Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 10:39 pm

nikolas12 έγραψε:
Κυρ Αύγ 30, 2020 10:00 pm
Επίσης πως τα κατάφερε ο μπαγάσας ο Vince, μας έδωσε ό,τι θέλαμε στο Smackdown, Fiend κακό, heel Roman Reigns και μάλιστα με Paul Heyman, μιλάμε ό,τι καλύτερο σε ιδέα για αλλαγή χαρακτήρα εδώ και χρόνια και heel Strowman να είναι τέρας και ταυτόχρονα έχτισε brand χωρίς top face (Big E πολύ νωρίς αν και είναι υπέροχος, Hardy δεν πείθει ακόμα, Riddle ακόμα νωρίς) και από πίσω έχει και τον Styles να βολοδέρνει στο midcard ενώ είναι heel και ο καλύτερος παλαιστής της εταιρείας.
Ο Wyatt θα είναι ο top babyface.
As you saw at the end of Friday Night Smackdown, Roman Reigns is now aligned with Paul Heyman. In a piece of news that will please all the fans over the years who rejected Reigns as a babyface, PWInsider.com can confirm that going forward, the plans are to push Reigns as the top heel on the Smackdown brand going forward.

With Braun Strowman also recently turning heel (which as of this week, is planned to be a permanent role for Strowman), we are told that WWE will be using Bray Wyatt as a babyface going forward with the idea of The Fiend being the top babyface for that side of the roster.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 2:28 pm

Ικανοποιητικό ήταν το Payback με δεδομένο πως υπήρχε μια 4βδομάδα για να χτιστούν οι κόντρες. Θα σταθώ σε δυο πράγματα. Πρώτα στη νίκη των Nia Jax & Shayna Baszler. Κλασσικό tag team title reign που θα είναι σύντομο, μιας και τα δυο μέλη είναι σε κόντρα. Θα προτιμούσα η Baszler να έπαιρνε τη ζώνη με κάποια από της Horsewomen. Το δεύτερο είναι το main event έτσι όπως στήθηκε έμοιαζε σαν είναι προορισμένο για τον Lesnar και όχι για τον Roman Reigns. Αφού ο Vince το πήρε απόφαση να τον κάνει heel και να έχει μαζί του τον Heyman ας είναι εντελώς κάτι το διαφορετικό από το Brock.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 4:20 pm

Και εγώ το βρήκα ικανοποιητικό event. Νομίζω οι καλύτεροι αγώνες ήταν για το γυναικείο Tag Team Championship και το tag team των Mysterios. Αν και δε συμπαθώ Nia Jax, μου αρέσει πολύ η ομάδα με Baszler για κάποιο λόγο και ελπίζω να μην είναι μεταβατικές πρωταθλήτριες. Μου άρεσε που τρεις μεγάλοι faces πήραν καλές νίκες. Big E, Riddle και Lee είναι το μέλλον του main roster. Επίσης μου αρέσει πολύ η φατρία του MVP. Αυτός είναι ένας σωστός Lashley και το σενάριο γενικά είναι καλογραμμένο.

Τεράστια έκπληξη η νίκη Keith Lee. Ο Orton έμοιαζε ανίκητος πριν δύο εβδομάδες. Η ήττα χωρίς finisher από McIntyre είναι κατανοητή για να συνεχίσει η κόντρα. Αλλά τώρα ήττα από πρωτοεμφανιζόμενο σε έξι λεπτά και μάλιστα χωρίς το finisher που χρησιμοποιεί συνήθως; Όχι ότι με χαλάει, λατρεύω Keith Lee και ας μη μου αρέσει καθόλου η νέα μουσική και το attire, αλλά δεν περίμενα το τρελό momentum του Orton να καταστραφεί με back to back ήττες.

Πάμε στο main event. Γιατί να κάνεις πρωταθλητή τον Bray για μια εβδομάδα; Βάλε στο Summerslam να λήξει No Contest και να τους καταστρέψει ο Reigns. Ο Wyatt δε μπορώ να καταλάβω με τη μάσκα και το attitude πως θα γίνει face. O Strowman ως τέρας ψιλοκαταστράφηκε, ενώ ήταν καλή ιδέα. Αλλά ο Reigns είναι άψογος. Είναι ο Roman που παρακαλάγαμε να δούμε χρόνια. Λογικά ο Vince ακούει το podcast του Jericho και κράτησε σημειώσεις. Είμαι ενθουσιασμένος με αυτήν την κίνηση. Με Paul Heyman καλύπτει τη μόνιμη αδυναμία του μικροφώνου και έχεις επιτέλους καλό heel. Απλά πρέπει να χτιστεί και καλός contender που αυτή τη στιγμή δεν πολυυπάρχει. Ο Reigns πάει για πρωταθλητής μέχρι WM.

Γενικά πάντως μπορεί να μην υπήρχε καμία ματσάρα, αλλά επιτέλους το booking είναι καλό, τα σενάρια βελτιώνονται, βλέπεις ένα ppv χωρίς να θέλεις να βγάλεις τα μάτια σου και να τους βάλεις φωτιά να τα κάψεις. Αυτό είναι επιτυχία. Δεν στο είχα Βικέντιε.

Βαθμολογία: 7/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 4:40 pm

nikolas12 έγραψε:
Δευ Αύγ 31, 2020 4:20 pm
Τεράστια έκπληξη η νίκη Keith Lee. Ο Orton έμοιαζε ανίκητος πριν δύο εβδομάδες. Η ήττα χωρίς finisher από McIntyre είναι κατανοητή για να συνεχίσει η κόντρα. Αλλά τώρα ήττα από πρωτοεμφανιζόμενο σε έξι λεπτά και μάλιστα χωρίς το finisher που χρησιμοποιεί συνήθως; Όχι ότι με χαλάει, λατρεύω Keith Lee και ας μη μου αρέσει καθόλου η νέα μουσική και το attire, αλλά δεν περίμενα το τρελό momentum του Orton να καταστραφεί με back to back ήττες.
Για εμένα δεν ήταν έκπληξη καθώς είχα διαβάσει πως αρέσει στον Vince ο Keith Lee και έτσι εξηγείται και το σχετικά σύντομο reign του με το NXT Championship. Υπάρχει φήμη για triple threat με Orton & Drew για το WWE Championsghip.
As seen at the WWE Payback PPV, Keith Lee defeated Randy Orton with a Spirit Bomb in a match that only lasted 6:40.

A source noted the following to Alex McCarthy of TalkSport.com regarding Vince McMahon wanting to give Lee a huge push:

“Imagine how high Vince has to be on someone to have Randy Orton put them over clean as a whistle. Orton, doing the best work of his career, wants to help create that next generation of stars. He gets it.”

It was added that Vince wants to "push Lee to the moon" and felt Orton was the best person to help get Lee over with the masses.

There is speculation that Lee will be a triple threat match for the WWE Title against Champion Drew McIntyre and Orton in the near future.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 03, 2020 1:45 am

Λόγω διακοπές έχω μείνει αρκετά πίσω

Έχω να δω τα επεισόδιο του AEW από 05-08-2020 συν τα BTE

Είδα summerslam & payback συν NXT Takeover . Τα RAW & SD τα θεωρώ σκουπίδια και ανάξια για το χρόνο μου , βλέπω μόνο καποια reviews από σαητ που μου αρέσουν οι απόψεις των συντακτών

Πάντως το NXT έχει πέσει παρά πολύ. Βέβαια όσο έχει τους κοντούς θα βγάζει ματσαρες και ανυπομονώ για το Adam Cole vs Balor όσο λίγα πλέον

Πολύ ωραίο και το 4 way iron man match. Δεν θα μπορούσε να μην ήταν . Και μια χαρά booking

Επίσης αν κατάλαβα καλά, μετά το storyline με τον McAfee ο Cole τείνει προς tweener / face ;;

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 03, 2020 7:32 am

Coach Periklis έγραψε:
Πέμ Σεπ 03, 2020 1:45 am
Επίσης αν κατάλαβα καλά, μετά το storyline με τον McAfee ο Cole τείνει προς tweener / face ;;
Το NXT νομίζω είναι σε φάση αναδόμησης. Του φύγανε οι μεγάλοι σταρ και κυρίως οι καλοί face, γύρισε ξαφνικά τον Ciampa σε heel, έχασε και τον Kross και τώρα έχει βρεθεί σε μια φάση που δύο τοπ σταρ (Gargano, Ciampa) ήταν ψιλοαδιάφοροι ή off, o Cole σε κόντρα με τον McAfee επειδή δεν υπήρχε άλλος και άλλοι είτε είναι controversial (Dream) είτε δεν είναι ακόμα έτοιμοι (Thatcher). Όλοι όμως αυτοί είναι heels και θέλει ακόμα χρόνο να χτίσει κυρίως καλούς, γιατί έχει ξεμείνει εκτός αν γίνει κάποιο μεγάλο face turn. Κάτι Bronson Reed δε με πείθουν ακόμα. Προσωπικά ο Cole ακόμα καθαρός heel μου φαίνεται, αυτός που είναι tweener αντιήρωας είναι ο Balor.

Για Raw και Smackdown είμαι γενικά σε φάση που διαφωνώ με ξένα σάιτ ή κανάλια που παρακολουθώ που λένε ότι το SD έχει γίνει καλό, ενώ το Raw θέλει δουλειά. Το Raw πλέον βλέπεται σχετικά ευχάριστα, έχει καλό πρωταθλητή, έχει την Hurt Business, έχει καλούς contenders, καλό midcard, ακόμα και το Raw Underground τρώει χρόνο από ηλίθια βαρετά segments που θ μιλούσανε ή μέτρια μας και βλέπεις και λίγο NXT prospects, γενικά είναι αξιοπρεπέστατο σόου που θυμίζει την πρώτη περίοδο του Paul Heyman. Το SD προσωπικά το βαριέμαι και το βλέπω μόνο με highlights για να δω τι θα γίνει με Lee, Riddle, αλλά γενικά τώρα που έχασε και ο Styles αδιαφορία μόνο.

Και τα ppv που βγήκαν ήταν οκ, αλλά προφανώς δε υπάρχει σύγκριση ακόμα και με το πεσμένο ΝΧΤ, πόσο μάλλον με AEW και New Japan.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 08, 2020 7:28 pm

Όσο και να λατρεύω AEW , έπεσαν λίγο στα μάτια μου με το σκηνικό με τον Matt Hardy . Ο τύπος είναι legend και γενικά σκληρός καρ***ης , οπότε δεν αποτελεί κάποια δικαιολογία ότι ήθελε και ίσως επέμενε να τελειώσει το ματς έστω και με αυτό το υποτυπώδες finish . Αυτοί όφειλαν να το διακόψουν και να το χρησιμοποιήσουν αργότερα σαν storyline στο feud τους

Το All out δεν μου άρεσε φέτος , βαρέθηκα με το FTR vs Omega & Hangman όχι γιατί ήταν κακό ( φανταστικό ήταν ) αλλά θέλει κοινό και παλμό αφού το στυλ ήταν σε σημεία τεχνικό / αργό . Το storyline που θα συνεχίσει από δω και πέρα όμως είναι άκρως ενδιαφέρον και ανυπομονώ

Το Moxley vs MJF πολύ καλό , είναι ήδη από αυτή την ηλικία πάρα πολύ καλός και το παράδοξο με την πάρτη του είναι ότι χρειάζεται να εξελίξει περισσότερο τα in ring skills παρά τα mic skills . Γίγαντας

Λατρεύω Brodie Lee & Dark Order στο BTE . Silver θεούλης

Έχει πολύ ενδιαφέρον η συνέχεια . Κόσμο χρειάζονται , είναι πολύ άτυχοι για πρώτη χρονιά

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 08, 2020 9:04 pm

Πραγματικά κάκιστη απόφαση όλο αυτό με τον Hardy. Τους έριξε πολύ στα μάτια μου αυτή τους η απόφαση.

Γενικά το All Out ήταν κατώτερο από τα άλλα φετινά events του AEW, αλλά προφανώς ξεχωρίζει από τις μετριότητες του WWE. Συμφωνώ με Περικλή γενικά ότι το AEW έχει ανάγκη από κοινό. Τέτοια tag team ματσάρα να μη μπορείς να την απολαύσεις με αντιδράσεις γεμάτης αρένας είναι αμαρτία.

Και το main event ήταν πάρα πολύ καλό. Moxley-McIntyre έχουν εξαιρετικά reigns ως πρωταθλητές και με πληθώρα αντιπάλων. Θεωρώ ότι το επόμενο με Lance Archer θα είναι εξαιρετικά βίαιο ματς όπως αυτό που είχαν στις αρχές της χρονιάς στο Wrestle Kingdom.

Τρομερή ματσάρα το γυναικείο. Βασικά το καλύτερο γυναικείο ματς του AEW. H Thunder Rosa ήταν κίνηση ματ και μαζί με την καλύτερη wrestler του promotion έδωσαν τρομερές στιγμές. Όλα τα tag team matches ήταν ωραία και στα τελικά του Battle Royal βρέθηκαν οι δύο που ήθελα κυρίως λόγω των promos με Mox.

Αν εξαιρέσουμε το κάκιστο περιστατικό με Hardy με μια κίνηση πραγματικά κατάπτυστη και μια απόφαση μη λογική, μιλάμε για ένα αρκετά καλό event με πολύ ωραίο wrestling, καλή ανάπτυξη ιστοριών και οκ booking. Σίγουρα πάντως πεσμένο σε σχέση με τα εξαιρετικά προηγούμενα, η έλλειψη κόσμου δε βοηθάει το NXT και το AEW από θέμα ατμόσφαιρας θα έλεγα και υπάρχει μια πτώση στο ενθουσιασμό που τα βλέπει ο θεατής.

Βαθμολογία: 8,5/10

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 11, 2020 2:26 am

Είπαμε πόσο γαμάτο ήταν το Balor vs Cole ?? Δεν είπαμε . Αντάξιο των ονομάτων , πλέον δεν περιμένουμε και κάτι λιγότερο από **** , οι τύποι είναι απίστευτοι

Τελικά όντως δείχνει μικρά σημάδια προς tweener/face ο Cole . Κρίνοντας τις κινήσεις του μετά το ματς

Να δουμε αυριο ( σήμερα ) και το AEW , έχουμε και Miro Day πλέον :D

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 27, 2020 6:24 pm

Προβλέψεις για το WWE Clash of Champions 2020:

WWE CHAMPIONSHIP (AMBULANCE MATCH)
Drew McIntyre (c) vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ: Drew McIntyre

WWE UNIVERSAL CHAMPIONSHIP
Roman Reigns (c) vs. Jey Uso
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

WWE SMACKDOWN WOMEN'S CHAMPIONSHIP
Bayley (c) vs. Nikki Cross
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Bayley

WWE UNDISPUTED INTERCONTINENTAL CHAMPIONSHIP (LADDER MATCH)
Jeff Hardy (c) vs. AJ Styles vs. Sami Zayn
ΝΙΚΗΤΗΣ: Jeff Hardy

WWE US CHAMPIONSHIP
Bobby Lashley (c) vs. Apollo Crews
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bobby Lashley

WWE WOMEN'S TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Nia Jax & Shayna Baszler (c) vs. Liv Morgan & Ruby Riott
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Nia Jax & Shayna Baszler

WWE SMACKDOWN TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Cesaro & Shinsuke Nakamura (c) vs. Lucha House Party
ΝΙΚΗΤΕΣ: Cesaro & Shinsuke Nakamura

WWE RAW TAG TEAM CHAMPIONSHIP
The Street Profits (c) vs. Andrade & Angel Garza
ΝΙΚΗΤΕΣ: Andrade & Angel Garza

WWE RAW WOMEN'S CHAMPIONSHIP (KICKOFF)
Asuka (c) vs. Zelina Vega
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Asuka

Υ.Γ Ο Orton δίνεται ως φαβορί από τις στοιχηματικές αλλά εγώ δεν δέχομαι ότι ο Drew θα χάσει τη ζώνη και σε κάποιο μη σημαντικό ppv.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 27, 2020 7:41 pm

Κι ένα βιντεάκι με προπόνηση του Ινιόκι (κι άλλων πρωταθλητών) , έτσι για να παίρνουμε καμιά μυρωδιά. Ο Ινιόκι, μεταξύ άλλων, έχει διατελέσει και προπονητής του τεράστιου μαχητή των ΜΜΑ, Καζούσι Σακουράμπα. Εκείνου που έδερνε τη φαμίλια Γκρέισι. :obey:



Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 27, 2020 10:46 pm

Και εγώ ίδιες προβλέψεις έχω, αν και θα είμαι ξύπνιος δε θα το δω live.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 28, 2020 11:34 am

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό ήταν το Clash of Champions αν και κουτσουρεμένο κατά δυο αγώνες. Σκέτη απόλαυση ήταν το Ladder match και το Ambulance match. Στο τελευταίο μου άρεσαν τα cameo, αν περίμενα και τον Edge αλλά μετά μου ήρθε ότι ο τραυματισμός είναι αρκετά σοβαρός. Συνεχίζει να μην μου αρέσει το στυλ Lesnar στο heel turn του Roman Reigns. Ανέλπιστα καλό το Asuka vs. Zelina Vega, προσωπικά το είχα για το πιο αδιάφορο της κάρτας.

Βαθμολογία: 7/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 28, 2020 1:07 pm

Πίστευα ότι με το Clash of Champions θα έβγαζα αφρούς. Ο λόγος είναι ότι για πρώτη φορά παρακολουθώ όλο το G1 Climax του NJPW και έχω δει τα πρώτα 3 events όπου το wrestling έχει πάει σε άλλο επίπεδο, χωρίς (ακόμα) να έχουμε το αριστούργημα, αλλά με κάμποσα εξαιρετικά ματς. Οπότε και μόνο η σύγκριση με WWE θα ήταν αστεία.

Τελικά όμως το Clash of Champions αναδείχθηκε πολύ ανώτερο των προσδοκιών και φυσικά δεν πρέπει να κρίνεται σε σύγκριση με NXT, AEW, NJPW που είναι εξαιρετικά σόου, αλλά καθαρά ως WWE ppv και ως τέτοιο πραγματικά το διασκέδασα. Το Ladder Match ήταν πάρα πολύ καλό και θεωρώ εξαιρετική την απόφαση να κερδίσει ο Zayn. Για μένα δεν έπρεπε να συνεχίσει ο Hardy. Έκανε παπάδες πάντως όλη η τριάδα, φουλ διασκεδαστικό ματς και ωραίο storytelling.

Δεύτερο ματς που απήλαυσα το Ambulance. Το storytelling με τα cameos είναι και εδώ πάρα πολύ καλό και εδραιώνεται επιτέλους ο Drew ως ο καλύτερος WWE champion εδώ και χρόνια. Πραγματικά απολαυστικός σε ένα reign που θα μας μείνει για καιρό. Κρίμα να μην έχει κόσμο στο γήπεδο τόσους μήνες.

Πάμε και στο main event. Διασκεδαστικότατο με φοβερή ιστορία από πίσω. Επιτέλους ένας Reigns που θέλουμε. Είναι ένας Reigns που επιτέλους βλέπουμε ευχάριστα, που είναι badass και όχι φλώρος. Αν είχαμε τέτοιο Reigns πριν τρία χρόνια, τώρα θα ήταν όντως ο μεγαλύτερος face της εταιρείας. Τρομερή η αλλαγή στο attire, πολύ καλό wrestling, ωραία η ιστορία με Usos. Νομίζω πως εδώ και χρόνια δεν έχω δει καλύτερο δίδυμο στα μεγάλα πρωταθλήματα. Από part-timers τύπου Lesnar και Goldberg με βαρετά ματς, έχουμε επιτέλους τον top face και τον top heel της εταιρείας να δίνουν φοβερά ματς και να λένε ωραίες ιστορίες.

Το υπόλοιπο ppv είχε κλασικά μέτρια ματσάκια, μόνο το Asuka-Vega ήταν καλύτερο από αυτό που περίμενα. Δε στο είχα Βικέντιε, αλλά μας έδωσες επιτέλους κάτι consistent και έκανες τα δύο πρωταθλήματα να μοιάζουν σημαντικά, γιατί τους τελευταίους μήνες οι άλλοι είχαν Cole, Balor, Moxley, Jericho, Naito, Okada και εσύ πήγαινες με Lesnar, Strowman, Goldberg και αστείες επιλογές. Σίγουρα δεν είναι ppv επιπέδου Takeover, All Out, G1, αλλά είναι διασκεδαστικό και πολύ καλύτερο από όσα μας έχει προσφέρει η εταιρεία φέτος μετά το RR.

Βαθμολογία: 7,5/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 07, 2020 9:54 pm

Μετά από ένα μέτριο Takeover ήρθε ένα πολύ καλό event. Πολύ ωραία απόφαση η αλλαγή χώρου και σίγουρα βοήθησε πολύ την εικόνα του NXT. Δεν είχαμε κανένα ματς-αριστούργημα τύπου Gargano-Ciampa ή Gargano-Cole, αλλά όλα τα ματς της κάρτας ήταν εξαιρετικά άρτια και μπορώ να πω ότι δεν υπήρχε κανένα μέτριο.

Ο Gargano σωστά έχασε, έβγαλε καλό ματς από τον Priest, αλλά ο ίδιος σαν heel δεν πάει πουθενά, πολύ βαρετός. Μου αρέσει το push στον Kushida, μιλάμε για έναν πολύ καλό junior heavyweight στο New Japan και αξίζει να πετύχει. Πολύ ωραίο ματσάκι για το Cruiserweight, ο Swerve αποδεικνύει συνέχεια ότι είναι πολύ υποτιμημένος σαν wrestler.

Το γυναικείο ήταν η ευχάριστη έκπληξη της βραδιάς. Όπως ο Gargano έτσι και η Candice δεν την πολυπαλεύει σαν heel, αλλά την είχα υποτιμήσει πολύ, γιατί βγάλανε πολύ ωραίο ματς με τη Shirai. Όλα τα λεφτά οι επιστροφές, ειδικά για τη δεύτερη χαίρομαι πολύ.

Στο main event τώρα, δεν περίμενα να γίνει contender o O' Reily που ήταν γενικά εξαφανισμένος, αλλά ήταν ευχάριστη έκπληξη και φρέσκια επιλογή, έχει κάνει και σόλο πορείες στο ROH και το New Japan. Εξαιρετικό ματς με Balor, τεχνικό και με αρκετή αγωνία, δεν πολυκαταλαβαίνω τι κάνουν με την Undisputed Era, αλλά θα τσαντιστώ αν τη διαλύσουν, γιατί όλα δείχνουν ότι O' Reily, Cole είναι face και οι Strong, Fish είναι heels. Καλό θα ήταν αυτή η τετράδα με την εξαιρετική χημεία να μην σπάσει.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”