Eastern Conference Semifinals : Philadelphia 76ers (1) vs Atlanta Hawks (5)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 20, 2021 2:33 pm

SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 9:27 am
Επεσε ξύλο στην Ατλάντα.
Πέθανα στο γέλιο με τον Collins, ο οποίος πήγε να κολλήσει στον Embiid και ο άλλος τον πήγε καροτσάκι μέχρι τους θεατές. Γενικά, πολλή μαγκιά κλανιά της Ατλάντα σε όλα τα πλέι οφ, εκ του ασφαλούς βέβαια, αφού ξέρουν ότι οι κανονισμοί τους προστατεύουν από "οξύθυμους" αντιπάλους. Ας έπαιζαν έτσι σε άλλες εποχές και τα λέγαμε. Αν τυχόν περάσουν, εύχομαι ο Γιάννης να τους τρελάνει στα in your face καρφώματα.

Υ.Γ. Για τον Γιανγκ με κάλυψαν οι προλαλήσαντες.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 20, 2021 2:35 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 17, 2021 7:25 pm

Ναι, εξαιρετικά εκνευριστικό. Τα έχουμε ξαναγράψει, ο κανονισμός είναι γελοίος, δεν προσφέρει τίποτε, κανείς δεν πληρώνει για να βλέπει επιθετικους να ορμάνε στον αμυντικό και να ρίχνουν βολές μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα. Είναι αποκρουστικό, διορθώστε το.
+10000000000

0
Άβαταρ μέλους
GK_23

allstar
Reactions: 1729
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Απρ 06, 2009 10:20 pm
Τοποθεσία: Patras, Greece
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Andrew Bogut
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 6:42 am



1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:36 am

Τέτοιο fail δεν έχει ξαναγίνει. Ο Simmons πρέπει ήδη να βρίσκεται στην έξοδο.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:41 am

Ο γέροντας το καταχάρηκε!!! :D

Εικόνα



Ο Huerter είναι παιδαράς και δε σου γεμίζει το μάτι λόγω φυσιογνωμίας. Θα γίνει ωραία σειρά με τους Bucks.

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:43 am

RipCity έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:36 am
Τέτοιο fail δεν έχει ξαναγίνει. Ο Simmons πρέπει ήδη να βρίσκεται στην έξοδο.
Έχει πέσει τρελό πέσιμο γενικά. Λίγο ακόμη και ο Rivers θα μας έλεγε πως τα "έπιασε" ο Simmons.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:44 am

Τέλος λοιπόν και η σειρά πάει στους Hawks. Ποιος να μας το έλεγε στην αρχή της χρονιάς με το κάκιστο ξεκίνημα που έκαναν τα Γεράκια. Τρομερός Trae Young. Τεράστια απογοήτευση ο Simmons. Καλά ρε Simmons, τέτοιο συμβόλαιο και έχοντας μπροστά σου κάρφωμα, δίνεις πάσα μπας και δε σου κάνουν φάουλ να πας στις βολές;



Γενικά οι Sixers στα playoffs έπρεπε να μπουν καρχαρίες και μας βγήκαν ζαχαρίες, πολύ μέτριοι και ακόμα και μία σειρά που την πήγαν στα 7 έδειξαν ότι δεν την άξιζαν. Μπράβο στον McMillan που έχει εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις δυνατότητες της ομάδας του.

Και για να κλείσω με μία ιστορία:

Την Παρασκευή ο αδερφός μου ήρθε σπίτι με δύο φίλους του με σκοπό να παίξουμε Fifa και 2K και να δούμε κανά ματσάκι. Μεταξύ άλλων είδαν τη γάτα που έχουμε και τη χάιδεψαν, ο ένας εξ αυτών όμως δεν είχε συνειδητοποιήσει ποτέ ότι είναι αλλεργικός σε αυτές και για δύο μέρες φταρνιζόταν ακατάπαυστα χαλώντας 4-5 πακέτα χαρτομάντηλα. Ε ακόμα και η δική του αλλεργία δεν είναι τίποτα μπροστά στην αλλεργία που έχει ο Simmons στο σκοράρισμα, με τόσο άτολμο και λιγόψυχο στον άσο δε μπορείς να πας για πρωτάθλημα, μέχρι και τον Doc που τον ρώτησαν, δείτε τι είπε απ' έξω απ' έξω:



1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:49 am

nikolas12 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:44 am
Την Παρασκευή ο αδερφός μου ήρθε σπίτι με δύο φίλους του με σκοπό να παίξουμε Fifa και 2K και να δούμε κανά ματσάκι. Μεταξύ άλλων είδαν τη γάτα που έχουμε και τη χάιδεψαν, ο ένας εξ αυτών όμως δεν είχε συνειδητοποιήσει ποτέ ότι είναι αλλεργικός σε αυτές και για δύο μέρες φταρνιζόταν ακατάπαυστα χαλώντας 4-5 πακέτα χαρτομάντηλα. Ε ακόμα και η δική του αλλεργία δεν είναι τίποτα μπροστά στην αλλεργία που έχει ο Simmons στο σκοράρισμα, με τόσο άτολμο και λιγόψυχο στον άσο δε μπορείς να πας για πρωτάθλημα, μέχρι και τον Doc που τον ρώτησαν, δείτε τι είπε απ' έξω απ' έξω:

Οι γάτες δεν προκαλούν αλλεργία φίλε nikolas12 :D :D !

Νομίζω ο Doc έπρεπε να καλύψει τον παίκτη του σε αυτή την ερώτηση (ασχέτως που συμφωνώ μαζί του). :imnewhere:

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:51 am

ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:49 am
Οι γάτες δεν προκαλούν αλλεργία φίλε nikolas12 :D :D !

Νομίζω ο Doc έπρεπε να καλύψει τον παίκτη του σε αυτή την ερώτηση (ασχέτως που συμφωνώ μαζί του). :imnewhere:
Σίγουρο το πρώτο; Μου έχουν πει τουλάχιστον 4-5 άνθρωποι ότι έχουν αλλεργία σε γάτες ή και σκύλους. Το σκοράρισμα σίγουρα προκαλεί αλλεργία στον Simmons πάντως :roofl: Και εγώ θεωρώ ότι όχι απλά δεν τον κάλυψε, στεγνά τον έδωσε :D

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7016
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 7:57 am

Και ο Εμπιντ δήλωσε ότι καταρρεύσαμε όταν εκεί που μπορουσαμε να σκοράρουμε με ένα καλάθι εμείς επιλέξαμε να πασάρουμε και να πάρουμε μια βολή.
Ο Σιμονς φοβήθηκε να παει στο καλάθι γιατι δεν ηθελε να παει στις βολές. Δε ξερω γιατι τον δίνουν μάξιμουμ συμβόλαιο . Πλέον δεν ανήκει στην ελίτ της καλαθοσφαίρας.
Ο Ντοκ δε κουνιέται εχει μεγαλο συμβόλαιο. Ή ο Εμπίντ ή ο Σιμονς χαιρετάνε.

Οι Σίξερς φέτος είχαν ελάχιστους τραυματισμούς. Μπήκαν σβηστά στα πλειοφς ώστε να φορτσάρουν και τελικά θα διαλυθούν ησύχως.

Χαιρετίζουμε την Ατλάντα...και έρχεται μια μονομαχία Βογκντανοβιτς vs Bucks

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 8:01 am

nikolas12 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:51 am
ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:49 am
Οι γάτες δεν προκαλούν αλλεργία φίλε nikolas12 :D :D !

Νομίζω ο Doc έπρεπε να καλύψει τον παίκτη του σε αυτή την ερώτηση (ασχέτως που συμφωνώ μαζί του). :imnewhere:
Σίγουρο το πρώτο; Μου έχουν πει τουλάχιστον 4-5 άνθρωποι ότι έχουν αλλεργία σε γάτες ή και σκύλους. Το σκοράρισμα σίγουρα προκαλεί αλλεργία στον Simmons πάντως :roofl: Και εγώ θεωρώ ότι όχι απλά δεν τον κάλυψε, στεγνά τον έδωσε :D
Υπάρχει αλλεργικό τεστ που σου διαβαθμίζει την επικινδυνότητα κάποιων φυτών ή ουσιών. Παλιά συνταγογραφόταν και από το ΙΚΑ (ΕΦΚΑ), τώρα δε νομίζω διότι κοστίζει αρκετά. Δε θυμάμαι να είχε γάτες μέσα (σαν αλλεργικός στα λέω) :D :P . Πιστεύω πως πιο πολύ είναι ένας ακόμη μη εξακριβωμένος αστικός μύθος της ελληνικής κοινωνίας. :D

Είναι εξωστρεφής ο Doc, γνωρίζει και τη θέση γιατί ήταν άσος άρα θα μπορούσε να απαντήσει ναι ή όχι. Η απάντηση που έδωσε νομίζω ήταν η χειρότερη δυνατή (εκτός και αν του τη "σφύριξαν" από πιο "ψηλά"

Πάντως νομίζω πως εξηγείται και η φήμη που υπήρχε ότι οι 76ers ήθελαν τον Harden στην αρχή της σεζόν. Πιθανότατα να ήταν και επιθυμία του Doc, τότε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 8:25 am

SteveNashidis έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:57 am
Και ο Εμπιντ δήλωσε ότι καταρρεύσαμε όταν εκεί που μπορουσαμε να σκοράρουμε με ένα καλάθι εμείς επιλέξαμε να πασάρουμε και να πάρουμε μια βολή.
Ο Σιμονς φοβήθηκε να παει στο καλάθι γιατι δεν ηθελε να παει στις βολές. Δε ξερω γιατι τον δίνουν μάξιμουμ συμβόλαιο . Πλέον δεν ανήκει στην ελίτ της καλαθοσφαίρας.
Ο Ντοκ δε κουνιέται εχει μεγαλο συμβόλαιο. Ή ο Εμπίντ ή ο Σιμονς χαιρετάνε.

Οι Σίξερς φέτος είχαν ελάχιστους τραυματισμούς. Μπήκαν σβηστά στα πλειοφς ώστε να φορτσάρουν και τελικά θα διαλυθούν ησύχως.

Χαιρετίζουμε την Ατλάντα...και έρχεται μια μονομαχία Βογκντανοβιτς vs Bucks
Αν χαιρετίσει ο Embiid πάνε πάλι για rebuild.
Ο Simmons πως να χαιρετήσει όμως; Δύσκολα να πάρεις κάτι που αξίζει για αυτόν με την εικόνα που έχει σε συνδυασμό με τα γύρω στα 150 μύρια που είναι να πάρει τα επόμενα 4 χρόνια.

Που και να φύγει με τα συμβόλαια που έχουν max free agent δεν θα μπορούν να πάρουν...
Έμπλεξαν.

Κάπου είδα ότι στην διάρκεια του Process οι Hawks πήγαν τελικούς, έκαναν rebuild και τώρα ξαναπήγαν ενώ οι sixers ακόμα παλεύουν.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7016
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 8:32 am

pan24 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 8:25 am
SteveNashidis έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:57 am
Και ο Εμπιντ δήλωσε ότι καταρρεύσαμε όταν εκεί που μπορουσαμε να σκοράρουμε με ένα καλάθι εμείς επιλέξαμε να πασάρουμε και να πάρουμε μια βολή.
Ο Σιμονς φοβήθηκε να παει στο καλάθι γιατι δεν ηθελε να παει στις βολές. Δε ξερω γιατι τον δίνουν μάξιμουμ συμβόλαιο . Πλέον δεν ανήκει στην ελίτ της καλαθοσφαίρας.
Ο Ντοκ δε κουνιέται εχει μεγαλο συμβόλαιο. Ή ο Εμπίντ ή ο Σιμονς χαιρετάνε.

Οι Σίξερς φέτος είχαν ελάχιστους τραυματισμούς. Μπήκαν σβηστά στα πλειοφς ώστε να φορτσάρουν και τελικά θα διαλυθούν ησύχως.

Χαιρετίζουμε την Ατλάντα...και έρχεται μια μονομαχία Βογκντανοβιτς vs Bucks
Αν χαιρετίσει ο Embiid πάνε πάλι για rebuild.
Ο Simmons πως να χαιρετήσει όμως; Δύσκολα να πάρεις κάτι που αξίζει για αυτόν με την εικόνα που έχει σε συνδυασμό με τα γύρω στα 150 μύρια που είναι να πάρει τα επόμενα 4 χρόνια.

Που και να φύγει με τα συμβόλαια που έχουν max free agent δεν θα μπορούν να πάρουν...
Έμπλεξαν.

Κάπου είδα ότι στην διάρκεια του Process οι Hawks πήγαν τελικούς, έκαναν rebuild και τώρα ξαναπήγαν ενώ οι sixers ακόμα παλεύουν.


Oι Ροκετς, οι Θαντερ, Μινεσοτα θα μπορουν να τον παρουν γιατι δεν εχουν να χασουν κατι. Ενδεχομένως Κινγκς ή Πιστονς. Τα ανταλλάγματα θα ειναι μικρά αλλά δε νομίζω να μην τον θέλει κανένας. Κυρίως ο παίκτης θα ψάξει ένα restart γιατι οταν σε εκθέτουν προπονητής και ο αρχηγός σου δε πρόκειται να δουλέψει τίποτα μετά.

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:12 am

ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 8:01 am
nikolas12 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 7:51 am


Σίγουρο το πρώτο; Μου έχουν πει τουλάχιστον 4-5 άνθρωποι ότι έχουν αλλεργία σε γάτες ή και σκύλους. Το σκοράρισμα σίγουρα προκαλεί αλλεργία στον Simmons πάντως :roofl: Και εγώ θεωρώ ότι όχι απλά δεν τον κάλυψε, στεγνά τον έδωσε :D
Υπάρχει αλλεργικό τεστ που σου διαβαθμίζει την επικινδυνότητα κάποιων φυτών ή ουσιών. Παλιά συνταγογραφόταν και από το ΙΚΑ (ΕΦΚΑ), τώρα δε νομίζω διότι κοστίζει αρκετά. Δε θυμάμαι να είχε γάτες μέσα (σαν αλλεργικός στα λέω) :D :P . Πιστεύω πως πιο πολύ είναι ένας ακόμη μη εξακριβωμένος αστικός μύθος της ελληνικής κοινωνίας. :D

Είναι εξωστρεφής ο Doc, γνωρίζει και τη θέση γιατί ήταν άσος άρα θα μπορούσε να απαντήσει ναι ή όχι. Η απάντηση που έδωσε νομίζω ήταν η χειρότερη δυνατή (εκτός και αν του τη "σφύριξαν" από πιο "ψηλά"

Πάντως νομίζω πως εξηγείται και η φήμη που υπήρχε ότι οι 76ers ήθελαν τον Harden στην αρχή της σεζόν. Πιθανότατα να ήταν και επιθυμία του Doc, τότε.
Όλο το χρόνο καλύπτει τον Simmons, αλλά νομίζω είπε κι ο ίδιος νησάφι πια δεν πάει άλλο. Μιλάμε για εντελώς κουλό παίκτη στο 5-5. Τεράστια μαύρη τρύπα επιθετικά.

0
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:43 am

Γουστάρω που σε αυτά τα playoffs περνάνε τα underdogs. Ποιος θα το λεγε στην αρχή της σεζόν ότι οι Hawks θα έφταναν τελικούς Ανατολής. btw ο Bogdanovic έπαιζε με ενοχλήσεις στο γόνατο;

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “2020-2021 Regular Season + Playoffs”