Phoenix Suns (2) vs Los Angeles Lakers (7)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1126
Δημοσιεύσεις: 3010
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 24, 2021 11:21 am

O Davis έκανε τον Ayton να φαίνεται Olajuwon χτες. Το Φοίνιξ νίκησε δίκαια, ήταν καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δεν πιστεύω ότι οι Lakers θα είναι τόσο χάλια σε όλη τη σειρά. Και πέρσι δεν γέμιζαν το μάτι στη φούσκα αλλά όταν ξεμπούκωσαν...

0
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 357
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 24, 2021 3:26 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 24, 2021 8:28 am
Ευρωλίγκα και πάλι Ευρωλίγκα, λέμε.
Έχεις το ελεύθερο άνετα να παρακολουθήσεις Ευρωλίγκα και όχι NBA. Το πρωτάθλημα δηλαδή που μέχρι πριν μερικά χρόνια είχαν την εύκολη λύση και έκοβαν τον παίκτη στον αιφνιδιασμό με φάουλ αντί να τρέξουν και να τον μαρκάρουν. Αυτό το κάνω και εγώ αν μου ξεφύγει ο Σπανούλης. Αλλά δυστυχώς (για σένα και για όσους άλλους θέλουν Ευρώπη αντί Αμερικής) η Ευρώπη ακολουθεί το ΝΒΑ στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Και αυτό από μόνο του λέει τα πάντα για το πόσο πίσω είναι.

1
1 Εικόνα
FIBA sucks!
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 24, 2021 7:09 pm

Μορφή έγραψε:
Δευ Μάιος 24, 2021 3:26 pm

Έχεις το ελεύθερο άνετα να παρακολουθήσεις Ευρωλίγκα και όχι NBA. Το πρωτάθλημα δηλαδή που μέχρι πριν μερικά χρόνια είχαν την εύκολη λύση και έκοβαν τον παίκτη στον αιφνιδιασμό με φάουλ αντί να τρέξουν και να τον μαρκάρουν. Αυτό το κάνω και εγώ αν μου ξεφύγει ο Σπανούλης. Αλλά δυστυχώς (για σένα και για όσους άλλους θέλουν Ευρώπη αντί Αμερικής) η Ευρώπη ακολουθεί το ΝΒΑ στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Και αυτό από μόνο του λέει τα πάντα για το πόσο πίσω είναι.
Καλά τα αυτονόητα θα λέμε; Εννοείται ότι έχω το δικαίωμα να παρακολουθώ- κυρίως- Ευρωλίγκα όπως κι εσύ έχεις το δικαίωμα να θεωρείς ότι η FIBA sucks. :)


ΚΑτά τ' άλλα έχω ανοίξει και θεματική στο φόρουμ για τη μεγάλη έφοδο του ΝΒΑ στην Ευρώπη.
Αγωνιστικά πάντως δεν το βλέπω καθόλου να πετάει. Η σύγκλιση ΝΒΑ και υπόλοιπου κόσμου, έχει φτάσει σε πρωτοφανή επίπεδα από το 83-85 που ασχολούμαι με την καλαθόσφαιρα.
Αν θες το κουβεντιάζουμε(στο κατάλληλο τόπικ) χωρίς φόβο και πάθος. Και χωρίς φανατισμό, εννοείται. Κ Χόμπι είναι το μπάσκετάκι, εκτός κι αν είναι κανείς επαγγελματίας εδώ μέσα, οπότε πάσο από μένα.
Συχνά πυκνά, πάντως στις αναφορές μου στο ΝΒΑ λέω ότι είμαι κάτω του μέσου όρου των χρηστών εδώ μέσα. Οπότε αν έχω κάτι να μάθω, ευχαρίστως να το ακούσω.

Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 357
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 25, 2021 3:37 am

basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 24, 2021 7:09 pm
Καλά τα αυτονόητα θα λέμε; Εννοείται ότι έχω το δικαίωμα να παρακολουθώ- κυρίως- Ευρωλίγκα όπως κι εσύ έχεις το δικαίωμα να θεωρείς ότι η FIBA sucks. :)


ΚΑτά τ' άλλα έχω ανοίξει και θεματική στο φόρουμ για τη μεγάλη έφοδο του ΝΒΑ στην Ευρώπη.
Αγωνιστικά πάντως δεν το βλέπω καθόλου να πετάει. Η σύγκλιση ΝΒΑ και υπόλοιπου κόσμου, έχει φτάσει σε πρωτοφανή επίπεδα από το 83-85 που ασχολούμαι με την καλαθόσφαιρα.
Αν θες το κουβεντιάζουμε(στο κατάλληλο τόπικ) χωρίς φόβο και πάθος. Και χωρίς φανατισμό, εννοείται. Κ Χόμπι είναι το μπάσκετάκι, εκτός κι αν είναι κανείς επαγγελματίας εδώ μέσα, οπότε πάσο από μένα.
Συχνά πυκνά, πάντως στις αναφορές μου στο ΝΒΑ λέω ότι είμαι κάτω του μέσου όρου των χρηστών εδώ μέσα. Οπότε αν έχω κάτι να μάθω, ευχαρίστως να το ακούσω.
Συγνώμη αν μου βγήκε λίγο επιθετικό το ποστάρισμα. Το παίρνω λίγο πατριωτικά (όπως είπες και εσύ) όταν μιλάνε για το NBA.. :D

Τέλος το offtopic... :sorry:

0
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1126
Δημοσιεύσεις: 3010
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 11:45 am

Ένα ακόμη παιχνίδι γεμάτο ένταση σ' αυτή τη σειρά, με τους Lakers να καθαρίζουν στο τέλος χάρη στους Lebron, Davis. Πολύ καλός και ο Schroeder, όπως και οι Ayton, Booker, Payne για το Φοίνιξ. Μια παρατήρηση: η έδρα των Suns είναι γεμάτη ένταση, όπως και αυτή των Knicks. Φαίνεται πόσο είχε λείψει στους φιλάθλους η συμμετοχή των ομάδων τους στα πλέι οφ εδώ και τόσα χρόνια. Μακάρι να πάει η σειρά σε έβδομο ματς μέσα σ' αυτή την έδρα!

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 12:17 pm

Κρίμα για τους Suns, αλλά δεν ήταν και μη αναμενόμενο να είναι τραυματίας ο Paul στα πλειοφ. Πρέπει να ναι το πλέον σιγουράκι αυτό.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 3:29 pm

Χωρίς Πολ με καυτό Davis, ουσιαστικό Λεμπρον δεν είχαμε ελπίδα.
Θεαματικοί Πέιν και Ειτον δύσκολα ο Μπουκερ με τα double team.
Οι υπόλοιποι ήταν λίγο κακοι της ομάδας. Θα ήθελα παραπάνω Graig γιατί ταιριάζει στα ψηλά ματσαρισματα.

Τελικά η κατάρα του Πολ ισχύει. Νομίζω μόνο με Οκλαχόμα δε τραυματιστηκε.

#Draft διλήμματα.
Στο δίλημμα Ειτον ή Λούκα ότι και να διάλεγες στο #1 δεν έβγαινες χαμένος. Δε πιστεύω ότι αυτός που μας κουβαλάει είναι ο Ειτον με τον Μπουκερ.

Συνεχίζουμε. Οι σανς είχαν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ. Πιστεύω θα πάμε σε 2-2 εκεί μέσα.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3485
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 4:32 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 3:29 pm
Χωρίς Πολ #1 με καυτό Davis, ουσιαστικό Λεμπρον δεν είχαμε ελπίδα.
#2 Θεαματικοί Πέιν και Ειτον δύσκολα ο Μπουκερ με τα double team.
Οι υπόλοιποι ήταν λίγο κακοι της ομάδας. Θα ήθελα παραπάνω Graig γιατί ταιριάζει στα ψηλά ματσαρισματα.

#3Τελικά η κατάρα του Πολ ισχύει. Νομίζω μόνο με Οκλαχόμα δε τραυματιστηκε.

#Draft διλήμματα.
Στο δίλημμα Ειτον ή Λούκα ότι και να διάλεγες στο #1 δεν έβγαινες χαμένος. Δε πιστεύω ότι αυτός που μας κουβαλάει είναι ο Ειτον με τον Μπουκερ.

Συνεχίζουμε. Οι σανς είχαν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ. Πιστεύω θα πάμε σε 2-2 εκεί μέσα.
#1 .... :/ Δεν σχολιαζω παραπανω , θα με αποβαλλεις :mrgreen: :bblove:

#2 Νιωθω ωραια να βλεπω τον αλλοτε tank General του Chicago να παιζει meaningful minutes στα playoffs! Ο Αyton παιζει σταθερα καλα αλλα he is flying under the radar , κανεις δεν τον κουβεντιαζει. Για τον Booker ολοι το βλεπαμε οτι θα παει εκει το πραγμα με την απουσια και αδυναμια του CP3. Θα το πιεζαν υπερβολικα το DT οι Lakers.

#3 Mε τους Thunder ηταν επισης η μοναδικη φορα που κανεις δεν περιμενε τιποτα απο την ομαδα. Δεν ειναι να πεις πχ πως ειχαν βλεψεις για τελικους και δαχτυλιδια κτλ. Γενικα το κακο με τον CP3 ειναι πως τον παιρνεις , ξερεις αυτοματως οτι γινεσαι almost contender , αλλα ... επισης ξερεις οτι θα τραυματιστει κατα 99% στα playoffs , απλα δεν ξερεις πότε. Ανάλογα με το πότε έρχεται και ο πόνος των φιλων της ομαδας που παιζει.

Θεωρω πολυ κακο και σημαντικο για την εκβαση της συνεχεις του 2ου αγωνα το 1ο δωδεκαλεπτο. περαν του οτι ο Crowder βγηκε Off στα 50" με 2 φαουλ... Μόλις κάπου στο 4ο-5ο λεπτο χρεώθηκε ο ADisney με το 2ο δικο του , αμεσως γινανε φουλ προβλεψιμοι οι suns , καθως forcαραν πολυ το θεμα , ψαχνανε διαρκως και με το ζορι τον παιχτη που μαρκαρει ο AD (τις περισσοτερες φορες ηταν ο Σαριτς ο οποιος εκανε καταστροφικο 1ο δωδεκαλεπτο) με αποτελεσμα να γινεται τοσο telegraphed η προθεση τους και να μετουσιωνεται σε λαθη και ευκολους αιφνιδιασμους η τσαμπα φαουλ.

Λιγο αυτο , λιγο οτι ολοι ηταν πεσμενοι (δεν ειναι λιγο να χανεις τον ηγετη σου και πιο εμπειρο παιχτη σου) και ηρθε και εδεσε, ας ελπισουμε να επιστρεψουν στο staples center και να βρουν τουλαχιστον μια νικη.

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1126
Δημοσιεύσεις: 3010
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 4:51 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 3:29 pm

Συνεχίζουμε. Οι σανς είχαν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ. Πιστεύω θα πάμε σε 2-2 εκεί μέσα.
Ίσως φανεί παρακινδυνευμένο αυτό που θα γράψω αλλά θεωρώ ότι η μοναδική ομάδα που μπορεί να πετάξει έξω το ΛΑ είστε εσείς. Έχετε καλή άμυνα, καλό spacing, σκόρερ γκαρντ, δυνατή έδρα και το κυριότερο, τους έχετε πετύχει στην φάση που προσπαθούν να βρουν ρυθμό και να δέσουν. Όσο προχωρούν τα πλέι οφ, θα βρίσκουν ρυθμό και θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο να νικηθούν.

2
2 Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3485
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 4:52 pm

ggr έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 4:51 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 3:29 pm

Συνεχίζουμε. Οι σανς είχαν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ. Πιστεύω θα πάμε σε 2-2 εκεί μέσα.
Ίσως φανεί παρακινδυνευμένο αυτό που θα γράψω αλλά θεωρώ ότι η μοναδική ομάδα που μπορεί να πετάξει έξω το ΛΑ είστε εσείς. Έχετε καλή άμυνα, καλό spacing, σκόρερ γκαρντ, δυνατή έδρα και το κυριότερο, τους έχετε πετύχει στην φάση που προσπαθούν να βρουν ρυθμό και να δέσουν. Όσο προχωρούν τα πλέι οφ, θα βρίσκουν ρυθμό και θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο να νικηθούν.
πραγμα που σε κανει να αναρωτιεσαι γιατι προσπαθουσαν τοσο πολυ να τους αποφυγουν οι κλιπερς στον 1ο γυρο.
αν ειμαι ομαδα που στη θεωρια θελω τελικους , θα παρακαλουσα να πετυχω τους λεικερς στην φαση που βρισκονται οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 4:56 pm

ggr έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 4:51 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 3:29 pm

Συνεχίζουμε. Οι σανς είχαν το καλύτερο εκτός έδρας ρεκόρ. Πιστεύω θα πάμε σε 2-2 εκεί μέσα.
Ίσως φανεί παρακινδυνευμένο αυτό που θα γράψω αλλά θεωρώ ότι η μοναδική ομάδα που μπορεί να πετάξει έξω το ΛΑ είστε εσείς. Έχετε καλή άμυνα, καλό spacing, σκόρερ γκαρντ, δυνατή έδρα και το κυριότερο, τους έχετε πετύχει στην φάση που προσπαθούν να βρουν ρυθμό και να δέσουν. Όσο προχωρούν τα πλέι οφ, θα βρίσκουν ρυθμό και θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο να νικηθούν.
Δεν ειμαστε το ιδανικο ζευγαρι για να πεταξει εξω τους Λεικερς. Οι Κλιπερς θα μπορούσαν θεωρητικά και οι Ντενβερ που εχτισαν ρόστερ για αυτόν ακριβώς το λόγο (trade Gordon).
Ολη η φιλοσοφία του Μοντυ στηρίχθε με 1,5 ψηλό. Τον Ειτον και μετά το χάος. Το έγκλημα με τον Σαριτς στο 5 συνεχίζεται. Λεπτά δε βλέπουν οι Τορι Γκρεγκ και Καμινσκι, οπότε οι Κραουντερ,Καμερον τζονσον που παίζουν εναλλακτικά στην αμυνα στο 4 ζορίζονται και φορτώνονται με φάουλ . Εμείς περιμέναμε Πορταλντ,Μεμφις,Νταλας να βρουμε 1ο γύρο .
Προσωπικά να αποκλειστώ στα 6 ή 7 από Λεικερς δεν ειναι αποτυχία. Αλλα Suns on 7 δεν ειναι στη σφαίρα της φαντασίας ( με υγιή Πολ)

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1126
Δημοσιεύσεις: 3010
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 5:00 pm

reignman έγραψε:
Τετ Μάιος 26, 2021 4:52 pm

πραγμα που σε κανει να αναρωτιεσαι γιατι προσπαθουσαν τοσο πολυ να τους αποφυγουν οι κλιπερς στον 1ο γυρο.
αν ειμαι ομαδα που στη θεωρια θελω τελικους , θα παρακαλουσα να πετυχω τους λεικερς στην φαση που βρισκονται οσο το δυνατον πιο γρηγορα.
Πιθανότατα επειδή έκαναν πειράματα στο ροτέισον στους τελευταίους αγώνες, μπερδευόταν ο Λου και δεν θα ήξερε τι πλάνο να ακολουθήσει, ενώ με το Ντάλλας τα πηγαίνει περίφημα :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 26, 2021 6:05 pm

Σημαντικό break το χθεσινό. Είναι τρομερό ότι οι πρωτάρηδες Booker και Ayton παίζουν τόσο καλά στα playoffs. Επίσης σκέφτομαι ότι η σειρά χωρίς τραυματία Paul και με Lakers να έχουν ρυθμό θα ήταν υπέροχη. Σημαντική για τους Lakers η βελτίωση του Davis, το είχε πει και ο ίδιος μετά τον πρώτο αγώνα ότι πρέπει να ανεβάσει την απόδοσή του. Χθες λοιπόν εμφανίστηκε όπως τον ξέρουμε. Και ο Lebron έχει βρει τα πατήματά του, η ομάδα όμως ακόμα δε σε πείθει 100% στο παρκέ. Οι Suns είναι καλοί στα εκτός έδρας, οπότε πρέπει να παίξουμε καλά για να έχουμε ελπίδες να περάσουμε.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 357
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 27, 2021 8:20 pm

Συζητάμε τα αυτονόητα εν τω μεταξύ. Οι Los Angeles Lakers έχασαν ένα εκτός έδρας παιχνίδι από τη δεύτερη ομάδα της περιφέρειας και ύστερα έκαναν το break. Έχει δρόμο ακόμα, περισσότερο ή λιγότερο περισσότερο (αν μπορώ να το πω έτσι) χωρίς το Chris Paul.
Πραγματικά πιστεύατε ότι θα κυλούσε διαφορετικά η σειρά αυτή;

0
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 11:48 am

Με κρις πολ παρών θα είχε κυλήσει διαφορετικά στο 2ο ματς το παιχνίδι. Στο 3ο οι Λέικερς ήταν πιο ουσιαστικοί από ότι στο 2ο.
Χτυπανε καλά στις αδυναμίες μας και φαίνεται. Πανε πολύ εντός παιδιάς. Περνάνε τη μπάλα συνέχεια στο ποστ. Ανεβάζουν το επίπεδο του physical game ώστε να μην μπορούμε να το φτάσουμε (κάθε μας ματσάρισμα υπολοίπεται σε κιλά).
Αυτό το είδος παιχνιδιού το νικάς με το ανέβασμα του ρυθμού. Και μονο ο Πολ μπορεί να το κάνει άριστα ή μάλλον δε μπορεί μόνος του ο Μπούκερ . Για αυτό και χθες όσο ο Πολ ήταν υγιής το ματς ήταν ισοδύναμο. Με το που ξαναχτύπησε βρεθήκαμε πίσω για 18.

Αγωνιστικά δεν αντιλαμβάνομαι που παίζουμε δυναμικά σε όλα τα σκριν τους λεμπρον, σρόιντερ όταν το δυνατό τους σημείο είναι η δημιουργία και το ντραιβ παρά το τρίποντο. Τον Ντέιβις δε μπορεις να τον παίξεις καλύτερα δυστυχώς αν και ο Ειτον κανει φοβερή δουλειά.

Μεγαλο κέρδος το διδυμο Μπουκερ-Ειτον. Πρώτη τους σειρά πλειοφ και κουβαλάνε μονοι τους την ομαδα. Α ρε Πολ

(Όποιος πίστευε οτι Καμερον Πειν εχει τέτοιο ταλέντο να σηκώσει το χέρι. Εγώ πάντως όχι :mutombo: )

Φτανει ρε Πολ. :banghead: :banghead:


0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “2020-2021 Regular Season + Playoffs”