Προβλήματα στην παραγωγική διαδικασία και στελέχωση Εθνικών Ομάδων

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
north12

 
Reactions: 26
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2022 12:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 29, 2022 5:57 pm

Το basketball στη Zamunda (αναπτυξιακό)

«Το παρόν αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας. Τα πρόσωπα, τα ονόματα και οι καταστάσεις είναι φανταστικά και οποιαδήποτε ομοιότητα είναι συμπτωματική και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα».

Για φαντάσου πως είναι το basketball σε μια μακρινή χώρα, τη Zamunda, και τι μπορεί να γίνεται εκεί στο αναπτυξιακό κομμάτι
Στη Zamunda λοιπόν συμβαίνουν τα εξής:
Φουσκωτοί επισκέπτονται τους διαιτητές αγώνων παιδικού μία ημέρα πριν τον αγώνα και τους εξηγούν τι πρέπει να γίνει και την ώρα του αγώνα είναι πρώτη σειρά στην κερκίδα και στα time out κάνουν βόλτες μέσα στον αγωνιστικό χώρο περνώντας μπροστά από τον διαιτητή.
Δεκαεξάχρονα παιδιά σουτάρουν 17 τρίποντα σε έναν αγώνα γιατί ο πατέρας τους ο φύλαρχος έχει πληρώσει το λεωφορείο της ομάδας και λοιπές υποχρεώσεις.
Δεκαεξάχρονα παιδιά παίρνου 40 από τις 80 προσπάθειες της ομάδας γιατί ο πατέρας τους ο φύλαρχος πληρώνει extra για ατομικές προπονήσεις του γιου του
Προπονητής ανοίγει το κεφάλι αθλητή με μπουκάλι στο ημίχρονο μέσα στα αποδυτήρια.
Ο υπέυθυνος αναπτυξιακού της Ζαμούντα παίρνει τηλέφωνο τον προπονητή της rising star Africa και του λέει να μην πάρει τον Α γιατί δεν έχει φέτος αγώνες, να μην πάρει τον Β γιατί είναι σε κακό φεγγάρι και να πάρει τον Γ (ο οποίος πληρώνει ατομικές σε αυτόν, αλλά αυτό δε το λέει)
Ο αρχιφύλαρχος του μπάσκετ της Ζαμούντα, πιάνει τον Απρίλη τον αθλητή Α και του λέει πως τον περιμένει το καλοκαίρι στην εθνική, ο υπεύθυνος της εθνικής του λέει να κάνει ατομικές μετά τις Πανζαμουντιακές εξετάσεις για να είναι σε καλή κατάσταση πριν τους αγώνες της εθνικής, αλλά στο ενδιάμεσο ο αθλητής έχει απηυδήσει με τα όσα γίνονται στην ομάδα του, δηλώνει πως φεύγει από εκεί και αυτόματα δεν καλείται στην προετοιμασία της εθνικής.
Αθλητής απορεί για τον προπονητή του στην ομάδα του που τον βάζει μόνο όταν η διαφορά είναι μεγάλη υπέρ τους και όχι όταν χάνουν, και το καλοκαίρι επιλέγεται στην εθνική.
Αθλητής που όλη η ομάδα είναι στημένη πάνω του για να φανεί, όταν πάει εκτός Ζαμούντα για αγώνα και πρέπει να παίξει σε μια κανονική ομάδα είναι νευριασμένος γιατί δεν του δίνουν πάσα.
Προπονητής ακαδημίας της Ζαμούντα μπαίνει στα αποδυτήρια και λέει στους παίκτες: τώρα που έφυγε με μεταγραφή ο Α από την ομάδα, όλοι οι υπόλοιποι θα παίζετε για τον Β. 5 παίκτες δηλώνουν πως θέλουν να φύγουν από την ομάδα και η ομάδα κατεβαίνει στους αγώνες του Πανζαμουντιανού πρωταθλήματος με 7 παίκτες αφού κόβει τους 5 από την αποστολή.
Ο άτυπος υπεύθυνος αναπτυξιακού της Ζαμούντα μαζεύει στην ομάδα του αθλητές που έχουν αποφασίσει να φύγουν στο Αμέρικα για σπουδές, πληρώνεται εξτρα για ατομικές, τους βάζει εθνική Ζαμούντα και έτσι παίρνουν υποτροφία στο Αμέρικα. Ταυτόχρονα κρατάει και τα δικαιώματά τους.
Στη Ζαμούντα το αναπτυξιακό μπάσκετ είναι 2 ομάδες. Πριν από 2 μήνες εμφανίστηκε και 3Η ομάδα. Το δέλεαρ προς τους αθλητές τους είναι η συμμετοχή στο africa rising star και η συμμετοχή και προώθηση στις εθνικές ομάδες. Αν τώρα έχουν και τα δικαιώματά σου οι ομάδες στήνονται γύρω σου. Τα δικαιώματά σου και ο μάνατζερ που έχεις είναι ο οδηγός για την επιτυχία (?) σου.
Στη Ζαμούντα υπάρχουν δημοσιογράφοι που είτε για την αποκλειστικότητα είτε για να βολέψουν ημέτερους (τα παιδιά τους, τους φίλους κλπ στις εθνικές) είναι διατεθειμένοι να γράψουν ότι άρθρο χρειάζεται και να εξυμνήσουν τον κάθε 15 χρονο αθλητή.
Στη Ζαμούντα άλλα γράφουν τα φύλλα αγώνα και άλλα δημοσιεύονται στα sites. Και αν γίνει και κανένα λάθος και ανέβουν τα ίδια με το φύλλο αγώνα, τα άρθρα κατεβαίνουν, διορθώνονται και ξανανεβαίνουν. Βέβαια η πλειοψηφία των Ζαμουντιανών πιστεύει πως έχει βρει των επόμενο Ζαμουντιανό Αντεντοκούμπο που βάζει 50 πόντους μ.ο.
Προπονητής ομάδας της Ζαμούντα πριν τον αγώνα μαζεύει τους 3 play makers της ομάδας και τους δίνει σαφείς μπασκετικές οδηγίες : στο 1ο ημίχρονο δίνουμε τη μπάλα στον Α για να βάλει πόντους και στο 2ο παίζουμε κανονικά.
Αυτά και άλλα πολλά συμβαίνουν στη Ζαμούντα τον τελευταίο χρόνο, σε μια χώρα που για πολλά χρόνια είχε απηυδήσει με την κατάσταση που επικρατούσε και περίμενε την αλλαγή. Γιατί οι Ζαμουντιανοί που ασχολούνται με το μπάσκετ και είναι ρομαντικοί πίστευαν ότι κάτι θα άλλαζε προς το καλύτερο.
Δυστυχώς ο ρομαντισμός έχει πεθάνει και το μπάσκετ στη Ζαμούντα πάει να γίνει πλέον τεχνοκρατικό.
Και όπως έλεγε και ο Τζιμάκος και ταιριάζει απόλυτα και στη Ζαμούντα:
Μας τη φέραν οι βάρβαροι
Μας θαμπώσαν με δώρα
Με χαντρούλες πολύχρωμες
και κουτιά κόκα κόλα
Μας τη φέραν οι βάρβαροι
μας φλομώσαν στο ψέμα
μας τρελάναν στα πέναλτι
και δεν έχουμε τέρμα

ΥΓ 1: Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στις εθνικες ομάδες χωρίς τραυματισμούς για τα παιδιά
ΥΓ 2: Αν είσαι από τη Ζαμούντα και το παιδί σου παίζει μπάσκετ, πως αντιδράς σε όλα αυτά?

7
3 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα 2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 29, 2022 6:04 pm

north12 έγραψε:
Παρ Ιούλ 29, 2022 5:57 pm

ΥΓ 2: Αν είσαι από τη Ζαμούντα και το παιδί σου παίζει μπάσκετ, πως αντιδράς σε όλα αυτά?
Με χιουμορ και υπομονη και να μαθεις το παιδι σου να συνεχισει να δουλευει για να φτασει στο δικο του πικ και να αφησει τους Ζαμουντιανους να κουρευονται.
Δεν υπαρχουν πολλα να κανεις, δυστυχως. :)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
basketara

 sophomore
Reactions: 18
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 16, 2022 7:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 29, 2022 7:24 pm

Αυτά που περιγράφεις σε αυτήν την μυθική χώρα έχουν συμβεί και πριν 10 χρόνια στην Ελλάδα.

Δεν νομίζω με την Νέα διοίκηση της ΕΟΚ να γίνονται πλέον αυτά.Αυτα μόνο στην ζαμουντα πλέον.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 29, 2022 8:28 pm

basketara έγραψε:
Παρ Ιούλ 29, 2022 7:24 pm
Αυτά που περιγράφεις σε αυτήν την μυθική χώρα έχουν συμβεί και πριν 10 χρόνια στην Ελλάδα.

Δεν νομίζω με την Νέα διοίκηση της ΕΟΚ να γίνονται πλέον αυτά.Αυτα μόνο στην ζαμουντα πλέον.
Μα οχι φυσικα. Τελειωσαν αυτα !!! :roofl:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 30, 2022 12:39 pm

https://www.totalbasket.gr/proponithike ... os-picvid/

Πως δουλευει το συστημα του Ελληνικου μπασκετ . Ενα παραδειγμα απο μια περιπτωση που δεν ειναι η μονη.
Κατ αρχην να πουμε πως ο Καλαβρος ηταν και λογικα ειναι ακομα ατομικαριος. Σαν ατομικαριος πηγε στον Ολυμπιακο, αυτο που λενε ατομικη βελτιωση :)
Η φωτο στο ΣΕΦ του νεαρου "μελλοντικου αστερα" ηταν αναμονη για ατομικη μετα απο τον Παπανικολαου και τον Σλουκα που λεει. Θεμιτο, τα υπολοιπα ειναι πως λειτουργει το μαρκετινγκ μεσα απο σοσιαλ μιντια και ηλεκτρονικες εφημεριδες. Και πως οι "δημοσιογραφοι" δεν ειναι μονο αυτο, αλλα και συνεργατες ατζεντηδων ή ακομα και αντζεντηδες οι ιδιοι.
Βαζω μια σειρα τουιτ απο τον συγκεκριμενο για τον συγκεκριμενο παιχτη. Μην πει κανενας πως παιδι ειναι και τα υπολοιπα ηθικοπλαστικα. Ναι παιδι ειναι, αλλα παιζει κι αυτος εν γνωση του το παιχνιδι που αλλα "επισης παιδια" δεν μπορουν να παιξουν για τους γνωστους κοινωνικους λογους.
Δεν ειναι μονο αυτα τα τουιτ, εβαλα λιγα. Ο ιδιος δημοσιογραφος ειναι και στο τοταλ μπασκετ και βλεπω συχνα και αναπαραγωγες και σε αλλα σαιτ. Ειχα δει για τον Φερεντινο στο SDNA λιγο πριν τις κλησεις. :wink:











1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hipster την Σάβ Ιούλ 30, 2022 12:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 30, 2022 2:41 pm

Καλά τον συγκεκριμένο εγώ τον πρώτοεμαθα από ξένους twitterαδές και ατομικάριους - αλλά δεν καταλαβαίνω όλη αυτή η προσπάθεια σε τι αποσκοπεί - κολλέγιο δεν θέλει να πάει άρα τι ασχολείται με Ελλάδα και το ελληνικό «σύστημα» ? :-?

0
Gkos

 champion
Reactions: 401
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 30, 2022 2:48 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 30, 2022 12:39 pm
https://www.totalbasket.gr/proponithike ... os-picvid/

Χωρίς ΚΑΜΙΑ πλάκα ,αν δεν είχες γράψει τι επαγγέλεται ο εν λόγω κύριος ,θα ημουν τώρα με ένα νεφρό μονο....

0
Gkos

 champion
Reactions: 401
Δημοσιεύσεις: 8783
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 30, 2022 2:50 pm

Spectator έγραψε:
Σάβ Ιούλ 30, 2022 2:41 pm
Καλά τον συγκεκριμένο εγώ τον πρώτοεμαθα από ξένους twitterαδές και ατομικάριους - αλλά δεν καταλαβαίνω όλη αυτή η προσπάθεια σε τι αποσκοπεί - κολλέγιο δεν θέλει να πάει άρα τι ασχολείται με Ελλάδα και το ελληνικό «σύστημα» ? :-?
Ο συγκεκριμένος νεαρός είναι πολύ "ιδιαίτερη" περίπτωση.
Δεν ξέρω πως το σκέφτεται και αυτος και οι δικοι του αλλά θυμαμαι κάτι ποστ στο instagram μολις είχε πάει στον Πανιωνιο απο την Χίο, και δεν πίστευα στα μάτια μου.
Αυτό.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 30, 2022 3:38 pm

Spectator έγραψε:
Σάβ Ιούλ 30, 2022 2:41 pm
Καλά τον συγκεκριμένο εγώ τον πρώτοεμαθα από ξένους twitterαδές και ατομικάριους - αλλά δεν καταλαβαίνω όλη αυτή η προσπάθεια σε τι αποσκοπεί - κολλέγιο δεν θέλει να πάει άρα τι ασχολείται με Ελλάδα και το ελληνικό «σύστημα» ? :-?
Γιατι σε κολεγιο δεν θα παιξει και θα ψαχτει για κατι στην Ελλαδα αργοτερα. :)
Και γιατι οπως ανεφερε και ο Gkos και παλιοτερα ο Τσακωνας ( ο ηθοποιος) υπαρχει κλασσικη περιπτωση βλαβης και δεν μιλαω για το παιδι.
Αν και τα παιδια παιρνουν στοιχεια απο την διαπαιδαγωγηση που εχουν τις περισσοτερες φορες.
Και μιλαω λιγο πιο προσωπικα, γιατι δεν μεταφερω φημες, αλλα ιδία γνώση.
Αλλο να στα λενε και αλλο να τα βλεπεις :)

1
1 Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1693
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 1:02 pm

Τι σημαίνει "πάει το παιδί μου σε ιδιωτικό εκπαιδευτήριο"?
Τι κερδίζει ένας αθλητής παίρνοντας μια τέτοια υποτροφία??
Τι κερδίζει το εκπαιδευτήριο???
Τι ένοχο μυστικό υπάρχει που όταν ρωτάω δε μου απαντάει κανείς ή στην καλύτερη μου λένε "δεν ξέρεις, έλα μωρέ"????
Ακόμα και στο γραικολαντ, πόσο νόμιμη είναι η υποτροφία?????

Μόνο σοβαρές απαντήσεις :hammer:

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polykos την Τρί Αύγ 02, 2022 1:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 3:45 pm

polykos έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 1:02 pm
Τι σημαίνει "πάει το παιδί μου σε ιδιωτικό εκπαιδευτήριο"?
Τι κερδίζει ένας αθλητής παίρνοντας μια τέτοια υποτροφία??
Τι κερδίζει το εκπαιδευτήριο???
Τι ένοχο μυστικό υπάρχει που όταν ρωτάω δε μου απαντάει κανείς ή στην καλύτερη μου λένε "δεν ξέρεις, έλα μωρέ"????
Ακόμα και στο γραικολαντ, πόσο νόμιμη είναι η υποτροφία?????

Μόνο σοβαρές απαντήσεις :hammer:
Κοινωνικό στάτους, υποκατάστατο μεταγραφής όπως το βλέπω εγώ. Αλλά εγώ δεν έστειλα τα παιδιά μου ούτε σε φροντιστήρια για τις πανελλαδικές, δεν μετράει η γνώμη μου μαλλον :roofl:
Άντε να πεις για τα παιδιά που πάνε σε άλλη πόλη να το καταλάβω. Μπορεί επίσης να είναι θέμα διασυνδέσεων με Αμερικανικά κολλέγια; Πάλι υπόθεση κάνω. Το Deere ας πούμε που έχει τέτοιες διασυνδέσεις νομίζω δεν δίνει υποτροφίες μπάσκετ. Πάλι νομιζω :)
Για τα σχολεία μήπως υπάρχει κάποια μορφή μοριοδότησης ή είναι απλά μάρκετινγκ;
Επίσης δεν έχω ακούσει παιδί από Αθήνα που πάει Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό να παίρνει υποτροφία σε ιδιωτικό. Αν ισχύει, προφανώς το κοινωνικό στάτους εξυπηρετείτε μόνο και μόνο απ' το όνομα της ομάδας.
Αλλά ξαναλέω, εγώ που τα λέω αυτά δεν θα έστελνα το παιδί μου σε Ιδιωτικό ούτε με υποτροφία.
Σε ομάδα ίσως να μην είχα πρόβλημα αν έκαναν καλή δουλειά, αλλά όχι στο σχολείο.

Αλλά ρώτησα κάτι απ' έξω απέξω και κανείς δεν απάντησε, αν ξέρει. Στις N.G. ποιός επιλέγει ποιος θα πάει; Υπάρχει ας πούμε ομάδα ειδικών που διαλέγουναπ την Γιουρολιγκ;
Και πόσο βοηθάει η N.G όπως και οι εθνικές για την μετάβαση στην Αμερική;
Και αν κάποιος έχει πάει στην N.G. πριν 2-3 μήνες, πόσο πιθανό είναι να κοπεί απ' την εθνική;
Και φυσικά δεν λέω για τον Σαμοντουροφ :)
Ερωτήσεις και απορίες και από μένα :banana:

0
basketara

 sophomore
Reactions: 18
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 16, 2022 7:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 4:34 pm

Παγωνω το θεμα αλλα μολις τελιωσει το Ευρωπαικο καλο θα ειναι να συνεχισουμε αυτο το θεμα.
Δηλαδη αν αυτην την στιγμη υπαρχουν 50 παιδια που ζουν μακρια απο τα σπιτια τους για να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα να εχει μονο 2 στην εθνικη εφηβων εξακολουθω να το λεω οτι δεν αξιζει να μεταναστευουν τα παιδια για το μπασκετ.Να μενουν στις πολεις τους στα σπιτια τους για να δουμε ενα αλλο μπασκετ απο την επομενη χρονια.
Θα Δυναμωσουν οι ομαδες της Επαρχιας μεσα σε μια νυχτα.Θα δωσουν κινητρο στον προπονητη της επαρχιας να κανει ομαδα και δουλεια.Διαφορετικα οι προπονητες της επαρχιας δεν δουλεουν τα παιδια.Γιατι να τον δουλεψω να ερθει η Χ ομαδα να το αποκτησει σε μια νυχτα?
Η εστω η ομοσπονδια να βαλει κοφτη η απαγορευτικο.Κανουν ζημια στο μπασκετ.Πρεπει να το δει αμεσα ο πρεδρος της Εοκ το θεμα.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 5:03 pm

basketara έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 4:34 pm
Παγωνω το θεμα αλλα μολις τελιωσει το Ευρωπαικο καλο θα ειναι να συνεχισουμε αυτο το θεμα.
Δηλαδη αν αυτην την στιγμη υπαρχουν 50 παιδια που ζουν μακρια απο τα σπιτια τους για να υπαρχει αυτο το αποτελεσμα να εχει μονο 2 στην εθνικη εφηβων εξακολουθω να το λεω οτι δεν αξιζει να μεταναστευουν τα παιδια για το μπασκετ.Να μενουν στις πολεις τους στα σπιτια τους για να δουμε ενα αλλο μπασκετ απο την επομενη χρονια.
Θα Δυναμωσουν οι ομαδες της Επαρχιας μεσα σε μια νυχτα.Θα δωσουν κινητρο στον προπονητη της επαρχιας να κανει ομαδα και δουλεια.Διαφορετικα οι προπονητες της επαρχιας δεν δουλεουν τα παιδια.Γιατι να τον δουλεψω να ερθει η Χ ομαδα να το αποκτησει σε μια νυχτα?
Η εστω η ομοσπονδια να βαλει κοφτη η απαγορευτικο.Κανουν ζημια στο μπασκετ.Πρεπει να το δει αμεσα ο πρεδρος της Εοκ το θεμα.
Μεγάλη κουβέντα φίλε και πολύπλοκη. Δύσκολο να γίνει εδώ. Είναι από τα προβλήματα του σωματειακού αθλητισμού στις μικρές ηλικίες. Ίσως η λύση να ήταν ο σχολικός αθλητισμός, αλλά θα μιλάγαμε για αυτό με διαφορετική νομοθεσία, άλλες υποδομές, άλλο κεντρικό πρότυπο. Πάντως η άποψη πως κάποια παιδιά είναι καλύτερο να προπονούνται σε καλύτερο επίπεδο απ' αυτό που η τοπικότητα τα υποχρεώνε είναι σωστήι. Όπως λέει και ένας καλός φίλος προπονητής το επίπεδο της προπόνησης, είναι το επίπεδο του δέκατου παίχτη και όχι του πρώτου. Αλλά εδώ δεν μιλάμε μόνο για προπονήσεις, αλλά και για άλλες παραμέτρους.
Ξαναλέω, δύσκολο θέμα.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1693
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 7:24 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 3:45 pm

Επίσης δεν έχω ακούσει παιδί από Αθήνα που πάει Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό να παίρνει υποτροφία σε ιδιωτικό. Αν ισχύει, προφανώς το κοινωνικό στάτους εξυπηρετείτε μόνο και μόνο απ' το όνομα της ομάδας.
Γνωρίζω και παλιά και πρόσφατα. Καταντάει αηδία και μάστιγα.

Αλλά η γνώμη μου δε μετράει γιατί δε πλήρωσα ούτε φροντιστήριο για πανελλήνιες ούτε για μένα ούτε για το παιδί μου :shot: :shot:
basketara έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 4:34 pm
Πρεπει να το δει αμεσα ο πρεδρος της Εοκ το θεμα.
Ποιος?????? :roofl: :roofl: :roofl: :roofl: :roofl:

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 02, 2022 7:38 pm

polykos έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 7:24 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 3:45 pm

Επίσης δεν έχω ακούσει παιδί από Αθήνα που πάει Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό να παίρνει υποτροφία σε ιδιωτικό. Αν ισχύει, προφανώς το κοινωνικό στάτους εξυπηρετείτε μόνο και μόνο απ' το όνομα της ομάδας.
Γνωρίζω και παλιά και πρόσφατα. Καταντάει αηδία και μάστιγα.

Αλλά η γνώμη μου δε μετράει γιατί δε πλήρωσα ούτε φροντιστήριο για πανελλήνιες ούτε για μένα ούτε για το παιδί μου :shot: :shot:
basketara έγραψε:
Τρί Αύγ 02, 2022 4:34 pm
Πρεπει να το δει αμεσα ο πρεδρος της Εοκ το θεμα.
Ποιος?????? :roofl: :roofl: :roofl: :roofl: :roofl:
Παλιά είχα ακούσει για μια συνεργασία με του Γείτονα αν θυμάμαι καλά, τώρα τελευταία δεν έχω ακούσει, ξαναλέω για παιδί από Αθηνα.
Επίσης χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος κακός γονέας στην Ελλάδα :P

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οτιδήποτε για το μπάσκετ”