MMA (Μικτές Πολεμικές Τέχνες)

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 13, 2023 5:52 pm

Θα ήθελα να μπορώ να δω κι εγώ ΜΜΑ αλλά ρε γαμώτο δεν μπορώ να βλέπω με τίποτα κόσμο να πλακώνεται έτσι. Βλέπω σε κάνα άκυρο highlight τύπο να τρώει το γόνατο στο στόμα και δεν μπορώ, με πιάνει η καρδιά μου.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 13, 2023 5:53 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 5:52 pm
Θα ήθελα να μπορώ να δω κι εγώ ΜΜΑ αλλά ρε γαμώτο δεν μπορώ να βλέπω με τίποτα κόσμο να πλακώνεται έτσι. Βλέπω σε κάνα άκυρο highlight τύπο να τρώει το γόνατο στο στόμα και δεν μπορώ, με πιάνει η καρδιά μου.
basket72 εσύ;

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1663
Δημοσιεύσεις: 4179
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Σεπ 13, 2023 6:09 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 5:52 pm
Θα ήθελα να μπορώ να δω κι εγώ ΜΜΑ αλλά ρε γαμώτο δεν μπορώ να βλέπω με τίποτα κόσμο να πλακώνεται έτσι. Βλέπω σε κάνα άκυρο highlight τύπο να τρώει το γόνατο στο στόμα και δεν μπορώ, με πιάνει η καρδιά μου.
δεν αντεχεις τραυματισμους κτλ?γιαυτο δεν μπορουσες να πιστεψεις οτι ο dedalos επαιζε μπασκετ με σπασμενα δαχτυλα ,σκισμενα φρυδια,και διαλυμενα γονατα :sorry:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 13, 2023 6:13 pm

τουλουμπα έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 6:09 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 5:52 pm
Θα ήθελα να μπορώ να δω κι εγώ ΜΜΑ αλλά ρε γαμώτο δεν μπορώ να βλέπω με τίποτα κόσμο να πλακώνεται έτσι. Βλέπω σε κάνα άκυρο highlight τύπο να τρώει το γόνατο στο στόμα και δεν μπορώ, με πιάνει η καρδιά μου.
δεν αντεχεις τραυματισμους κτλ?γιαυτο δεν μπορουσες να πιστεψεις οτι ο dedalos επαιζε μπασκετ με σπασμενα δαχτυλα ,σκισμενα φρυδια,και διαλυμενα γονατα :sorry:
Καλά αν είναι κάνας τραυματισμός σαν του Kevin Ware τότε ναι. Δεν είναι ότι αηδιάζω ή κάτι τέτοιο. Είναι ότι νιώθω άσχημα για τον πόνο που πρέπει να νιώθει εκείνη την ώρα. Τεσπα, σορι για το οφφτοπικ, ήθελα να δώ μήπως είχε κάποιος κάτι να πει ώστε να με μεταπείσει.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
basket72

senior
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2023 8:20 pm
Τοποθεσία: Lost in space
Αγαπημένος παίκτης: A.Sabonis/C. Scurry
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Σεπ 13, 2023 9:03 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 6:13 pm

Καλά αν είναι κάνας τραυματισμός σαν του Kevin Ware τότε ναι. Δεν είναι ότι αηδιάζω ή κάτι τέτοιο. Είναι ότι νιώθω άσχημα για τον πόνο που πρέπει να νιώθει εκείνη την ώρα. Τεσπα, σορι για το οφφτοπικ, ήθελα να δώ μήπως είχε κάποιος κάτι να πει ώστε να με μεταπείσει.
Γέλασα με @ Γι'ώργο και @Τουλούμπα αλλά μου αρέσει η οπτική σου. ΠΟλύ πιθανό να είναι και πιο γόνιμη από τη δικιά μου, που για άλλους λόγους από σένα, εκφράζει αντίθεση με τις ΜΜΑ. Τις ΜΜΑ με τον τρόπο που είναι στημένες. Άιμα στον λαό σε κλουβιά τύπου Κολοσσαίου. Κι όλα αυτά για δεις τύπους από πάνω από τον άλλον να του ρίχνουν σφυριές.
Γόνατα στο κεφάλι δεν είναι όλα επιτρεπτά όυτε "τσεκουράτοι"¨αγκώνες στο πίσω μέρος (βρίθουν από τέτοιους οι πολ. τέχνες της νοτιανατολικής Ασίας) ούτε κλωτισές σε γεννητικά (φουλ χρησιμοποήηση στο γουινκ τσουν, το κραβ μαγκά και το τσετ κουν ντο) ούτε κλωτσιά σαγονάτιηόταν είσαι πεσμένος. Από τα λίγα που ξέρω, μιας και δεν έχω περάσει ποτέ το κατώφλι σχολής ούτε έχω διαβάζει ποτέ κάτι για τις ΜΜΑ.
Αλλά όλες αυτές οι σφυριές με το πόπολο να ξεφαντώντει είναι κάπως βρε παιδί....

Κυρίως όμως έιναι η εμπορευματοποίηση της χοντρής βίας.
Προτιμούσα π΄.χ το "βάλε τούδο¨της Βραζιλίας. Και σε ρινγκ γινόταν κι απασχολούσε τον κόσμο εκείνο που τού αναλογούσε κι ήθελε να βλέπει τους Β. Σίλβα της εποχής να διαλύουν κεφάλια. Κι ας ήταν πιο σκληρό το "¨βάλε τούδο¨..

Όλη αυτή η διάδοση του ΜΜΑ πάει μαζί με τις "μπίτσες" στα εκφυλισμένα χιπ χοπ- τράγουδα, την τραπ, τα κουτσομπολίστικα σουρβάιβορ κι ούτω καθεξής.

Το παρόν σύστημα (γερά κρασαρισμένο βέβαια) ποντάρει στα ευτελή αντανακλαστικά του πόπολου. Αυτά θέλει να διεγείρει....

Κατά τ' άλλα μπορεί να δει κανείς "πραντάλ σερέι¨ μουάι τάι ή "κόμπατ σάμπο"¨ή "λέτουεϊ¨(κυρίως αυτό) και θα δεί αίμα κι άμμο. Αλλά όρθιος σε όρθιο.
Ή να μάθει πολ. τέχνες που γεννήθηκαν προκειμένου να είναι χρήσιμες στον πόλεμο σώμα με σώμα.
Εκεί έχει ακόμα πιο χοντροκομμένα χτυπήματα ή ρίψεις. Βγαλσίματα ματιού κλπ.
Αλλά εκεί είναι η ζωή σου ή η ζωή μου.
Μέσα για αυτό.

Το άλλο είναι λεφτά να γυρνάνε και θέαμα να είναι κι ότι να ναι.
Από το κουτσομπολιό της κρεβατοκάμαρας και την ατελείωτη ίντριγκα/μικροπρέπεια στα ριάλιτυ μέχρι το ξύλο σε πεσμένο. Κι από κει ποιοτικό (και νομοτελειακό ) άλμα μέχρι τα "καράμπιτ" των χουλιγκάνων ή τις χημείες που σκοτώνουν κάθε μέρα χιλιάδες νέους ανθρώπους ( πρέζα, φεντανύλη κ.α) και μέχρι να τους σκοτώσουν τούς έχουν να περιφέρονται σαν ζόμπι πάνω στα καλύτερά τους χρόνια.

¨Ενα πράγμα είναι όλα αυτά.

Λέω εγώ τώρα, ο ντεμοντέ κι ο εκτός πραγματικότητας. Κι ας ζω τον δρόμο κάθε μέρα στις δουλειές μου....

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1240
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 13, 2023 9:14 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 9:03 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Σεπ 13, 2023 6:13 pm

Καλά αν είναι κάνας τραυματισμός σαν του Kevin Ware τότε ναι. Δεν είναι ότι αηδιάζω ή κάτι τέτοιο. Είναι ότι νιώθω άσχημα για τον πόνο που πρέπει να νιώθει εκείνη την ώρα. Τεσπα, σορι για το οφφτοπικ, ήθελα να δώ μήπως είχε κάποιος κάτι να πει ώστε να με μεταπείσει.
Άιμα στον λαό σε κλουβιά τύπου Κολοσσαίου. Κι όλα αυτά για δεις τύπους από πάνω από τον άλλον να του ρίχνουν σφυριές.
Α συμφωνώ 100% με αυτό. Το έχω δει και με είχε «ενοχλήσει» το πως ορμάνε στον άλλο όταν είναι κάτω ημιλιπόθυμος και δεν σταματάνε αν δεν τους χωρίσει ο διαιτητής.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1237
Δημοσιεύσεις: 5439
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 20, 2023 4:54 pm

Το PFL αγόρασε το Bellator από την Paramount Global.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”