Eastern Conference Semifinals : Philadelphia 76ers (1) vs Atlanta Hawks (5)

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:51 am

ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:49 am

Οι γάτες δεν προκαλούν αλλεργία φίλε nikolas12 :D :D !
Τι λες μπρε :) ;
Εννοείται ότι προκαλούν οι γάτες αλλεργία. Και πολλά άλλα ζώα. Αλλά οι γάτες είναι από τα ζώα εκείνα που προκαλούν τις πιο συχνές κι έντονες.(έχει κάτι στο τρίχωμα/δέρμα της που μένει σε όλο το σπίτι και για μέρες κιόλας). Δεν είναι ότι το ξέρω επειδή τυχαίναι να είμαι αλλεργικός στις γάτες και στα σκυλιά με κοντή τρίχα, αλλά ότι αποτελεί αδιαμφισβήτητο γεγονός. Και στην Ελλάδα και σε όλον τον κόσμο. Και στο λέω εγώ που είμαι φιλόζωος τοις πράγμασι. Και σκυλι-ά έχω πάντα και δεν τρώω ζώα...
Σόρρυ για το εκτός τόπικ παίδες, αλλά επειδή πρόκειται για θέμα υγείας.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3288
Δημοσιεύσεις: 6106
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 10:24 am

RipCity έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:12 am
Όλο το χρόνο καλύπτει τον Simmons, αλλά νομίζω είπε κι ο ίδιος νησάφι πια δεν πάει άλλο. Μιλάμε για εντελώς κουλό παίκτη στο 5-5. Τεράστια μαύρη τρύπα επιθετικά.
Μάλλον έχεις δίκιο :) . Πρέπει να απήυδυσε με τον Αυστραλό, ίσως να μην τον γούσταρε και εξ' αρχής. Είμαι περίεργος να δω πως θα παίξει με την Αυστραλία, καλό θα του κάνει να παίζει με την εθνική του.
basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:51 am
ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:49 am

Οι γάτες δεν προκαλούν αλλεργία φίλε nikolas12 :D :D !
Τι λες μπρε :) ;
Εννοείται ότι προκαλούν οι γάτες αλλεργία. Και πολλά άλλα ζώα. Αλλά οι γάτες είναι από τα ζώα εκείνα που προκαλούν τις πιο συχνές κι έντονες.(έχει κάτι στο τρίχωμα/δέρμα της που μένει σε όλο το σπίτι και για μέρες κιόλας). Δεν είναι ότι το ξέρω επειδή τυχαίναι να είμαι αλλεργικός στις γάτες και στα σκυλιά με κοντή τρίχα, αλλά ότι αποτελεί αδιαμφισβήτητο γεγονός. Και στην Ελλάδα και σε όλον τον κόσμο. Και στο λέω εγώ που είμαι φιλόζωος τοις πράγμασι. Και σκυλι-ά έχω πάντα και δεν τρώω ζώα...
Σόρρυ για το εκτός τόπικ παίδες, αλλά επειδή πρόκειται για θέμα υγείας.
Όρκο δεν παίρνω, μπορεί να έχει δίκιο γεροντότερε γκουχου-γκουχου :lol: αλλά ομορφότερε συμφορουμίτη :P :D , αυτό που έγραψα είναι την εμπειρία μου από το τέστ που είχα κάνει πριν χρόνια. Μπορεί εν τέλει να έχεις δίκιο και οι τετράποδοι φίλοι μας να προκαλούν αλλεργίες. Δεν επιμένω, το αποδέχομαι πάμε παρακάτω φίλτατε.

Τελικά ο Danny Green δεν συνέχισε την παράδοση που λέει πως όπου πηγαίνει κατακτά πρωτάθλημα. Φυσικά υπάρχει και η επόμενη χρονιά να δούμε αν θα συνεχιστεί η παράδοση. :D

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 10:47 am

Tα χαρηκα τα Γερακια!!Δεν κωλωσαν σε κανενα σημειο,γυαλιζε το ματι τους,με επεισαν απο την αρχη οτι το θελουν και θα το παρουν.Λατρευω Trae,τρελο αλανι ο mvp Heurter οπως εγραψε και ο φιλτατος ssoulliss,πολυ καλος ο Gallinari.Μετα τον αποκλεισμο των Nets,ανοιξε ο δρομος για ολες τις ομαδες.........

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2418
Δημοσιεύσεις: 7059
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 12:09 pm



Μπράβο ρε Ντοκ 🎉😂

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Panathas_13

 junior
Reactions: 75
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 04, 2020 7:27 am
Προειδοποιήσεις: 3

Δευ Ιουν 21, 2021 1:23 pm

SteveNashidis έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 12:09 pm


Μπράβο ρε Ντοκ 🎉😂
Πώς γίνεται αυτό αφού περίπου 20 χρόνια είναι προπονητής;

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2418
Δημοσιεύσεις: 7059
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 2:12 pm

Panathas_13 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 1:23 pm
Πώς γίνεται αυτό αφού περίπου 20 χρόνια είναι προπονητής;
[/quote]

Mαλλον μετραει αν εισαι στο 3-2 και αντι να το κανεις 4-2 χανεις 3-4. Καπως έτσι.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 790
Δημοσιεύσεις: 4042
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 5:29 pm

Εκατσα και έψαξα ήττες του Doc σε σειρές όντας μπροστά με 3-2 ή 3-3 και βρήκα τις εξής:

2003 με Magic είναι με 3-1 μπροστά στον πρώτο γύρο, κάνει 3 ήττες σερί από Pistons
2005 με Celtics είναι 3-3 Pacers στον πρώτο γύρο και χάνει το Game 7
2009 με Celtics στους Ημιτελικούς με Ορλάντο είναι 3-2 μπροστά και χάνει δύο παιχνίδια σερί
2010 με Celtics στους Τελικούς με Lakers είναι 3-2 μπροστά και χάνει πάλι δύο παιχνίδια σερί
2012 με Celtics στους Τελικούς της Ανατολικής Περιφέρειας με Heat είναι 3-2 μπροστά και ξαναχάνει δύο παιχνίδια σερί
2015 με Clippers στους Ημιτελικούς με Rockets είναι 3-2 μπροστά και ναι, σωστά μαντέψατε, χάνει δύο παιχνίδια σερί
2017 με Clippers στον πρώτο γύρο με Jazz χάνει το Game 7
2020 με Clippers στους Ημιτελικούς με Nuggets χάνει τρία σερί παιχνίδια και χάνει το υπέρ του 3-1
2021 με 76ers χάνει το Game 7 στους Ημιτελικούς με Hawks

17 μου βγαίνουν προσωπικά, αλλά και πάλι είναι απίστευτο στατιστικό. Αν κάνει κάποια ανάλυση όλων το ESPN, με ενδιαφέρει να δω ποιες σειρές έχασα.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
stoust

 sophomore
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 2:52 pm
Τοποθεσία: Φλωρινα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Magic, Kareem, Giannis.
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 6:06 pm

nikolas12 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 5:29 pm
Εκατσα και έψαξα ήττες του Doc σε σειρές όντας μπροστά με 3-2 ή 3-3 και βρήκα τις εξής:

2003 με Magic είναι με 3-1 μπροστά στον πρώτο γύρο, κάνει 3 ήττες σερί από Pistons
2005 με Celtics είναι 3-3 Pacers στον πρώτο γύρο και χάνει το Game 7
2009 με Celtics στους Ημιτελικούς με Ορλάντο είναι 3-2 μπροστά και χάνει δύο παιχνίδια σερί
2010 με Celtics στους Τελικούς με Lakers είναι 3-2 μπροστά και χάνει πάλι δύο παιχνίδια σερί
2012 με Celtics στους Τελικούς της Ανατολικής Περιφέρειας με Heat είναι 3-2 μπροστά και ξαναχάνει δύο παιχνίδια σερί
2015 με Clippers στους Ημιτελικούς με Rockets είναι 3-2 μπροστά και ναι, σωστά μαντέψατε, χάνει δύο παιχνίδια σερί
2017 με Clippers στον πρώτο γύρο με Jazz χάνει το Game 7
2020 με Clippers στους Ημιτελικούς με Nuggets χάνει τρία σερί παιχνίδια και χάνει το υπέρ του 3-1
2021 με 76ers χάνει το Game 7 στους Ημιτελικούς με Hawks

17 μου βγαίνουν προσωπικά, αλλά και πάλι είναι απίστευτο στατιστικό. Αν κάνει κάποια ανάλυση όλων το ESPN, με ενδιαφέρει να δω ποιες σειρές έχασα.
Μέτρησες μόνο τις σειρές στις οποίες αποκλείστηκε, για αυτό δεν σου βγαίνουν τα νούμερα. Π.χ προηγείται σε μια σειρά 3-1, χάνει τα δύο επόμενα παιχνίδια και κερδίζει το τελευταίο. Έχει περάσει στον επόμενο γύρο, όμως σπατάλησε δύο ευκαιρίες να το κάνει νωρίτερα. Δηλαδή αυτό που γράφτηκε είναι ότι οι ομάδες του έχασαν συνολικά 29 αγώνες που θα έκριναν την σειρά υπέρ τους. Δεν σημαίνει ότι δεν προκρίθηκαν στο τέλος.

2
2 Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1179
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 6:32 pm

Εικόνα

Εικόνα

και σχετικά με τον Doc
Εικόνα

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3942
Δημοσιεύσεις: 11030
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 6:43 pm

O Young είναι από τους αντιπαθέστερους (σε τρόπο παιχνιδιού) παίκτες. Εχθές τον σφύριξαν σωστά οι διαιτητές, στις 4 πρώτες προσπάθειες σε 3 επιχείρησε να εκβιάσει φάουλ, δεν του το έδωσαν κι αποφάσισε να παίξει μπάσκετ.

Δε με ενθουσιάζει καθόλου η Ατλάντα, οι Σίξερς έκαναν ό,τι μπορούσαν για να χάσουν και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Δε βλέπω να παίρνουν πάνω από ένα ματς απέναντι στους Μπακς. Ο Γκαλινάρι τώρα, που είναι ξέρω γω 40 χρονώνε και ζει με τη μαμά του για να του φτιάχνει μακαρόνια, θα τους φάνε ζωντανούς αυτούς οι Μπακς.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
reignman

allstar
Reactions: 1179
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:28 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 6:43 pm
O Young είναι από τους αντιπαθέστερους (σε τρόπο παιχνιδιού) παίκτες. Εχθές τον σφύριξαν σωστά οι διαιτητές, στις 4 πρώτες προσπάθειες σε 3 επιχείρησε να εκβιάσει φάουλ, δεν του το έδωσαν κι αποφάσισε να παίξει μπάσκετ.

Δε με ενθουσιάζει καθόλου η Ατλάντα, οι Σίξερς έκαναν ό,τι μπορούσαν για να χάσουν και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Δε βλέπω να παίρνουν πάνω από ένα ματς απέναντι στους Μπακς. Ο Γκαλινάρι τώρα, που είναι ξέρω γω 40 χρονώνε και ζει με τη μαμά του για να του φτιάχνει μακαρόνια, θα τους φάνε ζωντανούς αυτούς οι Μπακς.
O Trae ειναι μια φθηνα κακη κοπια του Χαρντεν σε αυτο τον τομεα. Εμετικος ο τροπος που εκβιαζει τα φαουλ.

Γενικα περαν του Σιμμονς και του Ντοκ , εχουν λογους για παραπονα οι 76ερς. Βεβαια η μεγαλυτερη ευθυνη ειναι στους ιδιους καθως θα επρεπε να το εχουν κλεισει στα 5 ή στα 6.

Τελικα μεγαλυτερη απο οτι περιμενα η απουσια του Green για τους 76ερς.

1
1 Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1179
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:34 pm

p,s

Αν ημουν Embiid και ειχα παιξει ολοκληρη τη σειρα με 1.5 γονατο και εβλεπα τον Ben να ειναι αυτος που ειναι...

Πραγματικα θα πηγαινα στον Morey με ultimatum.

"Check this out D, cuz i wanna win, its either gonna be me or him. Make it happen as soon as possible".

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2601
Δημοσιεύσεις: 7778
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:39 pm

Οι Sixers είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν τον Simmons όσο είχε αξία. Άλλωστε ήξεραν τι έχουν. Τώρα αξίζει όσο ένα κομοδίνο. Η ακόμα χειρότερα, όσο ο Porzingis



0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
reignman

allstar
Reactions: 1179
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:58 pm

Toυ Σιμμονς για οσους δεν ξερουν... ΔΕΝ ειναι shooting sleeve. Ειναι ξεκαθαρα passing sleeve.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3288
Δημοσιεύσεις: 6106
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:25 pm

Γράφουν στις ΗΠΑ εντωμεταξύ, πως ο Simmons δε θα αγωνιστεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες με την Αυστραλια γιατί οι Sixers έχουν πλάνο να τον βοηθήσουν να φτιάξει το σουτ του.

Γελάει και ο παρδαλός κάτσικος!!! :hoho: :D

Σε τέτοιους παίκτες που έχουν πρόβλημα επιθετικό, οι εθνικές ομάδες και ο τρόπος που αμύνονται πολλές φορές οι αντίπαλοι τους, τούς βοηθάει να βελτιώσουν το παιχνίδι τους. Αλλά ο Ben και οι Sixers πιστεύουν πως στα 25 του θα μάθει να σουτάρει :banghead: .



Νομίζω πως πρέπει να αλλάξει θέση και όχι να μάθει να σουτάρει. :imnewhere:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2020-2021 Regular Season + Playoffs”