Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 17, 2021 1:05 am

Άντε μετά από τέτοιο Double or Nothing να κάτσεις να δεις wrestling event. Ευτυχώς δεν ήταν το WWE main roster, αλλά το NXT, το NJPW και το Impact που πάντα μας έχουν κάτι καλό. Impact Against All Odds λοιπόν και για ακόμα μία φορά το Impact είναι αξιοπρεπέστατο. Λίγο μεγάλη κάρτα, αλλά και οι ιστορίες ήταν σχετικά καλές και ωραία γυναικεία ματς είχαμε, μου έλειψε βέβαια το X Division που ο Josh Alexander κάνει πολύ καλή δουλειά ως σόλο πλέον μετά την αποχώρηση του Ethan Page.

Καλύτερο ματς ήταν φυσικά το main event με Omega και Moose να δίνουν έναν αρκετά καλό αγώνα, αλλά δε μου άρεσε καθόλου που δεν το γυρίσαν στο Impact, αλλά στο Daily's Place. Και μάλιστα το Daily's Place άδειο και πίσω είχε την εξέδρα από το Double or Nothing (λογικά γυρίστηκε εκείνες τις μέρες), αλλά άδεια, οπότε πάλευαν με ένα ακαλαίσθητο μαύρο φόντο που σου χαλούσε πολύ την οπτική. Γενικά αν θέλετε σκοτεινό φόντο, δείτε NXT.

To Dominion του NJPW δε θα το αναλύσω, μπράβο για το ότι μετά τον Ospreay έβαλαν πρωταθλητή τον εκπληκτικό φέτος Takagi και όχι τον Okada που έχει πολλές ήττες.

Κλείνουμε με NXT και κλασική ανάλυση. Το 6 man tag team δεν καταλαβαίνω γιατί έγινε έτσι, αλλά ήταν μια χαρά, ωραίο ματσάκι. Ο Reed βέβαια δεν πολυτραβάει το παιδί και φαίνεται. Xia Li και Martinez έδωσαν επίσης αξιοπρεπή αγώνα, αλλά η ιστορία της πρώτης με έχει κουράσει πλέον. Στο επόμενο ματς περίμενα κάκιστα πράγματα, αλλά ήταν κι αυτό ωραίο. Βέβαια θεωρώ ότι ο Grimes το άξιζε, αλλά έχουμε καλή ιστορία.

Γυναικείο ματς. Από μένα είναι όχι. Ο Triple H σε αυτό το θέμα Vinceίζει. Δεν ξέρω τι βλέπει στη Gonzalez, αλλά η Ember τράβηξε κουπί, την κουβαλούσε σε όλο το ματς. Η Raquel είναι το κλασικό άτομο που έχει εκπαιδευτεί στο WWE PC. Μία μπασκετμπολίστρια με Baron Corbinικό safe style, 5 κινήσεις μαξ, κάθε μία θέλει 5-10 δεύτερα να την εκτελέσει λες και είναι σέντερ φορ που θέλει 2 στρέμματα για κοντρόλ και σε κάθε ματς την κουβαλάνε οι πολύ καλύτεροι αντίπαλοι της. Όσο είχε έλεγχο η Ember βλέπαμε ματς. Όσο ήταν η Raquel νύστα.

Αλλά γενικά τι να μας πει η άχρωμη και άοσμη Raquel; Ειλικρινά για το NXT μιλάμε, το νούμερο ένα brand σε γυναικεία ματς. Έχω δει θρυλικό reign Asuka, τρομερό reign Bayley, Bayley εναντίον Sasha στα δύο πιθανώς κορυφαία γυναικεία ματς όλων των εποχών, διαρκή κυριαρχία Shayna, Kairi Sane, την Io Shirai που είναι ίσως η τοπ γυναίκα wrestler. Τι συγκίνηση να μου προσφέρει ο Μεξικανός θηλυκός Baron Corbin; Μέχρι και Bayley vs Nia Jax ξαναέβλεπα σε σχέση με εκείνη. Ευτυχώς έχει ακόμα πολλές να κάψει ο Hunter για να κουβαλήσουν το βύσμα.

Main event. Ας πούμε μία αλήθεια. Το main event ήταν σεναριακά ανύπαρκτο. Απλά κλείσανε πριν ένα μήνα μπόλικα storylines και ξαφνικά είδαν ότι έχουν Takeover. Σου λέει πάρτε 5 τοπ σταρς και μη μιλάτε. Δε με χάλασε καθόλου. Πάρα πολύ ωραίο ματς έδωσαν οι άτιμοι, χόρτασα κινήσεις και διαφορετικά στυλ. Δεν είναι classic, ούτε θα το ξαναδώ άμεσα αλλά είχε τις στιγμές του. Η πλάκα είναι που έβαλαν όλους τους μικρούς, ευκίνητους με το θηρίο τον Kross. Περίμενα να του πάρουν τη ζώνη και να τον τσιμπήσουν στο main roster. Επίσης να ξαναπώ ότι τα νέα theme songs είναι απαράδεκτα. Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί διέλυσαν την UE, οκ έχουμε μία κόντρα, αλλά δεν πάνε πουθενά.

Συνολικά λοιπόν το Takeover ήταν συμπαθέστατο σόου. Το περσινό In Your House το είχα θάψει, αλλά κακά τα ψέματα, τα Takeover New York, Philadelphia, New Orleans δεν είναι πλέον ο κανόνας, αλλά η εξαίρεση. Κοινό δεν υπάρχει, η ποιότητα του ρόστερ έχει πέσει και οι ιστορίες δεν είναι εξίσου καλές με πριν 2 χρόνια. Και πάλι βλέπεις ότι είναι 10 επίπεδα πάνω από το Raw (ΓΤΧΣ κάντε κάτι να σωθεί το σόου, δε βλέπεται αυτός ο δευτεριάτικος εμετός) και 2 από Smackdown που τραβάει κουπί μόνος ο Reigns. Πλέον βαρέθηκα να περιμένω πεντάστερα ματς και ιστοριάρες, απλά λέω πάλι καλά που δε βλέπω rematches, ηλίθια gimmicks και 5/6 ματς να τελειώνουν με surprise roll up. Είμαι biased με ΝΧΤ γιατί τρελαίνομαι γι' αυτό; Χρόνια τώρα, οπότε 7,8/10 από μένα και ένα 6,8/10 στο solid ppv του Impact.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 11:51 am

Μου άρεσε το φετινό Hell In A Cell, όλα τα ματς ήταν ωραία με εξαίρεση το Alexa Bliss vs Shayna Baszler, το οποίο ήταν εντελώς αδιάφορο. Για εμένα οι καλύτεροι αγώνες της κάρτας είναι οι Seth Rollins vs Cesaro και Bobby Lashley vs Drew McIntyre. Ελπίζω να τελειώσει προς το παρόν η κόντρα των πρώτων και να συνεχιστεί όταν πάρει ο Cesaro μια μεγάλη ζώνη.

Βαθμολογία: 8.5/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:43 pm

Αμαρτία. Μόνο αμαρτία. Είναι μία λέξη που θα γράψω πολλές φορές. Το Hell In A Cell είναι ένα stipulation που λάτρευα για αρκετά χρόνια, αφού έχουμε δει ουκ ολίγες ματσάρες ειδικά στη Ruthless Aggression Era ειδικά με Undertaker και Triple H. Για μένα πέθανε με το σταμάτημα στο Fiend-Rollins και τη στιγμή που το έβαψαν κόκκινο με αποτέλεσμα το τρομακτικό κατασκεύασμα να μοιάζει με παιδικό παιχνίδι. Παρ’ όλα αυτά έχουμε δει τρία-τέσσερα καλά ματς την τελευταία δεκαετία, αλλά γενικά είναι ένα ppv που πάντα με αφήνει αδιάφορο. Χθες όμως αμαρτία για τους wrestlers που πάλεψαν στα ματς.

Επιτέλους είδαμε λίγο καλό wrestling. Όταν βλέπεις 4-5 promotions όπως εγώ, προφανώς δε μπορεί να σε συγκινήσει το Lashley-McIntyre, αλλά για το επίπεδο του WWE main roster ναι, ήταν μια χαρά. Όμως αμαρτία να έχουμε επιτέλους solid wrestling και τόσο μα τόσο κακό booking.

Αγαπημένο μου ματς το γυναικείο HIAC των Bayley-Bianca. Δεν έπιασε τα αντίστοιχα της Sasha που θεωρώ κορυφαία, αλλά ήταν ένα ματς με πολύ ωραίες κινήσεις, ψυχολογία, καλό booking, μπράβο από την αρχή ως το τέλος. Το Rollins-Cesaro δε μου άρεσε τόσο όσο το αντίστοιχο στη WM, ίσως να έπαιξε και ο κόσμος ρόλο, αλλά το βρήκα κατώτερο, αν και συμπαθητικό. Αλλά αμαρτία ρε Vince να χάνει έτσι ο Cesaro. Δώσε καθαρή νίκη στον Seth αφού τον θες νικητή…

Ακολουθεί μία τραγωδία. Bliss-Baszler εύκολη υποψηφιότητα για ένα από τα χειρότερα φετινά ματς. Αν θες supernatural στοιχεία, δες Lucha Underground για το πως θα το ενσωματώσεις, αυτό το αηδιαστικό γράψιμο και γενικά η Alexa μετά τη WM είναι τ-ρ-α-γ-ι-κ-ή. Κάποτε θέλαμε όλοι να κάνει ένα turn και πλέον η ιστορία με την Shayna και την κούκλα είναι ένα ακόμα ηλίθιο storyline του WWE στο 2021. Επίσης αμαρτία ρε Vince να παίρνεις την Shayna, ένα από τα καλύτερα projects του γαμπρού σου και να την καταντάς έτσι. Κρίμα…

Αμαρτία vol. 5886. Έχεις KO-Sami Zayn. Είναι δύο από τους καλύτερους. Έχουν ιστορία από ROH, NXT, Raw πριν 3-4 χρόνια, τι ματς είναι αυτό; Εκτός του ότι όλη η κόντρα είναι αδιάφορη, είναι και τα ματς μέτρια και δε σου θυμίζουν σε τίποτα αυτούς που μας μάγεψαν παλιότερα.

Γυναικείο ματς για το πρωτάθλημα. Πάλι Charlotte. Πάλι. Charlotte. Πάλι. Κι όμως το ματς ήταν πολύ ωραίο. Τι μου το τελειώνεις με DQ την τρέλα μου; Τι DQ; Για να μη χάσει η Ripley και σε βρίζουν και να μη χάσει και το αγαπημένο κορίτσι; Ήμαρτον πια, δες NXT, δες NJPW, δες AEW, είναι απλό Losses Matter, δε γίνονται τα μισά ματς της main κάρτας να μην τελειώνουν με finisher. Δηλαδή ήμαρτον πια με τα roll ups. Οι άλλοι είχαν θέμα με το ΝΧΤ που είχε 10 kick outs από finishers. Με το να μη βλέπουμε το Curb Stomp δεν έχετε όμως. Σας χαλάνε τα πολλά kick outs, αλλά στο Cole vs Gargano στη Νέα Υόρκη που είχε πολλά από δαύτα, φωνάζατε μαζί με εμάς που τα γουστάρουμε. Αμαρτία τέτοιο ματς να τελειώνει με DQ πραγματικά…

Το main event ήταν κι αυτό πολύ καλό, ο Lashley γενικά μου φαίνεται ότι είναι περιορισμένων δυνατοτήτων, αλλά ο Drew έκανε καλή δουλειά. Τελευταία αμαρτία της βραδιάς, οι δύο τύποι τα δίνουν όλα, κοκκινίζουν πλάτες, χέρια, πόδια κτλ και μου τελειώνεις τη βραδιά με roll up αντί για εμφατική νίκη. Ε ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΗΔΙΑ!

Συνολικά λοιπόν, το wrestling ήταν πολύ καλό, αλλά αυτή η Rawοποίηση με τα roll ups και το ηλίθιο booking με έκανε έξαλλο, αν ήταν όλα τα ματς σαν το πρώτο, θα έδινα πολλά μπράβο, αλλά δυστυχώς είναι αμαρτία να προσπαθούν σε όλα τα ματς τόσο πολύ και να καταστρέφονται από το τέλος. Άντε να μπει ο κόσμος στις αρένες μπας και βάλει λίγο μυαλό και φτιάξουν τα σόου, δε γινόταν να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

Βαθμολογία: 6,5/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 19, 2021 9:37 am

Πολύ καλό το Money In The Bank, δυο πράγματα δεν μου άρεσαν. Το κυριότερο μου θέμα ήταν που η Rhea Ripley έχασε πάλι τη ζώνη της από την Charlotte. Με πείραξε περισσότερο που το title reign ήταν μικρό και όχι η ήττα της. 98 ημέρες για ένα ταλέντο όπως η Ripley δεν είναι καλό. Πρέπει να κρατάει έναν τίτλο το λιγότερο έξι μήνες. Ελπίζω ο Vince να της δώσει ένα reign που της αξίζει. Δεν με ικανοποίησε το Bobby Lashley vs Kofi Kingston, το περίμενα καλύτερο, χαραμίστηκαν δυο ωραίοι pro wrestlers. Πολύ ωραία τα δυο tag team matches, ξεχώρισε φυσικά το Usos vs Rey Mysterio & Dominik Mysterio. Δεν περίμενα η Nikki A.S.H να κέρδισε το γυναικείο Money In The Bank Ladder Match. Προσωπικά ήθελα τη βαλίτσα να την έπαιρνε είτε η Liv Morgan είτε η Zelina Vega. Στο ανδρικό Money In The Bank Ladder Match ευτυχώς ο Vince McMahon δεν τα έκανε σαλάτα και αποφάσισε να σωστά τη νίκη να την πάρει ο Big E. Ελπίζω να έχει αποφασίσει να διεκδικήσει και να κερδίσει το WWE Championship ώστε να δούμε reunion της New Day.

Βαθμολογία: 7.5/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 19, 2021 11:34 am

Τι έγινε Vince, γύρισε το κοινό και είχες έμπνευση; Πολύ καλό το χθεσινό MITB πραγματικά, επιτέλους μετά από χρόνια δε botchαρε το booking και τις επιλογές. Πανέξυπνη η νίκη της Nikki, παρά το χαζό gimmick ήθελα να κερδίσει. Επίσης το ανδρικό MITB ήταν Μ-Α-Τ-Σ-Α-Ρ-Α! Έπρεπε να κερδίσει ο Big E και κέρδισε ευτυχώς, ενώ για πρώτη φορά ταλεντάρες τύπου Ricochet και John Morrison έγιναν πλήρως εκμεταλλεύσιμοι και έδωσαν καταπληκτικά spots. Γενικά τρομερές επιλογές έκαναν από το ρόστερ, ένας Cesaro έλειπε να πάθουμε πολλαπλούς οργασμούς.

Τρομερό ματς και το main event, ακόμα δεν πιστεύω ότι γύρισε ο Edge και τον βλέπουμε ξανά να παλεύει, ένα dream match που ήθελα να δω με Reigns στο ένας με έναν ολοκληρώθηκε εξαιρετικά και ξεκινάει ένα ακόμα με Rollins. Πολύ ωραία πράγματα. Στο υπόλοιπο ppv είχαμε απογοητεύσεις με κυριότερη αυτήν της ήττας της Ripley, πάλι θάψιμο η αγαπημένη, πάλι πρωταθλήτρια η Charlotte. Κούρασε πολύ η κόντρα αυτή και έληξε με το χειρότερο τρόπο. Επίσης για μένα οι Viking Raiders είναι η top tag team, μέχρι και τον Omos έκανε υποφερτό, αλλά δυστυχώς έχασε. Τεράστια απογοήτευση και το Kofi-Lashley. Σημαντική η επιστροφή Cena, είναι ο αγαπημένος μου από παιδί κι ας μην εντάσσεται στο μεξικανοιαπωνικό high flying wrestling που μου αρέσει πλέον, αναμενόμενη επιστροφή, αλλά γουστάρω ματς με Reigns.

Πάρα πολύ καλό ppv και το Slammiversary του Impact. Είχε πάρα πολλές εκπλήξεις, επιστροφές και ντεμπούτα. Πολύ καλό το Ultimate X όπως πάντα, μου είχε λείψει αυτό το ματς και έχουν καλό midcard. Αν είχαν λίγο χώρο παραπάνω όμως, θα βλέπαμε καλύτερα spots. Δεν περίμενα με τίποτα την ήττα του Moose. Το γυναικείο ματς με ντεμπούτο Thunder Rosa ήταν πολύ μικρό, θα το έβλεπα παραπάνω. Η Purazzo μου φαίνεται έχει βάλει κάποια κιλά και είναι λιγότερο ευκίνητη πάντως. Ενθουσιάστηκα με Chelsea Green και Mickie James.

Το main event όλα τα λεφτά. Hardcore wrestling match στα καλύτερα του, αίμα, βία και πολύ ξύλο. Ο Omega είναι για μένα μακράν ο πιο ολοκληρωμένος wrestler, πιθανώς και όλων των εποχών. Παίζει με μεγάλους αντιπάλους, παίζει με μικρόσωμους, παίζει με luchadors και κάνει παπάδες, παίζει με Ιάπωνες και μας ξετρελαίνει, παίζει με hardcore στυλ και είναι πρωτότυπος, πραγματικά είναι αδύνατον όχι απλά να έχει κακό ματς, αλλά έχει ολοκληρώσει την τέχνη σχεδόν σε όλα τα επίπεδα. Αν τον έβλεπα και με έναν Ευρωπαίο τύπου WALTER θα ήμουν 100% σίγουρος.

Φυσικά το απίστευτο έγινε στο τέλος με ντεμπούτο Jay White. Το Bullet Club της Ιαπωνίας βρίσκεται και επίσημα στην Αμερική και face to face με το Bullet Club του Omega αλλά δεν ξέρουμε τη συνέχεια και που θα παιχτεί. Το σίγουρο είναι ότι το Impact γλεντάει Tony Khan και ας έχει ο τελευταίος τρομερό ρόστερ. Του έχει πάρει Omega, του έχει δώσει Good Brothers, ο Khan από NJPW πήρε για ένα ματς Kenta, Nagata, το Impact μόνιμα Finjuice, λίγο El Phantasmo και με Jay White προπορεύεται κατά πολύ, ειδικά αν η κόντρα Elite-Bullet Club δε γίνει στο Dynamite, αλλά στο Impact και το NJPW.

Βαθμολογία MITB: 7,5/10
Βαθμολογία Slammiversary: 7/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 20, 2021 6:09 pm

Σήμερα λοιπόν πάμε είτε για την μεγαλύτερη επιστροφή στο wrestling των τελευταίων ετών ή το μεγαλύτερο τιζαρισμα / απογοήτευση

Για να δούμε :)

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 3:14 pm



Και τελικά είχαμε τη μεγαλύτερη επιστροφή. Δε γινόταν αλλιώς. Ήταν το worst kept secret στον κόσμο του wrestling αυτή η επιστροφή. Αν αποφάσιζαν να την κρατήσουν για άλλη στιγμή, θα είχε πέσει το United Center. Όπως και αν την άφηναν για το τέλος. Ήταν ένα σόου που έπρεπε να ξεκινήσει με την επιστροφή του Punk στο wrestling, την επιστροφή στην πόλη που μεγάλωσε και τον αγαπάει όσο κανέναν άλλο στο wrestling.

Ό,τι και να πω είναι λίγο. Τις τελευταίες μέρες δεν κοιμόμουν καλά και δε μπορούσα να το δω live, αλλά χθες κοιμήθηκα ελάχιστες ώρες και με το που άνοιξε το μάτι, πετάχτηκα από το κρεβάτι και πήγα να ανοίξω υπολογιστή. Τόση αγωνία είχα. Ακόμα δεν το πιστεύω. Έβλεπα live το Royal Rumble το 2014 και την επόμενη μέρα απλά δεν πίστευα ότι έφυγε και ότι δε θα τον ξαναδούμε στο ρινγκ (έστω χωρίς μάσκα). Με τα χρόνια ήμουν σίγουρος ότι ένας πεισματάρης σαν τον Punk δε θα γύριζε ποτέ, ακόμα και μετά την πλήρη αποτυχία στο UFC.

Το 2019 με το AEW άρχισα να τρέφω ελπίδες μέχρι που τους την είπε κι αυτών γιατί του έκαναν πρόταση μέσω μηνύματος. Εκεί χάθηκε κάθε ελπίδα. Το Νοέμβρη πήγε στο WWE Backstage και εκεί φοβήθηκα ότι ίσως γυρίσει στο WWE, μέρος που δεν είχα ενδιαφέρον να τον δω. Αλλά ο Punk είναι πεισματάρης. Στο Backstage ούτε ιδιαίτερα καλά λόγια έλεγε, αλλά φαινόταν ότι δε γουστάρει να γυρίσει ποτέ στο WWE και αυτό αποκαλύφθηκε και από τη συνέντευξη στα media με τον Tony Khan. Και ευτυχώς λέω, γιατί το AEW έχει ένα ρόστερ που δεν τους έχουμε δει ποτέ μαζί του, τα dream matches είναι ατελείωτα.

Δεν τον πήγαινα παλιότερα τον Punk (δεν τον είχα δει και στο ROH), αλλά στα μάτια μου ανέβηκε πολύ στο δεύτερο Summer of Punk. Χωρίς υπερβολή, όσο μιλάμε για main roster του WWE και αφήνοντας έξω το NXT, η κόντρα με τον άλλο αγαπημένο μου Cena και το ματς στο MITB του 2011 είναι η αγαπημένη μου κόντρα, έχει το αγαπημένο μου promo, έχει το αγαπημένο μου video package πριν από ματς και φυσικά το ίδιο το ματς είναι το αγαπημένο μου για όλη τη δεκαετία όσον αφορά το WWE main roster και μέσα στα 5 αγαπημένα μου γενικά. Όπως και η κόντρα τους το 2012 και εκείνη η ματσάρα στο Raw το 2013, ίσως το καλύτερό τους μετά το MITB.

Δεν το πιστεύω ότι γύρισε, δεν το πιστεύω ότι θα τον ξαναδούμε στο ρινγκ, δεν το πιστεύω ότι επέστρεψε και ειδικά στο promotion που ήθελα να τον δω, το promotion που θεωρώ ότι άξιζε να τον έχει. Η αντίδραση του κοινού χθες, το απίστευτο pop, τα δάκρυα, οι αγκαλιές, το promo, οι φανς να ουρλιάζουν, ο Punk να ζορίζεται να μην κλάψει. Μιλάμε ότι είμαι περήφανος που είμαι wrestling fan και άρχισα να το ξαναθυμάμαι γύρω στο 2015-16 με το ΝΧΤ και πλέον έχει κορυφωθεί με το NJPW, το AEW και το Impact, αλλά ειδικά το δεύτερο με εξέπληξε με όσα έχω δει. Απίστευτη στιγμή, συγκινητική επιστροφή και περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια. Μέχρι τότε πάω να το ξαναδώ 7-8 φορές ακόμα.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 4:50 pm

Συμφωνώ σε κάθε λέξη που γράφεις

Ένιωσα ξανά 20ρης χθες , κρατούσα το στόμα μου και τα δάκρυα μου ενώ ήξερα ότι το AEW δεν θα έκανε μλκ γιατί δεν τους έπαιρνε να κάνουν τέτοιο τιζαρισμα

Ο CM Punk είναι μακράν του δεύτερου ο αθλητής που ταυτίστηκα και αγάπησα , είναι της γενιάς μας εξάλλου. Είναι ένας άνθρωπος που όπως ακούγεται κιόλας είναι ακριβώς αυτό που πουλάει σαν περσόνα και σαν άνθρωπος . Παίζει τον εαυτό του . Ένα εναλλακτικό και ψυχικά δυνατο παιδί από το Σικάγο που δεν σηκώνει πολλά και κατέληξε να μην γουστάρει ναρκωτικά και αλκοόλ και τσιγάρα.

Είναι τύπος που ταυτίζεσαι και κακά τα ψέματα παιδιά, έσπασε τις νόρμες στην PG era και γι'αυτό έχει την αποδοχή που έχει . Τους έδωσαν κάποιες ευκαιρίες, όχι όσες άξιζε και ήθελε αλλά ήταν αρκετές για να δείξει ότι είναι κορυφή στο μικρόφωνο και πολύ πολύ άξιος στο ρινγκ

Προφανώς και ταίριαζε στο AEW και οι πέτρες έχουν καταλάβει ότι εκεί είναι ένα υγιές περιβάλλον που ο καθένας μπορεί να χειριστεί την περσόνα του όπως θέλει και να λέει στα promos ο,τι θέλει με πολύ τυπική έγκριση ( ξέρω γω να μη θίγεις κάτι ευαίσθητο ) . Εκεί αξίζει να είναι και εκεί θα συνεχίσει να γράφει ιστορία

Το κοινό ήταν συγκλονιστικό, έχω να ζήσω κάτι τέτοιο πολλά χρόνια. Μπορεί και από το MITB 2011 που είναι ο, τι καλύτερο έχω ζήσει εν τη γένεση του και όχι μεταγενέστερα

Συμφωνώ ότι αν αργούσε να εμφανιστεί το κοινό δεν θα έδινε σημασία στο σόου και μονο θα ούρλιαζε το όνομα του . Κάτι που δεν αξίζει στους άλλους αθλητές οπότε έκαναν παρά πολύ καλά . Είναι και αργά σαν ώρα το σόου αυτό

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 5:00 pm

Διαφωνώ ότι ήταν μεγάλη η επιστροφή (του Edge ήταν με την έννοια είχε κάνει σοβαρή εγχείρηση) αλλά ήταν σημαντική. Το promo του για την κλάση του ήταν καλό, δεν μπορεί τις προάλλες να κάνει ο Cena ένα φοβερό και αυτός να κάνει ένα σχετικά απλό. Έχει top mic skills. Αν δεν ήταν παιδί του Σικάγο το δελτίο τύπου αντιγραφή του I am back του MJ θα ήταν πολύ cringy.

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 21, 2021 5:48 pm

Μα αυτό ήταν το κονσεπτ . Επειδή είναι από το Σικάγο και το σόου γινόταν στο Σικάγο έπαιξε λίγο αυτό το στυλ αλά MJ .... Αλλιώς σίγουρα δεν θα το έκανε έτσι

Το promo πιστεύω ότι ήταν όσο ειλικρινές το ξεκίνησε. Είπε δεν σκέφτηκα τι να σας πω και τον πιστεύω

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 22, 2021 10:29 am

Πολύ ωραίο το Summerslam. Τα δυο σοβαρά παράπονα μου είναι το booking στα γυναικεία ματς. Ας κάνει διάλειμμα από τις ζώνες η Charlotte δεν τρέχει και τίποτα. Χάρηκα που επέστρεψε η Becky αλλά όχι να κερδίζει με squash αγώνα. Δεν άξιζε να τελειώσει με τέτοιο τρόπο το title reigns της Bianca Belair. Χάρηκα που πήραν τους tag τίλους οι Riddle & Orton, είναι απολαυστικοί όπως οι Hell No. Ματσάρες τα Edge vs Rollins και Reigns vs Cena. Ευχάριστη έκπληξη πως το Bobby Lashley vs Goldberg κράτησε παραπάνω από ένα λεπτό. Η νίκη με stoppage ενισχύει περισσότερο το προφίλ του Lashley ως πρωταθλητή. Ελπίζω ο Vince τον Lesnar να τον έχει ως face τύπου αντιήρωα στην κόντρα του με τον Roman, ιδανικά θα ήθελα ο Heyman να παραμείνει δίπλα στον Tribal Chief αλλά δεν θα είχε πρόβλημα να επιστρέψει στο πλευρό του Brock. Ο Reigns επιβάλλεται να παραμείνει heel, για πολύ καιρό ακόμα.

Βαθμολογία: 8.5/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 22, 2021 12:36 pm

Είχα ξεχάσει το Smackdown και το Summerslam λόγω της τεράστια επιστροφής του Punk και πραγματικά δε με ενδιέφερε το πρώτο (αποδείχθηκε πάρα πολύ κακό), αλλά δε θα έχανα το δεύτερο. Μία δεύτερη WM ήθελαν να κάνουν με το Summerslam, αλλά παρά το εντυπωσιακό σετ, όταν τελείωσε το 4ωρο ένιωσα μια απίστευτη κούραση. Είναι τρομερό ότι η κάρτα είχε 11 ματς, κάτι που από μόνο του είναι τέρμα κουραστικό και υπερβολικό και ούτε ένα δε θα χαρακτηριζόταν κάτι παραπάνω από απλώς καλό με τα περισσότερα να είναι μετριότατα προς κάκιστα, ενώ και το booking παρουσίασε τεράστια προβλήματα.

Χάρηκα πολύ για RK-Bro, είναι το μόνο που αξίζει στο κάκιστο Raw, ωστόσο και τα δύο tag team matches δεν είχαν τίποτα το ξεχωριστό, απλώς περίμενες να περάσουν, καλώς ή κακώς ο πήχης για tag team matches έχει ανέβει πολύ και δε μας προσφέρουν κάτι καινούριο όσα είδαμε χθες. Το Bliss-Eva Marie το θεωρώ ντροπή να υπάρχει σε μία σύγχρονη wrestling κάρτα. Επίσης ντροπή εν έτει 2021 δύο από τα top 4 PPVs της εταιρείας να έχουν contender τον Goldberg. Το WWE title έχει μικρύνει πολύ και ο Lashley αποδεικνύεται κακός πρωταθλητής μετά τον υπέροχο Drew που όπως και ο Mox ήταν άτυχοι με την πανδημία.

Τα Damian Priest-Sheamus και Drew-Jinder είναι ματς περασμένων δεκαετιών, ειδικά το δεύτερο. Έχει προχωρήσει πολύ το wrestling και δε γίνεται πλέον τέτοια ματς να ανήκουν σε μεγάλο ppv, ενώ και σεναριακά ήταν ανύπαρκτα έως κακά. Περίμενα περισσότερα από το Edge-Seth Rollins. Ήθελα να το δω εφτά χρόνια, ένα τρομερό dream match, αλλά δυστυχώς δε με δικαίωσε. Ο Rollins δεν ξέρω που πάει, αλλά ο χαρακτήρας του είναι βαρετός και επαναλαμβανόμενος, ο Edge επίσης μετά την τεράστια επιστροφή με έχει προβληματίσει. Καλώς ή κακώς περίμενα πολλά και πέραν 1-2 spots στο τέλος το ματς ήταν 21 λεπτά και μου φάνηκαν 40.

Ό,τι και να πω για τα γυναικεία είναι λίγο. Ένα από τα χειρότερα bookings που έχω δει φέτος. Χτίζεις υπέροχα τη Bianca, δίνει ωραίο ματς στο main event της WM και μετά κάνεις αυτό; Σε 27 δεύτερα; Καταλαβαίνω ότι θες την επιστροφή της Becky όπως και του Lesnar για να πάρεις φθηνό pop, αλλά σέταρε μία κόντρα, ένα ματς για το επόμενο ppv. Τι βλακεία ήταν αυτή; Φθηνή κίνηση εντυπωσιασμού για buzz που καταστρέφει την εξαιρετική Bianca. Για Charlotte ό,τι και να πω είναι λίγο. Έχει κουράσει χρόνια αυτή η ιστορία, πλέον δεν ξανασχολούμαι, ήδη κάνω skip τα ματς της στο Raw. Μου αρέσει που είχε και παραπονάκια ο μπαμπάς λες και δεν έχει 25.000 title reigns.

Πιθανώς το καλύτερο της βραδιάς το main event. Εδώ είχαμε λάθος σετάρισμα, γιατί ο Cena ήδη είχε μια ήττα από Reigns σαν passing of the torch, οπότε τώρα χρειαζόταν νίκη. Εννοείται θα έχανε, ειδικά με το ηλίθιο stipulation που έβαλαν στο τελευταίο SD. Κρίμα τα promos του Cena. Ο Reigns πάντως παραμένει ένας καλός πρωταθλητής, το μόνο πράγμα που αξίζει μαζί με RK-Bro στο άθλιο 2021 που κάνει το WWE. Την επιστροφή Lesnar οκ, αφού και φέτος υπάρχει ακόμα κόσμος που θέλει να βλέπει Lesnar τι να πω, εγώ τους έχω βαρεθεί αυτό το ζευγάρι, γιατί τους έχουμε δει τόσες φορές με τους ίδιους χαρακτήρες, ε τώρα θα δούμε ξανά μέτρια ματς με κοτσίδα Lesnar και heel Reigns. Δεν τρελαίνομαι.

Συνολικά εμένα δε μου άρεσε το Summerslam, βήμα πίσω σε σχέση με προηγούμενα ppvs και ειδικά την αξιοπρεπέστατη WM, αλλά το Raw και το Smackdown ποιοτικά ξύνουν τον πάτο του βαρελιού, άρα τι να περιμένουμε από το ppv; Μέτριο wrestling, κάκιστο booking, κοινό πατατάκηδων που φωνάζει στις επιστροφές και αδιαφορεί για τα ματς. Λογικό το βρίσκω.

Βαθμολογία: 5,5/10

Είδα και το Impact Emergence, τίποτα το σπουδαίο, δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική διαλέγουν contenders στα πρωταθλήματα. Πάντως οι δύο πρωταθλητές τους είναι πολύ καλοί και ο Christian φαίνεται απολαυστικός, ειδικά μετά την απίστευτη ματσάρα με τον Omega στο προηγούμενο Rampage. Χρειάζονται όμως καλύτερους contenders, γιατί τα χθεσινά ματς δεν ήταν καλά. Το ίδιο και για το NJPW Resurgence που θα μπορούσε να είναι ακόμα καλύτερο, ελπίζω να δούμε Tanahashi vs Moxley σύντομα.

Βαθμολογία Impact Emergence: 5,5/10
Βαθμολογία NJPW Resurgence: 6/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 23, 2021 11:35 pm

Όταν δεν έχεις προσδοκίες από κάτι και τελικά αποδεικνύεται καλύτερο, τότε αισθάνεσαι πολύ ικανοποιημένος. Αυτό συνέβη με το NXT Takeover 36, ένα αρκετά καλό σόου που παρόλο που δε με ενθουσίασε με το build up του, τελικά ξεπέρασε κάθε μου προσδοκία.

Λατρεύω το sillyness στο wrestling. Το καλό όμως τύπου Orange Cassidy, όχι αηδίες. Ε αυτό είναι η ιστορία του Million Dollar Championship. Ωραίο, καλογραμμένο, silly wrestling που γουστάρουμε. Το γυναικείο ματς ίσως το χειρότερο της βραδιάς, δε με τρέλανε ενώ ήθελα να κερδίσει η Dakota που το αξίζει.

Μπορεί να νομίζετε ότι το wrestling που μου αρέσει είναι το highflying, αλλά δεν ισχύει τόσο. Τα αγαπημένα μου ματς κάθε χρόνο είναι στο NJPW, γιατί γουστάρω το hard hitting, αλλά όχι το hard hitting τύπου Drew και Roman που έχουν 5-6 κινήσεις, αλλά το hard hitting του Okada, του WALTER, του Takagi που οι άνθρωποι έχουν στοιχεία από ιαπωνικό, μεξικάνικο και ευρωπαϊκό στυλ. Το sequel του WALTER vs Dragunov ήταν εξίσου εντυπωσιακό, φανταστική ιστορία, ένα καταπληκτικό ματς και μια λύτρωση για τον Ρώσο που αποτυπώθηκε υπέροχα. Ένα ματς που θύμισε παλιότερες εποχές, αλλά με το σωστό τρόπο.

Το τέλος της UE σημαδεύτηκε στο 36ο Takeover. Περίμενα να κρατήσει παραπάνω το ματς, ειδικά το πρώτο fall έγινε σε 4 λεπτά και το steel cage νομίζω το είδαμε λίγο. Έμεινα όμως πολύ ικανοποιημένος, για μένα ο Cole είναι δικαιωματικά ο καλύτερος NXT superstar όλων των εποχών, πιστεύω θα συνεχίσει στο WWE και δε θα πάει στο AEW όπως νομίζουν όλοι. Απλά στο main roster δεν πιστεύω ότι θα φτάσει ψηλά δυστυχώς.

Το main event οκ μετά από δύο ωραία ματς, δύσκολο να το κρίνεις, ήταν και μικρό, το reign του Kross έχει ψιλοκαταστραφεί από τότε που έμπλεξε με main roster, άρα τι να πεις; Οκ ήταν. Χάρηκα για τον Joe, πιστεύω ότι θα τον κάνει vacate τον τίτλο και θα έχουμε τουρνουά για νέο NXT champion.

Δυστυχώς για μένα έκατσα να δω τη συνέντευξη του Nick Khan και επιβεβαιώθηκε το rebranding του NXT. Και δυστυχώς γιατί ο τύπος είναι ξεκάθαρο ότι σιχαίνεται τα indies, τα indies που έκαναν το ΝΧΤ αυτό που ήταν, τα indies που άλλαξαν γνώμη μέχρι και στον κάποτε πολέμιό τους Triple H. Αλλά αυτά συμβαίνει όταν έχεις έναν τεχνοκράτη που κοιτάει μόνο λεφτά και δεν ξέρει μισή στάλα wrestling. Απορώ αν έχει δει ματς στη ζωή του. Λέει θα ήθελα 4ωρο Raw να βγάζουμε παραπάνω λεφτά, αλλά και η δημιουργική ομάδα πόσο great content να βγάλει; Τι great content ρε, γελάει ο κόσμος με το Raw και το Smackdown και θέλετε να κάνετε και το ΝΧΤ σαν αυτά.

Το ΝΧΤ θέλει αλλαγές στο look σίγουρα, πρέπει να φύγει από το Capitol. Αλλά δεν πρέπει να γίνει καταφύγιο για τον κάθε επίδοξο powerlifter και αποτυχημένο MMAer που θα δίνει ματς της πλάκας αλλά τουλάχιστον θα έχει πομπώδη και έντονο χαρακτήρα. Ο CM Punk έχει εν μέρει δίκιο. Έφυγε από το wrestling το 2005. Το WWE εδώ και 2-3 χρόνια δεν είναι πια wrestling. Ας αλλάξουν το δεύτερο συνθετικό και επίσημα, ας ονομαστούν κάπως διαφορετικά, γιατί ο στόχος και το πλάνο δεν είναι καλό wrestling, ειδικά όταν projects σαν του Triple H που το αγαπάει πραγματικά, παραγκωνίζονται και υλοποιείται το όραμα ανθρώπων που δεν ξέρουν την τύφλα τους, αλλά νοιάζονται για τα λεφτά.

Ε το ΝΧΤ δεν ήταν για τα λεφτά. Το ΝΧΤ για μένα ήρθε την περίοδο που ήθελα να παρατήσω το wrestling και με έκανε να θυμηθώ γιατί το γουστάρω. Με τα intros, τις ιστοριάρες, τα promos, ματσάρες είτε singles είτε tag team, ό,τι και να λέμε από το Arrival μέχρι και πέρυσι σχεδόν, δεν υπήρξε μέτριο Takeover. Ακατόρθωτο. Και δυστυχώς το rebranding αποφασίζεται από άτομα που θέλουν λεφτά και τα λεφτά μας λένε ότι τα indies μας βάζουν μέσα. Δε σε βάζουν μέσα τα indies. Απλά έχεις κάνει το main roster τόσο απλοϊκό, έχεις ευνουχίσει ταλέντα τόσο πολύ, έχεις τόσο χάλια ιστορίες που πλέον ούτε αυτοί δε μπορούν να το σώσουν. Το καταφύγιο μας ήταν το ΝΧΤ. Και το 36 μου το θύμισε. Αλλά πλέον τα λεφτά έρχονται από τους πατατάκηδες, που δε δίνουν δεκάρα για τα ματς και θα ρίξουν καμία κραυγή σε επιστροφές τύπου Lesnar. Αυτοί που ούρλιαζαν ακόμα και στο πρώτο ματς του Takeover ας πάνε σε άλλο promotion. Ούτως ή άλλως είναι τόσοι πολλοί οι πατατάκηδες που η πρωτοκαθεδρία δε θα χαθεί ποτέ. Ευχαριστούμε για όλα ρε Triple H. Εύχομαι στο rebranding να συνεχίσεις εξίσου καλά και να μην αλλάξουν πολλά. Το εύχομαι αλήθεια.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 05, 2021 11:06 am

Σήμερα έχει το All Out του AEW

Είναι αρκετά προβλέψιμο αυτή τη φορά αλλά πάλι κατάφεραν να με έχουν να ανυπομονώ να το δω

Αν έχει κάποια έκπληξη ίσως είναι να κερδίσουν οι Lucha Brothers , δε νομίζω να δούμε κάτι άλλο

Edit: α όχι , προσωπικά έχω περιέργεια και για τον Jericho μήπως κάνει καμία έκπληξη και τελικά χάσει , αν και δεν μπορώ να το πιστέψω

Επίσης θέλω να δω το γυναικείο battle royale αν θα το πάρει η Thunder Rosa ή οποία κάνει ντεμπούτο ( θα ήταν άδικο αυτό για τις άλλες κοπέλες)

Σαν θέαμα νομίζω ως επί το πλείστον θα είναι πολύ ωραία

Τεράστιος βέβαια ενθουσιασμός για την πιθανότητα να δούμε Bryan Danielson αν και δεν είναι σίγουρο

Και κάτι με κάνει να πιστεύω ότι και ο Adam Cole πάει προς την αρραβωνιαστικιά του και στους φίλους του :mrgreen: . Εκεί είναι που παίζει να μην ξαναδώ καν WWE και να βλέπω μόνο AEW . Θα τρελαθώ από χαρά

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 05, 2021 8:48 pm

Όντως από τα προβλέψιμα events του AEW που δε μας έχουν συνηθίσει σε τέτοια. Το θέαμα όπως πάντα θα μας αποζημιώσει όμως. Εγώ περιμένω πολύ και το Mox vs Kojima εκτός από το Punk vs Allin. Για Jericho δεν ξέρω, πριν κανά μήνα είχε πει σε συνέντευξη ότι δε θέλει να έχει retirement match και να μην ξέρει ο κόσμος ποιο θα είναι το τελευταίο του ματς, άρα θεωρητικά πρέπει να κερδίσει, από την άλλη διαβάζω ότι θα φύγει τουρ με τους Fozzy, άρα αυτό είναι όντως δύσκολο ματς να το προβλέψεις.

Από εκπλήξεις θεωρώ δεδομένο τον Bryan Danielson με Final Countdown και πιστεύω και Ruby Riott στις γυναίκες. Αν εμφανιστεί Adam Cole θα γκρεμιστεί το κτήριο γιατί δεν είναι worst kept secret ever όπως ο Punk και ο Bryan. Ο Cole γενικά περίεργη περίπτωση, έχω την αίσθηση ότι θα πάει για WWE main roster, αλλά από την άλλη έχει τους φίλους του, έχει την αρραβωνιαστικιά (και τι αρραβωνιαστικιά), δεν καταλαβαίνω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα πάει main roster, ένα main roster που πλέον έχει σχεδόν αποκλειστικά πατατάκηδες οπαδούς και που τα σόου του γίνονται όλο πιο κουραστικά και προβλέψιμα.

Μακάρι από τη μεθεπόμενη Τρίτη να μη μας καταστρέψουν και το NXT, εδώ και χρόνια είναι το μόνο σόου που βλέπω σταθερά από WWE, ελπίζω οι αλλαγές να είναι μόνο στην αισθητική, γιατί η σκοτεινίλα όντως δεν παλευόταν, να φέρουν πίσω hardcore κοινό και να μην το κάνουν και αυτό σόου πατατάκηδων. Αλλιώς θα τα κόψω και τα τρία και θα αρχίσω να βλέπω ξανά Ring of Honor, NWA Powerrr και πιο πολλά underground ξέρω γω.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”