Ποδήλατο

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 09, 2020 6:56 am

εχω ένα fitness ποδήλατο της Cube , το οποίο σχεδόν καθημερινά χρησιμοποιώ. :)
στο ποδήλατο φοράω αυτά τα ελαστικά :

Εικόνα
σε 700Χ35c διάσταση ...
τα πρώτα 3-4 χρόνια ήμουν σούπερ ευχαριστημένος από θέμα πρόσφυσης , κύλισης κλπ , φέτος όμως δεν ξέρω γιατί γλιστράνε πολύ...Ειδικά το πίσω σε συνθήκες απότομου φρεναρίσματος κάνει 8άρια... :lol: ... (τα φοράω συνολικά 5 χρόνια)

το περιβάλλον όπου κινούμαι είναι 99,9% άσφαλτο και 0,1% χωμάτινο...πλην όμως που κ που χρειάζεται να ανεβωκατέβω πεζοδρόμια , να περάσω γραμμές τραμ κλπ κλπ ..

ερώτηση :
α) αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά για καλύτερο λάστιχο (αυτά που φοράει κάνουν γύρω στο 40ρι το σετ..)
τι θα μου προτείνατε;;; Continental ; Swalbhe;

β) αν λεπτύνω λίγο την διάσταση και πάω σε 32 άρι , ναι μεν κερδίζω σε ταχύτητα κλπ αλλά μήπως χάνω σε άνεση ;;;;

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 09, 2020 9:08 am

john wick έγραψε:
Τετ Σεπ 09, 2020 6:56 am
εχω ένα fitness ποδήλατο της Cube , το οποίο σχεδόν καθημερινά χρησιμοποιώ. :)
στο ποδήλατο φοράω αυτά τα ελαστικά :

Εικόνα
σε 700Χ35c διάσταση ...
τα πρώτα 3-4 χρόνια ήμουν σούπερ ευχαριστημένος από θέμα πρόσφυσης , κύλισης κλπ , φέτος όμως δεν ξέρω γιατί γλιστράνε πολύ...Ειδικά το πίσω σε συνθήκες απότομου φρεναρίσματος κάνει 8άρια... :lol: ... (τα φοράω συνολικά 5 χρόνια)

το περιβάλλον όπου κινούμαι είναι 99,9% άσφαλτο και 0,1% χωμάτινο...πλην όμως που κ που χρειάζεται να ανεβωκατέβω πεζοδρόμια , να περάσω γραμμές τραμ κλπ κλπ ..

ερώτηση :
α) αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά για καλύτερο λάστιχο (αυτά που φοράει κάνουν γύρω στο 40ρι το σετ..)
τι θα μου προτείνατε;;; Continental ; Swalbhe;

β) αν λεπτύνω λίγο την διάσταση και πάω σε 32 άρι , ναι μεν κερδίζω σε ταχύτητα κλπ αλλά μήπως χάνω σε άνεση ;;;;
Μου αρέσει το θέμα που ανέβασες και μπράβο σου που κάνεις ποδήλατο ανάμεσα σε (κυρίως) απολίστους συμπολίτες που τον ποδηλάτη και τον πεζό, τούς έχουν του πεταματού.
Τα μάτια σου 4 όμως.

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 09, 2020 2:15 pm

ευχαριστώ φιλαράκι...
Καθημερινά (σχεδόν) πλέον το ποδηλατάκι ,όταν απεμπλέκομαι από παιδιά , δραστηριότητες κλπ...
Συνήθως κινούμαι στις περιοχές πέριξ μου , Αλιμος , Π.Φάληρο , Ιδρυμα Νιάρχος , Φλοίσβος ,κλπ ....
στο τσακίρ κέφι φτάνω μέχρι Καστέλλα , Πειραική κλπ ή στην αντίθετη πλευρά Γλυφάδα κ πέριξ...




υ.γ
όποιος συμφορουμίτης κάνει ποδήλατο ευχαρίστως να συναντηθούμε πουθενα... :cool:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”