MMA (Μικτές Πολεμικές Τέχνες)

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 10:57 am

Εδώ θα σχολιάζουμε για το MMA.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 12:40 pm

Πρώτο ppv του UFC για την νέα χρονιά με την επιστροφή του Conor και μιας και το παρακολούθησα ζωντανά ας γράψω μερικά σχόλια για την main card.

Conor McGregor vs Donald Cerrone: Ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο πως ο Conor θα έπαιρνε την νίκη αλλά δεν περίμενα να το έκανε με τόσο εμφατικό τρόπο. Με εντυπωσίασε ότι κατάφερε να σπάσει την μύτη του Cerrone με τέσσερα χτυπήματα με τον ώμο του.

Holly Holm vs Raquel Pennington: Πάρα πολύ βαρετό ματς και δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ορίστηκε η συγκεκριμένη ρεβάνς και ήταν το co-main event. Η Holm ας αφήσει στην άκρη τις σκέψεις για ματς τίτλου και ας αλλάξει κάτι στο παιχνίδι γιατί δεν βλέπω να της δίνει το UFC νέα ευκαιρία να διεκδικήσει ξανά ζώνη.

Aleksei Oleinik vs Maurice Greene: Πολύ εύκολη νίκη για τον Oleinik, νομίζω θα είχε κερδίσει πιο νωρίς το ματς αν δεν επέμενε να κάνει το Ezekiel Choke που το είχε διαβάσει ο Greene.

Brian Kelleher vs Ode Osbourne: Η εμπειρία του Kelleher ήταν το κλειδί για τον εν λόγω αγώνα. Πρώτη φορά βλέπω κάποιον να παραιτείται με χτύπημα του ποδιού του.

Carlos Diego Ferreira vs Anthony Pettis: Ο Pettis ήταν απογοητευτικός έχασε πολύ άνετα από τον Ferreira, δεν περίμενα να χάσει με υποταγή μιας και το BJJ του είναι σε αρκετά καλό επίπεδο. Στο ματς με τον Nate Diaz είχε καταφέρει να ξεφύγει από όλες τις υποταγές που προσπάθησε να περάσει ο Nate.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 5:23 pm

Παραήταν εύκολος αντίπαλος ο Cerrone για τον Ιρλανδό, το λέγαμε καιρό ότι έπρεπε στην επιστροφή του να έχει σημαντικότερο ανταγωνισμό. Το θέμα με τον McGregor είναι ότι είτε στο Lightweight είτε στο Welterweight δεν έχει πολλές ελπίδες για τίτλο έτσι όπως το βλέπω, προτιμώ να μείνει στο δεύτερο μόνο και μόνο για τα promo που μπορεί να βγάλει με Covington-Masvidal, αλλά γενικότερα τον Usman ή τον Khabib στο Lightweight θεωρώ πως δε μπορεί με τίποτα να τους κερδίσει.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 5:50 pm

nikolas12 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 5:23 pm
Παραήταν εύκολος αντίπαλος ο Cerrone για τον Ιρλανδό, το λέγαμε καιρό ότι έπρεπε στην επιστροφή του να έχει σημαντικότερο ανταγωνισμό. Το θέμα με τον McGregor είναι ότι είτε στο Lightweight είτε στο Welterweight δεν έχει πολλές ελπίδες για τίτλο έτσι όπως το βλέπω, προτιμώ να μείνει στο δεύτερο μόνο και μόνο για τα promo που μπορεί να βγάλει με Covington-Masvidal, αλλά γενικότερα τον Usman ή τον Khabib στο Lightweight θεωρώ πως δε μπορεί με τίποτα να τους κερδίσει.
Σε καμία περίπτωση δεν ήταν εύκολος αντίπαλος ο Donald Cerrone είναι ένας από τους επικίνδυνους μαχητές είτε στις 155 είτε στις 170 λίβρες. Απλά δεν αποδίδει σε μεγάλα ματς, όπως πολλοί άλλοι. Είναι γνωστό πως οι παλαιστές είναι κακά match up για τους strikers αλλά όπως λένε αρκετοί μαχητές ο κάθε γύρος ξεκινάει στο όρθιο και στις μικτές πολεμικές τέχνες τα πάντα μπορούν να συμβούν. Είναι το πιο απρόβλεπτο άθλημα στα combat sports.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 6:07 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 12:40 pm
Πρώτο ppv του UFC για την νέα χρονιά με την επιστροφή του Conor και μιας και το παρακολούθησα ζωντανά ας γράψω μερικά σχόλια για την main card.

Conor McGregor vs Donald Cerrone: Ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο πως ο Conor θα έπαιρνε την νίκη αλλά δεν περίμενα να το έκανε με τόσο εμφατικό τρόπο. Με εντυπωσίασε ότι κατάφερε να σπάσει την μύτη του Cerrone με τέσσερα χτυπήματα με τον ώμο του.

Brian Kelleher vs Ode Osbourne: Η εμπειρία του Kelleher ήταν το κλειδί για τον εν λόγω αγώνα. Πρώτη φορά βλέπω κάποιον να παραιτείται με χτύπημα του ποδιού του.

Το ΜΜΑ είναι μέγιστη μπίζνα κι ως τέτοια, κλείστηκε ένα παιχνίδι για να μπει δυνατά το καυτό όνομα. money talks.
Τα χτυπήματα με ώμο (αλλά και γοφό) παίζουν στις πολεμικές τέχνες από την Ινδοκίνα (Μποκατόρ από Καμπότζη).
Το χτύπημα με ώμο χρησιμοποιείται και στο Γουιγκ Τσουν (πιθανά και σε άλλες πολεμικές τέχνες της Νότιας Κίνας).
Ακόμα και στο μουάι τάι σε καταστάσεις clinch χρησιμοποιούμε τον ώμο κατ΄αρχάς για να μπλοκάρουμε τον αντίπαλό "να μπει μέσα" αλλά και αφού έχει μπει ενιότε. Και το Λέτγουει από Βιρμανία το ίδιο.
Πολύ αποτελεσματικό για κοντινή εμπλοκή και ο ΜακΓκρέγκορ ως πολύ δουλεμένος και έξυπνος μαχητής άργησε άλλα το έβαλε για τα καλά στο ΜΜΑ.


΄Σχετικά με τον μαχητή που λες ότι άφησε τον αγώνα μετά από δικό του λάκτιμα, είναι μια πολύ άσχημη κατάσταση που φέρνει ως και σπάσιμο αν τον βρεις σε λάθος σημείο- στο γόνατο ας πούμε.
Γνωστή περίπτωση είναι του πρωταθλητή Άντερσον Σίλβα που έσπασε το πόδι του έτσι.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 6:34 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 6:07 pm

΄Σχετικά με τον μαχητή που λες ότι άφησε τον αγώνα μετά από δικό του λάκτιμα, είναι μια πολύ άσχημη κατάσταση που φέρνει ως και σπάσιμο αν τον βρεις σε λάθος σημείο- στο γόνατο ας πούμε.
Γνωστή περίπτωση είναι του πρωταθλητή Άντερσον Σίλβα που έσπασε το πόδι του έτσι.
Όχι ο Osbourne δεν επάθε κάτι στο πόδι του αλλά έκανε tap out επειδή τα χέρια του ήταν παγιδευμένα στην γκιλοτίνα του Kelleher. Και ήταν κάτι που το είδα πρώτη φορά. Αν είχε τραυματιστεί θα έγραφα ότι διακόπηκε το ματς με απόφαση γιατρού όπως είναι ο όρος σε περιπτώσεις τραυματισμών.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 7:09 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 6:34 pm

Όχι ο Osbourne δεν επάθε κάτι στο πόδι του αλλά έκανε tap out επειδή τα χέρια του ήταν παγιδευμένα στην γκιλοτίνα του Kelleher. Και ήταν κάτι που το είδα πρώτη φορά. Αν είχε τραυματιστεί θα έγραφα ότι διακόπηκε το ματς με απόφαση γιατρού όπως είναι ο όρος σε περιπτώσεις τραυματισμών.
Πάλι καλά για τον άνθρωπο. Εγώ απάντησα στο αρχικό ποστ σου φίλε mixalisgate7 από το οποίο τέτοιο συμπέρασμα έβγαινε. Δεν έχω ξαναδιαβάσει άρθρα σου για το ΜΜΑ και γενικά για τις πολεμικές τέχνες/μαχητικά αθλήματα, για να ξέρω αν ξέρεις περί διακοπών κλπ. . Και βέβαια δεν ήθελα να πω πως δεν ξέρεις κλπ.

Ούτε έχω δει τον αγώνα που λες.

Είδα μόνο τα 40 δεύτερα του Μακ Γκρέγκορ επειδή ¨παίζουν¨παντού και σκέψου ότι δεν έχω και σόσιαλ.
Του πέρασε πολύ "φτηνά" χτυπήματα ο ιρλανδός... Μεγάλη μπίζνα ο συγκεκριμένος χώρος και δεν αφήνω υπονοούμενα ότι ήταν στημένο κλπ.* Απλώς δεν ήταν αντίπαλος για τον Μακ Γκρέγκορ ή είναι σε φάση συνταξιοδότητησης ξέρω εγώ. Οι μηδαμινές του άμυνες δεν εξηγούνται -μόνο -από το γεγονός ότι είναι του παλαιστικού.

* Κάπακι σκάει η είδηση περί Μεϊγουέδερ και ρεβάνς του αγώνα μποξ με τον Ιρλανδό. Θα το κάνουν wwe όπως πάνε. Κρίμα για την πυγμαχία είναι.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 8:38 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 7:09 pm
Πάλι καλά για τον άνθρωπο. Εγώ απάντησα στο αρχικό ποστ σου φίλε mixalisgate7 από το οποίο τέτοιο συμπέρασμα έβγαινε. Δεν έχω ξαναδιαβάσει άρθρα σου για το ΜΜΑ και γενικά για τις πολεμικές τέχνες/μαχητικά αθλήματα, για να ξέρω αν ξέρεις περί διακοπών κλπ. . Και βέβαια δεν ήθελα να πω πως δεν ξέρεις κλπ.

Ούτε έχω δει τον αγώνα που λες.

Είδα μόνο τα 40 δεύτερα του Μακ Γκρέγκορ επειδή ¨παίζουν¨παντού και σκέψου ότι δεν έχω και σόσιαλ.
Του πέρασε πολύ "φτηνά" χτυπήματα ο ιρλανδός... Μεγάλη μπίζνα ο συγκεκριμένος χώρος και δεν αφήνω υπονοούμενα ότι ήταν στημένο κλπ.* Απλώς δεν ήταν αντίπαλος για τον Μακ Γκρέγκορ ή είναι σε φάση συνταξιοδότητησης ξέρω εγώ. Οι μηδαμινές του άμυνες δεν εξηγούνται -μόνο -από το γεγονός ότι είναι του παλαιστικού.

* Κάπακι σκάει η είδηση περί Μεϊγουέδερ και ρεβάνς του αγώνα μποξ με τον Ιρλανδό. Θα το κάνουν wwe όπως πάνε. Κρίμα για την πυγμαχία είναι.
Αν και χρειάστηκε να διαβάσω δυο φορές το ποστ σου για να καταλάβω ότι σε μπέρδεψε πως έγραψα παραιτήθηκε αντί για tap out. Πληροφοριακά έγραφα στο αντίστοιχο thread πριν κλείσει του φόρουμ και μάλιστα συχνά κυρίως από το 2018 και μετά για να το «ζωντανέψω» . Όσον αφορά για το Floyd vs McGregor 2 δεν υπάρχει κάποιο άρθρο σε σάιτ που ασχολούνται με το ΜΜΑ, το μάτι μου μόνο πήρε μια αφίσα από photoshop που ανέβασε στο Instagram ο Mayweather και το είδα εδώ.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 9:19 pm

Το θυμάμαι ίσα - που, το τόπικ που λες περί μεικτών. Δεν το έπαιρνε το μάτι μου γιατί είχε άλλη δομή το παλιό φόρουμ ενώ τώρα το είδα αμέσως.
Σε θυμάμαι όμως για τα ωραία σου ποστς περί μπάσκετ και τις ειδήσεις που ανέβαζες για τα διεθνή.

Καμιά φορά συμβαίνει να μην καταλάβουμε καλά κάτι σε από ένα ποστ. ΄
Σχετικά με το Μειγουέδερ - Μακ Γκρέγκορ το βλέπω χλωμό να μη γίνει. Είναι πολλά τα λεφτά. Απλώς είνα παρωδία όλο αυτό, όπως είναι παρωδία και η ιστορία με τους πολλούς τσαμπουκάδες στις προαναγγελίες.
Καλό μας βράδυ φίλε μου.

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 19, 2020 10:14 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 5:50 pm
Σε καμία περίπτωση δεν ήταν εύκολος αντίπαλος ο Donald Cerrone είναι ένας από τους επικίνδυνους μαχητές είτε στις 155 είτε στις 170 λίβρες. Απλά δεν αποδίδει σε μεγάλα ματς, όπως πολλοί άλλοι. Είναι γνωστό πως οι παλαιστές είναι κακά match up για τους strikers αλλά όπως λένε αρκετοί μαχητές ο κάθε γύρος ξεκινάει στο όρθιο και στις μικτές πολεμικές τέχνες τα πάντα μπορούν να συμβούν. Είναι το πιο απρόβλεπτο άθλημα στα combat sports.
Επικίνδυνος είναι, αλλά όπως λες δεν αποδίδει στα μεγάλα ματς και για αυτόν ο McGregor ήταν κακό match up. Επίσης το ρεκόρ του Cerrone από το 2017 και μετά είναι 4-6, δηλαδή δεν είναι στα prime του. Αν ήθελε ο McGregor να κάνει comeback δυνατό θα έπρεπε να τον βάλουν με Masvidal. Επιπλέον αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ ο McGregor συνήθως δείχνει σεβασμό προς τον αντίπαλο μετά το ματς (ανεξαρτήτως αν πριν το ματς είναι αρκετά προκλητικός), τώρα το έδειξε πολύ περισσότερο από άλλες φορές, υπάρχει μια αλλαγή στο χαρακτήρα του. Ίσως να έβαλε μυαλό, γιατί έχει κάνει πολλές...χαζομάρες στο παρελθόν και να αποφάσισε να δείξει μία καλύτερη πλευρά του εαυτού του.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 9:22 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 9:19 pm
Σχετικά με το Μειγουέδερ - Μακ Γκρέγκορ το βλέπω χλωμό να μη γίνει. Είναι πολλά τα λεφτά. Απλώς είνα παρωδία όλο αυτό, όπως είναι παρωδία και η ιστορία με τους πολλούς τσαμπουκάδες στις προαναγγελίες.
Καλό μας βράδυ φίλε μου.
Αν θέλει ο Mayweather και επιστρέψει ξανά στην ενεργό δράση θα γίνει η ρεβάνς αλλά πιστευώ πως το ματς θα διεξαχθεί το 2021 καθώς ο McGregor έχει πει πως θέλει να αγωνιστεί σε ΜΜΑ τρεις φορές μέσα στην χρονιά. Συν θα θέλει να κάνει κανονικό προπονητικό camp σε σχέση με το πρώτο ματς.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 9:36 am

nikolas12 έγραψε:
Κυρ Ιαν 19, 2020 10:14 pm
Επικίνδυνος είναι, αλλά όπως λες δεν αποδίδει στα μεγάλα ματς και για αυτόν ο McGregor ήταν κακό match up. Επίσης το ρεκόρ του Cerrone από το 2017 και μετά είναι 4-6, δηλαδή δεν είναι στα prime του. Αν ήθελε ο McGregor να κάνει comeback δυνατό θα έπρεπε να τον βάλουν με Masvidal. Επιπλέον αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ ο McGregor συνήθως δείχνει σεβασμό προς τον αντίπαλο μετά το ματς (ανεξαρτήτως αν πριν το ματς είναι αρκετά προκλητικός), τώρα το έδειξε πολύ περισσότερο από άλλες φορές, υπάρχει μια αλλαγή στο χαρακτήρα του. Ίσως να έβαλε μυαλό, γιατί έχει κάνει πολλές...χαζομάρες στο παρελθόν και να αποφάσισε να δείξει μία καλύτερη πλευρά του εαυτού του.
Για πολλούς λόγους δεν γινόταν να έχει για πρώτο αντίπαλο τον Masvidal, με τον πιο σημαντικό ο Jorge δεν αγωνίζεται στην Lightweight κατηγορία. Μην σε μπερδεύει που το McGregor vs Cerrone έγινε στις 170 λίβρες, το έκανε ο White επειδή ο Conor δεν ήθελε να κόψει κιλά. Το ματς με τον Masvidal έχει περισσότερες πιθανότητες να γίνει ως το επόμενο του McGregor. Δεν νομίζω ότι ήθελε να δείξει μια καλύτερη πλευρά του εαυτού του απλά με τον Donald δεν είχαν καμία κόντρα με εξαίρεση την συνέντευξη τύπου όταν ο Conor ήταν Interim Featherweight Champion.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 10:18 am

Για το καλό της πυγμαχίας θα προτιμούσα να μη γίνει αυτο το ματς. :shock:


Δεν είναι όλα θέαμα και ακροαματικότητα. Στο πρώτο ματς είχαμε διασυρμό του αθλήματος. Με κρυφτό, hammer fists κι ότι άλλες γροθιές μπορούσε να ρίξει ο ιρλανδός στο πίσω μέρος του κεφαλιού του Μεϊγούεδερ. Το ξεφτίλισε ο Μακ Γκρέγκορ, όπως ξεφτιλίζει χρόνια τους κανόνες του ΜΜΑ (των ΜΠΤ για να το φέρουμε και στα ελληνικά: Μεικτών Πολεμικών Τεχνών)εντός κι εκτός κλουβιών.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει θέση σε πυγμαχικό ριγκ μαζί με τον Μεϊγουέδερ κάτι που ο καταπληκτικός αυτός πυγμάχος το ξέρει καλύτερα απ' όλους, αλλά είναι πολλά τα λεφτά. Μα πάρα πολλά.

Ας καταλάβει ο κόσμος ότι το ΜΜΑ είναι ένα πεδίο που απαιτεί ατελείωτη τεστεστερόνη, τρέλα, κι εξαντλητική δουλειά στο γυμναστήριο * αλλά δεν είναι και το απαύγμασμα τεχνικής.
Παλιότερα που οι αθλητές ερχόταν από άλλα αθλήματα και προσαρμόζοντουσαν στο ΜΜΑ,-ναι εκεί είχαμε σπουδαίες περιπτώσεις.
Αυτό που λέω θα το βλέπουμε πιο συχνά στο κοντινό και λίγο πιο μακρινό μέλλον όπου θα κατεβαίνουν μαχητές που θα έχουν περάσει μονάχα από γυμναστήρια ΜΜΑ, κάτι που ήδη συμβαίνει βασικά.

Ο Ιρλανδός (the irishman :smile: για να είμαστε κι επίκαιροι) λοιπόν έλειψε από το UFC. Είναι μηχανή παραγωγής χρήματος και ο Ντάνα-ς το ξέρει καλύτερα από κάθε άλλον.

Το χθεσινό ματς ήταν σούπα/μάπα :smile: για τόσο promotion (το δυνατό χαρτί του UFC)που είχε φάει. Επαναλαμβάνω ότι μετά από 3-4 χτυπήματα με τον ώμο, δεν γίνεται να μαζεύεις το πρώτο high roundhouse kick με τα χέρια σχεδόν κάτω. Κι ας είναι πολύ καλός kicker ο Μακ Γκρέγκορ έχοντας καλές βάσεις λόγω TKD.

Δεν θα ξανατοποθετηθώ εδώ περί ΜΜΑ, γιατί δεν θέλω να σου χαλάω τη διάθεση ούτε το τόπικ που είδα ότι εσύ το άνοιξες. Βγάζεις ωραία στοιχεία με τα ποστ σου- άσε που μεγάλωσα κι εγώ με τον "Μιχαλάκη¨".Εποικοδομητικά είπα να τοποθετηθώ μιας και οι πολεμικές τέχνες μαζι με τις ξένες γλώσσες είναι το αντικείμενο μου εδώ και 3+ και 2+ αντίστοιχα δεκαετίες. Σε αντίθεση με το μπάσκετ που είναι το χόμπι μου.


* Μιλάω για τα νόμιμα εδώ γιατι υπάρχουν και τα άλλα μονοπάτια....

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 10:35 am

basket72 έγραψε:
Δευ Ιαν 20, 2020 10:18 am
Δεν θα ξανατοποθετηθώ εδώ περί ΜΜΑ, γιατί δεν θέλω να σου χαλάω τη διάθεση ούτε το τόπικ που είδα ότι εσύ το άνοιξες. Βγάζεις ωραία στοιχεία με τα ποστ σου- άσε που μεγάλωσα κι εγώ με τον "Μιχαλάκη¨".Εποικοδομητικά είπα να τοποθετηθώ μιας και οι πολεμικές τέχνες μαζι με τις ξένες γλώσσες είναι το αντικείμενο μου εδώ και 3+ και 2+ αντίστοιχα δεκαετίες. Σε αντίθεση με το μπάσκετ που είναι το χόμπι μου.
Δεν μου χάλασες καμία διάθεση και μπορείς να γράφεις όποτε θες, όσοι περισσότεροι γράφουν στο thread τόσο το καλύτερο.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 1:17 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Δευ Ιαν 20, 2020 10:35 am


Δεν μου χάλασες καμία διάθεση και μπορείς να γράφεις όποτε θες, όσοι περισσότεροι γράφουν στο thread τόσο το καλύτερο.
Μπράβο βρε Μιχάλη που τα βλέπεις έτσι καθαρά τα πράγματα. Χαίρομαι ειλικρινά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”