Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 10, 2020 2:05 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Νοέμ 10, 2020 1:39 pm
Πaρόλη την γκρίνια πάντως μου άρεσε πολύ το Full Gear , δεν μπορούσα τόσο εύκολα να εκτιμήσω νικήτές που είναι μεγάλο " συν" και σίγουρα θέλω να δω την συνέχεια των storylines.
Με εξαίρεση τα ματς που άλλαξαν οι κάτοχοι των ζωνών, τα υπόλοιπα αποτελέσματα των αγώνων της κάρτας ήταν πολύ αναμενόμενα.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 10, 2020 2:42 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Νοέμ 10, 2020 1:39 pm
αρχίζω και αισθάνομαι ότι πιο πολύ θέλω / νιώθω ότι πρέπει να αγαπήσω το Aew ( γατί κάνει τίμια προσπάθεια ) παρά ότι μου αρέσει τόσο πολύ

Έχω επενδύσει συναισθηματικά στους χαρακτήρες και τα storylines ΑΛΛΑ έχω απογοητευτεί από το overteasing . Αυτό το " κι όλο περιμένω "

Επίσης , Young Bucks είτε είστε είτε δεν είστε heels αποφασίστε . 2 μήνες ( ή ένας δε θυμάμαι ) κωλοπαιδισμού ας οδηγήσει κάπου . Ομοίως και με K. Omega . Ρε μάγκες , είχατε μια ΧΡΥΣΗ , ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία με το ματς εναντίον του HANGMAN να το γυρίσει σε heel mode ο Omega , να κερδίσει πιο εντυπωσιακά και πιο αδυσώπητα . Κάνετε για την πλάκα σας 4στερα ματς και δεν ακουμπάτε το απόλυτο επειδή κάνετε βλακείες
Αυτό το πρώτο σαν να περιγράφεις κι εμένα ρε φίλε. Έχει αρκετά flaws το AEW, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πόσο κακό ή κακογραμμένο wrestling μας έχει ταΐσει ο Vince μετά την αγαπημένη μου Ruthless Aggression Era που κάποια ελαττώματα απλά τα προσπερνάω. Καλώς ή κακώς με ένα Smackdown που δε βλέπεται, με απλά καλό Raw (όπου λατρεύω Hurt Business-Drew, αλλά πχ δε μπορώ με τίποτα όσο κι αν προσπαθώ να αγαπήσω The Fiend), με ένα NXT σε πτώση, βλέπεις ότι ξεπετάγονται εναλλακτικές όπως το New Japan, το AEW ή ακόμα και τα Impact, ROH, NWA και θέλεις να έχεις καλή διάθεση, γιατί αν σταματήσουν θα γυρίσουμε στις εποχές που χόρευε ο Great Khali.

Αν είχα χρόνο θα τα έβλεπα όλα, αλλά τα τρία τελευταία βλέπω μόνο αν ακούσω πολύ buzz, ειδικά στην empty arena που δεν έχεις κοινό να γουστάρεις μαζί. Καλώς ή κακώς το φετινό WWE είναι πολύ καλύτερο σε σχέση με πριν 3 χρόνια ακριβώς λόγω ανταγωνισμού. Το ανανεωμένο Impact κάνει καλή δουλειά, ο Corgan κάνει καλή δουλειά, το AEW ανεβαίνει και κυρίως η Ιαπωνία κάνει τρελό buzz κάτι που φαίνεται με τα σόου στην Αμερική και την Αγγλία και φυσικά το All In.

Για Young Bucks, Omega συμφωνώ κι επαυξάνω. Αυτό το tweenerισμα πρέπει να σταματήσει. Είναι καλό όταν το κάνει ο Balor, αλλά αυτοί δεν το έχουν. Φέρτε πίσω τον Cleaner, φέρτε πίσω heel Young Bucks. Το πρόβλημα προσωπικά το έχω εντοπίσει στο εξής: Εκτός Cody οι άλλοι δεν είναι μαθημένοι στο αμερικάνικο booking. Στην Αμερική έχει κάθε εβδομάδα σόου και κάποιους μήνες ppv. Αυτοί όμως έχουν μάθει από τον Gedo που έχει κάθε μήνα 7-8 events με μια κορύφωση όπου βάζεις σε κάποια το λιθαράκι και δουλεύεις long term booking για 1-1μιση χρόνο όπως έκανε ο Omega για το IWGP World Heavyweight Championship. Αυτό με Dynamite κάθε εβδομάδα ΔΕΝ δουλεύει. Είναι πιο fast paced το πρόγραμμα και δεν το έχουν καταλάβει ακόμα.

Πάντως έχουν δημιουργήσει πολύ καλούς σταρ στο AEW για το μέλλον. Hangman, Cassidy, Allin, ειδικά κάποιους τους έχουν πάρει από τα indies και τους εξελίξανε. Πιστεύω ότι το AEW αν πάρει δεύτερο εβδομαδιαίο σόου, κάποιο promotion θα απορροφήσει με πιθανότερο το NWA. Το ιδανικό θα ήταν ένα working relationship με NJPW αφού επιστρέψει ο κόσμος στα στάδια. Θα δούμε τρομερά πράγματα όπως στις συνεργασίες με ROH.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 22, 2020 6:43 pm

Προβλέψεις Survivor Series 2020:

WWE Champion Drew McIntyre vs. WWE Universal Champion Roman Reigns
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

WWE RAW Women's Champion Asuka vs. WWE SmackDown Women's Champion Sasha Banks
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Sasha Banks

WWE RAW Tag Team Champions The New Day vs. WWE SmackDown Tag Team Champions The Street Profits
ΝΙΚΗΤΕΣ: The New Day

WWE US Champion Bobby Lashley vs. WWE Intercontinental Champion Sami Zayn
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bobby Lashley

MEN'S TRADITIONAL 5-ON-5 ELIMINATION MATCH
AJ Styles, Keith Lee, Sheamus, Braun Strowman & Riddle vs. Kevin Owens, Jey Uso, King Corbin, Seth Rollins & Otis
ΝΙΚΗΤΕΣ: AJ Styles, Keith Lee, Sheamus, Braun Strowman & Riddle

WOMEN'S TRADITIONAL 5-ON-5 ELIMINATION MATCH
Shayna Baszler, Nia Jax, Lana, Lacey Evans & Peyton Royce vs. Bianca Belair, Ruby Riott, Liv Morgan, Bayley & Natalya
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Bianca Belair, Ruby Riott, Liv Morgan, Bayley & Natalya

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 22, 2020 7:45 pm

Να και ένα ενδιαφέρον ppv χωρίς προβλέψιμα αποτελέσματα. Νομίζω ότι σε σύγκριση με άλλες χρονιές θα είναι πιο μοιρασμένες οι νίκες (αλλά τι ξέρω κι εγώ, όλο κουβά πηγαίνω στις προβλέψεις).

Στο γυναικείο 5on5 βλέπω Smackdown με εμφατική Bianca. Στο ανδρικό η διαφορά των ομάδων είναι χαώδης, άρα προβλέπω Raw. Στο midcard σίγουρα Bobby Lashley που παίρνει push. Έχει αναγεννήσει την καριέρα του ο MVP μαζί και με τους άλλους της Hurt Business. Και τον Titus να βάλουν, θα τον βγάλουν over.

Στο tag team δύσκολο δίλημμα, θα πω οριακά Street Profits κι ας βγω λάθος. Στο γυναικείο αμφιταλαντεύομαι, αλλά θα πω Asuka ίσως με παρέμβαση από Carmella ή Bayley. Τέλος είμαι ενθουσιασμένος για το McIntyre-Reigns, είναι στην τοπ φάση της καριέρας τους και οι δύο και δεν έχουν καμία σχέση οι χαρακτήρες τους με τότε που είχαν κόντρα στη WM 35. Τώρα είναι όντως ενθουσιώδης αγώνας. Νικητής θα είναι αυτός που παίρνει δυνατότερο booking, άρα με τη λογική θα πάω με Reigns, γιατί ο Σκωτσέζος είχε πρόσφατα ήττα και μια ακόμα δε θα του κάνει κακό, ειδικά από τον top heel της εταιρείας. Γενικά πάντως φαίνεται ενδιαφέρον ppv και ελπίζω να έχει εκπλήξεις, αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 23, 2020 9:00 am

Από το Royal Rumble είχα να κάτσω ξύπνιος όλο το βράδυ να δω ένα ppv και λέω μιας και είναι Survivor Series και φαίνεται ελπιδοφόρο, ας κάτσω να το δω. Τι το ήθελα ο δύστυχος, πραγματικά ένα κακό ppv παρόλο που ο Vince μας είχε δώσει κάποια καλά δείγματα τελευταία.

Πρώτον ένα θετικό, ισορροπημένα αποτελέσματα επιτέλους. Μοίρασε τις νίκες χωρίς να προωθήσει κάποιο σόου όπως είχε κάνει με άσχημο τρόπο με το Raw πριν λίγα χρόνια ή με το ΝΧΤ πέρυσι που ήταν από τα καλύτερα Survivor Series.

Αναμενόμενο squash στο πρώτο ματς. Η μία ομάδα είχε φουλ ανεβασμένους wrestlers, η άλλη ήταν αισθητά μετριότερη. Βοήθησε και σεναριακά τις εξελίξεις των ανδρών στο Raw. Ο Rollins λόγω του ότι φεύγει λογικό να κάνει ήττες, δεν περίμενα να φύγει τόσο γρήγορα. Ψιλοκαλό ματσάκι, αλλά καμία σχέση με κάποια από τα έπη των τελευταίων χρόνων όπως το περσινό (το ξαναείδα χθες που το ανέβασαν Youtube) ή του 2016.

Το tag team μακράν το καλύτερο της βραδιάς. Έλεγα ότι κάποιος θα κάνει heel turn, εν τέλει και οι δύο ομάδες έδειξαν την πιο aggressive πλευρά τους δουλεύοντας σαν heels σε σημεία του ματς. Δεν έγινε εν τέλει τίποτα, μπράβο πάντως για τη νίκη των Street Profits. Τραγικό για το WWE ότι πέραν αυτών των ομάδων δεν υπάρχει τίποτα άλλο στο division.

Lashley-Zayn αδιάφορο με ένα Zayn να προσπαθεί να ξεφύγει. Banks-Asuka μας έχουν προσφέρει ματσάρες και φέτος και γενικά, περίμενα να είναι εύκολα το καλύτερο της βραδιάς και εν τέλει είδαμε ματς επιπέδου Raw. Βαρετό, νερόβραστο και κουραστικό, περίμενα πως και πως να τελειώσει.

Και πάμε στο αίσχος. Εκτός από λίγες κινήσεις από Belair, Royce, Evans αυτό το ματς ήταν κακό. Αλλά το χειρότερο ήταν το άθλιο booking. Μία φορά ρε Vince προώθησε το άτομο που πρέπει. Έχεις τη Belair, όλο το πακέτο και προτιμάς να μου αναπτύξεις τη Lana. Ποια; Τη Lana που την περνάνε από τραπέζια και πρέπει να μας νοιάζει. Τη Lana που και να της δώσεις push δεν ξέρει να κάνει ένα suplex. Τη Lana που δε θέλει κανείς να προωθηθεί. Ποια Belair τώρα, άσε την να χάνει με countout να κερδίσει και καλά η Lana. Είναι από τα χειρότερα bookings που έχω δει φέτος. Περισσότερο μας τσάντισε παρά μας έβγαλε τη Lana over.

Και πάμε στο main event. Σίγουρα σε σχέση με άλλα ματς των δύο που ήταν βαρετά, αυτό ήταν αρκετά καλό και δυνατό, το δεύτερο καλύτερο της βραδιάς. Δε μου άρεσε ο τρόπος που έχασε ο Drew όμως. Καλή η παρέμβαση, αλλά μετά κάνε pin, όχι submission. Νιώθω ότι πιο πολύ ζημιώθηκε με αυτό παρά με το pin. Δεν είναι ότι βασανιζόταν κανά 5λεπτο με το submission μέχρι που λιποθύμησε για να φανεί δυνατός.

Τέλος μόνο συγκίνηση για Taker, δεν καταλαβαίνω γιατί έκαναν μισή ώρα να βγάλουν όλους τους βετεράνους στο ρινγκ για να μην παίξουν κανένα ρόλο μετά (πιστεύω ότι είχαν κάνει τεστ για τον ιό), το είδα με αγωνία μήπως γίνει κάποια ανατροπή και εμφανιστεί κανένας Fiend, αλλά ευτυχώς όλα καλά, ο Taker φεύγει όπως πρέπει με το κεφάλι ψηλά.

Συνολικά λοιπόν να πω ένα άσταδιάλα στον εαυτό μου που πείστηκα ότι ίσως αξίζει να κάτσω να το δω live και εκτός από 1-2 ματς, είδα τις γνωστές μετριότητες και κυρίως αυτό το κάκιστο booking όπως στο γυναικείο 5on5.

Βαθμολογία: 5,5/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 23, 2020 12:00 pm

Τα Asuka vs. Sasha Banks, The New Day vs. The Street Profits και το Drew McIntyre vs. Roman Reigns έσωσαν την παρτίδα για το pay per view. Για εμένα το κορυφαίο ματς της βραδιάς ήταν των γυναικών, με μικρή διαφορά τα υπόλοιπα δυο. Το Bobby Lashley vs. Sami Zayn ήταν αδιάφορο και περίμενα να δω κάτι καλύτερο. Οι elimination αγώνες πρέπει να είναι οι χειρότεροι αν όχι από τα κακά στην ιστορία του ppv, όταν τελείωσε το γυναικείο απλά γέλαγα για κάνα δίλεπτο. Μπορούσε να δώσει τη νίκη στη Lana με διαφορετικό booking ώστε να φανεί δυνατός ο χαρακτήρας της που έχει καταντήσει comic relief. Το Battle Royal είτε έγινε είτε όχι, το ίδιο κάνει. Η πλάκα είναι πως στα στοιχήματα φαβορί ήταν ο Big E και δεν πήρε μέρος καν.

Βαθμολογία: 7/10.

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 23, 2020 4:12 pm

Το Drew NcIntyre vs Roman Reigns ήταν εξαιρετικό και το ματς της βραδιάς για μένα . Δεν με ενοχλεί καθόλου το finish

επίσης πάρα πολύ καλό το tag team match , είναι όλοι τους αθληταράδες και ήταν και φρέσκο matchup που ήθελα να δω

Και το Sasha Banks vs Asuka καλό ήταν

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 03, 2020 9:39 am

Εικόνα

H φάτσα μου στο τέλος του Winter is Coming. Ίσως το καλύτερο εβδομαδιαίο Dynamite της χρονιάς. Τρομερές σε εξελίξεις σε πάρα πολλά σενάρια και χαρακτήρες. Βέβαια μόνο και μόνο για τη γκρίνια των WWE marks άξιζε. Παραπονιούνται για ντεμπούτο Sting χωρίς να έχουν δει πως θα χρησιμοποιηθεί την ίδια ώρα που φέτος ο Vince τους έβαλε Goldberg πρωταθλητή. Αν κάτι έχει αποδείξει το AEW είναι ότι ξέρει να χρησιμοποιεί legends.

Παραπονιούνται για πρώην WWE guys τύπου Miro, Mox που έχουν αλλάξει την καριέρα τους και το χαρακτήρα τους απλά γιατί ήταν στο WWE παλιά. Τώρα που έχουμε indie guys πρωταθλητές, παραπονιούνται ότι αυτοί δεν έχουν ουσία. Μείνανε στη δεκαετία του 90 μαζί με τον Cornette και τον Russo. Τέσπα το Mox-Omega το λάτρεψα, δεν είναι match of the year σε καμία περίπτωση, αλλά το είδα πολύ προσεκτικά και παρατήρησα πόσο storytelling είχε και το απήλαυσα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Σωστή απόφαση να τελειώσει το εξαιρετικό reign του Mox και το λέω σαν μεγάλος φαν του. Ήταν άτυχος που το έζησε χωρίς κοινό, αλλά το έκανε όσο καλύτερο γινόταν. Kenny Omega πλέον και αυτό που έγινε στο τέλος με άφησε παγωτό...

Το AEW έκανε κάτι που έπρεπε. Αυτήν την Τρίτη θα μας βάλει να δούμε Impact. Αν έχουμε crossover θα είναι εκπληκτικό. Θέλω να δω The North vs FTR σήμερα κιόλας. Και γενικά υπάρχουν άπειρα σενάρια που μπορούμε να έχουμε αν υπάρξει συνεργασία. Πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος και ελπίζω όλο αυτό να εξελιχθεί όμορφα και να μην απογοητευτούμε.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 03, 2020 10:45 am

Το booking του main event ήταν τραγικό και μαζί με το spot με τις καρέκλες ήταν ότι χειρότερο έχω δει. Πιστεύω θα ζήλεψε ο Vince που δεν το έκανε πρώτος αυτός. Ενδιαφέρουσα η παρουσία του Don Callis, να δούμε πως θα συνεχιστεί η ιστορία. Ευχάριστη έκπληξη η εμφάνιση του Sting , μένει να δούμε πως θα χρησιμοποιηθεί γιατί προβλέπω και αυτός να χαραμίζεται.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 03, 2020 12:06 pm

Εντωμεταξύ διάβασα μόλις ότι είναι η πρώτη φορά που τόσα πολλά promotions συνδέονται μεταξύ τους με πρωταθλητές και ιστορίες. Κάποτε είχαμε το ROH με New Japan που συνδέονταν μέσω της Elite και του Bullet Club. Με το χθεσινό υπάρχουν συνδέσεις μεταξύ AEW, NWA, Impact, AAA και NJPW με το ROH να έχει μείνει λίγο στην απ' έξω. Έχω δει λίγο Impact για να ξέρω τι παίζει, αλλά υπάρχει ταλέντο για ένα AEW vs Impact ppv. Μακάρι να δούμε και περισσότερο New Japan μετά τον ιό, τα τελευταία χρόνια είχε κάνει μεγάλη επέκταση στην αμερικάνικη αγορά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 03, 2020 7:49 pm

Εν τω μεταξύ η μεγάλη νίκη του AEW είναι ότι έκαναν επεισοδιάρα χωρίς να έχει και κανά φοβερό ματς πλην του main event που ήταν υπέροχο

Συμφωνώ απόλυτα για το storytelling , ήταν πραγματικά textbook εμφάνιση και των δυο . Από τις ελάχιστες φορές που δεν με πείραξε που αποφεύγουν το κλασικό δίπολο face vs heel καθώς είδα heel moves και από τους 2 σε κάποιες στιγμές και η ζυγαριά γύρισε μόνο στα τελευταία λεπτά προς τον Omega για να δώσει αυτό το μπουστάρισμα που χρειαζόταν . Απλά υπέροχο στα μάτια μου

ίσως να βρίσκω λίγο υπερβολικό το κράξιμο που και καλά τρώει ο Omega για μια μόνο cheat move που έκανε αλλά φαντάζομαι έχουν ήδη κάτι ενδιαφέρον στο μυαλό τους για να συνεχιστεί το storyline ( ακόμα και χωρίς Mox που ίσως θέλει να αράξει λίγο για την εγκυμοσύνη της γυναίκας του ) . Ίσως το κάνουν να φαίνεται έτσι επειδή είναι executive . Όπως και να έχει έτσι όπως το έπαιξαν ανυπομονώ πάρα πολύ και μπορούν να κάνουν πολλά

Για τον Sting δεν υπάρχουν πολλά να πεις . Είναι Icon , είναι εξίσου σημαντικός , καθολικά σεβαστός όσο και ο Taker . Νομίζω αυτοί οι 2 είναι στο ίδιο λεβελ και σαν περσονες και από πλευράς charisma και σαν workers . Τουλάχιστον από την γενιά τους και σκεπτόμενος το work ethic γιατί σαφώς υπάρχουν και δεκάδες άλλοι επίσης εμβληματικοί .

Είναι 61 χρονών ο άνθρωπος δεν είναι για αγώνες , μπορεί να έχει άλλον ρόλο στο σοου . Ακόμα και κάτι cinematic , το αξίζει γιατί όχι . Περιμένω πολλά αλλά τίποτα που αφορά ρινγκ

Η συνεργασία αν κατάλαβα καλά από σαητ είναι δεδομένη

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 03, 2020 8:28 pm

Coach Periklis έγραψε:
Πέμ Δεκ 03, 2020 7:49 pm
Εν τω μεταξύ η μεγάλη νίκη του AEW είναι ότι έκαναν επεισοδιάρα χωρίς να έχει και κανά φοβερό ματς πλην του main event που ήταν υπέροχο

Συμφωνώ απόλυτα για το storytelling , ήταν πραγματικά textbook εμφάνιση και των δυο . Από τις ελάχιστες φορές που δεν με πείραξε που αποφεύγουν το κλασικό δίπολο face vs heel καθώς είδα heel moves και από τους 2 σε κάποιες στιγμές και η ζυγαριά γύρισε μόνο στα τελευταία λεπτά προς τον Omega για να δώσει αυτό το μπουστάρισμα που χρειαζόταν . Απλά υπέροχο στα μάτια μου
Και επίσης να προσθέσω αυτό που λατρεύω σε ματς των Young Bucks και του Omega: Άπειρες αναφορές σε παλιότερες κόντρες και αντιπάλους. Το FTR-Young Bucks έβριθε τέτοιων στιγμών. Και ένα ματς που επίσης το είχε αυτό ήταν ένα από τα καλύτερα ματς της χρονιάς, το Iron Man match των Omega-Pac όπου ο Omega στο τέλος κάνει κολλητά κίνηση του Okada (του μεγαλύτερου εχθρού του) και του Ibushi (του καλύτερου του φίλου) πριν κάνει το finisher. Και χθες υπήρξαν αναφορές στον Okada και γενικά οι αναφορές σε παλιά ματς είναι όμορφο κλείσιμο του ματιού στους μακροχρόνιους φαν.
ίσως να βρίσκω λίγο υπερβολικό το κράξιμο που και καλά τρώει ο Omega για μια μόνο cheat move που έκανε αλλά φαντάζομαι έχουν ήδη κάτι ενδιαφέρον στο μυαλό τους για να συνεχιστεί το storyline ( ακόμα και χωρίς Mox που ίσως θέλει να αράξει λίγο για την εγκυμοσύνη της γυναίκας του ) . Ίσως το κάνουν να φαίνεται έτσι επειδή είναι executive . Όπως και να έχει έτσι όπως το έπαιξαν ανυπομονώ πάρα πολύ και μπορούν να κάνουν πολλά
Ένα κράξιμο που δεν καταλαβαίνω είναι ότι το AEW υποτίθεται υποστηρίζει τα clean finishers. Ναι ακριβώς, γι' αυτό χθες είχαμε cheat move! Γιατί στην εποχή που βλέπουμε μόνο DQ και surprise roll ups (έχω σιχαθεί πλέον να το βλέπω) υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν τα clean finishes (και μην είμαστε άδικοι, και ο Triple H είναι υπέρ αυτού) ΕΚΤΟΣ από όταν υπάρχει μια τόσο σοκαριστική στιγμή όπως η χθεσινή που έχουμε οριστικοποίηση ενός heel turn και την αρχή ενός περίεργου angle μεταξύ των δύο μεγαλύτερων promotions στην Αμερική μετά το WWE όπου μιλάμε από Invasion μέχρι Vs PPV. Αν ένα ματς δικαιούται να μην τελειώσει καθαρά είναι ακριβώς αυτό.
Για τον Sting δεν υπάρχουν πολλά να πεις . Είναι Icon , είναι εξίσου σημαντικός , καθολικά σεβαστός όσο και ο Taker . Νομίζω αυτοί οι 2 είναι στο ίδιο λεβελ και σαν περσονες και από πλευράς charisma και σαν workers . Τουλάχιστον από την γενιά τους και σκεπτόμενος το work ethic γιατί σαφώς υπάρχουν και δεκάδες άλλοι επίσης εμβληματικοί .

Είναι 61 χρονών ο άνθρωπος δεν είναι για αγώνες , μπορεί να έχει άλλον ρόλο στο σοου . Ακόμα και κάτι cinematic , το αξίζει γιατί όχι . Περιμένω πολλά αλλά τίποτα που αφορά ρινγκ

Η συνεργασία αν κατάλαβα καλά από σαητ είναι δεδομένη
Για μένα ο Undertaker είναι πάνω από όλους, αλλά δεν έχω ζήσει τον Sting στο WCW, άρα δεν είμαι αντικειμενικός. Σε θέμα loyalty ήταν όμως σαν τον Undertaker που έχει μια υπέροχη σχέση με τον Vince, έτσι ήταν και ο Sting με WCW και ως ένα βαθμό με TNA. Κρίμα που τραυματίστηκε και δεν είδαμε τι παραπάνω θα έκαναν, αν και σκέφτομαι πως έτσι όπως τον χειριστήκανε στο WWE, 1000 φορές μακριά. Γενικά το AEW διαχειρίζεται πολύ καλύτερα τους legends του. Βλέπε Arn Anderson, Tully Blanchard. Καλύτερα για μένα ο Sting να μη χωθεί σε μεγάλα storylines. Κυρίως να χρησιμοποιείται σαν ατραξιόν. Στα 61 του δε μπορεί να δώσει καλό ματς εκτός αν είναι cinematic με καλό σενάριο όπως είπες.

Γενικά πάντως να αναφέρω πως θέλω να δω FTR-The North, Young Bucks-Motor City Machine Guns, Moxley-Callihan, Omega-Edwards, Cage-Mack, Shida-Purazzo, Lee-Eric Young οποιαδήποτε ομάδα με τους Good Brothers και γενικά dream matches υπάρχουν πολλά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 08, 2020 9:21 am

Ακολουθεί όπως πάντα μεγάλη ανάλυση για το Wargames. Περίεργη χρονιά το 2020 για το ΝΧΤ, το προϊόν φέτος δεν ήταν εξίσου καλό με άλλες χρονιές, αν και ανώτερο από το main roster, αλλά και πάλι μέσα στη χρονιά είχαμε δύο μέτρια Takeovers, πράγμα που δε μας συνήθισε ο Triple H και ευτυχώς μετά το 31 ξαναβρήκαμε τη φόρμα μας. Εκτός των δύο Wargames, τα υπόλοιπα ματς ήταν μια χαρά και δε γίνεται να απαιτούμε πάντα από τον HHH να έχει match of the year contenders στο midcard όπως παλιά, ειδικά στην εποχή αυτή και με το ρόστερ που έχει.

Το Wargames είχε δύο ματς Wargames που δεν ήταν καθόλου προβλέψιμα, πράγμα θετικό, ενώ και στα δύο το booking ήταν καλό. Είναι εντυπωσιακό πως από το 2017 ο Triple H δεν έχει επιλέξει ποτέ λάθος νικητή. Το 2017 κέρδισε σωστά η UE, το 2018 κέρδισαν οι faces που ήταν σε άνοδο, το 2019 έπρεπε να κερδίσουν πάλι οι faces και στα δύο όπως έγινε (ασχέτως αν τα push που έπρεπε να δοθούν, δεν εκτελέστηκαν σωστά βλέπε Ripley, Ciampa, Dijak) και φέτος ξαναδιάλεξε σωστούς νικητές.

Το γυναικείο Wargames ήταν πάρα πολύ καλό, καλύτερο για μένα από το περσινό. Ήμουν σίγουρος ότι η Shirai θα δεχθεί το pin για να βρεθεί η επόμενη contender, αλλά περίμενα Toni Storm ή Dakota. Η Raquel απεδείχθη outsider και θεωρώ πως θα είναι μεταβατική contender, γιατί το ΝΧΤ έχει το καλύτερο γυναικείο division.

Μεταβατική κόντρα και για τον Ciampa που από το περσινό Wargames δεν πάει πουθενά. Έχασε την ευκαιρία για τη Goldie σε ματσάρα, μετά είχε κι άλλη κόντρα με Gargano, έκανε heel turn που άντεξε λιγότερο από του Big Show, έγινε πάλι face, γενικά αχταρμάς και ευτυχώς τώρα του έδωσαν μια κόντρα να ξαναχτίσουν κάτι. Καλό ματσάκι με δυνατά χτυπήματα.

Η κόντρα Lumis-Grimes είναι από τις χειρότερες σεναριακά στο NXT φέτος αλλά το ματς ήταν αρκετά καλό. Είναι ταλαντούχοι performers, οπότε το αποτέλεσμα ήταν καλό. Το μόνο εύκολο ματς στις προβλέψεις το triple threat, από τη στιγμή που υπήρχε κι άλλος Ghostface θα βοηθούσε τον Gargano σίγουρα όπερ κι εγένετο. Το ανέκδοτο με Leon Ruff σταμάτησε, απορούσαμε με το Μιχάλη τι σκεφτόταν ο Triple H όταν έδωσε τη ζώνη. Γενικά χρειάζεται καλύτερο booking o Gargano, έστω και σαν heel που δεν του ταιριάζει καθόλου.

Καλύτερο ματς της βραδιάς το ανδρικό Wargames. Περίμενα ελλείψει κοινού μια έκπτωση σε χτυπήματα και spots, αλλά δεν είχαμε τίποτα τέτοιο. Ματσάρα με δυνατά χτυπήματα, εξαιρετικό wrestling με τον McAfee να είναι περισσότερο εκεί για 2-3 spots και την υπόλοιπη ομάδα να τραβάει κουπί. Σωστή απόφαση να πάρει το pin ο Kyle, όποιος τον έχει δει στο ROH ξέρει ότι είναι στα singles πολύ καλός, κάτι που απέδειξε με Balor. Πολύ σωστή απόφαση η νίκη της UE, είχε να κερδίσει δύο χρόνια, έκανε πρόσφατα μεγάλο face turn άρα χρειάζεται push, έχει έναν breakout star με τον O' Reilly και γενικά αυτή η νίκη σηματοδοτεί ένα νέο κεφάλαιο για μια από τις καλύτερες φατρίες στο wrestling. Μέγα λάθος θα ήταν να τη διαλύσουν τώρα που η χημεία τους είναι εξαιρετική. Και θα ήταν λάθος αν κέρδιζε ο McAfee που δεν είναι κανονικός wrestler αν και έχει ταλέντο, δύο πρώην jobbers (που προσωπικά φωνάζω καιρό ότι αυτοί οι δύο θέλουν push) και ο ανανεωμένος Dunne. H UE χρειαζόταν νίκη και την πήρε.

Συνολικά το Wargames ήταν αρκετά καλό με τα ομώνυμα ματς να αποδεικνύονται εξαιρετικά και τα υπόλοιπα να είναι σε καλό επίπεδο. Βαθμολογία: 8,5/10

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 08, 2020 11:05 am

έχω σταματήσει να παρακολουθώ το NXT , για μένα έχει χάσει πάρα πολλούς καλούς wrestlers φέτος και είναι άδικο για την δουλειά του Triple H που για μένα είναι ο καλύτερος booker εκεί έξω

Και επειδή δεν το παρακολουθώ πια , δεν βρήκα και τόσο καλό το war games καθώς δεν με ενδιέφερε κανένα ματς πλην του ανδρικού WG

Έχω αδυναμία στην UE από τότε που είδα πρώτη φορά το NXT πριν 2 χρόνια και χάρηκα πολύ για την νίκη και για το face turn που έχουμε 2 μήνες τώρα. Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός όπως και όλα τα WarGames και φέτος ειδικά ένιωσα ότι η UE είναι πιο δεμένη από τότε και συγχρονίζονται με κλειστά μάτια . Ο McAfee πάρα πολύ καλός και πήρε τρελά bumbs σκεπτόμενος το πόσο άπειρος είναι . Και το gimmick match αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο

Λίγη περισσότερο προσοχή εύχομαι σε όλους , γιατί λείπουν πολλοί αθλητές με τραυματισμούς και προχθές ίσως χτύπησε σοβαρά στο χέρι και η Candice LeRae

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 16, 2020 9:09 am

Μέχρι στιγμής το Impact εκμεταλλεύεται 100% τη σχέση του με το AEW καθώς η παρουσία του Kenny Omega έχει βοηθήσει πολύ με τον τρόπο που έχει ενσωματωθεί στις ιστορίες. Το AEW δεν έχει την παρουσία κάποιου σταρ αντίστοιχου μεγέθους από το Impact ακόμα. Το Impact πάντως κεφαλαιοποιεί την επιτυχία με το Six Man Tag Team Match που ανακοινώθηκε στο Hard to Kill, το πρώτο του ppv για το 2021. Μετά την επανένωση των Gallows/Anderson με Balor και Styles στο WWE, έχουμε και την επανένωση με Omega επί αμερικάνικου εδάφους και το ματς με Swann και Motor City Machine Guns αναμένεται πολύ δυνατό. Ο Omega έχει αρχίσει και μετατρέπεται για τα καλά στον Cleaner, μόνο το δερμάτινο μένει. Goodbye and good night BANG!

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”