Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 16, 2020 5:52 pm

ο Kenny είναι on fire αυτή την περίοδο . Μου άρεσε πολύ και το ματς που έδωσε στην AAA Triplemania με τον Laredo Kid

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 17, 2020 10:55 pm

Μαγεία το Kyle O' Reily vs Pete Dunne του NXT. Πάμε ολοταχώς για δεύτερη ματσάρα Balor vs O' Reily την ίδια στιγμή που στo AEW έχουμε οργασμικό Fenix vs Omega. Και τα δύο promotions επιλέγουν εξαιρετικά title matches για να κλείσουν τη χρονιά.

Το O' Reily vs Dunne πάντως το βάζω στα καλύτερα φετινά τηλεοπτικά ματς των Wednesday Night Wars. Το έχω εξίσου ψηλά με Thatcher vs Riddle (απίστευτα υποτιμημένη ματσάρα), The Butcher & The Blade & The Lucha Bros Vs The Young Bucks & FTR, Omega & Page vs. Lucha Brothers και φυσικά το αξεπέραστο για μένα φετινό Pac vs Omega Iron Man Match. Και από NXT UK το Dragunov vs WALTER που ήταν ασύλληπτο. Παρά την empty arena era και στα εβδομαδιαία σόου έχουμε δει ωραία ματς, αλλά η περίοδος Σεπτέμβριος-Φεβρουάριος με κοινό δε συγκρίνεται.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 18, 2020 2:44 pm

nikolas12 έγραψε:
Πέμ Δεκ 17, 2020 10:55 pm
Μαγεία το Kyle O' Reily vs Pete Dunne του NXT. Πάμε ολοταχώς για δεύτερη ματσάρα Balor vs O' Reily την ίδια στιγμή που στo AEW έχουμε οργασμικό Fenix vs Omega. Και τα δύο promotions επιλέγουν εξαιρετικά title matches για να κλείσουν τη χρονιά.

Το O' Reily vs Dunne πάντως το βάζω στα καλύτερα φετινά τηλεοπτικά ματς των Wednesday Night Wars. Το έχω εξίσου ψηλά με Thatcher vs Riddle (απίστευτα υποτιμημένη ματσάρα), The Butcher & The Blade & The Lucha Bros Vs The Young Bucks & FTR, Omega & Page vs. Lucha Brothers και φυσικά το αξεπέραστο για μένα φετινό Pac vs Omega Iron Man Match. Και από NXT UK το Dragunov vs WALTER που ήταν ασύλληπτο. Παρά την empty arena era και στα εβδομαδιαία σόου έχουμε δει ωραία ματς, αλλά η περίοδος Σεπτέμβριος-Φεβρουάριος με κοινό δε συγκρίνεται.
θα είναι τέλειο ματς αρκεί να μην σπάσουν πάλι μούρες και πλευρά :mrgreen:

Στα καλύτερα ματς , μου ξεχνάς το Young Bucks vs Omega & Hangman Page . Και με πληγώνεις :mrgreen:

χαλαρά το καλύτερο ματς της χρονιάς για τα γούστα μου . Του 2019 ήταν η τριλογία Adam Cole vs Gargano λίγο περισσότερο το πρώτο τους αλλά με αγάπη στο δεύτερο που κέρδισε η λατρεία μου . Για να καταλάβεις περίπου το γούστο μου :)

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 18, 2020 3:39 pm

Coach Periklis έγραψε:
Παρ Δεκ 18, 2020 2:44 pm
θα είναι τέλειο ματς αρκεί να μην σπάσουν πάλι μούρες και πλευρά :mrgreen:

Στα καλύτερα ματς , μου ξεχνάς το Young Bucks vs Omega & Hangman Page . Και με πληγώνεις :mrgreen:

χαλαρά το καλύτερο ματς της χρονιάς για τα γούστα μου . Του 2019 ήταν η τριλογία Adam Cole vs Gargano λίγο περισσότερο το πρώτο τους αλλά με αγάπη στο δεύτερο που κέρδισε η λατρεία μου . Για να καταλάβεις περίπου το γούστο μου :)
Μιλάω για εβδομαδιαία επεισόδια του NXT και του AEW ρε συ. Χωρίς ppv και Takeovers. Λες σε μένα για το Young Bucks vs Omega and Page που είναι το αγαπημένο μου φετινό από όλα τα promotions που βλέπω και μαζί με τα DIY vs Revival το αγαπημένο μου tag team match γενικά.

Και εμένα στην τριλογία Cole-Gargano το πρώτο μου άρεσε περισσότερο, αλλά και τα άλλα δύο ήταν εκπληκτικά, το τρίτο δεν κατάλαβα γιατί χάλασε αρκετούς. Αλλά γενικά σαν το Takeover New York δεν είχε.

Τώρα για να παραθέσω γενικά μερικά αγαπημένα φετινά ματς μου εκτός από όσα ανέφερα πιο πάνω: Styles vs Bryan, Royal Rumble, Suzuki vs Moxley, Okada vs Ibushi, Cole vs Ciampa, FTR vs Young Bucks, Takahashi vs Ospreay, Okada vs Naito, WarGames, Broserweights vs Undisputed Era, Balor vs Gargano, Lee vs Dijakovic, Balor vs O' Reily, Omega vs Moxley, διάφορα ματς του Ishii και του Ibushi στο G1 και πρέπει να έχω ξεχάσει αρκετά. Όμως το ματς της χρονιάς ήταν, είναι και θα είναι το tag team match στο AEW Revolution. Κάθε φορά που το βλέπω, ανακαλύπτω κι άλλο storytelling εκεί μέσα.

Α κι από cinematic matches μου άρεσαν το Boneyard και το Stadium Stampede. Πολύ διασκεδαστικό το Firefly Fanhouse αλλά ήταν σκετσάκι, όχι ματς.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 20, 2020 7:19 pm

Προβλέψεις TLC 2020:

WWE UNIVERSAL CHAMPIONSHIP (TLC MATCH)
Roman Reigns (c) with Paul Heyman vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

WWE CHAMPIONSHIP (TLC MATCH)
Drew McIntyre (c) vs. AJ Styles with Omos
ΝΙΚΗΤΗΣ: Drew McIntyre

WWE SMACKDOWN WOMEN'S CHAMPIONSHIP
Sasha Banks (c) vs. Carmella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Sasha Banks

WWE WOMEN'S TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Nia Jax & Shayna Baszler (c) vs. Asuka & TBA
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Nia Jax & Shayna Baszler

WWE RAW TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Kofi Kingston & Xavier Woods (c) vs. Cedric Alexander & Shelton Benjamin
ΝΙΚΗΤΕΣ: Cedric Alexander & Shelton Benjamin

FIREFLY INFERNO MATCH
Bray Wyatt with Alexa Bliss vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ: Bray Wyatt

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 20, 2020 9:01 pm

Και εγώ τις ίδιες προβλέψεις με το Μιχάλη έχω. Επίσης επειδή δε σχολιάσαμε τον πάτο που έπιασαν τα ratings του Raw και έβαλαν τον Vince σε πανικό πρέπει να πω ότι καταχάρηκα. Γιατί στα τέλη του 2018 βγήκαν και είπαν ότι θα ακούνε το κοινό και για ακόμα μία φορά είπαν ψέματα.



Μόνο ο Triple H το τήρησε με το ΝΧΤ, αλλά μιλάμε για main roster. Μετά με κάθε draft ακούγαμε για reset των σεναρίων, ξανά τα ίδια. Wild card rule, Goldberg κερδίζει Fiend για πλάκα, Lesnar πρωταθλητής κτλ. Ειδικά για το Raw το χάρηκα όμως γιατί ο Heyman έκανε εξαιρετική δουλειά και για κανά χρόνο βλέπαμε αξιοπρεπέστατα σόου, αγωνιούσα σχεδόν το ίδιο με το NXT και το Dynamite κάθε εβδομάδας και παρ' όλα αυτά τον διώξανε για να το σύρουν στη μετριότητα. Η πλάκα είναι το έμψυχο υλικό υπάρχει και είναι καλό, οι part-timers δεν κυριαρχούν, υπάρχουν καλοί χαρακτήρες. Αλλά το γράψιμο είναι απαράδεκτο. Αν είναι να έρθουν αλλαγές, καλώς να έρθουν, αλλά να είναι major. Αν συνεχίσουν έτσι, μακάρι νούμερα Impact.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 21, 2020 12:15 pm

Σε γενικές γραμμές ήταν πάρα πολύ καλό το φετινό TLC. Τα ματς για τις δυο μεγάλες ζώνες ήταν για εμένα τα κορυφαία της κάρτας. Αμέσως μετά ήταν το Sasha Banks vs. Carmella. Δεν περίμενα οι Asuka & Charlotte να κέρδιζαν τους tag team τίτλους, έπρεπε μια κανονική ομάδα να είχε το επόμενο title reign . Η μοναδική ένσταση το Firefly Inferno Match δεν έπρεπε να ήταν το main event και η νίκη έπρεπε να δοθεί στον Bray Wyatt.

Βαθμολογία: 8.8/10

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 21, 2020 8:55 pm

Διασκεδαστικότατο το TLC για WWE ppv. Οι περισσότεροι αγώνες ειδικά των μεγάλων τίτλων προφανώς ήταν προβλέψιμοι, υπήρχαν και 1-2 εκπλήξεις.

Βλέπεις τα ονόματα στο pre-show και θες να δακρύσεις. Πόσο χαμένο ταλέντο; Anyway το αφήνω ασχολίαστο. Το Carmela-Sasha το κουβάλησε η Boss, δεν ήταν τίποτα το εξαιρετικό. Τα tributes της Sasha όπως πάντα υπέροχα. Προφανώς η Hurt Business θα κέρδιζε τη New Day; Τυπικό, οκ tag team match με περίεργο τέλος το tag του Alexander. Το αξίζει πάντως η Hurt Business, o MVP αναγέννησε τις καριέρες των υπόλοιπων και έκανε τον Lashley relevant. Ναι, είναι αντιγραφή της Beat Down Clan από TNA, αλλά μακάρι όλες οι αντιγραφές να έβγαιναν τόσο διασκεδαστικές.

Η επιστροφή Charlotte ήταν ψιλοπροφανής. Ελπίζω να μην έχουμε ένα ακόμα heel turn της, με το οποίο θα χάσουν τους τίτλους, θα παίξουν για το Women's Championship και θα έχουμε το 288ο πρωτάθλημα της Charlotte. Δε θα το αντέξω...

Πρώτο ματς για μεγάλο τίτλο το WWE championship. Θέλω να τους ξαναδώ τους Styles-McIntyre σε κανονικό ματς. Το συγκεκριμένο δε με ενθουσίασε πέραν κάποιων spots. Ένα ακόμα αποτυχημένο cash in, το οποίο όμως βγάζει λογική όχι όπως του Corbin. Και σεναριακά ότι τον Miz εμπόδισε ο σωματοφύλακας του Styles, το cash in έγινε σε λογική στιγμή και γενικά ότι ο Vince δεν είχε κανένα πλάνο φέτος. Έκανε την πατάτα με τον Otis πάνω στον ενθουσιασμό του, τον βαρέθηκε, βρήκε τον Miz του το έδωσε και έπρεπε να βρει καλό τρόπο να το χάσει. Μια χαρά ήταν ο συγκεκριμένος.

Βέβαια για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά το MITB καταντάει ανέκδοτο. Λες και ο Jericho που το εμπνεύστηκε ή ο Ambrose που έκανε το τελευταίο πραγματικά τέλειο cash in το καταράστηκαν. Πρώτα η αηδία με Corbin, μετά η χαζομάρα με Strowman, ύστερα η ασέβεια με Lesnar (19 λεπτά βλέπαμε match of the year contender και βγήκε ο Brock πήρε τη βαλίτσα και έμειναν ο Andrade, o Balor και ο Ali με τις πλάτες με τα σημάδια) και φέτος η αναποφασιστικότητα με Otis κτλ. Τουλάχιστον έβγαζε νόημα σε σχέση με τα προηγούμενα.

Το main event τραγικό. Ναι, είχε δόσεις Attitude Era και το σενάριο ψιλοβγάζει νόημα, δηλαδή ότι θα γίνει μια νέα αλλαγή με Fiend, αλλά αυτό το πράγμα δε βλεπόταν. Από τη μία ο Bray με το στενό παντελόνι κλόουν και το στενό δερμάτινο να μη μπορεί να κουνηθεί, από την άλλη ο Orton με τη ζακέτα που του έλειπε το τσιγάρο και η περιπτερόμπυρα για να περνάει για φοιτητής σε παγκάκι στην Κυψέλη, κινήσεις 0, τίποτα στο σύνολο. Ήταν σαν ταινία Zack Snyder, όλο πούλημα μούρης και φιγούρα και από ουσία τίποτα. Δεν ξέρω γιατί αυτό το πράγμα το έβαλαν main event αντί...

Αντί για τη ματσάρα της βραδιάς. Δύσκολα θα βγει match of the year όταν υπάρχει το Styles-Bryan, αλλά το Reigns-Owens ήταν a piece of beauty. Ο Owens είναι εξαιρετικός hardcore wrestler, τα Ladder Wars στο ROH με Generico και Briscoes το έχουν αποδείξει και δεν έχει εκτιμηθεί τόσο στο WWE. Χθες ήταν Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ. Και ο Reigns φυσικά ακολούθησε, έκανε φανταστική εμφάνιση. Έχουν τρελή χημεία οι δυο τους και το ματς είναι εύκολα το ματς της βραδιάς και ανάμεσα στα καλύτερα φετινά του WWE. Και επίσης ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΩΣΤΟ BOOKING. Ήμαρτον πια με αυτούς που λένε ότι ο Reigns φάνηκε αδύναμος. Όχι, το νόημα είναι ότι ο face σου δεν έπρεπε να φανεί αδύναμος. Ο άλλος είναι badass, δεν θα φανεί coward αν τον βοηθάνε όταν έχει κατακρεουργήσει τους πάντες δύο ppv πριν. Το νόημα είναι ο Owens να μην καταστραφεί. Και ο Owens βγήκε πιο over από το χθεσινό. Ο άνθρωπος είναι υποτιμημένος και σαν face κάνει εξαιρετική δουλειά. Αυτό ναι ήταν επιτέλους ένα ματς που άξιζε να το απολαύσεις.

Βαθμολογία: 7,5/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 27, 2020 9:49 am

Μεγάλο σοκ πρωινιατικα

Έφυγε από τη ζωή ο Brodie Lee, νεότατος στα 41 του από πρόβλημα υγείας στους πνεύμονες :cry: :shock:

Το πέρασε σιωπηλά απ' ότι φαίνεται καθώς οι περισσότεροι πίστευαν ότι λείπει από τραυματισμό. Τι να πεις , ήρωας

Και έδειχνε πολύ χαρούμενος στον εργασιακό τομέα σαν leader της Dark Order. Πάνω που έστρωσαν τα εργασιακά του και έδειχνε ευτυχισμένος και ανανεωμένος του έσκασε αυτό . Τεράστιο κρίμα και είχε και παιδιά

https://411mania.com/wrestling/aew-star ... ead-at-41/

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 27, 2020 10:59 am

Μεγάλο σοκ, θυμίζει την περίπτωση του Chadwick Boseman που και αυτός δεν έχει καιρό που έφυγε από κοντά μας. Με διαφορά το 2020 είναι η χειρότερη χρονιά ever, να φύγει και να μην ξανά έρθει χρονιά σαν και αυτή.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 27, 2020 1:50 pm

Λόγω του ότι κοιμάμαι πολύ αργά, είδα την ανακοίνωση του AEW στο Facebook ακριβώς τη στιγμή που βγήκε, τεράστιο σοκ, τη διάβασα 2-3 φορές για να καταλάβω ότι πράγματι είναι αλήθεια. Πολύ κρίμα για τον Brodie, πάνω που φαινόταν να βρίσκεται πλέον σε ένα πιο ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον και να απολαμβάνει το χαρακτήρα του. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη και ας φύγει γρήγορα αυτή η χρονιά...

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 05, 2021 8:49 pm

Είδα την πρώτη βραδιά του Wrestle Kingdom. Εδώ και 2-3 χρόνια το θεωρώ το πιο πολυαναμενόμενο ppv κάθε χρονιάς, καθώς σίγουρα θα βρεις 1-2 MOTY contenders στην κάρτα του. Το 2020 ήταν σχετικά κακή χρονιά για το New Japan, λίγο η ένωση των δύο μεγάλων τίτλων (μια ιδέα που δε δούλεψε ποτέ σε κανένα promotion), λίγο το κλείσιμο για μήνες, λίγο το buzz και το σοκ που θέλησαν να δημιουργήσουν με τον EVIL, γενικά δεν ήταν η χρονιά τους.

Ωστόσο η κάρτα για τις δύο βραδιές του WK είναι πολύ ορθολογική σε αντίθεση με πέρυσι που πήξαμε στα 8 man tag team matches για να γεμίσει ο χρόνος. Το ανέκδοτο με το KOPW και τον Toru Yano έχει παρατραβήξει. Το ανακοίνωσε ο Okada πέρυσι λέγοντας μας περί τρομερής ανακοίνωσης, το concept ήταν ψιλοπρωτότυπο, αλλά πλέον έχει καταντήσει γελοίο.

Πολύ καλό το Hiromu Takahashi-El Phantasmo με τον τελευταίο (μέλος του Bullet Club) να κάνει αρκετές αναφορές στους αρχηγούς του (Styles Clash κτλ). Και το tag team αρκετά καλό, είναι λίγο κορεσμένο το division. Το ματς του Kenta οκ δε με πολυενδιέφερε γιατί σίγουρα αυτός θα παλέψει με Mox. Ελλείψει καλών αντιπάλων, δεν είχαν κάτι καλύτερο για τον Tanahashi.

Πάμε στις ματσάρες. Φοβερό το Okada-Ospreay και με πάρα πολύ storytelling. Ο Okada έφερε τον Ospreay στο NJPW και στο τελευταίο G1 εκείνο τον πρόδωσε και έφτιαξε δικό του stable. Θα πω όμως ότι αν και όλοι λένε γι' αυτό το ματς, θεωρώ πως στο G1 του 2019 είχαν δώσει ακόμα καλύτερο. O Ospreay χθες μου φάνηκε λίγο βαρύς, χωρίς πολλά flips και εναέριες κινήσεις.

Για μένα το κορυφαίο ματς είναι το Ibushi-Naito. Τρομερά πράγματα. Έκραζα Ibushi που δεν υπέγραψε με WWE πριν 5 χρόνια, αλλά από το να καταντούσε Nakamura, 1000 φορές αυτό. Επιτέλους μετά από χρόνια και αποτυχίες πετυχαίνει το όνειρό του και παίρνει τις ζώνες. Πολύ φορτισμένο τέλος, ματσάρα με πολλή τεχνική και φυσικά επικίνδυνες κινήσεις. Περιμένω πως και πως να δω το Night 2.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 07, 2021 1:52 am

Φοβερό και το Night 2 του Wrestle Kingdom με το Bullet Club να είναι ο μεγάλος χαμένος της βραδιάς.

Το ανέκδοτο με Toru Yano βέβαια συνεχίζεται. Φοβερό ματς το Takagi-Jeff Cobb, από αυτά τα δυναμικά ματς που έχουν όμως και αρκετή τεχνική. Στο ματς των πρώην tag team partners, o Sanada κέρδισε προς έκπληξη μου τον EVIL. Ο δεύτερος έπαιρνε πολύ push (για μένα λανθασμένα), αλλά και τον Sanada θέλουν να τον κάνουν contender όπως φαίνεται. Εξαιρετικό και το Takahashi-Ishimori, fast-paced και με μεγάλη ποικιλία κινήσεων.

To main event είναι long term storytelling at its best. Δεν είχαν πολλή χημεία στα προηγούμενα ματς τους ο Kota Ibushi και ο Jay White, αλλά αυτό είναι μακράν το καλύτερό τους. 48 λεπτά πολύ δυνατών χτυπημάτων και φυσικά πολύ in ring storytelling. Πίστευα ότι μπορεί να μας κάνουν κάποια νίλα και να δώσουν τους τίτλους στον White, αλλά οι τίτλοι στο NJPW δεν είναι παιχνιδάκια που αλλάζουν εύκολα. Ο Ibushi επιτέλους ξεπερνάει το εμπόδιο του ανθρώπου που τον κέρδισε πέρυσι στη δεύτερη βραδιά και που του πήρε το certificate από το G1 και ξορκίζει τον κακό του δαίμονα.

Ελπίζω επιτέλους οι δύο μεγάλες ζώνες να χωριστούν, βλέπουμε λιγότερες ματσάρες και παίρνουν λιγότερες ευκαιρίες κάποιοι σταρ επειδή τα reigns είναι μεγάλα. Πάμε για Ibushi vs Sanada, αλλά νομίζω ότι όλα σετάρονται για το επόμενο Ibushi vs Okada. Για να δούμε...

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 17, 2021 11:21 pm

Είδα το Hard to Kill κυρίως λόγω του main event, το οποίο αποδείχθηκε πολύ καλό. Η νέα ομάδα των Matt Striker-D' Lo Brown μου άρεσε αρκετά, θεωρώ ότι ο Striker είναι από τους πολύ καλούς commentators. Γενικά υπήρξαν διάφορες στιγμές που είπα wtf με κάποια πράγματα που είδα. Το ένα είναι όσα πρόσεξα ότι έγιναν με τον Ethan Page. Μου θυμίζει το θάψιμο που έτρωγε ο Ambrose όταν ανακοινώθηκε ότι φεύγει από WWE. Επειδή μάλλον και ο Page φεύγει, γι' αυτό γίνεται. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να είναι κάτι που γίνεται σε κάθε σόου ή storyline που βοηθάει τον χαρακτήρα του.

Το δεύτερο είναι το πως έγινε έτσι ο Eddie Edwards. Θυμάμαι το 2014-15 που ήλπιζα μαζί με τον Richards να πάνε στο ΝΧΤ γιατί ήταν ταλεντάρες. Πλέον ο ένας αποσύρθηκε και ο άλλος είναι υπέρβαρος, δυσκίνητος, με μαλλί Bob Marley και το έχει ρίξει στα hardcore. Τι να πω, κρίμα γιατί θεωρώ πως στο NXT θα έκανε πράγματα, αλλά main event τίτλο στο main roster δε θα έβλεπε όπως είδε στο ΤΝΑ, να τα λέμε κι αυτά.

Τώρα όσον αφορά το Six Man Tag Team Match ήταν πολύ καλό και η αντικατάσταση με τον Moose έβγαζε νόημα σεναριακά. Ωστόσο θεωρώ ότι με τον Shelley στη θέση του θα υπήρχε καλύτερη χημεία με τον Sabin μαζί του στην ομάδα και με τους Good Brothers ως αντιπάλους, άρα θα βλέπαμε επίσης ωραία πράγματα. Βέβαια ο Moose μας πρόσφερε ένα από τα καλύτερα spots του ματς, άρα δεν παραπονιέμαι. Θεωρώ ότι το pin στον Rich Swann (επίσης τρομερή βελτίωση αφού έφυγε από το WWE) από τον Omega έγινε για να δούμε ματς για τον τίτλο. Περιμένω γενικά να δω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό σαν ιστορία, μέχρι στιγμής είναι από τα πιο ενδιαφέρονται και ενθουσιώδη σενάρια στο wrestling.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 31, 2021 2:12 pm

Προβλέψεις για το Royal Rumble 2021:

WWE CHAMPIONSHIP
Drew McIntyre (c) vs. Goldberg
ΝΙΚΗΤΗΣ: Drew McIntyre

WWE UNIVERSAL CHAMPIONSHIP (LAST MAN STANDING MATCH)
Roman Reigns (c) with Paul Heyman vs. Kevin Owens
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

WWE WOMEN’S TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Asuka & Charlotte (c) vs. Nia Jax & Shayna Baszler
ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ: Nia Jax & Shayna Baszler

SMACKDOWN WOMEN’S CHAMPIONSHIP
Sasha Banks (c) vs. Carmella
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Sasha Banks

30-Man Royal Rumble Match
Daniel Bryan, Bobby Lashley, AJ Styles, Randy Orton, Otis, The Miz, Jey Uso, Cesaro, Jeff Hardy, Sami Zayn, Dolph Ziggler, Shinsuke Nakamura, Big E, John Morrison, Sheamus, Mustafa Ali, Edge, King Corbin, Dominik Mysterio, Rey Mysterio, Braun Strowman & 9 mystery entrants.
ΝΙΚΗΤΗΣ: Daniel Bryan *

30-Woman Royal Rumble Match
Nia Jax, Charlotte, Bianca Belair, Bayley, Mandy Rose, Dana Brooke, Peyton Royce, Shayna Baszler, Alexa Bliss, Liv Morgan, Ruby Riott, Tamina, Natalya, & 17 mystery entrants.
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Bianca Belair **

* Ο Daniel Bryan είναι η πρώτη μου επιλογή για το νικητή του ματς. Η δεύτερη είναι ο Big E.

** Από τις συμμετοχές που έχουν ανακοινωθεί θα ήθελα να κερδίσει η Alexa Bliss. Μου αρέσει πάρα πολύ το νέο της gimmick.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”