EURO 2020 (2021)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 1:25 pm

germany96 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 7:01 am
ΥΓ: Τεσπά μην δίνεται και πολύ σημασία, φυσικά κι ο καθένας θα βουρλίζεται με ότι του γουστάρει, ξύπνησα στραβωμένος σήμερα προκαταβολικά για το αυριανό έργο με Santos που παρ' ότι έχει ίσως την δευτοροτρίτη σε ταλέντο ομάδα του τουρνουα, πάλι θα κατέβει με 15 αμυντικά χαφ κι οι Γερμανοί για άλλη μια φορά θα ανταλλάσουν ένα δισεκατομμύριο πασούλες, χωρίς να πλησιάζουν σε υποψία γκόλ. Που είναι οι εποχές που οι Γερμανοί ήταν άμπαλοι κι ωραίοι αλλά έβλεπες και κανα γκολ, που είναι ένας Klose, έστω ένας Podolski:
Αυτός λέιπει βασικά και ας ήξερε μπάλα!! :D :P

Εικόνα

Αστικός μύθος λέει πως αν δεν πήγαινε με γυναίκα πριν τον αγώνα δεν κατέβαινε στο παιχνίδι :P :lol:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 9:23 pm

Σήμερα είχαμε το δράμα του Fernando Santos. Καλός προπονητής, με πειθαρχιά με καλές ομάδες όμως σήμερα είδε πάλι όνειρο και ουσιαστηκά τελειώσε την ομάδα του από τη συνέχεια του τουρνουά (εκτός και αν η Γαλλία "παίξει" πάλι τις κουμπάρες)

Η Γερμανία κέρδισε άνετα με 4-2 την Πορτογαλία όμως αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ταυτόχρονη χρήση στο κέντρο της Πορτογαλίας δύο νταγλαράδων 1,95μ έκαστως που δεν έστριβαν με τίποτα. Όταν έβαλε τον Sanchez στο δεύτερο ημίχρονο το πουλάκι είχε πετάξει.Το "γλέντι" που έκαναν οι Γερμανοι ήταν απίστευτο με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να κολακεύει τους Πορτογάλους.

Ο δεύτερος παίκτης που δεν γνώριζα και μου έκανε θετικότατη εντύπωση ήταν ο Γερμανός μπακ Robin Gosens. Το μόνο αρνητικό που είδα είναι πως σε δύο παιχνίδια αντέχει μέχρι το 60'. Προχθές περπατούσε στο τέλος, σήμερα έγινε αλλαγή.

Για την Ισπανία τα είπαμε, η Γαλλία με υφάκι μπλαζέ (γαλλική λέξη :P ) κόντεψε να πάθει κάζο ανώ αύριο ξεκινούν τα παράλληλα παιχνίδια με τον ΑΝΤ1 να έχει ρίξει κέρμα, για το πιο παιχνίδι θα δούμε ζωντανό και πιο σε κονσέρβα το βράδυ (τη στιγμή που υπάρχουν όμιλοι-φωτιά).

*Λογικά θα γίνει η πρώτη μεγάλη διοργάνωση που θα περιγράφονται οι αγώνες μόνο από το στούντιο. :lol: :banghead:

:bblove:

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 9:37 pm

Τιποτα δεν τελειωσε για την Πορτογαλια, με 3 ποντους μπορει να περασει ως μια απ τις 4 καλυτερες 3ες. Ετσι ειχε περασει το 2016.

Μακαρι να κοπει, αλλα εχει δρομο ακομα.

Το βραδυ απολαυσαμε την Ισπανια να αλλαζει ξανα ενα εκατομμυριο πασες, τον Μορατα να προσφερει απλοχερα γελιο, και το τσιρκο του Λουις Ενρικε να παιζει τελικο προκρισης με τη Σλοβακια.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 20, 2021 12:11 am

Ακολουθεί τρελό κράξιμο-rant που δεν τα συνηθίζω, αλλά συγγνώμη με τρώει.

Τρελό πάρτυ στον Santos το 4-2 από Γερμανία. Και το απήλαυσα περισσότερο όχι γιατί υποστηρίζω Γερμανία (και ύστερα συμπαθώ Αγγλία, Βέλγιο), αλλά γιατί αυτό το ανοσιούργημα (για να μην το χαρακτηρίσω πολύ χειρότερα) εκμεταλλεύτηκε το 2016 τον ηλίθιο κανονισμό περί καλύτερων τρίτων και εν τέλει κατέκτησε τη διοργάνωση με μόλις μία νίκη, πέρασε δύο ομάδες στα πέναλτι και στον τελικό κέρδισε στα χασομέρια της παράτασης από ένα ξερό σουτ ενός παντελώς άγνωστου που μετά κοβόταν από τις κλήσεις παίζοντας κολοκοτρονέικη μπάλα.

Και παρά τους παιχταράδες, αυτό το ανοσιούργημα, αυτός ο joy killer που λένε και οι Άγγλοι παρουσιάστηκε ως δικαιωμένος και φυσικά είχαμε έναν ακόμα θρίαμβο του CR7. Αν ακούσετε κανέναν να σας λέει για το Euro 2004 της Ελλάδας, τρίψτε του το Euro που κατέκτησε μία ομάδα με 6 ισοπαλίες σε κανονική διάρκεια και μία νίκη και μετά θυμίστε του ότι εμείς πήραμε τουλάχιστον 3 νίκες και μία στην παράταση.

Αυτό όμως που βρήκα πιο απολαυστικό ήταν ότι για περίπου μισή ώρα, είχαμε ξανά δικαίωση του ποδοσφαίρου Santos, κατοχή ο αντίπαλος, ακυρωμένο γκολ, γλυτώνουμε 2-3 γκολ και βάζουμε ένα σε μία αντεπίθεση και κλεινόμαστε πίσω. Ναι μόνο που Fernando τώρα δεν είχες τους άτολμους Γάλλους του 2016, εδώ έχει Panzer και άμα τσαντίσεις το Γερμανό, έρχεται και το σφυροκόπημα. Είδαν και τον Semedo δεξιά που του είχαν βάλει οχτώ και είπαν να τον κεράσουν άλλα τέσσερα κάνοντας πάρτυ στην πλευρά του. Τέσσερα και να καίνε λοιπόν και λίγα ήταν. Αν περάσει αυτή η ομάδα στους 16 (που θα περάσει), δε θέλω να ξαναφάει τεσσάρα, θέλω να αποκλειστεί στα πέναλτυ που έχουν περάσει τόσες φορές. Βασικά να μην περάσει, ας σεληνιαστούν οι Γάλλοι που δεν πείθουν αλλά είναι φαβορί και να φάνε αρκετά για να χάσουν την πρόκριση.

Εννοείται απόλαυση που ζορίζεται και η Ισπανία. Τα είπα και ηρέμησα λοιπόν, να 'στε καλά αν το διαβάσατε :D

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 9:10 am

Δεν έχω ιδέα τι συζητάτε κι επαναλάμβάνω την πρότασή μου πως κάθε ποστ με θέμα το ποδόσφαιρο θα πρέπει να χρεώνεται με φάουλ, αλλά παρότι δεν έχω δει ούτε ένα ματς, πλέον έχω αγαπημένη ομάδα, τη Σουηδία, επειδή οι οπαδοί τους έχουν θέσει το θέμα στη σωστή βάση απέναντι στους εμετάνθρωπους:



2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 9:20 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 23, 2021 9:10 am
Δεν έχω ιδέα τι συζητάτε κι επαναλάμβάνω την πρότασή μου πως κάθε ποστ με θέμα το ποδόσφαιρο θα πρέπει να χρεώνεται με φάουλ, αλλά παρότι δεν έχω δει ούτε ένα ματς, πλέον έχω αγαπημένη ομάδα, τη Σουηδία, επειδή οι οπαδοί τους έχουν θέσει το θέμα στη σωστή βάση απέναντι στους εμετάνθρωπους:

Προσυπογράφω.
Σε κάθε αεροδρόμιο σε πιάνει μια....λίμπιντο από τις γυναίκες που πετυχαίνεις.
Εκτός από το Χίθροου. Μπέσα.
Βάζω και τα αεροδρόμια που λόγω θρησκευτικής φανατίλας οι γυναίκες κυκλοφορούν με μαντίλα. Την καταλαβαίνεις την ωραία γυναίκα.

Δεν θα έκανα τέτοιο σχόλιο περί ομορφιάς και ασχήμιας καθότι δεν θέλω να χωρίζω τον κόσμο σε ωραίους κι άσχημους. Σιγά τα ωά. Υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά θέματα από την εμφάνιση.
Αλλά κάνω την εξαίρεση για τους Άγγλους των γηπέδων. Που δεν είναι λίγοι αλλά η σημαντική πλειοψηφία. Μπύρα, παμπ και μπάλα η ζωή τους. Και χοιρινό και τσιπς.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 23, 2021 12:58 pm

Το νησί έχει ωραίες γυναίκες όσο ανεβαίνεις προς τα πάνω :wink: :D . Αμα μπορέσεις και πας σε κανά μπάρμπεκιου στη Σκωτία θα ακούσεις ωραίες "ιστορίες" για τους Άγγλους. Πολύ ωραίες ιστορίες :P

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:25 pm

Έχουμε τελικό την Κυριακή στο Wembley του Λονδίνου. Εκεί θα βρεθούν η Ιταλία του Mancini και η Αγγλια του Southgate. Αυτές οι ομάδες έχουν αρκετούς φίλους στη χώρα μας αφού ο Διακογιάννης, να είναι καλά ο άνθρωπος, όλη τη δεκαετία του '80 μας έλεγε για τις αγγλικές ομάδες και τίποτε άλλο. Ευτυχώς που τότε έπαιζε στην Ιταλία ο Maradona και μάθαμε ότι υπήρχε ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα σε γειτονική χώρα (φοριέται πολύ αυτή η φράση τελευταία :mrgreen: :P ). Αλλίως όλοι στην Ελλάδα θα ήμασταν Αγγλία :wink: :D .

Τα φαβορί μάλλον καταποντίστηκαν (Γαλλία, Γερμανία) και έτσι δόθηκε χώρος στην Ιταλία, που συμπαθώ κιόλας, που δείχνει να αναγεννάται μετά από πολλά χρόνια αλλά και στην γηπεδούχο του τουρνουά Αγγλία (η μοναδική ομάδα που έκανε μόνο ένα ταξίδι).

Το τουρνουά νομίζω ότι με το μοντέλο των 12 χωρών δε με ενθουσιάσε, κάποιοι ταξίδευαν συνέχεια, κάποιοι γκουχου-γκουχου έμεναν στο σπίτι τους. Άλλο κλίμα το Μπακού, άλλο το Μόναχο και άλλο η Ρώμη. Κομμάτια τους έβλεπα ορισμένους ποδοσφαιριστές.

Στα των μεταδόσεων ο ΑΝΤ1 δεν ασχολήθηκε να στείλει έναν ρημαδοανταποκριτή ούτε στην τελική φάση. Χάναμε την ατμόσφαιρα των γηπέδων, δεν υπήρχε η μεταφορα του παλμού στις πόλεις το μόνο που υπήρχε ήταν μόνιτορ, μαντεψιές (οι Άγγλοι πανηγυρίζουν άρα έδωσε πέναλτι) και φυσικά το ντεμι-HD στην εικόνα. :P :mrgreen:

Οι βραδυνοί δημοσιογράφοι που μετέδιδαν ήταν αγγλόφιλοι. Προς στιγμήν πίστεψα πως παίζει η Ελλάδα με τη Δανία, αλλά τελικά είδα το σκορ που έγραφε ENG-DEN και ανακουφίστηκα, γιατί θυμόμουν πως είχαμε αποκλειστεί :twisted: :mrgreen:

*Ελπίζω στον τελικό να μη μεταδόσει ο Πρίντεζης (όχι ο Γιώργος ευτυχώς). Είμαι σε ηλικία πλέον που βαριέμαι να ακούω συλλαβιστά και με δύο τονισμούς τις ελληνικές λέξεις :banghead: :peace:

*Θα έχει όμως Καρπετόπουλο :hoho: :banana:

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:30 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 10:25 pm
Έχουμε τελικό την Κυριακή στο Wembley του Λονδίνου. Εκεί θα βρεθούν η Ιταλία του Mancini και η Αγγλια του Southgate. Αυτές οι ομάδες έχουν αρκετούς φίλους στη χώρα μας αφού ο Διακογιάννης, να είναι καλά ο άνθρωπος, όλη τη δεκαετία του '80 μας έλεγε για τις αγγλικές ομάδες και τίποτε άλλο. Ευτυχώς που τότε έπαιζε στην Ιταλία ο Maradona και μάθαμε ότι υπήρχε ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα σε γειτονική χώρα (φοριέται πολύ αυτή η φράση τελευταία :mrgreen: :P ). Αλλίως όλοι στην Ελλάδα θα ήμασταν Αγγλία :wink: :D .

Τα φαβορί μάλλον καταποντίστηκαν (Γαλλία, Γερμανία) και έτσι δόθηκε χώρος στην Ιταλία, που συμπαθώ κιόλας, που δείχνει να αναγεννάται μετά από πολλά χρόνια αλλά και στην γηπεδούχο του τουρνουά Αγγλία (η μοναδική ομάδα που έκανε μόνο ένα ταξίδι).

Το τουρνουά νομίζω ότι με το μοντέλο των 12 χωρών δε με ενθουσιάσε, κάποιοι ταξίδευαν συνέχεια, κάποιοι γκουχου-γκουχου έμεναν στο σπίτι τους. Άλλο κλίμα το Μπακού, άλλο το Μόναχο και άλλο η Ρώμη. Κομμάτια τους έβλεπα ορισμένους ποδοσφαιριστές.

Στα των μεταδόσεων ο ΑΝΤ1 δεν ασχολήθηκε να στείλει έναν ρημαδοανταποκριτή ούτε στην τελική φάση. Χάναμε την ατμόσφαιρα των γηπέδων, δεν υπήρχε η μεταφορα του παλμού στις πόλεις το μόνο που υπήρχε ήταν μόνιτορ, μαντεψιές (οι Άγγλοι πανηγυρίζουν άρα έδωσε πέναλτι) και φυσικά το ντεμι-HD στην εικόνα. :P :mrgreen:

Οι βραδυνοί δημοσιογράφοι που μετέδιδαν ήταν αγγλόφιλοι. Προς στιγμήν πίστεψα πως παίζει η Ελλάδα με τη Δανία, αλλά τελικά είδα το σκορ που έγραφε ENG-DEN και ανακουφίστηκα, γιατί θυμόμουν πως είχαμε αποκλειστεί :twisted: :mrgreen:

*Ελπίζω στον τελικό να μη μεταδόσει ο Πρίντεζης (όχι ο Γιώργος ευτυχώς). Είμαι σε ηλικία πλέον που βαριέμαι να ακούω συλλαβιστά και με δύο τονισμούς τις ελληνικές λέξεις :banghead: :peace:

*Θα έχει όμως Καρπετόπουλο :hoho: :banana:
κριμα για τους δανους που δεν προκριθηκαν και φυσικα ακομα πιο κριμα για τον τροπο που προκρίθηκαν οι Αγγλοι γκουχ γκουχ που λες και συ.

Συμφωνώ για την διοργάνωση, πολλες ομαδες ειχαν κουραση σε σχεση με αλλες...

βρε συ μια χαρα ειναι ο Πριντεζης. εγω ολους τους αλλους δεν αντεχω και φυσικα απο παντα αλλα και σε αυτο το Euro απεχθανομαι τον καρπετοπολο.

ΥΓ Forza Italia!

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:34 pm

Δεν πρεπει ο ΕΜΕΤΟΣ της Αγγλιας να παρει τροπαιο.

Και σπρωχτοι με μαϊμου πεναλτι.

Και να βλεπουμε τη μουρη του Μακγουαϊρ και του στραβοχυμενου Κέιν καθε 2 λεπτα.

Και ο βουτηχτης Στερλινγκ να κυλιεται στο εδαφος συνεχεια.

Οι αουγκανοι με τα it's coming home στα social.

Θα ειναι ξεφτιλα του ποδοσφαιρου να παρουν τροπαιο αυτοι.

Forza Italia.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:37 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 10:30 pm

κριμα για τους δανους που δεν προκριθηκαν και φυσικα ακομα πιο κριμα για τον τροπο που προκρίθηκαν οι Αγγλοι γκουχ γκουχ που λες και συ.

Συμφωνώ για την διοργάνωση, πολλες ομαδες ειχαν κουραση σε σχεση με αλλες...

βρε συ μια χαρα ειναι ο Πριντεζης. εγω ολους τους αλλους δεν αντεχω και φυσικα απο παντα αλλα και σε αυτο το Euro απεχθανομαι τον καρπετοπολο.

ΥΓ Forza Italia!
Γούστα είναι αυτά για τον Πρίντεζη φίλε μου :D

Το θεωρώ λίγο "κοροϊδία" να αλλάζεις την ομιλία σου όταν περιγράφεις απλά και μόνο για να εντυπωσιάσεις (άκουσε τον πως μιλάει). "Ποζεριά" δεν το λενε αν δεν κάνω λάθος; :P

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιούλ 07, 2021 11:19 pm

Reaper έγραψε:
Τετ Ιούλ 07, 2021 10:34 pm
Δεν πρεπει ο ΕΜΕΤΟΣ της Αγγλιας να παρει τροπαιο.

Και σπρωχτοι με μαϊμου πεναλτι.

Και να βλεπουμε τη μουρη του Μακγουαϊρ και του στραβοχυμενου Κέιν καθε 2 λεπτα.

Και ο βουτηχτης Στερλινγκ να κυλιεται στο εδαφος συνεχεια.

Οι αουγκανοι με τα it's coming home στα social.

Θα ειναι ξεφτιλα του ποδοσφαιρου να παρουν τροπαιο αυτοι.

Forza Italia.
Πες τα! Πάμε μωρή Ιταλία!

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 11:31 pm

Επιτέλους βρήκα κάτι που διαφωνώ με τον Soulis, μακριά από τους νερόβραστους, τεράστιε Ισίδωρε Πρίντεζη σε θέλουμε στον τελικό και Καρπετόπουλο κλειδωμένο σε κάποιο στούντιο να μη μπορεί να πάει για μετάδοση. Ήδη το φαντάζομαι α λα Fight Club: "Ααααα ο Ινσίνιε ααααα πασάρει στον Ιμόμπιλε αααα κλέβουν οι Άγγλοι" ή βεβαίως μετάδοση δύο λέξεων, μόνο με άρθρο και όνομα ποδοσφαιριστή με περίεργο τονισμό: "Ο ΙΜΟμπιλε, ο ΖορζΙΝΙο, ο ΜπαΡΕΛα", δεν ξέρω πραγματικά τον λατρεύω τον Πρίντεζη.

Από εκεί και μετά η Γερμανία έφυγε νωρίς άρα απήλαυσα ματσάρες σχετικά αδιάφορος για το νικητή. Σάντος, Ντεσάμπ ΑΝΤΙΟΣ ΑΜΙΓΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΜΕ ΟΜΑΔΑΡΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΤΣΟΥΡΟΥΚΑΔΙΚΑ, εμ συγγνώμη είχαμε κάποιες παρεμβολές, Βέλγιο άτυχο και κατώτερο των περιστάσεων, Ιταλία πανάξια τελικό και πέρασε και από πολύ καλύτερες ομάδες από τους Άγγλους.

Και επίσης μπράβο στους Ισπανούς και τους Ιταλούς για τις ομάδες που φτιάχνουν, δεμένα σύνολα, χωρίς τεράστια ονόματα που παίζουν καλό ποδόσφαιρο, από την άλλη ρε Southgate τόσο ταλέντο στον πάγκο, βάζεις Grealish με Γερμανία, μπαίνουν δύο γκολ, με Ουκρανία δεν πατάει στο χορτάρι, με Δανία τον βάζεις και γέρνει το γήπεδο και μετά τη βλέπεις Αλέφαντος και τον κάνεις ξανά αλλαγή; Τι να σου πω ρε, τυχερός ήσουν που βούτηξε ο Sterling και δεν πήγε πέναλτι να νομίζεις ότι το γούρι άλλαξε και να αποκλειστείς από τη Δανία ρε Σούλη Παπαδόπουλε του Watford.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 08, 2021 7:20 am

+1 φάουλ στον χρήστη Reaper
Τους κανόνες τους ξέρετε σχετικά με τον τρόπο που γράφουμε στο φόρουμ. Συνεχίζετε οι υπόλοιποι κανονικά τη συζήτηση.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 08, 2021 8:54 am

Το περιπετειώδες πέναλτι του "τυφώνα¨ (Χάρι Κέην) :P ήταν το μοναδικό στιγμιότυπο που είδα από το φετινό Euro. Θα δω τον τελικό μονάχα να δω Ιταλούς με τα σολάριουμ τους να σηκώνουν την κούπα στο σπίτι των λόρδων.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”