίκιο για την διοίκηση Μπερτομπεου, κρίνοντας από τον τρόπο ανάδειξης του προβλήματος, ήταν εντελώς, μα εντελώς, λάθος.
τα τελευταία χρόνια έχω επιστρέψει στην επαρχεία και όντως δεν μαζευόμαστε πολύ στις καφετέρειες για να δούμε αγώνες μπάσκετ, πρίν το κορονοϊο ήμασταν αρκετά περισσότεροι που παρακολουθούσαμε αγώνες ευρωλίγκας φανατικά κάθε πέμπτη και παρασκευή αλλά αυτό συμβαίνει και στο ποδόσφαιρο ο κόσμος γενικά έχει κλειστή στο σπίτι του..Οι ποδοσφαιρόφιλοι είναι πολύ περισσότεροι στην επαρχεία ίσως και λόγω της αναλογίας συνταξιούχων και μικρότερης ηλικίας ίσως παίζει κάποιο ρόλο. Πια και στην επαρχεία οι περισσότεροι έχουν συνδρομητικές πλατφόρμες, οι οικογενειάρχες σχεδόν όλοι τις βάζουν για τα παιδικά προγράμματα. Το καλό είναι η μπασκετική ομάδα που έχει δημιουργηθεί έχει παιδικά τμήματα ( πάνε και οι ανηψιές μου :banana: :banana: ) έχει μάλιστα και γυναικείο τμήμα, οι παίκτριες λίγο μεγαλούτσικες οι περισσότερες είναι γύρω στα σαράντα :D :D :D
Εγώ πάντως δεν θεωρώ το μπερτομέου αποτυχημένο βοήθησε στην ανάπτυξη της ευρωλίγκα το νέο φορμάτ τω 18 ομάδων θεωρώ ανέβασε το άθλημα αρκετά και σ αυτή τη μετάβαση προφανώς είχε σημαντικό ρόλο κι αυτός , προφανώς μετά από 20 + χρόνια έπρεπε να γίνει αλλαγή ίσως και ο ίδιως να μην ήταν σε θέση να δώσει περισσότερα και καλό είναι ο αντικαταστάτης του να έχει π.χ. 4ετή θητεία. Ο κορονοϊός στο μεταβατικό στάδιο της ευρωλίγκας έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 5:20 pm

Screenshot_20211020-201405_Firefox~2.jpg
Screenshot_20211020-201405_Firefox~2.jpg (11.55 KiB) Προβλήθηκε 3329 φορές


0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”